BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?

Ići dole 
+36
Dragot
Boza Belex
Sofke
BoS
Rogy
Boby
Limited011
Cincinnatus
MYSTIC021
Dnenad85
Mistery 011
Novosadjanin007
Taliano
Boranija
Kupi akcije
Smile
Dragan
Aleks
MarkoJTD
FatCat
Momir
Friz
Greta
Lilihip
MILAN8888
Enver Hodza
Sahbaz
StariHrast
Racunarko
Drag_Mlad
Sneki
Kobe Bryant
Maca
iki
HUACHUMA
Kurajber
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 01:02

Who the fuck are Dana & Dule??

farao

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 03:06

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 450417 Ko mi stavi sliku?

Demokrata, Dusan Petrovic, bivsi ministar pravde, jedan od najgorih studenata generacije svojevremeno (bar po nekim internim pricama njegovih kolega)

Danica Draskovic, o njoj se zna al ajd, nesudjena direktorica BIA-e i nesudjeni predsednik UO Telekoma

A mogo bi se dodati i Dzoni mr. Martinovic, ekonomista Fakulteta u Subotici, bivsi MUP-ovac.
Nazad na vrh Ići dole
MILAN8888
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 10.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 11:43


LILIHIP,
nemam sanse protiv ovih Vukova sa Wall streeta :))




Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 12:48

nesto sam lose spavao, da sam ja rus ja bih vas prevario confused

ovi ogromni gubici nisa govore tome u prilog. obecali su dobit, a minusi sve veci, pa taj minus mora da se slije negde. i na kraju jos raskid ugovora i pare u dzep, nista sladje.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 13:55

Kurajber ::
nesto sam lose spavao, da sam ja rus ja bih vas prevario confused

ovi ogromni gubici nisa govore tome u prilog. obecali su dobit, a minusi sve veci, pa taj minus mora da se slije negde. i na kraju jos raskid ugovora i pare u dzep, nista sladje.

Kurajber, na našu sreću mi nismo Rusi! :twisted:

U suprotnom, sve bi bilo ovako kao što ti kažeš...i za zelen bor da se
uhvatimo i on bi se osušio.....

Priča o južnom toku mnogo je značajnija i veća od jednog šugavog NISA.
Mi smo (naša vlada) ispali vrlo nekorektni prema Rusima i prodali im zaista
mačku u džaku, napravili im gubitke i sigurno da se oni zbog toga osećaju
prevareno. Ali priča sa južnim tokom mora da se završi do kraja. NIS je samo
jedna mala karika u tom velikom lancu koji će im u buduće donositi veliku i
sigurnu dobit. Njima naprosto nije u interesu da nas prevare.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 14:24

Ma zar zaista verujete da bacuske nisu znale sta,kako i od
koga kupuju? Da su im trebale xy revizije da shvate da NIS nema profit par milijardi, a da ga oni kupuju za nekoliko stotina miliona? Da su nasi politicari,direktori i od strane
istih kontrolisani revizori uspeli da obmanu firmu poput Gaspromnjefta i da im
uvale krs od kompanije? No,no,no,no...

Sve te price o namestenim bilansima, naknadnom otudjivanju
imovine... u najmanju ruku smrduckaju. More, nisu tu cista posla
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 14:41

Hodža ako te dobro shvatam,
ti savetuješ prodaju akcija NIIS što pre jer je u najavi velika prevara?

A da li ta akcija ima bilo kakvu vrednost po tebi?

Recimo, 100. 120 din po komadu....

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 15:06

Ma ne savetujem nikog nista. Samo iznosim neke moje sumnjive indicije, za koje se nadam da se nece postati stvarnost.

Sto se tice vrednosti, mislim da ovo nije realna cena, mada je i dosad pala na 444 cini mi se, pa cak se i ona artificijelno odrzava onom garancijom.

Da nema garancije,mislim da bi bila daleko niza vrednost
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 15:11

Iznosiš indicije? za koje se nadaš da neće postati stvarnost?


Ima tu još jedna stvar koju bi mogao da malo dublje razložiŠ:

Ako su Rusi već namerni da nas prevare, pitanje je zašto ??
Prevare se retko rade iz zabave, obično je razlog zarada.
Koja je to sad zarada za Ruse ako se ugovor poništi?
Koja je korist?

P.S. Dakle ako kažeš daleko niža, jer to znači oko 100-120 din?? Suspect

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 15:21

Hm, pitanje je da li ce ugovor biti ponisten ili ce se njima ostavljati neki rok, pa jos neki... kao sto obicno biva u slucaju nase transformacije

Razlog prevare? Ovde ne mislim samo na februarsku garanciju, nego na ukupnu pricu. Naravno zarada. Da li je malo takvih slucajeva?

Mogu i ja tebi na pitanje odgovarati pitanjem. Zasta ce Rusima dodatnih jos akcija (tj sve osim drzavnih) kompanije za koju kazu da su prevareni, "kupili macku u dzaku" bla, bla, bla...? Zasto ulagati u privredno drustvo za koje ne znas ni koju imovinu ima, niti na koga se ista vodi?

Imaju vec dovoljno kapitala za upravljati, milsim da od otkupa u februaru nema nista.

Vrednost se ne usudjujem prognozirati, ne zelim da ispadnem poput onih koji su kupovali od roma po 505 pa prodavali po 4**
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 15:26

Samo, polako... idemo postupno!

Nisi mi odgovorio!

Kako da Rusi zarade ako raskinu ugovor?
Od čega da zarade?

Ili ti samo tvrdiš da oni NEĆE da otkupe ove akcije?
I ne pominješ raskid i odlazak Rusa?

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
MILAN8888
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 65
Datum upisa : 10.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 15:28


kakav je ovaj enver bolesnik.... baksuz...
boze sacuvaj !!!!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 15:31

E, Milane. Nema razloga za vredjanjem.
Nije ovo mesto za takva preganjanja...

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 15:39

Milane, oladi, verovatno si se pronasao u mojoj poslednjoj recenici u proslom postu.

Sumnjam da ce Gnjeft prolongirati rok za otkup, recimo za pocetak jun. Ako nema otkupa u febrauaru, NIIS ide mnogo nize,mnogo, a i onako je pao

Rusi ce otici jednom, pitanje je kada.

Nisi ni ti meni odgovorio
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 15:51

Enver Hodza ::

Sumnjam da ce Gnjeft prolongirati rok za otkup, recimo za pocetak jun. Ako nema otkupa u febrauaru, NIIS ide mnogo nize,mnogo, a i onako je pao

Rusi ce otici jednom, pitanje je kada.
Nisi ni ti meni odgovorio

Dakle, neće utkupiti SADA, ali MOŽDA u JUNU??
Jel to tvrdiš?
Ako je odgovor "da" - bitno je da kažeš ZAŠTO bi to bili tako?
Ne verujem da bi to radili iz čiste zabave...

Enver Hodza ::
Rusi ce otici jednom, pitanje je kada.

I ovde ostaje pitanje: ZAŠTO?
Zašto da odu ako imaju šansu da preko NIS i Južnog potoka postanu regionalni lider?

A sad evo i mojih odgovora na tvoje pitanje:

Sećam se dobro kako su LDP, Dinkić i dežurni darkeri, tvrdili da je cena od 400 miliona (za 51%) mala, da se ne radi o prodaji, već o poklonu...
Tvrdili su da NIS vredi 2 milijarde (evra?) čak su angažoval i neku rev. kuću koja je tvrdila da NIS vredi 2,4 milijardi!!

Ni ja, a vidim ni ti, ne znamo kako su tekli pregovori i kako se došlo do te cene od 400 mil.
Blizu sam da poverujem, kako su i Rusi i naši znali kako stvari stoje sa Nis, i da je cena od 400 upravo ona koja je adekvatna (s obzirom na razne gluposti koje Ruse očekuju u NIS)...
Znači, verovatno je to OK cena.

2. Zašto bi Rusi kupovali dodatne akcije?
Očigledno je i to bio deo dogovora. Verujem da je cena bila 400 mil. (dakle jeftina ili realna, u ovom slučaju sve jedno) upravo iz razloga što će Ruse obavezati da otkupi akcije i još (ne zaboravi) treba da investiraju (svojih ili NIS-ovih para) u razvoj...
Pošto ja nisam učestvovao u pregovorima, ovo je ono što mi deluje logično, ako nisi zadovolja, mislim da bi na to pitanje najbolje mogao da ti odgovori neko od Rusa ili iz naše vlade, ko je učestvovao u tim pregovorima...

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:03

Jednostavno. Mislim, ne kazem da sam apsolutno u pravu, da Gnjeft u ovakvoj situaciji, sa ovakvim stanjem u NIS-u (da se ne ponavljam) nije spreman da ulozi jos para za recimo 20.000.000*4.8 + akcije radnika NIS-a, koji ce naravno videvsi sunovrat NIIS, poleti da prihvati ponudu. Kada se sredi pitanje imovine i sva ostala... VEROVATNO ce ih otkupiti. Ako se ikad sredi, do februara ne verujem da ce to biti.

Da li ce postati regionalni lider sa NIS-om? Diskutabilno, i ja i ti mozemo samo da nagadjamo. Ima tu jos dosta konkurenata.

Ono sto mene plasi, je da su Rusima ove jadikovke na pocetku izgovor za lose poslovanje NIS-a u buducnosti tj za izvlacenje dobiti transfernim cenama i kamatama sve dok na povrate ono za sta su ih nasi "zavrnuli"

I mislim da je cela ova prica oko NIS-a prenaduvana od strane nasih populistickih politicara. A gde se politika umesa, tu nema slobodnog trzista, kao sto znamo
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:07

Pozdrav drugu Enveru (odavno nisam video tu fotografiju), a i ostalim ucesnicima u diskusiji.

Moje skromno misljenje je da Gasprom ne zanima previse da se nateze sa nekom komisijom za hartije od vrednosti u Srbiji, kao sto ih ne zanima ni komisija za zastitu konkurencije.

Ako bi mogli na neki nacin da zatvore trziste za ozbiljne kompanije sa Zapada, oko toga bi se pomucili, a da li ce da plate jos neki novac za ostatak kompanije koju su vec kupili - pa to sigurno stoji u nekom budzetu za M&A.

Ne mislite valjda da Gasprom racuna da ce nekom fondu da utopi svojih 51% u NIIS-u?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:11

OK, nešto smo razjasnili: tebi se "JAVLJA" (nako, iz duše) da Rusi neće otkupiti akcije po ugovoru, jer smatraš da u Srbiji niko ne poštuje ugovore pa što bi to Rusi radili. OK
Legitimno!!

Nisi samo pojasnijo onu svoju tvrdnju da "će Rusi otići izvesno, ali ne zna se kada".
To bi valjalo da objasniš. Valjda imaš neku ideju što bi odlazili.......

Enver Hodza ::

I mislim da je cela ova prica oko NIS-a prenaduvana od strane nasih populistickih politicara. A gde se politika umesa, tu nema slobodnog trzista, kao sto znamo

Po ugovoru monopol prestaje krajem (??) 2011. Tako da ne znam o čemu pričaš? Možda se tu nagode, još jedna godina monopola NIS-a ??
Kao kompenzacija, mada, NAGLAŠAVAM, mislim da je cena bila 400 mil baš iz razloga o kojima ti pričaš... Tako da su svi namireni!



P.S. Ja ne mislim da se Rusi osećaju "zavrnutim" - to sam valjda JASNO rekao u prethodnom postu.


_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:14

Fritz,
Kako ne shvatas da covek govori iz licnog iskustva? :valjanje:
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:16

Pinto, uze mi reč iz usta, cekic taj argument o sumi koja za Gasprom pretstavlja nešto kao kupovina cigareta za prosečnog Srbina, hteo sam da ostavim za kraj....

Drug Enver je dugo bio saveznik Kineza, pa je zaboravio da je 200 mil za Gasprom APSOLUTNA sitnica.
On se razišao sa Rusima još u doba Staljina!! lale
Like a Star @ heaven

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:24

Super, sitnica, ajde spucacemo u kompaniju bez imovine

Ja cuh da su trazili da im se produzi monopol. Nece valjda protivno ugovoru? Nece sigurno, G. je to, ne bi oni to sebi dozvolili, sta je za njih par desetina miliona

Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:28

Friz ::


Nisi samo pojasnijo onu svoju tvrdnju da "će Rusi otići izvesno, ali ne zna se kada".
To bi valjalo da objasniš. Valjda imaš neku ideju što bi odlazili.......

Enver Hodza ::

I mislim da je cela ova prica oko NIS-a prenaduvana od strane nasih populistickih politicara. A gde se politika umesa, tu nema slobodnog trzista, kao sto znamo


Ostao si dužan odgovor!
Ne možemo na preskok da diskutujemo...





_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:32

P.S. Pinto ti je lepo rekao: TO je ono što ih zanima, ali ne po svaku cenu!

Naravno da su tražili produženje monopola. Pa i ti bi to isto pokušao na njihovom mestu.
Ili ne bi?
Dakle traže da se napravi Anex ugovora i monopol produži, ali za sada ih je naša vlada odbila.
Šta će biti dalje, da li će opet to tražiti.. ko zna?

P.S. I još nešto: nije NIS baš firma bez ikakve imovine...

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:42

Samo mi nije jasno kako znas sta ih interesuje i po koju cenu? Imas neke privilegovane informacije?

Nema smisla da se ovde preganjamo, ja sam izneo svoje sumnje, februar nije daleko, pa cemo videti.

Ako budem pogresio, priznacu gresku.

Ja sam se upravo i ukljucio u raspravu zbog prejudiciranih tvrdnji nekih ljudi ovde da ce se na NIIS zaraditi malo bogatstvo. Trenutna situacija nije takva.



Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:46

ok, ima imovinu, a da li ta imovina odgovara inbesticijama, proslim i buducim, ali Rusi pricaju svasta usled povecih kolicina votke
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 16:48

Ja tvoje stavove nisam kritikovao, ja sam samo hteo da mi objasniš zašto tvrdiš nešto!
Valjda je to ok?

Ovo o monopolu je valjda logično?
Rekoh: valjda bi i ti isto pokušao na njihovom mestu?

I ostala je još samo jedna tvoja tvrdnja koja me zbunjuje, pa ako ti nije teško, objasni je
"Rusi će otići kad tad, ali ne znam još kada" (parafraziran citat)

Zašto? Zašto tako misliš i zašto bi otišli??
Možda misliš da bi ga prodali nekom fondu ili konkuretu (Texaco ili BP)???


O imovini, otom potom... ne misliš valjda da im neće biti dozvoljena uknjižba onih 100 pumpnih stanica ili placa u Rafineriji Pančevo?? Ima tu i srpskog javašluka...



_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 17:52

Enver Hodza ::

Nema smisla da se ovde preganjamo, ja sam izneo svoje sumnje, februar nije daleko, pa cemo videti.
Ako budem pogresio, priznacu gresku.
Ja sam se upravo i ukljucio u raspravu zbog prejudiciranih tvrdnji nekih ljudi ovde da ce se na NIIS zaraditi malo bogatstvo. Trenutna situacija nije takva.

Trenutna situacija ne govori ni da si ti u pravi.
Nasuprot.
Brzo ce februar!
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 21:37

Slusajte ljudi, da ne tracimo ovde ni vase ni moje vreme.

Ja sam se na x puta ogradio da je to samo moje misljenje, da to nisu neke nepobitne tvrdnje i apsolutna istina, a povodom nekih postova u smislu – “kupi sad od penzionera, u februaru prodaj Rusima”, te se zapitah da li je to toliko sigurno.

Ja mislim da nije. Govorim ono sto bih ja uradio da sam uprava kompanije. Molim lepo, imali smo ugovor: ne povecavati dividende, ne otudjivatiu nepropisno imovinu, izvrsiti uknjizbu imovine... Imali smo i dogovor oko ponude za preuzimanje. Vi ispostujte svoj deo, vratite dividende, vratite imovinu... mi cemo svoj.

Licno, je ne bih ulazio u nov paket akcija, pogotovu u tom obimu (pa cak i ako je to za G samo paklica cigareta, te pare su realno velike), da su istiniti problemi na koje Rusi ukazuju povodom NIS-a. Svi znamo koji su to problemi, da se ne ponavljam 100x. Kada se to resi, ispunio bih svoj deo pogodbe. I imao bih opravdanje za neipunjenje iste.

Lepo vam rekoh, nadjite listu akcionara, vidite koga ima tamo, ako su clanovi UO i I tamo, i to u vecem obimu, nema brige. Ako nisu, bogami lose je.

Ako je nekolicina od vas uletela u vecu kupovinu NIIS, pa im ovakav nacin razmisljanja ne odgovara, boze moj, ali svako ima pravo da kaze svoje, makar to i ne bilo tacno.

Licno, voleo bih da mojih 5 NIIS i pre februara vrede po 500 EUR, ali mislim da to nije ostvarivo.

Februar nije daleko, ali jos pre cemo videte cvrstinu garancije. Cim se stabilizuje cena, Rusi a i domaci poznavaoci prilika krecu u kupovinu po npr.420, nece sigurno cekati da kupuju javnom ponudom po 4.8 * 105

Sto se tice pitanja cini mi se Gadafija ili kog vec, imam razloga da verujem da Rusi nemaju nameru da posluju ovde po trzisnim uslovima, da ce ici na produzenje monopola i da jedino na taj nacin ostaju ovde. Po politickoj liniji su usli, po politickoj ce ostati ili otici. Sa ovolikim nametima po litru, mislim da imaju i bolja resenja. A do regionalnog lidera sa NISom dug je put. Eto. Ali ni ovo ne mora da bude tacno, kao sto rekoh, moje misljenje samo.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Enver Hodza
Just looking
Just looking
Enver Hodza


Broj poruka : 18
Points : 90
Datum upisa : 13.09.2010

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 21:46

A da. Sad ce neko: "ok, Rusi ne kupe akcije od naroda, raskine se privatizacioni ugovor i sta.Kakve koristi imaju od toga? Sta ce zaraditi? Bolje im je da ostanu, ionako su za njih to sitne pare."

E pa nije. Odrace nas na arbitrazi, jer su nasi prvi prekrsili ugovor onim dividendama i udelom u H.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14 2010, 23:20

Momir ::
Enver Hodza ::

Nema smisla da se ovde preganjamo, ja sam izneo svoje sumnje, februar nije daleko, pa cemo videti.
Ako budem pogresio, priznacu gresku.
Ja sam se upravo i ukljucio u raspravu zbog prejudiciranih tvrdnji nekih ljudi ovde da ce se na NIIS zaraditi malo bogatstvo. Trenutna situacija nije takva.

Trenutna situacija ne govori ni da si ti u pravi.
Nasuprot.
Brzo ce februar!

Potpisujem. aplauz

Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 15 2010, 16:47

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Dabq


_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 26 2010, 02:04

Friz ::
Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Auuuu

Uuuuuuuuu...

Gde je i što se ne javlja član Enver Hodza???

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 26 2010, 10:39

Nastavak teorije zavere sledi kad NIS opet dodje na nivo 444 i kad zarada bude znacajnija od ove sad :)
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimePon Sep 27 2010, 00:05

Nema tu nikakve teorije zavere. Nadam se da je ljudima jasna veoma prosta i ovde neosporena teza koju neki zastupaju- da ce Rusi moci da biraju da li ce, ili nece, kada ce i po kojim uslovima eventualno otkupiti ostale akcije. Ko misli da zna odgovore na ta pitanja, siroko mu polje i plodno investiranje. Moja malenkost vas samo poziva da dobro razmislite pre nego sto ulozite u NIIS. Ja bih recimo pre uplatio novac u humanitarne svrhe nego pod ovim nefer uslovima kupovao NIIS. Gre'ota da se baci, na ovu skupocu. Nije pravo pitanje iz naslova ove teme, niko ovde ne tvrdi da poseduje kristalnu kuglu, pravo pitanje je da li ce Rusi moci da ne otkupe nase akcije ako im tako bude odgovaralo? :truba:
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?   Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a? - Page 2 Icon_minitimePon Sep 27 2010, 10:37

Za sada nemaju potrebe, jer im se akcije sada kupuju/imaju korist/.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
 
Da li će Rusi da nas prevare na akcijama NIS-a?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Da li ce Francuzi i Vucic da nas prevare, kao Rusi i Tadic na NIS?
» RUSI SU KRIVI ZA SVE
» U koju srpsku banku ulaze Rusi?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: