BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?

Ići dole 
+36
Dragot
Boza Belex
Sofke
BoS
Rogy
Boby
Limited011
Cincinnatus
MYSTIC021
Dnenad85
Mistery 011
Novosadjanin007
Taliano
Boranija
Kupi akcije
Smile
Dragan
Aleks
MarkoJTD
FatCat
Momir
Friz
Greta
Lilihip
MILAN8888
Enver Hodza
Sahbaz
StariHrast
Racunarko
Drag_Mlad
Sneki
Kobe Bryant
Maca
iki
HUACHUMA
Kurajber
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSub 4 Dec - 13:41

"E, sad ... imamo i tri 'nepoznate' : Rusi, kurs i kretanje cena akcija na berzi.
1. Rusi - koliko je sigurno da neće tražiti neke beneficije ili odlaganje rokova?
2. Kurs - ne zna niko koliki će biti u trenutku kada se objavi Ponuda
3. Berza - možda 'odskoči' i 20% do trenutka naplate prodatih akcija

Za mene, "izvesnost ponude", cena po akciji i poštovanje rokova nisu 100% izvesni.
Ipak su Rusi u pitanju i mogu da traže neka odlaganja, povoljan kurs, .. i sl.
Ali, moguće je da će sve proći OK.... ako Oni budu stvarno zainteresovani
."

Edit : "Naglabanja" o ruskoj "prevari" i teorijama zavere
molim da nastavite na za to otvorenoj temi na podforumu...


Nisu nikakva "naglabanja (?!) o ruskoj prevari i zaveri", već moj stav
o ulaganju u tu akciju, koji sam jasno obražložio u svom postu.


PS.. 2011. počinje gradnja gasovoda Južni tok i Rusi mogu da traže
neke izmene kod obaveza otkupa, a vlada može to da im i prihvati.
Ne tvrdim da će tako i biti, niti to priželjkujem, ali postoji mogućnost.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSub 4 Dec - 14:21

Moguće je i da veliki meteor udari u Srbiju (daleko bilo) ...

Svašta je moguće samo je pitanje koliko je verovatno!

Smišljanje najneverovatnijih i suludih scenarija je izgleda omiljen hobi u Srbiji?

Podupiranje depresije, bezvoljnosti i verovanje da se i onako ništa ne mže promeniti nas
je i dovelo tu gde smo.


_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSub 4 Dec - 15:09

Friz ::
...Smišljanje najneverovatnijih i suludih scenarija je izgleda omiljen hobi u Srbiji?
Šta je za tebe u mom postu "suludi scenario"?! ... da Rusi traže izmenu obaveze?
Misliš da svi Oni, rusi, poštuju zakone u Srbiji? ... e, to nije tačno!

'Lukoil' je u centru Zemuna, u zaštićenom delu Staro jezgro, na lokaciji
koja je po planu parking, izgradio pumpu pre godinu dana, iako je par puta
zatvarano gradilište i sada je isto bespravno izgradio na Kosančićevom vencu.
Sve to naočigled vlasti i niko ih nije kaznio, niti ima nameru - koliko vidim.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/203053/Lukoil-mesecima-bez-dozvole-gradi-pumpu

E, o tome ja pišem.... država svašta toleriše rusima, pogotovu radi gasovoda.
Da li će Gasprom iskoristiti svoju moć i uticaj, to ne znam, niti priželjkujem.
Inače, ja sam posle dužeg vremena opet uložio na berzi, ali ne radi depresije.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeNed 5 Dec - 14:29

Sad ispada da su Rusi naš najveći problem?
Bojim se da su domaći biznismeni i političari veći problem.
Sve što se dešava dopustili su naši političari.

Ne vidim ni jednu ozbiljnu indiciju da Gasprom ne da ponudu.


A pumpa na Kosančićevom vencu? Misliš na onu u Pop Lukinoj (ako govorimo o BGD) ili?
Ako je ta u pitanju ona tu postoji bar 50 god.
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeNed 5 Dec - 17:21

postoji BS na Kosancicevom vencu, ali je sagradjena bez dozvole..
inace, razlika izmedju Lukoil-a i Gasprom-a je izmedju ostalog i bas u tome, Lukoil je uzeo da renovira BS bez dokumentacije, dok Gasprom ceka kompletno uknjizenje njihovih BS po BGD-u (kojih btw 40% nema nikakvu dokumentaciju da postoji), da bi poceli rekonstrukciju...
ako se tako ponasaju i po drugim pitanjima, moglo bi se zakljuciti da ce Gasprom dati ponudu.. opet, uvek treba razmisliti dvaput, a i za mene, rizik je veci od moguce zarade...
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeNed 5 Dec - 18:24

Smile ::
.. Ne vidim ni jednu ozbiljnu indiciju da Gasprom ne da ponudu....
Ne vidi niko.... ali, stvar je u tome da Gazprom ima moć i uticaj, pa
može da traži neke dodatne beneficije, a država onda to i prihvati.

Da je u pitanju neka naša velika firma, nap. Viktorija, ona ne bi mogla
da traži od države nešto slično, jer nema toliki uticaj na vladu kao rusi.

Oni ipak treba da polože na račun poveliki novac i ptanje je da li im to
baš sada odgovara..... a, sa druge strane je obaveza prema državi.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeNed 5 Dec - 18:33

Kupi akcije ::
postoji BS na Kosancicevom vencu, ali je sagradjena bez dozvole..
.

Ja sam iz tog kraja verovatno mislite na pumpu ispod Kalimegdana, kod Barutane?
To nije Kosancicev venac mada je blizu... tu počinje Karadjordjeva i donjegradski bulevar (bar ga tako zovemo u karaju).
To je bio Beopetrol a sad je Lukoil.

Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeNed 5 Dec - 18:50

Nije baš Kosančićev venac, pogrešio sam ... negde je u bul.Vojvode Brajovića.
Možda ih ima još nelegalnih po gradu, kao nap. u Prvomajskoj u Zemunu.
U Blicu čeka članak o tome za objavljivanje, ali ga nepuštaju već danima.
Ja sam u kontaktu sa tom novinarkom i znam kakav se pritisak vrši.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeČet 20 Jan - 13:31

BEOGRAD – Kompanija „Naftna industrija Srbije” (NIS) objavila je danas ponudu za preuzimanje akcija NIS po ceni od 4,8 evra, saopšteno je danas iz Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja i ukazano građanima da je novac obezbeđen i da nema razloga za stvaranje gužvi u poštama.

U slučaju pada evra, određena je i minimalna cena po akciji od 506,48 dinara, napominju u tom Ministarstvu i naglašavaju da je novac za otkup besplatnih akcija građana već obezbeđen, tako da će svi koji odgovore na ponudu dobiti pare.

Rok za isplatu je tri dana nakon zatvaranja ponude, odnosno tri dana posle isteka 45 dana od dana kada pocne ponuda, a ne tri dana nakon prodaje kao što je to slučaj prilikom prodaje na berzi, objašnjavaju u Ministarstvu i ukazuju da to, zapravo znači, da će građani dobiti novac tek nakon isteka perioda od oko mesec i po dana.

Kada je reč o proceduri, ona je ostala nepromenjena i sve što je potrebno od dokumenata je važeća lična karta.

Građani mogu deponovati svoje akcije NIS-u na šalterima Pošte ili kod bilo kog brokera člana Centralnog registra, s tim da je jedino transakcija u Pošti besplatna.

U Ministarstvu naglašavaju da građani ne moraju, ako to ne žele, da prodaju akcije.

Ukoliko ih ne prodaju NIS-u, moći će sa njima i dalje da trguju na berzi.

Ako je građanin već dao nalog za prodaju akcija na berzi koji nije realizovan, može istovremeno da povuče taj nalog i da da nalog za deponovanje akcija NIS-u.

U Ministarstvu objašnjavaju da nije moguće da oba naloga budu aktivna istovremeno kao i da NIS ima obavezu da otkupi sve akcije, bez obzira da li su deponovane prvog ili poslednjeg dana ponude za preuzimanje.

Nalog za deponovanje akcija se može povući u bilo kom trenutku trajanja ponude.

Da bi doneli pravu odluku građani će na sajtu berze moći da provere obim trgovanja akcijama NIS i kretanje cena tih akcija.

U okviru rusko-srpskog međunarodnog sporazuma iz oblasti naftne i gasne privrede i Ugovora koji je zaključen 24. decembra 2008. godine, 51 odsto akcija NIS prešle su u vlasništvo „Gaspromnjefta”.

U skladu sa Zakonom o pravu na besplatne akcije 19,08 odsto akcija je preneto na građane Srbije, od čega 4,34 odsto je pripalo zaposlenima i bivšim zaposlenima, dok je ostatak akcija ostao u vlasništvu Republike Srbije.


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeČet 20 Jan - 23:45

Enver Hodža & Co.
Dakle Rus nas nije prevario!
Šta sad ne valja?

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 16:22

Ostaje nejasno zašto je Bacuska objavio dobit bas sad i bas toliko.Kao da nije mogao da saceka otkup i zbrcka zavrsni sa manjom dobiti-ako mu je zaista stalo da kupi po 506.Takodje je moguce da Rus kupuje preko trecih lica npr AIKa, Koleta. itd.Minus i minus daju plus.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 16:35

Mislim da su svi svoji igraci, kad ste videli te zavere i gde ih samo pokupite...?
Bacuska je objavio dobit da bi privukli investicije!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
StariHrast
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 375
Datum upisa : 21.02.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 16:54

Zaverile se Ruje, iskazuju dobit u naftnom monopolu. Eto, nemaju drugog načina da privuku zapadne investitore i posebno investitore sa Foruma. No, ne verujte im! Samo mrtav Rus dobar je Rus!!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 17:02

Gotovo je sigurno da je Rus kupovao preko trecih lica-i to od prvog dana.Pa zasto bi on kupovao od srpske boranije 16.marta-skuplje, kad moze i sam da kupi na nizim nivoima.Naravno morao je da kupuje laganica-da bi kupio sto jeftinije(da nebude velika potraznja).Sad je objavio ovakve rezultate da mi mislimo da nas navlaci da cuvamo investiciju-pa da ipak deponujemo.Misljenja sam da akcije nisa treba ipak cuvati barem do 31.12.2011.A sto se tice ovoooolike dobiti-to je normalno.Čim je postavio svoje menadzere+zavrnuo slavine-para ko pleve...Zivi bili pa videli kad aero dobije vecinskog-povecace dobit 5puta.Ipak je ovo SRB.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 17:59

taliano ::
Ostaje nejasno zašto je Bacuska objavio dobit bas sad i bas toliko.Kao da nije mogao da saceka otkup i zbrcka zavrsni sa manjom dobiti-ako mu je zaista stalo da kupi po 506.Takodje je moguce da Rus kupuje preko trecih lica npr AIKa, Koleta. itd.Minus i minus daju plus.
taliano ::
Gotovo je sigurno da je Rus kupovao preko trecih lica-i to od prvog dana.Pa zasto bi on kupovao od srpske boranije 16.marta-skuplje, kad moze i sam da kupi na nizim nivoima.Naravno morao je da kupuje laganica-da bi kupio sto jeftinije(da nebude velika potraznja).Sad je objavio ovakve rezultate da mi mislimo da nas navlaci da cuvamo investiciju-pa da ipak deponujemo.Misljenja sam da akcije nisa treba ipak cuvati barem do 31.12.2011.A sto se tice ovoooolike dobiti-to je normalno.Čim je postavio svoje menadzere+zavrnuo slavine-para ko pleve...Zivi bili pa videli kad aero dobije vecinskog-povecace dobit 5puta.Ipak je ovo SRB.

Neverovatno! od
A i kontroverzno!
Pravi spamerski post!

1. Ako AIKB i Kole kupuju za Ruse da li misliš da će im prodati jeftineje od 506 din?
A i zašto bi to radili?
Kao nemaju svoj novac pa im Rusi dali da zajedno muvaju?
A i to košta, bar 3-4%!!! Ako je uopšte tako!
Ako im i prodaju to neće biti iz "ljubavi" po nekoj povlašćenoj ceni, a i zašto bi bilo??

Pogotovu AIKB koji je ozbiljnije počeo da ulazi tek na oko 490?
Pogledaj u CHROV koliko je uopšte % NIIS prodato do danas?
Baš tih 1.2-2% to je ono što će Ruse da usreći? Nije valjda?

Nemoj da se zavaravaš i pre nego što počneš da pišeš po forumu razmisli malo da li ispadaš smešan!!

2. A kada su to firme sa A listiga dužene da objave rezultate?
U junu, avgustu...???

3. Kako može da nas "navlaci" da čuvamo akciju, a ipak da mu deponujemo?
slik

Ako ti je do teorija zavera ima ovde jedna lepa tema pa izvoli...
https://www.aikb.net/t1130-da-li-ae-rusi-da-nas-prevare-na-akcijama-nis-a

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 18:51

Ovako "elokventni"komentari kod mene izazivaju žaljenje.Izneta su razmišljanja na temu "Rusu netreba verovati".I ta teza se pokazala ispravna iz niza privatizacija kod nas...iz iskustava C.Gore...na ovim prostorima.Nemoraju da plate 3-4%postoje i drugi načini.Uključi malo maštu momče i gledaj stvari iz vise uglova pa ce ti biti jasno.Kako to da je Nis pravio gubitke do prosle god.a sad extremno dobri-mali veseljace?šta se to tako extremno promenilo?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 18:59

Koje to stvari druge postoje? Molim te!!
Da neće AIKB da počne da prodaje benzin pa im treba "veza" u NIS-u???
Pa sad za džabe "rade" za Ruse??

A Koletu će da "srede" državljanstvo ili šta?? od

O kojim iskustvima u Srbiji govoriš? Daj neki primer.
Vidim da obžavaš zavere... i do pola izrečene tvrdnje - mislim da nisi na pravom forumu.

A ja bih pre rekao da ne treba verovati Crnogorcima...
I ovde bi mogao neki primer.
I hvala za ono "momče" mislim da je nepotrbno, ali to govori o tvojoj kulturi.
Šta misliš jel to OK? Možda mogu i tata da ti budem?

Citat :
Izneta su razmišljanja na temu "Rusu netreba verovati".
Već sam ti rekao da je to za drugu temu...
https://www.aikb.net/t1130-da-li-ae-rusi-da-nas-prevare-na-akcijama-nis-a

Mada u podforumu Svašta-Nešto ima još zabavnijih tema...

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 19:23

Primer:kupio dobru firmu,ubacio polovne mašine...bzv. dobio ogroman kredit od srpske banke...gubi mu se svaki trag...radnici na ulicama...srpska banka nemoze da se naplati-masine ne vrede nista.CG:slicno samo nisu kupovali firme(braca ih nemaju)nego zemlju...Nis su kupili za dz.Neko je posredovao...naravno.Uz duzno postovanje mr.Friz mislim da si dobro teoretski potkovan.Ipak,da bi zaradio neke lepe parice na berzi,treba ti još mnogo što šta.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 19:32

taliano ::
Primer:kupio dobru firmu,ubacio polovne mašine...bzv. dobio ogroman kredit od srpske banke...gubi mu se svaki trag...radnici na ulicama...srpska banka nemoze da se naplati-masine ne vrede nista.CG:slicno samo nisu kupovali firme(braca ih nemaju)nego zemlju...Nis su kupili za dz.Neko je posredovao...naravno.Uz duzno postovanje mr.Friz mislim da si dobro teoretski potkovan.Ipak,da bi zaradio neke lepe parice na berzi,treba ti još mnogo što šta.

Opet ništa nisi rekao.
Ni koje su to "druge stvari" o kojima govoriš,i zbog kojih Kole i AIKB "rade" za Ruse,
ni koje firme su to Rusi u Srbiji kupovali i po čemu se razlikuju od ponašanja domaćih tajkuna?

O Srpskoj banci ne bih...

Ovo oko zemlje u CG mi nije jasno? Ko je tu koga zeznuo?

PS namerno preskačem provokacije i blagu nadmenost... možda imaš razloge za takvo ponašanje?

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 19:48

moguce je da covek radi u nisu, pa je nezadovoljan svojim statusom i verovatno mu preti gubitak posla, ili ga je vec izgubio. Ranije je mogao da sedi i da nista ne radi , a da plata i dnevnice idu, 13plata. A sada dobro mora da zasuce rukave, pa mu smeta, svaki novi vlasnik koji se pojavi, kao i novi dolazeci ruski direktor...kojeg oni smatraju da su prevaranti i izvori zavere, a ljudi rasterali bagru koja nece da radi!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 20:01

Nadmenost je krenula sa tvoje strane.Mislim da baš banalizuješ stvari-samo sam rekao da se stvari nemogu gledati jednostrano,i izneo ti moguce aspekte.Tema se mnogo rasirila,a moja razmisljanja na temu NIISa su sledeca:kljucne reci:Monopol,Dzabe prodato,jadna je drzava u kojoj zivimo,kupio sam-necu deponovati.Voleo bih jos poneko misljenje.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: x   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 20:07

@ Novosadjanin007

Ne znam sta si pametno hteo da kazes poredeci moje obrazovanje i gubitak koji sam pretrpeo na Srboleku, kakvu ti korelaciju vidis ? Ja sam Srbolek kupio na osnovu javnih pokazatelja koje je imao 2007, druga stvar je što je nju kupio ko je kupio i izazvao sunovrat iste a država reagovala 4 godine kasnije.

Ti si svoju stručnost i znanje pokazao izjavom da je dobit /broj akcija = dividenda. To je za mene dovoljno da ubuduće preskačem čitanje tvojih postova.


_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 20:13

ovako cu ti reci, obrazovanje srednja skola...dobit na berzi 30%,
al brate ti si sa tvojim skolovanjem pukao vise nego ris!!!

Mozes da diplomiras gde hoces, al pare iz srboleka tesko da ces vratiti sa diplomom!!!

Ja sam moju gresku ispravio, a ti svoju tesko da ces ispraviti u narednih 5godina!!!Sa diplomom!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: x   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 20:37

Svaka ti čast. Istorijski najniza cena NIS-a je bila 442 dinara a bice 506 na otkupu.

Ako si bio jedini kupac na 442, dolazimo do 506/442 = 15% prinosa.

Onih drugih 15% si sanjao.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: z   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 20:42

Mistery 011 ::
Svaka ti čast. Istorijski najniza cena NIS-a je bila 442 dinara a bice 506 na otkupu.

Ako si bio jedini kupac na 442, dolazimo do 506/442 = 15% prinosa.

Onih drugih 15% si sanjao.

zahvaljujuci NIS akcijama, sam u berzi, a kupio sam i AIKB...I mnoge druge koje mi sada donose pare...kao i NIS koji ce u vrlo skorijoj buducnosti na osnovu poslovanja!!! A ti mozes da mastas kako ce izgledati kad ovi sacuvaju pakete Kole i AIK, jer nemas para da ih kupis...jer si puko!!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 20:56

taliano ::
Nadmenost je krenula sa tvoje strane.Mislim da baš banalizuješ stvari-samo sam rekao da se stvari nemogu gledati jednostrano,i izneo ti moguce aspekte.Tema se mnogo rasirila,a moja razmisljanja na temu NIISa su sledeca:kljucne reci:Monopol,Dzabe prodato,jadna je drzava u kojoj zivimo,kupio sam-necu deponovati.Voleo bih jos poneko misljenje.

Hmmm...
Da li mogu i ja malo na ovoj temi?

Citat :
Ostaje nejasno zašto je Bacuska objavio dobit bas sad i bas toliko.
Zato što je obavezan da to uradi. A zašto baš toliko? Pojma nemam...

Citat :
Gotovo je sigurno da je Rus kupovao preko trecih lica-i to od prvog dana
Šta znači "gotovo je sigurno"??
Da jeste ili nije? Ako si siguran, reci zašto i na osnovu čega?
Ili si samo hteo da kažeš da ti misliš da je tako?

Citat :
Sad je objavio ovakve rezultate da mi mislimo da nas navlaci da cuvamo investiciju-pa da ipak deponujemo.
Čekaj! Jel nas mami da čuvamo akciju ili da deponujemo?

Citat :
Misljenja sam da akcije nisa treba ipak cuvati barem do 31.12.2011
Kako sad ovo? Jel nas varaju i treba da pobegnemi ili šta??

Citat :
Izneta su razmišljanja na temu "Rusu netreba verovati".I ta teza se pokazala ispravna iz niza privatizacija kod nas
Ostaješ nam kratak za odgovor: Gde su to Rusi ulazili i kako se zovu te firme?

Citat :
Uključi malo maštu momče i gledaj stvari iz vise uglova pa ce ti biti jasno
Mašta je čudo! Ko zna šta se vrzma po tvojoj glavi.
Ako to može da se pretoči u reči, podeli tu maštu s nama...

Citat :
samo sam rekao da se stvari nemogu gledati jednostrano,i izneo ti moguce aspekte

Koje si ti to "aspekte" izneo?

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 20:59

:bla: aplauz dve muhe jednim udarcem!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Dnenad85
VIP
VIP
Dnenad85


Broj poruka : 410
Godina : 38
Localisation : pickovac
Points : 1545
Datum upisa : 28.01.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 21:05

Friz,svaka cast,ziv bio! aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeSre 2 Mar - 22:43

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 E45875af3a

Ovo su AMERIČKE patike (ili gaće) koje štite od Rusa, koji žele
da prevare JADNE Srbe!! Model "taliano" od
coca

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeČet 3 Mar - 0:32

Mistery 011 ::
Ja sam Srbolek kupio na osnovu javnih pokazatelja koje je imao 2007

Unapred se izvinjavam što Vam se mešam u diskusiju ali imam jedno pitanje za tebe Mistery 011:
"Na osnovu kojih pokazatelja je SRBL tada bio dobra investicija?!"
Mene nije mrzelo da baš večeras pogledam njihove bilanse iz 2005, 2006 i 2007 pa mi sve čini da ni ja nisam dorastao za taj Bocconi iako sam "zanat" učio...
Molim te pomagaj pošto mi je bukvlalno muka od SRBL kada i na najjednostavnijoj vertical common size analizi pogledam i uporedim godišnje bilanse!
Unapred sam zahvalan na tvom stručnom obrazloženju!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: c   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeČet 3 Mar - 15:22

I meni je nosioc portfelja NIIS uz AERO.Moguci je pad posle otkupa,ali vrlo mala korekcija...bice i mali promet-verovatno.Ali na duzi rok mislim da su ove dve hartije-pobednici.Istorijska je bila ova šansa da se ovako kupuju od gladnog naroda.Nebih se začudio da objave da je danas pošta zakazala.Ipak samo 70 transakcija a 10 miliona prometa ostaje misterija.Skoro da nijedan penzionar nije deponovao??! pogledaj broj transakcija unazad...promet deljeno sa 5 uglavnom.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeČet 3 Mar - 18:14

Dugovanja NIISa su potpuno nejasna.u jednom sudskom procesu prošle godine,presuđeno je da treba da plate 600miliona e.stambenoj zadruzi za izgradnju stanova za policiju.Presuda je bila pravosnažna.Naravno Rusi,su to lako oborili(po fakturama kalkulativna vrednost kvadrata je bila 27.000evra).Po ponovnoj presudi zadruga duguje NIISu 800.000evri.strašno.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeČet 3 Mar - 21:28

taliano ::
Dugovanja NIISa su potpuno nejasna.u jednom sudskom procesu prošle godine,presuđeno je da treba da plate 600miliona e.stambenoj zadruzi za izgradnju stanova za policiju.Presuda je bila pravosnažna.Naravno Rusi,su to lako oborili(po fakturama kalkulativna vrednost kvadrata je bila 27.000evra).Po ponovnoj presudi zadruga duguje NIISu 800.000evri.strašno.

Taliano@
Vidim da su ti Rusi stali na žulj?

Valjda su prilikom oslobadjanja 45 silovali tvoju babu ili sl. pa to ne možeš da im zaboraviš?

Žao mi je babe.

Ako je tako poslušaj predlog StarpgHrasta pa u podforumu SvaštaNešto otvori temu: Samo mrtav Rus je dobar Rus! (U tom podforumu te i onako prozivaju pa bi bio red da se javiš!!!).

Elem, to sa stanovima u NS, tačno, to je NIS finasirao (stanovi za policajce - pozornike) a dok je još država (partija) upravljala firmom.
I oni su više puta taj spor gubili pred sudom i žalili se, a onda je kancelarija HOMEN angažovana od strane NIS-a i iznenada (i ničim izazvani) su dobili spor!?

Jeste, "onaj" Homen (sekreter ministra pravde) - i njegova mama (na koju se vodi advokatska kamcelarija Homen (g17+), jesu dobili taj spor!
Dakle NIS nije dužan da završi stanove (državnim službenicima) koji nemaju nikakve veze sa benzinom i naftom!

Biće još sporova koje će NIS dobiti, jer je država brljala - i to samo tako!

Biće i još više para u neto dobitku NIS-a jer će NIS prodati razne gluposti koje sada poseduje a ni u kom slučaju im nisu potrebni (tipa: hoteli, avioni, restorai, placevi i sl.)!

A tek će "čudo" nastati kada sve što je imovina NIS-a bude i konačno prepisana na tu firmu!
Jedno 100 pumpnih stanica koje Rusi trenutno ne vode kao svoju umovinu, pa pumpe koje su "nacionalizovane" u Hrvatskoj, pa udeo u naftovodu Rijeka-Pančevo!
Češaćeš se samo po glavi i ti i sli. hejteri!!

Moraćeš s tim da se pomiriš, jer NIS mora da očisti bilanse od gluposti koje su mu država (i partije) natrpali ....

Kad sve sabereš, i kad sve što je njihovo, definitivno bude preneseno na NIS, i kada se ratosiljaju glupih firmi, vlasništa... tj. očiste se - biće to tek tada pravi NIS!

P.S. Odgovor na tvoje uporno i ničim izazvano insistiranje da je NIS poklonjen, potraži ovde: https://www.aikb.net/t1130-da-li-ae-rusi-da-nas-prevare-na-akcijama-nis-a
I ako ti se ova akcija ne dopada,
a ti lepo predji na neku drugu!
Nema razloga da hejtuješ!!
ljubav

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Cincinnatus
Still learning
Still learning
Cincinnatus


Broj poruka : 38
Localisation : Eastgate, Belgrade
Points : 184
Datum upisa : 13.01.2011

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeČet 3 Mar - 22:35

Citat :


Taliano@
Vidim da su ti Rusi stali na žulj?

Valjda su prilikom oslobadjanja 45 silovali tvoju babu ili sl. pa to ne možeš da im zaboraviš?

Žao mi je babe.

Dno dna

_________________
Quite The Bull
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 3 Icon_minitimeČet 3 Mar - 22:37

taliano ::
sneki@
izgleda da je tebe silovao neki Ruja i to skoro.Žao mi te-naravno i više nego što ti žališ moju baku.A što se tiče NIISa ocigledno nisi razumeo.Kupio sam ga i imam ga puno.Ostaje mi samo slatka odluka(nadam se i ispravna )dali da deponujem i zaradim sitno ili da ostavim+zaboravim neko vreme-eto.

Ostavi ih!!! Zaboravi ove sto sibicare na berzi!!! Zapamti samo jedno ako im je dobit 16mil kao sto kaze K....znaci da ti je dobit po akciji(ili ti po mom dividenda) oko 100din. To ti je skoro 20-22% prinosa po hartiji to nema nijedna od ponudjenih hartija na berzi....mozda ima crfs ili gmon....al mislim da su ostale na 16%-20%...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
 
Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Da li ce Francuzi i Vucic da nas prevare, kao Rusi i Tadic na NIS?
» RUSI SU KRIVI ZA SVE
» U koju srpsku banku ulaze Rusi?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: