BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Share | 

Cenzura u Srbiji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP

Broj poruka : 1261
Datum upisa : 01.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   3/23/2016, 01:15

@Folio ::
Ajde da ostavimo na svakom cosku heroin i kokain i da kazemo, ako si glup uzeces, ako nisi neces.

Pa drogu mozes da nadjes na svakom cosku.

Boranija
Old member
Old member

Broj poruka : 1435
Datum upisa : 25.07.2010

PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   4/20/2016, 12:10

Međunarodna organizacija Reporteri bez granica

Ta organizacija od 2002. godine objavljuje spisak 180 zemalja, kao rang listu.

Podaci za Srbiju su uključeni od 2007. u taj spisak. Srbija je ove godine na 59. mestu, dok je prošle godine bila na 67, a najslabije je bila pozicionirana 2010. kada je bila na 85. mestu.

U regionu, Slovenija je ove godine ispred Srbije, na 40 mestu, Hrvatska je 63, BiH 68, Crna Gora je 106, a Makedonija je na 118. mestu. Od drugih zemalja u regionu, Albanija je 82, Grčka 89. i Bugarska 113. Izrael je na 101. mestu.

Od zemalja bivše Jugoslavije, Srbija je jedina zabeležila napredak, dok su ostale pale na rang listi. Hrvatska je pala za pet mesta u odnosu na prošlu godinu, sa 58. na 63. mesto, kao i Slovenija, koja je bila 35, a sadaje na 40. mestu. BiH je pala sa 66. na 68. mesto, a Makedonija za jedno mesto, sa 117.

https://rsf.org/en/ranking

https://rsf.org/en/news/2016-world-press-freedom-index-leaders-paranoid-about-journalistsna 118. mesto.

VIP
VIP

Broj poruka : 1551
Godina : 39
Datum upisa : 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   7/8/2016, 18:52

U Oksfordu sam završila školu za medijsko pravo, bila sam jedan od pregovarača Anema oko Zakona o informisanju u koji su ugrađeni mnogi amandmani LDP."

Ovako je Nataša Mićić, novoizabrana zamenica predsednika Odbora za kulturu i informisanje, i predsednica Političkog saveta LDP, odgovorila na sve primedbe opozicije da je na to mesto izabrana kao autsajder u oblasti informisanja i satelit naprednjačke vlasti.

Govoreći o velikim doprinosima LDP na Zakon o informisanju Mićićeva naravno nije mislila na onaj DS-ov zakon koji je donet uz svesrdnu pomoć LDP, a čijih je šest od sedam članova poništio Ustavni sud zbog toga što guši slobodu medija. Mislila je na novi zakon.

Posebno ju je nerviralo kada je novinari porede sa Nikol Kidman zbog fizičke sličnosti. "Više bih volela da me porede sa Indirom Gandi ili Margaret Tačer."

Bila je članica i funkcionerka GSS, a nakon ujedinjenja GSS i LDP, postala je potpredsednica LDP.

"LDP je nekada doživljavan kao ekstremna, a danas kao ekskluzivna stranka", izjavila je. Rođena je 11. avgusta 1965. u Užicu.
Završila je Pravni fakultet u Beogradu. Udata je i ima ćerku Anđelu.
Svira klavir.

Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   7/27/2016, 02:34

citat ::
Odlukom ministra, projekti NUNS-a - "Novinari pod pritiskom, pretnja demokratskom procesu" i Nezavisnog društva novinara Vojvodine "Novinari protiv diskriminacije", Medija centra "Zloupotreba političkog uticaja: političke stranke kao najveći poslodavci u Srbiji", su na dugačkom spisku od 308 projekata koji nisu dobili novac za projekte.

- NDNV će, nakon što pažljivo prouči ministrovo obrazloženje za izmenu Predloga odluke komisije, u sredu zvanično obavestiti javnost o svome stavu. Za početak mogu da kažem da je, koliko je meni poznato, ovo prvi put da je resorni ministar izmenio predloge koje mu je dostavila stručna komisija, od donošenja tri ključna medijska zakona, leta 2014. godine - kaže za Danas Dinko Gruhonjić, predsednik medijske Komisije.

Bravo ministre! Sami su sebi hteli da dodele subvencije i još da ucenjuju ministra... Predsednik NUNSA i ovaj ludak Dinko Gruhonjić su bili u komisiji i sami sebi dodeljivali novac!
Pa ne ide to tako.
Tasovac - LEGENDA!!

Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   7/27/2016, 19:20

Ministar kulture i informisanja Ivan Tasovac ocenio je da je ovogodišnji konkursi za sufinansiranje medijskih sadržaja u pogledu poštovanja zakonskih procedura i transparentnosti sprovedeni besprekorno.

Kako se navodi, od 898 prijava u oblasti informisanja, Ministarstvo je na predlog stručnih komisija podržalo 348 projekata u iznosu većem od 255 miliona dinara.

"Među podržanim projektima nalazi se zavidan broj projekata predloženih od strane medija i pojedinaca koji su izuzetno kritični prema Vladi Srbije. To je jedno od merila uspeha ovog konkursa i prava slika medijskih sloboda u našoj zemlji", naveo je Tasovac u pisanoj izjavi.

On je navelo da su u devet slučajeva u kojima su uočene "drastične nepravilnosti i nelogičnosti", predlozi komisije preinačeni i da su tri projekta odbijena, četiri dobila niža sredstva, a dva više od onoga što je komisija predložila.

"Tako je propao pokušaj pojedinih novinarskih udruženja, koji delegiraju svoje predstavnike i imaju većinu u konkursnim komisijama, da Ministarstvo uvuku u svoj dobro razrađen mehanizam međusobnog nagrađivanja i tapšanja po ramenu u stilu 'ja tebi serdare, ti meni vojvodo'. Rezultati konkursa su ogolili licemernost dobro poznatih larmadžija na našoj medijskoj sceni, koji već dve godine, ne toliko iz ideoloških koliko iz finansijskih uverenja, kritikuju stanje medijskih sloboda u Srbiji i sve vreme se žale na tobož sveprisutnu cenzuru", naveo je Tasovac.

Cenzura u Srbiji
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: