BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK

Ići dole 
+40
trtmrt
Kobe Bryant
SUBOBA
Voiceoflaw
sinuk
Shulc
Dragot
Paja011
Sumnjalo
Lilibet
Aleks
Boby
MYSTIC021
Rogy
Safari
pepsiman
Prokuplje
Dnenad85
Sutra
Bombica
BoS
Aritmeticar
Dax
Mali akcionar
Momir
Greta
Ernesto
MarkoJTD
đubretarac
Joe_Allamo
Lilihip
Teletrader
Limited011
MilanLaki
Bond
bonum.mm
Maynard
StefanMR
Dusan
Plesac
44 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/1/2013, 10:48

Nažalost, na osnovu prethodnih nekoliko postova ispada da je PTLK trulež kojem se smeši stečaj. Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 267926

Postovi prilično liče na one sa teme Jugoremedija.

Vama zaposlenima nije lako, a očigledno ni mali akcionari nemaju neka lepa očekivanja.

Videćemo šta će doneti vreme pred nama.
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/1/2013, 13:30

Tender Group ima 24,7% akcija. Na sve ovo što se dešava, ne reaguje ni pozitivno, ni negativno. To mene navodi na zaključak da njih i ne interesuje firma, interesuje ga imovina i dobar infrastrukturni položaj.
Saglasna, Pupin jeste trulež odavno, ali i dalje teško prihvatam činjenicu da zbog toga niko neće odgovarati.
Što se tiče stečaja, ne bi me iznenadilo da počnu da prave "Unapred pripremljeni plan reorganizacije". Laički govoreći, to meni liči na izmišljotinu koja služi da bi se pred sudom odlagao i prolongirao stečaj, jer ti u datom trenutku ne odgovara. Moram da se ogradim, ovo je rečeno krajnje laički, jer ekonomija nije moja struka. Jedino što se za njega plaća.
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/1/2013, 15:29

Bond ::
Nažalost, na osnovu prethodnih nekoliko postova ispada da je PTLK trulež kojem se smeši stečaj. Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 267926

Postovi prilično liče na one sa teme Jugoremedija.

Vama zaposlenima nije lako, a očigledno ni mali akcionari nemaju neka lepa očekivanja.

Videćemo šta će doneti vreme pred nama.

Ех мој господине Bond, James Bond, ;-)) имам утисак да би и за Вашег измишљеног имењака (иза кога опет стоји наш човек, Душан, прави обавештајац) ово била "Немогућа мисија". У Компанији, у којој се средства преусмеравају на приватне потребе, у којој нема слуха за запослене, у којој се "виђенији" поткупљују ситнијим поклонима попут коришћења службеног возила, у којој постоји човек који је, увек био уз генералне директоре, описан у претходним постовима и који је евидентно профитирао својим економским умећем, а правним покривањем своје дипломе, ма све вам је јасно. Да сте могли да видите интерни конкурс од пре три године, расписан за 164 радна места за "Нову компанију", смејали би сте као и ми што смо се тада смејали. У барем 100 описа радних места, недостајало је још само ИМЕ и ПРЕЗИМЕ и СЛИКА онога за кога је расписано. Додуше, тај осмех на лицу од тада, одавно је прешао у болне гримасе... Па жив пример је господин Горан Миљуш, за кога се тада расписало радно место уз самог директора са шестим степеном стручне спреме, "Банкарско-берзански саветник за пословање са хартијама од вредности"... (можда траљаво цитирано, али углавном је та фабула) а до тог тренутка је имао четврти степен стручне спреме и био "Мали од палубе" свих генералних директора, као машински техничар... Нека ме демантује, немам ништа против, али сви који су тамо знају то. Он је само један од 100 одабраних унапред, а преосталих 64 су требали нешто да раде и да им зараде за њихове "трошкове".

Али да не ширимо "прљав веш" даље, са новим информацијама или допунама заборављених чињеница, постујемо се убрзо! Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 494901
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/1/2013, 15:38

sinuk ::
Tender Group ima 24,7% akcija. Na sve ovo što se dešava, ne reaguje ni pozitivno, ni negativno. To mene navodi na zaključak da njih i ne interesuje firma, interesuje ga imovina i dobar infrastrukturni položaj...

Синук: Ако се мало распитате по Банату, код наших људи који разумеју румунски језик, па ако се мало још и занимате за претраживање интернета, моћи ћете да пронађе податак да је Тендер С.А. са седиштем у Букурешту, фирма од које поприлично зависи румунски буџет и да је укључена у скоро све веће пројекте у Румунији. Свако поређење са "домаћом" Делтом, намерно је. Наравно, негде се да пронаћи, да је у свим већим аферама у Румунији, неизоставно име фирме ТЕНДЕР. Ето, то је глобално доступно да се прочита па, закључак изведите сами, колико је њима битан Пупин и запослени у Пупину. А кад споменусте младог ромањешћеа (Дорел беше?), њега су наши махери "израдили" па су му дали ону металик сиву октавију, којој су душу извадили у Дипотелу и фактурисали му је за нешто више од 6000€, а реално вредела је бар 50% мање! Ал, дечко је то наплатио на други начин и сада је ваљда негде доле на југу, у Крушевцу или где већ у неком тамошњем "Пупину"...
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/3/2013, 16:05

Rumanjašće koji je bio u Pupinu je bio član UO firme FAMPHARM iz Kruševca, medjutim, po dokumentima koje vidim na sajtu, više nije. Upravo je iz Pupina prešao tamo.
Ne mogu da prihvatim da vlasnika ne interesuje Pupin, (kao firmu u koju je uložio pare), jer koja je onda svrha ulaganja? Takvi "bizmismeni" iz polusveta ne rade ništa slučajno. Da problematično skupljenu lovu uvede u legalne tokove (tj. opere pare)? Eventualno i teško, ali to bih i možda mogla da prihvatim kao neko objašnjenje. Navodno imaju vlasnički udeo i u nekom hotelu u Vrujcima, ali nisam provalila u kojem.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/3/2013, 16:24

Da li ste sigurni da se radi o Rumunima?
Jednog Rumuna je lako dovesti da izigrava zastupnika investitora iz Rumunije, koji ne postoji. Odnosno jeste li proverili ko je pravi vlasnik te "rumunske" firme?

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/3/2013, 17:19

Firma se zove Tender Group ( [You must be registered and logged in to see this link.] i ogromna je. Mogu da pričam na osnovu javno objavljenih podataka, koji su svima dostupni. A pojavljuju se i kao vlasnici akcija Pupina. Šta se još "iza brda valja" po pitanju vlasništva, ne bih znala. Ali znam da je navedeni predstavnik u Pupinu lepo omastio brke, znam kako se ponašao, bezobrazno izvrtao džepove " jer mu kasni plata", dok smo mi provodili dane pogadjajući da li će "dvadesetinekogjanuara biti uplaćena četvrtina plate zatamonekijuli", na primer.
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/8/2013, 13:39

Šta ima novo u "truloj državi Danskoj"? (Nek' mi oprosti Šekspir na gruboj parafrazi!)
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/9/2013, 09:40

sinuk ::
Šta ima novo u "truloj državi Danskoj"? (Nek' mi oprosti Šekspir na gruboj parafrazi!)

Драга наша Синук, по свему судећи неки уговор са некима из ВС је изгледа потписан и то у најстрожој тајности јер, скоро да нико од нас није знао већ је вест "кобајаги" процурела. Оно што ми пада на глупост (требало би рећи: што ми пада на памет, али памети немам па ми остаје само глупост, јел...) је да је тај уговор толико и катастрофално лош по Пупин да је чак и оног лакету са образом од гуме за вулканизирање војних камиона, изгледа мало срамота (а, шта кажеш, оптимизам ме не напушта, помислих: ЛАКЕТУ СРАМОТА, еее која бајка...).

Надајмо се од понедељка новим информацијама... Поздрав форумашима!
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/9/2013, 18:24

Pa šta tu ima da se taji? Valjda bi trebalo da zvoni na sva zvona, ako ništa drugo, da je pupinski top menadžment bio u pravu kada je u to verovao, zalagao se, lobirao, ginuo, itd.itd....a gladni radnici sumnjali...Vidim da im je blokada 50 i ohoho, ne znam da li će taj ugovor moći da pomeri stvari iz dubioze...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 11:50

Ode veliki paket od 12380 komada.

Ako sve propada zašto neko baca 7000 eura?

Baš me zanima ko kupuje, znaćemo u ponedeljak.
Nazad na vrh Ići dole
Paja011
Just looking
Just looking
Paja011


Broj poruka : 14
Points : 42
Datum upisa : 18.12.2011

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 13:13

Kad budemo izbacili dokumenta na sajtu, sve ce biti mnogo jasnije!
Interesantne odluke za Skupstinu! :)

Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 15:46

Paja011 ::
Kad budemo izbacili dokumenta na sajtu, sve ce biti mnogo jasnije!
Interesantne odluke za Skupstinu! :)

Pozdrav,

Nadam se da će ispasti dobro za nas male...

Još nešto:
Na koji sajt misliš?
[You must be registered and logged in to see this link.] ne funkcioniše.
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 16:18

Na Pupinovom oficijelnom sajtu su, što se rukovodećeg kadra tiče, podaci bili zastareli. Neki nisu više izvršni direktori, a neke su otišle u penziju...itd. možda ga ažuriraju. A s druge strane, ako se zaista osniva nova kćerka firma, onda i to može da bude razlog promene sajta, videćemo...
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 16:58

sinuk ::
Na Pupinovom oficijelnom sajtu su, što se rukovodećeg kadra tiče, podaci bili zastareli. Neki nisu više izvršni direktori, a neke su otišle u penziju...itd. možda ga ažuriraju. A s druge strane, ako se zaista osniva nova kćerka firma, onda i to može da bude razlog promene sajta, videćemo...

Драга Синук, чак и обезбеђење Пупина (она 4 чувара, што су добила отказ у својој фирми, па их је ангажовао онај лакета, са обећањем да ће их платити и већ им дугује 3 плате...), зна да се оснива нова фирма. Логика је крајње проста: Као што су отели програме Датакома, Диоптела, Сигнализације/ЗПУ а прикрили се иза НОВОГ ДКТС-а - како се од милоште зове Компанија, па су лепо исцедили све до задњег динара и сада би да гурну у стечај Компанију и пуј пике неваже дугови - тако ће да покупе кајмак и за нову фирму и да на нову фирму убрзано пренесу основна средства Компаније и када компанија потоне, стечајни управник ће имати само гомилу безвредне хартије. За то време, онај сврдлин што је нову (додуше 5 година стару) пресу, тачније маказе за лим које су биле измештене у хангар иза старог Пупина - преко пута Датакома и фарбаре ЗПУ, продао по цени од 7 ДИНАРА КИЛОГРАМ, и даље распродаје шта год може (а да се зна, та је преса дебело плаћена - ред величина 35-50.000,00€!!! и служила је да директор набавке ЗПУ чувени Ђока - Ђорђе Гавриловић може да муља и петља са материјалом до миле воље јер, он је имао улогу "тзв. лопова" у ЗПУ док су се руководиоци и руководитељке сналазили на вишем нивоу). Питам се само: Ако је књиговодствена цена те пресе реално 20.000,00€, ко је и на који начин донео одлуку да се она прода за 7.000,00 ДИНАРА? Ко је ставио разлику у џеп? зашто о томе ћути онај лакета и да ли је можда и он омастио ону своју главурџу? Зашто се не поднесе кривична пријава односно, зашто синдикат не затражи Уговор о продаји пресе - маказа - ОСНОВНОГ СРЕДСТВА? Чега се плаше? Зашто се не затраже Уговори Датакома и ЗПУ на увид, пре уништавања друштава? ДА ЛИ УОПШТЕ НЕКО ИЗ СБПОК ЧИТА ОВЕ ПОСТОВЕ??? Много питања, НИ ЈЕДАН ОДГОВОР... Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 75937
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 17:21

Poštovani Sumnjalo, meni bi bilo vrlo drago kad bi neko iz pomenutog SBPOK-a čitao ovo što mi pišemo, jerbo bih ja vrlo rado još mnogo stvari saopštila, tj. tražila odgovore na njih...ovako, sve ostaje samo na komentarima, koji se bez konkretnih dokaza svode na "od trača do istine".
Pomenuti šef nabavke ZPU je "malji deca" u odnosu na ove, on od maligana ni ono što je potkačio nije znao da mazne kao prava lopina. On je više bio jajara..nego ga je dugogodišnji direktor ZPU štitio..
Što se pupinskog top menadžmenta tiče, kamo sreće da je ukradena samo presa...
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 17:27

"Pupin Telecom - Tehničko održavanje"? Ko je bio kum?
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 18:31

sinuk ::
"Pupin Telecom - Tehničko održavanje"? Ko je bio kum?

Извини Синук молим те, али заиста не знам ко је био кум? Да погађам? Да није онај момак, што је банкарско-берзански стручњак са 6. степеном стручне спреме од скора? Очито је да иако сам дуго у Пупину и ја сам "маљи деца" шта се све радило... Али и даље ради!Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 158734
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/13/2013, 18:41

Кад споменух мало пре материјал - у питању је магацин сировина у којем су се налазиле озбиљне количине табли лимова разних дебљина, разних "кутија" - челичних профила, затим месинганих и бакарних шипки разних дебљина и до пред сам прелазак несрећника из ЗПУ у Компанију, тачно се знало у комад али и у грам шта је тамо било. Колико је мени познато, "мали од палубе" у ЗПУ, извесни Зоран Станковић, који је тек од скора прешао у Компанију, још увек има СВЕ ПАПИРЕ од пописа, од раније и он је био главни за попис свега што је прешло у Компанију али и ШТО ЈЕ ОСТАЛО У ЗПУ! Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 2537601110
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/15/2013, 16:28

Profunkcionisao im je sajt.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/15/2013, 18:15

Molim moderatora za pomoć. Vidim da je na 2. mesto po broju akcija došao Akcionarski fond AD Beograd, koliko shvatam- akcionarsko društvo, čiji je direktor izvesni Goran Andjelić. Što prošnjorah po internetu, valjda je to bivši kadar G17 iz Novog Sada, a sad privatnik (odnosno, ogradjujem se - rekla bih da je to ista ličnost)?!
Nije mi jasno - da li je Akcionarski fond Republike Srbije i Akcionarski fond AD Beograd, ista stvar? Ako nije - da li je dotični gospodin kupac onog gore pomenutog paketa akcija, tj. da li to sme da se zna?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/15/2013, 19:55

Promene: 01.02. - 15.03.2013. (T-3) ili 29.01. - 12.03.2013.

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 2vnex35

Ne vidim nikakve bitne izmene, a kupca onih 12380 komada ćemo znati u ponedeljak.
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/16/2013, 09:36

Стрпљен - спашен, до понедељка!

Синук, молим Вас, ко је та госпођа ДЕСА из Компаније? Према мојим информацијама, она је директор нове фирме у оснивању, а знате ли ко су прва два запослена уз њу? Па баш "драги нам раде врчинац" и наравно, банкарско берзански саветник: Горан Миљуш!!! Извињавам се ако сам дао погрешне информације али, о томе причају чак и чувари...

Модератору: свака част! Чекамо понедељак!
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/16/2013, 10:17

To je koleginica koja je radila u Datakomu, smedja, mršava, mladolika, mislim da ima neku višu školu ekonomskog smera, inače, koliko znam, nikada nije imala neko šefovsko mesto. Ona je bila jedan od službenika u knjgovodstvu (od onih "ulaz-izlaz, uknjižio-rasknjižio"), ali nikad do AD nije bila rukovodilac. Ja nisam ekonomske struke, ali svejedno nemam visoko mišljenje o njenom znanju. Ona je bila ono što se u Pupinu zove "izvršilac". (Ja u principu mislim da je istinito ono "imala majka 2 kćerke, jednu pametnu i jednu knjigovodju.") Mada - dobre i prave knjigovodje su majstori svog zanata i treći čovek u firmi. Ali to sa dotičnom to nije slučaj. Ona će u ovom slučaju samo izvršavati ono što joj se kaže.
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/16/2013, 11:04

Аха! Сад ми је јасно. Па ово је сјајан податак! Сада је све на свом месту! раде јој је "иза леђа" и управља њом као играчком на даљински управљач (да не пишем неке тешке и на овом форуму непримерене речи, али знате на шта мислим)... Мајсторски вредан поштовања потез!!! Она ће уместо њега да потписује, а проверени "мали од палубе" ће да му служи као "банкарско-берзански саветник" ...

Како "Прљава машта и покварене страсти" могу свашта! Ужас... А ко је мени крив осим ове моје глупе главе. Патриотизам, лојалност... Како ми се само смеју ове персоне ако ово читају, а ова моја луда глава никако да удари више једном у зид и да се "опасуљи"... Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 75937Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 75937Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 75937
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/16/2013, 14:45

Sumnjalo, ako je za utehu, nisi jedini u vezi opasuljivanja.
Dotična koleginica je obična marioneta, a "bankarsko-berzanski savetnik" ima suprugu koja radi u interesantnoj firmi i ima dosta korisnih poslovnih kontakata...
A on je opet "vlada u senci"..
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/16/2013, 16:33

sinuk ::
Sumnjalo, ako je za utehu, nisi jedini u vezi opasuljivanja.
Dotična koleginica je obična marioneta, a "bankarsko-berzanski savetnik" ima suprugu koja radi u interesantnoj firmi i ima dosta korisnih poslovnih kontakata...
A on je opet "vlada u senci"..

Е јесам баш нека "необавештена" особа, а зли језици би рекли да сам глупа особа (а и јесам, што је најгоре) Обрни окрени, опет се све врти око жена. Што ми је то познато, од раније. Некада давно, супруга бившег директора Михаиловића, пре него што ће Михаиловић доћи на место пок. Нешовића, није избијала из канцеларије овог што му тепају "сељак". Шта су они тамо радили, није ником познато, јер нико се није хвалио да им је држао "свећу". Све у свему, њен супруг је дошао на место директора. Они који су га након тога упознали схватили су да су његови квалитети били далеко испод сваког критеријума за постављање на место директора.

За разлику од њега, тај Миљуш је очигледно паметнији. Не истиче се никако (хм... покушавам да нађем поређење... Нађох! Не истиче се ничим у фирми као и чистачица на неком факултету! Шта ће жена, схвата где се налази. Мада такве чистачице су у 99% случајева честите и поштене жене, за разлику од овог "владара из сенке"...

Каква сам ја будала... Два живота нису ми довољна да укапирам у каквом окружењу радим...

Хвала Синук, драга колегинице и сапатнице!

Edit:
To ko je čija žena i ko krade nije
za ovaj forum. Ako je potrebno nadjite se
na kafi ili pivu pa se ispričajte i razmenite
najnovije tračeve.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/17/2013, 00:00


Не бих се сложио са Вама драги Мод. Д. То су врло, врло важне информације јер, ако ће се неко из структура задужених за борбу против криминала бавити Пупин Телекомом, онда нека има краћи и бржи пут до праве истине.

Ипак, поштоваћу Вашу жељу. Међутим, схватите једну болну истину нас који тамо радимо а који више немамо ни пребијене банке у џеповима. Навратите до нас макар и као случајни пролазник, уђите у Пупин, пустиће Вас обезбеђење и погледајте у лица оно мало преосталих запослених. Када то доживите вероватно ће Вам бити све много јасније.

А ако имате неки предлог КАКО решити сада већ и превелики број проблема, ако имате неко искуство са неким сличним фирмама или ако знате било какав савет, поделите га са нама.

У супротном, пустите нас да "лајемо" јер, једино нам је то преостало. Па сад, Ви сте модератор и на Вама је одлука...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/18/2013, 16:27

Promene: 15.03. - 18.03.2013. (T-3) ili 12.03. - 13.03.2013.

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 5yvux4
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/18/2013, 17:05

Kupac paketa od 12380 akcija je sin autora pisma, koje sam citirala na strani 4 ( Pupinovog honorarnog saradnika, kome je redovno plaćano, dok mi nismo primali plate.) Inače , g.din koji je kupio akcije je Pupinov podizvodjač( prvo DKTS-ov, a onda AD-ov.
Ovaj je podatak lako proveriv - o njegovoj angažovanosti mora da postoje dokumenta. A kakav taj burazersko-kumovsko-"našismo" itd. odnos ima efekat na posao, procenite po aktuelnoj finansijskoj situaciji.
A u poslednjem periodu AD-a sve se na žalost, uglavnom radilo po
tom principu. A nama je objašnjavano kako je kriza, kako se nema, kako treba da se strpimo, kako samo što se nismo izvadili iz bule, itd., itd...
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/25/2013, 17:52

Поштовани форумаши и драга Синук,

данима "лупам главу" ЗАШТО наведене особе купују акције Пупина? Пронађох један од могућих одговора:

До сада је стечај за власнике - ДОБРО ПРОЧИТАЈТЕ: ЗА ВЛАСНИКЕ фирми био и остао одличан посао! Ако погледате и на овом форуму, пронаћи ћете гомилу злоупотреба над таквим фирмама.

Која је "математика": Власник/Власници предузећа, презадуже једно предузеће и како нема реалних могућности да се намире дугови, из такве фирме се извлаче машине, опрема, возила и то се све пребацује на СВОЈЕ ДРУГО ПРЕДУЗЕЋЕ или на фирму у власништву ПОВЕЗАНОГ ЛИЦА а оно прво предузеће "пусти низ воду"...

Анализирајмо сада ситуацију у Пупину:

1. Прво су реално добростојећа друштва опљачкана. Тако је на пример, ова моја мука, звана "Велике маказе ЗПУ" из ЗПУ пребачена на АД, по књиговодственој вредности од 3.000,00 али не евра већ ДИНАРА!!! Не знам да ли је то потписао Михајиловић или Владимир Стојановић али, вреди их позвати на "информативни разговор" уз наравно директорку Д.Костић јер неко је од њих то знао. У преводу, машина која је коштала између 5.000.000,00 и 7.000.000,00 динара у тренутку преласка у АД је "фактурисана" са 3.000,00 динара. Суздржавам се од веома, веома "кочијашких" коментара на наведене хохштаплере. Затим, те исте маказе које су биле тешке 3500 килограма, онај сврдлин продаје "својим пајтосима" из Пазове за цену од 12 динара килограм и на папиру приказује да је ЧАК И ЗАРАДИО??? Какав махерски потез, достојан првокласних лопова из старије и најновије историје.

2. Оснива се ново друштво, које ће профункционисати од 01.05.2013. Наведено је ко је директорка друштва али није наведено да је нови технички директор Новица (не знам му презиме) човек који је увек помињан у неком чудном контексту. Оно чега се сећам код помињања имена тог господина је, да је по причи, отворио сопствени приватни сервис (давних година) на почетку улице Цара Душана у Земуну, за поправку прво мобилних телефона а затим и сервисирање ФИСКАЛНИХ КАСА па гле чуда баш Пупин Телеком фискалних каса?! Овде се одмах извињавам ако су ови наводи неистинити и пристајем да их обришем и јавно демантујем и поспем се катраном и перјем ако су ови моји наводи нетачни.

3. Очекујемо да се "иза леђа" свих нас из чувеног дела Виктора Игоа деси пребацивање свих могућих вредних средстава на рачун нове фирме и ЗА РАЧУН СТАРИХ МАХЕРА и осведочених продаваца магле.

4. Како је за све то ипак потребно неко време, радницима, букаџијама и несрећном синдикату, стално се понавља једна те иста прича, попут: СТРПИТЕ СЕ ЈОШ САМО МАЛО (јер само што вас нисмо зај... кад долазите без везе и губите време у Пупину) ДОК НАШИ ПРОВЕРЕНИ МАЈСТОРИ НЕ ОДРАДЕ ПОСАО а то су тандем зорнић, матори пребијач слабијег пола и млади новопечени власник огромног броја акција и "позајмљеног" службеног возила и шта већ. Иначе, кад су они на тапету: ПРОВЕРЕНО: 1500€ МЕСЕЧНО кошта матори "боксер" а његов млади наследник има за сада један уговор тежак око 6000€ али документација се још прикупља.

5. Поред "Техничког одржавања" основаће се (највероватније) још барем једно ако не и више друштава. Само ће једна фирма обављати конкретан посао у који ће ући све основане фирме али ће и сва потраживања и дуговања бити на терет те једне фирме! Када "дотерају Цара до дувара" стечај ће бити "сам по себи наметнут као најбоље решење за све". Дужник јер, то му је сјајан посао, а поверилац јер је дошао до оног: Дај шта даш јер о пуном износу потраживања може само да сања. Међутим, како новац буде пристизао, аутоматски ће се пребацивати на новоотворене фирме/друштва! Само је питање тренутка када ће фирма престати да намирује обавезе а власник/власници су већ одавно из ње извукли све што је могло бити извучено. Овде следи наградно питање: КО СУ НАЈВЕЋИ ПОВЕРИОЦИ КОМПАНИЈЕ?! Одговор за нестрпљиве: ЗАПОСЛЕНИ.

Епилог: Драги радници Пупина, само ми нека сачекамо још мало, још само једну недељу или две и биће све решено! Ово није далеко од истине: Заиста ће бити решено али по принципу: СВИ ЗА ЈЕДНОГ И СВЕ ЗА ЈЕДНОГ мада у случају Пупин Телекома има њих више од једног...

Да досолим још мало, ето већ кад написах оволику дозу "жучи" онај лакета РЕДОВНО ПРИМА СВОЈИХ 3800€ али ту су и онај раде што му тепају па још неки око њих и наравно драги наши пензионери, којих имамо више изгледа него монтажера...

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 735549Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 75937
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/26/2013, 21:22

1) Hm... A šta se dešava sa "Neočekivanom silom koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar", tj. ugovorom sa Vojskom Srbije, koji će sve probleme rešiti?
2) Koliko znam, neki od zaposlenih koji su tužili, tražili su tzv. "privremenu meru", tj. zabranu prodavanja stare zgrade. Nad njom ima i nekih hipoteka...
3) Šta je sa belom zgradom? Kako se ona tretira u svim ovim šandrmacijama nova firma-stara firma, stečaj, itd...može li se od njene prodaje šta dobiti da se zaposlenima vrati dug?
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/26/2013, 22:41

Драга Синук, да покушам да Вам одговорим:

1) Нажалост "Деца лоших музичара" су преузела "ствар" у своје руке... Претпостављам да је сценарио следећи: Формирање новог предузећа Пупин Телеком Наменска (на пример) и пребацивање тог програма искључиво у то друштво. Незгода је што су СВИ техничари који су били на обуци у Француској, напустили компанију и сада су остали само инжињери, а они вероватно неће да се "фатају" лемилице јер, ако се погледа цењени списак "изабраних" вероватно се да закључити све. Такође, претпостављам да је Уговор толико неповољан по компанију да онај лакета не сме ни да бекне (или је толико повољан али само за њега и његову камарилу, па му то дође на исто).

2) Над "старом зградом" јесте хипотека а колико је и мени познато, бивша секретарица Мрослава Сантовца је довела пописивача и лупила им "банану" на продају. Нажалост, нису пописали "маказе"...

3) Ехеј! "Бела зграда" је табу тема! Па где ће бити смештене нове фирме? Претпостављам да је то тако и да неће бити другачије...

Жао ми је што нема никог другог да нам помогне у решавању ових "загонетки"...
Nazad na vrh Ići dole
sinuk
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 125
Datum upisa : 18.02.2013

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/27/2013, 09:59

1) Nezavisno od "društva odabranog", ne bi svi ni mogli da se prihvate lemilice. Strani partner je tačno definisao ugovorom ko šta sme, tako da tu i ne mogu ljudi da dolaze na zamenu, a da prethodno nisu odredjeni.
2) Osim pomenute sekretarice, mnogi zaposleni AD-a su u novije vreme (to znači u proteklih par meseci, kada je upravo i bilo priče o prodaji zgrade starog Pupina) tražili privremenu meru i sud je preko tih sudskih procesa i reagovao. A nešto nije prošlo ni u delu vlasnika, na NO.
3) Po mom vidjenju, u "beloj zgradi" će zadržati kvalitetan prostor, kao i onaj koji moraju, uslovljen pomenutim ugovorom. Ovo ostalo će ići na izdavanje...
I dalje zastupam tezu da je taj predeo tamo jako primamljiv, jer Kinezi grade most...
Nazad na vrh Ići dole
Sumnjalo
Still learning
Still learning
Sumnjalo


Broj poruka : 39
Points : 195
Datum upisa : 17.12.2012

Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK   Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 Icon_minitime3/27/2013, 23:12

Занимљиво...

Сада ми је јасно, зашто онај лакета ћути о уговору миленијума. Нема ко да им ради...

Што се квалитетног простора тиче, познато Вам је да је простор у којем је био Алкател, био понуђен одавно на изнајмљивање али, очигледно је да до данас није било интересената. Ал, зато се "мали од палубе" уселио једини у једну од Алкателових канцеларија...

А ту причу о "примамљивом делу због кинеза" заборавите. У овој држави је идентична ситуација као у Пупину: нема се пара! Да би се одржао платни биланс, морају да се узму нови кредити и тако редом, све док нам не узму и мајице (ваљда ће г.ће да нам оставе...) јер, немамо здраву производњу, којом би смо враћали кредитне главнице али, за разлику од државе, онај лакета и његова "весела дружина", тачно знају када ће да прогласе банкрот - стечај. Надам се да ће се следеће недеље, како се прича, опет одржати састанак са НО на којем ће ваљда барем неко из НО - ОДГОВАРАТИ, барем на неко постављено питање... Ал, Синук, немојте да сте дете, "стрпите се још само мало..." Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK - Page 6 270317
Nazad na vrh Ići dole
 
Pupin Telecom a.d. Zemun - PTLK
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Ikarbus a.d. Zemun - IKRB
» Navip a.d. Zemun - NAVP
» Pinki a.d. , Zemun - PNKZ
» Veterinarski zavod Zemun VETZ
» Galenika Fitofarmacija a.d. Zemun - FITO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: