BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)

Ići dole 
+103
BuffetSon
Zmark
Ceras
LUMTDZOS
Sahbaz
Tods
Gocili
Jerry Springer
C R A Z Y
Mistery 011
sexy jea
Pera Božić
Dragot
Taliban
Berzanski_Duduk
iki
Polos
Prokuplje
Matthew Greenburgh
Boranija
Admin
Bochek
Bojjan
Bjekam23
Firke77
Grom
Ivan2211
Al Kapone
Bond
Ilija
Dalaj Lama
Dmitar
Bookmaker
Strbac
FatCat
Dax
Djepeto83
Beli
Nestrpljivi
raspolozen
Light
Momir
Dibesto
Aritmeticar
Dnenad85
BojanNS
Friz
Bombica
geogsi
Big Mile
Boza Belex
MYSTIC021
MORNAR
Smile
DelBoy
Petar Pan
Fmember
Djavo
Rogy
Jumbo
Sutra
pepsiman
Cope
Aca123
mr Bean
Jelena123
Mitar
Lilihip
Lolita
Amater u pokušaju
Dusan
Vladulns
Zrimi
Teletrader
Boby
Drag65
Ars Vivendi
Nauzika
Drasko
Aleks
Slovenac1
Limited011
Sneki
Frenky
Maca
Fast
Zeljko
Nemesis
Steve McQueen
Zmajica
Taliano
Zoranecc
Drag_Mlad
Kobe Bryant
Dragan11
gogloee
Nikola
Folio
Pekoilic
Ris
Sofke
Milica1
Kupac
107 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/13/2012, 11:31

Zamalo da mi pojedu moj dugorocni nalog, ali sad cu i ja malo da izigravam udavacu pa da pomerim na gore par %.

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 949669
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/13/2012, 12:28

He-he baš gledam.....NIIS prodaja počišćena, a AGBN kupnja....jedan maximalno gore, drugi dolje. Ne bi me uznenadilo da sutra bude obrnuto. Zašto? Pa zašto ne. Ovo je Srbija i tu se svi snovi ostvaruju....naročito noćne more Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 270317

Ovo je bila zezancija da se netko ne uvredi. Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 145841
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/13/2012, 17:41

Revizor: NIS zaradio 145 odsto više


Naftna industrije Srbije objavila je da je nezavisna revizorska kuća Prajsvoterhaus Kupers (PWC) potvrdila tačnost finansijskih rezultata kompanije za 2011.

"Nezavisni revizor PWC izdao je čisto, nekvalifikovano, revizorsko mišljenje, kojim potvrđuje tačnost i objektivnost bilansnih pozicija u finansijskim izveštajima za 2011. godinu i neto dobit od 40,6 milijardi dinara", navodi se u saopštenju NIS.

Kako se ističe, NIS je uspeo da u izuzetno kratkom roku sumira ostvarene rezultate i objavi finansijske podatke za 2011. godinu, što je pre svega rezultat politike transparentnog izveštavanja i primene najbolje međunarodne prakse u primeni korporativnog upravljanja.

Skupština akcionara NIS-a, dodaje se, još nije usvojila objavljene revidirane pojedinačne finansijske izveštaje.

Generalni direktor NIS-a Kiril Kravčenko objavio je u petak 10. februara da je ta naftna kompanija u prošloj godini imala profit od 40,6 milijardi dinara, što je za 145 odsto više nego u 2010. godini.

On je istakao da je rast profitabilnosti poslovanja zabeležen zahvaljujući većoj produktivnosti, smanjenju proizvodnih troškova i rashoda i rastu cene nafte i goriva.

Prema rečima Kravčenka, tokom prošle godine ukupna zaduženost kompanije smanjenja za trećinu, na 458 miliona dolara.

"Ukupne investicije NIS-a u 2011. godini iznosile su 34,4 milijarde dinara, što je za 75 odsto više nego u 2010. Plan je da NIS u ovoj godini investira najmanje 50 milijardi dinara", naglasio je on.

Ove godine, istakao je Kravčenko, planira se i početak investicija u proizvodnju energije iz obnovljivih i konvencionalnih izvora. Većinski vlasnik NIS-a je ruska energetska kompanija Gaspromnjeft.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=02&dd=13&nav_id=582400
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/13/2012, 21:27

Šta reći do - ko zna, zna.
B R A V O aplauz sesir

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/14/2012, 00:28

Sta ce biti sutra na trgovanju?
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/14/2012, 00:32

Posle objave ovakvih rezultata verovatno rast, koliki neznam.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/14/2012, 06:47

Malo je sugavo sto berza ne radi tri dana pa se plasim da ce taj rast biti malo usporen....
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/14/2012, 11:53

Euforija splasnula?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/14/2012, 13:03

Ja sam zadovoljan!!! Dobar promet uz stabilan rast cene,odličan predznak posle euforije!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/14/2012, 19:40

http://www.gdeinvestirati.com/ostale-teme/sektori/energetika/7007-kirill-kravchenko-kako-efikasno-uloziti-3-milijarde-evra

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 337177 Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 337177 Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 337177

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/15/2012, 00:47

taliano ::
http://www.gdeinvestirati.com/ostale-teme/sektori/energetika/7007-kirill-kravchenko-kako-efikasno-uloziti-3-milijarde-evra

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 337177 Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 337177 Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 337177

posle ovolikih investicija, da li bi bilo logično da očekujemo i znatno veću obračunsku vrednost ove hartije?

Citat :
Ukupne investicije NIS-a u 2011. godini iznosile su 34,4 milijarde dinara, što je za 75 odsto više nego u 2010. Plan je da NIS u ovoj godini investira najmanje 50 milijardi dinara.

po nekoj mojoj računici to bi značilo da se prošle godine obračunska vrednost povećala za oko 210 din a da se za ovu godinu planira povećanje od oko 300 din. (brojke sam dobio tako što sam investicije u toku godiine podelio sa brojem akcija)

ima li smisla ova moja računica ili sam lupio glupost?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Petar Pan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 108
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/15/2012, 10:21

Tu ti je care bitan kapital, a ne investicije, kako se povećava kapital, tako i obračunska. Investicije mogu doći i iz kredita, tj. zaduženja.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/15/2012, 11:26

Tačno...a kapital će biti uvećan i to znatno,što kroz ostvarene dobiti,što kroz rešene vlasničke odnose i nova knjiženja na imovinu.......tako da će obračunska vrednost akcije biti veća....koliko?scratch

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/15/2012, 16:48

Petar Pan ::
Tu ti je care bitan kapital, a ne investicije, kako se povećava kapital, tako i obračunska. Investicije mogu doći i iz kredita, tj. zaduženja.

koliko se sećam, u izveštaju piše da je u istom periodu kreditna zaduženost je smanjena, tako da ove investicije možemo da računamo kao direktno povećanje kapitala, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Petar Pan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 108
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/15/2012, 17:10

Nemoj da mešaš investicije i kapital. Kapital se povećava sa profitom, a ako iz investicija bude još profita, tim bolje, a hoće. NIIS je ubedljivo najbolja priča u Srbiji u ovom trenutku.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/15/2012, 20:49

Bitan je izvor para koje se investiraju.
Ako se radi o kreditu uzetom od Gasproma, onda je to malo drugacije.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
DelBoy
Still learning
Still learning
DelBoy


Broj poruka : 54
Godina : 40
Localisation : Beograd
Points : 219
Datum upisa : 08.04.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/15/2012, 20:57

Генерални директор НИС-а Кирил Кравченко, Интервју за Блумберг

Да ли се планира исплата дивиденди према резултатима за 2011. годину?

Ово питање је у компетенцији акционара Компаније, одлуку ће донети они. Ја, са своје стране подсећам на то да Компанија има озбиљан обим непокривених губитака из претходних година, које треба покрити.

цео интервју на http://www.nis.rs/mediji/vesti/korporativne-vesti/intervju-kiril-kravcenko-bluberg
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/15/2012, 22:20

Hmm....malo dvosmisleno u vezi dividende!! Ipak,podela u ovoj godini bila bi iznenađenje ravno senzaciji!!

Ali 1.000rsd do aprila je realnost??!!-zar ne?

Како коментаришете чињеницу да је компанија Wood&Co недавно укључила НИС у групу компанија за чије акције она даје препоруке? Подсетићемо да је 2. фебруара Wood&Co дала прогнозу од 972 динара за акцију НИС(pre objave rezultata za 2011)-а почетком 2013. године, што је довело до раста вредности акција за 8%. Да ли планирате да изађете још на неку берзу, осим Београдске?

Свакако да то оцењујемо веома позитивно. Мислим да је корак компаније Wood&Co одраз поверења инвеститора, који је НИС успео да задобије од момента изласка Компаније на берзу. Раду са мањинским акционарима, укључујући и физичка лица, ми посвећујемо велику пажњу – имамо посебну канцеларију која пружа консултације, редовно одржавамо презентације на којима излажемо резултате и планове рада, заступамо активну позицију. Берзанска јавност оцењује позитивно наше напоре – 2011. година НИС је проглашен за најбољу компанију у номинацији «Рад са инвеститорима», што само по себи говори о томе какав смо имиџ успели да изградимо.

Излазак на иностране берзе је за нас, несумњиво, веома интересантан. Објаснићу: ми у НИС-у смо присталице филозофије «константног стремљења ка савршенству», и у том смислу овај корак је за нас веома озбиљан професионални изазов који смо спремни да прихватимо. У техничком смислу, ми смо у великој мери спремни за ову фазу – код нас функционише уходан систем комуникације са инвеститорима, примењује се финансијско извештавање које одговара свим светским нормама, али одлуку о томе морају донети акционари компаније.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/16/2012, 09:05

Svaka im cast. Koja je jos to kompanija objavila finansijske rezultate polovinom februara, a rezultati iznad svih ocekivanja.

Sta reci, osim bravo.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/16/2012, 12:51

pepsiman ::
Svaka im cast. Koja je jos to kompanija objavila finansijske rezultate polovinom februara, a rezultati iznad svih ocekivanja.

Sta reci, osim bravo.

taliano ::
Sre Mar 02, 2011 4:22 pm
Ostaje nejasno zašto je Bacuska objavio dobit bas sad i bas toliko.Kao da nije mogao da saceka otkup i zbrcka zavrsni sa manjom dobiti-ako mu je zaista stalo da kupi po 506.Takodje je moguce da Rus kupuje preko trecih lica npr AIKa, Koleta. itd.Minus i minus daju plus.

Kad se samo setim kolika je bila povika na Ruse i koliko je bilo nepoverenje u njih.
Od raznih teorija zavera i uverenje da će varati akcionare, pa do raskidanja ugovora o kupovini...

Pošto je danas praznik ima se vremena pa pročitajte KO je i ŠTA pisao na tu temu, veoma je korisno i mnogo govori šta je teorija zavere, panika, ludilo...
https://www.aikb.net/t1130-da-li-ae-rusi-da-nas-prevare-na-akcijama-nis-a
comp
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/16/2012, 15:18

Smile.....mislim da bi mogao da izvučeš neke pouke iz ove priče.1)::Biti sumnjičav spočetka,za nedovoljno dokazanu kompaniju,na berzi(a naročito našoj) je često vrlo korisno....jer kako kaže naš narod:Ne jede se sve što leti!! 2) Promeniti mišljenje je veeeliki kvalitet-zapamti to!!

Moja kolebljivost na ovoj akciji je trajala do dana deponovanja,kada sam ustanovio da je NIIS zaista kvalitetna priča!

Svakim kvartalnim izveštajem oni su to potvrđivali,a meni i mojim finansijama doneli puno benefita u inače sušnoj 2011!!

Želim i tebi dobitke....Hmmm samo prvo trebaš da kupiš NIIS-ako nemaš...mislim da ti je sad dobar momenat!!!Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 145841

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/16/2012, 15:27

taliano ::
Moja kolebljivost na ovoj akciji je trajala do dana deponovanja,kada sam ustanovio da je NIIS zaista kvalitetna priča!
Dponovanje te uverilo u kvalitet?
scratch
A šta ti je pre toga bilo sumnjivo? (Retoričko pitanje.)
smoke

Nemaš razloga da sipaš otrov na člana Smile čovek je samo rekao da je to vrlo korisna tema za sve koji žele da se upoznaju kako nastaju teorije zavere, panika itd...
Mislim da je tvoja malenkos u njegovom postu poslužila samo kao metafora...

Sad sam pročitao sve postove i slatko se nasmejao, delom i na tvoje stavove, ali me raduje da si ti promenio mišljenje, za razliku od mnogih koji se više od srama (valjda) nisu javljali na forumu, a obećali su...
explod

OVO stvarno vredi pročitati i dva puta, provod zagarantovan!!
https://www.aikb.net/t1130-da-li-ae-rusi-da-nas-prevare-na-akcijama-nis-a
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/16/2012, 16:20

MORNAR ::
taliano ::
Moja kolebljivost na ovoj akciji je trajala do dana deponovanja,kada sam ustanovio da je NIIS zaista kvalitetna priča!
Dponovanje te uverilo u kvalitet?
scratch
A šta ti je pre toga bilo sumnjivo? (Retoričko pitanje.)
Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 139846

HOĆE LI BITI ISPUNJENE UGOVOROM DEFINISANE OBAVEZE!?.....SHVATAŠ?!...
......
........
........
obrisan ostatak !

Edit:
Talijano, ovo što si uradio STROGO je zabranjeno na forumu!
Ako citiraš drugog člana nije pošteno da menjaš
ili dodaješ bilo šta u njegov citat.
Još jednom i... znaš već!
I pokušaj da malo stešeš svoju sujetu.
Admin

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Petar Pan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 108
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/16/2012, 19:35

Dugo već gledamo istih prvih 10 akcionara, niko izgleda ne kupuje na veliko? Samo do par desetina hiljada akcija i gotovo?
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/16/2012, 21:10

Petar Pan ::
...niko izgleda ne kupuje na veliko?

Čitam danas vesti na sajtu b92 i naletim na sledeće...

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2012&mm=02&dd=16&nav_id=583119

Potom čitam komentare tipa "bravo majstore tako se to radi!", "Daj Boze i nama nekog Cavesa umesto ove "Izvini" marionete."

Naravno, naša nacija oduševljena ovakvim komentarima...

I ko onda da kupuje u Srbiji na velikoi?!

Kakva Grčka, kakvi bakrači...MI SMO NAŠ NAJVEĆI PROBLEM!!!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/17/2012, 10:47

Napisacu ovo kao vlasnik lepog broja akcija niis-a...znaci,nikakve teorije...da se radi o dobroj firmi,tu se manje vise slazemo..ono sto mene brine,a verovatno sam trenutno u manjini,a to je da se visok profit bazira na BESOMUCNOM CRPLJENJU NAFTE IZ DOMACIH IZVORA...TAJ RESURS JE TANAK I KRATKOROCAN...imam neke informacije da ubacuju dodatne pumpe da pojačaju crpljenje,moj izvor je koristio termin,PANIČNO,...ja ne bih išao u krajnost...jedino ono sto ja želim da istaknem,da malo opreza neće biti na odmet,posebno ako se neko pozicionira,na period preko 3 god.U nedostatku dobrih kompanija na bedexu,voleo bih da ne budem u pravu Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 145841
Nazad na vrh Ići dole
mr Bean
Still learning
Still learning
mr Bean


Broj poruka : 49
Points : 233
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/17/2012, 12:23

Boby ::
Napisacu ovo kao vlasnik lepog broja akcija niis-a...znaci,nikakve teorije...da se radi o dobroj firmi,tu se manje vise slazemo..ono sto mene brine,a verovatno sam trenutno u manjini,a to je da se visok profit bazira na BESOMUCNOM CRPLJENJU NAFTE IZ DOMACIH IZVORA...TAJ RESURS JE TANAK I KRATKOROCAN...imam neke informacije da ubacuju dodatne pumpe da pojačaju crpljenje,moj izvor je koristio termin,PANIČNO,...ja ne bih išao u krajnost...jedino ono sto ja želim da istaknem,da malo opreza neće biti na odmet,posebno ako se neko pozicionira,na period preko 3 god.U nedostatku dobrih kompanija na bedexu,voleo bih da ne budem u pravu Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 145841

Mene taj podatak ne brine jer imaju visok nivo ulaganja i mislim da dobro znaju šta rade. Naravno da razvoj kompanije ne može dugo imati ovakav tempo. Mišljenja sam da na cenu akcije može pozitivno uticati početak proizvodnje u Pančevu, otplata duga NISa , kao i u daljoj budućnosti izlazak na stranu berzu. O mogućem negativnom razvoju događaja neću ni da razmišljam
Nazad na vrh Ići dole
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/17/2012, 17:58

Mišljenja sam da ne treba brinuti zbog prebrze eksploatacije i eventualnog pada profita u bućnosti. Kod analize NIS-a treba imati na umu i njegovu važnost za rusku energetsku ekspanziju na evropski kontinet. Gazprom njeft samo je jedna od ruskih firmi koje smišljeno i kordinirano sprovode Putinovu politiku energetskog osvajanja evropskog kontinenta. U tom smislu, kupovina NIS-a je još jedna ispletena nit u geopolitičkom tkanju ruske energetske strategije.
Trenutno se mreža ruskih energetskih kompanija plete po jugoistočnoj evropi, kad se tu učvrste osnovne niti, imajući u vidu trenutnu ekonomsku slabost Evrope, doći će na red za premrežavanje i ostali njeni delovi. Zato će Gazprom investirati u NIS, koliko god treba, kako bi se na vreme aktivirala nova nalazišta i obezbedio visok nivo profitabilnosti i u budućnosti. Sad, dok je Evropa ranjiva, pravo je vreme za ubrzanje ekspanzije na njeno tlo. U tom, širem, kontekstu treba ceniti ambiciozan program za razvoj novih ležišta u zemljama Balkana: Rumuniji, Bosni i Hercegovini, kao i u Mađarskoj.


Zanimljiv tekst: “RUSKI ENERGETSKI INTERESI U JUGOISTOČNOJ EVROPI”
http://www.isac-fund.org/download/06-Dr%20Konstantin%20Simonov%20-%20Ruski%20energetski%20interesi%20u%20JIE.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/17/2012, 18:08

Ta nafta će oko 2014. ako ne bude novih izvora, a neće, biti pri kraju, ali Nis i danas najveć deo nafte za srpsko tržište ionako kupuje na slobodnom tržištu...
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/17/2012, 21:38

Imaju dovoljno vremena da udju i u druge segmente energetike, a i ozbiljnu nameru ako je verovati kravcenku. Zele da postanu zaokruzena energetska kompanija sto se vidi i iz ulaganja.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/20/2012, 11:17

Lep obim danas-izgleda mi i cena će gore!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/21/2012, 17:27

Hehe dali je neko gledao finansiski izveštaj?
Pored gomile vrhunskih pokazatelja,izdvojio bih sledeće:

П А С И В А Капитал Основни и остали капитал 19.1 87.128.024 87.128.024 Резерве 889.424 889.424 Ревалоризационе резерве 12 39 Нереализовани добици по основу ХоВ 19.2 29.582 48.417 Нереализовани губици по основу ХоВ 19.2 (64.090) (49.236) Непокривени губитак (396.287) (40.997.954) 87.586.665 47.018.714

Da li me okice varaju,ili su nepokriveni gubitci nestali....(skoro)?!!
biće uskoro dividendi!!! kapa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 502
Points : 1853
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/21/2012, 19:23

Odakle dividende, zar ce ostati nesto pored planova da reinvestiraju 1.5mlrd u sledece 2 godine? :)
Boze, ima da se sutiram celog zivota sto sam za 2 dinara cekao :) Sitna dusa...

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/21/2012, 19:59

Nikola ::
Odakle dividende, zar ce ostati nesto pored planova da reinvestiraju 1.5mlrd u sledece 2 godine? :)
Boze, ima da se sutiram celog zivota sto sam za 2 dinara cekao :) Sitna dusa...

Nemoj očajavati-gledaj pozitivno na stvari........barem ti je evro skočio u odnosu na dinar:),a na ovim nivoima-kupovina ti je svakako po bagatelnim cenama!! Isprati samo kako "tražnja" pametno kupuje-dakle
cena se minimalno gura...koliko mora....sve dok neizađe boranija koja se zadovoljava sićom.....po mom računu još svega par dana!
A što se tiče dividende-to je ugovorna obaveza....po pokrivanju gubitaka iz prošlih godina!mislim da je u ugovoru minimum 15% od dobiti ili 25 scratch proveri pa kalkuliši-puno sreće! sesir

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1144
Points : 4391
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)   Naftna Industrija  - NIIS (4. DEO) - Page 5 Icon_minitime2/21/2012, 20:27

Dividenda je u junu 2013, nije to bas iza coska.

Ja sam stavio naloge na prodaju, stepenasto, kao i proslog proleca.

Za sada nije jos nijedan realizovan, ali mislim i nadam se da ce biti u narednih par meseci.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 5 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: