BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Izbori u Srbiji

Ići dole 
+51
Prokuplje
Steve McQueen
Greta
ingglick
Ceras
boban75
bokixxl
Kupi akcije
Cicija
Ivan00
Nikola
Zile
Dragan555
gogloee
Fokus
Admin
ivan45
Taliano
Popaj
Zeljko321
Dragot
Bojjan
Dalaj Lama
Ghostface
Limited011
Cucla
Boranija
Igi-bg
FatCat
MORNAR
LUMTDZOS
Aritmeticar
Fmember
Teletrader
Light
Drasko
Drag65
Smile
Racunarko
Sneki
Ars Vivendi
ILoveRoses
Big Mile
Boza Belex
Momir
JMBR
muitobom
Djavo
Boby
Fast
Maca
55 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 11:55

SNS odlučila: Izbori će biti ove godine?  

08.Jan.2013.
BEOGRAD - Blic piše i da su već u opticaju dva datuma za vanredne parlamentarne izbore - april ili septembar.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 12:38

Ma kakvi izbori. SNS ne bi mogao da osvoji apsolutnu vlast jer bi izlaznost birača bila značajno manja. Mogli bi eventualno da eliminišu SPS ili URS, ali mi to liči na klanje vola zbog jedne šnicle. Možda eventualno sa DSS, ali onda ulazimo u 90 te, tako da bi sami sebe na sledećim izborima upropastili. Da ne raspravljamo o jos jednoj ekonomski bačenoj godini u nepovrat. Čak i da osvoje apsolutnu vlast ne znam koga bi stavili za ministre. I ovo što su sad postavili su skrpili na jedvite jade. Spinovanje klasično
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 13:50

Fast ::
Ma kakvi izbori. SNS ne bi mogao da osvoji apsolutnu vlast jer bi izlaznost birača bila značajno manja. Mogli bi eventualno da eliminišu SPS ili URS, ali mi to liči na klanje vola zbog jedne šnicle. Možda eventualno sa DSS, ali onda ulazimo u 90 te, tako da bi sami sebe na sledećim izborima upropastili. Da ne raspravljamo o jos jednoj ekonomski bačenoj godini u nepovrat. Čak i da osvoje apsolutnu vlast ne znam koga bi stavili za ministre. I ovo što su sad postavili su skrpili na jedvite jade. Spinovanje klasično

A SA DJILASOM?
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 15:54

ma nema nista od toga.
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 16:16

Pa realno, ovako ce se tesko voditi. Kad imas u koaliciji nespojivo, pri tome jos hoces da resis kriminal, to u ovom sastavu nemas sanse da uradis. A onda se i tvoj tesko steceni kredibilitet polako urusava. Mogu da biraju izmedju dva zla, dal da se i oni polako integrisu bolje u postojece seme, ili da poruse ostaloj deci igracke.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 18:50

Boby ::
Fast ::
Ma kakvi izbori. SNS ne bi mogao da osvoji apsolutnu vlast jer bi izlaznost birača bila značajno manja. Mogli bi eventualno da eliminišu SPS ili URS, ali mi to liči na klanje vola zbog jedne šnicle. Možda eventualno sa DSS, ali onda ulazimo u 90 te, tako da bi sami sebe na sledećim izborima upropastili. Da ne raspravljamo o jos jednoj ekonomski bačenoj godini u nepovrat. Čak i da osvoje apsolutnu vlast ne znam koga bi stavili za ministre. I ovo što su sad postavili su skrpili na jedvite jade. Spinovanje klasično

A SA DJILASOM?

DS je u out-u totalnom, ali je i pored toga najveća stranka opozicije i druga stranka po veličina biračkog tela. Koalicija SNS-a i DS-a bi značila rehabilitaciju DS-a i to od strane njihovih najvećih protivnika. Pa ko bi to još uradio iz SNS-a? Ja očekujem da SNS uskoro preuzme vlast u Beogradu i "matira" Djilasa otvaranjem afera negde 2015. godine.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 19:48

Citat :
Čeda Jovanović:
Da li je društvo spremno za te izbore, da li je svesno njihovog značaja, mislim da ne, tako da ne očekujem u 2013. taj ključni politički zaokret, ali ćemo svakako kroz 2013. godinu doći do nekih novih odnosa u našoj politici. Ja vidim u Srbiji samo dve stranke danas, vidim SNS i vidim LDP, svi drugi se nekako krpe od danas za sutra, ne vidim autentične politike."


Ima ko hoće sa SNS ....

od coca 89 kapa

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 23:21

Lepo je izbori i te munje, ali evo glavne vesti: "prema procenama američkih finansijskih stručnjaka Centra za međunarodnu
politiku SAD, iz Srbije je u prošloj deceniji u proseku nelegalno
izvučeno čak 5,14 milijardi dolara godišnje. Da smo rekorderi, ukazuju
uporedni podaci. Iz Hrvatske, u proseku, nelegalni odliv para iznosi 1,5
milijardi, Crne Gore milijardu dolara".

Eto zasto smo ovge gde smo. Pa sad kad vidim one silne konsalting usluge po prospektima raznih firmi, postanem besan istog momenta.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/8/2013, 23:32

Bilo bi lepo da nam ostaviš ovde i neki link da malo to pregledamo...
Zanimljivo jeste.... ali bez linka, znaš i sam Srbi su nepoverljivi, nisu oni došli iz Brazila!
tongue

https://www.aikb.net/viewonline
Nazad na vrh Ići dole
JMBR
VIP
VIP



Broj poruka : 140
Points : 489
Datum upisa : 24.11.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/9/2013, 00:09

Sneki ::
Bilo bi lepo da nam ostaviš ovde i neki link da malo to pregledamo...
evo ja cu malo da pomognem

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:413874-Srbija-rekorder-po-nelegalno-iznesenom-novcu
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Izbori u 2013.   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/9/2013, 00:16

Znači i u Brazilu se čitaju Novosti!
od

Ja bih originalni link onaj od amera....
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/9/2013, 14:40

Sta se desava, nece.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/10/2013, 08:51

Pa toplo je u Latinskoj AMERICI ,a i ide karneval pa se linkovi slabo kace. Izbori u Srbiji 270317 Izbori u Srbiji 75937
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime1/10/2013, 15:50

Okacio kolega, posto mi neuki nismo UMELI. Ali, izgleda da to nije zanimljiva informacija.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2051
Points : 5696
Datum upisa : 06.12.2008

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime2/8/2013, 08:41

Mislim da ćemo ih imati ove godine.
Dačić je samo odložio svoj odlazak iz politike.
Ne postoji političar koji ovakvu aferu može da preživi.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: a   Izbori u Srbiji Icon_minitime2/8/2013, 10:27

Momir ::
Belex nam je opet pao u depresiju.
Možete da anaalizirate, bajate, ali ovo ljuljanje vlade i nedostatk para su učinili svoje.
Malo je berza živnula valjda više psihološki zbog hapšenja i obečane dividende na NIIS, ali su Dačićevo priznanje (?) i izvesnost vanrednih izbora učini svoje.
Izbori u Srbiji 266457

Izvesnost vanrednih izbora DS-u sledi Izbori u Srbiji 266457
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime2/8/2013, 11:06

Meni ovo lici na jednu vrhunsku partiju šaha, sve se svodi na to ko je sposoban da predvidi i isplanira što više poteza u napred a po mogucstvu i do samog kraja. Dakle Vucuc ima keca u rukavu ali želi da stvar ucvrsti još eventualnim datumom o pocetku pregovora i nekim opipljivim argumentom iz svere ekonomije i imvesticija i naravno da krenu procesi protiv Miška i ostale lopovske bratije. Za to mu je potrebno još neko vrema, ali usput on i dalje vredno radi nebi li stekao još kojeg keca iz SPS ekipe pa kad ih nagazi da ih obriše sa politicke scena. Kad se to sve ostvari (otprilike do kraja ove ili eventualno pocetkom 2014) ladno ce raspisati izbore i preuzeti svu vlast jer svi ostali ce biti u situaciji da brinu o cenzusu. Cak mislim da ce i jedan deo veoma razocaranih glasaca DS glasati za SNS!!!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime2/8/2013, 14:13

Mile lepo si to sažeo. Baš tako.
A do izbora će da razvlače Dačića i sve njegove saradnike i kad s njima završe sledi završnica: Dačić i kriminalne strukture...

Posle toga se ide na izbore!


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime2/11/2013, 09:37

Big Mile ::
Kad se to sve ostvari (otprilike do kraja ove ili eventualno pocetkom 2014) ladno ce raspisati izbore i preuzeti svu vlast jer svi ostali ce biti u situaciji da brinu o cenzusu. Cak mislim da ce i jedan deo veoma razocaranih glasaca DS glasati za SNS!!!

+1.

Isto tako, uveren sam da će solidan broj razočaranih glasača LDP-a glasati za SNS. Mnogi od njih razmišljaju kao Nenad Prokić i Vesna Pešić.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime2/12/2013, 07:01

Citat :
Da je Vučić počeo zaista beskompromisnu borbu, misli 78 odsto pristalica SNS, 65 odsto socijalista, 32 odsto naklonjenih LDP i 19 odsto demokrata.

Prema ovom istraživanju, za SNS bi glasalo 38 odsto birača, DS ima 17, SPS 12, DSS osam, LDP sedam, SRS četiri, G17 tri, dok PUPS, Dveri i JS imaju po dva odsto podrške.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime2/14/2013, 00:07

Više nije ni bitno kada će biti izbori, pa čak ni ko će da pobedi.
Važno je da više nikada nećemo birati "manje" loše, one koji su nas plašili da ako za njih ne glasamo na vlast će doći zli radikali ili već nekakva Baba Roga...

To je veliki napredak i veoma važna promena!



Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime2/20/2013, 15:56

Sneki ::
Više nije ni bitno kada će biti izbori, pa čak ni ko će da pobedi.
Važno je da više nikada nećemo birati "manje" loše, one koji su nas plašili da ako za njih ne glasamo na vlast će doći zli radikali ili već nekakva Baba Roga...

To je veliki napredak i veoma važna promena!




Bas, tako. Takodje bih dodao da je ista percepcija sada i sveta, tj. da nema zlih Srba sa kojima se ne moze saradjivati. Kao sto je do sada bilo.

A, ja imam jos jedno misljenje. To je da je izuzetno bitno da se vlast menja. I menja i menja... Ko god zasedne dugo, ne valja.

Izbori u Srbiji 68882
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1616
Points : 4739
Datum upisa : 04.06.2008

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/27/2013, 13:05

Citat :
„Na izbore će se ići ako Vučić hoće da zadrži sliku ozbiljnog političara jer ne možete imati premijera koji je pod sumnjom da su njegovi najbliži saradnici u dosluhu sa mafijašima. A možda i on sam. To je jedna potpuno neodrživa situacija”, kategoričan je Bakić.

Ključno je pitanje, kaže Jovo Bakić, ko će preći cenzus jer svako kome se to desi ima velike šanse da uđe u vladu.

„Oni koji su slabiji biće prirodan partner za koalicionu vladu sa naprednjacima. Ako se bude odmotavalo klupko sa Dačićem i ostalima socijalisti mogu vrlo loše proći na izborima. A sa druge strane, politički život je uvek pun nepoznanica”, kaže Bakić i prognozira da ćemo na izbore ići čim se završe odmori, u septembru ili oktobru.

Jasno kao dan imamo izbore do kraja godine...

Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/27/2013, 18:49

Smile ::
Jasno kao dan imamo izbore do kraja godine..
What grandma likes, she dreamed.
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/28/2013, 09:36

Smile ::
Citat :
„Na izbore će se ići ako Vučić hoće da zadrži sliku ozbiljnog političara jer ne možete imati premijera koji je pod sumnjom da su njegovi najbliži saradnici u dosluhu sa mafijašima. A možda i on sam. To je jedna potpuno neodrživa situacija”, kategoričan je Bakić.

Ključno je pitanje, kaže Jovo Bakić, ko će preći cenzus jer svako kome se to desi ima velike šanse da uđe u vladu.

„Oni koji su slabiji biće prirodan partner za koalicionu vladu sa naprednjacima. Ako se bude odmotavalo klupko sa Dačićem i ostalima socijalisti mogu vrlo loše proći na izborima. A sa druge strane, politički život je uvek pun nepoznanica”, kaže Bakić i prognozira da ćemo na izbore ići čim se završe odmori, u septembru ili oktobru.

Jasno kao dan imamo izbore do kraja godine...


Nije jasno. I pored visokog rejtinga, u SNS-u su svesni da na izborima koji bi se sutra (ili u jesen) održali ne bi uspeli da osvoje apsolutnu većinu i da samostalno formiraju vladu. Dakle, bili bi primorani opet da prave trule koalicije, možda još trulije nego što je aktuelna. Takođe, nakon izbora postoji opasnost od mračnog scenarija u kome bi udruženi blok tzv. "socijalista" i tzv. "demokratskih snaga" (DS, LDP itd.) formirao skupštinsku većinu.
Vučić je svega toga svestan, kao što je svestan da mu narod nikad ne bi oprostio ako bi dopustio da DS do kraja godine dođe ponovo na vlast.

Mislim da izbora neće biti sve dok SNS ne proceni da ima dovoljnu podršku birača da samostalno formira vladu.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/28/2013, 10:00

Mislim da izbora neće biti sve dok SNS ne proceni da ima dovoljnu podršku birača da samostalno formira vladu.


Ne vidim kako bilo ko moze da bude siguran u rezultate izbora.
U DS su na prethodnim izborima bio siguran u SPS pa se sve okrenilo za jednu noc kada je Toma pobedio Tadica. Sigurni u apsolutnu vecinu nikada nece moci da budu. comp
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/28/2013, 13:13

Citat :
Djilas:
Na republičkom nivou treba promeniti izborni prag kako bi se stranke beznačajne političke snage sprečile da trguju mandatima.

Treba menjati i cenzus, jer ova praksa spajanja četiri stranke sa 1,5 odsto ubija ideju cenzusa, uđu u parlament, dobiju nekoliko poslanika i trguju-objasnio je Ðilas.

Problem će biti što će sve stranke osim SNS biti oko cenzusa...
Možda će jedino DSS i SPS imati oko 7-10%, za DS nisam siguran.
Mnogo glasova će im uzeti LDP, Živkovićeva i Petrovićeva stranka.

Ako se prag za koalicije digne na 8% onda ni ujedinjee te stranake neće ući u Skupštinu.
Za SNS je dovoljno da osvoje oko 44% i da u konačnom zbiru (rasporedjivanje glasova onih koji nisu ušli u parlament + beli listici) imali nešto preko 50%.
Njima je dovoljno da se dogovore sa nekom manjinskom strankom i gotova stvar.
Sve zavisi kako svi mi budemo glasali i kolika bude izlaznost. Velika izlaznost odgovara jedino SNS.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/28/2013, 14:44

Čuj 44%... Izbori u Srbiji 75937
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/28/2013, 19:10

Ars Vivendi ::
Citat :
Djilas:
Na republičkom nivou treba promeniti izborni prag kako bi se stranke beznačajne političke snage sprečile da trguju mandatima.

Treba menjati i cenzus, jer ova praksa spajanja četiri stranke sa 1,5 odsto ubija ideju cenzusa, uđu u parlament, dobiju nekoliko poslanika i trguju-objasnio je Ðilas.

Problem će biti što će sve stranke osim SNS biti oko cenzusa...
Možda će jedino DSS i SPS imati oko 7-10%, za DS nisam siguran.
Mnogo glasova će im uzeti LDP, Živkovićeva i Petrovićeva stranka.

Ako se prag za koalicije digne na 8% onda ni ujedinjee te stranake neće ući u Skupštinu.
Za SNS je dovoljno da osvoje oko 44% i da u konačnom zbiru (rasporedjivanje glasova onih koji nisu ušli u parlament + beli listici) imali nešto preko 50%.
Njima je dovoljno da se dogovore sa nekom manjinskom strankom i gotova stvar.
Sve zavisi kako svi mi budemo glasali i kolika bude izlaznost. Velika izlaznost odgovara jedino SNS.

Mada postujem svacije misljenje, licno mislim da je ovakav scenario apsolutno nemoguc. Prvo ni najmanje ne verujem u snagu ovih novoformiranih stranaka pobegulja od DS-a. LDP ce verovatno uzeti koliko je i do sada imao. Ne vidim da se ikada u skorijoj istoriji desilo da oni i slicni njima povecaju procenat dobijenih glasova od prethodnih izbora (primer URS, LDP, DSS...). Tako nesto je poslo za rukom samo SPS-u.
A DS kakav god da je nece biti ispod recimo 15%.
A i jos nesto. Uvek je velika izlaznost odgovarala iskljucivo DS-u ili recimo LDP-u, nikada ostalima. Mozda gresim, jer svaka prognoza je nezahvalna. Ali, apsolutna vlast bilo koga, pa i uzletelih naprednjaka je nerealna. comp
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/28/2013, 21:04

Grešiš druže.
Evo primer: ako izadje 2 miliona birača, tu je 5% oko 100.000 glasova, ako izadje duplo više, recimo 4 milona za 5% je potrebno bitno više glasova!
LDP nikad nije imao problem da uzme oko 100.000 glasova, ali 200.000 ili više je za njih smrtonosno...

O Petrovićevoj, Živkovićevoj stranci i da ne govorimo, ali ako bi se svi oni uz neizbežnog KORAĆA sa 0,1% glasova udružili, pa čak i sa mrtvim SPO, ako za koalicije bude cenzus, koji predlaže DS (djilas) oni su svi mrtvi...
Osim toga, LDP, Živković, Petrović, pa i URS uzimaju glasove DS-a.

O SRS i Dverima da ne govorimo (zajedno jdno 5-7%). Ako tako bude 8% za koalicije, ogroman broj glasova je rasut i rasporedjuje se na parije koje su ušle u parlament i to proprcionalno % koji su osvojili = najjaća stranka dobija najviše od tih "baćenih" glasova....
Ostaje DSS koji ima konstantnih 7-10% možda zbog NAVODNE prodaje Kosova uzmu i 11-12% i to je to.
E, tu je šansa SNS-a.

Velika izlaznost je smrtonosna za male stranke!


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/29/2013, 11:23

Po toj logici u parlament ulaze samo SNP, DS, URS, SPS, DSS.

Dobro, to i nije tako lose jer su uvek male stranke prvile tu trulu politicku trgovinu. Ipak, ne vidim da je moguce formirati apsolutnu vecinu.

Samo, koliko se ja secam 2 miliona ljudi u Srbiji i izlaza na izbore. Ne secam se da je ikada izaslo 3 miliona ljudi. Mozda 2000-te. comp
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/29/2013, 12:13

Uvek izlazi oko 4 miliona:
2003. - 3.825.471
2007. - 4.033.586
2008. - 4.141.176
2012. - 3.912.904
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/29/2013, 14:36

I samo zahvaljujući belim lističima (koji su proglašeni za nevažeće) oko 4,5% LDP i URS su uspeli da udju u Parlament.
Da je i tih, recimo 4% stvarno glasalo - da se nisu zevzečili i majmunisali crtajući Čiča Gliše i sl. gluposti, LDP i URS ne bi ušli u Parlament...
Te dve stranke, pored SRS i Dveri nisu ni ušle u gradski parlament (BG) to vam je reper...
Dakle: ko je bio tako "hrabar" ili "pametan" da izadje na izbore i žvrlja po lističu, samo je doprine da ove dve stranke udju u pralament, tj. kao da je glasao za njih...

Pa sad vi opet budite "pametni" i crtajte Čiča Gliše!
Nejasno mi je što su takvi likovi uopšte izlazili na izbore?


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/29/2013, 15:08

To nije tačno. Nevažeći listići ulaze u broj glasalih birača pa samim time podižu granicu za cenzus a ne smanjuju je.
Osim toga, na poslednjim republičkim izborima se ništa ne bi promenilo ni da je bilo drugačije; LDP i URS bi ušli, a SRS i Dveri ne bi, i sa i bez nevažećih listića.

Na lokalnim izborima u Novom Sadu su čak ponovo računali broj mandata posle prigovora jer su prvo računali cenzus bez nevažećih listića ( http://www.021.rs/Novi-Sad/Izbori-2012/Radikali-ipak-ispod-cenzusa-u-Novom-Sadu.html ).
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji Icon_minitime3/29/2013, 15:20

Upsss..... udrimile
Moja greška.
Znači da se najveći broj "belih" prelio na najjače stranke na SNS i DS.
OK, "beli" su dakle, uzaludan posao.
Nazad na vrh Ići dole
 
Izbori u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» IZBORI 2020.
» USA izbori 2016
» IZBORI 2022
» Izbori 2014. Prognoza
» IZBORI 2016 -2017.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: