BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)

Ići dole 
+62
Zlatni ZUB
nikica37
njegoš
Greta
ntvala
Stenli
Pijacar
o
Shpekulant
chuka011
Mitar
Moschino
ratko3
Atomski mrav
Mc.Intosh
fantom
shema
teja
odisej
Ivona
Dejansss
Shonjo-Shogun
Sare
Poštar
Taliban
tigrovic
Admin
Ivan
MVP
nervozaniglup
Air
BojanNS
AlNik
Grlja
opet ja
Actarus
don aljoša
Feliks Mileker
Dr Zuk
komsinica
milos018
Guverner
milojko
Matthew Greenburgh
Sisoje
erichser
genijeurazvoju
Tihi
Delfin
Kobe Bryant
xj
Rade
Nole
cromodora
Karlito Brigante
milan812
IN&ON
Broker-YU
slalic
Sneki
Milos86
Pendula011
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 02:07

Ej, nemoj jos da te ljute, istrpi ih jos malo da se, na jesen, cena popne, dok se iskrcam, pa se posle svadjajte, kupujte, prodajte, sta ko voli. Uostalom, ako ce biti jeftina i laka akvizicija mozda bih ja mogao da pozajmim neke pare od rodjaka i po komsiluku pa da je pazarimo nas dvojica zajedno, sta kazes :geek:

Tvoje prognoze ne zvuce sjajno. Mali (a nadam se i veliki) ocekuju da se cena vrati na 45.000 ili ti PB 2 (nova KKV je 23.160din) vec sada, dok se objave Q3 rezultati, oktobar/novembar a ti je predvidjas tek za mart 2008. Ako uzmes u obzir da je cena u januaru bila 45.000 to mu dodje godinu dana cistog stajanja u mestu dok je ceo belex ludovao a sve ove ostale banke koje si "napljuvao" otisle gore. Ovo znaci i veliki oportunity lost a to ce toliko unervoziti male da ce zagusiti trgovanje ponudom. Ako vec kazes da ozbiljni investitori idu daleko ispred NBS rezervacija i znaju da je dobit za 1H oko 350 mil dinara zasto ne kupuju po 45.000 vec sada, po komparativnim parametrima u sektoru banka je i na toj ceni jeftina. Inace, za Credy si u pravu, trenutno seta do PB 3,5 i stvarno ne razumem po kojim parametrima ti je jeftina ali k'o sto sam rekao, nisam covek iz branse.

Necu vise nista da sugerisem oko menadzmenta, rekao sam sve sto imam a oni neka rade svoj posao pa ih necemo ni spominjati. Kada sam spominja Skupstinu mislio sam na "institualizaciju" rada banke za naredni period, sta ces transparentnije od toga. Znaci, lepo im se formalno odredi sta treba da rade i kakvu poslovnu politiku da sprovode, to se sve odstampa kao odluka skupstine i onda nema nagadjanja i panike. Nisam mislio da treba neka negativna kampanja da se pokrece, to nikome nije u interesu ali i ovako nije dobro pa mi se status quo cini podjednako losim resenjem.

Rado Sustar, bio direktor Ilirika Investments AD Jugoslavija a potom presao u AC Invest d.o.o. Srbija gde je, danas, rukovodilac. Ne bi trebao biti problem sa njim stupiti u kontakt a ja bi se vasem susretu bas obradovao, mozda cak mogu da ugovorim nesto preko svojih poznanika. Pa jos ako i mene povedete (da pokupim neke "cake") castim celu kafanu! On je na prosloj skupstini zastupao slovence i hrvate sa oko 120.000 glasova ali je bio vise nego skrt u komentarima i predlozima, nastupio je sa gomilom fraza i delovao kao da je zalutao u Sava Centar. A kazu da je jak igrac confused Ajde ti vidi dal' od njega "ima leba" pa nas izvesti.

Kazes da je sva sreca pa u sluchaju AGBN nema vishe problema sa minimalnom cenom po bolesnom sprskom zakonu o preuzimanjima, mada i to moze brzo da se promeni. Po zakonu, koliko znam, cena preuzimanja ne moze biti manja od najvise trgovane u proteklom periodu po odredjenom kriterijumu ali moze to sve da se "uredi" (drzi se, kao sada, vestacki nizak prosek cene ili sl.).

Svojevremeno je kruzila forumom i analiza stanja u AGBN direktora AS Financial centra, Budimira Vujacica pa bih voleo da cujem tvoj komentar na ono sto tamo pise.

Kazes da ovi iz banke treba da reaguju momentalno ali to govoris vec mesec dana a oni nista. Lepo je Ajnstajn objasnio da je vreme relativan pojam :clap:
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 08:19

U principu ne bih voleo da predvidjam cenu na berzi, jer ne mogu to da radim. Vidim koliku banka moze da ima cenu u potencijalnoj transakciji -- kada ce ta transakcija da bude, ne znam -- imam neke indikacije, ali to nije dovoljno da budem siguran. Verujem da ako Q3 rezultati budu bili "chudni", da ce mali potencijalno krenuti da dump-uju, ali sam siguran da ce "smart" investitori spremiti dobru lovu da isprate ponudu na tim nivoima. ;) Ja u principu ne vidim razlog zbog kojeg banka vec sada ne trguje na RSD 45,000 -- razlozi mogu biti vrlo losh news flow, ne u smislu loshih tema vec u smislu izostanka bilo kakvih relevantnih informacija.

Nisam potpuno siguran da je na RSD 45,000 AGBN jeftina -- ako cemo striktno u teoriju, Antonicev trogodishnji biznis plan koji ne predvidja preuzimanje je sasvim sigurno vrlo konzervativan i ne preterano ambiciozan. Kada bi procenjivao vrednot tog njegovog plana, mozda trenutna cena i ne bi bila tako losh pokazatelj. Situacija je sa ostalim srpskim bankama identichna. Problem je sa srpskim bankama shto je skoro svakoj u cenu prajsovana ochekivana M&A premija. U cenama za AGBN i CYBN ne mislim da jeste, i zato su mi na relativnoj bazi interesantnije od drugih. AIKB ne znam na chemu trguje -- necu da komentarishem tu banku vishe jer nemam info, a na bazi onoga shto imam cena mi je vrlo sumnjiva.

Da budem jasniji, da ne bude da sam opet kontradiktoran. Ja kada pricham o ceni AGBN ja ne mogu da zamislim tu banku u scenariju u kojem ostaje sama -- to je siguran put u propast. Dva scenarija samo vidim realno: a) stranog kupca (prijateljski ili neprijateljski nastrojenog), ili b) merdz sa domacom bankom. U scenariju a) u kojem se AGBN kupuje za cash mislim da stranac ima toliko sinergija sa AGBN da moze lako da plati EUR 250 do 300 miliona preko sadashnje cene. Problem moze da nastane ako se pojavi neki sumnjiv lik koji nudi akcije, ali da ne raspredamo mnogo prichu. Merdz se drugachije procenjuje -- tu se relativna vrednost analizira, pa stvari izgledaju drugachije.

Credy mi se chini dirty cheap po svim parametrima -- evo nekih (sve je na 1H 2007, BU stavke anualizovane):

P/prihodi:
CYBN: 6.1x
KMBN: 12.6x
AIKB: 14.1x
MTBN: 13.4x
AGBN: 10.0x

P/BV (svi su normalizovani na racio kapital/aktiva od 20.7% shto je prosek za sektor u junu 2007.):
CYBN: 3.06x
KMBN: 4.77x
AIKB: 5.89x
MTBN: 5.14x
AGBN: 2.59x (ovde vidish takodje jasno koliko je u stvari AGBN jeftina!)

P/aktiva:
CYBN: 0.61x
KMBN: 0.94x
AIKB: 1.47x
MTBN: 1.34x
AGBN: 0.84x

P/krediti:
CYBN: 1.71x (ovde je relativno skuplji od AGBN), ali mislim da je to zato shto mu je potencijal na strani prihod najveci)
KMBN: 1.83x
AIKB: 2.33x
MTBN: 2.64x
AGBN: 1.50x

P/depoziti:
CYBN: 0.88x
KMBN: 1.21x
AIKB: 3.87x
MTBN: 2.87x
AGBN: 1.85x

P/# prodajnih mesta:
CYBN: €0.8m
KMBN: €4.7m
AIKB: €18.9m
MTBN: €3.5m
AGBN: €2.6m

Mislim da je sada jasnije zashto je Credy dzabe. ;) ;) ;)

Ne znam, ne mogu josh jasno da vidim koristi od vanredne sednice, chak i kada bi joj cilj bio poboljshanje transparentnosti. Mislim da bi se menadzment samo josh vishe osetio alienated -- ne znam. Meni se dodushe uchinilo da komuniciraju sa velikim akcionarima redovno. Mada opet, mozda si u pravu, mozda bi to poboljshalo stvari. Meni samo nije jasno kako ti ljudi ne kapiraju da ne treba da naprave Citigroup, nego malo zivlju operaciju da ljudi vide da se neshto pozitivno ipak dogadja i da potencijal postoji. Ponavljam, trebaju im bolji savetnici od onih koje sada imaju (ako ih uopshte imaju).

Ne znam ko je taj chovek -- dacu ovde klincima da mi istraze. ;) Koliko se secam, Ilirika je AGBN broker. Mozda ne bi bilo loshe da ga kontaktiram da vidim da li bi bio raspolozen za sastanak. Kada kazesh gomila fraza i zalutalo je delovao -- koju je stranu drzao? Da li je bilo moguce utvrditi u kojem mu taboru lezi lojalnost? ;) Teshko je proceniti da li od nekoga ima 'leba ako taj neko nije u raspolozenju da udje u ozbiljan razgovor. Provericemo prvo ko je i shta je u pitanju pa da vidimo ima li smisla neshto raditi. Sa moje strane, ja mogu da mobilizujem pola Londona i bankara koji imaju mega kredibilitet u regionu, ali sve je to uzalud ako svi ti ljudi imaju neku drugu agendu.

Shto se trenutne cene na berzi tiche rekao sam nekoliko puta shta mislim da su razlozi -- nema novih relevantnih informacija a i period je mrtav. Verujem da ce se stvar popraviti u narednim danima -- da sachekamo, pa da vidimo.

Nisam video tu analizu stanja u AGBN -- gde da trazim da prochitam?

Znam, momentalno ja mislim da treba. Ali znash kakav je period -- svi su na odmorima, onaj u vikendici, ovaj na moru, treci je sam u ofisu. Samo da ne zakasne sa pripremama, to je glavna stvar.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 11:14

AGROBANKA: REAGOVANJE NA REAGOVANJA
povodom mog kratkog intervjua koga sam dao nedeljniku
Ekonomski magazin od 09.07.2007. god.

Predmet ovoga teksta neće biti dalje ubeđivanje nadležnih i javnosti kako je konverzija navodnog duga Agrobanke a.d. prema Državi po osnovu Zajma EBRD nezakonita – konačno ta dilema je prošle nedelje i formalno okončana potpisivanjem ugovora od strane kompetentnih.
Međutim, ubeđen sam da najinteresantnije tek treba da se dogodi. I to po onoj narodnoj „ ne pada sneg da pokrije breg, već da . . . “. U svakom slučaju glavna uloga u ovoj priči namenjena je Državi.
Nakon ugovorene zamene potraživanja za 98.445 akcija Agrobanke po ceni od 36.000 din. po akciji, za Državu bi bilo najbolje da je nekako život stao i sve se završilo na nivou ove cene bez bilo kakvih daljih tržišnih događanja u vezi ove Banke.
Ali, kako se radi o :
- akcionarskom i to otvorenom, društvu sa preko 5.000 akcionara;
- Berzi na kojoj su ove akcije na samom vrhu po likvidnosti, kao i da učestvuju u svim aktuelnim berzanskim indeksima;
- skrivenim ili neskrivenim namerama i interesima mnogih zainteresovanih učesnika,
jasno je da je takvo konzervirano stanje naprosto nemoguće. I tu Državu čekaju dva moguća scenarija. Ni jedan ni drugi, bar kada su u pitanju javni i moralni aspekt, za nju ni najmanje nisu prijatni. Istina, to istovremeno ne znači da za nekoga ili neke (to mislim i na samu Državu) nije i koristan.
Prvi scenario: Ako Država, vezano za berzansko kretanje cene ove akcije , ne bude pokazivala bilo kakvo (organizovano) interesovanje, ili (ne daj Bože) uticaj, pa ista, prema zakonu ponude i tražnje, na Berzi dostigne npr. očekivanih 1.000 EUR (što, inače, komparativne i druge kvalitetne analize zbilja i potvrđuju ***) kako će objasniti, a, zatim, kako će reagovati, kada za svojih ukupnih 144.288 kom. akcija (45.843 postojećih i 98.445 novoosvojenih) bude u prilici da inkasira blizu 150 mil.EUR.
____________________________
*** U najkraćem, prema delu do sada iznetih podataka (bilo da se radi o poređenju Agrobanke sa ostalih 11 banaka iz prikazane tabele, bilo u odnosu na 7 naših firmi iz indeksa SRX koji je prisutan na Bečkoj berzi, ili u odnosu na ostalih 14 firmi iz indeksa Belex 15) Agrobanka je bukvalno na poslednjem mestu po pokazatelju odnosa tržišne i knjigovodstvene vrednosti (P/B).
S druge strane, prema učešću ostvarene dobiti u kapitalu (ROE) ona se nalazi u gornjem delu sve tri pomenute tabele (komparacije), s tim što je ovoga puta kapital Agrobanke realno iskazan, uzimajući u obzir stvarni uticaj izvršenih dokapitalizacija na njegovo stanje prikazano pod 31.12.2006. godine.Pored toga, učešće stavke „indirektni otpisi i obavezna rezervisanja“ (blizu 2,0 mlrd. din.) u plasmanima i kapitalu Agrobanke natprosečno su veći u odnosu na ostale banke, tako da su dodatno uticali na smanjenje iskazane dobiti ove Banke. Kolika je tu rezerva za porast dobiti potvrđuje izjava direktora Agrobanke da je do sada više od 2/3 ovih plasmana naplaćeno.
I na kraju, koja to naša korporacija može se pohvaliti da je zahvaljujući dokapitalizacijama (bilo ih je tri) za samo poslednjih 8-9 meseci svoj kapital uvećala za cca 5 puta. Znači, efekti ovih dokapitalizacija (čist keš od preko 10 mlrd.din.) praktično nisu ni mogli da se odraze na povećanje dobiti Agrobanke. Njihov pun efekat očekuje se u 2007., odnosno 2008. godini.
Kada se svi ovi elementi uzmu u obzir, onda u poređenju sa ostalim bankama čiji se koeficijenti odnosa tržišne i knjigovodstvene vrednosti (P/B) kreću od 3 do 7, Agrobanka realno zaslužuje da joj ovaj koeficijent iznosi bar 4,5 a ne 2 ili ispod 2 kao što je to sada slučaj. Pošto će knjigovodstvena vrednost akcija Agrobanke nakon primene Ugovora o Zajmu, umesto sadašnjih 21.136 din iznositi cca 18.300 din. onda je jasno otkuda računica o ceni akcije Agrobanke od cca 1.000 EUR.
_______________________________________




Lako ćemo se složiti da je to znatno više od, na interesantan način utvrđenog duga Banke prema Državi po osnovu Zajma od 43 mil. EUR, a da ne računamo koliko je to više u odnosu na realnu tržišnu vrednost postojećih državnih 45.843 akcije iz vremena pre nego što su neki drugi akcionari (ne i Država) tri puta dokapitalizovali Banku i na taj način joj čak za 5 puta povećali kapital. Konačno, pre pomenutih dokapitalizacija, predmetni dug Banke prema Državi (43 mil. EUR) značajno je bio veći od ukupnog kapitala Banke.
Ako se nastavi trend porasta cene akcija Agrobanke ovako kako je krenuo ovih dana onda je ovaj scenario neizbežan. Pa već je cena primetno iznad (ne)objašnjivih 36.000 din. po akciji.
Drugi scenario: On se bazira na strahovanju autora oovog teksta, jasno iznetog u prošlom broju ovog nedeljnika, da je Država, iz nekih svojih razloga (pominju se razni, pa i politički) prinuđena, ili se obavezala na neki drugi način (ne verujemo da tu ima mesta uticajima pojedinih interesnih grupa) da svojih 20% akcija, zajedno sa paketom jednog dela, po svoj prilici najvećih stranih investitora u Agrobanku (pre svega iz Slovenije i Hrvatske) upakuje u dovoljno kompetentan paket i zajedno ga prodaju, već duže vreme poznatom kupcu, naravno po ceni znatno nižoj od tržišne. Svakako da niko od nas nema dilemu da će Država učinjeni joj ustupak na ovom, kompenzirati pomenutim investitorima na nekom drugom poslu.
Ono što je najgore, negativne posledice ovog aranžmana. tj. sav teret nerealno niske cene ovih akcija pogodio bi, pre svega domaće, srednje i male akcionare, a njih je ubedljivo najveći broj.
Da bi Država zajedno sa, pomenutim delom, najvećih akcionara Agrobanke sprovela ovaj scenario, bez problema bi mogli držati nizak nivo berzanske cene ove akcije u rasponu od 36.000 do 40.000 din., koliko joj prema potpisanom ugovoru o regulisanju Zajma EBRD i dozvoljava ukalkulisana cena ove akcije.
Plašim se da se prvi čin ovoga scenarija već dogodio u predvečerju priprema i realizacije dogovora Države i Banke kada su cene akcija Agrobanke do te mere (organizovano) srozane da se izgubio svaki kriterijum njihove tržišne realnosti, te da bi drugi čin, u funkciji ovoga scenarija, bez ikakvih problema mogao da se odigra narednih dana (meseci) i to kao logičan nastavak prvog čina. Voleo bih da se varam.

* * *
Na kraju, nije teško pogoditi da bi prvi scenario, ekonomski gledano, odgovarao svim akcionarima Banke, pa i Državi, nezavisno što bi njoj ostala „neprijatna“ dužnost da objasni metodologiju tj. način naplate Zajma ( konačno, Državi bi se, u tom slučaju, pružila šansa da nizom korisnih poteza to kompenzira Agrobanci).
Problem bi nastao ako se upadne u vode drugog scenarija. To bi bio drugi pucanj Države u ogroman broj, pre svega, malih akcionara Agrobanke. Prvi je bio nametanje Zajma pod prinudom mera NBS, a drugi neshvatljivo niska cena akcija zbog, nazovimo ih, viših interesa.
Najzad, ako Država stvarno želi da pokaže da nije učesnik ni jednog od pomenuta dva scenarija, evo joj rešenja: NEKA POSTOJEĆIM AKCIONARIMA AGROBANKE, PO PRAVU PREČE KUPOVINE, PONUDI PRODAJU SVOJIH 144.298 ILI SAMO NOVOOSVOJENIH 98.455 AKCIJA PO CENI PO KOJOJ IH JE I INAČE ONA OBEZBEDILA TJ. PO 36.000 DIN. I BUDITE SIGURNI DA ĆE TO OVI JEDVA DOČEKATI, UZ OGROMNU ZAHVALNOST DRŽAVI ŠTO JE POKAZALA DA JE SAMO INTERESUJE REALNA NAPLATA SVOJIH POTRAŽIVANJA A NE I RIZIK DA BUDE PROZIVANA ZBOG MEŠANJA U BILO KAKVA SUMNJIVA SCENARIJA.

Beograd, 11.07.2007. godine Predsednik AS-FINANCIAL CENTER a.d.
dipl.ecc. Budimir Vujačić

Budumir Vujacic, odnosno AS Financial takodje imaju cca. 1.200 akcija agbn pa verujem da je veoma zainteresovan za sredjivanje situacije, mozda mozes i njega da kontaktiras, znam da je oran za dogovore 8)

Rado Sustar je imao vrlo kratak nastup u kome je otprilike, pospanim glasom, rekao, ok je sve ovo sto je Antonic izneo (razvoj u buducem periodu, sta je sve "spektakularno" uradjeno i detalji oko duga i bla, bla, bla) i na kraju je poentirao da nagrada menadzmentu ne moze da bude predlozenih 27.000.000din nego 15.000.000din i to vise kao znak dobre volje za buduce rezultate a ne na osnovu dosadasnjih rezultata. Obzirom da je zastupao 120.000 glasova tako je i izglasano. I nista vise, ni reci kritike ili pitanje odgovornosti oko lose procene i informisanosti vezano za dug ??!! Ako mene pitas, bio je u "nasem" taboru ali nedovoljno ubedljiv ili je mozda to njegov manir. Recimo, na pretprosloj skupstini predstavnici slovenaca i narocito hrvata su bili mnogo odlucniji i "glasniji" i oborili dokap od 100 + 100 pa je sve bilo po PPK ili ti "od dva zla izabrano je manje". A ovde, Antonicu i ekipi, 15.000.000 din, za sta, sto nas je folirao sve vreme !!?? Znas kako ja to gledam, 120.000galasova ti je cca. 60.000.000EUR, za srpsko trziste fine pare. Ako oni nece da stite svoj interes i trpe oportunity lost od oko 15.000.000 EUR od pocetka godine sta mi mali onda da radimo. Ako oni nemaju ljude koji bi ultimativno objasnili Dusanu ko je, u sustini, glavni covek, onda, kakvu inicijativu mi da pokrecemo ?? Ja bih poslao neku vrstu specijalnog savetnika koji bi imao pravo veta na svaku eventualnu glupost a IO bi ostao isti da bi se izbegli potresi. Nego , tu vec radi sujeta a ne interes banke. Kod nas srba svaki je najpametniji, najhrabriji i svaki najbolje poznaje fudbal. Osim mene, ja sam ti vise za ritmicku gimnastiku Like a Star @ heaven

Kazes svi su na odmorima. Pa, po nalozima na strani prodaje, ovog leta, prodavci nisu ni odlazili na odmor. Evo, upravo je uleteo jedan na 34.900*506 affraid !!! Ako nije dogovorena transakcija bice to teska cepina, sta li se taj nada osim ako nije nameran cep, ili sto bi ti rekao c c c c

Nikako mi, ponavljam, nije jasno ponasnje velikih. Ako je zaista po sredi "losh news flow, ne u smislu loshih tema vec u smislu izostanka bilo kakvih relevantnih informacija" a sa druge strane, kazes, da je menadzment u svakodnevnom kontaktu sa velikima, da su svi bitini igraci veoma informisani i da oni idu dalje od NBS u citanju BU koji i nije los, kako, to, da se ne brani cena na malo visem nivou, bar oko 40.000din. Bila bi to i mnogo bolja startna pozicija za pregovore sa kupcem a ima realnih osnova da se trguje barema na tih 500 EUR po akciji u ovom trenutku. Pratim tablu redovno i mnogo je veci problem konetantih 1500 do 2000 akcija "viska" na strani ponude koji stoje na nivoima koji nece biti realizovani ali stvaraju psiholoski pritisak na onog malog, sitnog ulagaci koji je skupio par hiljada evra da zaradi za zimovanje. A znas kako kazu, "zrno po zrno - pogaca". Kazi mi, ako nije dogovor, sta je onda taj konstantni pritisak velikim nalozima na cenama koje su 10 - 15% iznad aktuelne i pri ovako slabom odzivu kupovne strane ??

Nego, prijatelju u kojoj si ti vremenskoj zoni, pises nocu, pises zorom, pises u vreme rucka, el izadjes po nekad sa drustvom ili samo juris "azdaje" po internetu i uterujes akvizicije gde do'vatis Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 13:01

Interesantan tekst -- nisam imao prilike da ga prochitam do sada.

Mislim da je prvi scenario realan -- ne slazem se sa njim za P/BV multipl. Mislim da bi u potencijalnoj transakciji P/Bv bio izmedju 2.8x i 3.2x maximalno.

Slazem se sa njim da je odredjivanje cene za konverziju uradjeno na ochigledno idiotski nachin. Mislim da mi je neko skoro objashnjavao kako su do tog broja doshli -- uzimali su valjda 3-mesechnu ponderisanu cenu pa diskont od recimo 10% ili tako neshto. U principu, mislim da je bolje bilo da su i drzava i AGBN imali nezavisne experte koji bi na osnovu istih podataka vrednovali banku i recimo ako se vrednosti nalaze u oko 15% jedna od druge da se uzme srednja vrednost kao referentna, a ako ne da presudi treci expert kao arbitrator. To je moglo da se uradi za petnaestak dana maximum. Ali naravno u ovoj zemlji morash vaznost da pridajesh i telu kao shto je komisija za HOV i onim muchenicima koji tamo sede i veze sa zivotom nemaju -- tako da eto, shta cesh. Slazem se da je cena po kojoj je trebala da se uradi konverzija oko RSD 40k do 45k.

Drugi scenario je obichna teorija zavere koja ne mislim da ima neke ozbiljnije shanse da se dogodi -- narochito ovaj momenat "...upakuje u dovoljno kompetentan paket i zajedno ga prodaju, već duže vreme poznatom kupcu, naravno po ceni znatno nižoj od tržišne". Stvarno mislim da su shanse za tako neshto ravne nuli.

Ja u principu ne bih pravio od drzave prevelikog bauka u sluchaju AGBN -- njima je u interesu da shto vishe novca zarade na ovim akcijama poshto su shvatili da se ipak nalaze u poziciji akcionara koji josh uvek nema snagu odluke.

Svidja mi se ova ideja da drzava ponudi svoje akcije sadashnjim akcionarima. Ja bih otishao korak dalje i predlozio drzavi da sada ponudi svoje akcije po RSD 40,600 proporcionalno sadashnjim akcionarima -- siguran sam da bi odziv chak i na tom nivou bio odlichan, ali sam isto tako siguran da drzava ne bi to htela da uradi jer zna da je RSD 40,600 cena niska.

Da li neko manipulishe cenom? Ne znam, mozda. Ako neko spushta cenu za rachun kupca koji sprema nisku ponudu, takva ponuda verovatno nema shanse da bude prihvacena -- naravno pod onim uslovom da se menadzment aktivira (pogotovu ako je prava vrednost koja moze da se dobije u transakciji 40% do 50% veca od vrednosti te niske ponude).

E sad, meni je interesantnija teza da neko od velikih akcionara praktichno osigurava mega return na AGBN deonicu, tako shto se sada pozicionira da kupuje po RSD 40,600 kada sledeceg leta krene obaveza za AGBN da otkupljuje akcije. Kapirash, praktichno da AGBN bude pass through kompanija -- otkupi akcije od drzava svakog meseca u kojem drzava uradi zahtev i momentalno plejsuje te akcije nekom od investitora po istoj ceni (znachi bez ikakvih gubitaka). Da vidimo malo brojeve kako rade u tom sluchaju. Ako isplata krene u Avgustu 2008 godine i traje do Avgusta 2009 godine, onda ti praktichno te akcije mozesh danas da kupish za RSD 33,000 -- ovo sam izrachunao koristeci kao diskont stopu od 14% shto je stopa koju mozesh da dobijesh na dinarsku shtednju bankama. Bargain purchase? Meni se tako chini. :) Samo je tu pitanje, da li ce drzava zaista primorati AGBN da otkupljuje akcije po RSD 40,600? Ako budu drzali cenu na niskom nivou do tada, a u odsustvu zadovoljavajuce ponude za banku -- nece imati izbora, morace da izlaze na taj nachin.

Tako da mi se svidja Budimirovo reshenje ali mi se ne svidja cena -- da svi akcionari danas oroche RSD 33,000 na 24 meseca, dobijaju te akcije koje AGBN otkupi u plejsmentu sopstvenih akcija pochevshi od Avgusta sledece godine! :)

Da rezimiram -- u sluchaju da dodje do neadekvatne javne ponude => odbijanje. U sluchaju da ne uleti adekvatna javna ponuda da pochetka otplate akcija drzave sledeceg leta, te akcije mozesh danas da kupujesh po RSD 33,000. Ja tu samo vidim Win-Win situaciju za akcionare i praktichno nikakav uticaj drzave na final solution.

U svakom sluchaju mislim da je scenario u kojem bi mali nastradali ne postoji. Iako znam da si skeptichan -- zao mi je, ali vrlo mi je teshko da vidim scenario u kojem ce mali pretrpeti gubitke drzeci AGBN akcije. ;) Jedini sluchaj koji je stvarno gadan je dodatno komplikovanje oko one ogromne indirektne komponente -- nadam se da je sa tim zavrsheno i da se AGBN nece time teretiti. Dodushe, ako drzava ukapira da ih Antonic & co tovare sa cenom na berzi, sve je moguce. ;)

Mozemo da vidimo sa Radom dal' je raspolozen da mobilizuje veliki paket akcija pa da se organizuje neka dobra odbrana. Ovo ce biti mnogo interesantna transakcija kad krene da se kotrlja ozbiljnije -- ne bih voleo da je propustim! :)

Ja ne bih brinuo mnogo zbog trenutne cene na berzi zaista.

Mislim da je AGBN akcija trenutno za ljude koji imaju horizont od 24 meseca -- ovde ne verujem da ce biti kratkorochnih mega profita, sem naravno ako ne uleti neka opasno dobra ponuda, shto isto nije nemoguce kao shto smo vec debatovali. Shto se tiche startne pozicije sa kupcem -- pricha za AGBN je dobra, a kupci ce tipichno biti neki Grci ili Kiprani ili Rusi ili ludi Belgijanci (ili ko zna ko drugi), znachi ljudi sa milijardama u dzepu koji su toliko overpromised a underdelivered u regionu da ce se jednostavno tuci za preostale platforme koje mogu da im generishu lepe profite za oko 3 godine.

Welcome to the world of public M&A -- ovo sa aukcijama shto je do sada bilo je smejurija. Ovo su prave transakcije i utakmica ko ce koga bolje da zajebe. ;)

Ja sam ovih dana u GMT+1, mada sam stacionaran u GMT, a proshle sam nedelje bio na plazi u GMT+4. ;) ;) ;) Stignem ponekad da odmorim, ali posao ubi ovih dana... Josh sad kad krene Septembar, ima da bude klanje. Sva sreca za ovaj period sranja u Americi sa onim njihovim mortgidzima, bilo je bash tiho. ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 15:01

Pa, ponavljam, po meni ti je Rado Sustar glavni covek za ovu pricu i jedini koji je uspeo da okupi toliki broj akcija jer su pre toga, sto mi rece jedan od aktera cele price, bili "ko rogovi u vreci". Na ovih 120.000 koje on predstavlja mozes da dodas i sigurno 30.000 - 50.000 sitnih i srednjih ulagaca koji, sada, vec vide da je "djavo odneo salu" i da treba stititi investiciju. Rada bi trebalo lako da nadjes, koliko znam ovih se dana vratio sa odmora, imas sve o AC Srbija na njihovom sajtu i ako nastupis sa pravom idejom i dobrim konceptom a pod uslovom da nije vec neki dogovor napravljen ja cu se potruditi da animiram sto vise ljudi da se ukljuci u pricu. Naravno, mislim na male akcionare, nisam tako high level person sto bi ti reko pa cemo svi zajedno da se bijemo sa "duzmanima" :box:

Kazes da mali ne mogu da izgube u prici oko AGBN ali zaboravljas dve stvari.

Prvo, mnogi su ulazili na cenama 45.000 i vise sto znaci da su vec debelo u minusu. Ustvari ne moras da ides tako daleko. Imao si dokap po 35.000 a danas mozes da kupis kolko oces po toj ceni, pa i nize, danas si imao ponudu cca. 500 komada na cenama ispod 35.000 a obim bio smesan i ta ponuda nije pociscena. Cak je prodavac trazio prvo 34.900 a posle pred kraj trgovanja spustio ceo paket na 34.400 !!! Ako se veliki ne ukljuce nece biti srece sa cenom. Ono u sta se uzdam to je da pred kraj godine fondovi nabiju cenu kako bi prikazali dobit i odrzali profitabilnoist svojih fondova. Nego, market mekjeri nikako da krenu :x

Drugo, trziste je, ovde, jako nervozno. Mozda su banke dostigle svoj vrhunac kako kazes ali mnoge firme sa MPC a su ovih dana aktuelizovane i ljudi jureci zaradu a u opstoj stagnaciji na AGBN izlaze iz ove pozicije i idu za "stadom". Tesko ce neko ovde da ceka 24 meseca da bi zabelezio dobit od recimo 100% ako se slozimo da bi tada cena akcije pri preuzimanju trebalo da bude 850 - 900 EUR. Trenutno imas dosta relativno sigurnih akcija koje skacu dnevno po 20% i sad ce neko da sanja sta Antonic moze da uradi ili kako ce drzava prodavati svoj paket itd itd itd. Sto se indirektne komponente duga tice, koliko sam ja razumeo prilikom potpisivanja ugovora izmedju banke i Agencije automatski je "oprosten" ovaj deo pa ne vidim nacina da se sada i to vrati u celu pricu. Ovo, bre, sve vise podseca na meksicke serije !! Imas puno likova (5000akcionara) stalno se javljaju novi (ulaz - izlaz) , zapletu nikad kraja (dug resen - nije, NBS rezervisanja ima - nema, Antonic prodaje banku - jok) a ima tu i doza misterije i tajanstvenog (ko je, ustvari, Matthew Greenburgh confused ).

U jedno sam siguran, ne poguraju li ovi "nasi" malo cenu do nove godine na barem 43.000 - 45.000din bice ovde velike panike i bezanije jer svi racunaju na letnju korekciju pa jos nema tako velike nervoze, inace... Mozda to neko jedva ceka ali me cudi da nema kontraponuda sto me navodi na misao da ima jos nesto skriveno sto samo uzi krug investitora zna pa se ne trude mnogo oko ove hartije. Ti si nam poslednje nada nase sunce i vodja :king: :sunny: Ajd' iskontaktiraj ove iz AC - a i iz AS centra pa javni, da mirnije spavam :sleep:
Nazad na vrh Ići dole
Feliks Mileker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Godina : 45
Points : 0
Datum upisa : 27.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 17:37

MG hvalisavče neutemeljeni! :naghty:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 17:40

Feliks Mileker ::
MG hvalisavče neutemeljeni! :naghty:


Sta je s tobom?
Ako ti se ne svidja, ti nemoj da citas!
Mani se ovakvih provokacija..
Ne zloupotrebljavaj slobodu ovog foruma... :no:
Nazad na vrh Ići dole
Feliks Mileker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Godina : 45
Points : 0
Datum upisa : 27.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 17:48

A sloboda govora?
AGBN je fina banka sa lepim problemima. Hoće li isplivati ili ne više zavisi od van-tržišnih dešavanja.
Govoriću slobodno kada se ne slažem sa nekim. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 17:52

Feliks Mileker ::
A sloboda govora?
AGBN je fina banka sa lepim problemima. Hoće li isplivati ili ne više zavisi od van-tržišnih dešavanja.
Govoriću slobodno kada se ne slažem sa nekim. Pozdrav!


Eto, vidis, nije bilo tesko.... :D


.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 20:11

Feliks Mileker ::
MG hvalisavče neutemeljeni! :naghty:

Pazi ovoga... Nije mu dobro

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 21:07

Bilo kako bilo, Agro je smece od banke, ne bih ga kupio ni po 30.000, ne shvatam sto ga je samo Aik kupovao, ali sta je to za nas Aik... Cestitam Ljubisi nagradu, ziv bio, samo napred
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/27/2007, 23:10

@Matthew Greenburgh

Aj molim te komentar na moje pisanije sa predhodne strane pa da nastavimo prepisku. Nadam se da modovi ovde ne limitiraju broj postova.

@milos86

Koliko kontradiktornosti u samo dve recenice. Za Ginisa :clap:

@ostali

Rado cu polemisati sa vama al dajte neke parametre. Pa nije bas sve za pasulj i za tarot cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 00:50

Sta je to kontradiktorno?
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 00:59

@milos86

AGBN je smece
AGBN ne bih ni za 30.000
AIKB nije smece
AIKB vodi Ljubisa, kome apsolutno verujem
AIKB je kupio AGBN za cca. 4,7 miliona EUR
AIKB ga je platio po 36.500
AIKB voli da se rasipa
AIKB pravi odlican profit

Nadam se da znas sta je algoritam.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 01:04

Ne bi gospodin Ljubisa razbacivao pare bez veze, zna on sta radi, a ovajdice se Aik na ovaj ili onaj nachin, ipak Antonic je u krizi, treba pomoci kolezi :)

neznam algoritam, ne pravi znanje pare nego info, prespavao sam ja taj deo skolovanja kad se to ucilo
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 01:26

Pa, ako ne znas sta je algoritam onda ne znas ni gde ti je kontradiktornost i zato :study:

Inace, posto vidim da Ljubisa pomaze koleze a ja sam mislio da je to banka a ne neprofitabilna organizacija milosrdnog karaktera pitam se sta li bi rekli na tu, njegovu, "milosrdnu" stranu, Lale, Nini, Nicovic i ekipa Suspect

Aj' sad malo objasni ovo, smece, 30.000 i prespavao, konfuzan si mi mnogo u ove sitne sate. Ili je to uticaj punog meseca :lud:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 01:30

komsinica ::
Pa, ako ne znas sta je algoritam onda ne znas ni gde ti je kontradiktornost i zato :study:

Inace, posto vidim da Ljubisa pomaze koleze a ja sam mislio da je to banka a ne neprofitabilna organizacija milosrdnog karaktera pitam se sta li bi rekli na tu, njegovu, "milosrdnu" stranu, Lale, Nini, Nicovic i ekipa Suspect

Aj' sad malo objasni ovo, smece, 30.000 i prespavao, konfuzan si mi mnogo u ove sitne sate. Ili je to uticaj punog meseca :lud:



Komsinice, komsinice... C c c c
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 02:01

Napravili ste lobi koji podrzava Agro banku i dize je u nebesa i ako svi realno znamo da od toga nema nista, nista manje od najbolje i najprofitabilnije banke ne priznajem, mogli bi jos neki dokap da urade dugo nisu radili, pa da im upis uspe mogu od Aika da kupe knjigu akcionara i njima da ponude svoje akcije tongue
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 02:43

@milos86

Naravno da smo napravili lobi koji dize AGBN u nebesa iako svi realno znate da od toga nema nista. Evo nam ga i Ljubisa u tom lobiju, upisao se sa sitnih 5 miliona EUR vasih para jer ni on ne priznaje nista manje od najbolje i najprofitabilnije banke a i sprema se dokap pa zbog PPK :clap:

Samo jos tebe cekamo, zato sutra zorom kod brokera i $$$$$

Posle naidji do foruma, da castis :drunken:
Nazad na vrh Ići dole
don aljoša
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 0
Datum upisa : 27.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 10:19

komsinica ::
@milos86

Naravno da smo napravili lobi koji dize AGBN u nebesa iako svi realno znate da od toga nema nista. Evo nam ga i Ljubisa u tom lobiju, upisao se sa sitnih 5 miliona EUR vasih para jer ni on ne priznaje nista manje od najbolje i najprofitabilnije banke a i sprema se dokap pa zbog PPK :clap:

Samo jos tebe cekamo, zato sutra zorom kod brokera i $$$$$

Posle naidji do foruma, da castis :drunken:
radi li se danas
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 10:23

milos86 ::
Napravili ste lobi koji podrzava Agro banku i dize je u nebesa i ako svi realno znamo da od toga nema nista, nista manje od najbolje i najprofitabilnije banke ne priznajem, mogli bi jos neki dokap da urade dugo nisu radili, pa da im upis uspe mogu od Aika da kupe knjigu akcionara i njima da ponude svoje akcije tongue

OK, Mishko aj' idi vidi da nismo na Economy...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 10:25

komsinica ::
@Matthew Greenburgh

Aj molim te komentar na moje pisanije sa predhodne strane pa da nastavimo prepisku. Nadam se da modovi ovde ne limitiraju broj postova.

@milos86

Koliko kontradiktornosti u samo dve recenice. Za Ginisa :clap:

@ostali

Rado cu polemisati sa vama al dajte neke parametre. Pa nije bas sve za pasulj i za tarot cyclops

OK, od juche malo vishe busy na poslu...

Shta polemisati sa piljarima... Oni bolje da cute i da slushaju, a ne da ispaljuju neke velike izjave iz njihove male piljarske perspektive... Manja, veca, manja, veca... To ti je njihov zivot...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 10:43

OK, poslacu mu jedan mejl pa cu da ga zovem da vidim shta ima da kaze chovek. Ako mu je interesantna ideja, da se onda organizujemo ozbiljnije sa njima i ostalim zainteresovanim akcionarima.

Ima li nekog dobrog/uspeshnog precedenta organizacije akcionara u pakt ovde u Srbiji? Znam neke dobre primere u regionu, ali ne u Srbiji. Mada ima i jedan propali primer bash sad pre neki dan nisu uspeli da se organizuju akcionari Komercijalne makedonske...

Imao sam skoro na jednoj transakciji Citigroup koji je zastupao akcionara koji je imao svega 10%... Kao i po obichaju, Citi bankari su gola dupeta, ali mogli su da naprave damage ozbiljan za proces. Sva sreca shto su glupi, pa nisu. Ako bi se skupilo 20% do 25% ljudi, takva grupa bi mogla vrlo da ufokusira menadzment shta i kako treba da se radi.

Pazi, ja ne verujem da je ova Beogradska Berza bilo kakav relevantan pokazatelj. Jedino shto malo vishe komplikuje stvari kod egzekucije transakcije, ali mene uopshte ne brine trenutna cena ni obimi. Jedna je velika istina -- gubitak nisi napravio dok ne prodash. Nemoj da te brine shta ce da rade mali koji paniche i hoce da idu na zimovanje. Njihovu ce paniku da isprati neki pametan fond koji ima malo duzi horizont i ne ochekuje 50% za dve nedelje, ali zna da ce return na AGBN da bude mega na kraju.

I moje je razumevanje da indirektna komponenta nece biti predmet novih konverzija i naplata. Evo shta kaze ugovor:

"...medjusobno potrazivanje i dugovanje RS i Agrobanke po osnovu zajma IBRD YU 2307 za indirektnu komponentu u iznosu od EUR 123,817,904.88 sa stanjem na dan 15. juna 2007. godine naknadno regulishe Zakonom koji ce Vlada predloziti Narodnoj Skupshtini Republike Srbije.

Predlogom Zakona iz stava 1. alineja 2. ovog Ugovora, konstatovace se da Agrobanka nije duznik prema Republici Srbiji po osnovu zajma IBRD YU 2307 za indirektnu komponentu za iznos naveden u prethodnoj alineji.

Do regulisanja potrazivanja po osnovu indirektne komponente na prethodni nachin (Zakonom) ugovorne strane su saglasne da isto nece biti predmet naplate na bilo koji nachin."

Znachi, situacija je chista.

Inache, sad ce da pochiste ove likove iz Agencije za Osig Depozita, pa ce da dovedu neki pristojan svet umesto njih. Mislim da drzavu treba posmatrati kao prijateljski nastrojenog akcionara -- sumnjam da ce oni kochiti/minirati proces. To bih ochekivao od sadashnje garniture iz Agencije, od onih Dinkicevih pijunchicha.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 11:31

@don aljosa.........................??

@ostali

Pa dobro, bre, ljudi, jel treba i ovde ko na economy da se "obaramo" medjusobno. Pokusavam da vodim suvislu polemiku a vi bombardujete "predvidjanjima", "nagadjanjima", "od oka" sl. i cim nemate kontraargumente odma je "ovo srbija zemlja, jedina u svemiru gde pravila ne vaze" i gde je sve stvar nekih "drugacijih" parametara. I to samo na AGBN jer cim se spomene neka druga hartija odmah su bitini i rezultati i ROE, i KKV i potencijal trzista i odma smo svi ekonomski eksperti !! Jeste, potuno ste u pravu, ja vodim cuveni lobi za Agrobanku i vidite i sami koliko smo uspesni te je danas cena ko u dokapu a imamo nameru da idemo ponovo i na "prvi krug". Ajd malo batalite i pustite da se vodi zrela diskusija, humor nam je potreban al ovde pocinje jeftino podmetanje, ko na susednom forumu, pa onda ne znam po cemu ste bolji. I ovde pocinje, ko i tamo, lagana polarizacija AGBN vs. AIKB a sta cemo sa citavom silom akcionara koji imaju obe hartije. Sta sa cinjenicom da su se ove dve banke kupovale medjusobno i to ne za male novce ?? Ili ce i ovde postati pravilo da cemo se takmiciti ko vise galami ili mozda "kamena s ramena" pa da njegova "vera bude starija" !! I ja sam totalni laik, ne znam puno o tematici ali pokusavam od Meta da saznam sto vise mogu, mozda sam u manjini ali ako cemo da se "svadjamo" daj da bar znam zbog cega se svadjamo ?? Kaze @Feliks Mileker da desavanja na ovoj hartiji vise zavise od van - berzanskoh desavanja i to mi odmah zazvuci na pitanje Kososva ili politicke spekulacije, ko je ciji covek, koja je garnitura trenutno glavana u tom sektoru i sl. Ne kazem da se ne slazem ali toga ima na svim akcijama i to se odnosi na ceo Belex a ne diskreciono samo na ovu hartiju. Molim vas za malo vise cinjenica, tesko je razgovarati na bazi licnog osecaja ili animoziteta.


Poslednji izmenio dana 8/28/2007, 12:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 11:35

Nema bre Felix pojma... Pusti sitne shpekulante da shpekulishu.

Treba ih ignorisati jer im je inache konstruktivan contribution = nula.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 11:51

Mattew ocigledno ima velike koristi od Agra ili je cak dobio zadatak od Antonica da nagovara male akcionare koji obaraju cenu, cuvaju ovaj trash :wall: , ili radi u nekoj konsultantskoj firmi koja je nagovorila neke Amere da kupuju Agro sa obecanjem da ce zaraditi 50%. Ovo je realno stanje akcije, inache me bas briga za akciju, jedino mi drago zbog toga sto je u svom portfelju drzi mafijasko-profesorska (+ sinovi mamini i tatini) druzina za Niskog pravnog i ekonomskog, koji su neuki usli na berzu parama od mita.... :coffe:
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 12:07

@Matthew Greenburgh

Sta da ti kazem, ja sam Sustatra upoznao "u prolazu" ali je on jedini uspeo da organizuje velike, oko tih 120.000 glasova i uspeo da obori nagradu menadzmentu. E, sad, zasto je nagrade uopste bilo to nikome nije jasno prem da se sve tumaci kao "zuti karton" umesto "crvenog" ali sledeci prekrsaj i... Kako god, ja se radujem svakom vasem eventualnom kontaktu i pokusaju da pokrenete stvari, ne zaboravi da ti je tu i gospodin Vujacic iz AS centra koji je, takodje, "u kontaktu" i koji ce se, siguran sam, rado odazvati tvom pozovu. A tu su i mali koji bi se lako priklonili jednoj takvoj "matici". Zaista ne vidim nikakve razloge da se ovom akcijom danas trguje na ispod PB 1,5 confused treba delati i to brzo :box:

Predstavnika malih imas dvojicu o kojima se nesto, kao, prica (Branko1 i Branko2) ali ne bih se uzdao u to, samo skupljaju clanarinu a nigde vajdu nisu napravili, obicni mamipulatori. Tesko bi, inace, bilo tako organizovati male jer je stalno prisutan trend promene vlasnicke strukture i zato sam i spomenuo Vanrednu Skupstinu kao efikasan mehanizam za koncentrisanje sto veceg broja glasova u nasem taboru i uvodjenje reda u situaciju. Pa ako da Bog srece pa se raspali po marketingu pa bolji PR, ako treba info blok, na TV, moze i po lokalu, pa svake nedelje novine po sajtu da se sve sareni, pa da izadje Antonic u javnost sa jasnim odgovorom da je sve oko duga reseno pa..........Ma idi, stavarno nam sjajno radi ovaj Lobi :clap:

Da li ce i kada ce drazava biti konstruktivan partner, ne znam, kada vidim - verovacu. Ali ako se opet, tu, bude pokazivao gospodin Dzambic, kuku i lele, sta drugo da ti kazem. Mozda coveka znas i licno, ja ne ali ono sto sam video i cuo, ponavljam, lele i kuku.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 12:25

Vazi Sneki


Poslednji izmenio dana 8/28/2007, 12:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 12:34

Ako je tako, onda ce sigurno biti zainteresovan da ako nishta drugo a ono bar sedne i popricha sat-dva na temu. Ukljuchicemo i AS ako budu zainteresovani.

U principu ja sam zainteresovan odmah -- sve su analize, brojevi i planovi spremni. Samo da nadjem zainteresovan constituency i da se dogovorimo kako bi izgledala struktura.

Mislim da je najozbiljnija struktura da se napravi pakt akcionara koji bi spremio dobar advokat. U prvoj instanci bi pakt chinilo tih 120,000 koje spominjesh, a adekvatnom reklamom (verujem da bi B92 i Ekonomist dobro ispratili takav dogadjaj) verujem da bi dosta drugih akcija prishlo takodje veoma brzo. Neshto slichno su napravili i u sluchaju DDOR privatizacije. Kada se odrede svi parametri pakta (duzina trajanja, svrha, ovlashcenja savetnicima da rade shta oni smatraju da treba da rade, itd. itd.) onda se krene sa radom.

Scope takvog mandata bi bio veliki, ali mislim da bi kratkorochno morala da se organizuje serija sastanaka sa menadzmentom na kojima bi se prestavio pakt i objasnilo kakav plan pakt zeli da menadzment krene u izvrshavanje ODMAH -- OR ELSE! ;) To ne bit trebalo da bude molba za menadzment -- vec instrukcija!

Imao sam prilike da upoznam Dzambica - drama. Sad ce da ih promene sve -> pre neki dan sam dobio ovaj chlanak:

DS-u Komercijalna, Poštanska, Dunav...

BEOGRAD - Demokratska stranka i Demokratska stranka Srbije postigle su, kako nezvanično saznajemo, dogovor o podeli uticaja u finansijskoj sferi Srbije. DS-u će, prema dogovoru, pripasti kontrola nad Komercijalnom bankom, Poštanskom štedionicom, Dunav osiguranjem i Agencijom za osiguranje depozita, bivšom Agencijom za osiguranje depozita, sanaciju, stečaj i likvidaciju banaka, dok će DSS dobiti Srpsku banku. Moguće je da direktor Dunav osiguranja ipak ostane Mirko Petrović, blizak DSS-u.

U ovim bankama u toku su pripreme za izbor članova Upravnih odbora, koji bi trebalo da bude okončan do 10. septembra, posle čega će se birati novi Izvršni odbori, čiji je predsednik u stvari i direktor banke. U ovoj podeli partijskih karata, jednu trećinu članova odbora trebalo bi da čine nezavisni stručnjaci iz bankarskog sektora, dok bi dve trećine mesta popunili partijski kadrovi.

Inače, kao najveći gubitnik u ovom dogovoru Borisa Tadića i Vojislava Koštunice pojavljuje se Mlađan Dinkić, čija je stranka G17 do sada držala kormilo u Komercijalnoj banci, Poštanskoj štedionici i Agenciji za sanaciju, stečaj i likvidaciju banaka.

Autor: E. G.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 13:40

@Matthew Greenburgh

"Samo da nadjem zainteresovan constituency i da se dogovorimo kako bi izgledala struktura." Ovo nisam razumeo, hoces, molim te, da pojasnis.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/28/2007, 13:58

komsinica ::
@Matthew Greenburgh

"Samo da nadjem zainteresovan constituency i da se dogovorimo kako bi izgledala struktura." Ovo nisam razumeo, hoces, molim te, da pojasnis.

Pa moram da nadjem constituency koji je zainteresovan za moje usluge... ;) Menadzment, akcionarski pakt, kupac... :)

Mozda je Rado vec okupio neke advajzore, ...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/29/2007, 08:58

Mislim da cena akcije trenutno odražava stanje čekanja najavljenih događaja u septembru, doduše verujem da će i posle septembra stanje stvari i buduće poslovanje biti poznato samo vrhu banke.
Slažem se sa opaskom da vrednost akcije diktiraju vanberzanski dogovori jer je veliki raspon u predviđanju vrednosti same hartije od strane članova foruma i dr., ne samo ovog već i drugih. U normalnijim okolnostima (za sada teško u Srbiji) ova hartija bi se mogla tretirati neozbiljnom, dok, sa druge strane može omogućiti poveću dobit onima koji se tome nadaju, razlog: paa... svakog dana možete uočiti neku hartiju koja je napravila u zadnje vreme skok od 50, 100 pa i više % što privlači većinom male jer veliki ili ne ulaze u iste ili ako ulaze teraju ih da se veštački podignu raznim sredstvima, normalno zbog zarade.
Predlog udruživanja snaga nije loš jer verujem da ima dosta malih akcionara koji, šetanjem po forumima, očekuju 100% na trenutnu cenu do kraja godine, teorija koja ne deluje u tolikom meri logičnom ali izgleda dosta dobro funkcioniše psihološki.

Možda neoprezno s moje strane ali mi se sviđa zbog opasnosti koju nosi.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/29/2007, 11:25

@Actarus

Spominjete neke dogadjaje koji se ocekuju u septembru a vezano za ovu banku pa mozete li biti malo preciziniji o cemu se radi ili je to jednostavno pocetak "lovne sezone" koju svi zeljno prizivaju? Tkodje me interesuje zasto bise na uredjenom trzistu ova hartija tretirala kao neozbiljna? Napominjem, u ovim pitanjima nema ironije.

Hvala za odgovore.

@Matthew Greenburgh

Pa ja i moja 2 -3 drugara smo raspolozeni da angazujemo tvoje umece i prodamo ovih nasih 50 - tak akcija po dogovorenih 850 EUR. Naravno, castimo te ladnim pivom a bice i prasence :drunken: :pig:
Sala, naravno al' reko, da unesem malo vedrine u ove sumorne dane po nasu dragu AGBN...
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/29/2007, 11:39

komsinica ::
@Matthew Greenburgh

Pa ja i moja 2 -3 drugara smo raspolozeni da angazujemo tvoje umece i prodamo ovih nasih 50 - tak akcija po dogovorenih 850 EUR. Naravno, castimo te ladnim pivom a bice i prasence :drunken: :pig:
Sala, naravno al' reko, da unesem malo vedrine u ove sumorne dane po nasu dragu AGBN...

Da li sam te pitao vec kada je Antonic i u kom kontekstu rekao da je ochekivana dobit za 1H 2007 oko RSD 480 miliona? Ne mogu nigde da pronadjem tu izjavu...

Aj pomozi

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO) - Page 6 Icon_minitime8/29/2007, 12:43

@komsinica

Događaji:
1. Matth je u jednom od prethodnih postova već pomenuo okončanje dela raspodele finansijskog sektora među strankama u septembru, među kojima je i bankarski, te formiranje odbora sa 2/3 vlasti strankama i to baš pred jesenje aktiviranje berze, "među redovima" u informaciji mislim da će imati i dobrog uticaja na AGBN.
2. Uzeti u obzir i to da u septembu počinje/će priprema za lovnu sezonu.

Neozbiljnost hartije: posmatrajući hartiju, još ne privatizovanu i malo sa distance kao investitor koji bi da uloži ali ne da se udruži niti da preuzme banku, kako bi izgledalo sledeće:

1. Više dokapitalizacija za period od godinu dana - radi li ta banku uopšte ili čeka da joj drugi stvore kapital.
2. Naizmenična hvala i paljba na račun uprave.
3. Emisija velike količine akcija za državni paket na osnovu "dogovora" o dugu - državi odgovara da ima akcije banke bez uloga, pa hajde da uzmemo.
4. Postepeno umaranje, sejanje panike i stvaranje revolta među akcionarima na nivoima cene ispod 35000, koliko se sećam ta cena je važila za prethodnu dokapitalizaciju, i na taj način usled dobropoznatog Srpskog inata onih koji su u dokapitalizaciji mnogostruko veće iznose zarobljavali radi dobijanja makar jedne akcije terati ih sada da iz besa i straha prodaju po ovim cenama da bar nešto povrate, jer ko zna možda padne i ispod 32000? - ponuda višestruko veća od potražnje.

Doduše ne bih predložio nikome da prodaje akcije jer "ako stvarno" postoje vesti o merdžovanju ili o prodaji banke tada dostignuta vrednost bi mogla biti zadovoljavajuća, što nas opet vraća na praćenje namere države sa svojim paketom.

Činjenica je takođe da ima i veliku mrežu poslovnica tako da može biti primamljiva za gore navedeno u narednom periodu.

Strpljenje je majka mudrosti.
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
» Agrobanka - AGBN (5. DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (6. DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: