BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 12. DEO

Ići dole 
+63
pepermint
hund
Dalaj Lama
Maca
FatCat
mili61
Ars Vivendi
Dragivoje
Drasko
Delboj
poverenje
Bond
Limited011
Smile
jcapelja@gmail.com
Boranija
Kobe Bryant
Roman Abramovich
s.nikolić
Cicija
Momir
Ivan2211
Ceras
Polos
petronije
adamm
philips1
JU500
marjanovicgane
Perapostar
Big Brle
trind
Alonisos
Aca kurbla
Nikolaj3
Cucla
Dragan555
Krkobabic
Aleks
Floxed
Fmember
Zile
Dejansss
Beli
Marioss
Stane Dolanc
Vladulns
Jegulja
C R A Z Y
Popaj
Plejade
real_finanza
Milos86
tortuga
Cermet
havijer
Nikola
Medax
markan
starter
Cope
dejandinic
Dr.
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/12/2021, 14:52

Što svi zamukosmo, može li neko da protumači?

Kako ovo deluje u odnosu na očekivanja, jel gore ili bolje?

Koliko vidim tražnja se oporavila, ali cena pada?!
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/12/2021, 17:29

Floxed ::
Što svi zamukosmo, može li neko da protumači?

U mom selu postoji rivalstvo između trojice šahista, jedan od njih sam ja.... Igram ja sa jednim i u jednom periodu ga pobeđujem stalno.... Jednom dođe on kod mene da igramo a ja ga pitam u zajebanciji "Dobro druže, jesi li išao kod Noce, pričaš li za rezultat kako prolaziš protiv mene"....
Tek će on " A pričaš li ti kad izgubiš"... od

Dragan555 and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/12/2021, 17:59

Mislim da imamo razloga optimizam kad je NIIS u pitanju. Posle objavljenog izveštaja o poslovanju u 2020. godini, vrednost akcije može samo da raste. U svakom slučaju, trenutno ne postoje predvidivi razlozi koji bi uticali da cena akcije ide ispod 600 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/12/2021, 18:28

Jos pre nekoliko meseci se znalo da ce biti gubitaka, tako da ne vidim da se nesto nepredvidjeno desilo. Karantin, korona, vanredno stanje...  sve je to uticalo jako, ali za to se znalo odavno, tako da niko to sada posebno ne komentarise.

Kada sve prodje, ubedjen sam da ce biti rasta.
A, kada ce proci, to niko ne zna.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/12/2021, 23:29

Izneo si mišljenje ali mi više deluje kao želja nego kao objektivan rezon.

Voleo bih i ja da tako mislim, hajde ako možeš obrazloži i argumentuj to što si rekao, ne samo zbog mene i čitalaca, nego i zbog sebe.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/13/2021, 09:10

Floxed ::
Izneo si mišljenje ali mi više deluje kao želja nego kao objektivan rezon.

Voleo bih i ja da tako mislim, hajde ako možeš obrazloži i argumentuj to što si rekao, ne samo zbog mene i čitalaca, nego i zbog sebe.

Ni jedno mišljenje pojedinca ne može da bude objektivno po svojoj prirodi.

Uvek je subjektivno.

A, moje subjektivno mišljenje je utemeljeno na tome da sam pratio kako je dolazilo do pada cene. Pricam o poslednjoj godini. E, sada bi trebalo da nestanu razlozi koji su doveli do pada, što namaće da se cena mora oporaviti. Takođe, uzdam se i u ljudsku osobinu kaja se zove pohlepa. A, ljudi su najpohlepniji kada pomisle da je nesto dobra prilika za zaradu, što mislim da će se ovde desiti.

Ponovo, ovo je samo subjektivno mišljenje. Kada bih znao šta će se sigurno desiti, ja bih bio milijarder.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/15/2021, 11:29

Ocekivanja su  da  vakcinacija  i   izvestaj  prvog  kvartala podigne  cenu  akcije

_________________
kafa

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/16/2021, 11:42

Danasnja odluka kriznog  staba  da ne radi  nista do Ponedeljka , daje NIIS - u  mogucnost  za  stelovanje i opet  prikaze  gubitak  u prva  3  meseca
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/16/2021, 12:36

Beli ::
Danasnja odluka kriznog  staba  da ne radi  nista do Ponedeljka , daje NIIS - u  mogucnost  za  stelovanje i opet  prikaze  gubitak  u prva  3  meseca

E, jeste. Za 5 neradnih dana da prikazu gubitak? A, pri tome pumpe rade. 

Ovo sto se sada desava ne moze da se poredi sa prolecem prosle godine.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/16/2021, 13:54

Realno, ne bi trebali za q1 iskazati gubitak, ali ni dobit nece biti neka, nešto malo iznad "pozitivne nule". kafa
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/16/2021, 16:26

Oko 4-5 milki. Videcemo u aprilu.
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/16/2021, 18:03

pepermint ::
Oko 4-5 milki. Videcemo u aprilu.
Ti si baš optimista, ja tipujem na 1-2 mil. plafon.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/17/2021, 10:07

marjanovicgane ::
Floxed ::
Što svi zamukosmo, može li neko da protumači?

U mom selu postoji rivalstvo između trojice šahista, jedan od njih sam ja.... Igram ja sa jednim i u jednom periodu ga pobeđujem stalno.... Jednom dođe on kod mene da igramo a ja ga pitam u zajebanciji "Dobro druže, jesi li išao kod Noce, pričaš li za rezultat kako prolaziš protiv mene"....
Tek će on " A pričaš li ti kad izgubiš"... od

Znam da je smisao bio u zadnjoj rečenici ali...
Igrate u napetoj atmosferi ili opušteno pa krene rasprava oko An Pasana?
Sa 4 sam naučio pravila i osim gore pomenutog mučila me i mala i velika rokada. Naravno jedino sam znao Šuster mat. Sa 5 sam naučio da čitam, da bi sam mogao da tumačim knjigu za početnike našeg najvećeg majstora Mileta (Svetozar mu nije pravo ime) Gligorića Glige. U jednome dahu znaćeš sve o šahu. 
Posle par školskih turnira, jednog Beogradskog i jednog na Bolu na Braču u 6 razredu shvatio sam da je ozbiljno bavljenje šahom za Ruse i pametnu decu od  i prešao na fudbal.
Nije baš u temi ali eto idu bolji dani za naftne kompanije pa je i atmosfera opuštenija.

Bond, pepermint and marjanovicgane like this post

Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/18/2021, 13:21

Da li ce danas biti rekordan obim u poslednjih par godina?

Izgleda da je premasio. Ili ce da podbaci malo.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/19/2021, 03:32

Danas je promet bio relativno veliki, ali šta zaključuješ iz toga?

Ja tu vidim da se nekome smučilo da i dalje čeka da ova akcija povrati makar deo svojih gubitaka, a neko drugi se nada da će sa vakcinacijom doći bolji dani i da će makar u sledećem kvartalu NIS pokazati bolji rezultat.

I jedan i drugi rezon znamo odavno i šta zaključujemo iz toga što su se našla dva čoveka koji misle tako i međusobno stisli ruke?
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/19/2021, 09:13

Floxed ::
Danas je promet bio relativno veliki, ali šta zaključuješ iz toga?

Ja tu vidim da se nekome smučilo da i dalje čeka da ova akcija povrati makar deo svojih gubitaka, a neko drugi se nada da će sa vakcinacijom doći bolji dani i da će makar u sledećem kvartalu NIS pokazati bolji rezultat.

I jedan i drugi rezon znamo odavno i šta zaključujemo iz toga što su se našla dva čoveka koji misle tako i međusobno stisli ruke?
U pravu si da samo na osnovu toga ne mozemo mnogo zakljuciti.
Kada bi smo znali ko je prodavao i ko je kupovao, mogli bi smo zakljuciti vise. Ali, to je problem od samog pocetka jer se transakcije drze u tajnosti, sa izgovorom da je tesko belu bazu pratiti (posto je u pocetku bilo vise miliona akcionara). I dan danas ne mozes da pratis promene u CRHOV, kao sto moze na svim normalnim akcijama.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/19/2021, 20:36

Počinje gradnja prve pumpe na auto-putu "Miloš Veliki"
https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/ekonomija/4299950/auto-put-milos-veliki-pumpa.html
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 784
Localisation : Vojvodina
Points : 2635
Datum upisa : 03.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/22/2021, 14:34

Finansijski direktor NIS-a Anton Čerepanov naveo je da će kompanija u 2021. godini, i pored nestabilnosti na tržištu, investirati više od 20 milijardi dinara u razvojne projekte.
Izvor Blic

Opširnije:
https://www.blic.rs/biznis/nis-u-2021-godini-investira-vise-od-20-milijardi-dinara/41qwg5c

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/23/2021, 21:23

Na kom je nivou naša svest? Kao da smo veliki bar kao USA, Kanada. A slabo se i piše o ovome. 

https://www.cins.rs/vojvodina-stotine-naftnih-busotina-i-najlosija-voda-za-pice/
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime3/30/2021, 21:34

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/16/2021, 19:57

Ažuriran informator:

https://www.belex.rs/trgovanje/informator/NIIS
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2627
Points : 5951
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/19/2021, 12:19

Za par dana izlazi prvi kvartal. Videcemo kakvi ce biti rezultati.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/24/2021, 18:57

@marjanovicgane Nis je posebni slucaj u CHROV: http://www.crhov.rs/?Opcija=22

Samo mi nije jasno sto gledas nis, dividenda kad je bude je 20-45 din bruto najcesce, a skoro pola godina, i pokrivanje gubitka il neke kao investicije,...  Ima mnogo stabilnijih naftasa na berzama.
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 01:19

Odličan komentar, i ja sam isto pitao ali mi niko nije odgovorio...

Ako već hoćeš u naftu, nikako mi nije jasan odabir NISa za to, jer u tom sektoru ima daleeko boljih firmi.
Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 07:46

Ima dosta razloga zašto ljudi procenjuju da su akcije NIIS-a dobra investicija. Nismo svi u mogućnosti da trgujemo na svetskim berzama i analiziramo svetske naftaše. Jezik i  procedura su barijere koje se ne mogu zanemariti. Osnovno pravilo investiranja je da svoj novac ulažemo u ono što poznajemo i razumemo.
     Akcije NIIS-a nisu loša investicija za početnike i one koji nemaju puno novca. Uvek se mogu prodati uz minimalnu zaradu. Meni je žao svih koji su pre nekoliko godina kupovali NIIS po višim cenama. Bilo je tada nekoliko "profitabilnijih" akcija (AGBN) kojih više nema. Na berzi uvek imamo od boljeg bolje i od goreg gore. 
     Ne vidim neki poseban razlog da sumnjamo u NIIS. Mislim da je isplativo kupovati po ovim cenama.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 08:22

Zašto NIIS - možda će vam biti jasnije nakon ove emisije. 
https://www.youtube.com/watch?v=WSxSJFhbM34

Preporučujem pažljivo gledanje.

PS:

ADAMME nije mi ponovo jasno može li da se vidi statistika vlasništva na NIIS-u ili ne može. Nigde ne vidim opciju 22. Na stranici koju si postavio nema opcije 22.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 09:29

Za NIS se moze se videti samo tih prvih 10 akcionara. 

Pogledao sam emisiju, ali ono sto je jasno iz videa, da u EU ima kapaciteta prerade vise nego sto je dovoljno, a smanjivace se potrosnja. Tako da izvoz naftnih derivata u EU iz Srbije nece se desavati, niti u Afriku/Aziju zbog logistike. 

Dalje ako Srbija slucajno stvarno odluci da ide ka EU moracemo i mi da smanjujemo upotrebu nafte.

@s.nikolić preko Tradewin24 mogu se kupiti strane akcije sa 3000EUR ispadne provizija negde oko 16EUR-20EUR koliko ja vidim. Nema odrzavanja. E sad ako neko misli na investicije ispod 1000EUR, e mislim, stvarno... 

A analiza, ma ko neće mnogo da analizira, kupiš ETF vezan za poznatije indekse berze i nemaš šta da analiziraš.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 10:05

adamm ::
Za NIS se moze se videti samo tih prvih 10 akcionara. 

Pogledao sam emisiju, ali ono sto je jasno iz videa, da u EU ima kapaciteta prerade vise nego sto je dovoljno, a smanjivace se potrosnja. Tako da izvoz naftnih derivata u EU iz Srbije nece se desavati, niti u Afriku/Aziju zbog logistike. 

Dalje ako Srbija slucajno stvarno odluci da ide ka EU moracemo i mi da smanjujemo upotrebu nafte.

Prevideli ste dve bitne stvari:

1) Rekao je da Rusija neće više izvoziti sirovu naftu već kreće sa derivatima. Naravno da će to pogoditi rafinerije u EU i da će tek imati prazne kapacitete. Nis će tek izvoziti u EU.

2) Rafinerija Pačevo  je urađena po najvišim standardima i to u pravo vreme. Jedina je  rafinerija u krugu od 400 km.  Sve ostalo u regionu  ali i  šire je pogašeno.

Tako sam shvatio ovaj razgovor. Ne kažem da ne grešim. Možda grešim, videćemo. Vreme će pokazati šta će se desiti. Nekako mi se čini da je po trenutnim cenama na NIIS-u teško izgubiti.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 10:16

A zasto bi EU uvozila naftne derivate da im stoje rafinerije neiskorisceno? Lako mogu taksama da destimulisu uvoz naftnih derivata nasuprot nafti, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 10:31

adamm ::
A zasto bi EU uvozila naftne derivate da im stoje rafinerije neiskorisceno? Lako mogu taksama da destimulisu uvoz naftnih derivata nasuprot nafti, zar ne?

To ne znam. Samo znam da će im biti teško da nabave sirovu naftu jer Rusija odustaje od prodaje sirove nafte i kreće sa derivartima.

Da ne ispadne da sada pumpam cenu Nisa.... Ne bi voleo da iko kupi samo na osnovu mojih komentara ako ne veruje u akciju i ako nije u stanju da podnese gubitak. Nisam siguran u kom pravcu će ići cena. Evo, možda će cena ići još dole ko zna. Vreme će pokazati šta je ispravno.  kafa

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 10:38

adamm ::


@s.nikolić preko Tradewin24 mogu se kupiti strane akcije sa 3000EUR ispadne provizija negde oko 16EUR-20EUR koliko ja vidim. Nema odrzavanja. E sad ako neko misli na investicije ispod 1000EUR, e mislim, stvarno... 

Ovakav snobovski pristup berzi je nesto sto sprecava rast na ovoj akciji.

Zasto ne moze da se investira sa 1000, 500 ili 100 EUR? Moze da se investira i sa 650 DIN.

Cenu akcije ce pogurati na gore ili veliki investitor ili mnogo malih investitora. Veliki investitori su retko i naivni i retko ce dizati cenu ako bas ne moraju.
Mnogo malih investitora je upravo ono sto fali celom belex-u, pa tako i NIIS.

Sve dok ze na berzu gleda kao na elitno drustvo, a da sirotinja mora da uzima dozvoljeni minus po velikim kamatama i da ne sme da se usudi da investira sa svojom "crkavicom", nema tu rasta.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp

Fmember and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 10:52

Izvini, nisam razmisljao na taj nacin. Mislim lepo je da ljudi mogu i manje iznose da uloze, to stoji. Ali bi bilo lepse da imaju tu nekog izbora, a ne da ulazu u Belex samo zato sto mogu da uloze manje iznose. Kada bi banke ponudile neke normalne investicione fondove, koje prate svetske index-e berzi, to bi bilo interesantno. Ali one za sad samo gledaju kako da udare po usima korisnike njihovih usluga.

Belex-u pre svega hvali likvidnost, pa ukupna ponuda ili potraznja na berzi mnogih hartija je jako mala. Hvali i broj hartija, jako malo firmi je na berzi. 

Losa istorija muljanja i bez zastite malih akcionara.

Mislim da se vratim na NIS, on je mozda OK, ali tu je kljucno ono "mozda".... Gomila je tu jos nepoznanica u narednih 10-20 godina i koliko je vecinski vlasnik korektan prema drugim akcionarima.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 11:17

Slazemo se da fali likvidnost.

Mozda da vlast pocne da promovise berzu kao sto sada promovise vakcinaciju.  govor

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/25/2021, 11:24

Da su to hteli prodali bi NLB 51÷ komercijalne, a ne ovako... Tako da deluje da ih tone interesuje...
Nazad na vrh Ići dole
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 17 Icon_minitime4/26/2021, 00:43

AkiTaki ::
Cenu akcije ce pogurati na gore ili veliki investitor ili mnogo malih investitora.

To BI MOGLO da pogura cenu akcije gore, ali se to, po mom dubokom uverenju, neće desiti. Godine sam potrošio čekajući taj trenutak i za to vreme izgubio mnogo odličnih prilika. Pošto se to nije desilo u mnogo bolja vremena po naftaše, izgubio sam nadu da će se to ikada desiti i prodao moje akcije NISa (uz gubitak naravno).


AkiTaki ::
Slazemo se da fali likvidnost.

Ono što fali se ne zove likvidnost. Zove se poverenje ulagača u ovu akciju, i to fali sa punim pravom.

Želim vam svu sreću sa NISom ali ovu činjenicu više nisam mogao da podnesem :(
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
Nazad na vrh 
Strana 17 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 23 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: