BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Ići dole 
+98
mushoke
Zeljko
Stane Dolanc
geogsi
Strbac
Non-ProfitOrganization
pepermint
MYSTIC021
Kopac
Nikollla
Dragivoje
Cermet
insajderxxx
kaktusic
Tom80
gaggii
Miros Lav
KRUSKA
Borodino
Dragan11
Mikica
Taliban
govedinho
StariHrast
Dnenad85
Slovenac1
Boza Belex
Nemesis
Boranija
adamm
Gocili
Ivan2211
Joca
Zane
JMBR
Von Misha
boxxi
Sutra
Bond
Zeljko321
Matans
Fokus
Jerry Springer
MilanR
BojanNS
Sneki
Matthew Greenburgh
philips1
Nestrpljivi
boban75
Sasuolo
ivan45
Trade Now
Tods
Bojjan
zORAn
MORNAR
Dragot
Nikola
hey-ho
Racunarko
Drasko
Zmark
GogaAna
Fmember
FatCat
Admin
Zile
Dejansss
Al Kapone
Folio
Maca
LUMTDZOS
Dragan555
Roman Abramovich
Red max
Djepeto83
Kobe Bryant
MMcorp
Aleks
Urosk
Teletrader
Big Mile
gogloee
Hrx84
Aca kurbla
Ars Vivendi
Limited011
Dalaj Lama
Smile
flyer
Aritmeticar
Vladulns
Jumbo
Frenky
Momir
Tenerife
Bezimena
102 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimeČet 15 Jan - 20:50

Frenky ::
Dalaj Lama
Jeste samo da NIIS nebude sledeci.
Nema nikakvih naznaka za tako nesto. Nije se to u Sisku desilo odjednom, trajalo je to stanje duze vreme. Kod nas nema naznaka da se tako nesto moze desiti. comp
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimeČet 15 Jan - 23:55

Verovatno je uzrok slabog rada u Sisku zastarela tehnologija!?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 10:35

Malo pre sam vezbao malo matematiku i ona kaze ovako ako ove godine niis isplati dividendu 50 din za proslu godinu onda 700:50=100:x x=7.14% Meni onda deluje da niis netreba kupovati vise od 700 din
Sve vise od 700 je skupo ako neko ima bolju racunicu neka pokaze da vidimo kafa
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 10:49

Bolje bi bilo za investitore da ne fiksiraju neke cene u svojim glavama, dosta se kalkulisalo i 2014 pred presek za dividendu - neki su prosli bolje, neki manje bolje. Sve jedno, danas se na to mora gledati malo drugacije.

http://www.podunavac.com/html/BSE-Akcije(kontinuirano_trgovanje)/NIIS.htm

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 11:15

Ja ozbiljno rasmišljam da rasprodam sve akcije na belex-u, plaši me kurs evra jer ima naznaka da će evro tako opičiti... Sve potencijalne dobitke na belexu (mada sam veliki skeptik i ne vidim šansu za zaradu i rast u bližoj budućnosti) za vrlo kratko vreme može da obezvredi slab dinar...
Ponovo se šuška o dodatnom smanjenju plata u javnoj upravi i penzija, što samo može da dodatno osiromaši ovaj narod...
Saveti su da se kupuje dolar, pa čak i švajcarac... Izvinjavam se unapred, što sam malo odlutao sa teme...
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 11:26

Frenky ::
Malo pre sam vezbao malo matematiku i ona kaze ovako ako ove godine niis isplati dividendu 50 din za proslu godinu onda 700:50=100:x x=7.14% Meni onda deluje da niis netreba kupovati vise od 700 din
Sve vise od 700 je skupo ako neko ima bolju racunicu neka pokaze da vidimo kafa
Na ulozenih milion dinara zarada bi ti bila 71400 din.
Ako bi kupovao sve po 800, na ulozenih milion, zarada bi ti bila 62500 din.
Razlika skupo jeftino je 8900 din na godisnjem nivou i to na milion ulozen. 
Ne bih rekao da je to bitna suma.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 11:34

Racunarko ::
Frenky ::
Malo pre sam vezbao malo matematiku i ona kaze ovako ako ove godine niis isplati dividendu 50 din za proslu godinu onda 700:50=100:x x=7.14% Meni onda deluje da niis netreba kupovati vise od 700 din
Sve vise od 700 je skupo ako neko ima bolju racunicu neka pokaze da vidimo kafa
Na ulozenih milion dinara zarada bi ti bila 71400 din.
Ako bi kupovao sve po 800, na ulozenih milion, zarada bi ti bila 62500 din.
Razlika skupo jeftino je 8900 din na godisnjem nivou i to na milion ulozen. 
Ne bih rekao da je to bitna suma.  comp

Ono što utiče na cenu nije samo to kolika je bila divdenda već i očekivanja kolka će biti u narednim godinama.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 11:34

Racunarko, na to dodaj izgubljenih nekih 6-8% na kursnu razliku dok se isplati ta dividenda, 15% poreza, cena akcije posle dividende vise nije pitanje od milion dolara, vec dva miliona. Sta ostane na kraju? Jedva 50% od tih 71400 din ili 62500 din?

Ako bas hoces 300 evra na sumu od 1.000.000 din onda ima i sigurnijih nacina da se to zaradi.

P.S. nemojte uzimati za zlo odokativnu racunicu. kafa

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 11:40

Vladulns ::
Ja ozbiljno rasmišljam da rasprodam sve akcije na belex-u, plaši me kurs evra jer ima naznaka da će evro tako opičiti... Sve potencijalne dobitke na belexu (mada sam veliki skeptik i ne vidim šansu za zaradu i rast u bližoj budućnosti) za vrlo kratko vreme može da obezvredi slab dinar...
Ponovo se šuška o dodatnom smanjenju plata u javnoj upravi i penzija, što samo može da dodatno osiromaši ovaj narod...
Saveti su da se kupuje dolar, pa čak i švajcarac... Izvinjavam se unapred, što sam malo odlutao sa teme...
Ja mislim da će dinar jačati ili stagnirati, takođe vidim da ima prilika za kupovinu raznih akcija.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 11:54

Kurs EUR / DIN



http://www.podunavac.com/html/NBS-Kurs(EUR-DIN)/NBS-SrednjiKurs(EUR-DIN).png

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 11:56

Vladulns ::
Ja ozbiljno rasmišljam da rasprodam sve akcije na belex-u, plaši me kurs evra jer ima naznaka da će evro tako opičiti... Sve potencijalne dobitke na belexu (mada sam veliki skeptik i ne vidim šansu za zaradu i rast u bližoj budućnosti) za vrlo kratko vreme može da obezvredi slab dinar...
Ponovo se šuška o dodatnom smanjenju plata u javnoj upravi i penzija, što samo može da dodatno osiromaši ovaj narod...
Saveti su da se kupuje dolar, pa čak i švajcarac... Izvinjavam se unapred, što sam malo odlutao sa teme...

Toliko straha u ovom postu. Sa takvim pristupom, teško da se može biti long term uspešan investitor na berzi, tako da je možda najbolje povući se sa nje, pre nego što se ugrozi zdravlje (i novčanik)...
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:06

Na ovoj akciji je takav trend da samo part time investitori profitiraju. od

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:10

Ja bi prvo sačekao FI odnosno komentare uprave prije kupovine,jer nemamo pojma koliko će trenutne cijene nafte utjecati na poslovanje.Ono što znamo je da posao i prije ovog pada nafte krenuo nizbrdo kao i da će davanja državi samo rasti u budućnosti.Tu je naravno problem tečaja i sve ostalo.
Sad kupovati je riskantno,bilo što,dosad sam uzeo i to malu količinu jedne naftne kompanije na P/E 3(iako on sad nije bitan) P/B 0,4,bez dugova i cashom na računu većim od MCAP,ali i ona ima svoje rizike,uvijek ima.
Još nešto,ako EU bude štampala novac i proglasila QE dionice će rasti,jučeranji rast franka je vrlo indikativan.Kako će to utjecati na Belex procijenite sami.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:13

ILoveRoses ::
Vladulns ::
Ja ozbiljno rasmišljam da rasprodam sve akcije na belex-u, plaši me kurs evra jer ima naznaka da će evro tako opičiti... Sve potencijalne dobitke na belexu (mada sam veliki skeptik i ne vidim šansu za zaradu i rast u bližoj budućnosti) za vrlo kratko vreme može da obezvredi slab dinar...
Ponovo se šuška o dodatnom smanjenju plata u javnoj upravi i penzija, što samo može da dodatno osiromaši ovaj narod...
Saveti su da se kupuje dolar, pa čak i švajcarac... Izvinjavam se unapred, što sam malo odlutao sa teme...

Toliko straha u ovom postu. Sa takvim pristupom, teško da se može biti long term uspešan investitor na berzi, tako da je možda najbolje povući se sa nje, pre nego što se ugrozi zdravlje (i novčanik)...

Zemljak, na berzi sam od od 2004 ili 2005 godine.... Počeo sam da trgujem sa Sojom (SJPT)...
Hvala na brizi.... Zaradilo se i to lepo....
Uživaj, prijatan dan želim


Poslednji izmenio Vladulns dana Pet 16 Jan - 12:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:15

Tenerife ::
Na ovoj akciji je takav trend da samo part time investitori profitiraju. od

Slazem se
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:19

Jasno je sve sto pricas kolega Red Max, samo taj FI mozda ne prikaze pravo stanje stvari - pretpostavljam da ce biti bolji za nijansu od proslogodisnjeg (ne bas tako dobrog) ali se to moje misljenje zasniva na tome da NIIS se nije obazirao na kretanje cena nafte na dole kada su u pitanju cene na pumpama.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:26

Red max je 100% u pravu, ovo vredi uzeti u  razmatranje tek po objavi rezultata, kupovati sada je cista kocka, eventualno reskirati ako zvekne na 600 i nešto. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:26

Red max ::
Ja bi prvo sačekao FI odnosno komentare uprave prije kupovine,jer nemamo pojma koliko će trenutne cijene nafte utjecati na poslovanje.Ono što znamo je da posao i prije ovog pada nafte krenuo nizbrdo kao i da će davanja državi samo rasti u budućnosti.Tu je naravno problem tečaja i sve ostalo.
Sad kupovati je riskantno,bilo što,dosad sam uzeo i to malu količinu jedne naftne kompanije na P/E 3(iako on sad nije bitan) P/B 0,4,bez dugova i cashom na računu većim od MCAP,ali i ona ima svoje rizike,uvijek ima.
Još nešto,ako EU bude štampala novac i proglasila QE dionice će rasti,jučeranji rast franka je vrlo indikativan.Kako će to utjecati na Belex procijenite sami.

Za 2014, godisnji FI bi trebao da bude solidan (uskoro cemo da saznamo), za 2015 to je vec problematicno posto ce verovatno veci deo 2015 da se posluje sa naftom oko $50-60.

Mada mislim da ce biti veliki pritisak da nafta ide gore, vadjenje u severnom moru, zatim u blizini polarnog kruga kao i iz skriljaca je blizu ako ne i ispod granice rentabilnosti pri ovoj ceni, naftne kompanije nece imati interes da ulazu u nove busotine sto ce dovesti do manje godisnje produkcije a sto ce usloviti  pad zaliha, itd... kada se ovi i slicni faktori uzmu u obzir ne bi bilo iznenadjenje da cena u drugoj polovini 2015 ode na $80

Jos nesto, ne bih rekao da je posao krenuo niz brdo, losiji rezultati u poslednjem kvrartalu su u mnogome uslovljeni kursnim razlikama i vecim zahvatanjem drzave.
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:29

Prognoza: pad dobiti od 30%
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:31

Big Mile ::
Red max je 100% u pravu, ovo vredi uzeti u  razmatranje tek po objavi rezultata, kupovati sada je cista kocka, eventualno reskirati ako zvekne na 600 i nešto. kafa

pu, pu, nedo bog 600 i nesto...
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:37

Tenerife, na cemu gradiš predpostavku da ce FI za 2014 biti bolji nego nego 2013 ??? A cene na pumpama su išle dole i to sve na uštrb NIIS-a, koliko je meni poznato država nije smanjila akcize na derivate nafte.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:52

@Big Mile,

koliko je potrebno vremena da se primeti pad cene na pumpama? Cene na pumpama ne prate uopste  pad sirove nafte, govorim za Srbiju. Na osnovu toga cenim da FI nece predstaviti pravo stanje, vec malo stimovanje, naravno da smo svi mi to platili cenom goriva ali razlika u nabavnoj i prodajnoj ceni ostaje NIIS-u naravno. Zna se kakvo je znanje i umece Gasproma.


A na tabli ocigledno niis ide dole ovih nedelju-dve, 660 se vec nazire. Ne vidi samo onaj ko nece da vidi.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 12:58

Ubiće ih kursne razlike, a pad cena na pumpama ide čisto na njihov račun. Akcize su fiksne....

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 13:14

Ni ja ne vidim kako će ovogodišnji FI biti bolji od prošlog,u decembru je već došlo do osjetnog pada cijena iako ne toliko na pumpama,treba pratiti zadnji kvartal,on je bitniji od cijele godine,kako stvari trenutno stoje 1Q 2015 može biti samo još gori.
Što se tiče globalnog oporavka mislim da ćemo prvo gledati bankrote manjih proizvođača odnosno preuzimanja velikih tipa Exxon i sl. tek onda rast cijene.Iako je kratkoročni oporavak moguć jer su cijene na razini 2009 g.
Uvijek postoje i neke okolnosti koje mogu naglo podignuti cijenu,recimo da EU ne proglasi očekivani QE pa da dolar padne problemi tipa Ukrajina,ISIS ili neka nova kriza,ako se dogovori OPEC sa SAD i Kanadom o reguliraju proizvodnje,globalni rast gospodarstva iznad očekivanja,rješavanje ukrajinske krize....

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 13:25


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 16:24

Danas znacajan rast cene sirove nafte i cena akcija naftnih kompanija na NYSE. 
Mnogi koji cekaju NIS na 600 + ce ostati kratkih rukava.
700-720 je BUY
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 16:31

Jerry Springer ::
Danas znacajan rast cene sirove nafte i cena akcija naftnih kompanija na NYSE. 
Mnogi koji cekaju NIS na 600 + ce ostati kratkih rukava.
700-720 je BUY
S tim da naftne kompanije u US ne tangiraju obaveze u USD...sta mislis za NIIS...u kojoj valuti su mu obaveze a u kojoj potrazivanja i da li to ima neke veze sa odnosom USDRSD?!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 19:39

Jerry, i ti si neki optimista kao onaj Tenerife!!! Svi prognoziraju dalji pad nafte, ovo što se danas nešto odbila od poslednjeg dna neznaci ništa. Tako se malo odbila i kad je bila 54-55, ali trend se nastavlja, ništa se ne dešava u svetu šta bi najavljivalo neku promenu trenda. NIIS ima dodatnih problema sa kursnim razlikama i fiksnim akcizama, a po mojoj licnoj proceni mislim da je u q4 i potrošnja goriva još dodatno opala. Svi znamo da ce rezultati za 2014 biti bori nego 2013 samo niko nezna koliko gori tako da ja ovo ne kupujem do objave rezultata a možda ni tad. Ako je tebi ovo na 700-720 BUY samo kupuj, za ponudu nema da brineš.   kafa
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 23:21

Kljucno je pitanje sta su Ameri hteli sa ovim padom cene.Prica o skriljcima je bajka za malu decu.Mislili su da ce destabilizovati Rusiju-u stvari su ojacali Kinu...a preko nje je i Rusija amortizovala gubitke.Kladim se da bi rado u SAD rekli puj pike nevazi....A Rusi mozda cak i sa plusom izadju zahvaljujuci aranzanima u BRIKS.Istorijski Rus je najjaci zimi(Napoleon,Hitler)....moze da izdrzi cudo ali zna i da se sveti ko niko.Siguran sam da za Nemce vise nikad nece biti jeftinog gasa.Osim toga,kada je nafta nisko onda veci input u gotovom proizvodu ima rad.Ako uporedis plate u Nemackoj i u Kini,jasno je ko je ovde gubitnik....

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 23:25

A za pojedine clanove savet....ako Vam je odluka da u NIIS ulozite dugorocno,ne morate gledati svaki cas u tiker. kafa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 23:30

Taliano, koju to ti brlju piješ, ili su u pitanju pečurke?
Možda benzinska isparenja?

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 23:36

Hm, interesantna logika. Nista se ne desava u svetu sto bi najavilo promenu trenda?!

Ako nastavi da se nista ne desava da li ce cena nastaviti stalno da pada?  Sam pad cene je vec desavanje i to ce morati da stane kad tad. A, to sto svi prognoziraju dalji pad cene ti je isto kada su svi prognozirali da ce cena da stalno raste, pa vidis da nisu bili u pravu. Isti ti ljudi daju prognoze. Cak sam procitao par clanaka analiticara koji sami priznaju da nemaju pojma sta ce biti i da sada daju prognoze daljeg pada, ali da su pre godinu mislili da ce rasti u ovom periodu.

Ovo apsolutno ne znaci da savetujem kupovinu niti prodaju, samo moje misljenje da su sve analize, uglavnom, lupetanje. Od silnih analiza i dijagrama ljudi (analiticari) ne gledaju nista van kancelarije.
Ja takodje ne znam sta ce biti, mada moram da priznam da je moj licni utisak da je potrosnja porasla u poslednje vreme. Bar u Beogradu. comp
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 23:41

Eee pa nismo dosli valjda do toga da se vredjamo...Napisi neki demantij,ili stavi nako svoje vidjenje-pa da analiziramo.  sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimePet 16 Jan - 23:56

Cista dobit (kad se odbiju davanja za dividendu) u poslednje 4 godine bice preko 1,2mlrd e....a trzisna kapitalizacija 1mlrd....i to ne valja?! Ccccc ko da su svu dobit u dzakovima odneli! od

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 28 Icon_minitimeSub 17 Jan - 9:09

Na ovoj akciji sentiment je uglavnom odredjivao cenu, ekonomski pokazatelji su u drugom planu.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
Nazad na vrh 
Strana 28 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: