BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Izbori u Srbiji

Ići dole 
+51
Prokuplje
Steve McQueen
Greta
ingglick
Ceras
boban75
bokixxl
Kupi akcije
Cicija
Ivan00
Nikola
Zile
Dragan555
gogloee
Fokus
Admin
ivan45
Taliano
Popaj
Zeljko321
Dragot
Bojjan
Dalaj Lama
Ghostface
Limited011
Cucla
Boranija
Igi-bg
FatCat
MORNAR
LUMTDZOS
Aritmeticar
Fmember
Teletrader
Light
Drasko
Drag65
Smile
Racunarko
Sneki
Ars Vivendi
ILoveRoses
Big Mile
Boza Belex
Momir
JMBR
muitobom
Djavo
Boby
Fast
Maca
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime1/30/2014, 19:41

Kobe Bryant ::

A izgleda i da ne pratiš dešavanja na sceni, jer bi znao da je Vučić danas izjavio da se ne slaže sa svojom strankom oko Radulovića i krivične istrage protiv ex-ministra, jasno je rekao da je on kriv i da njegovu odgovornost treba tražiti...



a neka istražni organi rade svoj posao onako kako treba da rade.

 od od od lale 

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime1/31/2014, 19:16

bojjan ::
Boranija ::
bojjan@
Vidim da baš voliš Vučka i SNS!

Koga nama ti preporučuješ, za koga da glasamo?


  Izbori u Srbiji - Page 6 EmptySub Jan 25, 2014 2:06 pm


nisam pristalica ni jednih.

E, to je ono pravo! OSVEŽAVA, A NE GOJI!

Niko ne valja, svi su isti, neću da glasam i baš me briga ko će da formira vladu...
Pa što onda diskutuješ?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 108
Points : 168
Datum upisa : 31.08.2010

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/1/2014, 19:28

https://www.youtube.com/watch?v=SqRN5pCyOgY&feature=youtu.be
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/1/2014, 23:47

Ivan00 ::
https://www.youtube.com/watch?v=SqRN5pCyOgY&feature=youtu.be

Prvi post posle skoro ČETIRI godina prisustva na forumu, a tako neuspešan: ajkula 
"Supermen u..." Овај видео више није доступан због приговора у вези са ауторским правима корисника [Merlin] KVZ Digital.
Жао нам је.

 kafa 

možda si hteo ovaj film da pustiš?


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !


Poslednji izmenio Maca dana 2/1/2014, 23:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/1/2014, 23:49

Nekako mi se javlja da će SNS sve koji predju cenzus osim DSS i DS primiti u koaliciju....
Moguće?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/2/2014, 06:59

Maca ::
Nekako mi se javlja da će SNS sve koji predju cenzus osim DSS i DS primiti u koaliciju....
Moguće?

Meni deluje da moze biti tako.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/2/2014, 16:27

Tadić: Izlazim na izbore 16. marta

Nekadašnji lider demokrata je rekao da je za njega uspeh sve iznad 10 odsto glasova na predstojećim izborima.

DS nije stranka koju prepoznajem.
Rekao je da nije mogao da pretpostavi da će ta stranka (DS) da pravi koaliciju sa Zoranom Živkovićem (Nova stranka) i sa onima koji su promovisali "bele listiće".
"Kad sam pravio koaliciju sa Dačićem govorili su da je to izdaja...Danas ti ljudi (DS) govore da je Ivica Dačić Čerčil... Naravno govorim o Vesni Pešić...Mi sa tim ljudima sada pravimo koaliciju..."

Ja ne kažem da Dragan Đilas nema pravo da sa tim ljudima pravi koaliciju, ali tu nema mesta za mene, rekao je Tadić. Ne mogu biti u koaliciji sa ljudima koji smatraju da sam šef mafije, Al Kapone, kao što je rekla Vesna Pešić, ili koji smatraju da sam uništio DS, kao što je govorio Živković, kaže Tadić. "Ja sam časno obavljao svoj posao".

"Ja u predizbornoj koaliciji neću biti sa ljudima koji smatraju da sam uništio Srbiju", kaže Tadić.

 heng 

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/2/2014, 16:55

Ne zaboravi,Tadicu,da povedes sa sobom Jeremica,Cvetkovica,Dulica,Vlahovica,Djelica,Milosavljevica.Sve "posteni".A da,sigurno ce da ti podrsku da Dodik.Ljudi,svi su,konacno,isti.Dobro samo stranackim glavonjama,javnom sektoru,privilegovanim parazitima.Pogledajte sta se dogadja u Sloveniji,Tajlandu,Turskoj...vise niko nema poverenja u stranke i politicare,zbog lopovluka i korupcije.Svi su isti.Ne izlazimo na izbore.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/2/2014, 17:32

bojjan ::
Ne zaboravi,Tadicu,da povedes sa sobom Jeremica,Cvetkovica,Dulica,Vlahovica,Djelica,Milosavljevica.Sve "posteni".A da,sigurno ce da ti podrsku da Dodik.Ljudi,svi su,konacno,isti.Dobro samo stranackim glavonjama,javnom sektoru,privilegovanim parazitima.Pogledajte sta se dogadja u Sloveniji,Tajlandu,Turskoj...vise niko nema poverenja u stranke i politicare,zbog lopovluka i korupcije.Svi su isti.Ne izlazimo na izbore.

Da izadjemo i mi na ulice?
Zašto da ne. Može.

Ali šta ćemo posle toga?
Da ponovo glasamo ili da živimo u ANARHIJI, DIKTATURI ....

Možda imaš neki predlog šta posle ulice?

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/2/2014, 18:54

Sa ulice u neku novu diktaturu, rekao bih. Diktatura sigurno, ma kako lepe namere imali i u lepo pakovanje uvili.
Nema od toga nista, samo bi omogucili nekom novom da ispliva , a taj bi ubrzo postao neki stari.
Imali smo to vec.
Po meni, ima resenje, ali to bi zahtevalo puno odricanja od svih nas, jer treba imati nerava i dobar zeludac. Resenje bi, mozda, bilo, da svi mi, na svoj nacin pocnemo da se bavimo politikom. U svojoj
zgradi, ulici, kvartu, naselju. Na taj nacin bi, opet mozda, isplivali oni najsposobniji i najbolji.
Smatram, da je kod nas problem sto velika vecina dopusta da im oni sa drustvenih margina  odredjuju buducnost. Ne biraju se najbolji, nego najmanje losi, jer oni najbolji beze od toga. Kad se to promeni, bice bolje.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/2/2014, 20:33

Zeljko321 ::
Resenje bi, mozda, bilo, da svi mi, na svoj nacin pocnemo da se bavimo politikom. U svojoj
zgradi, ulici, kvartu, naselju. Na taj nacin bi, opet mozda, isplivali oni najsposobniji i najbolji.
Smatram, da je kod nas problem sto velika vecina dopusta da im oni sa drustvenih margina  odredjuju buducnost. Ne biraju se najbolji, nego najmanje losi, jer oni najbolji beze od toga. Kad se to promeni, bice bolje.

Pa pazi,istina je sto Kobe gore navodi,danas ti nemas nijednu uticajniju stranku u SR koja je protiv EU integracija i boljeg zivota, i to je civilizacijski skok od bar 50 god- u samo par god..

Nazalost,sve to nije posledica onoga o cemu ti govoris,vec odluka jednog coveka,jedne desnicarske partije da okrene curak naopako...

Ne treba se baviti politickom filozofijom,jer su slicnosti sa hrvatskom prevelike da bi bile slucajne,i tamo je HDZ izveo najkrupnije preokrete u odnosu prema srpskoj manjini i uopste zaokretu prema EU..ovde je to SNS,-dovrsio Briselski sporazum,zavrsio pitanje kosova, i dobio datum...

I ne treba sumnjati da i tamo, kao i ovde, ta EU, igra glavnu ulogu u svim poltickim odlukama..

Dakle ne pita se ni Vucic bog zna sta,i on ide u Brisel po misljenje...(Jel vam poznato ovo klevetanje iz vremena DS-a? od )jos manje se SNS pita za nesto,a ako im se nesto ne dopadne radice metla,oni su tutor,toliko smo propali kao ekonomija i drustvo...Nema ovde velike opasnosti od diktature,ali nikad se ne zna,nije ni EU svemoguca...

Sta ce od svega toga ispasti posle 16 marta, ostaje da vidimo.

Pozdrav i zivi bili  sesir 
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/2/2014, 21:06

i jos nesto, evo citam Radulovic izlazi na izbore,kaze nece stranku ali ce formirati listu,sto znaci...

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=02&dd=02&nav_category=11&nav_id=807412

Kome god bude dao podrsku, taj prelazi cenzus..
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/2/2014, 23:39

Ivan45@

Čudiš se kako ti neko prebacuje glede političke diskusije?
Pa kako da ti ne prebace, navalio si na SNS i Vučka ko smrt na babu...

Dobro, shvatili smo: ti ih ne voleš pa to ti je, čak smatraš i da EU može da toleriše diktaturu SNS-a - pa gde si t odlutao?  
To čak ni Čeda Jovanović ne može da potpiše...

Pusti malo da i drugi forumaši nešto kažu o izborima, a ti pljuvanje SNS-a i Vučka možeš da nastaviš na 2 teme ovog podforuma:
https://www.aikb.net/t1252p47-ldp-partija-buduanosti#128147
ili
https://www.aikb.net/t1521p94-sns#128655


P.S. Radulović nikog neće da podrži, on će samo da nanese štetu i LDP-u i Tadiću i DS_u, itd...
Na radost Naprednjaka!
O cenzusu da ne govorimo....
 titanik

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 713
Points : 1913
Datum upisa : 30.11.2010

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/3/2014, 03:17

Izbori u Srbiji - Page 6 Iv6o


_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 862
Points : 1994
Datum upisa : 10.01.2008

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/3/2014, 13:36

Skoro sve stranke najavljuju da neće imati problem da posle izbora budu u koaliciji sa sada vladajućom SNS-om, čak i kada tvrde da ne dele iste političke vrednosti i uverenja. Većina stranaka pri tome ne vidi da nije problem samo u tome što beže od statusa opozicione stranke kao đavo od krsta.

Mnogo je pogubnije što najavom koalicije s vlašću čine da njihovi birači sami sebi postavljaju pitanje – zašto da glasam za stranku koja se odriče političkog identiteta ako je ona gubitnik; u tom slučaju bolje je da glasam za SNS, s kojim skoro svi hoće u vlast, tako ću bar imati osećaj pobede.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/3/2014, 18:16

Cicija ::
u tom slučaju bolje je da glasam za SNS, s kojim skoro svi hoće u vlast, tako ću bar imati osećaj pobede.
 

 coca udrimile


Izbori u Srbiji - Page 6 Bon-ton

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/3/2014, 21:28

Da, veoma znimljiva situacija:
gomila sitno - usitnjenih patija koji se bore za naklonost SNS-a, to mu dodje kao "Borba crnaca oko trule kajsije u tunelu"!
Film, koji bih volela da snimim  od 

Ako Tadić ide s Živkovićem, Čankom i Dinkićem, ne verujem da će imati više od 5,5-7,5% - bez obzira na bežaniju kadrova iz DS.
A da paradoks bude veći, bez URS-G17 Tadić neće preći cenzus ili će biti nešto iznad njega, ali tada LDP trpi ne ulazak u parlamet.
Vrlo komplikovano!

A Čeda ako ga ostavi Čanak, tu mu je muftija Zukurlić koji će da ga zakuca na 4,4%

Djilasov DS ako predje 7,5% može da peva, ali neće biti iznenadjenje da zastanu i ispod cenzusa.

Radulović, sa silnim profesorima (koliko čujem) nema nikakve šanse da predje 5% bez obzira što će mu pare za kampanju dati Udruženje poslodavaca.

Iznenadjenje (ne tvrdim da me to raduje) jesu DVERI - motaju se oko 5% i na prošlim izborima, a i na Voždovcu su bili tu negde.

Svesna sam da je ova prognoza malo ishitrena, ali tako sada stoje stvari.
I da napomenm: svi osim Djilasa, vrlo rado bi u koaliciju sa SNS.

Izvesno je da što više stranaka ostane ispod cenzusa to % SNS-a raste...
Nadam se da kapirate o čemu govorim.

BTW: Jel neko čuo da je neko iz SNS rekao da neće nikakve reforme koje je Radulović započeo?



_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/3/2014, 22:10

"Reforme nisu u interesu stranaka koje su izgradile ovaj parazitski sistem koji izjeda društvo. Njegove temelje su postavile prethodne vlade. Ova je samo nastavila u istom stilu. Vučić je veliko razočaranje za mene. Posebno zbog medijskog blata u kome drži Srbiju", naveo je ministar privrede u ostavci.
 
Radulović je dodao i da ponašanje nakon njegove ostavke takođe mnogo govori o mentalnom sklopu.
 
"Ne postoji politička volja da se razmontira ovaj parazitski sistem zbog koga svi građani žive loše. Umesto reda, rada, odgovornosti, mi se opet okrećemo čudu. Arapsko čudo, kinesko čudo, besplatne milijarde, tajni ugovori bez tendera, dilovi, ukratko besplatan ručak na tuđi račun. Ovo je ozbiljno vreme. Potrebni su nam ozbiljni ljudi. Potrebne su nam suštinske i istinske reforme. Dosta je bilo marketinga", kazao je Radulović.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/3/2014, 22:13

Dobro, druže, jasno je i tebi da Radulović ne može ništa drugo do da tvrdi pazar, posebno što je rešio (tako kaže) da izadje na izbore - on više nije ekspert, već političar i pitam se kako ti sad razmišljaš - da li da glasaš za LDP ili Radulovića?
 89 

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 00:29

Sneki ::
Dobro, druže, jasno je i tebi da Radulović ne može ništa drugo do da tvrdi pazar, posebno što je rešio (tako kaže) da izadje na izbore - on više nije ekspert, već političar i pitam se kako ti sad razmišljaš - da li da glasaš za LDP ili Radulovića?
 89 


Nemoj Sneki sad da se vadis na jeftine fore,,,pucao je Vucko sebi u koleno,za..ebo se sa Radulovicem,idite dalje kako vam bog da...videcemo se posle izbora.. od 
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 00:41

Ti izgleda ne čitaš ni postove na ovoj temi?!
Ja ću, kunem se, ovog puta ali stvarno, glasati za madjare i na BG izborima i na republičkim, jer SPO i Vuka i Danu ne mogu da vidim ni nacrtane...

A ti budi malo realističan i nemoj da te ponesu želje, već pokušaj realno da sagledaš stvari - nema šanse da svi oni (DS, Radulović, LDP, URS, Tadićev DS) predju cenzus, ako me razumeš.
A može da se desi i da troje od njih ne predju cenzus.
Koje 3 "stranke" su u pitanju - videćemo!
Računaj i sa iznenadjenjima tipa Dveri ....

Mada i sam vidiš da se LDP i Tadić besramno nude za koaliciju sa SNS ili ni to ne vidiš?

A tu je i SPS... iz kampanje ćemo videti da li SNS još računa na njih - jer ako krene afera "banana" tj. Šarić, od SPS-a neće ostati ni "S" - mada mislim da Vučko neće krenuti na Dačića, jer mu treba... (to ti je ta pogana politika koja LDP pretvara u koalicionog partnera SNS ili DS u koalicionog partnera SPS-a)

Blisko mi je razmišljanje da SNS i Vučko ponude koalicionu saradnju svima koji predju cenzus, osim DS i DSS...
Živi bili pa videli, a ti nemoj toliko da se primaš, ne valja to - jer političare ne valja ni voleti ni mrzeti, oni će sve uraditi da obećaju i nemoguće samo da bi došli na vlast!

Ništa taj tvoj Čeda nije bolji ni od Tadića ni od Vučka - banda je to!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 09:58

osnova je u broju izaslih biraca, sto taj broj bude veci, veca je sansa da iz te cetvorke svi udju u parlament... drugo je pitanje, sta ce oni tamo?
ukoliko izlaznost bude mala, onda ce SNS imati vecinu..
problem je u tome sto nema opozicije, svi bi vec sad u koaliciju sa SNS, vlada se vec sastavlja, jedino o cemu se ne prica je sta ce ona raditi sem sto ceka arapske pare (pogledas "american hustle" i jasno ti je da se od arapskih para beograd nece mnogo ovajditi..)
Nazad na vrh Ići dole
bokixxl
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 182
Datum upisa : 19.11.2011

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 12:15

Sneki, zaboravila si na DSS. Oni su zacementirani na nekih 7-8% i dele glasače sa Dverima, tako da lako mogu i do 10%. Za njih sam takođe siguran da neće sa SNS. Za SPS sam siguran da će sa koalicijom oko sebe imati 10-11%. URS ako se ne udruži sa nekim, može da sanja o 2%. Ostaje nepoznanica o broju glasova SNS. Ja tipujem do 42% Što se tiče Radulovića, ako bude imao jaku ekipu uz sebe, mogao bi da otme dosta glasova LDP-u i DS-u, kao i deo belih listića. Biće na granici cenzusa. 

SPO, Živković  i bradonja Petrović su na nivou ispod 1% tako da nisu ozbiljni igrači.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 12:17

Izbori u Srbiji - Page 6 1hx3


Izlaznost je i prošli put bila velika glasalo je oko 3,9 miliona ljudi to je nekih 58 % svih upisanih birača.
Samo jednom je na izborima u Srbiji glasalo 4,2 miliona, to je rekord koji nikad nije više nadmašen.
Složićeš se da je i 58% izlaznosti prilično dobra izlaznost.
Zato mi nije jasno zašto smatraš, a vidim da je to prva Turajlićka izjavila, da ako izlaznost bude velika male stranke imaju veću šansu?

Izlaznost neće biti ni ovog puta veća od tih oko 56-58%.

Pri tome svi koji o tome govore zanemaruju da će ovoga puta SNS imati i nove birače, a čak mislim da će i neki od onih koji prošli put nisu glasati izaći na izbore i glasati za SNS.

Ne misliš valjda da će svi koji su prošli put apstinirali glasati samo za Ds, LDP itd...?
Deo će sigurno glasati i za SNS.

OK, tu je i onih oko 4% nevažećih listića, najveći broj njih možda opet bojkotuje izbore belim listićima, a neki deo će sigurno glasati za DS, LDP itd...
Bojim se da to neće u mnogome uticati na konačni rezultat.

Proglem opozicije je što su se podelili na 4 grupe, a tu će doći do velikog rasipanja glasova njihovih glasaća i sigurno, MA KOLIKA izlaznost da bude neće svi ući u parlament.

Osim toga: lakše je skupiti 150.000 glasova ako je to 5% od 300.000 koliko će možda biti potrebno ako izlaznost bude velika.
Dakle mala izlaznost ide na ruku malim strankama koje kao LDP ima sigurnih 150.000 glasova, sve preko toga počinje da bude problem za njih.

I ne zaboravi, ni LDP ni URS prošli put nisu prešli cenzus u Beogradu, a to je 1/3 svih glasača....

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 12:30

bokixxl ::
Sneki, zaboravila si na DSS. Oni su zacementirani na nekih 7-8% i dele glasače sa Dverima, tako da lako mogu i do 10%. Za njih sam takođe siguran da neće sa SNS. Za SPS sam siguran da će sa koalicijom oko sebe imati 10-11%. URS ako se ne udruži sa nekim, može da sanja o 2%. Ostaje nepoznanica o broju glasova SNS. Ja tipujem do 42% Što se tiče Radulovića, ako bude imao jaku ekipu uz sebe, mogao bi da otme dosta glasova LDP-u i DS-u, kao i deo belih listića. Biće na granici cenzusa. 

SPO, Živković  i bradonja Petrović su na nivou ispod 1% tako da nisu ozbiljni igrači.

Slažem se. Upravo je to problem tzv. opozicije: podelili su se na sitna crevca i ako se udruže u 4 kolone DS (sa Živkovićem), Tadićev DS (sa Petrovićem). LDP (sa Koraćem i Zukorlićem), Radulović (sa navodno grupom profesora eksperata), URS (bez ikoga), poješće sami sebe!
Osim toga, kampanja je veoma kratka a ozbilju infrastrukturu imaju samo SNS, DSS i SPS.

Karte su već sada donekle podeljen, evo namerno smanjejem % strankama koje sigurno ulaze u parlament DSS - 6%. SPS - 10-12%, SNS - 38%, = 56%
Tu sad dolaze SRS, Dveri oni koji neće ući u parlament i uvek ima 1% nevažečih listia = 6%

Ko će od ostalih preći cenzus stvarno je teško prognozirati. Radulović ako bude išao sam neće preći cenzus, smatram ni da URS teško ovog puta prelazi cenzus.

Ostali su posvadjani i tuku se za iste glasaće, mada su i Radulovićevi i Dinkićevi glasaći iz iste torbe...
Sami će sebe da upropaste...

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 797
Localisation : Vojvodina
Points : 2684
Datum upisa : 03.01.2014

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 15:25

Nezaboravite "kosovo je Srbija" više nepije vodu, a čim su krenuli sa portparolom iz "mitova i legendi"  čini mi se da je DSS na ivici od 5%. A možda i neprodje...
 titanik

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 22:37

Sneki ::
Ti izgleda ne čitaš ni postove na ovoj temi?!
Ja ću, kunem se, ovog puta ali stvarno, glasati za madjare i na BG izborima i na republičkim, jer SPO i Vuka i Danu ne mogu da vidim ni nacrtane...

A ti budi malo realističan i nemoj da te ponesu želje, već pokušaj realno da sagledaš stvari - nema šanse da svi oni (DS, Radulović, LDP, URS, Tadićev DS) predju cenzus, ako me razumeš.
A može da se desi i da troje od njih ne predju cenzus.
Koje 3 "stranke" su u pitanju - videćemo!
Računaj i sa iznenadjenjima tipa Dveri ....

Mada i sam vidiš da se LDP i Tadić besramno nude za koaliciju sa SNS ili ni to ne vidiš?

A tu je i SPS... iz kampanje ćemo videti da li SNS još računa na njih - jer ako krene afera "banana" tj. Šarić, od SPS-a neće ostati ni "S" - mada mislim da Vučko neće krenuti na Dačića, jer mu treba... (to ti je ta pogana politika koja LDP pretvara u koalicionog partnera SNS ili DS u koalicionog partnera SPS-a)

Blisko mi je razmišljanje da SNS i Vučko ponude koalicionu saradnju svima koji predju cenzus, osim DS i DSS...
Živi bili pa videli, a ti nemoj toliko da se primaš, ne valja to - jer političare ne valja ni voleti ni mrzeti, oni će sve uraditi da obećaju i nemoguće samo da bi došli na vlast!

Ništa taj tvoj Čeda nije bolji ni od Tadića ni od Vučka - banda je to!

Ajde da i ja budem realistican... kafa 

Prvo izvinjenje tebi, jer znam da odavno pises po forumu, da ako spo udje u vladu sa sns, ti dajes glas nekom drugom...i nebitno je, glasas za koga hoces

Ono sto je po meni bitno je da zaista u vladu udje neko ko ce drzati ravnotezu ,tj biti taj pravi tas na vagi od 126,a ne samo ikebana...


E sad..kad smo kod ikebane... od od 

Ima tu vise ikebana koje se nude:

Mozda jedna od vecih ikebana koje se nude Vucicu jeste SPO jer se za nista nece pitati i trazice samo da izguraju pun mandat i po cenu bankrota drzave..

Ali jos veca ikebana i ubedljivo NAJVECA ikebana ce biti sta mislis KO? A vec se suska po BG da se sprema koalicija TADICA I VUCICA posle izbora,e to ce biti za uzivanje gledati,kako nasamariti svojih milion i kusur glasaca Sns...covek je vec izjavio na TV da se nece mesati u svoj posao od  od  kada predje cenzus i napravi stanku,na foru...shvatio sam da su obrazovanje i prosveta najbitnije stavke u nasim zivotima i da bez toga nema napretka...


Majke ti.... 89 

A preci ce cenzus,garant,makar radili i dzakovi iz kontejnera.. od 



Izgleda da je i Canak danas resio da postane ikebana pod okriljem tadica jer i oni jure cenzus..

Stari DS nije ikebana,ali u ovom politickom kurvarluku ne bih iskljucio ni tu opciju jer MI SVI i dalje ne znamo sta Vucic zapravo hoce...reforme ili samo golu vlast...


Za SPS sam siguran da bi nastavili po starom,tj takodje gurali do bankrota,ko prati politiku zna ko su oni..ali valjda je zato Vucic i raspisao izbore,jel da,da bi se nesto promenilo,jer da je valjalo sto bi menjao koaliciju???

Zato SPS ne smatram ikebanom,ali ih smatram najvecim stetocinama koji su vec 12 godina na vlasti,kako to ljudima nije jasno...

Sto se LDP tice, vecita su opozicija,ali sam siguran da ce traziti reforme ako budu u bilo kakvoj koaliciji,i to je ono sto je meni najbitnije,ako me slazu i prevare -u ovoj ili bilo kojoj buducoj vladi-zaokruzujem neke druge iduci put bez pardona..

A o tome da ce Vucic ponuditi vlast svima koji predju cenzus,zaboravite...KOj ce mu to Q.. od  od  od 

To bi bilo jos gore od ovoga sada.







Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 22:46

citat ::
Predsednik SNS-a Aleksandar Vučić rekao je na sednici Glavnog odbora stranke da će ta stranka voditi pozitivnu kampanju na predstojećim izborima i da će se fokusirati na tri cilja - podsticanje ekonomskog razvoja, sigurnost penzionera i nastavak borbe protiv korupcije i kriminala.

"Naš cilj je ekonomija, što više poslova za mlade, podsticanje preduzetničkog duha i privatnog sektora, drugi cilj je zaštita penzionera, jer nećemo dozvoliti da to bilo ko ugrozi, što sam rekao i čelnicima MMF-a.“

Istakavši da je ubrzanje sveukupnih reformi a pre svega ekonomskih glavni prioritet, Vučić je rekao da narod očekuje ozbiljne rezultate na polju ekonomije.

Evo, Ivane 45 sad možeš mirno da spavaš i Vučko je za brze reforme....
 piju 

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 23:38

Momir ::
citat ::
Predsednik SNS-a Aleksandar Vučić rekao je na sednici Glavnog odbora stranke da će ta stranka voditi pozitivnu kampanju na predstojećim izborima i da će se fokusirati na tri cilja - podsticanje ekonomskog razvoja, sigurnost penzionera i nastavak borbe protiv korupcije i kriminala.

"Naš cilj je ekonomija, što više poslova za mlade, podsticanje preduzetničkog duha i privatnog sektora, drugi cilj je zaštita penzionera, jer nećemo dozvoliti da to bilo ko ugrozi, što sam rekao i čelnicima MMF-a.“

Istakavši da je ubrzanje sveukupnih reformi a pre svega ekonomskih glavni prioritet, Vučić je rekao da narod očekuje ozbiljne rezultate na polju ekonomije.

Evo, Ivane 45 sad možeš mirno da spavaš i Vučko je za brze reforme....
 piju 

Koje reforme ?
Koje ljude ?
Avioni, kamioni...
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/4/2014, 23:38

Momir ::
citat ::
Predsednik SNS-a Aleksandar Vučić rekao je na sednici Glavnog odbora stranke da će ta stranka voditi pozitivnu kampanju na predstojećim izborima i da će se fokusirati na tri cilja - podsticanje ekonomskog razvoja, sigurnost penzionera i nastavak borbe protiv korupcije i kriminala.

"Naš cilj je ekonomija, što više poslova za mlade, podsticanje preduzetničkog duha i privatnog sektora, drugi cilj je zaštita penzionera, jer nećemo dozvoliti da to bilo ko ugrozi, što sam rekao i čelnicima MMF-a.“

Istakavši da je ubrzanje sveukupnih reformi a pre svega ekonomskih glavni prioritet, Vučić je rekao da narod očekuje ozbiljne rezultate na polju ekonomije.

Evo, Ivane 45 sad možeš mirno da spavaš i Vučko je za brze reforme....
 piju 

E hvala ti Momire....sad mi lakse,sutnuo je Radulovica iz vlade,jedinog otresitog koji je predlagao brze reforme..ali ako je danas to izjavio...evo menjam misljenje za 180... i od danas mirno spavam... od od 
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/5/2014, 01:49

Sneki ::

A tu je i SPS... iz kampanje ćemo videti da li SNS još računa na njih - jer ako krene afera "banana" tj. Šarić, od SPS-a neće ostati ni "S"

Izgleda da stvarno ni S neće ostati od SPS-a!

https://www.aikb.net/t1263p188-hapsenja#128802

Radulovića za 2 meseca niko neće više ni pominjati....
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/7/2014, 12:14

citat ::
Ujedinjeni regioni Srbije će na predstojećim parlamentarnim izborima nastupiti samostalno, odlučeno je na jučerašnjoj sednici Predsedništva.

Kako je zaključeno da nema iskrene želje za objedinjavanjem, Predsedništvo je danas aktiviralo odluku Glavnog odbora i utvrdilo listu od 250 kandidata URS za poslanike. Nosilac liste će, u slučaju da ta stranka izađe samostalno, biti predsednik URS Mlađan Dinkić.

Ujedinjeni regioni Srbije su saopštili da izlaze samostalno na izbore pošto ne postoji jasna i snažna tendencija okupljanja opozicionih stranaka demokratskog bloka, saopšteno je danas iz URS-a.

Kako se navodi u saopštenju, "naslednici petooktobarske Srbije organizovano rade na rasparčavanju konkurencije aktuelnoj Vladi".

URS će ponuditi građanima konkretan plan za razvoj Srbije, koji podrazumeva podsticanje investicija i zapošljavanja umesto politike stezanja kaiša kao i hitno ukidanje solidarnog poreza, saopšteno je iz ove stranke.

Istina je da niko nece sa Dinkice, a sve ostalo je demagogija.
Nadam se da nece preci cenzus, da ga se vec jedno rasimo!
 farao 

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/7/2014, 23:08

Maca ::
citat ::
Ujedinjeni regioni Srbije će na predstojećim parlamentarnim izborima nastupiti samostalno, odlučeno je na jučerašnjoj sednici Predsedništva.

Kako je zaključeno da nema iskrene želje za objedinjavanjem, Predsedništvo je danas aktiviralo odluku Glavnog odbora i utvrdilo listu od 250 kandidata URS za poslanike. Nosilac liste će, u slučaju da ta stranka izađe samostalno, biti predsednik URS Mlađan Dinkić.

Ujedinjeni regioni Srbije su saopštili da izlaze samostalno na izbore pošto ne postoji jasna i snažna tendencija okupljanja opozicionih stranaka demokratskog bloka, saopšteno je danas iz URS-a.

Kako se navodi u saopštenju, "naslednici petooktobarske Srbije organizovano rade na rasparčavanju konkurencije aktuelnoj Vladi".

URS će ponuditi građanima konkretan plan za razvoj Srbije, koji podrazumeva podsticanje investicija i zapošljavanja umesto politike stezanja kaiša kao i hitno ukidanje solidarnog poreza, saopšteno je iz ove stranke.

Istina je da niko nece sa Dinkice, a sve ostalo je demagogija.
Nadam se da nece preci cenzus, da ga se vec jedno rasimo!
 farao 
I ja se nadam da nece preci cenzus. 
Treba ga se resiti tako sto ga treba uhapsiti, dokazati sve stetocinske radnje koje je napravio ovom narodu, oduzeti mu imovinu i sve pare iz inostranstva itd ...  bicevanje  ajkula  kalas  zatvor  heng
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/8/2014, 03:25

Citat ::
Prema poslednjem evidentiranom preseku stanja na računima, koji je rađen decembra prošle godine i koji su stranke uputile Agenciji za borbu protiv korupcije, Liberalno demokratska partija je imala dugovanje u iznosu od 188.044.447,86 dinara, Jedinstvena Srbija - 17.299.339,29 dinara, URS - 344.149.252,00 dinara, Socijalistička partija Srbije - 48.516.577,52 dinara i Demokratska stranka Srbije - 31.319.883,31 dinar.

Demokratska stranka je prijavila dugovanja prema dobavljačima od 145.031.058,64 dinara i dugovanje na osnovu kredita kod Razvojne banke Vojvodine od 360.000.000,00 dinara.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/440743/S-cijim-parama-idete-u-kampanju-Stranke-idu-na-izbore--u-dugovima-do-guse

Kako ovi ljudi misle da idu na izbore, ako nemaju pare?

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Izbori u Srbiji - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: g   Izbori u Srbiji - Page 6 Icon_minitime2/9/2014, 01:54

Evo jedne prognoze:

Kokan Mladenovic ::

Epilog izbora je, verujem, svima poznat. Mi klizimo ka jednom novom totalitarizmu koji će  nastaviti da kombinuje ekstremno desno potpirivanje nacionalnog zanosa, ovoga puta pod parolom ujedinjenja potencijala "vaskolikog srpstva" na putu ka Evropskoj uniji i levi radikalizam, koji zloupotrebljava nezadovoljstvo radnika i sirotinje i manipuliše korumpiranim sindikalnim vođama. Srbija je u slobodnom padu pojma demokratije, bez padobrana na leđima.

Ne treba očekivati nikakvo čudo i valja se pripremiti za direktni udar o zemlju koja nije umela da peva kao što su sužnji pevali o njoj.

http://nedeljnik.co.rs/sr/2014/02/06/dnevni-magazin/kokan-mladenovi%C4%87-ogadili-su-nam-demokratiju-kao-mira-markovi%C4%87-levicu
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
 
Izbori u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 6 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» IZBORI 2020.
» USA izbori 2016
» IZBORI 2022
» Izbori 2014. Prognoza
» IZBORI 2016 -2017.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: