BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Ići dole 
+103
BuffetSon
Zmark
Ceras
LUMTDZOS
Sahbaz
Tods
Gocili
Jerry Springer
C R A Z Y
Mistery 011
sexy jea
Pera Božić
Dragot
Taliban
Berzanski_Duduk
iki
Polos
Prokuplje
Matthew Greenburgh
Boranija
Admin
Bochek
Bojjan
Bjekam23
Firke77
Grom
Ivan2211
Al Kapone
Bond
Ilija
Dalaj Lama
Dmitar
Bookmaker
Strbac
FatCat
Dax
Djepeto83
Beli
Nestrpljivi
raspolozen
Light
Momir
Dibesto
Aritmeticar
Dnenad85
BojanNS
Friz
Bombica
geogsi
Big Mile
Boza Belex
MYSTIC021
MORNAR
Smile
DelBoy
Petar Pan
Fmember
Djavo
Rogy
Jumbo
Sutra
pepsiman
Cope
Aca123
mr Bean
Jelena123
Mitar
Lilihip
Lolita
Amater u pokušaju
Dusan
Vladulns
Zrimi
Teletrader
Boby
Drag65
Ars Vivendi
Nauzika
Drasko
Aleks
Slovenac1
Limited011
Sneki
Frenky
Maca
Fast
Zeljko
Nemesis
Steve McQueen
Zmajica
Taliano
Zoranecc
Drag_Mlad
Kobe Bryant
Dragan11
gogloee
Nikola
Folio
Pekoilic
Ris
Sofke
Milica1
Kupac
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePet 27 Jan 2012, 22:35

kad?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeSub 28 Jan 2012, 10:19

Aleks ::
Ja mislim bice dividende.

Pa več su sto puta rekli, da neče biti dividende dok se ne ispeglaju gubici iz proteklih godina
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeSub 28 Jan 2012, 14:05

Ove godine nece biti dividende a ni sledeca nije sigurna...info iz druge ruke
Nazad na vrh Ići dole
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeSub 28 Jan 2012, 18:43

NIS ulaže svu zaradu, u sred krize

Izvor:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=01&dd=28&nav_id=577858

Mislim da ovakva razvojna strategija za 3-5 godina, posledično, mora dovesti do listiranja NIIS-a na nekoj većoj stranoj berzi. U tom kontekstu bolje je da NIIS još ne isplaćuje dividendu, već da se što brže razvija i širi, kako bi što pre izrastao u velikog regionalnog igrača - šo je u ostalom i jedan od bitnih preduslova za uspešno kotiranje na nekoj stranoj berzi. Firma ukalupljena u državni okvir, ma kako dobro da posluje, bez jasne razvojne strategije usmerene na globalni rast nema šta da traži na parketu londonske, frankfurtske, pariške... berze.
Stoga, meni za sada više odgovara da ne isplaćuju divendu. Sve u svoje vreme.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeNed 29 Jan 2012, 15:33

Ovde citam komentare i kada bi se uporedili sa SJPT (u vreme slave) sve bi bilo indenticno. Samo sto je ove mnogo gora situacije firmu vode Rusi. U firmi je sve vise "brace" koji nemaju veze sa poslom koji se bave. Mislim da samim Rusima uopste nije cilj da cena akcija ide gore. Kada oni mogu opet da objave otkup sopstevnih akcija?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeNed 29 Jan 2012, 16:29


Ris ::

Kada oni mogu opet da objave otkup sopstevnih akcija?

Ne znam kako da otkupe sopstvene akcije, ali ponudu za preostale akcije mogu da daju kad god požele...

Možeš čak i ti da je daš ako imaš keš!
sesir

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 09:26

Frenky ::
ja sam samo obican gradjanin i vidim ovako situaciju za jednu akciju sam mogao dobiti nekada 5L benzina a danas samo 4 L pa mi nije jasno kako mi isparila ova litra kroz vreme a ja se nadao da cu sa vremenom moci da dobijem 6L posto sam akcionar i tocim gorivo kod njih ,moracu da pitam onog na pumpu sta misli o tome ! kafa

Frenky, poslao sam ovo tvoje pitanje servisu akcionara NIS umesto tebe, jer sam znao da ti to ne smeš (mogu da te uhapse od ) jer me je baš intereovalo kako će i dali će da odgovore na tako kompleksno pitanje?
I evo odgovora, što samo dokazuje da je NIS lider u korporativnom upravljanju i poštovanju malih akcjionara u Srbiji:

Citat :
Poštovani, ako ste akcionar, onda treba da znate sledeće:

- Kompanija posluje sa dobrim rezultatima od 2010. godine;

- Cena akcije je pada zbog finansijske krize, jer je tražnja mala zbog nedostatka investitora. Ova situacija nije karakteristična samo za Srbiju već je isti trend i u svetu. Cena goriva raste, jer su akcize jako visoke, a i cena barela raste zbog krize oko Irana. Na sve ove parametre Kompanija ne može da utiče;

- Kompanija iz svojih sredstava ulaže u rekonstrukciju Rafinerije u Pančevu (rok 31.12.2012), i kupuje benzinske stanice u Republici Srpskoj, Bugarskoj i Rumuniji. Kada se ovaj ciklus velikih ulaganja završi, Kompanija će postati jedna od najvećih reginalnih kompanija, što će neminovno uticati kako na bolje poslovne rezulate tako i na porast cene akcije.

- Međutim, uveravamo Vas da će Kompanija učiniti sve što je u okviru naše moći kako bi postigla što bolje poslovne rezultate ali ne možemo isključiti spoljne faktore koje smo ranije naveli, koji su van našeg domašaja a itekako utiču kako na cenu naftnih derivate, tako i na cenu akcije.

Servis akcionara


Svaka im čast na poštovanju akcionara i brzom odgovoru...
halil halil
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 09:49

Zaista!!Ako oni nalaze za shodno da odgovore na ovakvo pitanje-zaslužuju svako poštovanje!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Kupac
Just looking
Just looking
Kupac


Broj poruka : 19
Points : 69
Datum upisa : 29.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 11:48

Neverovatno. Znao sam da su profesionalci, al ovakav korektan odnos, sa poštovanjem, brzinom i razumnjivošću se još nije video na belexu. Svaka im čast, a kod mene su zaslužili da imaju prvo mesto u portfoliju. Nije puma, već oduševljenje za odnos prema malim-nedostajao mi :)

_________________
SRBOLEK PHARMACY FOR SALE!
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 12:27

Ars Vivendi ::
Svaka im čast na poštovanju akcionara i brzom odgovoru...

Uspešno poslovanje podrazumeva, by all means, i podelu dividendi akcionarima, a ne samo investicione rashode, khm.

Podela dividendi, u nekoj razumnoj srazmeri sa investicijama, i te kako može uticati na cenu akcije, tj. tržišnu vrednost kapitala. Na ovo uprava firme i te kako može da utiče, a suštinski je i obavezna.

Pozivanje na svetske i ine prilike "van kontrole uprave", samo po sebi, govori o tome da uprava ne sagledava sve aspekte upravljanja rizikom.

Zebnja postaje veća od nade ?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 12:31

Citat :
Поштовани г-дине,
Ваше питање се, претпостављамо, односи на члан 8.1.3 Уговора о куповини и продаји акција Нафтне индустрије Србије а.д. Нови Сад (доступан је на интернет страници друштва: http://www.nis.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=326&Itemid=385&lang=sr ), који предвиђа обавезу Купца из овог уговора да у периоду од четири године у континуитету од дана закључења трансфера обезбеди расподелу дивиденди од стране НИС-а за сваку фискалну годину у износу који није мањи од 15% респективног нето профита по години.

Током 2008. и 2009. године НИС а.д. је пословао са гибитком што се може видети из објављених финансијских извештаја (доступни су на интернет страници друштва: http://www.nis.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=346&Itemid=377&lang=sr ).

Када је у питању расподела добити и исплата дивиденде за 2010. годину, морамо да Вам укажемо на неколико чињеница:

I Закон о привредним друштвима (“Сл.гласник РС”, бр.125/2004), у члану 215. став 3. утврђује начин расподеле добити на следећи начин:

“По усвајању финансијског извештаја за претходну пословну годину добит те године распоређује се следећим редом:

1. за покриће губитака пренесених из ранијих година;

2. за законске резерве, ако су оне предвиђене посебним законом;

3. за дивиденде у складу са овим законом;

4. за статутарне резерве и друге резерве, ако их друштво утврди општим актом.”

II Друштво има губитак из претходне 2009. године, који знатно премашује добит из 2010. године.

III У складу да чланом 215. став 2. Закона о привредним друштвима (“Сл.гласник РС”, бр.125/2004), и у складу са чланом 19. Оснивачког акта НИС а.д. (доступан је на интернет страници друштва: http://www.nis.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=326&Itemid=385&lang=sr ), одлуку о расподели добити и о евентуалној исплати дивиденде, када је у питањи НИС а.д., доноси Управни одбор. Стога ћемо морати да сачекамо да се донесе поменута одлука која ће утврдити на који начин ће се распоредити добит из 2010. године.
С поштовањем,

Сервис акционара


Zaboravio si da nam je i na to odgovorio SERVIS AKCIONARA !!!
Još prošle godine...
kafa

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 14:56

Nesto me cacka ova dobit i 15% obavezne raspodele( sa BB) lale >

BB=576 din
EPS= oko 101 din, => dividenda bi bila oko 15 dindzi po akciji.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 15:55

gogloee ::
Nesto me cacka ova dobit i 15% obavezne raspodele( sa BB) lale >

BB=576 din
EPS= oko 101 din, => dividenda bi bila oko 15 dindzi po akciji.

Ako je dobiti preko 30 milijardi RSD, onda je EPS oko 200 RSD
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 17:47

ALI ono sto sam pre neki dan i napisao pa mi je greskom nestala poruka,oni kada pokriju gubitak iz predhodnih perioda, procice i obaveza iz ugovora i njihova obaveza da podele dividendu,tako da ce ostati sve na pritisku drzave,da se to i podeli,mada tu dolaze politicki dilovi,Kosova....PA ME JE MALO STRAH,JAKO BIH VOLEO DA SAM POGRESIO...ZNA LI NEKO DA MI KAZE KOLIKO I DALI DELI NJIHOVA MATICNA FIRMA DIVIDENDE I KOLIKE SU?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 21:13

Deli oko 7% od vrednosti akcije....i svake godine procentualno dividenda raste.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 21:32

taliano ::
Deli oko 7% od vrednosti akcije....i svake godine procentualno dividenda raste.
hvala,onda ima rezona...
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 21:43

Boby ::
taliano ::
Deli oko 7% od vrednosti akcije....i svake godine procentualno dividenda raste.
hvala,onda ima rezona...

Pa ne deli valjda na osnovu cene akcije već na osnovu dobiti!?
I kakve to veze ima sa NIIS? Uostalom, uvek je bolje ako se dobit pametno reinvestira
nego da se deli kao neka bedna dividenda, a sve dividende koje su manje od stope inflacije
su baš takve.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 990
Points : 2791
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 21:49

Citat :
Dividenda
ili reinvestiranje, pitanje je staro koliko i tržište kapitala. Buffet
na to daje vrlo jednostavan odgovor. Ukoliko je menadžment u stanju
reinvestirati dobit tako da na tu investiciju ostvari natprosječan
povrat kapitala (ROE), onda dividenda nije potrebna. U suprotnom,
ukoliko menadžment ne vidi načina za investiranje uz zadovoljavajući
povrat kapitala, morao bi barem dio dobiti podijeliti dioničarima. U
skladu s time, i Buffet (kao i moja malenkost) najviše voli firme koje
se dobro razvijaju, a daju malu ili nikakvu dividendu.
https://www.aikb.net/t1099-sta-znaei-dividenda-u-akcijama
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jan 2012, 21:52

Steve McQueen ::
Boby ::
taliano ::
Deli oko 7% od vrednosti akcije....i svake godine procentualno dividenda raste.
hvala,onda ima rezona...

Pa ne deli valjda na osnovu cene akcije već na osnovu dobiti!?
I kakve to veze ima sa NIIS? Uostalom, uvek je bolje ako se dobit pametno reinvestira
nego da se deli kao neka bedna dividenda, a sve dividende koje su manje od stope inflacije
su baš takve.
i ja mislim tako!Daleko je bolja reinvesticija!!....Ipak,Bobi je pitao!?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Zrimi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Godina : 39
Localisation : Niš
Points : 95
Datum upisa : 26.01.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012, 18:17

Bas mala ukupna tražnja u odnosu na ponudu.Muči se cena. bicevanje
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012, 19:59

Kupuje se od uglavnom od građana koji imaju po 5kom.Veeeelike pouke možemo izvući pred listiranje telekoma!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 499
Points : 1850
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012, 23:19

Kakve pouke? Ozbiljno pitam, nisam razumeo :)

Zasto si siguran da se kupuje od gradjana? Poslednjih nekoliko mojih kupovina je uvek bilo u onolikom komadu koliki sam nalog dao. Zadnji put sam po 5 komada imao pred Sv. Nikolu. Ne zelim da se sporim jer po malo svoj baziram i na tvom entuzijazmu :)

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Zrimi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Godina : 39
Localisation : Niš
Points : 95
Datum upisa : 26.01.2012

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeSre 01 Feb 2012, 00:11

Epa društvo ubedili ste me.I ja ću dati nalog na 551 pa da čekam.Inače moram da se pohvalim da će mi biti to prva investicija u akcije a mislim da je bas NIIS pogodan za probijanje leda.Brine me samo hoce li biti nekog da kupi. Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 267926Ajde pa sretno mi bilo u ovom šarenom svetu malih akcionara. Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 145841 Taliano i ja nisam razumeo kakve pouke treba izvući?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeSre 01 Feb 2012, 07:59

NIKOLA,ZRIMI,cena od 551,koju si naveo kao neki tvoj target je, po meni,veoma dobra za DUGOROCNO POZICIONIRANJE,to nikako ne znaci da nece ici i nize,licno mislim da ti je izbor za pocetak dobar...sto se tice korelacije,aero,niis,telekom,verovatno ce cena ici u pocetku dole do nekog nivoa,treba osetiti kada je najnize sto je tesko ali odprilike i moze...sto se tice talijanove izjave da uglavnom prodaju gradjani,evo mog iskustva od juce...imao sam dva naloga po 200,jedan mi se realizovao,100 odjednom,pa50 ,i onda ostalih 50 po 5,znaci posta...LICNO MISLIM DA MNOGO OZBILJNIH IGRACA GLEDA OVU HARTIJU I KADA SE UKAZE PRILIKA CISTICE SVE PRED SOBOM.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeČet 02 Feb 2012, 11:54

Naftna industrija Srbije (NIS) saopštila je danas da je sa austrijskom kompanijom RAG počela bušenje prve
istražne bušotine na Bloku "Kiškunhalas" u južnoj Mađarskoj.
.................................
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/304979/NIS-sa-austrijskim-RAGom-istrazuje-naftu-i-gas-u-Madjarskoj
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeČet 02 Feb 2012, 12:27

A stajala je danima ponuda na 58x a danas se ubise na potraznji 4000kom na 601 i 1990 na 600...ocigledno je potreban stampedo,pa da se neko seti da kupi... Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 75937
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeČet 02 Feb 2012, 12:36

40.000kom nije mali obim.
morao se odraziti na skok cene.

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeČet 02 Feb 2012, 14:01

Drasko ::
A stajala je danima ponuda na 58x a danas se ubise na potraznji 4000kom na 601 i 1990 na 600...ocigledno je potreban stampedo,pa da se neko seti da kupi... Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 75937



Bogami je bilo i ispod 58x.

Slažem se za stampedo....i mislim da je to logično na ovoj hartiji.Pogledaj samo broj današnjih transakcija-ponovo su prodavci bili gotovo isključivo građani sa po 5džabe stečenih komada.Akcija očigledno vredi puno više od ovih nivoa,i svakako zaslužuje veću likvidnost,ali ako se može kupovati danima na nižim nivoima pomalo-zašto da ne.

ako pogledamo TGN PLIT akronim za izvanrednu investiciju.od sedam uslova...NIIS ispunjava SVE.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeČet 02 Feb 2012, 20:55

Ovo je razlog današnjeg rasta
http://www.businessweek.com/news/2012-02-02/naftna-industrija-advances-most-since-august-on-buy-from-wood.html

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimeČet 02 Feb 2012, 22:26

Ma i to.....ali,pogledajte samo rast Gazproma od nove godine......gledaj majku-biraj ćerku!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePet 03 Feb 2012, 10:09

Kakvo iznenadjenje mora biti ovaj odboj NISa za večinu forumaša koji su predvidjali da če samo da pada. Kad je akcija ultra fundamentalno jeftina kao NIS onda je smešno govoriti o padu, jer je uvek samo pitanje trenutka kad če se odbiti
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePet 03 Feb 2012, 10:12

Ovo nije bilo odavno....
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePet 03 Feb 2012, 10:12

Problem kod NIIS je taj sto on iskljucivo zavisi od prisustva stranaca jer kod ostalih hartija nasi kriminalci mogu u poprilicnoj meri manipulisati cenom a kod NIIS je to mnooooogo teze!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePet 03 Feb 2012, 10:16

Slovenac1 ::
Kakvo iznenadjenje mora biti ovaj odboj NISa za večinu forumaša koji su predvidjali da če samo da pada. Kad je akcija ultra fundamentalno jeftina kao NIS onda je smešno govoriti o padu, jer je uvek samo pitanje trenutka kad če se odbiti

He he......većina obično greši!Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 535163 Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 494901

P.S. za ne koji tvrde da je kod nas benzin najskuplji u regionu...........sinoć sam sipao u Firenci 1litar=1,88eNaftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 145841

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 2 Icon_minitimePet 03 Feb 2012, 10:22

Traznja 19.000... ponuda 7.000.... 
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: