BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)

Ići dole 
+110
Nikola
Aritmeticar
Jovana2009
Greta
FatCat
Natasa23
Zane
Limited011
MORNAR
sonne
Pekoilic
Mistery 011
Nik
Dragan gradjanin
Light
BoS
Toplica
Joe
Miladin
Boranija
Djuka
Dalaj Lama
Drag_Mlad
Mrgud
Boza Belex
Ris
Ars Vivendi
nepet
Ceras
Jumbo
Dragot
Kobe Bryant
ILoveRoses
mr Bean
Banaćanin
Drag65
Popaj
MYSTIC021
gogloee
Berza011
pakodazna
C R A Z Y
Pera Božić
stock
Nikolaj3
Zoranecc
mile-svinja
Vlada BG
Zmark
Dusan
Dragan11
RobinHood
Lilihip
Lolita
Guinness
EVE
LUMTDZOS
Pera Zdera
Astana
Steve McQueen
zORAn
l.morlang
Teletrader
Mickey Munday
Mira
Berzanski_Duduk
Maca
Dejansss
Sasa965
Djavo
Non-ProfitOrganization
Yudejavu
Big Mile
Dibesto
Zeljko
Vladulns
Aca123
BojanNS
Firke77
Momir
pepsiman
srbijanac
Spejs
real_finanza
Atomski mrav
Fmember
Folio
Fast
Dexiv
Sutra
Sasa_sbbg
JelenaS
Sofke
iki
Ivan2211
Rogy
Racunarko
Drasko
Milica1
Sneki
Dosije
BBrroo
Strbac
Slovenac1
Ilija
Taliano
Mitar
Aleks
Nemesis
Boby
114 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/29/2011, 23:07

Sto ih akcionari ne proglase... udrimile
Ili potrosaci... udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/30/2011, 12:52

http://www.nis.rs/investitori


Ovi ko da znaju koja ce cena biti najveca.

ajkula
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/30/2011, 15:47

Video sam te izvestaje pre nekoliko dana, ali ne vidim odakle ti da neko (nisam ni razumeo ko) zna koja ce biti cena. Mozes li da me uputis malo blize gde da gledam :)

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/30/2011, 17:36

http://www.nis.rs/mediji/vesti/korporativne-vesti/intervju-kiril-kravcenko
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/30/2011, 18:12

http://www.nis.rs/wp-content/uploads/2011/12/111229-intervju.pdf
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/30/2011, 19:47

Lično ne očekuje skokove za NIIS ili za belex?!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/31/2011, 00:00

Pa kada on ne očekuje rast akcija kompanije koju vodi, kako mi da budemo optimisti?
Sem toga, jasno je da neće tako brzo biti otplaćeni minusi i dugovi, tako da od dividendi ništa u skorije vreme. Sada je valjda jasno zašto NIIS izgleda primamljivo a cena klizi na dole. Mada, ko ima para za neko zaista dugoročno ulaganje, mislim da je NIIS na beleksu najbolji za tako nešto.
Tu svakako ne mislim na nas koji svakodnevno pratimo table, promene i slične egzibicije.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/31/2011, 00:08

Mislim da je rekao da ne očekuje rast pre svega za celi belex-zato i pominje Telekom.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime12/31/2011, 00:49

Kursne razlike su pojedene, spremite se da 2012 bude losija ili jednaka od 2011. A q4 2011 da bude losiji od vecine vasih prognoza.

Ipak i dalje mislim da cu drzati NIIS iako ima sve vise negativnih pokazatelja, kao taj da je gazprom pao na jedva iznad PE 3. To bi za NIIS bilo ispod 500 dinara prosecno godisnje, ali ne verujem da razumni ljudi treba da prodaju akcije na PE 3.

Realan prodajni prosecni PE za mene je 6, a kada bi isplacivao dividende 8. Sto bi u dinarima bilo 900 dinara bez dividendi, a 1200 sa njima. Nazalost razvoj NIISa u narednih 5 godina nece dozvoliti isplate dividendi koje su vece od 20-30 dinara, tako da na prolece mislim i nadam se da cu se razvesti od Talianove zene.

Edit: Sutra od danas imaš svoju temu!
Mislim da će svima biti zadovoljstvo da tamo čitaju tvoja razmišljana i predvidjanja.
https://www.aikb.net/t1374-elan-sutra-moja-iskustva-i-razmisljanja#93295
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/1/2012, 14:22

Svim forumašima,želim sreću u novoj godini,NIISu da i dalje raste poput korova,a "sutra" da ne bude više mrgud santa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/1/2012, 15:12

Koliko sam ja shvatio iz intervjua dobit će biti dupla na 2010. ili 34 milijarde dinara...to je na sadašnju kapitalizaciju P/E 2,9

E sad ili ja ne znam računati ili Sutra je malo sutra dobro izračunao.....na P/E 6 cijena je preko 1200 dinara....e sad s obzirom da je očekivana dobit za 2012 dosta veća od ove za 2011, prodaja na P/E 6 je malo preuranjena kafa
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/1/2012, 21:49

Ja planiram da drzim NIIS na dug rok, i iz te perspektive su mi apsolutno komicne 'analize' koje nudi Sutra. Kompanija koja drzi najvecu maloprodaju i drzi 90% veleprodaje u Srbiji, koja efikasno reinvestira sredstva, ciji vecinski vlasnik ima ogrmnu finansijsku i politicku moc.

Jedini rizik koji vidim je da fasisticka frakcija LDPa (rek'o bih glavna struja) dodje na vlast i politicki stvori problem.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/6/2012, 00:53

Nikola ::
Ja planiram da drzim NIIS na dug rok, i iz te perspektive su mi apsolutno komicne 'analize' koje nudi Sutra. Kompanija koja drzi najvecu maloprodaju i drzi 90% veleprodaje u Srbiji, koja efikasno reinvestira sredstva, ciji vecinski vlasnik ima ogrmnu finansijsku i politicku moc.

Jedini rizik koji vidim je da fasisticka frakcija LDPa (rek'o bih glavna struja) dodje na vlast i politicki stvori problem.

Apsolutno se slažem s tobom, samo moram da ti skrenem pažnju da oni nisu fašisti, naime radi se o ekstremnim STALJINISTIMA sa Latinkom Perović na čelu koji su spremni po svaku cenu da nas odvedu u svetlu budućnost!! Boriće se za Srbiju do poslednjeg Srbina...
Pogledaj i ovde:
https://www.aikb.net/t563p192-vicevi#93555
sesir

Na sreću mi ne živimo u vremenu staljinističkog manihejstva.
https://www.aikb.net/t1252-ldp-partija-buduanosti#93557
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/6/2012, 10:22

Ima li neko informaciju preko kojih banaka ide redovno poslovanje NIISa? Našao sam da je 400mil.e.koliko su platili većinski paket išlo preko Raifaizen.-Posle toga nevidim kontinuitet sa njima?!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/6/2012, 10:40

http://www.nbs.rs/export/sites/default/internet/cirilica/67/rir.html .Unesi maticni broj(20084693) i dobices sve racune koji te interesuju!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/6/2012, 20:05

Da ga nismo prodali – NIS bi danas bio zatvoren
Do kraja januara poznat novi strateški partner za gradnju Termoelektrane – toplane Novi Sad, kaže Petar Škundrić, savetnik premijera za energetiku


Novosadske termoelektrane čekaju nove partnereNajava gradnje nove gasne elektrane u Novom Sadu nije u svrhu političkog marketinga, niti će biti samo još jedno od predizbornih obećanje. Od ove investicije, vredne 250 miliona evra se neće odustati, a do kraja januara trebalo bi da bude izabran i budući strateški partner, kaže u razgovoru za „Politiku” Petar Škundrić, savetnik premijera za energetiku.

– Tender je u toku. Zatvoren je sa stanovišta tenderske dokumentacije, ali još nije potvrđen strateški partner za ceo posao. Očekujem da će se do kraja januara sve završiti i ući u fazu ugovaranja o osnivanju novog zajedničkog preduzeća – istakao je Škundrić.

– Ova nova termoelektrana, toplana u Novom Sadu obezbediće 300 megavata toplotne energije za daljinske sisteme grejanja i 450 megavata za proizvodnju električne energije, što je ozbiljan kapacitet na nivou hidrocentrale Bajina Bašta – objašnjava naš sagovornik.

– Za gradnju nove gasne elektrane potrebno je između dve do dve i po godine, odnosno oko 30 meseci od trenutka završetka projektne dokumentacije. To bi – pojašnjava Škundrić – bio prvi veliki kapacitet koji bi mogao biti pušten u rad do 2015. godine. On se poklapa s planovima gradnje magistralnog gasovoda Južni tok kojim se dodatne količine gasa dovode u Srbiju, a o čemu se vodilo računa kako bi buduća gasna elektrana imala dovoljno ovog energenta za rad.

Sa druge strane, dovoljno gasa za rad ove gasne elektrane obezbeđen je već sada, novim međudržavnim ugovorom potpisanim sa Gaspromom i to bez plaćanja posebnih penala za ugovoreni, a ne povučeni gas.

Prema oceni Škundrića, ovaj projekat znatno doprinosi energetskoj sigurnosti zemlje i ima razvojnu funkciju za Vojvodinu, ali i celu Srbiju, jer će uposliti domaću građevinsku industriju, a biće otvorena i nova radna mesta.

Upitan, da li je NIS zainteresovan za ceo projekat, Škundrić potvrdno odgovara i kaže da bi se NIS uključio u konzorcijum firmi za koje je raspisan tender, te da bi njegov značaj priključenja bio izuzetan ne samo zbog obezbeđenja dovoljnih količina gasa kod Gasproma i iz domaćih izvora, već i zbog najpovoljnije cene gasa.

– Za nas je NIS vrlo značajan u ovom projektu, jer mi kao država u NIS-u imamo 30 odsto kapitala. U ceo posao bi sa jedne strane bila uključena Elektroprivreda Srbije i Grad Novi Sad, a sa druge konzorcijum stranih firmi, za koje u ovom času, zbog toga što tender još nije završen, ne mogu da iznosim imena – kaže Škundrić i dodaje da se ovakva ponuda ne odbija.

Ta gasna elektrana biće od velike pomoći upravo u trenutku kada je hidrologija veoma loša, kada imamo negativan saldo u 2011. godini u odnosu uvoza i izvoza struje u poslednje tri godine, te nije bilo boljeg trenutka da se proceni važnost gradnje novog kapaciteta.

Na pitanje ima li nekih konkretnih projekata u oblasti obnovljivih izvora energije za koje je NIS zainteresovan, Škundrić objašnjava da NIS, kao i većina energetskih kompanija, širi svoj portfolio na ostale segmente energetike, a posebno je zainteresovan za ulaganje u čistu energiju.

– U prvom redu u svojoj strategiji se opredelio da uđe u aranžman sa kompanijama koje su dobile licence za izgradnju vetroparkova za proizvodnju struje, kao i dobijanje čiste energije iz biomase i proizvodnje biogoriva – kaže Škundrić i dodaje da je drugi segment vezan za korišćenje biomase.

Imajući u vidu dosadašnje poslovne rezultate, ukupan portfolio i razvoj kompanije koji se odvija saglasno međudržavnom sporazumu i kupoprodajnom ugovoru, NIS je pored Telekoma jedina kompanija u Srbiji koja može da izađe na stranu berzu. Odluku o izlasku na berzu donosi Upravni odbor.

– Realno je očekivati da dobit NIS-a na kraju 2011. godine bude veća od 300 miliona evra, što će biti ubedljivo najbolji poslovni rezultat. Sve što je ostvareno kao dobit do sada je reinvestirano u kompaniju – naglašava Škundrić.

Na pitanje, kada bi mali akcionari s obzirom na dobit NIS-a mogli da očekuju da dobiju dividende, on kaže da oko podele dividendi treba da se postigne dogovor na nivou strateških partnera, odnosno Skupštine akcionara. Pitanje je za kompaniju, ali i Srbiju, da li je bolje da se sva dobit reinvestira ili da se deo dobiti podeli u obliku dividendi.

– Ako se ide na reinvestiranje ukupne dobiti ubrzava se razvoj kompanije i približavamo je krajnjem cilju da postane lider na Balkanu. Vrednost NIS-a sa ovakvim poslovnim rezultatima je daleko veća nego kada je potpisan kupoprodajni ugovor. Realno, NIS tada i nije vredeo više od 800 miliona evra. Gubici su bili preko 300 miliona evra, a kreditna zaduženost NIS-a preko milijarde evra. Da nismo tada potpisali kupoprodajni ugovor s Gaspromnjeftom danas bi možda morali da zatvorimo NIS, jer kompanija ne bi mogla da opstane bez stalnog ulaganja – kategoričan je Škundrić.

Ozbiljan napredak NIS je zabeležio u oblasti istraživanja rezervi nafte i gasa kako u zemlji tako i u okruženju. Planira se da NIS bude jedan od partnera u eksploataciji naftnih škriljaca. Ukoliko se bude ovakvim tempom nastavilo s investicijama, može se očekivati da jedna akcija NIS-a dostigne vrednost od 1.000 evra.

Kada je reč o ulaganjima sa Italijanima u gradnju hidroelektrana, Škundrić podseća da je u oktobru mesecu, u Rimu, potpisan završni dokument o strateškom partnerstvu, kojim su definisani svi uslovi saradnje kako u smislu definisanja kapaciteta, tako i cena struje od 155 evra po megavata satu.

To je najveća investicija u oblasti obnovljivih izvora energije. Povraćaj uloženih sredstava se očekuje za četiri do šest godina, a realno je očekivati da prve dve hidrocentrale na Ibru počnu da se grade u aprilu ove godine. Projekat predviđa gradnju kapaciteta na Ibru, srednjoj Drini i jednog broja mini hidroelektrana. Ministarstvo je do sada dalo saglasnost na gradnju oko 150 malih hidroelektrana.

Jasna Petrović


_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/6/2012, 20:09

love3 Pera je veći fan NIISa od mene sesir
1akcija=1.000evra.....da nije malo mnogo affraid

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/7/2012, 12:04

Greska je u tekstu, mislio je na dinare umesto Eur
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/7/2012, 12:08

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Da-ga-nismo-prodali--NIS-bi-danas-bio-zatvoren.lt.html

Nije greska u tekstu,matori je pojo buniku zajedno s pejotlom na gladan stomak udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/7/2012, 12:11

Dobro de,nije naveo godinu kafa
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/10/2012, 11:14

Кирил Кравченко најмоћнији странац у Србији 2011.
Кирил Кравченко, генерални директор НИС-а проглашен је за најмоћнијег страног држављанина Србије у 2011, према анкети коју традиционално, сваке године, спроводи дневни лист „Блиц”. Ово је трећа година за редом да се Кирил Кравченко налази на листи најмоћнијих станаца у Србији.

Доносећи ову одлуку, жири „Блица“ руководио се при одлучивању следећим критеријумима: финансијски и политички утицај, јавна препознатљивост, лични ауторитет, ауторитет институције коју представља, лична харизма и лакоћа остваривања циљева.

Осим личне снаге и пословне изузетности, на избор Кравченка, као првог човека НИС-а, утицали су и изванредни пословни резултати Компаније, који су, из године у годину све бољи. НИС је за првих девет месеци 2011. остварио добит која је 71 одсто већа од добити из истог периода 2010. године, а очекује се да укупна добит буде двоструко већа. Осим укупне модернизације и значајних инвестиција, НИС је унапредио рад и извештавање у области одрживог развоја према европским стандардима, почео ширење пословних активности у региону и трансформацију из нафтно-гасне у енергетску компанију, чиме је руководство на челу са Кравченком потврдило своју опредељеност да НИС буде регионални лидер у овој области
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/10/2012, 12:48

Kad ono bese rok za objavu rezultata iz 4. kvartala?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/10/2012, 12:55

Po starom bio do 31.III
po novom 30. IV
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/10/2012, 22:50

Dakle,po najavama-trebalo bi da je Q4=+7mlrd rsd.....ispada Q4 jači od Q3.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/12/2012, 11:07

12. 01. 2011.| 11:53
NIS otvara bušotine u Turkmenistanu - Ukupna vrednost projekta 33 mil USD
"Naftna industrija Srbije" (NIS) objavila je danas da je pobedila na tenderu za otvaranje pet bušotina u Turkmenistanu na naftnim poljima državne kompanije "Turkmenneft".

Kako se navodi u saopštenju, ukupna vrednost projekta iznosi oko 33 mil USD.

"Naftna industrija Srbije" biće zadužena za izradu i realizaciju celokupnog projekta čiji početak radova je planiran u junu ove godine, a kraj u februaru 2012.

Reč je o dve bušotine koje se nalaze na polju "Akpatlauk", dubine 4.800 metara, zatim dve bušotine na polju "Ekerem", dubine 3.800 metara i jednoj bušotini na polju "Kejmir", dubine 4.500 metara.

Kompanija NIS je navela da će pregovarati sa "Turkmenneftom" o nastavku saradnje, uz proširenje spektra zajedničkih aktivnosti.

Vlasnik 51% akcija NIS-a je ruska državna kompanija "Gazpromneft".

Prema podacima sa kompanijskog sajta, NIS ima rafinerije u Novom Sadu i Pančevu, kapaciteta 7,3 miliona tona godišnje, maloprodajnu mrežu od 480 benzinskih stanica u Srbiji, a bavi se i eksploatacijom nafte u Srbiji i Angoli. Obim eksploatacije iznosi oko 1,5 miliona tona godišnje.

U kompaniji ukupno radi oko 11.000 zaposlenih.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/17/2012, 17:17

Nelikvidnost belexa,posebno se negativno odražava na akcije NIISa.Više manje je poznato da su rezultati Q4,a i cele 2011 sjajni,firma konstantno napreduje, ulaže proizvodnju i istraživanja.Svetska dešavanja vezano za Iran,u ovom trenutku idu im na ruku-pogledajte samo akcije Gazproma na Londonskoj berzi.....,opredeljenje za eksploataciou aktivnost-takođe.Ipak,akcija tavori i pada.Rekao bih da ova akcija po svemu zaslužuje da bude listirana na nekoj od svetski priznatih berzi.Ne znam dali je to refleksija svetske ekonomske krize, teorija zavere ili nešto treće.....uglavnom na ovaj truli belex niko ne zailazi.Bukvalo celi svet je ovih dana u plusu....Evropske berze su već danima u zelenom,uprkos"lošim"vestima-jedino belex u minusu.Čini mi se da tek kad akcije u svetu postanu preskupe,neki....najekstremnije hrabri investitori pogledaju belex.Nedostaje sve....transparentnost,reklama,poslovna klima....marketing.Zagrebačka berza beleži višestruko veće obime....trebalo bi poneko da scratch scratch

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 06:36

@taliano
Obimi u Zagrebu su znacajno manji od pocetka godine, a u 2011. su zabelezili pad od 20% u odnosu na 2010. Obimi u Sarajevu, Banjaluci, Podgorici su jos manji nego u Beogradu.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 08:13

Pinto ::
@taliano
Obimi u Zagrebu su znacajno manji od pocetka godine, a u 2011. su zabelezili pad od 20% u odnosu na 2010. Obimi u Sarajevu, Banjaluci, Podgorici su jos manji nego u Beogradu.
Nisam rekao da su prometi gore pomenutih sjajni.Samo,BG bi po svemu trebalo da je jači od SA,BL,PG pa i ZG-a to nije tako.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 12:34

WTF se ovo desava sa NIISom? :) Bas me interesuje koliki je promet danas, i kako je cena pala skoro 3%...

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 12:44

Niis samo prati trend, a pošto je probijena psihološka granica od 600 mogao bi se taj pad ubrzati ako izostane ozbiljnija podrška. Nebih se iznenadio da ga uskoro vidimo na 550. Stvar je jednostavna, ljudi izvlace novac gde mogu a tu uvek trpe likvidne hartije.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 13:26

Hmm dosta dobar promet uz relativno mali broj transakcija....znači nisu samo građani sa po 5 prodavali.Pitam se ima li neka loša vest za koju se "ne zna".Svetske berze su zelene,pa ako NIIS prati trend onda scratch

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 529
Points : 1910
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 13:30

Pitam se moze li da ima veze sa brzim izlaskom sa trzista ili konsolidacijom neke banke..

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 19:04

taliano, mislio sam da prati trend belexa, a ne svetskih berzi. A belex samo odslikava celokupnu situaciju u Srbiji. Tu mislim na stanje u privredi, stanje u bankama kojih ima 5 u korpi, zatim gradjevinskom sektoru, pa predstojeci izbori itd... I sad šta ti vidiš u navedenom ohrabrujuce što bi motivisalo nove strane investitore da ulažu na Beogradskoj berzi? A bez njih nema para a bez para nema rasta. I ovi što su se zakopali u ovoj našoj bari gledaju šta mogu prodaju makar i sa gubitkom. Posle današnjeg trgovanja, mislim da je moja prognoza od 550 suviše optimisticna, realnije je 500.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 19:27

AUUUU, BIG...ja danas poco da kupujem,da sacekam ja ipak?
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO) - Page 28 Icon_minitime1/18/2012, 20:34

Boby ::
AUUUU, BIG...ja danas poco da kupujem,da sacekam ja ipak?

Ja bih sačekao. Ravnotežna cena je ovde na nivou gde je sve počelo. Pogledaj AERO i biće ti jasnije o čemu pričam. Razlika je jedino u time lag-u. Ovo je moje mišljenje, mada nisi mene pitao sesir .
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
Nazad na vrh 
Strana 28 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: