BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO

Ići dole 
+100
Jerry Springer
Gocili
Voiceoflaw
Ilija
Boza Belex
Nauzika
Bond
Nikola
Petar Pan
Mivanovic
Spejs
Nik
oec.Lukic
sonne
Dragan S
Sutra
Firke77
LUMTDZOS
Zoranecc
Orisni
mr Bean
Taliano
Rogy
Dragan11
Djavo
Dejansss
Drasko
Pera Zdera
Momir
MHE kila(H)WATacina
E.T.
Bookmaker
Racunarko
Dibesto
Steve McQueen
Yudejavu
Smile
zORAn
Dalaj Lama
Boby
Ceras
Fast
C R A Z Y
Big Mile
Dosije
JelenaS
Tamanend
real_finanza
Astana
BBrroo
Boranija
Fmember
Nemesis
Novosadjanin007
Prokuplje
Sahbaz
Ars Vivendi
Zokiutd
Strbac
IgorHaki
Limited011
MYSTIC021
Drag65
Bombica
Friz
Mitar
Teletrader
Gagins
KRUSKA
pakodazna
Kobe Bryant
Maca
Zeljko
MarkoJTD
Mozartru
GogaAna
Aleks
Kenzo
Sasa965
Non-ProfitOrganization
pepsiman
Jovana2009
Greta
Aritmeticar
ILoveRoses
Pekoilic
Sneki
Milica1
Slovenac1
Vladulns
MilanLaki
iki
NEBOJSAe
Ris
Dexiv
Kupi akcije
Ivan2211
Atomski mrav
Berza011
HUACHUMA
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Sledeći
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/24/2011, 08:24

Sta se to sinoc desilo pa su berze u USA sinoc pred zatvaranje skliznule vise od -2% ?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/25/2011, 14:49

vidi ovo sirenje panike:

On ocenjuje da bi ukidanje zajedničke evropske valute dovelo do velikih gubitaka za građane i privredu u Srbiji jer bi svi depoziti i krediti, ali i deo deviznih rezervi države, morali da se prebace u dinare ili neku drugu valutu i za to bi se plaćale kursne razlike.
Ako propadne evro, vraćamo marku

Ris, kako ti samo uspeva da ovo predvidis sesir ?

pitanje @Ris i ostalima:

da li se isplati kupovati dolar danas? treuntni eur/usd odnos je 1.32

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/25/2011, 21:44

Ris ::
koliko je narastao faz od kada sam rekao nekih 30%? od mozda je vec danas moglo da se izadje sa pola. Bice jos jedan manji krug zeleneog na berzama, i onda tresak pravi veshtica Sto se tice faza moci ce on jos jednom na 40setak $ da se kupi. Nemojte da vas ponese zelenilo koje ce verovatno biti ajkula Ja licno cekam da prva raketa udari na Iran i sa svim parama ulazim u naftu 89

Ja baš mislim suprotno!! Ovo je pravi trenutak za kupovinu akcija firmi sa dobrim fundamentima!! Na kraju i uz propasti valute-ostaješ vlasnik nekog procenta dobre firme!! Naglašavam DOBRE!! Prednost bih dao delatnostima vezanim za ishranu,farmaciju i energente. sesir
Nekako mi to sve solidnije zvuči nego traženje sigurnosti u dolaru 89

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/25/2011, 22:19

Fmember ne kupovati! cekaj da opet padne.Moj savet prodaj euro dinar ce da raste. Talijano slazem se za kupovinu ali ne jos, ide jos jedan veliki talas crvenila racunaj na objavu, zvanicnu recesije, mozda ponovnog pada kreditnog rejtinga USA. Imas mnogo bolje resenje od rizika. 1. cekati da zlato dodje na 1500$ i kupitiga.
2. Kupovati Australiski dolar oko marta.
3.Slucaj rata sa Iranom kupiti Naftu.
3.Kupovati dobre lokale jeftino na pesackim centralnim zonama.
4. Kuce (u uzem centru npr NS)
5. Njnive pogodne za vinograde i vocnjake.
Nije vreme za akcije jos uvek ,bice samo polako. Ja netrazim u dolaru sigurnost samo ga gledam kao Akcije njime trgujem, u ovom momentu velike su oscilacije, a jakooooo je tesko izgubiti. Razmilite samo da dolaze izbori i da ce dinar biti jak kod mozda bude oscilirao 100-105
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/25/2011, 22:49

Ris ::
Fmember ne kupovati! cekaj da opet padne.Moj savet prodaj euro dinar ce da raste. Talijano slazem se za kupovinu ali ne jos, ide jos jedan veliki talas crvenila racunaj na objavu, zvanicnu recesije, mozda ponovnog pada kreditnog rejtinga USA. Imas mnogo bolje resenje od rizika. 1. cekati da zlato dodje na 1500$ i kupitiga.
2. Kupovati Australiski dolar oko marta.
3.Slucaj rata sa Iranom kupiti Naftu.
3.Kupovati dobre lokale jeftino na pesackim centralnim zonama.
4. Kuce (u uzem centru npr NS)
5. Njnive pogodne za vinograde i vocnjake.
Nije vreme za akcije jos uvek ,bice samo polako. Ja netrazim u dolaru sigurnost samo ga gledam kao Akcije njime trgujem, u ovom momentu velike su oscilacije, a jakooooo je tesko izgubiti. Razmilite samo da dolaze izbori i da ce dinar biti jak kod mozda bude oscilirao 100-105
Da-za dinar se slažem biće relativno stabilan do izbora,mada je tu mršava zarada....trebalo bi prodati na 104 recimo i oročiti na 6meseci-ili kupiti odveznice 13-14%.
Već svaka baba priča da će biti recesije,što me navodi na mišljenje da će je svet ipak zaobići.Dovoljan je samo mali napor-pre svega u EU.Ključ je u rukama Nemaca i ECB....ako počnu da štancuju sve će biti OK i funkionisaće kao i mnooogo godina unazad.Mislim da će ovoga puta Nemci popustiti-iskeno se nadam tome!! S druge strane u Americi stvari takođe mogu da se reše "lako".Mnoogo malih i srednjih američkih firmi čekaju kredite i garanuju veliki broj novih radnih mesta...Para u bankama ima-samo su one sad usmerene umnogome na špekulativne poslove.Istog momenta kad se u EU nađu rešenja biće usmerene u privredu-jer će im špekulacije biti pročitane....tada akcije rastu!!Osim možda na belexu od

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/25/2011, 23:21

E to i mene brine. Osim na belexu!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/26/2011, 03:02

@Zoranecc

preko skoro svake brokerske kuce sada mozes kupovati strane hartije od vrednosti, tako da beleks caoslav. Ovaj forum moze i dalje da opstane i da ostanemo i mi na njemu, samo sto vise ne bi gubili pare, nego bi ih zaradjivali.

@Ris

Za nekretnine se slazem ko ih nema, ali ipak one najbolje u Srbiji po mom znanju daju oko 5% neto godisnje tako da ne bih preporucio vise od 30-40% da bude u njima. Sto se njiva tice moras da se bavis poljoprivredom da bi profitirao puno. Od izdavanja isto 5% maksimum koliko znam. Inace tema nekretnine ima jedan post za poslednja tri meseca. To je katastrofa. Nadam se da ce vise ljudi imati dovoljno para da se bave i time. Otac od mog prijatelja naprimer ima garazu viska i izdaje je. Na cenu kupovine od pre 5-6 godina ima 9-10% neto. A toliko para sigurno ima svako od ljudi ovde.
Nekretnine se mogu prodati svakih 7-10 godina najranije, te su najnelikvidnija vrsa imovine i nemaju znacaj za ovu temu koja je prilicno kratkorocno usmerena.

O nafti i dalje mislim da je precenjena nekih 10% trenutno. I inace mislim da je potpuno besmisleno posedovati naftu koja je u poslednjih 10, 20 i 50 godina rasla inflacija + 2%. A toliko ce rasti i u buducnosti. Mnogo je bolje posedovati NIIS ili bilo koju stranu kompaniju iz tog polja. Takve kompanije imaju prosecnu dividendu od 5% i plus im vrednost raste za inflacija + 2%. Sto se tice rata s Iranom pre par dana na slavi mi je jedan radikal i pristalica teorije zavere rekao da Amerika sigurno nece napasti Iran zato sto oni maltretiraju samo slabe zemlje gde nece imati nikakvih posledica. Iran moze da unisti Izrael, da se medjusobno uniste da budem precizan. I ko je tu pobedio? Zato se ta igra nece ni igrati.

O Australijskom dolaru cu sledeci put.

Da se vratimo na glavnu temu indeks SP500 i njegova putanja u buducnosti. Otkada sam rekao da bi dno moglo biti na 1180 on je pao jos 2%. I dalje mislim da bi mogao da bude jedan osrednji uzlet za kraj godine na nekih 1250-1300 kao i pre dve nedelje. Tek tada se mogu ocekivati q4 podaci i potvrda recesije u Evropi. Mislim da ce i tada novi talas panike biti zaustavljen na 1150 kao sto se nadam i ovaj sledece nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/26/2011, 11:36

Nije za ovu temu ali cu dotati par stvari... Ja sam spekulant i kada sam rekao kupovati zemlju i nekretnine, mislio sam ispod trzisne cene jer se to sada moze. Ja sam na fruskoj gori kupio 5000m2 plac za 1500e kafa sta mislis hocu zaraditi 5% na godisnjem nivou mmmm? Zatim kod sajma u NS u suterenu nov stan 34m2 za 14000e i tu neverujem da ce biti 5%, Ucentru NIS-a pesacka zona, prodat lokal 70M2 30000e izdajese sada za 1000e. U Alexincu u centru onaj hotel kupljen za smesne pare a samo jedan lokal se dole izdaje za 2000e.... tako da zarada se nestvara prodajom nego kupovinom. love3 Neka bog cesto podari ove krize.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/28/2011, 09:30

Mladen Dodig direktor Istraživanja i analize u Erste Banci, opisuje najveću berzu hartija od vrednosti u SAD, osnovanu pre 219 godina, koju je nedavno posetio. On primećuje da su brokeri zabrinuti su i pasivni, naročito kada su u pitanju razvijena i periferna evropska tržišta.


Šta tamošnje investotore najviše plaši u Evropi, a šta u Americi?

Veoma su skeptični u pogledu održivosti evra kao zajedničke valute, dok su u svom dvorištu skeptični prema akcijama nadležnih finansijskih institucija usmerenih ka revitalizaciji ekonomske aktivnosti. U takvim okolnostima, oni pomeraju svoj fokus prema Africi i drugim egzotičnim destinacijama.

Šta u takvim okolnostima mogu da očekuju tržišta poput našeg?

Za sada, ona neopravdano ostaju van domena njihovog interesovanja, ali verujem da će se to uskoro promeniti. Zbog izuzetno slabe likvidnosti u trgovanju našim akcijama, najpre možemo očekivati dolazak manjih, oportunističkih fondova, ali će za njima sigurno doći i veća imena iz industrije investicionih fondova. Na “udaru” će prvo biti kompanije koje isplaćuju dobre dividende, sa menadžmentom koji je transparentan prema investitorima, koje imaju visok ROE i nizak odnos tržišne cene i knjigovodstvene vrednosti, nizak nivo neto duga, snažnu sposobnost generisanja gotovine. Naravno, preduslov za ovakav razvoj događaja je rešenje sistemskih problema u EU i jasan znak da postoji kritična masa za smirivanje tržišta.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 15:07

Sta su bjavili kada sve krenulo burno da raste?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Yudejavu
Still learning
Still learning
Yudejavu


Broj poruka : 65
Points : 120
Datum upisa : 14.11.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 15:50

Centralne banke SAD, evro regiona, Kanade, Velike Britanije, Japana i Švajcarske su se dogovorile da smanje troškove nabavke dolara (ako sam dobro preveo) putem swap aranžmana


http://www.bloomberg.com/news/2011-11-30/asian-stocks-u-s-futures-fall-after-s-p-downgrades-banks-yen-weakens.html
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 16:56

DAX 6.090,37 +290,46 +5,01% armo

DOW JONES 11.961,98 +406,35 +3,52% kapa


_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 17:08

Samo kod nas i dalje crvenilo. Dokle? Valjda dok se ne sredi ovo na Severu Kosova!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 17:18

Zoranecc ::
Samo kod nas i dalje crvenilo. Dokle? Valjda dok se ne sredi ovo na Severu Kosova!

Kad im postane skupo napolju-dolaze na belex da kupuju.Dakle,mozda već sutra!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 17:44

Drug Lenjin je odavno pitao: Šta da se radi?
http://www.limundo.com/originalslika-5444799.jpg

Svetske berze su drečavo zelene, a mi u jasnom silaznom trendu.
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 21:02

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/292841/Sest-najvecih-centralnih-banaka-sveta-se-udruzilo-protiv-krize

Šest najvećih centralnih banaka sveta se udružilo protiv krize

Šest najvećih svetskih centralnih banka - Federalne rezerve SAD, Evropska centralna banka, te centralne banke Japana, Kanade i Švajcarske - udružilo je snage kako bi sprečile pad likvidnosti u finansijskom sistemu. Neočekivana saradnja giganata podstaknuta je krizom u Evropi.

Analitičari poslednjih nedelja upozoravaju da se pojedine evropske banke bore za pristup dodatnim sredstvima iz straha od nekotrolisanog bankrota unutar evrozone.



Šta žele centralne banke?



Praktično, Federalne rezerve SAD šalju dolare Evropskoj centralnoj banci u zamenu za evre. Snižavanjem troškova transakcije, ovaj potez će evropskim bankama pojeftiniti pristup dolaru.

Amerika, naravno, ne plaća račun za saniranje evropskih banka. Ali, kako je navela agencija Blumbeg, SAD na ovaj način pomažu da se reši kriza u Evropi. Isti princip važiće i za britanske banke. Cilj mere je da se povećaju raspoloživa likvidna sredstva između centralnih banka.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 21:46

po ovome bi dolar trebao dole ili???
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 21:58

Dow 12000

Sutra glavna vest: Šest najvećih SRPSKIH banaka se udružilo protiv krize... od
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 22:00

Ris ::
po ovome bi dolar trebao dole ili???

Da, već je krenuo - izlazi.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime11/30/2011, 22:26

Da-sad iz dolara u rsd!! a iz rsd u podcenjene akcije!! Ako ovakav skok ne bude sutra imao odjeka u nas-stvarno smo smeće!! Još je i Tadija"priznao" Kosovo!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 00:04

talijano, velik si optimista, ali se kod nas nakupilo mnogo problema i teško ce ko investirati u Srbiju dok se to neteši. Ko ce normalan uložiti u ovaj naš plicak od belexsa, pred izbore, gde ministar policije pominje neke ratne opcije kao mogucnost? Ajde razmisli. Bice sutra uspeh ako ostanemo na O ili neki kilavi tanki plusic.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 00:10

@Ris

gde je vrh, da li ce SP ici opet samo do 1280 ili ce nastaviti do nove godine, pa gde stigne, mozda cak opet do 1350?

Znao sam gde je bilo dno, ali nemam pojma gde ce biti vrh.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 08:13

Ris ::
koliko je narastao faz od kada sam rekao nekih 30%? od mozda je vec danas moglo da se izadje sa pola. Bice jos jedan manji krug zeleneog na berzama, i onda tresak pravi veshtica Sto se tice faza moci ce on jos jednom na 40setak $ da se kupi. Nemojte da vas ponese zelenilo koje ce verovatno biti ajkula Ja licno cekam da prva raketa udari na Iran i sa svim parama ulazim u naftu 89
Evo odgovora kafa ako dodje faz na nekih 35$ samo kupovina, sve je ovo mali predah nezalecitese. Ovaj rast eura je zadnja prlika za kupovinu, malo i mene muci da li do nove godine ide rast, u jednom od mojih predhodih potova pocetkom proslog meseca napisao sam da je dno do 30.11 mora da bude jos jedan slom pre oporavka pravog.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 08:25

Mislim da ćemo u decembru gledati na delu-strah od inflacije i devalvacije evra.Banke se nešto dogovaraju-moguće da će biti štampanja u tri smene!U zadnjih nekoliko dana u BG se beleži pojačano interesovanje za alternativne valute....pa čak i "egzotične"poput Norveške krune.Takođe i nekretnine su na meti.Videćemo dali će neki evro zalutati i na belex! od

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 08:27

Talijano jedino sto me brine i sto smo naucili na berzi je da reba ici kontra od krda. pec
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 08:46

Da li mogu kod Kineza na beogradskom buvljaku da se kupe juani? Znalci kažu da je to potcenjena valuta.
Nazad na vrh Ići dole
Yudejavu
Still learning
Still learning
Yudejavu


Broj poruka : 65
Points : 120
Datum upisa : 14.11.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 10:15

Aritmeticar ::
Da li mogu kod Kineza na beogradskom buvljaku da se kupe juani? Znalci kažu da je to potcenjena valuta.

Bravo za ideju. To je valuta budućnosti!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 11:09

Aritmeticar ::
Da li mogu kod Kineza na beogradskom buvljaku da se kupe juani? Znalci kažu da je to potcenjena valuta.

Čuvaj se na buvljaku-čuo sam da se valjaju lažni juani kafa

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 538
Points : 1953
Datum upisa : 19.03.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 12:36

Yudejavu ::
Aritmeticar ::
Da li mogu kod Kineza na beogradskom buvljaku da se kupe juani? Znalci kažu da je to potcenjena valuta.

Bravo za ideju. To je valuta budućnosti!

Nisam siguran da je ideja baš sjajna. Možda za kratkotrajnu špekulaciju ali ne i za čuvanje vrednosti.
Kinezi kao i ostale istočnjačke nacije imaju drugačiju filozofiju od evreopljana i amerikanaca kad je u pitanju novac. Oprezno!

Ne bih se igrao i čuvao moju vrednost u njihovoj valuti. Verovatno ne bih mirno spavao. Možda u njihovim firmama da ali u valuti bih razmislio. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/1/2011, 12:37

Juan ce rasti oko 3% godisnje u odnosu na evro i dolar

vise ti se isplati da orocis evro na 7%, nego juan na 3%, ali za juan ne mozes dobiti ni 3%
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime12/10/2011, 10:22

AMERIČKO TRŽIŠTE

Wall Street: Evropski dogovor doneo optimizam
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 10.12.2011. - 09:20:00

NEW YORK - Na Wall Streetu su u petak cene deonica porasle, nakon što su čelnici Evropske unije dogovorili striktnija budžetska pravila kako bi vratili poverenje tržišta izgubljeno tokom dvogodišnje dužničke krize. Dow Jones indeks ojačao je 186 bodova, ili 1,55 posto, na 12.184 boda, dok je S&P 500 skočio 1,69 posto, na 1.255 bodova, a Nasdaq indeks 1,94 posto, na 2.646 bodova.

Na jučer završenom samitu EU-a čelnici 26 od 27 članica potvrdili su sporazum o jačanju fiskalne discipline i automatskim kaznama u slučaju prekoračenja dogovorenih proračunskih pravila, što bi trebalo pomoći rešavanju dužničke krize eurozone.

Svih 17 članica eurozone pristalo je na dogovor, devet ostalih članica EU-a najavilo je da će ga potpisati nakon konzultacija s nacionalnim parlamentima, a jedino mu se Velika Britanija neće priključiti.

„Dogovor o fiskalnoj disciplini će pomoći, no ne zadugo. Nema sretnog završetka ove situacije, to su samo rešenja koja nisu loša“, kaže George Feiger, direktor u kompaniji Contango Capital Advisors.

Cene deonica već su duže vreme rasle u očekivanju europskog dogovora, pa je od kraja novembra S&P 500 indeks ojačao 6,5 posto.

No, u četvrtak su vodeći indeksi oštro pali, nakon što je Europska centralna banka poručila da neće pojačati kupovinu obveznica članica eurozone, dok su se ulagači nadali većoj pomoći ECB-a u stabilizaciji tržišta obveznica, gde prinosi na dugove prezaduženih članica tog bloka dostižu dugoročno neodržive nivoe.

Deo jučerašnjeg rasta cena deonica analitičari pripisuju i korekciji cena nakon oštroga pada u četvrtak.

Pozitivno su na tržište uticali i novi dobri makroekonomski podaci. Raspoloženje potrošača u SAD-u dostiglo je početkom pnovembra najviši nivo u poslednjih šest meseci, zahvaljujući poboljšanjima na tržištu rada i u celokupnom američkom gospodarstvu.

No, slabljenje najvećih svetskih gospodarstava, pri čemu eurozoni prijeti nova recesija, ostavlja traga na poslovanje američkih kompanija.

Juče je Du Pont smanjio procene svojih rezultata u ovoj godini, zbog sporijeg rasta na nekim tržištima, pa je cena deonice tog proizvođača hemikalija pala više od 3 posto.

Zbog slabljenja potražnje, procene poslovnih rezultata u tekućem kvartalu smanjio je i tehnološki div Texas Instruments.

Zbog svega toga, ulagači su oprezni, na što ukazuje mršav obim trgovanja. Na Wall Streetu, American Stock Exchangeu i Nasdaqu vlasnika je juče zamijenilo 6,7 milijardi deonica, znatno ispod prosečnog dnevnog obima od 7,95 milijardi.

Pritom je odnos između deonica koje su dobile i onih koje su izgubile na vrednosti iznosio 6 naprema 1.

U celoj ovoj nedelji Dow Jones indeks ojačao je 1,4 posto, dok je S&P 500 porastao 0,9, a Nasdaq indeks 0,8 posto.

I na europskim su berzama cene deonica juče porasle. Londonski FTSE ojačao je 0,83 posto, na 5.529 bodova, dok je frankfurtski DAX indeks skočio 1,91 posto, na 5.986 bodova, a pariški CAC 2,48 posto, na 3.172 boda.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime1/2/2012, 14:58

Statističari imaju sada posao da srede podatke za čevrti kvartal 2011. godine, pa da razmislimo šta ćemo dalje. U međuvremenu da vidimo kako je BDP uticao na berze pre tri godine za vreme svetske ekonomske krize. Podatke koje dajem sam izvadio otprilike. Minimumi i maksimumi berzanskih indeksa nisu u decimalu tačni, a kvartalni porast BDP-a po oporavku pre 2011. sam sažeo u interval gde je realna vrednost negde između. Nema smisla na osnovu ovoga izvoditi precizne zaključke o korelaciji BDP-a i indeksa, već samo da steknemo osećaj gde smo sada.

Podaci su u formatu:

Zemlja
najveći kvartalni pad BDP-a tokom krize, rast nakon oporavka
berzanski indeks
minimalna vrednost tokom krize, maksimalna vrednost nakon oporavka
današnja vrednost

SAD
-6.8% 1.7-5.0%
DJ
6550 12.600
12218

Nemacka
-3.7% 0.5-2.1%
DAX
3690 7520
6030

Italija
-3.0% 0.0-0.6%
FTSE MIB
12.900 24.425
15.358

Francuska
-1.6% 0.3-0.6%
CAC
2540 4150
3195

Velika Britanija
-2% 0.2-1.1%
FTSE
3510 6090
5570

Spanija
-1.6% -0.15-0.3%
IBEX
6700 12150
8684

Videćemo da li berze dobro predviđaju, ali otprilike je ovako: u SAD se očekuje rast, u Italiji, Španiji i Francuskoj pad, a za Nemačku i Veliku Britaniju nesigurnost u proceni je značajna, ali možemo očekivati stagnaciju. Još da se smanji volatilnost pa da živimo kao sav normalan svet.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime1/3/2012, 16:58

Bogami,juče i danas se berze u svetu leepo zelene.....videćemo šta naš bedex kaže...

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime1/3/2012, 21:15

taliano ::
Bogami,juče i danas se berze u svetu leepo zelene.....videćemo šta naš bedex kaže...
od mozes da pretpostavis od
Bice rasta ovaj mesec pa jos jedan veliki pad krajem januara sesir
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO   USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO - Page 23 Icon_minitime1/3/2012, 21:26

taliano ::
Bogami,juče i danas se berze u svetu leepo zelene.....videćemo šta naš bedex kaže...
Berza su zalene da zelenije ne mogu biti. Ali me vise raduju izuzetni rezultati Nemacke privrede, sto znaci da u Evropi nije tako crno kako se pise!
Nazad na vrh Ići dole
 
USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO
Nazad na vrh 
Strana 23 od 26Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Sledeći
 Similar topics
-
» USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...
» Ko poseduje Srbiju?
» Trziste za beli luk
» Savez za Srbiju
» trziste zalozene/hipotekarne imovine

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: