BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Izbori u Srbiji

Ići dole 
+51
Prokuplje
Steve McQueen
Greta
ingglick
Ceras
boban75
bokixxl
Kupi akcije
Cicija
Ivan00
Nikola
Zile
Dragan555
gogloee
Fokus
Admin
ivan45
Taliano
Popaj
Zeljko321
Dragot
Bojjan
Dalaj Lama
Ghostface
Limited011
Cucla
Boranija
Igi-bg
FatCat
MORNAR
LUMTDZOS
Aritmeticar
Fmember
Teletrader
Light
Drasko
Drag65
Smile
Racunarko
Sneki
Ars Vivendi
ILoveRoses
Big Mile
Boza Belex
Momir
JMBR
muitobom
Djavo
Boby
Fast
Maca
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 13:29

Ne verujem da su smišljeni ni da bu Vučić postao premijer, ni zbog sujete, ni zbog broja mandata, već isključivo radi produženja boravka na vlasti.

Vučić može da dobije premijersko mesto i bez izbora, može da rekonstruiše vladu na koji god način mu to odgovara. Sumnjam da mogu da osvoje vlast sami (mada se nadam da ne bi i na dalje mogli da se vade na druge), tako da će opet praviti istu koaliciju.

Izborima kupuju i trećih 100 dana vlade (rekonstrukciju sam isto video kao kupovanje vremena kod medija), a kupuju i nove dve godine na vlasti. U ovom trenutku ne mogu da predvide gde će biti zemlja za dve godine, kad bude bilo vreme za redovne izbore i nije mala verovatnoća da bi nakon takvih izbora bilo manje lagodno formiranje vlade.

Prethodna vlada je bila znatno gora, ali i ova se više bavi marketingom nego suštinom. I prethodna rekonstrukcija služe za odvlačenje pažnje. Nakon nepotrebne rekonstrukcije i nepotrebnih izbora, mislim da će u drugoj polovini 2015. ili u 2016. smisliti neki referendum kako bi opet skrenuli pogled sa ekonomskog stanja u zemlji.

Radulović je bio svetla tačka u ovoj vladi, ali ako stvarno razmišlja o saradnji sa onim magarcem, Zoranom Živkovićem, nek ide i on do vraga onda.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 13:38

Саша Радуловић: Главни кочничар свих реформи био и остао кабинет првог потпредседника
Образложење оставке Саше Радуловића на место Министра привреде у Влади Републике Србије

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 14:19

ivan45 ::
Ako je veca izlaznost veca je i sansa da ce mali preci cenzus ,jer su svi oni DS, mali, opoziconi TI koji odlucuju o izlaznosti,pa time dobijaju po 15 mesta u parlamentu,sve je medjusobno povezano... cekic

Ovo, naravno, nije tačno. Kao što 1+1 nikada nije 3.

Što se modela Turajlićke i kolege Ivan45 tiče, on se zasniva na pretpostavci da će za SNS glasati nekih 1,5 miliona glasača bilo da je izlaznost 30 ili 65% - za njih je to aksiom od kojeg ne odustaju.
Tako posmatrano, jeste, tačno je da bi SNS-u više odgovaralo da izlaznost bude 30%.

ALI, šta ako izlaznost bude 60+% a za SNS glasa 2,5 miliona glasača?
Tada je za SNS to još bolje, jer u tom slučaju veliki broj malih stranaka ostaje ispod cenzusa, recimo da je jedno 7% glasova ispod cenzusa - to je negde oko 20 poslaničkih mesta - ta mesta se dele PROPORCIONALNO na one stranke koje su ušle u parlament, i to tako da ona stranka koja je dobila najviše, dobija najveći broj tih mesta.
Ako se složimo da će najveća stranka u parlamentu biti SNS onda je jasno da će ona i dobiti najviše tih "poklonjenih" mandata - i stim mandatima, i samo snjima, SNS može da predje 50% u skupštini.

Mala izlaznost od recimo 30%, SNS-u donosi veliki %, ali u parlament ulazi i veliki broj malih stranaka i podela onih glasova koji su ispod cenzusa je minimalna...

Nadam se da je kolega Ivan45 sada shvatio o čemu svi ostali govore?

Ja lično ću glasati za SNS i smatram da će izlaznost biti ogromna, preko 60% ili tu negde, ali će se ovi izbori pretvoriti u svojevrstan referendum: za ili protiv Vučka!

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 16:20

Boranija ::


Što se modela Turajlićke i kolege Ivan45 tiče, on se zasniva na pretpostavci da će za SNS glasati nekih 1,5 miliona glasača bilo da je izlaznost 30 ili 65% - za njih je to aksiom od kojeg ne odustaju.
Tako posmatrano, jeste, tačno je da bi SNS-u više odgovaralo da izlaznost bude 30%.

ALI, šta ako izlaznost bude 60+% a za SNS glasa 2,5 miliona glasača?


Kolega Boranija,razumem ja dobro o cemu govorite ti i Sneki i jasno mi je da bi vi najradije videli samo SNS sa 230 poslanika a ostali da uzmu 20 i milina jedna...

Ja samo za razliku od vas dvoje baratam cinjecama a vi zeljama,sto se vidi iz gornjeg citata, a sami izbori ce pokazati ko je bio u pravu sesir 

Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 16:31

@ Nikola, prema mom misljenju, ministar Radulovic je jedna od vecih neznalica koja je ikada bila na mestu ministra. Elektroinzenjer koji je ekonomiju ucio na kursevima i kvazi projektima i uz licencu stecajnog upravnika znanje testirao na mrtvim firmama. Idealan izbor za stecajnog upravnika srpske privrede. Kao kad bi neki ekonomista odslusao pet predmeta na medicini i postao ministar zdravlja. Totalni promasaj i neznalica. Da ne ulazim u moralnost davanja ostavke kad je Vlada pala i cinjenicu da nema imovinu. Ej, covek koji nista nije stekao u zivotu treba da napravi nesto od nase ekonomije. A mozda se vodi na zenu imovina? A sto se vodi na zenu? Zalosno. A onda ga neko proglasi za reformatora godine. A mene interesuje sta je reformisao?
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 17:08

Ne mogu da cenim stučnost za ekonomiju, jer od mene više zna a da ne pričam koliko ti više znaš. Ali je moj utisak da je dovoljan zdrav razum da se neke stvari poprave, i da dok ne počne da važi neka logika, duboko znanje ekonomske nauke ne može da pomogne. Nije reformisao ništa, ali je saplitan a u fotelji je bio koliko... 5-6 meseci, ne znam. Mislim da je dobro što je malo protreso firme, i što je forsirao takozvane "lične karte". Verujem da je on gurao i prebrojavanje broja zaposlenih u javnom sektoru, mada to radi Krstić. Počeo je da raspetljava klupko, i da ogoljava situaciju u ekonomiji i državnim firmama.

E sad, prihvatam ako neko kaže da nije dobro da se to zaista raspetlja. Možda je korisnije da ostane ovako zamršeno, da se ne bi pravila panika ili zato što se podrazumeva da sve države kriju probleme. Meni je bilo važno da mi neko kaže šta se stvarno dešava, jer nemam poverenje da će šta god vlast bude uradila biti dobro. Hoću da znam šta i zbog čega rade.

Moram da priznam da me je iznenadilo kad sam čuo ko su mu saradnici, naročito onaj ultra liberal Stevanović. Još kad je doveden u isti konktekst sa Živkovićem, spremio sam se da ga otpišem ukoliko je bilo i samo kontakta.

U svakom slučaju, potpuno sam siguran da je neizmerno bolji od Dinkića :)

Btw, kad smo već kod toga, šta misliš o tome što je pravnik ministar odbrane a politikolog ili šta je već, ministar policije? Nemam neki čvrst stav, ali verujem da nije dobro za zemlju kao našu. Razvijene države mogu da priušte da svake četri godine menjaju ljude na takvim pozicijama. One čije se vlade ne formiraju od spolja.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 19:03

Fast ::
@ Nikola, prema mom misljenju, ministar Radulovic je jedna od vecih neznalica koja je ikada bila na mestu ministra. Elektroinzenjer koji je ekonomiju ucio na kursevima i kvazi projektima i uz licencu stecajnog upravnika znanje testirao na mrtvim firmama. Idealan izbor za stecajnog upravnika srpske privrede. Kao kad bi neki ekonomista odslusao pet predmeta na medicini i postao ministar zdravlja. Totalni promasaj i neznalica. Da ne ulazim u moralnost davanja ostavke kad je Vlada pala i cinjenicu da nema imovinu. Ej, covek koji nista nije stekao u zivotu treba da napravi nesto od nase ekonomije. A mozda se vodi na zenu imovina? A sto se vodi na zenu? Zalosno. A onda ga neko proglasi za reformatora godine. A mene interesuje sta je reformisao?

Sto rece PPV, neko i da se u belo mleko zagleda, pronašao bi crne mrlje.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 19:15

Bio on u pravu ili ne njega je Vucic doveo kao eksperta I okranuo mu ledja tako ce i Krstica kad mu ovaj budeo izneo sta treba da radi a to bude uticalo na njegov rejting
Ministra sam zgotivio ali mi nije jasno kako on misli da funkcioniše u bilo kojoj vladi kao solo igrač? Nije dolazio na sednice iste niti se pridržavao okvirne politike a pri tom ušao je u sukob sa radnicima u svakoj fabrici gde se pojavio. Dolazilo je do toga da su ljudi hteli da idu u Nemanjinu da protestuju zbog njega. Prosto morao je da bude taktičniji i sa više sluha za socijalne probleme.

Znači Vučko nas šeta u krug a reforme ni pod razno.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 19:22

Nema ova zemlja vremena za opite pojedinaca koji se umesto svojom strukom bave onim sto su naucili na kursevima, a narocito ne u jednoj od najsenzitivnijih pitanja drustvenog zivota kao sto je ekonomija. Pa svi znaju sta se radi u javnom sektoru, nije trebao da dodje Radulovic sa svojim izumom "licnih karti" da bi se to razotkrilo. Prvi deo svog mandata je potrosio na pricu na resavanju statusa propalih preduzeca, kao da ce to da pokrene ekonomiju. To je pitanje koje se resava u hodu dok se radi na ozivljavanju privrede kroz odredjene stimulanse. Drugi deo mandata je stracio na zakon o radu u kome je video kljucni zamajac za pokretanje privrede?! U to moze da veruje samo neko ko nema blage veze sa ekonomijom, sto je ovde i bio slucaj. Ne znam kako neki nikako da shvate da ekonomija nije magla, prica ili igra, nego ozbiljna nauka.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 19:54

E bas si se navrz`o na Radulovica ko smrt na babu..

Kazes da je izum licnih karti preduzeca bio nepotreban...hmm... Suspect 

Kazes da je trebao da radi na ozivljavanju privrede sa ovim postojecim stanjem i poslovanjem JP a da pre toga ne menja nista, vec da kroz odredjene stimulanse resava to pitanje,pa bih te zamolio da kazes koje bi ti to "stimulativne mere" u hodu donosio, a ostavio zakon o radu, stecaju ad acta...?
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 20:02

Dalaj Lama ::

1. Moja preporuka je da pažljivo pogledate i saslušate šta je ovaj čovek rekao.

2. Prvo da vidimo ko su konkurenti SNS-u!
Za sada u parlament ulaze jedino SNS, SPS, DSS i manjine.
Svi ostali su na klackalici, posebno posle vesti da če se TADIĆ sa svojim pristalicama iz DS pridružiti Petroviću iz Šapca "Za Srbiju" a tu se nudi i Čanak...
Ostaju LDP, URS/G17 i DS.
Tom podelom su svi pobrojani na gubitku, jer svi oni računaju na isto biračko telo!

3. Ne shvatam zašto bi izlaznost 16. marta bila manja od one u maju 2012??
Čak mislim da će biti veća! Ne razumem kako bi to moglo da ugrozi SNS?
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 20:06

Ivan45@

Reci koja je tvoja preporuka?
Za koga da glasamo, svi smo ovde anonimno, pa ne bi trebalo da je problem da nam saopštiš koja je tvoja politička opcija...
Ni ja ne mislim da je Radulović neki veliki ekspert, ali je pokušao da uvede red, posebno u SIEPI i Fondu...
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 20:34

Teletrader ::
Ivan45@

Reci koja je tvoja preporuka?
Za koga da glasamo, svi smo ovde anonimno, pa ne bi trebalo da je problem da nam saopštiš koja je tvoja politička opcija...
Ni ja ne mislim da je Radulović neki veliki ekspert, ali je pokušao da uvede red, posebno u SIEPI i Fondu...

Znas koja je moja preporuka? Posto je jasno da ce AV uzeti vlast pod svoje,ne bih mu nikako dozvolio 126 cistih poslanika,ma koliko to bila omiljena opcija u kafanskoj raspravi uz pivo i kavurmu..

Jednostavno receno, ocekujem bilo koga osim SPS u sledecoj koaliciji sa SNS i potpuno mi je svejedno ko ce to biti...Licno ja cu da glasam onog ko mi bude najlepsi na plakatima... od  od 

Dakle kao sto je vazno da Sns ne bude sam na vlasti,podjednako je vazno da to ne bude sps...

I eto prilike da se reforme sprovedu, a ako nas i posle toga Vucic bude vrteo u krug...usrana motka brate
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 20:58

Znači nikako SNS, ili SPS, to mu onda pošto nemaš izbora dodje LDP!
Lep čovek taj Čeda....
 od 
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 21:23

Teletrader ::
Znači nikako SNS, ili SPS, to mu onda pošto nemaš izbora dodje LDP!
Lep čovek taj Čeda....
 od 

Pa cuj...ni Palma nije za bacanje... od  a tek Kostunica,Vulin... love3 
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 22:13

citat ::
Liberalno demokratska partija nije i neće voditi nikakve razgovore sa počasnim predsednikom DS Borisom Tadićem o nejasnim i unapred gubitničkim koalicionim frontovima, izjavio je danas predsednik LDP Čedomir Jovanović.

Jovanović je u pisanoj izjavi poručio da LDP ne pristaje na stvaranja konfuzije u kojoj svoju šansu traži samo politika ličnih interesa pojedinaca i grupa koje je vreme pregazilo.

"Nas takva imitacija politike ne zanima, kao što nas nije nikada zanimalo politikantstvo bez sadržaja. Mi verujemo da je došlo vreme za jasnu i poštenu politiku LDP-a i spremni smo da na izborima za nju preuzmemo odgovornost. Spremni smo na posao za Srbiju, i ni po koju cenu nećemo taj svoj cilj podrediti bilo kakvom ličnom intresu, bez obzira na ime koje uz njega stoji", naglasio je Jovanović.

Sve gore od gorega....
Nema tu nikog za koga bi se glasalo: G17, LDP, DS sa Djilasom i svim onim kriminalcima koje nije isterao iz stranke, i sad TADIĆ  89  koji ide sa Čankom i Petrovićem?

Ivan45, te koje si nabrojao nisu iz krda za koje ti glasaš, ne foliraj se - Tadić je lep, Čeda je lep, a Čanak i Dinkić su "sposobni"!
To je skupina iz koje ti možeš da izabereš svog favorita, jer se V.Pešić i hemofrodit Turajlić neće kandidovati...
 kafa

Ivan45 ne foliraj se slobodno reci da si za LDP, nećemo ti ništa....

 armo 

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 23:08

Halo prijatelju Limited..Ako ce ti biti lakse,eto glasacu za LDP,ja se bar ne prevrcem otkako je osnovan ,a nisam cak ni clan partije,tek da se zna


A znas li ti za koje krdo glasas?Koga bi ti uzeo u koaliciju posle sledecih izbora?Bas bih voleo da cujem i tebe i ostale koga bi vi??, Ili potajno radikalski, sanjate, u krevetu noc pred izbore... sve vam drhti u trbuhu...  od a adrenalin navire da ce te sami uzeti svu vlast...? od 

Hajde da ti meni odgovoris koga bi ti licno zeleo u sledecoj koaliciji..?

Naravno ako uopste zelis neku koaliciju.. od 
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 23:36

Limited011 ::
hemofrodit Turajlić

Od SNS-vaca nista bolje se i ne može očekivati.

naravno  izuzev odluke da se napravi koalicija sa SPO smoke 

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/28/2014, 23:45

ivan45 ::


A znas li ti za koje krdo glasas?
 

Ja prijatelju glasam uvek za DSS i to se zna.
Ne vidim tvoj problem, glasaj za koga ti je volja....

Da sam glasač SNS ili Vučić, naravno da bih gledao da što više glasova dobijem, a s kim u koaliciju?
Sam vidiš su sve stranke male u odnosu na SNS i tu velika izlaznost ili mala izlasnost ništa neće promeniti...

Ne znam, da sam SNS, možda opet sa SPS ili sa nekom manjinskom strankom...
DSS sigurno neće ići u koaliciju s njima na republičkom nivou, ali moguća je koalicija na BG nivou.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/29/2014, 12:53

Djilas pregovara o koaliciji sa Živkovićem i Radulovićem....

Činjenica je da bi pristanak Radulovia da bude na ovoj listi istoj doneo oko 5% novih glasova.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/29/2014, 13:07

Ne znam baš dal je 5% činjenica. Možda 1%. A i zacementirao bi LDP ispod cenzusa :)

Nek mu je sreća sa Živkovićem. Očigledno ga nisam dobro procenio. Sećam se da je 2012. bio pozitivan prema mogućnosti da SNS napravi vladu, a svi se sećamo kakva je bila jeres to čuti na TVu.

Ali to ne menja na stvari da su ovi izbori rekonstrukcija + 2 godine mandata bonus. Akteri će biti gotovo isti.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/29/2014, 16:45

@Fmember, vidim da ovo tvoje belo mleko pocrne preko noci. Pa ne znam ko mi je otuzniji, da li ovaj jadni bivsi neznalica ministar Radulovic ili SNS masinerija koja ce zbog toga sto se drznuo da proziva Vucica da ga potera sa istragama. Po sto su ga postavili za ministra kad je muljao sa stecajima? Nisu znali. Aha. Dobro. A sto kad su saznali nisu pokrenuli istragu? Skoro su saznali, koliko juce. Ahaaaaa.
 confused 

PS: Ovaj Mali kao da je mene citirao  bom
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/29/2014, 20:12

Sad cete da vidite sta propagandna masina moze da napravi za tri dana. Juce je bio svetac,a danas kad je rekao nesto lose o Vucicu postace i izdajnik, onaj ko je ustvari kocio sve te reforme,Miskovicev placenik,i ko zna sta jos...
Sada, Vucic istrazuje njegovu kriminalnu proslost, kao stecajnog upravnika. Smesno, ukoliko neko ne misli kao on, mora se uhapsiti
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/29/2014, 21:05

bojjan@
Vidim da baš voliš Vučka i SNS!

Koga nama ti preporučuješ, za koga da glasamo?

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/29/2014, 21:32

bojjan ::
Sad cete da vidite sta propagandna masina moze da napravi za tri dana. Juce je bio svetac,a danas kad je rekao nesto lose o Vucicu postace i izdajnik, onaj ko je ustvari kocio sve te reforme,Miskovicev placenik,i ko zna sta jos...
Sada, Vucic istrazuje njegovu kriminalnu proslost, kao stecajnog upravnika. Smesno, ukoliko neko ne misli kao on, mora se uhapsiti

Izbori u srbiji su prelomljeni upravo zbog zakona o radu,i svim ostalim zakonima koje je Radulovic predlozio.kome to nije jasno,taj ili je budala,ili je zlonameran

To je taj posao koji mora da se zavrsi sto se tice restruktuiranja Javnih preduzeca,da se visak radnika posalje kuci uz dobre otpremnine itd...ako ga nije zavrsio on pre ili kasnije ce MORATI da ga zavrsi neko drugi...Naravno to se "Sindikatima" ni SPS ( a ni DS)ne dopada jer cela njihova ideja je bila pre par godina, napraviti dve velike partije koje ce tetositi i kupovati glasove zaposlenih u javnom sektoru(ne zaboravimo da je zaposlenih u javnim preduzecima 780 000) i to su glasaci zar ne?i upravo je tu kvaka

Pravi primer onoga o cemu govorim je primer GRCKE, nasi sabani samo rade copy paste,vise od toga i ne umeju..

U grckoj imate otprilike 7 miliona gradjana sa pravom glasa,i otprilike 1.200 000 zaposlenih u drzavnoj sluzbi vec decenijama unazad vlast se deli izmedju dve partije,takoreci familije,ostalo su manje partije koje se ubacuju cas levo cas desno...ali poenta je da se nista ne menja u samom sistemu,pa im cak i ulazak u EU nije pomogao vec naprotiv-doveo ih je do bankrota,sa svom tom korupcijom,nepotizmom,a osnovni razlog je to sto su i jedni i drugi imali podrsku svih zaposlenih u Javnim i drzavnim sluzbama..kako su se smenjivali tako su im povecavali sinekure,a zmurili i oprastali poreze svima ostalima...

Ostaje da vidimo da li je Vucic svesno zrtvovao Radulovica zarad svog rejtinga na buducim izborima, sto se moze protumaciti cak i kao racionalan politicki potez,ili je samo resio da on postane taj jedan od clanova "Familije"  kafa 
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/29/2014, 21:51

Misliš, SNS i SPS nisu imali drugu soluciju da izbace vanstranačkog ministra bez zaleđa a da ne mobilišu celu zemlju za izbore? Ne mogu da se složim. Ako su uspeli da isteraju Dinkića, mislim da bi im ovo bilo znatno lakše :) Pre ima logike da su hteli da urade neke nepopularne poteze (obrni, okreni moraju da ih urade) i ne žele da nakon što se stabilizuje situacija ostane mesec dana do izbora. Igranka...

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/29/2014, 22:45

Jel ti zaista iskreno mislis da se Dacic pitao bilo sta, u vezi izbora??  od 
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/30/2014, 02:21

Dalaj Lama ::

Ivan45  jesi li ti pogledao ovaj kažiprst?

Čovek je nacrtao zašto su sada potrebni izbori i zašto je Radulović morao da ode, ali ti ili nisi slušao ili ne želiš da čuješ.

SNS bi na kraju mandata ovog iz maja 2012. izgubio izbore, a može da se desi i da ih izgubi i kroz 4 godine, ako opet ne bude vanrednih.

Dačić je naravski bio protiv izbora jer je znao da rejting SNS mora dapada, sada je na vrhuncu, na kome više nikada neće biti i Dačić se odlučio da čeka na taj pad, ali avaj...

A DS je igrao na kartu svadje izmedju Nikolića i Vučka (kraće je od Vučić  love3 ) - bez ideje, bez programa, spin im nije prošao...
A stranku nisu očistili od kriminalaca i svakog uhapšenog ili optuženog iz DS su proglašavali političkom žrtvom! Pa zar niko iz njihovih redova nije kriv ni za šta?

LDP ne znam uopšte šta zastupa, time što ponavljaju da im je SNS ukrao program kojim se oni kite već 10 godina, ne verujem da će naškoditi rejtingu SNS-a.
A Čeda, kako reče Vesna Pešić je biznismen koji stranku koristi za svoje lične interese.

Ostale ne vredi ni pominjati, za DSS znamo šta zastupa...

Razumem da si za LDP ali mi nije jasna tvboja potreba da ismevaš druge forumaše i da toliko mrziš SNS i Vučka.
One koji se spremaju da glasaju za SNS sigurno nećeš preobratiti, posebno zato što u tvojim postovima ima mržnje, ogorčenosti i besa...

Meni se čini kao što je već neko napisao, da će ovi izbori biti neka vrsta referenduma: za ili protiv Vučka.

Edit: Lično bih možda i glasao u nekom trenutku za LDP, ali tek kada Čeda više ne bude šef te stranke.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/30/2014, 03:42

EKSKLUZIVNO U DANASU IZ ZAGREBAČKOG GLOBUSA

Napravio sam, ovih dana, mini-anketu u Beogradu i došao do zaključka da je Radulovića Vučiću preporučio aktualni sekretar Privremenog organa Beograda (naziv za tijelo koje privremeno upravlja Beogradom, nakon smjene bivšeg gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa) Goran Vesić.

Postoji više razloga zbog kojih suradnja između Vučića i Radulovića nije „šljakala“ kako treba, a jedan je od najvažnijih, ili apsolutno najvažniji, jeste taj što je Radulović previše solirao, što nije imao smisla za kolektivni rad, što je bio nepredvidljiv i, osobito, što nije znao (ili nije htio) surađivati s čovjekom koji je po svojoj težini stvarni „ministar“ privrede u Srbiji, a zapravo obnaša funkciju savjetnika potpredsjednika Vlade Aleksandra Vučića za financije i privredu. Riječ je o Siniši Malom (rođ. 1972. u Beogradu, koji se dijelom obrazovao i u SAD-u, gdje je neko vrijeme živio i radio, a u Srbiju se vratio, nakon pada Miloševića, na poziv pokojnoga premijera Zorana Đinđića).

Koliko je Siniša Mali bitan Vučićev čovjek za grad Beograd i državu Srbiju, dovoljno govori podatak da ga je Vučić imenovao i za člana Koordinacijskog tijela u Vladi Srbije koje koordinira sve aktivnosti i vodi sve pregovore oko svih projekata između Srbije i Vlade UAE a nakon smjene Dragana Đilasa postavio ga je, također, i za, de facto, v.d. gradonačelnika Beograda. Budući da se Radulović nikako nije mogao nositi s tim nevjerojatno vještim i sposobnim poslovnim čovjekom (ali i zbog nekih drugih razloga), morao je otići (sam je podnio ostavku, i to upravo onoga dana, u subotu 25. rujna, kad je Vučić, na 3. skupštini SNS-a održanoj u Sava-centru, najavio parlamentarne izbore za 16. ožujka), i sada je jedan od kandidata za novog ministra privrede upravo - Siniša Mali. Mali je, međutim, isto tako i izgledni kandidat za novog gradonačelnika Beograda, iako se meni osobno čini (to mi je, uostalom, implicitno sugerirao i sam Vučić) da će, najvjerojatnije, ostati ono isto što je i sada - glavni Vučićev operativac za pregovore sa stranim investitorima.

Kad bih ovoga trenutka tipovao na osobu koju će Vučićev SNS predložiti kao svog kandidata za izbore u gradu Beogradu, odlučio bih se za aktualnu ministricu energetike i potpredsjednicu SNS-a Zoranu Mihajlović (osobu od specijalnog Vučićeva povjerenja). Ona trenutačno najbolje kotira u nekim probnim anketama što se već sprovode uoči tih izbora.

Aleksandar Vučić je, koliko razumijem stvari, čvrsto odlučio da ostane upamćen kao jedan od najvećih reformatora u povijesti Srbije, on se toliko više i ne obazire na napade i prozivke svojih političkih oponenata (samo se zagonetno smije kad ga napadaju, primjerice na televiziji), a imam špurijus (iako on zasad o tome ne želi govoriti) da u kritičnom trenutku neće previše oklijevati kada Srbija bude trebala priznati novu državu Kosovo - naročito ako to bude jedan od uvjeta Europske unije u pregovorima što slijede. To su mi, implicitno, dali do znanja i neki moji prijatelji bliski vrhu Srpske napredne stranke.

Nakon mog četverodnevnog boravka u Beogradu i pomnog praćenja političke situacije, sastao sam se Aleksandrom Vučićem u njegovu uredu u Vladi Srbije, na doručku u ponedjeljak u 8.30 ujutro. Pola službenika Vlade još nije ni ušlo u zgradu u Nemanjinoj, a on je već sjedio u svojoj kancelariji, telefonirao i gledao jutarnje vijesti na pojedinim beogradskim TV- kanalima. Prije samog doručka razgovarali smo točno tri četvrt sata.

Ceo intervju:
http://www.danas.rs/danasrs/svet/region/vucic_razgovarao_sam_sa_rusima_o_izborima.9.html?news_id=275361

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/30/2014, 16:52

Momir@ i ostali

Ja se izvinjavam ako sam nekoga uvredio, i mene su prozivali da se izjasnjavam i preporucujem za koga sam pa se nisam uvredio..Iako mislim da su takva prozivanja ko je za koga,u najmanju ruku nekulturna.Ne znam odakle ti to, da u mojim postovima ima mrznje i besa...Ironije prema SNS-u da,-a zasto?

Zato sto ce kada dobije izbore taj Vucic uraditi potpuno istu stvar koju je predlagao Radulovic,ili reformi nece ni biti, mi cemo izgubiti pola godine u zamajavanju oko izbora,i odlaganje reformi,a on ce dobiti novi mandat da bi nas zamajavao mozda jos godinu dana u fazonu -eto sve sam pokusao..
Toliko je svemocan-i nemocan

Uplasio se i trazi novi mandat da bi sta?-bio nezniji prema sindikatima?,evo vec mu radnici EPS-a prete strajkom,te raznorazni ostali sindikati JP,a tu su odniokuda i policajci-traze nove gume, valjda zato sto je to aktuelno.. od 
Nije problem u Radulovicu,problem je sto sve te teforme skoro pa sigurno ne mogu da prodju bez teskih strajkova,demonstracija,barikada ,placenih huscaca,suzavca i slicnih stvari(nadam se da gresim,ali pogledajte Grke..)
I problem je sto je taj "Vucko"vec na prvoj prepreci zastao,cim je cuo rec sindikati...ispljuvao i odbacio coveka koga je on licno predlozio,sta je sledece?

E ako si procitao pazljivo zadnji pasus iz mog posta, pola metra iznad,bice ti jasno da ja nikoga ne mrzim,vec upozoravam u sta ce se i on pretvoriti,ako reformi ne bude.

Pozdrav svima i zivi bili  sesir 
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/30/2014, 17:05

ivan45 ::
Nije problem u Radulovicu,problem je sto sve te teforme skoro pa sigurno ne mogu da prodju bez teskih strajkova,demonstracija,barikada ,placenih huscaca,suzavca i slicnih stvari(nadam se da gresim,ali pogledajte Grke..)


A sa LDP i DS na vlasti bi to išlo ko podmazano?
DS je imao prilike 4 godine da obavi te reforme, znamo šta su ostavili.
A koliko vidim Čeda i LDP se nude SNS-u i to samo tako, ne kudi moguće koalicione partnere LDP-a!
 ajkula 

P.S: Tadić napustio DS zbog, kako kaže, saradnje DS-a sa Živkovićem....
 titanik

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/30/2014, 17:32

LDP nikad nije bio u republickoj vlasti,a treba kritikovati i kuditi svakog ko upravlja nasim zivotima,pa nek je to i nas buduci koalicioni partner...

DS je imao priliku sa Dacicem...-Sorry-no bonus ,game over.. heng 
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/30/2014, 18:37

Boranija ::
bojjan@
Vidim da baš voliš Vučka i SNS!

Koga nama ti preporučuješ, za koga da glasamo?


  Izbori u Srbiji - Page 5 EmptySub Jan 25, 2014 2:06 pm


nisam pristalica ni jednih.
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/30/2014, 19:21



Vučić je morao da podrži Radulovića i po cenu da mu rejting padne za 10% jer bi i tada imao dovoljno da budu najača stranka i da formira vladu. Preispitivanje i stalna zamena ministara neće doneti rezultate jer nikada neće naći one koji znaju i koji su spremni da rade jer takvi ne trpe da im se stvari serviraju a oni da se prave kao da nešto rade. Ista je priča i sa izborom direktora javnih PREDUZECA
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Izbori u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbori u Srbiji   Izbori u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/30/2014, 19:36

Ivan45

Izgleda da nisi svestan trenutne realnosti na političkoj sceni.

Ko se protivi politici SNS-a?

Jasno protiv te politike idu samo DSS i neke minorne stranke tipa SRS, Dveri itd...

LDP ni u čemu nije protiv politike SNS-a, jedino tvrde da bi to oni sve završili za 3 dana...

DS podržava politiku oko Kosova, ali je to čist oportunizam jer su imali priliku to da reše sa istim tim Dačićem, donedavnim koalicionim partnerom DS-a, koja ga je i rehabilitovala.
Reforme nisu ni pokušali da sprovedu.

Ostale "stranke" koje se kandiduju mogu da predju cenzus samo ako bude mala izlaznost, ali čisto sumnjam.

Za DS će biti uspeh ako predju 10% ali nije iznenadjenje ako budu imali i manje od 10% glasova.

Tadić i "novi DS Front" neće preći cenzus.

LDP ako ide sam skoro da je izvesno da neće preći cenzus, žele koaliciju sa LSV ali to bi ih udaljilo od eventualne koalicije sa SNS ili bi značilo vanredne izbore u Vojvodini..

URS-G17 sami nemaju šansu da predju 5%.
Ko god bude išao s njima u predizbornu koalicij URS će mu biti kamen o vratu.

LSV ni u Vojvodini nikada nije izašao sam na izbori i ne verujem da bi i u Vojvodini uspeli da predju cenzus.

To je nažalost trenutna realnost na političkoj sceni Srbije, s tim što se i LDP i Tadić, a boga mi i LSV (da ne pominjem SPO i sl.) OTVORENO nude kao ikebana SNS-u.
Spremni su sve da urade samo da bi bili deo vlasti,..

A izgleda i da ne pratiš dešavanja na sceni, jer bi znao da je Vučić danas izjavio da se ne slaže sa svojom strankom oko Radulovića i krivične istrage protiv ex-ministra, jasno je rekao da je on kriv i da njegovu odgovornost treba tražiti...

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
 
Izbori u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 5 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» IZBORI 2020.
» USA izbori 2016
» IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU
» NOVI IZBORI, OPET!?
» Izbori 2014. Prognoza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: