BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Ići dole 
+98
mushoke
Zeljko
Stane Dolanc
geogsi
Strbac
Non-ProfitOrganization
pepermint
MYSTIC021
Kopac
Nikollla
Dragivoje
Cermet
insajderxxx
kaktusic
Tom80
gaggii
Miros Lav
KRUSKA
Borodino
Dragan11
Mikica
Taliban
govedinho
StariHrast
Dnenad85
Slovenac1
Boza Belex
Nemesis
Boranija
adamm
Gocili
Ivan2211
Joca
Zane
JMBR
Von Misha
boxxi
Sutra
Bond
Zeljko321
Matans
Fokus
Jerry Springer
MilanR
BojanNS
Sneki
Matthew Greenburgh
philips1
Nestrpljivi
boban75
Sasuolo
ivan45
Trade Now
Tods
Bojjan
zORAn
MORNAR
Dragot
Nikola
hey-ho
Racunarko
Drasko
Zmark
GogaAna
Fmember
FatCat
Admin
Zile
Dejansss
Al Kapone
Folio
Maca
LUMTDZOS
Dragan555
Roman Abramovich
Red max
Djepeto83
Kobe Bryant
MMcorp
Aleks
Urosk
Teletrader
Big Mile
gogloee
Hrx84
Aca kurbla
Ars Vivendi
Limited011
Dalaj Lama
Smile
flyer
Aritmeticar
Vladulns
Jumbo
Frenky
Momir
Tenerife
Bezimena
102 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre 13 Avg 2014, 21:28

Frenky ::
Smile

Probao sam i ja ali nemam facbook  lale

Nemam ni ja, ali kad sam potvrdio glas, otislo preko fb naloga mog sina ciji je fb account valjda bio aktivan - dakle, porodicni prilog s moje strane:sesir:
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeSre 13 Avg 2014, 21:34

VladuIns@

Od revizije nema nista,mislim da cak i Uncle Sam to zna,ali nastala steta se moze delimicno anulirati procentom rudne rente koja je zaista sramotna,to je praksa kolonijalnih zemalja,ali iz 19-og veka...
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 00:33

Dejansss ::
Limited011 ::
Smile ::
MOLIM FORUMAŠE da kliknu na donji link i daju svoj glas za fotku, nadasve vrcavog naslova fun on the pool, ne bismo li moja porodica i ja dobili jos koji Dan letovanja pod istarskim suncem tudjeg neba...

Evo link
http://bit.ly/1r5BDRY

Glaso!!
Red je da svi forumaši glasaju, slika je na dnu stranice, i da tako pomognemo kolegi!!
 post2

Dao glas....


Premijer Aleksandar Vučić juče je pomenuo da bi bilo odlično kada bi mogla da se napravi revizija ugovora o prodaji NIS-a, ali je naglasio i da ne očekuje probleme u odnosima sa Rusijom zbog otvaranja ove teme.

- Ovo se ne tiče toliko Rusa, koliko se tiče nas. Nisu oni sebi napravili probleme, nego mi. Da li sam srećan zato što je neko napravio profit od 500 miliona dolara za šest meseci na našoj nafti i gasu? Nisam. A da nam je na kraju ukupan profit od 400 i nešto miliona evra i da mi dobijemo dividendu od 29 miliona, a da od onoga što je ulagano u region nismo videli mnogo toga - rekao je Vučić i dodao da bi bilo odlično ukoliko bude moguće da se napravi revizija. „Ja ne tvrdim da postoji krivična i pravna odgovornost. Ne verujem da je državni vrh uzimao pare, ali to nije na meni da utvrdim već na nadležnim organima“, rekao je on i potvrdio da je o pojedinim pitanjima razgovarao i sa ruskim liderima i da će se o tome nastaviti razgovori.


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 00:36

Limited011 ::
LUMTDZOS ::


Zasto bas sada kada se "vrsi ogroman pritisak na Vucica" da uvede sankcije Rusiji? Ne treba biti pristalica teorije zavere da bi se videlo sta rade ameri i njihove sluge ovde (ukljucujuci i DS i sve njene frakcije).
Kada god se nesto zeli zamaskirati, onda se istina potisne pricama o teoriji zavere.

Ako dobro razumem ti tvrdiš da Ameri teraju Vučka da raskine ugovor o prodaji NIS Rusima?
Da li je moguće da stvarno veruješ u to?  89 

Da li išta u ovoj zemlji može da bude onako kako jeste ili jednostavno MORA  da bude u svemu nešto "skriveno" nešto "tajno" neki "poseban" interes?
 TUCA

 post2 

_________________
BELEX Club je forum slobodnih ljudi koji podržava slobodu govora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 02:41

Folio ::
Kobe Bryant ::


P.S.Radulović nije rešenje, jer je MORON!

Ne mlati, kad se ne razumes...

Jeste moron.
Shvati da nemamo svi isto mišljenje!

Em nema harizmu, em izgleda kao da će svakog trena da se ukaki, am nema para.
Za izbore, se zna da ti treba bar milion evra, odakle on to misli da skupi?
Sa twitera?
Možda i udje u nekou lokalnu vlast, ali Srbija je njega već zaboravila, a twiteraša u Srbiji ma tek za možda nekuh 5% glasova...

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 12:08

Limited011 ::
LUMTDZOS ::


Zasto bas sada kada se "vrsi ogroman pritisak na Vucica" da uvede sankcije Rusiji? Ne treba biti pristalica teorije zavere da bi se videlo sta rade ameri i njihove sluge ovde (ukljucujuci i DS i sve njene frakcije).
Kada god se nesto zeli zamaskirati, onda se istina potisne pricama o teoriji zavere.

Ako dobro razumem ti tvrdiš da Ameri teraju Vučka da raskine ugovor o prodaji NIS Rusima?
Da li je moguće da stvarno veruješ u to?  89 

Da li išta u ovoj zemlji može da bude onako kako jeste ili jednostavno MORA  da bude u svemu nešto "skriveno" nešto "tajno" neki "poseban" interes?
 TUCA
Nisi dobro razumeo. Niti tvrdim niti mislim da ce doci do raskida ugovor. Pojasnicu sustinu mog vudjenja svega ovoga iako sam postavljenim pitanjima dao sasvim dovoljno prostora za zakljucivanje.
Ja mislim da je ovo oko ove komisije namenjeno domacem javnom mnjenju sa ciljem da utice na promenu svesti kod vecine glasaca SNS-a. Bas kao sto je Insajder o "Patritskoj pljacki" imao isti cilj vezan za KiM. Vrapcima je poznato sta se dogadjalo posle sa Briselskim sporazumom i onim sto je usledilo.
Sada tim istim glasacima treba Rusiju predstaviti kao nekoga ko ih pljacka a onda ce i svaki potez prema Rusiji biti prihvatljiv.
Da li je sada jasnija veza izmedju pritiska na Vucica od strane amera i ovog iznenadnog budjenja Stefanovica i Vucica oko NIS-a?
Da ne budem pogresno shvacen, ja sam apsolutno za utvrdjivanje svih detalja o svim privatizacijama a ne o politickim manipulacijama sa istima.
Nema nikakve teorije zavera vec samo moj principijelan stav koji nastaje na prostom, nepristrasnom logickom zakljucivanju.
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 12:18

FatCat ::
Folio ::
Kobe Bryant ::


P.S.Radulović nije rešenje, jer je MORON!

Ne mlati, kad se ne razumes...

Jeste moron.
Shvati da nemamo svi isto mišljenje!

Em nema harizmu, em izgleda kao da će svakog trena da se ukaki, am nema para.
Za izbore, se zna da ti treba bar milion evra, odakle on to misli da skupi?
Sa twitera?
Možda i udje u nekou lokalnu vlast, ali Srbija je njega već zaboravila, a twiteraša u Srbiji ma tek za možda nekuh 5% glasova...

Ne trazim ja da imamo svi isto misljenje, ali ovo sto si naveo zasto mislis da je "moron" je katastrofa.

Kakva bre harizma, kakve veze ima kako ko zgleda? Nama treba neko posten i ko hoce i zna da radi posao, apsolutno me ne zanima kako izgleda fizicki i kakav mu je nastup, od toga se ne zivi. Ja zelim da pokazuje rezultat, ne zanimaju me najave i ostala prenemaganja na TV, hocu da se pojavi sa konkretnim rezultatima.

A u ostalom sta su nam doneli harizmaticni damagog Vucic i jos lepsi maneken Tadic? Svi znamo kako sad zivimo i ko je to napravio...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 12:48

Limited011 ::

Da li išta u ovoj zemlji može da bude onako kako jeste ili jednostavno MORA  da bude u svemu nešto "skriveno" nešto "tajno" neki "poseban" interes?
 TUCA



Ma jok... kod nas je uvek sve transparentno. od 

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 14:58

Opet si krivo shvatio. Naravno da ima muljanja, ali mi je već muka od toga kako svet u Srbiji ni najjednostavnije stvari ne želi da tumači onako kako jeste ili kako je rečeno, već mora da smišlja razne teorije kao gore kolega LUMTDZOS isl,
Ovaj narod jednostavno u svemu vidi zaveru - ili izmišlja.
Lep primer je ovaj mini moris, kakvih sve tu ima teorija na netu, da ti pamet stane!
Počevši od toga da je Vučkov sin vozio taj auto, pa nadalje.

Tako gledano mogu i taxisti koji me je pre neki dan vozio da poverujem kako je pilon i oni kablovi na mostu preko Ade u stvari HAARP !
 kafa 

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 17:47

TADIĆEVI LJUDI: Vlahović i Đunić ispumpali iz NIS više od dva miliona evra









Ljudi bliski DS, Danko Đunić i Aleksandar Vlahović preko konsultantske kuće „Dilojt i Tuš“ izvukli dva miliona evra; NIS tužio sopstvenu firmu za „dug“ od 675 miliona evra i onda to prikazao kao gubitak, a firmu naprasno ugasio.

Biserka Jeftimijević Drinjaković, koja je tada bila na čelu upravnog odbora NIS, omogućila je da „Dilojt i Tuš“, konsultantska kuća koja se povezuje sa Dankom Đunićem, ali i bivšim ministrom Aleksandrom Vlahovićem, dobije posao privatizacionog savetnika za NIS, što je plaćeno dva miliona evra, iako za tim nije bilo potrebe. Sindikati NIS tada su reagovali tvrdeći da je to pljačka i da je novac od ove transakcije završio u privatnim i partijskim džepovima - tvrdi naš sagovornik, nekada blizak vrhu DS.
Zanimljivo je, dodaje sagovornik Kurira, da je Drinjakovićeva, odmah posle „uspešne“ privatizacije NIS i izvlačenja osam milijardi iz ovog giganta, ubrzo postala savetnica predsednika Borisa Tadića!

- Svi sada zaboravljaju ulogu Biserke Jeftimijević Drinjaković, koja je bila unutrašnja snaga DS na realizaciji projekta „čerupanja“ NIS pre ulaska Rusa u nju. Ona je ta koja je aminovala izvlačenje novca kroz razne sumnjive i fiktivne ugovore o konsaltingu, marketingu, donacijama, sponzorstvu, ali i otpisivanju dugova mnogim preduzećima, na čijem su čelu bili finansijeri DS.

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/tadicevi-ljudi-vlahovic-i-dunic-ispumpali-iz-nis-vise-od-dva-miliona-evra-clanak-1507889
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeČet 14 Avg 2014, 18:05

Limited011 ::
Opet si krivo shvatio. Naravno da ima muljanja, ali mi je već muka od toga kako svet u Srbiji ni najjednostavnije stvari ne želi da tumači onako kako jeste ili kako je rečeno, već mora da smišlja razne teorije kao gore kolega LUMTDZOS isl,
Ovaj narod jednostavno u svemu vidi zaveru - ili izmišlja.
Lep primer je ovaj mini moris, kakvih sve tu ima teorija na netu, da ti pamet stane!
Počevši od toga da je Vučkov sin vozio taj auto, pa nadalje.

Tako gledano mogu i taxisti koji me je pre neki dan vozio da poverujem kako je pilon i oni kablovi na mostu preko Ade u stvari HAARP !
 kafa 


Šta ćeš kad je narod nepoverljiv...  Kad bi od političara čuo da je belo belo, a crno crno, običan čovek bi se pitao koja zavera stoji iza toga, ne zato što je izjava sumnjiva, već što je navikao da ga uvek nešto lažu.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 00:02

"Probleme ćemo rešavati u prijateljskom razgovoru sa (predsednikom i premijerom) Vladimirom Putinom i Dmitrijem Medvedevim i (direktorom Gasproma) Aleksejem Milerom. Verujem da će rešenje biti na obostrano zadovoljstvo", rekao je Vučić odgovarajuchi na pitanje o mogućnosti
revizije energetskog sporazuma s Rusijom.

Na konferenciji u Vladi Srbije, Vučić je rekao da je problem što je profit NIS-a zasnovan na eksploataciji srpskog gasa i nafte a da je predvidjena najniža rudna renta od tri odsto u odnosu na region. U regionu ona iznosi 12%, a u samoj Rusiji 22% !!!

"Posredno smo se obavezali da to ne menjamo", rekao je Vučić i dodao da su rezerve srpskog gasa i nafte oko 17 miliona tona. Pomenuo je i da se veliki deo dobiti ostvaruje na račun srpske nafte, a pošto se ta nafta ubrzano vadi, dolazi i do sleganja (potonuća) tla.

Kao problem naveo je i to što NIS više radi na veleprodajnim poslovima, navodeći da je to omogćhilo da tajkuni koji otvaraju benzinske pumpe ojačaju. A samim tim postaju i velika konkurencija NIS-ovoj maloprodaji.

Prema njegovim rečima, od 400 miliona evra profita NIS-a dividenda Srbije je samo 29 miliona evra.

Navodno ostatak se ulaže u razvijanje tržišta i otvaranje novih stanica. Mi to ne vidimo i nismo time zadovoljni. Posebno što je maloprodaja manja od veleprodaje.

"Naša namera i pokušaj će biti da nekako to doradimo a ako se ne saglase, ne možemo ništa da promenimo", rekao je Vučić.
Nazad na vrh Ići dole
Zmark
Still learning
Still learning
Zmark


Broj poruka : 78
Localisation : Cacak
Points : 255
Datum upisa : 02.09.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Evo i ja sam, ako to uopste nekom nesto znaci ...   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 09:14

Limited011 ::
Smile ::
MOLIM FORUMAŠE da kliknu na donji link i daju svoj glas za fotku, nadasve vrcavog naslova fun on the pool, ne bismo li moja porodica i ja dobili jos koji Dan letovanja pod istarskim suncem tudjeg neba...

Evo link
http://bit.ly/1r5BDRY

Glaso!!
Red je da svi forumaši glasaju, slika je na dnu stranice, i da tako pomognemo kolegi!!
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 10:08

"Naša namera i pokušaj će biti da nekako to doradimo a ako se ne saglase, ne možemo ništa da promenimo", rekao je Vučić....rece demagog....a Rusi ce da ga skinu ko blato s cipela od
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 10:15

Drasko ::
"Naša namera i pokušaj će biti da nekako to doradimo a ako se ne saglase, ne možemo ništa da promenimo", rekao je Vučić....rece demagog....a Rusi ce da ga skinu ko blato s cipela od

Apsolutno tacno! Ima da se vrati pre nego sto bude uopste i otisao.

I onda kad mi neko kaze potrebna je harizma i fizicki izgled za uspesnog drzavnika, dodje mi da se odmah ubijem! Postenje i znanje se trazi nista vise....
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 10:22

Izgleda da će ovo biti glavni razlog za okretanje kursa prema EU umesto ka RU, kada baćuška Putin bude rekao još jedno NJET!

"Opravdali smo se kod glasača jer mi do sad nismo znali ko su I kakvi su ovi rusi."

E, onda ćemo da pokušavamo da izbegnemo ono što smo potpisali I što su uslovi Nemačke, I tako u krug.

 rabbit

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 326
Localisation : NBgd
Points : 1026
Datum upisa : 28.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 11:30

Limited011 ::
Opet si krivo shvatio. Naravno da ima muljanja, ali mi je već muka od toga kako svet u Srbiji ni najjednostavnije stvari ne želi da tumači onako kako jeste ili kako je rečeno, već mora da smišlja razne teorije kao gore kolega LUMTDZOS isl,
Ovaj narod jednostavno u svemu vidi zaveru - ili izmišlja.
Lep primer je ovaj mini moris, kakvih sve tu ima teorija na netu, da ti pamet stane!
Počevši od toga da je Vučkov sin vozio taj auto, pa nadalje.

Tako gledano mogu i taxisti koji me je pre neki dan vozio da poverujem kako je pilon i oni kablovi na mostu preko Ade u stvari HAARP !
 kafa 

Ne pomaze ni pojasnjenje najprostijim recima. Ti ocigledno imas neke licne razloge da po svaku cenu branis sve sto vlast preduzima. Ne pomaze ni jedno logicno pitanje da vidis da se ne radi o nikakvoj teoriji zavere. Umesto odgovora na takva logicka pitanja ti potezes nebulozne teorije kojih zaista ima, ukljucujuci i price o harpu na mostu.
Ovde se radi o veoma prozirnoj Vucicevoj medijskoj manipulaciji o "zlim Rusima".
Drago mi je da su to prepoznale mnoge kolege na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 14:25

Folio ::
Drasko ::
"Naša namera i pokušaj će biti da nekako to doradimo a ako se ne saglase, ne možemo ništa da promenimo", rekao je Vučić....rece demagog....a Rusi ce da ga skinu ko blato s cipela od

Apsolutno tacno! Ima da se vrati pre nego sto bude uopste i otisao.

I onda kad mi neko kaze potrebna je harizma i fizicki izgled za uspesnog drzavnika, dodje mi da se odmah ubijem! Postenje i znanje se trazi nista vise....
Ne znam zasto samo trosi vreme i snagu na nesto sto je vec potpisano?! Zasto bi Rusi prihvatili?  Iskreno da kazem ,mene bi plasilo da prihvate. To bi onda znacilo da ce nam uzeti nesto drugo. Sada bar znamo sta im dajemo.

Trebalo bi da se prica ko je kod nas kriv. comp
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 19:02

Uvek vredi pokušati, ja mu držim palčeve.

Isto bih uradio i da je premijer Čeda Jovanović (iako ga ne mirišem) ali sam pre svega patriota, tek posle toga navijam za neku partiju ili ideologiju...

Ne razum gradjane ove države koji svojoj državi žele zlo, tj. neuspeh.
Zašto da ne bude pokušano da se popravi nekakav ugovor koji jasno nije baš naklonjen Srbiji?
I vi se uanpred radujete i želite da to neuspe?
Sramota....

P.S. ja sebe smatram levičarem!

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 20:42

Limited011
 post2 

LUMTDZOS ::

Ovde se radi o veoma prozirnoj Vucicevoj medijskoj manipulaciji o "zlim Rusima".
Drago mi je da su to prepoznale mnoge kolege na forumu.

Tenerife ::

"Opravdali smo se kod glasača jer mi do sad nismo znali ko su I kakvi su ovi rusi."

A sad hajde da realno i bez emocija razmotrimo ovakve stavove.

Koliko vidim tvrde neki forumaši Vučko je dobio zadatak od USA (ili EU) da Srbima zgadi Ruse i da svi u Srbiji zdušno prihvate da Rusiji uvedemo sankcije.
Možda po mogućnosti i da NIS nacionalizujemo i oteramo Ruse?!

Da li stvarno u to verujete?
Od sankcija Rusiji mi ne bi videli (kao mala i banana država nikakve vajde) a Rusi ne bi ni osetili da mi više ne izvozimo u njihovu zemlju nešto što nije ni 1% njihovog uvoza.

OK. Recim da je tako - šta bi bila nagrada, ili ko bi nam nadomestio gubitak?
EU?
Pa videli smo da nam tu nema ulaske pre 2020. a možda i kasnije, jer nas čeka i "obračun" sa Hrvatima oko granice na Dunavu...

SVe te vaše teorije me podseaju na (tužnu) teoriju kako je Slobodan Milošević "američki čovek".
Kako se to završilo - poznato je...

A i poptpis kolege Limi011e veoma poučan Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
 sesir 

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 20:50

Dejansss ::
Limited011 ::
Smile ::
MOLIM FORUMAŠE da kliknu na donji link i daju svoj glas za fotku, nadasve vrcavog naslova fun on the pool, ne bismo li moja porodica i ja dobili jos koji Dan letovanja pod istarskim suncem tudjeg neba...

Evo link
http://bit.ly/1r5BDRY

Glaso!!
Red je da svi forumaši glasaju, slika je na dnu stranice, i da tako pomognemo kolegi!!
 post2

Koliko su neki od vas pakosni ne mogu ni da poverujem jer se radi o nacionalnim interesima a ne partijskim...
Očigledno patološka mržnja spram sopstvene države ili jednostavno ne možete da poverujete da neko želi da učini nešto dobro za Srbiju, bar da pokuša....

NE BI ME ČUDILO I DA NISTE UČINILI USLUGU KOLEGI SMILE KOJA VAS NIŠTA NE KOŠTA...
 cekic

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”


Poslednji izmenio Momir dana Pet 15 Avg 2014, 20:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
hey-ho
VIP
VIP



Broj poruka : 26
Points : 114
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 20:53

Limited011 ::
Uvek vredi pokušati, ja mu držim palčeve.

Isto bih uradio i da je premijer Čeda Jovanović (iako ga ne mirišem) ali sam pre svega patriota, tek posle toga navijam za neku partiju ili ideologiju...

Ne razum gradjane ove države koji svojoj državi žele zlo, tj. neuspeh.
Zašto da ne bude pokušano da se popravi nekakav ugovor koji jasno nije baš naklonjen Srbiji?
I vi se uanpred radujete i želite da to neuspe?
Sramota....

P.S. ja sebe smatram levičarem!

Druže, mislim da ovde niko ne želi zlo našoj zemlji, samo ljudi reaguju iz perspektive rusa i pokušavaju realno da sagledaju i predvide stvari koje će se možda dogoditi.

Vučić koliko god hteo dobro za Srbiju, toliko u vezi NIS-a napravi ponekad "pogrešne korake u vođenju lopte". Ne može on da kaže NIS pravi sad profit, a mi dobijamo mrvice. NIS danas i onda kada su ga ostavili rusima se razlikuje kao d... i oko. Treba da traži odgovornost kod onih nesposobnih SPS ili DS kadrova koji su ostavili NIS sa 8 milijardi gubitka ili ako su napravili loš ugovor gde ne mogu da učestvuju u upravljanju NIS-a (a i bolje da ne učestvuju, država se pokazala...). Akcionar dobija dividendu kao deo prihoda. To su elementarne stvari. NIS je najveći poreski obveznik. Uzima država lepo sa akcizama na NIS-u i on traženjem nečega ovako javno samo pogoršava odnose sa rusima. A Putin mu dolazi u oktobru, bolje da mu traži tamo gde može dobiti, npr oprost dela duga za gas, a ne da troši svoj kredibilitet tamo gde ne može dobiti, blamira sebe i ljuti ruse zbog svojih odluka, a nismo kao država u prilici to da radimo, naročito sada kada treba grabiti za ruskim tržištem sa našim poljoprivrednim proizvodima.

P.S Inače avatar ti nije u skladu sa političkim opredeljenjem. Vidiš ja nisam levičar, već sebe smatram gospodinom. Možeš me onda zbog toga smatrati i desničarem.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 21:00

Zašto?
Neka pokuša...

A ove teorije o tome kako Vučić kao USA čovek ima zadatak da Srbe okrene protiv Rusa, to ne komentarišeš?
Nisam baš siguran da bi njih zadovoljlo hapšenje likova o kojima govoriš...
Oni bi verovatno hteli da Vučić nacionalizuje NIS i uvede sankcije Rusiji...
Možda čak i da im objavimo rat!

P.S. Jesi li kliknuo na link kolege Smile?
 love3

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 21:13

I šta će biti ako stvarno nešto izboksuje od Rusa?
Hoće li se mišljenje o njemu pojedinih forumaša promeniti ili se radi o nečem drugom?

Evo za sve koji vole da vide kako curi pljuvačka:
http://www.koreni.rs/hoce-li-vucic-pobeci-iz-zemlje/

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
hey-ho
VIP
VIP



Broj poruka : 26
Points : 114
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 21:18

Mislim da nije u poziciji da on zahteva nešto od njih i to je sve.
I ne komentarišem gluposti tj teorije zavere.
I nisam na facebooku, pošto traži log in da bi glasao.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 21:21

Ništa on i ne može da zahteva, lepo je rekao "ako oni ne prihvate moje predloge mi (Srbija) nećemo moći ništa tu da promenimo" - ali nada poslednja umire, možda ti veliki prijatelji Srblja malo i popuste...

I Merkelova ima srce, što ga Putin ne bi imao?


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 21:22

hey-ho ::


I ne komentarišem gluposti tj teorije zavere.

 post2 

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 22:00

Kolega Momir@

Napaljen si kao fudbalski navijac CZ ili Partizana dok komentarises AV,,,ovde se vodila kako-tako ozbiljna diskusija o NIIS-u,cak i politickim dometima Srbije,sve dok se ti nisi umesao sa svojom preteranom ljubavlju... love3  love3

"A ove teorije o tome kako Vučić kao USA čovek ima zadatak da Srbe okrene protiv Rusa, to ne komentarišeš?"

Evo ja cu da komentarisem,-Daj boze blagi da je ta teorija ispravna,jer to bi znacilo da taj AV ipak ima neku moc da uopste o  necemu tako vazno odlucuje...

A ti,ako smatras da ugovor o kupovini NIIS-a nije ponizavajuci  i kolonizatorski,bez obzira sto smo svi ovde akcionari tog NIIS-a,slobodno se izjasni,kako mislis da on to treba da pokusa...?

Ili ce tebe zadovoljiti to sto je eto pokusao... od
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 22:23

Uopšte nisam "napaljen"!
Vrlo sam ravnodušan jer vidim da se ova zemlja dugo neće oporaviti.
One prethodne bih svakako gonio krivično jer ih Srbija, naša država uopšte nije zanimala.

Sad imamo situaciju da je SNS dobio apsolutnu večinu i neki ljudi jednostavno ne veruju da je došlo do promene.
Da se pojavila ekipa koja želi da nešto postavi na noge, da se uvede individualna odgovornost.
To očigledno mnogi nisu ukapirali.
Kažu: sve je to manipulacija, laž, prevara....

Možda. Ali, hajde da damo šansu da se pokažu, možda i nisu toliko "bezvezni" - možda stvarno žele nešto da promene?

Sumnja ostaje i neki rok do januara mora da im se da, a o opoziciji (ili restlovima iste) ne bih trošio reči, kao i što trenutno ne vidim ko bi mogao da bude alternativa Vučiću...

Možda ti znaš? Ja je ne vidim...
Ako i on zajebe, onda sledi ulica, ali tada ne znam koga bi doveli na vlast?
Djelića, Vlahovića, Dinkića, Tadića, Šutanovaca, Petrovića, Živkovića, Koraća, Čedu, Čanka, Djilasa, Pajtića....

To su ti "eksperti" kojih nema u redovima SNS koji su nas doveli do ovde.

Zato samo kažem da ne treba stavljati klipove u točak nekoga ko BAR DEKLARATIVO želi da odbrani interese Srbije.
A brzo će se videti da li je to fol, ne želim u napred da budem protiv i kritikujem sve što rade, pa tako ni ideju da se pokuša sa revizijom ugovora o NIS-u ...

P.S. A ti si izgleda od onih koji više vole američko govno od ruske torte!
 od 
Ja na tvoju žalost ne razmišljam u tim kategorijama, meni je Srbija na 1. mestu!!!
 armo 

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 22:33

I da me ne bi pogrešno shvatio, to nije nacionalizam, već PATRIOTIZAM!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 522
Points : 1402
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 22:48

Momir ::


Zato samo kažem da ne treba stavljati klipove u točak nekoga ko BAR DEKLARATIVNO želi da odbrani interese Srbije.

 

Hvala na iskrenom odgovoru...
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 23:02

Da ja jesam bio iskren, ali ti nisi!

Uz "deklarativno" ide i da je nešto uradjeno!
Da ponovim: oni prethodni za 8 god, nisu uradili ništa za Srbiju, samo su mislili na sebe...

Nisi rekao jel mu veruješ ili ne?
I zašto ne?
I ko je alternativa....
Ja mu ZA SDA verujem, posebno da želi da uvede indivindualnu odgovornost državnih funkcionera!
Mislim da ni to nije malo... ako uspe!
Neka ispuni bar 20% onoga što želi, biće dosta.

Samo si izvukao ono na čemu si mogao da "poentiraš"  od

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”


Poslednji izmenio Momir dana Pet 15 Avg 2014, 23:08, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 23:07

Битка за стотине милиона евра од нафте
http://www.dnevnik.rs/ekonomija/bitka-za-stotine-miliona-evra-od-nafte
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimePet 15 Avg 2014, 23:12

Битка за стотине милиона евра од нафте!

Када би НИС Србији плаћао рудну ренту која важи за све остале компаније које послују у нашој земљи и када би подела добити била другачија и на „равне части”, у нашем буџету и општинским касама би годишње било од 65 па до 150 милиона евра више него што је сада случај.

То је само за годину дана, што значи да је у питању „мањак” од неколико стотина милиона евра у наредним сезонама, ако се ништа не промени.

За државу која ће имати дефицит од 8,3 посто БДП-а и која мора да снижава пензије и плате то је свакако огроман новац. Управо је тај новац највероватније и повод да држава Србија тражи измене уговора о продаји НИС-а. Да ли ће до промене доћи, остаје да се види јер без пристанка руске компаније ништа се не може урадити. Уговор је потписан и поштовати се мора.

Наиме, из НИС-а су за „Дневник” потврдили да је прошле године произведено око 1.200.000 тона домаће нафте и да је обим производње четири одсто већи него у 2012. години. Уз то, он практично значи да је вредност нафте извађене прошле године с домаћих поља, уз цену нафте од 110 долара по барелу (тона је око 7,35 барела) око милијарду долара.

С обзиром на то да је рудна рента у Србији три одсто, лако је израчунати да се на име ње у државну касу слило око 30 милиона долара. Да НИС не плаћа повлашћену рудну ренту већ редовну, која је у Србији за све остале седам одсто, то би значило да је НИС требало да уплати 70 милиона долара. То јест 40 више него сада. Прерачунато, то је око 30 милиона евра.

Међутим, да је рента као у Русији – 20 одсто – то би била далеко већа свота новца, то јест чак 200 милиона долара, или око 150 милиона евра.
Треба рећи да је то рачуница само за нафту, а када се придода и гас, сума је свакако двадсетак одсто већа.
С друге стране, ни подела добити НИС-а није у складу с потребама Србије. Елем, Скупштина акционара „Нафтне индустрије Србије” је одобрила исплату дивиденди акционарима те компаније за 2013. годину у износу од 25 одсто нето добити, односно 13,08 милијарди динара, саопштио је НИС. То значи да ће власници хартија од вредности НИС-а добити 80,22 динара по акцији бруто, односно 68 динара, када се одузме порез на добит.

Већински власник НИС-а је „Гаспромњефт” с учешћем од 56 одсто у акцијском капиталу, следи држава Србија с готово 30 одсто акција те огроман број малих акционара. Државни буyет ће од те дивиденде као власник 48.712.059 акција, зарадити нешто више од 3,9 милијарде динара, односно око 34 милиона евра. С обзиром на то да је подељена само четвртина добити, лако је израчунати да би држава добила четири пута више пара да је подељена цела зарада, то јест готово 136 милиона евра. Да је подељено барем пола зараде, држава би инкасирала дупло више него сада, то јест 68 милиона евра.
Када се саберу подаци за рудну ренту и другачији поделу добити, испада да је каса државе Србије годишње могла бити пунија од 65 милиона евра па до више од 150 милиона јер треба урачунати и чињеницу да би уз већу рудну ренту и зарада НИС-а била нижа. Ако би се то помножило с наредних пет или десет година, јасно је колики је новац у питању.

Нафта произведена из домаћих извора, процена је стручњака, подмирује око трећину потреба домаћег тржишта деривата, а у НИС-у кажу да у укупној преради домаћи нафта и гас чине око 40 одсто, док се 60 одсто потребних количина увози. Иначе, нафта и гас који се производе у Србији ваде се с 53 нафтна и гасна поља – од којих је 20 нафтних, 26 гасних и седам нафтно-гасних – у које је уграђена савремена опрема светски познатих произвођача. Међу значајнијим нафтним пољима су „Велебит”, „Кикинда”, „Русанда” и „Елемир”, а међу гасним – „Мокрин”, „Међа” и „Мартонош“.

Д. Урошевић



И општинама много значи

Од накнаде за коришћење минералних сировина, то јест рудне ренте, у Војводини 40 одсто припада локалним самоуправама у којима су нафтна поља, 40 одсто иде државном буyету, десет одсто се слива у покрајинску касу, а преосталих десет процената одлази ресорном министарству. Није тешко закључити да би повећање рудне ренте многим општинама значило дуплирање прихода од нафте. По подацима, општина Кањижа је, рецимо, 2012. године од рудне ренте добила 584.929.497 динара, Кикинда 880.216.124, Ковачица 192.924, Нови Сад 9.600.000, Србобран 110.506.257 динара. Ако би се рента повећала на седам одсто, то значи да би добиле дупло више новца.


_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Urosk
VIP
VIP



Broj poruka : 161
Points : 647
Datum upisa : 27.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 8. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 8. DEO - Page 3 Icon_minitimeSub 16 Avg 2014, 00:14

Doticni novinar je potpuni diletant. Mogao je da napise i sledece : "Da NIS ostvaruje dobit od 10 milijardi usd i da je rudna renta 50% i da se deli celokupna dobit, u budzet bi bilo uplaceno 6.5 milijardi usd, vauuuuu..."

Jedini cilj teksta je da povecava animozitet prema ruskoj strani.... Mogao je da navede koliko je Srbija prihodovala od NISa dok je bio pod partijskom sapom.

Drago mi je da je firma oteta partijskim lesinarma, sto se mene tice ovoj raspaloj drzavi tj. banditskim partijama koje su je vodili, vode ili ce voditi,  treba oduzeti svaku postojecu firmu u njenom vlasnistvu a rudnu rentu svesti na 0.5%
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: