BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi

Naftna Industrija - NIIS 12. DEO

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla

Broj poruka : 331
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/6/2020, 21:23

Sporazum je za sada obican provizorijum,sta bi bilo kad bi bilo...Dakle ako pobedi u novembru Bajden nista od potpisanog ne mora da vazi,ako pobedi Trump vazice sve, i vise od potpisanog...

Nikakve direktrne veze ni ja ne vidim sa NIIS om,diverzifikacija se odnosi na jezero gazivode,i podelu resursa i odgovornosti oko toga, i to je zapravo jedini pravi ustupak Vucicu pored mini sengena, koji je na dugom stapu..sve ostalo su ustupci Trumpovoj administraciji koja cini se gubi... kafa
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

Broj poruka : 2449
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/6/2020, 21:32

Pa neke tačke su samo provizorijum, da Tramp skupi neki poen pred izbore.

Ako i bude gasa iz drugog izvora, sigurno neće dolaziti iz SAD, već "možda" iz Azerbejđana, a i tada je normalno da se kupuje tamo gde je gas jeftiniji...

Smešna je i tačka u kojoj se "obavezujemo" da ćemo se boriti protiv diskriminacije gejova U CELOM svetu, a najbolji saveznik SAD - Saudi Arabija o tome ni ne razmišlja.... od Baš će Srbiju neko da pita po tom pitanju!

Isto je i sa ambasadom u Jerusalimu, to će da se odlaže, i odlaže i kad se završe izbori u SAD ko god da pobedi pašće u zaborav....
ITD....

marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

Broj poruka : 363
Datum upisa : 10.09.2018

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/6/2020, 21:38

@AkiTaki ::
@marjanovicgane ::
Brine me tačka sporazuma o diverzifikaciji energetskih resursa. Ima li neko predstavu šta bi to moglo konkretno da znači?... Plašim se da bi možda moglo da škodi NIS-u. scratch
Na sta konkretno mislis?

Jer ako mislis na potpisani sporazum, osim ako premestanje ambasade nesto ne utice na NIIS, ne znam sta bi drugo moglo?!

Koliko sam ja video, nisu dogovorili nista.

Plašim se da diverzifikacija energetskih resursa znači "izbaciti Ruse iz Srbije".
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla

Broj poruka : 331
Datum upisa : 17.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/6/2020, 21:56

@marjanovicgane ::

Plašim se da diverzifikacija energetskih resursa znači "izbaciti Ruse iz Srbije".

Nemoj toga da se plasis,nisu oni gadljivi na rusku naftu i gas,jednostavno vise bi voleli da je oni preradjuju i prodaju.. viljuska  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija

Broj poruka : 527
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/7/2020, 01:23

Uz svu mržnju i hejt, USA iz Rusije uvozi svake godine naftu u vrednosti od oko 1o milijardi dolara.
Toliko o tome...
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile

Broj poruka : 282
Datum upisa : 29.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/7/2020, 09:03

@Cicija ::
Uz svu mržnju i hejt, USA iz Rusije uvozi svake godine naftu u vrednosti od oko 1o milijardi dolara.
Toliko o tome...
Diversifikuju izvore energije. Stvar principa :)
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint

Broj poruka : 2123
Datum upisa : 05.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/7/2020, 11:16

Nije sva nafta ista. Kupuju je da bi je mesali sa svojom lakom naftom, da bi imali bolju preradu.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75

Broj poruka : 480
Datum upisa : 03.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/7/2020, 13:34

Uskoro isplata dividende

Potvrdu o rezidentnost treba dostaviti do 28.09.2020.

Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant

Broj poruka : 2860
Godina : 44
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/7/2020, 18:37

Digitalne tehnologije postaju osnova inovacionog razvoja NIS-a
Beograd -- Nikolaj Zalevski, direktor za digitalne komunikacije u NIS-u, rekao je da ta kompanija intenzivno sprovodi proces digitalizacije.

Zalevski je rekao i da od tog procesa očekuje pozitivne finansijske efekte, jačanje konkurentnosti na tržištu i stvaranje novih vrednosti kako za akcionare kompanije, tako i za zaposlene.

VIP
VIP

Broj poruka : 329
Datum upisa : 28.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/8/2020, 12:53

ДИВИДЕНДА:

Исплата дивидендe акционарима Друштва извршиће се 19.09.2016.године
Исплата дивидендe акционарима Друштва извршиће се 18.08.2017. године
Исплата дивиденде акционарима Друштва извршиће се 27.08.2018.године
Исплата дивиденде акционарима Друштва извршиће се 17.09.2019. године

VIP
VIP
boban75

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/8/2020, 12:59

@mili61 ::
ДИВИДЕНДА:

Исплата дивидендe акционарима Друштва извршиће се 19.09.2016.године
Исплата дивидендe акционарима Друштва извршиће се 18.08.2017. године
Исплата дивиденде акционарима Друштва извршиће се 27.08.2018.године
Исплата дивиденде акционарима Друштва извршиће се 17.09.2019. године
Ove godine verovatno početkom oktobra 2020. Tražili su podatke za rezidencije do 28.9.2020. znači malo posle toga.

Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211

Broj poruka : 409
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/12/2020, 19:17

Evo svih datuma od početka:
2013. - 20.08.2013.
2014. - 25.11.2014.
2015. - 31.08.2015.
2016. - 19.09.2016.
2017. - 18.08.2017.
2018. - 27.08.2018.
2019. - 17.09.2019.

ranije su potvrde skupljali u julu a isplata je bila krajem avgusta ili početkom septembra tako da mislim da nema šanse da bude početkom oktobra pre će biti u novembru. jel ih zvao neko.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Still learning
Still learning

Broj poruka : 110
Datum upisa : 15.12.2019

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/12/2020, 20:40

Kao da je bitno kada će da legne. Toliko je mala da neću ni da odem do banke zbog nje. Podići ću je tek kada mi bude uz put, kada budem išao po nešto drugo pa onda i dividendu da podignem.

Kada sam prvu dividendu dobio, bila je visine 2.5 moje plate, sada je 1/3 moje plate. A, radim svo vreme na istom radnom mestu.

VIP
VIP
pepermint

Broj poruka : 2123
Datum upisa : 05.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/14/2020, 09:31

@AkiTaki ::
Kao da je bitno kada će da legne. Toliko je mala da neću ni da odem do banke zbog nje. Podići ću je tek kada mi bude uz put, kada budem išao po nešto drugo pa onda i dividendu da podignem.

Kada sam prvu dividendu dobio, bila je visine 2.5 moje plate, sada je 1/3 moje plate. A, radim svo vreme na istom radnom mestu.
Pa i kamate u banci su nekad bile 10% sad jedva 1.5%. :)
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.08.2020

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/14/2020, 14:26

Jesi li to rekao sa idejom da kažeš je opravdano uložiti svoj teško zarađeni kapital u ovaj skoro-pa-leš od firme?

U stilu kamata ja manja, pa je i dividenda manja (tačnije nema je), jel to onda znači da je ok da ti i recimo plata bude sve manja, tj. da teži nuli?

Ako da onda ok, ako ne -  zašto onda da ti i plata ne teži nuli pošto kažeš da je u redu da sve drugo teži nuli?

AkiTaki likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/14/2020, 16:01

Debil@
Komentar ti je... u najmanju ruku off topic.
A ne razumem bas ni sta si hteo dakazes.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 01:51

Verovatno se i ti tripuješ na ovu raspalu firmu pa zato ne razumeš, iako je vrlo jasno.

Koliko sam shvatio, ova firma je u tolikoj buli da su, i to kao dividendna firma, oni u minusu (!?), što znači da sledeće godine neće biti ni dividendna, nego samo obična mrtva firma, ispravite me ako grešim.

Da li shvatate da dividendna firma ne sme biti u minusu, jer je to put bez povratka?

Ili i dalje čitate ona saopštenja koja njihov robot piše: "U teškim uslovima poslovanja...bla bla, uspeli smo...bla, bla...investirali smo...bla bla...itd."

Ja bih zaista voleo da neko objasni rezon držanja ovakvih akcija, da li vidite nešto što ja ne vidim, ili vidite isto ali igorišete, ili to prosto ne vidite, ili ne želite da vidite?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 09:02

što znači da sledeće godine neće biti ni dividendna, nego samo obična mrtva firma,

Možda se povampiri?????

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 09:25

@Debil ::
Koliko sam shvatio, ova firma je u tolikoj buli da su, i to kao dividendna firma, oni u minusu (!?), što znači da sledeće godine neće biti ni dividendna, nego samo obična mrtva firma, ispravite me ako grešim.
Da li shvatate da dividendna firma ne sme biti u minusu, jer je to put bez povratka?
...
Ja bih zaista voleo da neko objasni rezon držanja ovakvih akcija, da li vidite nešto što ja ne vidim, ili vidite isto ali igorišete, ili to prosto ne vidite, ili ne želite da vidite?
Dešava se da firme, ponekad usled tržišnih okolnosti posluju sa gubitkom - minusom. Svejedno isplaćivale dividendu ili ne.

Da li NIS propada - ne.
Da li se razvija - da. Može bolje.
Da li će nakon prolaska Covid 19 da propadne? ne. Nastaviće da se razvija i isplaćuje dividende.

Ako niste spremni ili nemate jak stomak za ovakve turbulencije na tržištu NEMOJTE KUPOVATI AKCIJE. Kupujte obveznice ili oroči štednju. Ovo je samo moje mišljenje i nije savet za kupovinu ili prodaju.
Pozdrav.

kafa

Roman Abramovich and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 11:38

Hvala na objašnjenju, drago mi je što sam dobio prve dislajkove što znači da sam uspeo da vas iniciram i sada možemo dublje u priču.

Mislio sam da razlikujete pojmove dobra AKICIJA i dobra FIRMA jer oni su veoma različiti, ali izgleda da ne razlikujete.

Rekavši mrtva firma mislio sam na akciju naravno, a ne na NIS kao poslovni subjekt. Firma je sada odlična a u budućnosti će biti na primer dobra.

Ali AKCIJA te firme je sasvim drugi pojam koji ima totalno drugačije kriterijume za ocenu, i smatram da je akcija na putu bez povratka.
U najboljoj nameri to sam želeo da vam kažem, a vama srećno držanje, dividende (ako ih bude..) i sve ostalo. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family

Broj poruka : 170
Datum upisa : 03.06.2011

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 14:22

@Debil     Ako se razlikuju dobra akcija i dobra firma, a to može da bude tačno, onda niste trebali da napišete za NIS da je "skoro pa leš od firme" "raspala firma", "obična mrtva firma", dakle pominjali ste firmu a niste rekli "raspala akcija" i slično.
Bilo bi mi drago i da promenite ime, izvinite na sugestiji, jer Vi svakako to niste, ili Vam je to ime nekakva tzv.Sokratovska ironija, tj. neka vrsta provokacije da se pokažete kao neznalica, ignorant....
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member
Boranija

Broj poruka : 1862
Datum upisa : 25.07.2010

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 15:13

Ministar finansija Siniša Mali danas je sa generalnim direktorom Naftne industrije Srbije (NIS) Кirilom Tjurdenjevim razgovarao o investicijama te kompanije koji su, kako je saopšteno iz Ministarstva, važni za privredu cele zemlje, kao i o njenom doprinosu za republički budžet. Tema razgovora bio je i projekat Duboka prerada, koji je ključni za drugu fazu modernizacije Rafinerije Pančevo, u vrednosti oko 300 miliona evra, saopštilo je Ministarstvo finansija.

Cilj je da se poveća dubina prerade, odnosno da se dobiju veće količine najvrednijih derivata, kao što su dizel i benzin.

Projekat, po rečima Tjurdenjeva, ima i ekološke benefite, kao što je prestanak proizvodnje mazuta sa visokim sadržajem sumpora.

Mali je istakao da su takvi projekti od velikog značaja za Srbiju, jer doprinose većoj stopi njenog privrednog rasta. Кako je rekao, upravo je zbog takvih investicija Srbija apsolutni lider kada je reč o rastu BDP-a.

Still learning
Still learning
Debil

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 17:25

Uhh, ovo je još jedna krajnje besmislena, rekao bih podla "vest" koja malim akcionarima uliva lažnu sigurnost...

@Dragivoje

U pravu ste, ispravio sam, mahinalno sam napisao mrtva firma misleći na akciju. Zanemario sam da ovde verovatno ima i onih koji ne razlikuja ta dva, inače veoma različita pojma.

Što se tiče mog nicka, i tu ste u pravu, nick je odraz besa na samog sebe zbog činjenice da sam se godinama zlopatio na Belexu, koji je potpuno truo i na kome nijedno berzansko pravilo ne važi.

Umesto toga, trebalo je da pre najmanje 5 a bolje i više godina, dignem pogled na zdrava tržišta koja brinu o malom akcionaru, a ne da se samoubijam na "tržištu" koje samim svojim postojanjem nastoji da uništi učesnike na njemu.

Dragivoje likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 19:09

Što se tiče mog nicka, i tu ste u pravu, nick je odraz besa na samog sebe zbog činjenice da sam se godinama zlopatio na Belexu, koji je potpuno truo i na kome nijedno berzansko pravilo ne važi.

Umesto toga, trebalo je da pre najmanje 5 a bolje i više godina, dignem pogled na zdrava tržišta koja brinu o malom akcionaru, a ne da se samoubijam na "tržištu" koje samim svojim postojanjem nastoji da uništi učesnike na njemu.

Ako si kupovao akcije na Belexu pre 5 godina, kako je moguće da si na gubitku?  scratch
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 19:19

Pogledaj koliko je koštala akcija NISa pre 5-6 godina.

Tačno pamtim dan kada je cena iznosila preko 1000 dinara za akciju.

E sad, što su ovde na forumu većinom oni koju su praktično od juče na berzi, to je druga stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 19:28

Pa sam si kriv, svi smo ovo prodali kada je cena bila oko maksimuma, ne razum tvoju potrebu "daržiš" akciju - valjda se zaljubiš u nju, eeee... to je veoma opasno.

Meni se čini da je takvo zaljubljivanje opasno i na svetskim tržištima, naravo ne baš za svaku akciju, ali generalno: DA!

P.S. Svaka "ljubav" košta.

P.P.S. Možda je tvoj nik stvarno adekvatan tvom umu i razmišljanju o berzi (generalno)?

Debil
Still learning
Still learning
Debil

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 19:33

Možda. CAGR će pokazati kroz neko vreme.

Čudi me kako ovde na forumu nemate poll gde bi svako mogao da upiše koliki mu je CAGR u poslednjih recimo 1,3 ili 5 godina.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 19:42

Šta je s tobom?
Prošla su vremena kada se jedna akcija držala 3-5 godina, sada na svim tržištima čim se ostvari neki zacrtani ili solidan rast, odmah se izlazi, naplaćuje dobitak.

Vremena su čudna, živimo u doba najvećih lomova, što tehnoloških što finansijsko-ekonomskih, da li je neko još pre 2 god. mogao da zamisli ovu pandemiju?
A tek nas čekaju lomovi, prava digitalizacija, otpuštanja, stvaranje sve većeg jaza između malobrojnih bogataša i gomile sve siromašnijeg ostalih, "običnih" ljudi...

BTW Pošto naš novi kolega voli da se malo pravi važan, evo za one koji ne znaju šta je CAGR
https://www.investopedia.com/terms/c/cagr.asp

Kobe Bryant likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 20:00

@Ars Vivendi ::
Prošla su vremena kada se jedna akcija držala 3-5 godina, sada na svim tržištima čim se ostvari neki zacrtani ili solidan rast, odmah se izlazi, naplaćuje dobitak.

To sam na drugoj temi pitao ali se niko nije javio.

Objasni kako sa tim prolaziš, koliko uzmaš "po turi", koliki harač od toga ti uzima broker, koliko tura godišnje obrneš, koliko se približiš zacrtanim planovima (ako uopšte..), koliko puta je instrument koji si kupio umesto na gore krenuo na dole, itd.

Lično, nemam sumnju da su sve te kupi-prodaj priče začete u srpskim kafanama, pa onda uz pomoć brokera koju od svega uzimaju debeo kajmak ekspandirane i proširene na običan narod, i one su glavni uzrok teških neuspeha naših ljudi u investiranju.

Što se tiče CAGRa ne znam šta ti to znači da se pravim pametan... CAGR je slovo A u investiranju, ko to ne zna ne bi trebalo da se dotiče berze.

Ali moguće je zaista da se to kod nas ne zna, samo se priča o nekakvoj "zaradi" od par % u nekoj od "tura". A što je na svaku takvu turu 3 ili 5 drugih tura prošlo na nuli ili u negativi, to nema veze...

Kada bi se stavilo u CAGR sve bi bilo bi puno jasnije, ali prvi bi se naši hohštapl. pardon brokeri usprotivili tome.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant

Broj poruka : 2860
Godina : 44
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/15/2020, 23:39

Brate, gledaj malo NBA i uživaj!
Skroz si na crnoj strani - daj bože da ti force pomogne.

Ti stvarno ne shvataš šta se dešava, ali nemoj mene da sad pitaš "šta se dešava" - sam gledaj i zakljući....

Žao mi je ako nisi uspeo da napraviš neke pare na Belexu u periodu 2005 - 2007,
a i kasnije je bilo lepih prilika, to što bi ti "dividendnu" akciju koja tokom 10-20 godina donosi divedendu, a ti spavaš, (piješ pilule za spavanje - što bi rekla jedna od ikona ovog foruma) tu si se zjbao, ta vremena su prošla....
Deluje mi da je za tebe najbolje da kupiš obveznice ili već šta? Eventualno da se kladiš na rast neke od berzi, mada je i to sada malo zjbano....

Take the Money and Run - to je danas politika na berzi!
Koliko si sam sposoban, koliko pratiš, toliko ćeš zaraditi i pored "krvopija" koje zovemo brokeri!

P.S. Što bi se tebi ljudi s foruma "ispovedali" - ni ti se nisi "autovao"?
Daj nam tvoj portfolio, makar "izmišljen", pa da diskutujemo.

Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/16/2020, 12:09

Čudi me kako ovde na forumu nemate poll gde bi svako mogao da upiše koliki mu je CAGR u poslednjih recimo 1,3 ili 5 godina.

Šta je to CAGR.

Prvi put čujem za ovo. Možeš li objasniti o čemu se radi. Kako to funkcioniše????   scratch
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/16/2020, 12:13

Moj potrfolio kao i ceo bilans na Belexu dao sam odmah u svojim prvim postovima želeći da budem krajnje transparentan, što na žalost vidim da ovde nije slučaj.

Evo ponoviću ga: iščupao sam sa Belexa posle nekoliko godina sa ukupnim minusom oko par % i velikom količinom jeda u želucu što to nisam učinio ranije.

Sada sam kompletno u cashu (solidna količina, dodao sam još) i tumarajući netom naleteo sam na ovaj forum želeći da razmenim iskustva sa vama.

Međutim, koliko vidim vrlo ste netransparentni, sve krijete, na žalost verovatno i lažete (demantujte me!), ne znam čemu to kada smo svi ovde sa istim ciljem.

Previše kafanskih priča ima, naročito to oko 2005-2007 kada neki jesu uzeli neke pare na Belexu, ali broj takvih ljudi je esktremno mali da se može zanemariti.

Što se tiče NISa, moram priznati da sam šokiran vašom privrženošću toj firmi, non-stop pričate o nekakvoj (sada nepostojećoj) dividendi, a niko ne pominje da je vrednost akcije NISa pala skoro 50% (?!) i padaće još naravno.

Hvala na ovoj izjavi da je vaša politika Take the Money and Run, ali ne mislim da je to dobro i voleo bih da o tome popričamo.

@gane

CAGR je JEDINA mera nečije uspešnosti na berzi, ali izgleda da se ovde "uspešnost" meri u kafani - ko više slaže :(
Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family

Broj poruka : 201
Datum upisa : 10.09.2019

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/16/2020, 12:56

I na belex-u se nekad moglo kupiti i brzo prodati uz lepu zaradu. Ali to je prošlost, uz ovakvu slabu likvidnost i obime trgovanja to je teško izvodljivo. Ja se sada držim hartija koje dele redovne, solidne dividende, od 5-10% i taj novac uglavnom reinvestiram u iste ili slicne akcije. Koliko pratim promene u registru, mislim da je dosta poznatih trgovaca na belex-u usvojilo takvu strategiju, drže ne prodaju. Zato je i teško kupiti hartije po pristojnim cenama, što opet vodi u nelikvidnost.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555

Broj poruka : 1332
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/16/2020, 13:23

Likvidnost sve manja, obimi sve manji, zar vas nije strah da će vam novac ostati zarobljen u mnogim akcijama? Sreća pa je kurs dinara stabilan.
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP

Broj poruka : 329
Datum upisa : 28.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 12. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 12. DEO - Page 10 Icon_minitime9/16/2020, 13:48

Na  belex-u se moglo lepo  zaraditi ali svakodnevno  i  pratiti,  TGAS , ZVEZDA - HELIOS , IMLEK , BMBI , SJPT , ALFA , MTLC,  FITO,  DINNPB,  AERO - KONCESIONA NAKNADA ,  KMBN ,  NISS    .   Sada je na red dosla  pandemija  i  recesija  .

Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
Nazad na vrh 
Strana 10 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: