BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)

Ići dole 
+110
Nikola
Aritmeticar
Jovana2009
Greta
FatCat
Natasa23
Zane
Limited011
MORNAR
sonne
Pekoilic
Mistery 011
Nik
Dragan gradjanin
Light
BoS
Toplica
Joe
Miladin
Boranija
Djuka
Dalaj Lama
Drag_Mlad
Mrgud
Boza Belex
Ris
Ars Vivendi
nepet
Ceras
Jumbo
Dragot
Kobe Bryant
ILoveRoses
mr Bean
Banaćanin
Drag65
Popaj
MYSTIC021
gogloee
Berza011
pakodazna
C R A Z Y
Pera Božić
stock
Nikolaj3
Zoranecc
mile-svinja
Vlada BG
Zmark
Dusan
Dragan11
RobinHood
Lilihip
Lolita
Guinness
EVE
LUMTDZOS
Pera Zdera
Astana
Steve McQueen
zORAn
l.morlang
Teletrader
Mickey Munday
Mira
Berzanski_Duduk
Maca
Dejansss
Sasa965
Djavo
Non-ProfitOrganization
Yudejavu
Big Mile
Dibesto
Zeljko
Vladulns
Aca123
BojanNS
Firke77
Momir
pepsiman
srbijanac
Spejs
real_finanza
Atomski mrav
Fmember
Folio
Fast
Dexiv
Sutra
Sasa_sbbg
JelenaS
Sofke
iki
Ivan2211
Rogy
Racunarko
Drasko
Milica1
Sneki
Dosije
BBrroo
Strbac
Slovenac1
Ilija
Taliano
Mitar
Aleks
Nemesis
Boby
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
AutorPoruka
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/18/2012, 20:35

Big Mile ::
taliano, mislio sam da prati trend belexa, a ne svetskih berzi. A belex samo odslikava celokupnu situaciju u Srbiji. Tu mislim na stanje u privredi, stanje u bankama kojih ima 5 u korpi, zatim gradjevinskom sektoru, pa predstojeci izbori itd... I sad šta ti vidiš u navedenom ohrabrujuce što bi motivisalo nove strane investitore da ulažu na Beogradskoj berzi? A bez njih nema para a bez para nema rasta. I ovi što su se zakopali u ovoj našoj bari gledaju šta mogu prodaju makar i sa gubitkom. Posle današnjeg trgovanja, mislim da je moja prognoza od 550 suviše optimisticna, realnije je 500.

Stvar je prosta.Dok su god u svetu jeftine akcije,stranci će kupovati vani,a belex će tonuti.Kada belex po njuhivim aršinima bude bagatelan eto njih!Nevidim ja tu nikakvu bežaniju-pa vidišli kolicni su prometi.....jača je Banjaluka od Belexa od Dakle jedino što može privući strane investitore su INTERESI.Po defoltu u Srbiji očekuju ekstremne dobiti,pa stoga i čekaju da potonemo što više! Nema tu mnogo šta za kupiti,ali deset-petnaest firmi zaista vredi.Na vrhu te liste je i NIIS.A za druga Bobyja predlog....kupuj lagano,prati pre svega evropske trendove......to što sinaumio kupiti u danu razmaži na sedmicu sesir Po meni sve ispod 600rsd je čist zicer!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/18/2012, 20:43

taliano ::
Big Mile ::
taliano, mislio sam da prati trend belexa, a ne svetskih berzi. A belex samo odslikava celokupnu situaciju u Srbiji. Tu mislim na stanje u privredi, stanje u bankama kojih ima 5 u korpi, zatim gradjevinskom sektoru, pa predstojeci izbori itd... I sad šta ti vidiš u navedenom ohrabrujuce što bi motivisalo nove strane investitore da ulažu na Beogradskoj berzi? A bez njih nema para a bez para nema rasta. I ovi što su se zakopali u ovoj našoj bari gledaju šta mogu prodaju makar i sa gubitkom. Posle današnjeg trgovanja, mislim da je moja prognoza od 550 suviše optimisticna, realnije je 500.

Stvar je prosta.Dok su god u svetu jeftine akcije,stranci će kupovati vani,a belex će tonuti.Kada belex po njuhivim aršinima bude bagatelan eto njih!Nevidim ja tu nikakvu bežaniju-pa vidišli kolicni su prometi.....jača je Banjaluka od Belexa od Dakle jedino što može privući strane investitore su INTERESI.Po defoltu u Srbiji očekuju ekstremne dobiti,pa stoga i čekaju da potonemo što više! Nema tu mnogo šta za kupiti,ali deset-petnaest firmi zaista vredi.Na vrhu te liste je i NIIS.A za druga Bobyja predlog....kupuj lagano,prati pre svega evropske trendove......to što sinaumio kupiti u danu razmaži na sedmicu sesir Po meni sve ispod 600rsd je čist zicer!!
pa u glavi mi je bilo da cu poceti ispod 600,ali boga ti brzo mi klizi,sada imam i para,ali mi se ne preplacuje,ali ako krene gore ,JEDNOM,A JEDNOM MORA,on ce se prvi odbiti ili barem medju prvima
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/18/2012, 21:42

Evo ti čiste logike:Q4 je bio dobar -2011 sjajna oko 340mil e.čisto-dakle duplo više nego lani.To su Kirilove reči,a mislim da on nebi dozvolio luksuz da ga Srbi prozivaju zbog laži.Dalje,ulaganja u 2011,po meni zaista impresivna.Pre svega u proizvodnju i istraživanja.....šire se izvan granica,dominantno pune budžet RS,politički su vrlllo moćni,koncesiju na eksploatisano plaćaju nisko,transparentnost vrhunska-svetski nivo.Dobar deo imovine tek knjiže-tako da će i finansiski pokazatelji posle uknjižbe biti moćniji.Kadar su već dobrano pretresli.nesposobne poslali kućama,doveli mlad multinacionalan menadžment,željan dokazivanja.U 2011 bih naročito istakao blistav potez(koji nije zavredeo punu medijsku pažnju),a to je konverzija duga Petrohemije u 34%vlasništva.Naravno da se podrazumeva da će tenderi za nabavku bazičnog benzina u Petrohemoji nadalje biti nepotrebni-a to nije malo!!
Dalje situacija u svetu sa naftom im ide na ruku.Ruska nafta i gas,a samim tim i posestrime koje se bave-dobijaju sve više na značaju.....
Po meni sve su šanse da će ovo da raste........ali berza je čudo,a belex čudovište,tako da scratch
Dugoročno sam investirao u ovaj papir-nadam se dobro.Sad se razmišljam da se još pojačam,ali nema mogućnosti kvalitetnog izlaska skoro ni na jednoj drugoj hartiji.....mislim da je takva situacija kod mnogih sesir
Do danas su listom prodavali građani sa po 5.Danas je trend malko promenjen........šačica preplašenih je odlučila da snovči svoje benefite od prošle zime(dosta im je kockanja).
Voleo bih da pročitam suprotna mišljenja!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/19/2012, 11:04

Da li neko zna ko prodaje?Razumem za bankarske akcije-one ce biti na udaro,ali NIIS po ovim cenama i ovakvim rezultatima slik
Nazad na vrh Ići dole
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/19/2012, 13:26

moguce da su profi investitori jos uvek neaktivni ovde
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/19/2012, 21:59

Taliban ::
moguce da su profi investitori jos uvek neaktivni ovde

Čekaju količinu da se nakupi pa da počiste-to im je specijalitet.Realno,to će se desiti za dan-dva!!!Ali sigurno! Pa samo treba pogledati euro berze...........trend ili trend Gazproma.....to je +15% od krize Irana ili+11% od n.g. a voleo bih da mi neko dokaže negativan trend NIISa u odnosu na EU,i Gazprom od

Mislim da je NIIS u ovom trenutku realno najjeftiniji od početka listiranja!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/19/2012, 22:36

Milica1 ::
Da li neko zna ko prodaje?Razumem za bankarske akcije-one ce biti na udaro,ali NIIS po ovim cenama i ovakvim rezultatima slik

Prodaju oni koji su kupovali na mnogo nižim nivoima. Svako ko je kupovao do 500 din može da dobije želju da izadje jer na ovom nivou i dalje ima dobar profit, a razmišlja da će moći da kupi jeftinije s obzirom na sentiment na Belexu. Ne zaboravite, ništa nije toliko jeftino da ne može jeftinije. Nije to stvar fundamenata samog papira nego sentimenta. Nemojte da zaboravite da nisu ni stranci ovce. Znaju oni ko diže indekse. Ispekli su oni zanat pa su došli ovde. Vide i oni kakvo je stanje na berzi i neće da se ispucavaju.

Na ovim cenama je siguran sicer, ali na koji rok? To mnogo menja strategiju investiranja. Kupovina na 600 je odlična na dugi rok. Ipak, i na duži i na kraći rok je lepša kupovina na 500 din jer daje barem 20 % bruto zarade. E sad, neko veruje neko ne veruje da može do tih nivoa. Ko veruje nek čeka, ko ne veruje neka krene sa kupovinom.
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/20/2012, 09:19

Bojim se kada budu hteli da se ispucavaju-nece moci da kupe bez dizanja od 10% denvno.Sentiment do sada je bio nagativan zbog obveznica zemalja sa smanjenim rejtingom, a one planuse kao da su dzabe u dosta nizu kamatu od one proslogodisnje!Potraznja je bila dva puta veca od ponude! love3

Austrija prvi put u povijesti izdala 50-godišnje obveznice
Autor/izvor: SEEbiz / Index.hr
Datum objave: 20.01.2012. - 08:59:12
BEČ - Prvi puta u svojoj povijesti Austrija je izdala 50-godišnje obveznice. Njihovom prodajom su skupili 2,58 milijardi eura uz kamatu od 3,837 posto.
To je samo malo viša kamata od 3,434 posto na 10-godišnje obveznice kojima su jučer skupili dodatne tri milijarde eura.

Prodaja austrijskih obveznica je došla nakon što im je prošlog tjedna agencija za procjenu kreditnih rejtinga Standard & Poor's smanjila njihov savršeni AAA rejting. Druge dvije ugledne svjetske agencije, Fitch i Moody's su Austriji ostavile savršeni rejting.

Čak 62 posto austrijskih obveznica su pokupovali kupci iz Njemačke.

OBVEZNICE

Unatoč sniženjima rejtinga Španjolska i Francuska uspješno prodale obveznice
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 19.01.2012. - 14:22:00

MADRID - Španjolska je u četvrtak prodajom obveznica pribavila znatno više novca nego što je prvotno planirala, i to zahvaljujući velikoj potražnji, a sličan odaziv zabilježila je i francuska aukcija, na kojoj se Pariz zadužio za najviši iznos koji je planirao.
To je uspješan test povjerenja ulagača u državne obveznice obje zemlje nakon što im je prije gotovo tjedan dana kreditni rejting snizila agencija agencija Standard & Poor's.

Španjolsko ministarstvo financija prikupilo je 6,6 milijardi eura prodajom obveznica s rokom otplate 2016., 2019. i 2022. godine, znatno premašivši prvotni plan o zaduživanju za 3,5 do najviše 4,5 milijardi eura.

Kamatna stopa na 10-godišnje obveznice smanjena je na 5,4 posto, sa 6,97 posto na aukciji obveznica iste ročnosti u studenome. Prodano je oko tri milijarde eura tih obveznica, uz 2,2 puta veću potražnju u odnosu na iznos ponuđen na upis.

Prodano je i 1,3 milijardi eura obveznica s rokom dospijeća 2016., te 2,3 milijarde eura s rokom vraćanja 2019. godine.

Uspješna aukcija bila je i ona Francuske, prva nakon što je ta zemlja prije gotovo tjedan dana izgubila vrhunski AAA kreditni rejting. Prodajom srednjoročnih obveznica glatko se zadužila za 7,97 milijardi eura, u skladu s najvišim planiranim iznosom.

Obveznice s rokom dospijeća u srpnju 2014. prodala je uz prosječan prinos od 1,05 posto, dok je one s rokom u srpnju 2016. godine prodala uz prinos od 1,89 posto, s tim da je na obje aukcije potražnja bila za 2,12 puta veća od iznosa ponuđenog na upis. Obveznice s rokom plaćanja u srpnju 2015. polučile su prinos od 1,5 posto, uz potražnju koja je bila za 3,42 puta veća.

Francuska se u sva tri slučajeva zadužila uz nižu kamatnu stopu u usporedbi sa sličnim aukcijama prošle godine.


Sigurna sam da cemo dobiti status kandidata(cim ovi nasi vec sad pricaju da od toga nema nista-mora malo da se digne moral narodu pred izbore).Prodaja Telekoma se ocekuje od strane Francuza ili Nemaca do 31.03.2012. sto bi znacilo stabilan kurs EUR do kraja izbora,a posle-videcemo!Uvek je vazilo staro pravilo- desice se suprotno od onoga sto vecina ocekuje!

Nazad na vrh Ići dole
Vladimirmitr
Still learning
Still learning



Broj poruka : 39
Godina : 57
Localisation : Beograd
Points : 183
Datum upisa : 01.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/20/2012, 09:55

koja prodaja Telekoma ?
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/23/2012, 02:38

Da li je moguce pristupiti aktuelnom spisku akcionara NISa?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 29 Icon_minitime1/23/2012, 07:53

Jerry Springer ::
Da li je moguce pristupiti aktuelnom spisku akcionara NISa?
samo top 10.

-------

https://www.aikb.net/viewtopic.forum?t=1390

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 29 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: