BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin

Ići dole 
+80
contrast
poli
sale2011
Bond
Nelica
visibaba
nikokaoJA
Novosadjanin007
Dmitar
vajabaja
Dadax71
Dejansss
Zeljko
Trojan
Admin
Dnenad85
Sofronije
Rogy
Bane.bg
nomak
Popaj
Joksim
Šerif
Florida
Dona
Sreta
Jovan04
Zex983
truba
MilaNost
milasin
Sahbaz
Igi-bg
baltijon
begej
B80G
Dalaj Lama
AAA
Bans
sljaker
rhcp
TITO
Ronin
HUACHUMA
Milojka
Boranija
Magdalena
Kupi akcije
BBrroo
Limited011
Bombica
MASTER
Hese
dragans
Ars Vivendi
Aleks
FatCat
Greta
Teletrader
Lilihip
Kmez
Momir
profesionallac
Čovek od reči
Smile
Goce
Petarnov
kaktusic
Mitar
Friz
Gargamel011
Kobe Bryant
Maca
akcionar
Dusan
pepsiman
Skynet
Sneki
Milos86
BojanNS
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/15/2011, 20:46

Svako donosenje odluke tokom trajanja tenderskog postupka o preduzimanju vanrednih poslova koje bi promenilo stanje imovine akcionarskog drustva i uticalo na prvobitne uslove koje zaintresovani kupac treba da ispuni kako bi kupio neki privredni subjekt sa sobom donosi veliki rizik da se tender proglasi ne uspelim.Koliko znam,odgovornost za ovakav nacin sabotiranja tendera nije na licu(punomocniku) koje je ovlasceno da donosi vanredne odluke tokom tenderskog postupka vec na licima(akcionarima) koji su delegirali to lice(punomocnika) da donosi odluke u njihovo ime.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/15/2011, 21:29

Sve to govori da ste u pravu i da treba da nastavite da se borite!!!
Ne bi njih bilo briga šta vi ovde pišete da niste u pravu!
Uplašili su se jer samo želite da zaštitite svoje interese i da koristite svoje pravo!!

SAMO NAPRED! I BEZ STRAHA!
Nazad na vrh Ići dole
nikokaoJA
Just looking
Just looking
nikokaoJA


Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 04:43

Ronin, ne vidim svrhu tvoje borbe na ovom forum kad je tvoja mama juče dala punomoć!!!!
Uzgred, Master čemu toliki strah od toga da li vas neko uhodi što posećujete ovaj forum iz firme, ako vi na ovom forumu pišete istinu, ne treba da se brinete, svaki sud u ovoj zemlji će osporiti bilo kakvu krivičnu prijavu za narušavanje ugleda fabrici, zar ne?
Zapitajte se, koliko ste sami doprineli lošem rejtingu fabrike ovkvim nebuloznim piskaranjima! Možda i sami imate udela u tome ako se fabrika ne proda na predstojećem tenderu!
I bilo bi mi izuzetno drago kada bi svi vi umeli, ili bar pokušali da pročitate skupštinsku dokumentaciju koju ste dobili na kućnu adresu, manje biste lupali gluposti na ovom forumu!
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 07:16

To što si rekla - čak i da je istina, jer tvoja tvrdnja nije tačna - je po meni narušavanje privatnosti i prava na anonimnost, kao i pokušaj narušavanja nečijeg kredibiliteta na ovom forumu pa i van njega, i to u prvoj poruci koju si napisala, i kosi se sa pravilima SVAKOG foruma koji sam posetio na internetu, stoga molim Administratore da preduzmu nešto. Hvala.




Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 07:33

I još nešto: već sam rekao da ja nemam akcije, a radi anonimnosti nisam ništa drugo rekao o sebi pa ću sad: nema akcije NIKO u mojoj porodici, dakle pobrkala si me sa nekim.
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 08:10

@nikokaoJA
Ovo sta ti pises nema veze sa zivotom,jel zaista mislis da ce na neciju odluku o tome da ulozi 50 000 000eur. u firmu uticati neki tamo forum?Naravno da nece,investitor ce pogledati poslovanje firme pa po tome doneti odluku.
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 09:02

Ponavljam jos jednom:

Svako donosenje odluke tokom trajanja tenderskog postupka o preduzimanju vanrednih poslova koje bi promenilo stanje imovine akcionarskog drustva i uticalo na prvobitne uslove koje zaintresovani kupac treba da ispuni kako bi kupio neki privredni subjekt sa sobom donosi veliki rizik da se tender proglasi ne uspelim.Odgovornost za ovakav nacin sabotiranja tendera nije na licu(punomocniku) koje je ovlasceno da donosi vanredne odluke tokom tenderskog postupka vec na licima(akcionarima) koji su delegirali to lice(punomocnika) da donosi odluke u njihovo ime.

Moja majka nije dala punomocje to vam licno garantujem.Ne bih me iznenadilo ako su ga falsifikovali.Ocigledno je da su sada spremni na sve samo da dodju do punomocja ostalih akcionara pa i po ceni sirenja ne istina i dezinformacija.Da razjasnim nesto akcionarima,koliko znam ne postoji zakon koji u trenutku prikupljanja obrazca punomocja obavezuje lice(sakupljaca punomocja) da ne laze.I da postoji,ne znam ko ga u ovoj zemlji u ovakvim trenucima u opste postuje.

Apelujem na akcionare da iskljucivo donose zakljucke na osnovu zakona i svojih prava koje imaju kao akcionari jednog privrednog subjekta i da ne veruju pricama rekla-kazala.Ono cemu ja trenutno tezim dok pisem komentare na ovom forumu jeste da skrenem paznju akcionarima na odredjene clanove zakona koje akcionari trebaju maksimalno da koriste.

_________________
"Ne moze da se sedi za trpezom i jede od pomoci akcionara a onda da se ustane i ne plati racun"
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 09:21

@nikokaoJA
Učesnici ovog foruma su uglavnom VLASNICI JGRM, i naravno da ćemo komentarisati da li neko i kao uništava NAŠU imovinu. A svima nam je JGRM u srcu, jer da nije, davno bi bravar i ekipa bili iza rešetaka. Dovoljna je samo ANONIMNA prijava SUP-u, o tome šta se stvarno radi u fabrici, sa DATUMIMA transakcija, npr: UO JGRM odobri nekom renoviranje stana, isplati MILIONSKU cifru, a sutradan šoljičari isti taj iznos (zbirno) uplate na račun svoje firme i police ... O tome KOLIKU kasu dajemo veledrogerijama, da ni ne spominjem. Bolje nam je da ništa ne proizvodimo, nego da na taj način prodajemo. To je naravno bolje za JGRM ali ne i za šoljicu...
Ali mi ne objavljujemo ni desetinu informacija koje znamo, a koje bi ozbiljno mogle da naškode fabrici, jer pare za akcije ćemo svakako dobiti, ali ako firma ode u stečaj, radnih mesta i plata neće biti. Pohvalila bih ronina, jer je momak objavio užasnu, ali na žalost istinitu vest u vezi sa JGRM, i ODMAH je izbrisao jer je shvatio koliko je štetna.
Dajte nam ,molim vas, neku informaciju koja bi podigla ugled fabrike, mi VAPIMO za takvim informacijama, ali nema ih. Zamislite našu sreću, kada bi se na ovom forumu utrkivali ko će pre da objavi nepostojeći pozitivan bilans JGRM, ili sl. , a ne ustručavali i smišljali kao da formulišemo informacije koje su loše, da gore ne mogu biti. Eto ja bih lično bila presrećna kada bih mogla da napišem kako smo 6 milona evra u plusu u 2010.-oj, a ne u minusu. Ali, jedno su želje, drugo surova realnost.
@profesionalac Svaka čast na trudu, svrha ovog foruma i jeste da akcionari shvate da nema jednakih i jednakijih akcionara, nego da svi mi imamo ista prava, i što je najbitnije, da počnemo da ih koristimo !
Svi naši postovi se štampaju i onda ih naše rukovodstvo analizira, tj. proveravaju koliko tačno znamo, i zapanjeni su odakle sve to znamo.
A pro po mojih postova, poruka za Jasminu, pošto je Zdravkova savetnica: Molim te, posavetuj Zdravka da dobro pazi šta radi sa MOJOM imovinom, tj. JGRM, jer ću, ako bude nastavio da radi to što radi, objaviti SVE što znam, i imenovati i ljude i događaje, pa mu stvarno neće biti dobro.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 09:40

@nikokaoJA
Još jedan dokaz da mi govorimo istinu je i izlazak Inspekcije rada na teren, tj. na gradilište šoljice gde su zatekli radnike JGRM, kako u radno vreme grade šoljicu, u kojoj nisu zaposleni, a ne rade u JGRM u kojoj jesu. O tome sam pisala pre par meseci, i to svi znaju, a sad je i inspekcijskom kontrolom potvrđeno. Zato već para dana nema nikoga na placu šoljice. Inspekcija je izašla na osnovu anonimne prijave radnika JGRM koji su prisiljavani da tamo završavaju zgradu sa kojom nemaju nikakve veze, umesto da rade u JGRM. Još jedna "nebuloza" ? Ne bih rekla, a ni Inspekcija rada, sve je zapisnikom dokumentovano crno na belo !
Nazad na vrh Ići dole
Joksim
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 67
Datum upisa : 09.02.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 10:18

Pa gde to jos ima da gradis svoju firmu , a zaposlen si u JGRM, dodjes ujutro ispred firme otkucas se okrenes, i odes da zidas, us to primas platu u JGRM. JESTELI SE ZA TO BORILI MALI AKCIONARI sad da budete gazde ,mislim da nece moci stacevam neko na rep. police
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 10:39

@joksim
Greška je bila što su primoravali i ostale, koji nemaju veze sa šoljicom, a zaposleni su u JGRM da idu na plac i rade na toj izgradnji. Neko od tih radnika koji su prisiljavani tamo da idu ih je i prijavio. Počelo je klupko da se odmotava ...
Dozlogrdilo je i akcionarima, 10 godina već čekaju na novac od akcija, ili dividendu, i ništa. A firma tone sve dublje i dublje.
Javljajte da li su vam bili po punomoć. Ja sam odbila da potpišem, još na početku, u fabrici, ali obruč se steže. Preti se otkazima dece penzionera ako ne daju punomoć, a nama zaposlenima prelazak u baštovane. Taman je proleće, zasadićemo cveće ispred fabrike, i uživati u baštici.
suny
Nazad na vrh Ići dole
nikokaoJA
Just looking
Just looking
nikokaoJA


Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 11:08

Drago mi je da u vašim životima sve funkcioniše potaman. Računi za komunalije sve na vreme plaćate, nikom ne dugujete ništa a kredite isplaćujete sve u roku, i što je najbitnije, svake godine uštedite bar 3000€ za nedaj Bože. Jel da super zvuči???
U vreme najveće svetske ekonomske krize Jugoremedija je uradila sanaciju fabrike i sačuvala radna mesta (niko nije dobio otkaz), a Zrenjanin je dobio jednu savremenu fabriku, koja je pojam i za mnogo veće farmaceutske gigante na Balkanu a među pet farmaceutskih kuća u zemlji koja ima GMP sertifikat.
Neko ko se uhvati sa ovakvim poduhvatom u koštac, teško da na kraju godine može poslovati sa dobitkom ako se uz to zna da fabrika nije radila u toku sanacije! Najveći dobitak jeste to što se za svo ovo vreme plata isplaćivala na vreme (u zakonskom roku) i da ničiji život nije stavljen na kocku zbog bojazni da ostane bez posla.
Podsećam, da vas je 2007. godine, delilo samo nedelju dana da ostanete bez svojih akcija jer je Nini fabriku dogurao do samog ruba stečaja i da tog sudbonosnog 01. marta akcionari nisu preuzeli fabriku, danas bi možda bili samo bivši radnici i akcionari Jugoremedije ili eventualni članovi badži džamp kluba koji bi se izgradio na mestu gde je današnja Jugoremedija!
Što se tiče Penfarme, ne treba biti mnogo inteligentan da bi se shvatilo da je to zajednička firma koju su osnovali Jugoremedija i Luxol farmacija i da će se srazmerno vlasničkoj strukturi deliti novac koji se zaraditi od prodatih proizvoda. Po logici stvari, donosiće dobit Jugoremediji, to je nešto loše za vas dušebrižnike, ili bi bilo bolje da se taj novac ne uliva u Jugoremediju?
Zar sve ovo navedeno nije dovoljno da se neke stvari gledaju i ružičastije? Koja fabrika u Zrenjaninu ili Srbiji, može da se pohvali da je u recesiji sačuvao radna mesta i stremi ka još boljem poslovanju ulaganjem u nove pogone?
Okrenite se oko sebe i vidite koliko vaših rođaka, prijatelja je ostalo bez mogućnosti da svoje akcije unovče! Šinvoz, IPOK, Šećerana, BEK, Pivara, fabrika tepiha Proleter, Mideri...
Niste se pitali svo ono vreme dok smo mi bili van fabrike da li nam treba pomoć, niti ste se nudili da pomognete novčano da finansirate sudske sporove svo vreme dok smo se mi borili za vaše vlasništvo! Danas kada vam je taj omraženi Deurić vratio akcije u ruke i vi sad nešto kao sumnjate u njegovu ispravnost!
Ja vas ovim putem molim, ako imate bilo kakve informacije o lošem ili kriminalnom poslovanju tog čoveka, odmah ali odmah to iznesete u javnost i odmah ali odmah prijavite policiji i prekinete više ovu smehotresnu ujdurmu koju vodite na ovom forumu jer je očito da se bavite čaršijskim naklapanjima koje konstruišu oni koji su bili nesposobni da tokom bitisanja u nekim bivšim menadžmentima Jugoremedije sprovedu ovakvu modernizaciju fabrike koja je krunisana GMP standardom!
Nazad na vrh Ići dole
AAA
Still learning
Still learning
AAA


Broj poruka : 91
Points : 163
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 11:35

По писању се види да je "nikokaoJA" неко из руководства или веома близак њима ("Niste se pitali svo ono vreme dok smo mi bili van fabrike da li nam treba pomoć...").
Увек је добро чути и другу страну. Овако смо добили доказ да је оно што се тренутно пише на форуму истина. Унервозили су се због досад незадовољавајућег учинка сакупљања пуномоћја (моје мишљење).
"nikokaoJA" govor је њихова реакција.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 11:39

NikokaoJA
pa ako je sve tako sjajno, što menadžment ne dozvoljava da mali akcionari dobiju fotokopija knjige akcionara i statut firme?
To se u drugim firmama dobija bez problema i istog trena... ako si toliko dobra sa menadžmento sredi im to!!
Sve to je po zakonu.
A po zakonu nije da Deuriću potpišeš punomoćje, a to se do sada dešavalo, jer direktor i/ili član UO ne može da zastupa male akcionare na skupštini, kao ni povezana lica - čitaj te firme u kojuma je Deurić suvlasnik sa nekima od akcionara?
Zar ne misliš da već to nije uredu?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 11:39

Naravno da je greška i malih akcionara što ranije nisu insistirali na svojim pravima...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 11:49

@nikokaoJA
SVE SU ŽIVOTINJE JEDNAKE, SAMO SU SVINJE JEDNAKIJE...
Vas 150 se lancima vezivalo za fabriku, borilo, i SVAKA ČAST na tome. Kada ste ušli, osladila vam se vlast, i videli ste kako lepo možete da se oparite na račun SVIH malih akcionara ! Od vas 150, SAMO vas 46-oro je došlo na ideju da NEZAKONITO, dodavanjem tačke dnevnog reda, izdvojite Cliacil, i oformite firmu , tkz. šoljicu koja će ga proizvoditi. Vas 46.-oro koje pas nije imao za šta da ujede, odjednom imate MILIONE da gradite i otvarate firmu. Da li ste vi možda poslali pismo na 4000 adresa malih akcionara i SVIMA ponudili da učestvuju u tom poduhvatu ? Ne, vas 46.-oro spada u jednakije, a nas ostalih 4000 u jednake.
Da li biste dozvolili meni i nekolicini mojih prijatelja ( ali SAMO nama ) da proizvodimo, npr. Novalgetol pod istim uslovima pod kojim ste vi prisvojili Cliacil ? Naravno da ne !

Kada saberete SVE kredite koje ste uzeli za navodnu rekonstrukciju, pare koje ste dobili od Medele, i cenu rekonstrukcije, NE ZNA se gde je tričavih nekoliko miliona evra. A rekonstrukcija je završena, i fabrika radi. Kako objašnjavate minus u 2008.-oj, ili 2009.-oj , to shvatam jer je minus bio samo oko 190 miliona dinara ( za 2009.-tu) . Ali u 2010.-oj je fabrika počela proizvodnju i normalno proizvodi, povećanim kapacitetom, pa otkud onda oko 600 MILIONA minusa ? Znači za 2011.-tu bi trebalo da očekujemo MILIJARDU i 900 MILIONA minusa ?

Cilj ovog foruma NIJE uništiti šoljičare, na čelu sa Zdravkom, nego ostvariti pravo na akcije, znači i na njihovu prodaju nekom drugom osim šoljičarima po 5 evra.
ZAŠTO NE DOZVOLITE FIRMI DA IZAĐE NA BERZU ? Vi ste pošteni i nemate šta da krijete ? Evo, dobićete uskoro pismeni zahtev za izlazak na berzu, i molim vas da ga sprovedete, kao što zakon nalaže.
"Jedini" problem u tome je, što vi kontrolišete i ucenjujete većinu akcionara, a to nećete moći da uradite sa ljudima koji bi te akcije kupili na berzi, oni bi zahtevali da se zna zašto firma u 2010.-oj ima 3,2 puta gori bilans nego u 2009.-oj, i kako trošite svaki dinar.

Kažete kako je uspeh to što se izgradilo i niko nije dobio otkaz ? Pa vi ste se debelo zadužili zbog toga, i SMANJILI cenu akcija time. Vi samo uzimate kredite, NE ZNATE, a i kako bi, gledajući vaše obrazovanje , da rukovodite fabrikom. A i nećete, više vam odgovara da je upropastite.
GDE SU NAŠIH 30 EVRA PO AKCIJI, PITAM VAS ! Niste dali da se krajem 2007. godine prodamo Habit farmu za 20 evra, jer aprila 2008. kreće GMP rekonstrukcija koja će nam doneti bar 30 evra po akciji !??? Da nije tužno, bilo bi smešno.

Na žalost, i među nama ima ljudi koji mrze Zdravka , i žele da mu naude, ali ponavljam, to nije dobro za firmu. Pozivanjem ljudi da se obrate policiji, neko će to i uraditi, a to neće biti dobro za našu prodaju. Zamislite naslov direktor i članovi UO JGRM uhapšeni zbog malverzacija i zloupotrebe službenog položaja ? To bi baš imalo "pozitivan" ishod na cenu akcija.
Nazad na vrh Ići dole
nikokaoJA
Just looking
Just looking
nikokaoJA


Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 12:49

Pa to i jeste razlog što ja vama ne verujem. Nemate argumenata da Deurića prijavite policiji pa samo naklapate i nagađate! Da posedujete neke opipljive dokaze sve se bojim da to ne bi stiglo u policiju! Kada me uverite u suprotno javno ću se izvinuti što vam nisam verovala! Do tad ste za mene samo nevešti manipulatori!
Uzgred kada je akcija vredela 30€ što niste odmah prodali g. Sekuliću svoje? Danas biste nas lišoli svojih nebuloznih komentara! Nemojte mi samo reći da to niste mogli jer akcije nisu istaknute na berzi, pa i Nini je otkupljivao iste mimo berze pa zašto to ne bi radio Lale? Danas nažalost Lale nije u mogućnosti zato što je bankrotirao, to je trebala po vama dušebriznicima trebala biti i sudbina i Jugoremedije da je došla u ruke Habit farma. Briga vas za zaposlene, samo na sebe mislite, e pa dok je takvih vaših istomišljenika, nikada u Srbiji bolje biti neće jer ste zaboravili šta to znači solidarnost!
I laž je da se vrši pritisak na akcionare u fabrici da potpišu punomoćja i da se preti otkazima i premeštenjem na druga radna mesta! To se radilo za vreme Ninija! A još je veća laž da ljudi ne daju punomoćja za vanrednu skupštinu, to vi vodite kampanju na ovom forumu i pokušavate da dovodite ljude u zabludu ali na vašu žalost ne ide to tako kako ste vi to zamislili, moram vas razočarati!!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 12:53

Boranija ::
NikokaoJA
pa ako je sve tako sjajno, što menadžment ne dozvoljava da mali akcionari dobiju fotokopija knjige akcionara i statut firme?
To se u drugim firmama dobija bez problema i istog trena... ako si toliko dobra sa menadžmento sredi im to!!
Sve to je po zakonu.
A po zakonu nije da Deuriću potpišeš punomoćje, a to se do sada dešavalo, jer direktor i/ili član UO ne može da zastupa male akcionare na skupštini, kao ni povezana lica - čitaj te firme u kojuma je Deurić suvlasnik sa nekima od akcionara?
Zar ne misliš da već to nije uredu?

Jel može nešto o ovome?

A i kad si već tu, lepo da forumaši čuju i drugu stranu,
a šta to će lepo da se desi na skupštini?
Evo, pojansni?
I jel ide ta dokapitalizacija ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 12:55

@nikokaoJa
Jel ti nama predlazes da mimo zakona prodajemo akcije?
Sto se tice tvoje izjave da nije bilo pritisaka i pretnji otvoreno ti kazem NEMOJ DA LAZES ,jedino mi je krivo sto nisam snimio te pretnje pa da imam konkretan dokaz.Sram te bilo,stidi se.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 13:18

@nikokaoJA
Niste mi odgovorili na 2 ključna pitanja:
1.Zašto ne dozvoljavate izlazak na berzu ? Imaćete priliku da pozitivno odgovorite na zahtev malih akcionara da izađu na berzu, već 22. aprila, kada propadne tender, i samim tim prestane ugovorna obaveza malih akcionara sa državom.
2.Zašto je vas 46.-oro jedino imalo tu mogućnost da oformi šoljicu, a ista je uskraćena nama ostalima ? 46.-oro od 4000, priznaćete da je nelogično.

Trgovina akcijama kao što je to radio Nini je nezakonita, ja shvatam da ste vi navikli da kršite zakon, ali nemojte da terate nas 4000 na isto. Mi ćemo lepo izaći na berzu, pa kom obojci, kom opanci. A Zdravko je rekao da će od aprila 2008. akcija vredeti 30 evra, lično sam ga čula ja, kao i nekoliko stotina akcionara na skupu u Kulturnom centru, decembra 2007. godine.

Vršite pritisak, i obmanjujete penzionere. Govorite im da će samo ako potpišu uspeti da budu u onih 10 % akcionara koji će pridružiti akcije državnom paketu, trebalo bi da vas je sramota. A niste, niti ćete skupiti dovoljno procenata da bi Skupština bila legalna.
Šta je sa punomćima datim Zdravku ? On po zakonu NE SME biti predstavnik , tj. lice koje zastupa ostale akcionare. Očekujte krivične prijave za sve Skupštine od 2009. pa na dalje. Naročito za 2009.-tu, jer ste tada NEZAKONITO izdvojili Cliacil. police
Zaposlite pravnika, pošto Nadica Margold sa trogodišnjom hemijskom školom, samo MISLI da je pravnik. Blago vama kada Jasmina sa osnovnom školom savetuje generalnog direktora, a Nadica je glavna za pravne poslove. A "blago" i nama kada nam takvi odlučuju o sudbini imovine. Evo jedno besplatno obaveštenje. Od skoro je u našoj zemlji promenjen zakon, tako da se i protiv pravnih lica može podneti krivična prijava. To znači da bilo ko od nas može podneti krivičnu prijavu protiv AD JGRM zbog zloupotrebe , npr. falsifikovanja punomoćja, nezakonitih odluka i sl. Te prijave se ODMAH procesuiraju, i biće heng police . Nije to, kao obična prijava za zloupotrebu službenog položaja npr. direktora, to je MNOGO ozbiljnije.

"Prema Zakonu o krivičnoj odgovornosti pravnih lica, koji je stupio na snagu krajem 2008. godine, pravnom licu se može staviti na teret gotovo svako krivično delo koje postoji u Krivičnom zakoniku, osim onih koja po svojoj prirodi ne mogu da učine (obljuba, dvobračnost..).Odgovornost firmi za krivična dela u domaćem zakonodavstvu do donošenja tog zakona nije bila pravno normirana.Ono je poznavalo institute odgovornosti pravnih lica, ali ta odgovornost je bila ustanovljena za prekršaje i privredne prestupe, dok je za krivična dela bila odgovorna osoba koja je u okviru svog poslovanja to delo počinila.Praktično pomenutim zakonom omogućeno je da za krivično delo koje izvrši odgovorno lice u okviru svog poslovanja želeći da organizaciji u kojoj radi pribavi protivpravnu imovinsku korist, odgovara i firma. Krivični postupak protiv pravnog lica može se voditi i kada odgovorno lice u firmi koje je izvršilo krivično delo u međuvremenu umre, dobije imunitet ili pomilovanje, ili se pak utvrdi da je duševni bolesnik.Pravnom licu za krivično delo mogu se izreći kazna, uslovna osuda i mera bezbednosti.Ono može biti kažnjeno novčanom kaznom u rasponu od sto hiljada dinara do pet stotina miliona dinara ili kaznom prestanka pravnog lica.Pravnom licu, mogu biti izrečene i mere bezbednosti - zabrana obavljanja određenih registrovanih delatnosti ili poslova, oduzimanje predmeta i javno objavljivanje presude.Zakon se primenjuje i na domaće i na strano pravno lice koje odgovara za krivično delo izvršeno na teritoriji Srbije, pri čemu strano lice može biti krivično gonjeno i ukoliko je delo počinilo u inostranstvu na štetu Srbije, njenog državljanina ili domaće firme.Zakon se primenjuje i na domaću kompaniju koja krivično delo počini u inostranstvu. "
Nazad na vrh Ići dole
nikokaoJA
Just looking
Just looking
nikokaoJA


Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 13:56

Na vanrednoj skupštini se glasa o reprogramu duga sa grejs periodom na dve godine, strašne li odluke za vas dušebrižnike, i država će na ovoj skupštini glasati za ovu odluku kako bi pomogla Jugoremediji da uzme vazduha i normalno pokrene proizvodnju bez tereta da svakog meseca razmišlja o rati za kredit!!!
A vi ostali, trk u policiju, odmah, pa nije vam prvi put da to radite samo papire u ruke i evo ja vas odmah podržavam!!!!
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 14:10

@nikokaoJA
A zamislite tek mogućnosti podnošenja krivičnih prijava protiv Penfarme i Luksol farmacije, jer su stekle protiv pravnu imovinsku korist , a sve na štetu JGRM. zatvor
Trebalo je da malo bolje proučite zakon, pre nego što dte se upustili u sve to. samuraj
Drago mi je što ste se uključili na ovaj forum, i još jednom vas molim da nam odgovorite na postavljena pitanja. Više od ičega bih volela da ste vi u pravu, i da je sa našom JGRM sve u redu, ali na žalost, nije tako. lale

I imam i dodatno pitanje, zašto nam plata kontinuirano kasni ? Vidite, danas je Vrbica, red je da odvedemo decu do crkve, kupimo poklone, i sve kako običaji nalažu. Kako, kada plata nije legla ? Ja ću moju decu voditi jer ne zavisimo samo od JGRM prihoda,muž dobro zarađuje, ali kako će to učiniti kolege i koleginice ako oboje rade u JGRM ?
JOŠ JEDNOM VAS NAJLJUBAZNIJE MOLIM DA NAM ODGOVORITE NA PITANJA:
1.ZAŠTO STE ODBILI DA DATE KOPIJU KNJIGE AKCIONARA I OSTALIH AKATA KOJE STE PO ZAKONU DUŽNI DA PREDATE SVAKOM AKCIONARU ?
2.ZAŠTO JE VAS 46.-ORO JEDNAKIJE OD NAS 4000 ?
3.ZAŠTO NE DOZVOLJAVATE IZLAZAK NA BERZU ?
4.ZAŠTO VAM TREBAJU KREDITI, OD ČEGA UZIMATE VAZDUH, I GDE SU TE PARE POTROŠENE ?
5.ZAŠTO SMO U TOLIKOM MINUSU ?
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 14:29

@ nikokaoTI
Pa lepo to zvuči samo se pitam ko će vam verovati posle svega?
Nazad na vrh Ići dole
visibaba
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 4
Datum upisa : 03.04.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 15:23

Hej niko kao ti Na akcionare je vrsen pritisak za potpis a kada su videli da to ne pali poceli su da prete otkazima
Nazad na vrh Ići dole
nikokaoJA
Just looking
Just looking
nikokaoJA


Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 15:30

Woooov...podnošenje krivičnih prijava jeeeeee.... so šim ćete to da uradite kad evo ja nepunih dva meseca pratim vaše priče i više nisam izdržala a da se ne oglasim! I dalje trla baba lan, nigde neke dokaze da vidim samo pričate, pričate i pričate...
Ja bih rado odgovorila na sva vaša pitanja ali ja niti sam u menadžmentu niti sam osivač Luxol farmacije, ja sam samo neko ko prati vaša nebulazna naklapanja ovo kratko vreme i došla sam do zaključka da vi ništa živo ne radite osim što spletkarite i još gore, to radite u toku radnog vremena! Strateški partneri su prosto ludi za tako predanim radnicima! Izvinjavam se ali ja ne bih više sebi oduzimala dragoceno vreme pogotovo ne na uštrb svoje dece! Ako vi nemate potrebu da budete roditelj ja i te kako imam. Bilo mi je ovo dragoceno iskustvo i ponosna sam, da imam svoje mišljenje za razliku od vas!
Nazad na vrh Ići dole
Joksim
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 67
Datum upisa : 09.02.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 15:51

Nekoce da heng
Nazad na vrh Ići dole
Joksim
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 67
Datum upisa : 09.02.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 15:56

Nekoce da 89
Nazad na vrh Ići dole
Milojka
Still learning
Still learning
Milojka


Broj poruka : 107
Points : 109
Datum upisa : 05.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 15:57

lale
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 16:13

Izgleda da NikokaoJA ne shvata da se ovde radi o zaštiti elementarnih akcionarskih prava: prava da se ima uvid u rad firme, da se stavi na uvid statut, da se zna kakav je socijalni program predložen, da se dobije knjiga akcionara itd...

Kao i da se mali akcionari organizuju nezavisno od menadžmenta - to su osnovna prava!
To je tek početak borbe za zaštitu svojih interesa. Hvala bogu da ste krenuli u tu borbu!
SAMO NAPRED!
Ljudi kao NikokaoJA treba samo da vas ohrabre i da vas učine još odlučnijima!


NikokaoJA nemaa pojma ni o čemu ona je ta koja lupeta... ni jednu činjenicu ne videh da je taj član napisao, samo poziv da pišete prijave - za šta naravno nije kasno!
Samo polako: pred zoru mrzne!! armo

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
nikokaoJA
Just looking
Just looking
nikokaoJA


Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 16:23

Vidim da advokatska komora gđa. Master prelistava dokumentaciju sa novim podacima! Odmorte se malko, pobogu danas je subota pa još i Vrbica. Ja sam na vreme dala svoju punomoć pa sad mogu sa decom na motel da igram babmintona! A vi koji niste dali svoja zastupnička ovlašćenja, morate da sedite kod kuće i čekate one "zle sakupljače punomoći", buhuhuhu... baš mi vas je žao!
Nazad na vrh Ići dole
nikokaoJA
Just looking
Just looking
nikokaoJA


Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 16:25

Kobe Bryant, imamo mi loptu iza tebe. Šteta je tako mlad da kvariš oči pred ekranom!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 16:29

nikokaoJA ::
Vidim da advokatska komora gđa. Master prelistava dokumentaciju sa novim podacima! Odmorte se malko, pobogu danas je subota pa još i Vrbica. Ja sam na vreme dala svoju punomoć pa sad mogu sa decom na motel da igram babmintona! A vi koji niste dali svoja zastupnička ovlašćenja, morate da sedite kod kuće i čekate one "zle sakupljače punomoći", buhuhuhu... baš mi vas je žao!

Šta je s tobom? titanik
Šta ti u stvari zastupaš?
Ja ne videh ništa pametno u tvojim postovima osim pristrasne odbrane menadžmenta?
OK imaš pravo na drugačije mišljenje, ali zapamti da i ovi drugi ljudi imaju pravo na svoje mišljenje a PRE SVEGA na zaštitu svojih prava i interesa!

Nije komplikovano, jel da?
Zato idi igraj se s decom i ostavi ozbiljne i svesne akcionare da se organizuju i traže svoja prava i poštovanje zakona.
Iznenadićeš se šta će sve biti na skupštini...

Eto, i taj tvoj post o očima, čemu to?
Nemaš argumente pa ajd sad da malo pljujem? titanik
Idi, igraj se ti i uživaj... tebi je izgleda baš dosadno!!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
nikokaoJA
Just looking
Just looking
nikokaoJA


Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 16:43

Jaooo Kobe Bryante, pa tvoj odgovor prosto satkan od inteligencije! Prosto vrca od slikovitosti i znanja! Što ja ne bih razmišljala drugčije od vas lajavaca koji sebi dajete za pravo da pljujete i opanjkavate ljude koje ni ne poznajete!
Argument molim na ovoj strani! Hoću sliku, fotorafiju, ulje na platnu o tome o čemu ovde lažete! Kad to vidim na vašem forumu, onda ću vam se javno izvinuti svima! Do tada ste za mene samo gomila diletanata!
SAMA PROTIV SVIH.
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 16:50

Zar ti nisi otisla?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 24 Icon_minitime4/16/2011, 16:53

od
Malo živci popustili?
Valjda radi dom zdravlja u ZR i subotom?
coca

Ne treba tebi dušo ulje na platnu.. tebi treba nešto drugo! sesir

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
 
JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
Nazad na vrh 
Strana 24 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Jugoremedija AD Zrenjanin
» Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR
» Mlekoprodukt a.d. , Zrenjanin-MLKP
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: