BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Cenzura u Srbiji

Ići dole 
+34
Ivan00
Zile
Stane Dolanc
Jegulja
Tenerife
Nikola
Bookmaker
Joca
Aca kurbla
Big Mile
Drag65
Ceras
FatCat
Folio
Goast
Smile
Limited011
Dalaj Lama
Kobe Bryant
LUMTDZOS
Teletrader
Popaj
zORAn
Roman Abramovich
Dejansss
Prokuplje
Jarbol
Igi-bg
Fmember
MORNAR
Maca
Sneki
Momir
philips1
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/24/2015, 23:18

Naziv ove teme je "Cenzura u Srbiji" pa je stoga i ocekivano o tome raspravljati ovde ima li ili nema cenzure i ako ima koliko je ima, da li se zloupotreblja ili ne u cilju podizanja rejtinga itd.

Ako neko misli da su druge teme bitnije i prioritetnije predlazem da se otvori nova tema o bitnijim pitanjima.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/25/2015, 15:56

Slobodna razmena mišljenja. Slobodni ljudi, slobodan forum...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/25/2015, 16:17

Nemački ambasador Hajnc Vilhlem se složio sa ocenom da nema izgovora za nasilje, ali je dodao da treba postaviti neke granice. "Sloboda medija nije neograničena, a gde su granice to je teško definisati. Nije dovoljno reći da nema izgovora za nasilje, već treba odgovoriti na pitanje gde su granice vređanja država, ljudi ili njihovih uverenja", rekao je on.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/26/2015, 10:52

Danica Popovic:

"...Ono po čemu se ovaj premijer razlikuje i po čemu ćemo ga pamtiti jeste to što je ukinuo „Utisak nedelje” i započeo ozbiljno ućutkivanje medija. To je novina. I to novina opasna baš za njega, jer se može desiti da ostane upamćen kao premijer koji nije ukinuo partijsku državu samo zato što je nije ni primetio, a niko iz medija nije smeo to da mu kaže..."


Da ne bi ispalo da je samo cenzura problem u Srbiji, o ostalim problemima (kao sto je npr. partijska drzava) u temi POLITICKA DISKUSIJA..
https://www.aikb.net/t541p352-politieka-diskusija#140790
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/26/2015, 12:09

Da, taj tekst i dosta drugih koji kritikuju vlast je objavljen u listu "Politika" - što si ti zaboravio da navedeš.

Da li je to cenzura?

Mislim da je kolega Nikola lepo objasnio: ne radi se o cenzuri već o zloupotrebi medija za ličnu i partijsku promociju. U suprotnom gospodja koju citiraš više ne bi bila prof. na fakultetu ili bi bila u zatvoru...

Što se tiče partijskog zapošljavanja, njega je bilo, ima ga i biće ga,i kada udjemo (ako udjemo) u EU biće ga - možda ne u ovoj meri ali će ga biti...

citat ::
Критичари цензуре тврде да је она механизам који центри моћи користе као начин да до широких маса дођу само оне информације које њима одговарају што се коси са свим моралним и етичким стандардима. Цензурисањем се ствара неинформисано или полуинформисано друштво које није способно да активно учествује у друштвеном животу заједнице.

Цензура у медијима данашњице највише је видљива у сљедећим формама:

Притисци унутар медијских кућа најчешће од стране урдника који новинарима забрањују да извјештавају о одрећеним темама, скраћују им прилоге/текстове, намећу им теме, премјештају битне теме на неуочљиве новинске стране, дијелове веб странице или вријеме када су програми електронских емитера мање гледани

Притисци оглашивача који због учешћа у финансијској структури медија очекују да добију благонаклон однос новинара те куће према њима и њиховим активностима

Притисци власти и политичких елита су веома уочљиви у државама гдје је утицај државних и политичких органа у функционисању медија на високом нивоу (јавни сервиси)

I dalje smatram da ovakva kakva je, cenzura u Srbiji nije glavni problem ove države.




.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/26/2015, 15:38

@zORAn

A koja je to "sila" ili ekipa koja će od Srbije da za kratko vreme napravi Englesku?
Nisi još ponudio nekoga ko bi vladao Srbijom po tvojoj volji i našim željama....
Vreme je da pokažeš koje si boje.

Mislim da znaš za ovo:
Prilikom jednog zasedanja Nikola Pašić je iznerviran upotrebio neke "jače" reči.
Jedan od poslanika iz klupe je dobacio: "Ovako nešto Gledston (tadašnji predsednik engleskog parlamenta) nikad ne bi rekao u skupštini!".
Baja je odgovorio: "Kakvi ste vi Englezi, takav sam ja Gledson!"
kafa

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/31/2015, 14:43

Ovih da­na jav­nost bru­ji o šmin­ker­ki Je­le­ni Ma­ćić, pro­tiv ko­je se vo­di po­stu­pak za ši­re­nje pa­ni­ke to­kom pro­šlo­go­di­šnjih po­pla­va. Ma­ćić­ka je od­bi­la na­god­bu sa Vi­šim tu­ži­la­štvom, jer joj je, ka­ko ka­že, mno­go dra­že da ide u za­tvor ne­go da pri­zna da je pu­tem „Fej­sbu­ka” ši­ri­la pa­ni­ku. Pod­se­ti­mo, 20. ma­ja pro­šle go­di­ne Ma­ćić­ka je pi­sa­la „da u Obre­nov­cu ima mno­go mr­tvih, da se kri­šom pre­vo­ze u ka­mi­o­ni­ma, da se ko­pa­ju gro­bo­vi po La­za­rev­cu...” Sve­sna je da je po­gre­ši­la, ka­že ona za naš list, ali is­ti­če da dr­ža­va ne­ma osnov da pro­tiv nje vo­di kri­vič­ni po­stu­pak.

– Ka­da po­gle­dam iz ove per­spek­ti­ve žao mi je što sam to na­pi­sa­la, ali bi­la sam u pa­ni­ci, kao i go­mi­la lju­di ko­ja je kon­tak­ti­ra­la sa mnom tih da­na. Upr­kos to­me, ne pri­hva­tam na­god­bu, jer ne­ma osno­va za tu­žbu. Svi advo­ka­ti sa ko­ji­ma sam se kon­sul­to­va­la su mi to po­tvr­di­li. Ni­sam ja ne­ki dr­žav­ni ne­pri­ja­telj. Šta že­lim da pi­šem na „Fej­sbu­ku” mo­ja je lič­na stvar i ni­je mi ja­sno ko su ti po­li­cij­ski slu­žbe­ni­ci ko­ji su či­ta­li mo­je sta­tu­se, a ni­su išli da spa­sa­va­ju lju­de – iz­ja­vi­la je Je­le­na Ma­ćić za naš list uz opa­sku da bi zbog uvre­da, ši­re­nja pa­ni­ke i lo­še re­to­ri­ke na su­du tre­ba­lo da od­go­va­ra­ju mno­ge jav­ne lič­no­sti, po­li­ti­ča­ri, skup­štin­ski od­bor­ni­ci i me­di­ji.

Či­nje­ni­ca je, tvr­de struč­nja­ci, da sve ma­nji broj lju­di uspe­va da raz­gra­ni­či iz­no­še­nje sop­stve­nog mi­šlje­nja od ne­i­sti­ni­tih tvrd­nji.

Ma­li pro­ce­nat vi­so­ko­o­bra­zo­va­nih u dru­štvu, in­di­vi­du­a­li­zam, ne­po­ve­re­nje u dr­ža­vu i me­di­je, no­ve teh­no­lo­gi­je ko­je su omo­gu­ći­le sva­kom po­je­din­cu da iz­ne­se svo­je ide­je ili sta­vo­ve, do­pri­no­se sve te­žoj me­đu­ljud­skoj raz­me­ni ide­ja i sta­vo­va. Lju­di uglav­nom ne ču­ju one či­je je mi­šlje­nje su­prot­sta­vlje­no, ni­ti raz­ma­tra­ju tu­đe ar­gu­men­te.

Sum­nja gra­đa­na, ne sa­mo u pred­stav­ni­ke vla­sti već i u auto­ri­te­te iz svih obla­sti, otva­ra mo­guć­no­sti za raz­ne „te­o­ri­je za­ve­re”, mi­šlje­nje je so­ci­o­lo­ga Bo­ri­sa Ja­šo­vi­ća.

– Gra­đa­ni su ne­po­ver­lji­vi pre­ma si­ste­mu. Sa­mim tim sprem­ni su da po­ve­ru­ju u raz­ne dru­ge „tvrd­nje” ko­je će na­hra­ni­ti nji­ho­vo ne­po­ve­re­nje. Se­ti­mo se sa­mo afe­re sa vak­ci­na­ma za ptič­ji grip. Dr­ža­va je pod­sti­ca­la na­rod da se vak­ci­ni­še, ali ne iz zdrav­stve­nih raz­lo­ga već zbog ku­po­vi­ne ogrom­ne ko­li­či­ne vak­ci­na. To je je­dan od raz­lo­ga za ne­po­ve­re­nje ro­di­te­lja pre­ma vak­ci­na­ma ko­je bi tre­ba­lo da da­ju svo­joj de­ci – sma­tra naš sa­go­vor­ni­k.

Ne­po­ve­re­nje gra­đa­na do­dat­no se hra­ni ne­do­stat­kom pro­ve­re­nih in­for­ma­ci­ja iz ra­znih obla­sti, mi­šlje­nje je struč­nja­ka.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Slepo-verovanje-u-svoje-istine.lt.html

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime4/1/2015, 00:23

@dalaj lama

Zanimljiv clanak... postavlja dobra pitanja... mada nije o cenzuri.

Interesanto da jedan od sagovornika iz članka, kao stručnjak, svojom zabludom objašnava zablude i nepoverenje običnih građana.

Meni je mnogo zanimljiviji drugi deo članka koji nisi preneo:


Citat :
Ta­ko­đe, ne­do­sta­tak in­for­ma­ci­ja o od­re­đe­noj te­mi pru­ža mo­guć­nost za raz­ne spe­ku­la­ci­je.

Ko­mu­ni­ko­log dr Div­na Vuk­sa­no­vić, pro­fe­sor na Fa­kul­te­tu dram­skih umet­no­sti, is­ti­če da me­di­ji mo­ra­ju da in­for­mi­šu gra­đa­ne ja­sno i pre­ci­zno ka­ko bi mo­gli da iz­ve­du sop­stve­ni za­klju­čak.

– Gra­đa­ni­ma je te­ško da od­re­de da li je in­for­ma­ci­ja isti­ni­ta i ko je me­ro­da­van da to ka­že. Za­hva­lju­ju­ći dru­štve­nim mre­ža­ma gra­đa­ni pre­u­zi­ma­ju ulo­gu me­di­ja i tra­ga­ju za sop­stve­nom isti­nom. Oni ima­ju pra­vo na to, a tra­di­ci­o­nal­ni me­di­ji po­la­ko gu­be bit­ku sa no­vi­ma. Na to uti­če i ne­do­sta­tak obra­zo­va­nja ko­je je ključ­no za raz­u­me­va­nje me­di­ja. Uko­li­ko dr­ža­va ne­ma obra­zov­nu po­li­ti­ku ko­ja ob­li­ku­je sa­mo­sve­snog gra­đa­ni­na ne­će ima­ti ni pri­stoj­ne gra­đa­ne, ni pri­stoj­ne me­di­je. Ka­ko ra­ste obra­zo­va­nje do­bi­ja­te me­dij­ski pi­sme­ne gra­đa­ne, sa­mo­sve­sne i kri­tič­ne, ko­ji vo­de ra­ču­ne o iz­vo­ri­ma ko­ji­ma ve­ru­ju – is­ti­če na­ša sa­go­vor­ni­ca.

Ni do­bro obra­zo­va­nje ne pod­ra­zu­me­va re­al­no sa­gle­da­va­nje si­tu­a­ci­je. Sve­do­ci smo ne­dav­nog po­li­va­nja mi­ni­stra Sr­đa­na Ver­bi­ća na pro­te­stu pro­sve­ta­ra (ko­ji se svi od­re­da mo­gu po­di­či­ti fa­kul­tet­skom di­plo­mom). Ipak, to ni­je spre­či­lo čla­no­ve ko­lek­ti­va „Ge­ru­si­ja” da se ob­ru­še na no­vi­nar­ku „Po­li­ti­ke” ko­ja se „dr­znu­la” da na­pi­še da ni­su sme­li mi­ni­stra da po­li­ju vo­dom. Sma­tra­ju da ne­ma ni­šta spor­no u to­me što po­ku­ša­va­ju da is­tra­ju u svo­joj bor­bi, bez ob­zi­ra na me­to­de ko­je ko­ri­ste. Šta ako nji­ho­vi đa­ci poč­nu da pri­me­nju­ju nji­ho­ve me­to­de bor­be za svo­ja pra­va? Da li bi za­i­sta ta­ko raz­mi­šlja­li uko­li­ko bi kan­ta sa vo­dom do­če­ka­la ne­ko­ga od njih pri­li­kom ula­ska u uči­o­ni­cu?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime4/1/2015, 20:31

Dunja Mijatović:
Nikada nisam optužila Vladu Srbije za cenzuru

Prvo, nikada nisam optužila državu, već sam od države tražila da uradi sve da to spreči. To je velika razlika. Zašto je to izmanipulisano u javnosti, ja ne mogu govoriti. Druga stvar, ja se nikada nisam uključila u verbalnu komunikaciju javno sa premijerom. Ja sam ponovila svoj stav i obavestila javnost da je došlo do telefonskog razgovora između mene i premijera, koji je bio na jednom vrlo visoko profesionalnom nivou.
je bio vrlo prijatan, konstruktivan i on je rekao da će uraditi sve što je u njegovoj moći da se odgovori na sve stvari koje sam navela u svom saopštenju.

Sa moje strane je došlo do pojašnjenja da sam pozvala vladu da uradi nešto, jer nemam koga drugog pozvati niti imam kakve dokaze dostaviti, to država treba da uradi. Šta se posle dešavalo u javnosti i zašto, ne mogu niti želim u to da ulazim. Verovatno postoje neki razlozi.
Ja se nikada nisam uključivala kada se u javnosti pominjalo moje ime, jer to nije moj stil ni način komunikacije. Imam dobru komunikaciju sa Vladom Srbije, ali moram reći da ne postoji vlada koja voli da bude kritikovana.

http://www.b92.net/info/intervju/index.php?yyyy=2015&nav_id=973499
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime4/29/2015, 14:38

citat ::
Sloboda medija u svetu je u 2014. pala na najniži nivo za poslednih deset godina, kontrola nad medijima je pooštrena, a novinari širom sveta nailaze na sve veća ograničenja koja im nameću vlade, kriminalni krugovi i medijski vlasnici navodi se u najnovijem izveštaju Fridom hausa o slobodi štame u svetu.

Srbija je prema najnovijem izveštaju, koji se odnosi na 2014, kao i ranije, "delimično slobodna", ali beleži pad od tri poena i sa 40 poena deli osamdeseto mesto sa Hrvatskom i Indijom, na rang listi od 199 zemalja i teritorija.

Indeks slobode medija u Srbiji je opao sa 37 na 40 poena "zbog sve izraženijeg uznemiravanja i napada na novinare i ograničavanja njihovog rada od strane vlade, kao i smanjenja raznovrsnosti medijske ponude posle otkazivanja značajnijih političkih kontakt emisija", navodi se u izveštaju američke organizacije, koja se bavi ljudskim pravima i slobodom štampe.

Kada je reč o okruženju, Srbija je rangirana lošije od Mađarske (31 poen), Bugarske (32) i Crne Gore (39), koje su takođe "delimično slobodne", deli mesto sa Hrvatskom, a kotira se bolje od Rumunije, Albanije, Kosova, koje je posmatrano odvojeno i ima 49 poena, Bosne i Hercegovine (51), Grčke (51) i Makedonije (58) .

Slovenija je sa 25 poena jedina "slobodna" među zemljama bivše Jugoslavije, a tu ocenu ima još 29 zemalja Evrope.

Fridom haus svojim izveštajima rangira zemlje i regione kao slobodne, delimično slobodne i neslobodne rangirajući ih po broju poena, od 0 - za najslobodnije do 100 za najmanje slobodne.

Tu nam je i mesto, dva tri mesta gore dole.
Balkan je to...
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime4/29/2015, 16:13

Smile ::


Tu nam je i mesto, dva tri mesta gore dole.
Balkan je to...
kafa


Isto vazi i za penzije i plate....  200 300 evra mesecno, tu nam je i mesto, dva tri evra gore dole. kafa

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime4/29/2015, 21:29

Ta organizacija dodaje da je Srbija u prošloj u odnosu na pretprošlu godinu pala za tri poena, najviše zbog "povećanog vladinog uznemiravanja novinara i ograničavanja njihovog rada, kao i pada u raznovrsnosti medija posle ukidanja nekih od glavnih političkih tok šou emisija".

http://www.naslovi.net/2015-04-29/beta/srbija-belezi-najveci-pad-u-slobodi-medija/14375131

Umesto u EU idemo u PM.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime4/30/2015, 01:38

Ljudi su vam lepo napisali, ne očekujete valjda da Srbija bude uporediva s Engleskom ili Norveškom?
Dobro je da smo u starom društvu od Hrvatska, Makedonija, Bosna, Crna gora!
To je naše društvo i okolina.
Koliko vidim ni Grčka nije mnogo bolja/gora, kao ni Bugari i Rumuni, Madjari....

Kako mislite, da smo mi kao bolji od okoline?
Dajte, ljudi ne zavaravajte se!

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime4/30/2015, 15:58

Grčka: 3,18 puta bolja (bdp po glavi), Mađarska oko 2x, ostalo je tu negde, a mi negde kod evropskog dna.

Nije nam tu mesto, valjda.

Cenzura u Srbiji - Page 5 1zvfyf8
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime4/30/2015, 17:30

Drag65 ::
Grčka: 3,18 puta bolja (bdp po glavi), Mađarska oko 2x, ostalo je tu negde, a mi negde kod evropskog dna.

Nije nam tu mesto, valjda.


izgleda da jeste ajkula

ajd prijatan roshtilj

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime5/7/2015, 13:28

Cenzura u Srbiji - Page 5 Sabac_dangrada_4_470_270

Шабац: Ољи Бећковић награда за развој демократије и поштовање слобода

Странка Заједно за Србију честита Ољи Бећковић на награди коју јој је доделио град Шабац. Госпођа Бећковић је награђена за развој демократских вредности и поштовање људских слобода, а управо то су вредности које је у свом раду бескомпромисно промовисала и бранила.

Странка Заједно за Србију честита и свим Шапчанима на новој почасној суграђанки и на храбрости да отворе своја врата и чују госпођу Бећковић. Немају баш сви данас у Србији ни ту жељу, а ни ту храброст.

Данас, 200 година након Другог српског устанка, од суштинског значаја је очување идеала слободе. Тада смо се борили за ослобођење, а данас имамо обавезу да се боримо за личне слободе и права сваког нашег грађанина и грађанке. Симболика ове награде и личност лаурета су доказ да у Шапцу слобода јесте највиши идеал.

И то нама у странци Заједно за Србију даје нову снагу у борби за реализацију наших програмских циљева везаних за спровођење процеса суштинске децентрализације и самоуправе који треба да створи претпоставке да милиони људи узму учешће у доношењу одлука од јавног значаја у оквиру локалних самоуправа.

То је, заправо, питање слободе јер слободан човек је само онај човек који има право и може да одлучује о питањима битним за његов живот.
titanik

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime5/22/2015, 00:56

U Srbiji je trenutno više od 1.000 medija u funkciji, a privatizacija medija koji su u potpunom ili delimičnom vlasništvu države biće sprovedena u rokovima koje predviđa zakon, izjavio je državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja Saša Mirković.

"Fascinantno je da u Srbiji postoji 110 televizija, 325 radio stanica, više od 500 štampanih medija koje izdaje više od 300 izdavača", kazao je Mirković na konferenciji "Izazovi korporativne društvene odgovornosti: Kako to rade najbolji?".

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime10/30/2015, 12:21

Skoro polovina Nemaca smatra da se medijima u njihovoj zemlji upravlja od gore i da se zato objavljuju ulepšani i neodgovarajući tekstovi.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime11/1/2015, 23:55

Rusi sa Kusturicom pokreću televiziju u Srbiji?

U svojevrsnoj borbi za medijsku prisutnost na Balkanu, Rusija će pokrenuti regionalnu televiziju u koju će uložiti 11 miliona evra, a čiji direktor će najverovatnije biti reditelj Emir Kusturica, piše Kurir.

Rusija počinje "rat" za prevlast i uticaj na Balkanu, a prvi potez biće im otvaranje televizije koja će pokrivati ceo region, ekskluzivno saznaje Kurir. Reč je o investiciji vrednoj čak 11 miliona evra, a najozbiljniji za generalnog direktora televizije biće proslavljeni srpski reditelj Emir Kusturica.

Izvor Kurira, upućen u detalje tog projekta, otkriva da će se program ruske televizije emitovati u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini. Zamišljeno je da televizija bude regionalnog karaktera, nalik na Russia Today, i da bude pandan multiplatformi N1, koja je partner američkog CNN na ovim prostorima.

Program će se zasnivati na informativnom i kulturno-obrazovnom sadržaju, a planirano je i otvaranje velikog broja radnih mesta, kaže sagovornik Kurira.

Postavljanje Kusturice na čelo ove televizije ne bi bilo veliko iznenađenje s obzirom na to da on krije da je rusofil, a ima i veoma dobre kontakte s najvišim ruskim državnim funkcionerima i diplomatama. Tako je i ovogodišnji Sajam knjiga Kusturica otvorio zajedno s ruskim ambasadorom Aleksandrom Čepurinom.

Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime11/6/2015, 13:19

Moskva je besna zbog karikature u francuskom satiričnom nedeljniku "Šarli ebdo", na kojoj je prikazana avionska nesreća u Egiptu, rekao je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov. Ruski poslanici su zatražili da se "Šarli" stavi na listu ekstremističke literature.

Magazin je na poslednjoj strani objavio karikaturu na kojoj se vide kako delovi aviona i putnik padaju s neba na bradatog naoružanog čoveka u muslimanskoj odeći. Iznad crteža je napisano "Islamska država: Ruska avijacija pojačava bombardovanje".

slik

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime11/8/2015, 22:35

citat ::
ALEKSANDAR RODIĆ: SRBIJO, IZVINI

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/aleksandar-rodic-srbijo-izvini-clanak-2008557

Koje ludilo!
Sad se Kurir bori protiv cenzure!
Rat tabloida i Pinka.

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/nemacki-mediji-o-izvini-srbijo-pismo-aleksandra-rodica-pocetak-je-kraja-cenzure-medija-clanak-2009371

Dobro, mora da se sprovede lustracija i medju novinarima....
Ekipa koja se seli iz Kurira u Pres, pa u Informer, a onda u Blic - pa ponovo, još jedan krug!!!???

Stvarno su ga preterali. Neki od njih moraju da prestanu da se bave novinarstvom.

A SNS je bacio prvi kamen, pa sad ko preživi, pričaće!
armo

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime11/9/2015, 10:01

Boranija ::
citat ::
ALEKSANDAR RODIĆ: SRBIJO, IZVINI

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/aleksandar-rodic-srbijo-izvini-clanak-2008557
Izavio je ono, što samo onaj koji nije želeo da vidi, NIJE. A to da je cenzure bilo i biće.
Ali ništa se ne može veštački držati na duže staze. Tako da očekujem još ovakvih izjava u bližoj budućnosti.
A što se Rodića tiče, postoji ona narodna izreka: Ko s đavolom tikve sadi o glavu mu se razbijaju!
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime11/9/2015, 10:55

Ja shvatam da svaka vlast želi da o njoj pišu lepo.
Pune su novine kako su se Toma i Vičko posvadjali, kako kradu ovi iz SNS, kako troše pare itd....
Afera za aferom i to u novinama.

Ali mene to i ne interesuje. Čekam na kraju godine da vidim koliki je deficit u budžetu, to je ono što me zanima i koliki je rast privrede.

Zato neku veliku cenzuru ne vidim.
A to što se Vučko "peca" na svaku glupost koja se pojavi tipa "Vučko = Luj XIV" i sl. to samo govori da još nije ukapirao da to treba da ignoriše i da radi i tera ministre da rade svoj posao.

BTW: Luj XIV nije negativna ličnost uradio je puno toga za Francusku toga doba.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime11/9/2015, 22:19

Povodom afere u koju su uključeni Informer, Kurir, Politika, Novosti, TV Pink, on je rekao da Ministarstvo kulture i informisanja nije tužilaštvo i sud, kao i da sami tabloidi moraju da prekinu da budu ti koji rade posao suda i tužilaštva.

Novinarstvo pre svega treba da bude pismeno, da se bazira na tome da su činjenice svete, a komentari slobodni, ali nikad ne sme da se dozvoli da mediji sami preuzmu ulogu suda niti tužilaštva i presuđuju, rekao je Tasovac gostujući na TV Pink. "Šta god ja mislio o urednicima tabloida, nije mi u mandatu da idem po kancelarijama i da ih šamaram da bi ih prisvestio kakvu odgovornost prema svojoj i tuđoj deci imaju, stvarajući atmosferu u društvu", rekao je on.

Na pitanje o kupovini i prodaji Politike i Novosti, on je odgovorio da nema više saznanja od premijera i ministra policije. Ja sam ministar kulture i informisanja i nisam istražni organ, čitav je niz državnih organa koji u ovom trenu rade svoj posao, rekao je Tasovac i napomenuo: "Iznude ne potpadaju pod moj resor". On je naglasio da mu ne pada na pamet da staje ni na čiju stranu, već da samo skreće pažnju svim učesnicima da je nedopustivo koristiti medije za takvu vrstu obračuna.

Prema njegovoj oceni, došao je trenutak kad se apsolutno raščišćavaju stvari na medijskoj sceni Srbije.

Na pitanje voditelja da li će rijaliti šou programi nastaviti da se emituju ili ne, odgovorio je: "Bolje da to pitate vašeg vlasnika i ostale". Na pitanje o cenzuri, Tasovac je ocenio da je sloboda izražavnja pitanje ne samo u Srbiji, već je glavna tema i u Evropi i svetu i da sama debata o tome govori koliko ima ili nema cenzure u Srbiji. Ali meni se čini da su novinari setom medijskih zakona daleko više zaštićeni nego ostali učesnici javne scene, dodao je on.

On je naglasio da će apsolutno taksa za javni servis biti uvedena od iduće godine i da je zakonom definisano da će iznositi do 500 dinara, a koliko će to biti odrediće Upravni odbor RTS.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime11/10/2015, 19:01

Vidim da se zakuvalo na ovoj (medijskoj) sceni....
Daj Bože da se scena "pročisti" !!! kafa

citat ::
Maks Vinterfeld, nekadašnji predstavnik VAC u Srbiji, rekao je za Kurir da je on lično inicirao pregovore s Aleksandarom Rodićem nakon odluke VAC iz 2011. o povlačenju iz svih poslova u jugoistočnoj Evropi.

Ali ovaj kriminalac treba da bude u zatvoru, a ne da daje izjave za medije....

Max Winterfeld, "advokat" ovdašnji - kriminalac i lopov, ništa mu nije strano, ni Cane Subotić, ni WAZ, ni Audi Srbija, ni Partizan, ni renta kar Verano, ni keš....
ajkula

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime11/11/2015, 19:28

Kurir, Informer, Pink TV....

Ovo je obračun novinarskog podzemlja!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/7/2016, 13:14

Nova, kozervativna poljska vlada "preispituje" sve urednike i novinare javnog servisa i svi koji ne budu izveštavali kako vladi odgovara će dobiti otkaz:

Krystyna Pawłowicz, vodeča politčarka te stranke (PiS) ne krije da ova partija želi političku kontrolu nad medijima, te će to biti u novom zakonu o medijima. Nezavisni, vanstranački i nepolitizirani mediji su "idealizovan mit" koji samo otežava upravljanje zemljom.
Vlada mora da ima direktni upliv i uticaj na državne medije "ne samo da bi preko njih obaveštavala narod o stanju u državi, već i da bi se na taj način prezentovala prodržavna politika u obrazovanju, kulturi i dr. pitanjima.

I dodaje da mediji treba da neguju narodnu tradiciju patriotske i humanitarne vrednosti, kao i da poštuju hrišćanske vrednosti, pre svega da obaveštavaju o stavovima vlade.

kafa   Da vas podsetim: Poljska ima najveći privredni rast u EU, a članica EU je odavno....
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/26/2016, 00:30

Kako je ministar Gašić "zabrljao" i doživeo da ga smene...  ajkula

Tog dana je ministar bio u Trsteniku, dao izjavu o "novinarki koja kleči" negde pre podne, jedini koji su prerano uključili kameru bila je ekipa lokalne Trstenik TV.
I ništa se nije dešavalo sve do 17h, kada je taj prilog, sve sa inkrimisanom "šalom" emitovan na lokalnoj TV.

Lokalni moćnik, predsednik opštine (stranka mu je nekakav pokret za Trstenik ili sl.) gleda šta emituje "njegova" Tv, gleda i odjednom mu "zazvone zvona"! love3

Hitno traži kopiju snimka, što niko nije mogao da mu odbije i snimak istog popodneva šalje Devenportu i već kome trba....

Izbija skandal! Vučić je "prisiljen" da reaguje kako je reagovao.

EPILOG:
25.01.2016
Pripadnici MUP Srbija ušli su u TV Trstenik i proveravaju poslovanje tog preduzeća, tvrdi direktor te kuće Jovana Marinković. Policija pak tvrdi da su pretresli privatnu kuću odgovornog lica ali ne i prostorije televizije.


Imaće SNS velikih problema na lokalu! Lokalni moćnici "haraju" Srpskim opštinama i niko ih ne može zaustaviti.

Taj Jovan Marinković i Tv Trstenik su poslednjih godina pre privatizacije bili u rukama bivšeg predsednika opštine Stevana Đakovića, sadašnjeg potpredsednika, i sadašnjeg predsednika opštine Mikija Aleksića, respektivno, dok su obavljali funkcije prvog čoveka opštine. Ništa nije moglo da se objavi dok oni ne odobre, kao predsednici opštine. Supruga gospodina Aleksića je ubačena da radi na toj televiziji, dok su novinari otpuštani kao višak. Jovan Marinković je zaposlio svoja dva sina, i sve to dok je ovo bilo javno preduzeće. Na žalost, televizija koja je bila jedna od prvih nezavisnih 90-ih godina, je završila svoj rad kao lična televizija ove dvojice lokalnih političara i gospodina Marinkovića, a treba proveriti ko stoji iza tog "konzorcijuma" koji je kupio televiziju, spekuliše se da je u stvari upravo gospodin Aleksić, sadašnji predsednik opštine kupio tu televiziju.
titanik
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime1/26/2016, 13:36

@MORNAR
Ovo bi bilo odličan članak za Informer. Jesi razmiljao da im pošalješ ? od
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime2/6/2016, 15:42

http://www.repriza.tv/repriza.php?emisijaID=11861

Zabavno, interesantno, istinito...

Pocetak i nastavak na 47 minutu

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime2/13/2016, 17:39

"Dolaskom te demokratske, kriminalne vlasti, naša je zemlja opljačkana, uništena, a vi ste novinari, svi ste vi oduševljeno to prihvatili. I to je u redu, bili ste zaneseni, poneseni, jer ste bili mladi, to je kao kad se čovek zaljubi", rekao je Karić.

On je takođe otužio novinare za ćutanje prilikom gašenja BK Televizije.

"Napravio sam s braćom BK Televiziju, najbolju televiziju. I svi ste ćutali. Niko se nije pobunio kada su ušli unutra Dinkićevi kriminalci i ostali sa automatima, sa kleštima, pa su sekli kablove i gasili televiziju. Svi ste vi novinari ćutali. Gde ste bili slobodni novinari? Ali, ja se na vas ne ljutim, jer je Leskovac daleko od Beograda, ali svi ste ćutali", rekao je Karić.

Novinare je prozvao i zbog "proterivanja" njegovog brata Bogoljuba Karića iz Srbije.

"Kad su Boguljuba proterivali iz Srbije, svi su, te naše kolege - ćutale. Kad onda uhapse Miškovića, opet svi ćute, ali mečka kad igra ispred vaših vrata, ako vi ne reagujete, ona će doći i kod mene i kod komšije. Treba da se svako stidi ko nije digao glas protiv nasilničkog ponašanja Koštunice, Dinkića i ostalih. Naša televizija je zatvorena bez ikakvog razloga, najbolja televizaja, BK Televizija, patriotska televizija", kazao je Dragoljub Karić.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/21/2016, 10:47

„Ne postoji niko ko bi čoveka sprečio da umesto gledanja Farme, uključi Jutjub i odsluša koncert Rahmanjinova.

Sloboda izbora podrazumeva da čovek preuzme odgovornost za sopstvenu sudbinu.

Svaki čovek dnevno donese za sebe prosečno 2.000 odluka, koje čine njegovu sudbinu.

On ima apsolutno pravo da izabere da bude neinformisan, lenj, glup, neuspešan i nesrećan.

Niko se neće pojaviti da ga uzme za rukav i da mu kaže: „Nemoj ovo, nemoj ono“. Reč je o ličnoj odluci.“
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/21/2016, 10:53

Smile ::
„Ne postoji niko ko bi čoveka sprečio da umesto gledanja Farme, uključi Jutjub i odsluša koncert Rahmanjinova.

Sloboda izbora podrazumeva da čovek preuzme odgovornost za sopstvenu sudbinu.

Svaki čovek dnevno donese za sebe prosečno 2.000 odluka, koje čine njegovu sudbinu.

On ima apsolutno pravo da izabere da bude neinformisan, lenj, glup, neuspešan i nesrećan.

Niko se neće pojaviti da ga uzme za rukav i da mu kaže: „Nemoj ovo, nemoj ono“. Reč je o ličnoj odluci.“

Jesi ovo citirao Milomira Marica sa Happy televizije?
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/21/2016, 11:14

Ne Ramba Amdeusa...

BTW mislim da izjavi ne može ništa da se zameri.
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 5 Icon_minitime3/21/2016, 11:48

Smile ::

BTW mislim da izjavi ne može ništa da se zameri.

Slazem se delimicno sa tobom i Rambom, jer mi ovo jako lici na sledece - Ajde da ostavimo na svakom cosku heroin i kokain i da kazemo, ako si glup uzeces, ako nisi neces. Ogradjujem se da je isto, jer droga izaziva fizicko propadanje, sto povlaci i mentalno, a Farma, Parovi i ostalo smece samo mentalno.

Da sam mozda bar delimicno u pravu i da je kod nas poremecen sistem vrednosti i sta drugi misli o Farmi i slicnim emisijama - Stranci pogledali Farmu i ostali u šoku!
Nazad na vrh Ići dole
 
Cenzura u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Akcionarstvo u Srbiji
» Pravosudje u Srbiji !?
» Mobing u Srbiji.
» Izbori u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: