BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Ići dole 
+68
Odžačar
Jevrem
Grof Mamutovac
CTX
truba
Aleks
bebex46
Kobe Bryant
Friz
Rogy
ortak
Srebrni_Zmaj
Ars Vivendi
Guinness
Mikan
Miladin
ajoV
Vova82
Lunja
Gogisa
BojanNS
Dadax71
ribica
Fmember
Igi-bg
Greta
sale2011
Inspektor Molder
Matador
Mdbrankovic
MiraZr
sljaker
Dusan
Kmez
poli
nomak
seraphim023
Momir
Miloradpaun
Limited011
Dr.Scully
Smile
Sneki
pepsiman
krtica
Dejansss
Dnenad85
Maca
Trojan
Šerif
bjankaden
Djura
profesionallac
Dona
Joksim
Zex983
MilaNost
TITO
Florida
Milojka
Ronin
Aki
baba_milojka
Pampur
Bans
Posmatrac023
AAA
MASTER
72 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 9:42 pm

Znam ja,to je cista glupost,molim vas objasnite mi KAKO moze bilo ko da nas kupi 26.?Spominju neku aukciju,mislim molim vas, da li je to uopste i teoretski moguce?Zar ne bi opet trebali da udruzujemo akcije itd. sve to iziskuje vreme a do 26. je ostalo samo 3 dana.Molim vas demantujte me ako nisam u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Dr.Scully
Just looking
Just looking
Dr.Scully


Broj poruka : 31
Points : 32
Datum upisa : 23.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 9:46 pm

Meni ne zvuci nemoguce... glasine kazu da drzava prodaje svoj deo tog istog 26-og.

Nazad na vrh Ići dole
Dr.Scully
Just looking
Just looking
Dr.Scully


Broj poruka : 31
Points : 32
Datum upisa : 23.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 9:52 pm

Naravno zaposleni u Jugoremediji... Ne bih da otkrivam identitet tih osoba, ali poznavajuci ih nisu neozbiljni ljudi niti neko ko zeli da uzurpira firmu...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 9:58 pm

Skali, to su želje , a i buva kojom se mali akcionari dodatno zbunjuju. Jedino neki Nostradamus može da predvidi tačan datum prodaje.
Jao, pa gde su ti pouzdani bili do sada. KAKO, uz pomoć koje magije, možemo u petak da se prodamo ? Pa mi odlučujemo o tome kome ćemo i za koliko da se prodamo, a gospodin iz Agencijw za Privatizaciju mi je rekao da država NEMA NAMERU da bilo koje preduzeće proda navrat-nanos, i ne po svaku cenu, te naveo primer Telekoma.
Malo razmislite koliko je to inače pravno i tehnički moguće, pa onda postavite pitanje.
Šta tek mislite koliko nazovi pouzdanih informacija ja čujem, pa razmislim da li su i koliko izvodljive, i ne objavim ih.
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:03 pm

@Scully
Ne sire (dez)informacije ljudi sa losim namerama,oni ih samo naivno sire,zna se ko ih plasira.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:10 pm

@Zex983
post2
Znaš kako se kaže , put do pakla, popločan je dobrim namerama. Naivni ljudi prenose dezinformacije, i igračke su u rukama zlonamernih.
Nazad na vrh Ići dole
Dr.Scully
Just looking
Just looking
Dr.Scully


Broj poruka : 31
Points : 32
Datum upisa : 23.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:19 pm

Master, Zex983

Vi ste pametni i dovoljno informisani ljudi.... Medju nama ima i onih koji nisu dovoljno informisani i kome je ovo jedini izvor informacija...Nije mi bila namera da promovisem necije lose zamisli vec da se kaze nesto i na ovu temu, jer nemojte zaboraviti da je sutra sastanak i da se moze bas ovo upotrebiti kao losa kampanja protiv prodaje fabrike ili sl. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Milojka
Still learning
Still learning
Milojka


Broj poruka : 107
Points : 109
Datum upisa : 05.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:31 pm

Ako je stvarno istina to za prinudni odmor, ja ga ne potpisujem. Neka menadzment ode na isti, po mogucnosti sto duzi police .
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:34 pm

Auuu... Molderka, pa ti ga pretera!
Lepo je menadžment već rekao: "Neko namerono ruši cenu fabrike"?
Pa ko to može da bude?
Master? Ja? Ovaj forum?
Daj molim te... valjda je menadžment taj koji je odgovoran za stanje u firmi, ili su to radnici?
Šta ti misli? Ko je kriv? Ko je rekao "ne može bilo ko da kupi JGRM"?
I još: "imamo odličan socijalni program"? Koji niko nije video!

Ko preti prinudnim odmorom i ko je kriv što nema para za platu?
Radnic i ovaj forum ili Direktor i menadžment?

Ko ne da knjigu akcionara, ko ne da uvid u statut firme?
Radnik, koji je došao na vlast i sada maltretira svoje kolege, radnike, kao što je on do skora bio?
Nazad na vrh Ići dole
Dr.Scully
Just looking
Just looking
Dr.Scully


Broj poruka : 31
Points : 32
Datum upisa : 23.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:55 pm

Ok! Vidim da vam ovo zvuci bezazleno... neka tako i ostane... Ja ne bih nikog i nista potcenjivao.. roshtilj
Nazad na vrh Ići dole
Miloradpaun
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 10
Datum upisa : 18.04.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: a   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:56 pm

Ja sada nemam pojma šta se dešava.Moja majka je akcionar u JGRM i nije mi jasno da li da pokrene aktivnosti oko prodaje akcija ili ovim potezom JGRM sada ne mora.Inače sam zaposlen u Luxolu,i ko ne zna šta se tamo dešava (a trebao bi ,jer je JGRM većinsli vlasnik)od Juna 2010.god.nema proizvodnje , račun je u debeloj bolkadi .....
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 10:58 pm

A šta bi trebalo da bude opasno?
Ljudi su podneli zahtev za izlazak na berzu i ne odustaju od toga - ako su pametni!
A glasine i zastrašivanja i ucene će se nastaviti, neće me čuditi da menadžment završi u zatvoru.
Nazad na vrh Ići dole
Dr.Scully
Just looking
Just looking
Dr.Scully


Broj poruka : 31
Points : 32
Datum upisa : 23.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 11:14 pm

Nisam za ovaj menadzment niti za nekog novog slicnom njima! Podneli ste zahtev za berzu ali imajte na umu da je firma u najlosijem stanju do sada.. spram tome nemojte se nadati da ce te se dobro udati... Ovaj sistem vladavine nije los vec je samo los menadzment kojeg treba samo smeniti a ko ima putera na glavi neka policija odluci... Po meni vise bi trebalo da se radi na tome da se firma digne na noge i da se plate podignu pa tek onda razmisljati o prodaji... Ok! mozda je sada kasno o tome razmisljati ali imajte na umu da ste vi mali akcionari (bez uvrede) magarci preko kojih se dva cobana tuku... kafa
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 11:22 pm

Dr.Scully ::

magarci preko kojih se dva cobana tuku... kafa

Sad samo da nam još kažeš ko su ti čobani koji se tuku preko ledja akcionara?
Prosvetli i mene i ove "magarce" koji se bora za svoja prava!

Nazad na vrh Ići dole
Dr.Scully
Just looking
Just looking
Dr.Scully


Broj poruka : 31
Points : 32
Datum upisa : 23.05.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 11:25 pm

Pogresno si sve shvatio limited011... A ako bas hoces da znas ti cobani su prvo drzava a kao drugo firme koje se trenutno namecu da vas kupe....
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 11:29 pm

Mislim da ti nisi pratila ovu temu od početka i da si nasela na propagandu menadžmenta.
Da si čitala videla bi da je menadžment upravo taj kome odgovara da sve ostane ovako kako je do sada bilo.
Njima se ne žuri.

Pogledaj
https://www.aikb.net/t1278-jugoremedija-ad-zrenjanin-ii-deo

ili ovde https://www.aikb.net/t369p960-jugoremedija-ad-zrenjanin#75376
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimePon Maj 23, 2011 11:32 pm

Potpuno si u pravu Scully da pojasnim malo posto vidim da dosta ljudi ne razume sledece:
Ako se nase akcije nadju na berzi,to ne znaci da mi moramo odmah da ih prodamo,naprotiv mozemo da ostanemo njihovi vlasnici koliko god to zelimo.
Naravno da treba da radimo na tome da ,,podignemo firmu na noge,,o tome cemo sami odlucivati kada budemo birali kome cemo da damo punomoc na sledecoj skupstini.
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 3:24 am

Plate bi mogle da se podignu čim bi ovi što sa osnovnom školom i III stepenom stručne spreme što imaju platu preko 100 i 200 iljada dobili plate u skladu sa svojom stručnom spremom, i oni što primaju platu a da i ne znaju gde je firma skinu sa platnog spiska.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 8:22 am

kafa
Dobro jutro. Želim vam divan dan tongue
Moje mišljenje je sledeće : Menadžment neće da proda nikom ko bi tražio i šoljicu ( osim Rumunke, svi su je tražili ), pa onda plasira priču kako je nekom u interesu da za male pare kupi firmu, i kako su oni lale . ISTINA je da ne znaju kako da saopšte akcionarima da treba da prodaju Rumunki za SAMO 8 evra, kada im je do juče i 15 bilo malo. Sigurno neće reći, prodajte njoj, a ima i drugih kupaca kojima mi ne želimo da se prodamo jer gubimo šoljicu, nego će reći da je SAMO ona dostavila ponudu. I još jedna stvar, koju bih volela da Zdravka pitamo večeras :
ZAŠTO JE ZDRAVKO IŠAO U NELT U ČETVRTAK, I ŠTA NELT NUDI ? Ja koliko znam, NELT nudi 12 evra, ali u paketu sa šoljicom.
Nazad na vrh Ići dole
Djura
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 14
Datum upisa : 10.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: jugoremedija   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 9:06 am

Da li ste primili pamfelt za dnasnji sastanak .Trazi od policije odgovor a kome ce IO JGM odgovara za uspesno trogodisnje upropascavanje fabrike.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 10:02 am

Citat :
Zdravko Deurić, koji je od vođe štrajkača dospeo do v.d. direktora Jugoremedije, za “Novosti” kaže da se dešava čak suprotno i da država ni na koji način ne pomaže u dobivanju kredita za rekonstrukciju pogona.
- Pre deset dana američke su nam banke nudile kredite sa povoljnijim kamatama. Uslov je bankovna garancija Razvojne banke, odakle nisam dobio nikakav odgovor. Navodno, čekaju da vide hoću li biti uhapšen ili ne. Nisam to tražio za sebe, nego za Jugoremediju. Ako uskoro ne nađemo rešenje, bićemo u velikim problemima. Neshvatljivo da država koja je partner sa 42 odsto i ima mogućnost da ponovo proda suvlasništvo, nema interes da pomogne u dobivanju kredita – kaže Deurić, koji je inače optuživan da je preko poznanika otkupljivao akcije nestrpljivih radnika i da je novcem Jugoremedije otvarao novu firmu gde su vlasnici akcionari Jugoremedije. Za sada nisu pronađeni nikakvi dokazi da je to što je radio bilo nelegalno, iako je policija čest gost u prostorijama fabrike.
- Koriste se klasične metode tajne policije, a koriste se i teški uslovi u kojima ljudi žive, izloženi neviđenom siromaštvu u kojem su skloni da svakog ko ima pristojnu platu smatraju neprijateljem kojeg treba potkazivati policiji i tražiti da ih eliminiše – zaključuje Nebojša Popov.
http://www.novossti.com/2011/05/jugoremedilacki-faktor/

Koliko ja razumm, ovde se nekome smeška zatvor
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 10:18 am

Master, pa već sam rekao ranije, pa ću ponoviti i ovde: NELT plaća za Jugoremediju u paketu sa šoljicom, ali ne želi da plati šoljicu koliko je oni cene, već NE ŽELI DA JE PLATI, što je u suštini realno jer je napravljena od novca Jugoremedije, koja plaća čak i kredite koje su šoljičari podigli da bi uložili, ma šta oni pričali, dakle šoljičari su otuđili pogon antibiotika od Jugoremedije koji sad svojataju i žulja ih što NELT (a i ostali potencijalni kupci)to ne prihvataju kao njihovo. Zato sad priča o rumunki (ako je to ona o kojoj se svojevremeno pričalo po firmi, još pre tendera), koja je inače dovela procenitelja iz nemačke (tad još nije bilo šoljice) koji je posle par sati analize oborio cenu na 11 evra, te se tu priča završila.
Nazad na vrh Ići dole
seraphim023
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 20.04.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 10:55 am

Pozdrav svima. Od skoro pratim forum i ovu temu, a 2 komšija su mi akcionari Jugoremedije pa sam im preneo skorija dešavanja oko izlaska na berzu. Zamolili su me ljudi, a ja da zamolim Vas da mi neko ukratko konkretno kaže šta treba da urade da bi samostalno izašli na berzu sa svojim akcijama i da ostavi linkove gde se može preuzeti potrebna dokumentacija.
Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:05 am

Sve ti stoji u temama vezanim za jugoremediju, samo ih pročešljaj. piju

https://www.aikb.net/t1278p160-jugoremedija-ad-zrenjanin-ii-deo#76752
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:09 am

@Momir post2
Da li ste obratili pažnju na reč dobivanju kredita ? E, kada kupac vidi da ovi nemaju ni elementarnu pismenost, a upravljaju JGRM....
@Ronin
Zato ćemo mi biti na Berzi, i prodaćemo se onome ko da više, a ne onome ko odgovara Zdravku
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:23 am

@serafim023
Ko god želi da podnese zahtev za izlazak na Berzu, prvo taj zahtev upućuje firmi, primer imate na glavnom forumu, Akcije fun club, nađite JGRM II deo, tu vam je postavljen primer zahteva.
Uz taj zahtev, pošaljite i kopiju l.k. i dokaz o vlasništvu akcija. Zahtev napravite bar u 2 primerka, i tražite da vam na njemu udare delovodni pečat. Ako šaljete poštom, obavezno pošaljite povratnicom, da se vidi da je primljen zahtev, a adresa je :
AD JUGOREMEDIJA
Pančevačka bb
23000 Zrenjnanin
Kada istekne rok od 7 dana, onda kopiju zahteva sa dokazom o prijemu ( ili delovodni pečat ili poštanska povratnica ) , kopiju l.k., potvrdu o vlasništvu nad akcijama, finansijski izveštaj za 2010.-tu godinu i Zahtev direkroru berze, šaljete na adresu Berze.
Kome god treba finansijski izveštaj za 2010.-tu da bi podneo zahtev za izlazak na Berzu direktoru Berze, dobiće ga od MENE , dovoljno je da mi pošaljete mejl na takomistrumfa@gmail.com. Možete ga tražiti i u APR-u, ali će vas to koštati 1500 dinara, a pošto smo mi već platili, prosledićemo ga kome god da treba.
Nazad na vrh Ići dole
seraphim023
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 20.04.2011

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:41 am

@MASTER

Hvala puno na informacijama. Bacam se odmah na posao. U pitanju su inače dvoje penzionera koji poseduju akcije Jugoremedije, a ja radim u Luxol-u pa otuda i pratim ovu temu, a i njima da pomognem.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 11:43 am

@serafim023
Nema na čemu, tu smo da pomognemo. Nije komplikovana procedura. Ako negde zapne, javite se.
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 12:20 pm

Preuzmite sa sledeceg sajta Zahtev za uključenje na VBT bez prospekta ciju je formu propisala Berza.

http://www.belex.rs/naslovna/ukljucenje_akcija

Izvlacim jedan deo iz ovog zahteva na koji akcionari treba da obrate paznju:

8. Spisak dokumentacije koja se podnosi uz zahtev:

1)Kopija zahteva/pisane inicijative upućene izdavaocu u smislu člana 31. Pravila Berze, sa kopijom dokaza o dostavljanju datog zahteva/inicijative izdavaocu __________________;
2)dokaz iz Centralnog registra iz koga se sa sigurnošću može utvrditi da je Podnosilac zahteva (odnosno sva lica koja zajednički podnose zahtev) zakoniti imalac akcija Izdavaoca čije uključenje na venberzansko tržište zahteva;
3)Poslednji bilans stanja i bilans uspeha dostavljen nadležnom registru Narodne banke Srbije;
4)pisano punomoćje overeno pred nadležnim organom (opštinom ili sudom), u slučaju da više zakonitih imalaca akcija izdavaoca zajednički podnose predmetni zahtev;
5)izvod nadležnog registra o registraciji privrednog subjekta (Izdavaoca).

*Trazite od vase brokerske kuce da vam dostave dokaz iz Centralnog registra iz koga se sa sigurnoscu moze utvrditi da ste Zakoniti imalac akcija A.D.Jugoremedija.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 12:37 pm

@profesionalac
Mala ispravka: Izvod se sada po novom dobija u APR-u ( Agenciji za privredne registre ), a ne u Narodnoj banci. A možete ga dobiti i od mene.

"5)izvod nadležnog registra o registraciji privrednog subjekta (Izdavaoca). "
NE TREBA VAM IZVOD NADLEŽNOG REGISTRA O REGISTRACIJI PRIVREDNOG SUBJEKTA ( IZDAVAOCA )
Još jednom, postavljam vam link, obratite pažnju na član 31.
http://www.belex.rs/files/regulativa/pravila_poslovanja.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Djura
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 14
Datum upisa : 10.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: c   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 1:25 pm

Plate jos nema. Odlazak za Novi Sad platio je gosp. Deuric ali sa parama Jugoremedije.
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 1:28 pm


MASTER,nemate potrebe da ispravljate mene nisam ja propisao formu Zahteva za uključenje na VBT bez prospekta tu formu je propisala berza!

Za tacnost podataka u samom tom zahtevu treba da odgovara lice koje ga je propisalo a ne ja.Ja odgovaram za moj zahtev a nek berza odgovara za svoj, toliko od mene.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 2:59 pm

@profesionalac
Ja znam kako da podnesem zahtev, pa opet po ko zna koji put ovde pišem šta i kako, jer mnogi ne znaju. Moramo biti sigurni u tačnost podataka , i sve do najsitnijih detalja objasniti akcionarima. Moram da vas ispravim, jer će neko još da traži finansijski izveštaj od Narodne Banke tt
Ja sam LIČNO, u više navrata kontaktirala Beogradsku Berzu, i rekli su mi da je to sada promenjeno i da treba finansijski izveštaj iz APR-a. Naravno, kontaktirala sam i APR i Narodnu Banku, i oni su mi to potvrdili.
Dalje, gospodin sa BB , iz listinga i kotacije, mi je izdiktirao koje papire bi trebalo da dostavim uz Zahtev, i nigde nije ni spomenuo Izvod iz registra privrednih subjekata, niti se to spominje u članu 31 :
"Član 31.
U slučaju da Izdavalac u skladu sa Zakonom,
podzakonskim aktima Komisije za hartije od
vrednosti i ovim Pravilima ne podnese zahtev
za uključenje akcija na vanberzansko tržište,
iste se uključuju na vanberzansko tržište
Berze po zahtevu akcionara Izdavaoca, koji je
dužan da uz Zahtev (čiju formu propisuje
Direktor Berze) podnese Berzi sledeću
dokumentaciju i dokaze:
1) kopiju pisane inicijative upućene izdavaocu
za podnošenje zahteva iz člana 28. ovih
Pravila, sa kopijom dokaza o njenom
dostavljanju (delovodni prijemni pečat
izdavaoca, potpisana povratnica i dr).
Inicijativa obavezno sadrži podatak o
ostavljenom roku Izdavaocu za postupanje
u skladu sa Zakonom i zahtevom
akcionara;
2) dokaz iz Centralnog registra iz koga se sa
sigurnošću može utvrditi da je podnosilac
zahteva zakoniti imalac akcija čije
uključenje na vanberzansko tržište
zahteva;
3) poslednji bilans stanja i bilans uspeha
dostavljen nadležnom registru Narodne
banke Srbije;
4) podatke o licu ovlašćenom za zastupanje
akcionara u slučaju da više zakonitih
imalaca akcija izdavaoca zajednički
podnose predmetni zahtev, sa pisanim
punomoćjem overenim pred nadležnim
organom. Dato punomoćje mora da sadrži
podatke o obimu ovlašćenja
opunomoćenika i isto mora biti potpisano
od strane svih akcionara koji zajednički
podnose dati zahtev Berzi;
Radi sagledavanja svih uslova za uključivanje i
organizovanje trgovanja akcijama, Berza može
tražiti i dodatne dokaze i dokumentaciju.
Na uključivanje hartija od vrednosti na
vanberzansko tržište po zahtevu akcionara,
shodno se primenjuju odredbe članova 25, 29.
i 30. ovih Pravila."
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 3:05 pm

Nego, imam najnoviji info u vezi sa večeras :

Predložiće nam da zajedno sa njima formiramo paket za izlazak na berzu, spominju i neko ortačko društvo gde bi oni utvrđivali uslove prodaje. !!!! Znači prodaja na kukovo leto udrimile

Naravno, da je to nebuloza, mi naše zahteve već podnosimo Berzi, a kada budemo na berzi, dogovorićemo se koja će nam cena biti, tj. ispod koje nećemo da prodamo. U svakom slučaju, kupuju vreme, mi ne smemo nasesti na taj trik i čekati da oni podnesu zahtev i sl.
Nazad na vrh Ići dole
TITO
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 84
Datum upisa : 09.12.2010

Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN   Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN - Page 5 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 3:32 pm

MASTER ::
@TITO
E pa, ma nemoj !
Pa hajde onda svi neka podnesu zahtev...
Nas će da PODMITE i tako odlože izlazak na Berzu dok skroz ne upropaste fabriku, a ostalih 4000 akcionara će da duvaju u prste ?
I, onda mi postajemo isti kao oni. Jednakiji među jednakima ?
Sve je to u redu, to je njihov nivo, godinama su potkupljivali sve koji se okrenu protiv njih, ali neće moći !
Ja iz PRINCIPA neću pristati, pa makar mi dali i 15 evra. Ljudi bre žive za ovaj forum, gledaju u nas kao ozebao u sunce, i sad mi treba da ih zavrnemo ? Kao, mi smo uzeli naše pare, a vas ko ....
E PA (D)EURIĆU, TAKO DALJE NEĆEŠ MOĆI ! NISMO POTKUPLJIVI, I NE BORIMO SE SAMO ZA SEBE, NEGO ZA NAS 4000.
Kako reče profesionalac, čista savest ne boji se kucanja noću. Ja i dalje hoću mirno da spavam.
B R A V O !!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN
Nazad na vrh 
Strana 5 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (3. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (4. DEO)
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (5. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: