BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?

Ići dole 
+36
Dragot
Boza Belex
Sofke
BoS
Rogy
Boby
Limited011
Cincinnatus
MYSTIC021
Dnenad85
Mistery 011
Novosadjanin007
Taliano
Boranija
Kupi akcije
Smile
Dragan
Aleks
MarkoJTD
FatCat
Momir
Friz
Greta
Lilihip
MILAN8888
Enver Hodza
Sahbaz
StariHrast
Racunarko
Drag_Mlad
Sneki
Kobe Bryant
Maca
iki
HUACHUMA
Kurajber
40 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 00:54

Dnenad85 ::
ja mislim da nece,naci ce se neki razlog,kao i u ostalom kako se postuju kod nas privatizacije i uslovi.t.j.obaveze iz ugovora,jer da hoce stitio bi na neki nacin cenu....

znaci mislis da nece, ti si prvi koji je rekao konkretno da nece. ja se sve potajno nadam da hoce i pazario bih po 400-450. jos neko misljenje?
Nazad na vrh Ići dole
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 09:05

Upravo tako . Samo teski unutrasnji problemi u Gaspromu bi mogli da dovedu u pitanje otkup. Ja za sada ne vidim ni jedan drugi razlog.Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_study

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 09:37

Kuda ide ovaj svet... 84
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 09:47

Kurajber ::
Dnenad85 ::
ja mislim da nece,naci ce se neki razlog,kao i u ostalom kako se postuju kod nas privatizacije i uslovi.t.j.obaveze iz ugovora,jer da hoce stitio bi na neki nacin cenu....

znaci mislis da nece, ti si prvi koji je rekao konkretno da nece. ja se sve potajno nadam da hoce i pazario bih po 400-450. jos neko misljenje?

Čiste gluposti!!
To bi podrazumevalo poništenje privatizacije NIS-a i odlazak Rusa.
Kako vam samo padaju takve ideje na pamet????
cekic
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 10:22

Maca ::
Kurajber ::
Dnenad85 ::
ja mislim da nece,naci ce se neki razlog,kao i u ostalom kako se postuju kod nas privatizacije i uslovi.t.j.obaveze iz ugovora,jer da hoce stitio bi na neki nacin cenu....

znaci mislis da nece, ti si prvi koji je rekao konkretno da nece. ja se sve potajno nadam da hoce i pazario bih po 400-450. jos neko misljenje?

Čiste gluposti!!
To bi podrazumevalo poništenje privatizacije NIS-a i odlazak Rusa.
Kako vam samo padaju takve ideje na pamet????
cekic

pa i u bipu su sjebali akcionare ali nigde nisu otisli.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 10:26

Ko nije otišao?

Litvanci su se vratili u Litvaniju... i sve im je uzeto!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 10:36

mislio sam da menadzerisu i dalje ... nema veze ... rusi nece da odu, ali nemojte biti sigurni da nece pokusati da izvrdaju nesto oko otkupa. danas je cena ekstra 456-457!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 10:43

Kurajber ::
mislio sam da menadzerisu i dalje ... nema veze ... rusi nece da odu, ali nemojte biti sigurni da nece pokusati da izvrdaju nesto oko otkupa. danas je cena ekstra 456-457!

Najlepše je tako: pričaš a ne znaš o tome ništa!!

Niti Rusi imaju potrebe da brane cenu, niti imaju nameru da odlaze...

Država NEĆE prodavati svoj paket... a od sitnih, ko bude želeo ima od Rusa GARANTOVANIH 4,8 evra!!
DJO, ne sekiraj se, rok će biti dovoljno dug!!
A obaveštenje će biti pročitano u TV dnevniku, biće na celoj strani u Politici itd...

Mislim da je ovo dovoljno. Sve drugo su NAMERNO plasirane lažne informacije!!


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/8/2010, 16:27

Kobe Bryant ::

Najlepše je tako: pričaš a ne znaš o tome ništa!!

Niti Rusi imaju potrebe da brane cenu, niti imaju nameru da odlaze...

Ti najbolje kad bi samo citao sta pise, ja nigde nisam pominjao nikakvu odbranu cene. Sutra mozda uletim po 451. Prekosutra po 441 ... :) pa gde stane - stane.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/9/2010, 20:29

sto me obrisa ovaj *** od moderatora lepo sam napisao da u slucaju raskidanja ugovora srbija mora da vrati 400 mil eur rusima.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/10/2010, 11:31

StariHrast ::
Da li je neko čitao ugovor o prodaji NIS-a? Da li stoji obaveza Rusa da otkupe akcije po spominjanoj ceni?
stoji, ali ugovor su prekrsili nasi mamlazi.

Edit: Molim te da objasniš ovu tvrdnju.
U koliko ne možeš brišem!


Kurajber ::
sto me obrisa ovaj *** od moderatora lepo sam napisao da u slucaju raskidanja ugovora srbija mora da vrati 400 mil eur rusima.

Edit: I ovo je samo delimično tačno. Mada daleko od stvarnosti...
Tako bi bilo u slučaju da se ugovor raskida krivicom države!
Niko i ne pominje raskid ugovora osim tebe?
Ako ti je namera da ovakvim postovima ispumpavaš NIIS nije
ptrebno da se trudiš, ona i bez tvog truda pada...
Smeška ti se odmor od 7 dana!!
:heart:

Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/10/2010, 17:15

Kurajber ::
StariHrast ::
Da li je neko čitao ugovor o prodaji NIS-a? Da li stoji obaveza Rusa da otkupe akcije po spominjanoj ceni?
stoji, ali ugovor su prekrsili nasi mamlazi.

Edit: Molim te da objasniš ovu tvrdnju.
U koliko ne možeš brišem!


Kurajber ::
sto me obrisa ovaj *** od moderatora lepo sam napisao da u slucaju raskidanja ugovora srbija mora da vrati 400 mil eur rusima.

Edit: I ovo je samo delimično tačno. Mada daleko od stvarnosti...
Tako bi bilo u slučaju da se ugovor raskida krivicom države!
Niko i ne pominje raskid ugovora osim tebe?
Ako ti je namera da ovakvim postovima ispumpavaš NIIS nije
ptrebno da se trudiš, ona i bez tvog truda pada...
Smeška ti se odmor od 7 dana!!
:heart:


prvo ne mogu da verujem da me na ovom forumu neko ukorava samo zato sto iznosim ISTINU!

ja ispumpavam nis od 1 mlrd eur na forumu od 500 eur, jea right! verovatno je moderator pazario koju? nista ja ne ispumpavam, samo treba da se preslisamo ovde i ukrstimo argumente za i protiv. ja sam vec rekao da merkam da kupim, ali me brinu ove neregularnosti zato i pisem.

hocu da objasnim tvrdnju, odmor mi ne treba.
- dividenda je dignuta kad je bila po ugovoru zabranjena da se dize cini mi se 100mil eur, zaduzenost nisa takodje povecana.
- udeo u hajatu je prodat u periodu kad je bilo kakva prodaja bila zabranjena.

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Prodaja-NIS-a-na-mishice.lt.html

Citat :
Podsećamo da se Vlada Srbije u članu 9. pomenutog sporazuma obavezala da ruskoj kompaniji „Gasprom” proda 51 odsto imovine NIS-a kojaje u njegovom vlasništvu na dan 31. decembra 2007. godine. To znači da posle tog datuma nijedan deo imovine NIS-a ne sme biti otuđen.

I mislite da ce rusi to tek tako progutati? Konuzin se takodje oglasio:

http://www.capital.ba/akcije-nis-a-vrijede-uprkos-gubicima/

mrzi me vise da pisem
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/10/2010, 17:21

Ma, da... Rusi će da pobegnu glavom bez obzira... :valjanje:

Ne bih ja igrala na tu kartu.
Oni su došli da ostanu. Tako da ti stvarno ova priča nije baš neka.

Opusti se, spremi pare za kupovinu ove akcije!
suny

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/11/2010, 05:33

Evo jos jedan ispumpavac:

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=457756#k4366276

Citat :
To sto u slucaju NIS-a postoji "garantovana" cena nije nikakav argument. Takva cena postojala je i za BIP (i neke druge akcije) i iznosila je 600 dinara po akciji, ali do otkupa nikad nije doslo jer je kupac ojadio firmu i otisao, pa sada akcionari koji su kupovali sa idejom da ce prodati za 600, mogu dobiti oko 30 dinara po akciji. Nisam strucan za to, ali mi se cini da postoji mogucnost da je Rusima u interesu da uniste NIS, ne samo da bi uzeli isisani novac vec i da bi Srbija postala jos vise zavisna od gasovoda i Ruskog gasa.
(VV, 11. septembar 2010 00:02)
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/11/2010, 06:51

Kurajber, OK, shvatili smo.
Hvala ti!
Rusi će raskinuti ugovor i sve ide u.... affraid
Potpuno bez veze.


I zapamti:
Na netu će svako, ma koliko zastranio, naći nekog ludaka koji mu je istomišljenik, ali to ne znaći da je u pravu!


Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/11/2010, 20:03

Kurajber ::
Evo jos jedan ispumpavac:

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=457756#k4366276

Citat :
To sto u slucaju NIS-a postoji "garantovana" cena nije nikakav argument. Takva cena postojala je i za BIP (i neke druge akcije) i iznosila je 600 dinara po akciji, ali do otkupa nikad nije doslo jer je kupac ojadio firmu i otisao, pa sada akcionari koji su kupovali sa idejom da ce prodati za 600, mogu dobiti oko 30 dinara po akciji. Nisam strucan za to, ali mi se cini da postoji mogucnost da je Rusima u interesu da uniste NIS, ne samo da bi uzeli isisani novac vec i da bi Srbija postala jos vise zavisna od gasovoda i Ruskog gasa.
(VV, 11. septembar 2010 00:02)

Pa ovo i nije tako lose ispunpavanje,... sto vise padne bice veci prostor za zaradu,..
Sto se tice bip-a taj lik bas i nije u pravu, zato sto je bila garancija 600 dinara za one koji su dobili akcije kao suvlasnici firme, a ne za one koji su iste kupili na berzi,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/11/2010, 20:12

Da li neko zna nesto detaljnije sta se desilo u Bosni?

Nacuo sam pre nekoliko meseci da su Rusi ( ali ne znam koja firma ) kupili njihovu naftnu industriju i potpuno je zatvorili.

Nemojte da me pogresno shvatite da predvidjam nesto, jer se ne secam detalja.
Da li neko zna nesto vise o tome?

p.s. Cak i da se to desilo nemora nista da znaci jer je to slucaj za sebe, a NIS za sebe. comp
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/11/2010, 20:48

Maca ::
Kurajber, OK, shvatili smo.
Hvala ti!
Rusi će raskinuti ugovor i sve ide u.... affraid
Potpuno bez veze.

I zapamti:
Na netu će svako, ma koliko zastranio, naći nekog ludaka koji mu je istomišljenik, ali to ne znaći da je u pravu!

Dobro ja pricam bez veze, a ti pricas sa vezom? Super ti je fora. Imas li ti argument za svoje tvrdnje ili konretan dokaz da druga strana nije u pravu ili samo umes da vredjas? Jedna strana je pogresna, samo bog zna koja. Ja nista ne tvrdim konacno, ja samo sirim malo pricu i na drugu stranu, protivno vecini, jer mislim da je razumnije i temeljnije ako izvagamo sve mogucnosti i ukrstimo argumente.

Evo Racunarko je trazio, rusi na delu:
http://www.capital.ba/rusi-naplatili-rafineriji-penale-od-39-miliona-km/
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/11/2010, 20:57

Hvala Kurajber.
Znaci ipak sam dobro nacuo. comp
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Kod Kurajbera: Da li ća Rusi da nas prevare?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/12/2010, 11:48

Igor-NS ::
Vlasnik Rafinerije nafte Bosanski Brod je "Zarubezhneft" a NeftGazInkor je njihova sestrinska firma. "Zarubezhneft" posluje u Indiji, Vijetnamu,Iraku, Iranu,Siriji... taj region su pokrivali do sad uglavnom sa eksploatacijom i istrazivanjem novih izvorista.

Nemaju oni nikakve veze sa Gazprom Neft-om.
Ne vidim razlog zašto se sada pravi tolika panika oko toga da li će Rusi ispoštovati dogovor ili ne. Suviše je to ozbiljna kompanija da bi sebi dozvolili takav imidz.

Pa i rekao sam da to ne mora nista da znaci.
Samo sagledavam sve moguce opcije da bi doneo sto bolje odluke.

U sustini, to sto se desilo u Bosni je mozda i dobro za NIS, jer je ozbiljna konkurencija u regionu smanjena.

A transportni troskovi za konkurenciju iz srednje Evrope su veliki. Sve sto se desi ima i lice i nalicje, a svako od nas treba da odvaga sta je vazno, pa da ulozi svoje parice, pa kako je sejao, tako ce i znjati. comp
Nazad na vrh Ići dole
StariHrast
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 375
Datum upisa : 21.02.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 10:34

KRUSKA ::
****NAPOMENA 4: U skladu sa Ugovorom o prodaji i kupovini akcija NIS a.d Novi Sad od dana 24.12.2008. godine, Gasprom Neft je dužan da u roku od 24 meseca od dana zaključenja transfera pokrene proceduru za podnošenje ponude za preuzimanje, u skladu sa važećim zakonom, za kupovinu svih akcija manjinskih akcionara koje potiču iz raspodele akcija građanima, zaposlenima i bivšim zaposlenima.
U proceduri za podnošenje ponude za preuzimanje cena za sve akcije manjinskih akcionara je u skladu sa zakonom, ali ni u kojem slučaju ne može biti niža od cene po akciji koja bi bila rezultat sticanja 51% akcija, odnosno 4,80996 EUR. Republika Srbija je dužna da se uzdrži od učestvovanja u proceduri za podnošenje ponude za preuzimanje, u smislu da ne proda ni jednu od svojih akcija u NIS a.d. Novi Sad.

Da li postoji odredba o sankciji u slučaju da Gasprom ne da ponudu?
Nazad na vrh Ići dole
StariHrast
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 375
Datum upisa : 21.02.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 18:30

Никако да се каже ко гарантује откуп у фебруару 2011? Где су гаранције и ко их је дао?
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 19:35

Ni meni Starce ovo ne deluje interesantno, ali izgleda da se ovde brisu postovi koji pozivaju na oprez sa Rujama, pa cu da zbudzim nesto zbrda-zdola i da im zaprzim corbu.
veshtica
- Prica se prica da Rusi imaju nacina i opravdanja da raskinu potpisane ugovore, samo ako im tako bude odgovaralo. Nasi su izgleda prodavali i prisvajali imovinu NIS-a po navici, ali u vreme kada to nisu smeli. Ako to ne urade, to bi moglo da znaci da akcija vredi tih para. Dakle, ako mi se isplati da prodam po 500 (jer "vredi" 100), verovatno necu moci jer Rusi mogu da raskinu ugovor, a ako mi se ne isplati da im prodam- e onda cu moci, jer Rusi ne moraju da raskinu ugovor. Ima jedan moj drugar dobar termin za takvu poziciju, malo neprijatan, ali vrlo precizan: "jebena strana".
- Neko je ovde dao uporednu racio analizu sa slicnim firmama u okruzenju i na osnovu toga deluje mi da je NIIS skupa akcija.
- Sto se tice povrata u kratkom roku, uporedite je npr. sa CRFS (gde ocekujem veci prihod od dividende nego od preprodaje NIIS-a, jer fundamenti su OK, perspektiva je OK, cena je dobra za ulaz... i da, danas sam dao nalog za kupovinu, ali ne za CRFS... ima jos dobrih akcija, a i nisam ljubitelj dividendi).
- Posebno me iritira sto se Rusi zale da su kupili macku u dzaku. Kako ja da znam sta sve NIIS poseduje, ako to ni Rusi ne znaju? Nisam dosao na berzu zato sto mi je dosadio Bingo.
- Izbegavam akcije koje imaju neke veze sa drzavom, jer me je ista zavrnula kad god im se pruzila prilika. Zasto da se nerviram kada su mi se firme u kojima 70+% imaju stranci pokazale kao najbolje investicije? Ljudi rade svoj posao, placaju dividende ili sire firmu, ne gledaju kako da te zavrnu, drugim recima: drzava mi garantuje- hvala lepo.
Na kraju, molim vas da ulazete u taj NIIS, jer ja ne mogu tvrditi da je to losa akcija, ali znam da ce mi u tom slucaju druge akcije biti jeftinije. confused :flower:
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 20:42

Ajd i ja jedno laicko pitanje oko tih garancija... sta ako Rusi kazu: ok,mi stojimo iza te obaveze ali nemamo para za npr. 2.000.000 akcija tog februara? ko garantuje da ce oni otkupiti bas svaku akciju? i sta ako se to desi? naplacivace im se ugovorne kazne i penali? na kojoj imovini ce se izvrsiti te kazne? na onoj koja nije uknjizena na NIS vec na pitaj boga kog, kako rece neko u ranijim postovima

Ja bih reko da ipak nije toliko sigurno kupiti sada par hiljada NIIS po 450 RSD pa prodati Rusima po 4.8*105 februara
Nazad na vrh Ići dole
MILAN8888
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 10.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 20:47


envere , jesi pomislio sta ce biti ako akcije odu na 800 din. pre februara. ??
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 20:51

Konkretno me zanima pitanje garancija.Primetio sam da dosta ljudi ovde govore o sigurnoj prodaji Rusima,pa se pitam koliko je to zaista sigurno.Meni ne deluje 100 procentno.
A sad ako NIIS ode u 2800 RSD to je druga prica,kao sto je sasvim treca ako odu u 380 RSD
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 20:58

Enver Hodza ::
Konkretno me zanima pitanje garancija.Primetio sam da dosta ljudi ovde govore o sigurnoj prodaji Rusima,pa se pitam koliko je to zaista sigurno.Meni ne deluje 100 procentno.
A sad ako NIIS ode u 2800 RSD to je druga prica,kao sto je sasvim treca ako odu u 380 RSD

Evo da ti kazem koliko je sigurno. Tacno sam izracunao upotrebom jednog od mojih programcica.

Sigurnost je 87.38% da ce otkupiti akcije po 4.8e.
Dakle nije bas 100%, ali nije ni losa. comp
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 21:04

Hahaha, sarkazam je divna stvar.

Ja bih rekao da ti nije dobar program. Posle trostrukih revizija, prica da su prevareni, kupili macku u dzaku, posle laznog prikazivanja dobiti... Nije Kiril naivan, mora se povratiti ulozeno, tranfernim cenama, utanjenom kapitalizacijom, krsenjem obaveza iliti na neki petnaesti nacin

Da je i 50% sirurnosti, onda treba ocekivati znacajan pritisak na strani traznje u sledecih nekoliko meseci, i od strane Rusa i od strane domacih jacih insajdera
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 21:08

MILAN8888 ::
kakvi maleri ...
ni ne moze da nam krene nabolje, kad gde god pogledas ili oslusnes sve baksuzi maleri i negativci...

decko naucio sta je P-B ratio i kao odmah poceo da daje izjave za novine...
Molim te da mi se ne obracas sa potpuno neosnovanim omalovazavanjem. To sto koristis zove se "argumentum ad hominem" i govori o tome koliko umes da diskutujes. Uopste ne mislim da sam 100% u pravu, pa te molim: kada budes imao neki osnovan argument- javi se. Dotle te molim da ne vredjas, jer tako nikada neces pokazati da si u pravu, samo da si prostak. Nisam ti "decko" i nisam peder, tako da ti se zahvaljujem- nisam zainteresovan da to postanem.

MILAN8888 ::
envere , jesi pomislio sta ce biti ako akcije odu na 800 din. pre februara. ??
A jesi li ti pomislio sta ce biti ako gravitacija prestane da deluje? Cuo sam i ja za NLP. Mani se trulih fraza i baci odgovor na pitanje Starca, ko garantuje?
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 21:11

Pazi sad ovo. Dok sam studirao izlazio sam i na ispite koje sam imao 20% da prodjem, pa sam opet zavrsio fax.

Poenta je da ti niko ne moze tacno reci da li je 100% sigurno.
To ne znaju ni sami Rusi.

Ali ja licno mislim da ce biti otkupa po toj ceni, samo da ce kurs biti manji, i da ce ostale likvidne akcije imati veci prinos.
Ko ulozi u NIS nece puci, ali ce propustiti bolje akcije. comp
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 21:13

receno je vec pet puta ko garantuje - garantuje ugovor. ako se ugovor ne ispuni, raskida se, rusi idu kuci sa svojim parama. sta jos nije jasno?

MV se pojacao. Ako neko ima vezu u CR, neka ih zamoli da objave spisak svih akcionara online, koristeci vrhunsku tehnologiju paginacije. Sat vremena posla.
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 21:22

Tako se i meni cini, da je nekih 20% verovatnoce.

Dal ce izgubiti ili dobiti ne znam.Kreni od pocetka teme gde se pricalo da se vredeti 5000 RSD, gde je onaj tip obilazio romska naselja... pa sta je bilo? Dekadencija

Javio sam se zato sto mislim da nije u redu pisati poput Milana 8888 - "buy keep, then buy ferrari." Ljudi u svasta poveruju...

Ako je neko kapitalno podbacio dosdasnjom kupovinom NIIS, pa zeli uticati na traznju, sta reci




Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: NIS   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 21:32

Kurajber ::
receno je vec pet puta ko garantuje - garantuje ugovor. ako se ugovor ne ispuni, raskida se, rusi idu kuci sa svojim parama. sta jos nije jasno

Na zalost, tako je to u drzavi Srbiji. Obavezes se, pogazis obecanje, uzmes pare i odes. A naknada stete zbog neispunjenja ugovora? Tuzba za izvrsenje? Cena NIIS se vestacki odrzava samo zbog njihove garancije,i nikom nista.Ma kakvog znacaja ima sve to u Srbiji
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/13/2010, 23:25

Ovo je ^, Hodza, Sahbaz, Stari i Kiril (u najavi) vs lanMI8888

Ne daj se jabuko sa grane, ima da daju ponudu sve pevajuci (znaju oni da su dzabe prosli) :truba: , a drzava ce im, kako sada stoje stvari, preneti imovinu, ali juce 84
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? Icon_minitime9/14/2010, 00:07

Hahaha. Ma ljudi nadjite listu akcionara, ako Dule i Dana nemaju bar po iljadu komada bezite glavom bez obzira odatle.

Po mom skromnom misljenju, Rusi stavljaju tacku na j, ovoj itekako devastiranoj kompaniji.
Nazad na vrh Ići dole
 
Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Da li ce Francuzi i Vucic da nas prevare, kao Rusi i Tadic na NIS?
» RUSI SU KRIVI ZA SVE
» U koju srpsku banku ulaze Rusi?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: