BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Cenzura u Srbiji

Ići dole 
+34
Ivan00
Zile
Stane Dolanc
Jegulja
Tenerife
Nikola
Bookmaker
Joca
Aca kurbla
Big Mile
Drag65
Ceras
FatCat
Folio
Goast
Smile
Limited011
Dalaj Lama
Kobe Bryant
LUMTDZOS
Teletrader
Popaj
zORAn
Roman Abramovich
Dejansss
Prokuplje
Jarbol
Igi-bg
Fmember
MORNAR
Maca
Sneki
Momir
philips1
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/16/2015, 14:38

LUMTDZOS ::
Maca ::
Uhuuuu..... kapa
Vidim ovde veselo?

Malo ste podcenili gradjane koji izlaze na izbore, po vama su svi oni mnogo, ali baš mngo glupi!?
Ne bih rekla, jer se nikada ne bi rešili DS-a da je tako.

A ova verzija kako su svi pametni, mladi i informisani u gradovima i kako su oni protiv SNS ne stoji.
To pokazuju i rezultati glasanja u Bgd - cenzus su prešle samo 3 stranke: SPS, DSS i SNS.

A u Paraćinu je na vlasti koalicija DS + URS !
suny
Ni na kraj pameti mi nije da potcenjujem te ljude. Naprotiv, ja mislim da su to uglavnom posteni i patriotski orjentisani ljudi uvereni da je ono sto cuju na RTS-u i PINK-u jedina istina. Naravno, u ove ne ubrajam one koji su interesno vezani za partije, neovisno kako se zovu ali je bitno da li od njih imaju vajdu. Nije DS izgubio preko noci. Posle izbora 2012. DS je sa SPS-om imao mogucnost da nastavi da vlada. Nisu, dakle gradjani kaznili DS vec je Dacic nasao interes da promeni partnera. Ne bi to Dacic uradio da nije dobio signal od gazde koji sastavlja nase vlade. E, to je omogucilo da vecina onih koji glasaju na osnovu RTS-a da vec u 2014, masovno glasaju za "to majka vise ne radja". Nema boljeg dokaza od uticaja medija od ovoga. Ko to ne vidi, tesko da moze videti bilo sta. kafa

Uzeo si mi reci iz usta.  post2
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/16/2015, 17:47

Folio ::
Ajde sad lepo tastaturu u ruke pa potrazi sve te relevantne politicke cinioce, prvo proveri njihove datume osnivanja, pa onda uzmi i pogledaj im rezultate u Bgd, NS i vecim radovima Srbije gde vecina ljudi zna da koristi internet a ne samo da cita cenzurisane novine i gleda cenzurisani TV...pa se lepo vrati na forum sa cinjenicama...

Folio@
Možeš da ti da se složiš skim želiš, ali treba da se složiš i sam sa sobom!
1. Kažeš u gradovima su ljudi informisani itd... na pr. BGD - pa tu se videlo sve - samo su SNS, DSS i SPS prešli cenzus!
Kako to komentarišeš?

2. Koliko shvatam i tebi i kolegi bi sve bilo OK da je SPS nastavio da vlada sa DS?
Onda ne bi imali problem, ali sa SNS ima?
udrimile

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/16/2015, 18:17

Fcat@
Ti izgleda slabo kapiraš, šta li?
Zar ne vidiš da si naleteo na 2 DS bota?

Za njih je sve divno i predivno bilo pod Tadićem i DS-om!
Čista demokratija i najslobodnija štampa na svetu...

A ovo sad je diktatura i opasna cenzura!

Kako ti nije jasno o čemu se radi?

A posebno što su PINK i RTS u Tadićevo doba bili čista objektivnost... titanik

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/16/2015, 18:46

Boranija ::
Fcat@
Ti izgleda slabo kapiraš, šta li?
Zar ne vidiš da si naleteo na 2 DS bota?

Za njih je sve divno i predivno bilo pod Tadićem i DS-om!
Čista demokratija i najslobodnija štampa na svetu...

Vidim briljirate obojica! od  Kostunica informacija, maneken Tadic, Toma diploma, preposteni Ceda, gitarista Mladja, tugaljivi Vucko etc...da ih ne nabrajam vise posto ovaj textbox nema toliko dozvoljenih karaktera...svi od reda su ravnopravno zasluzni za tesku situaciju u kojoj smo danas tako da ste nazalost totalno omasili u zakljucku ko sam i sta sam.

Ja sam za vrlo jasno rekao za koga sam i nadam se da ne gresim u proceni jer DOSTA JE BILO propadanja zemlje sa politikama nabrojanih persona!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/16/2015, 23:26

Boranija@
Da vidim da sam dangubio s luzerima....
Glasanjem za stranku koja ne može da predje cenzus, glasaš za SNS, ali posle kukaš ili osećaš zadovoljstvo?

Kažu psihijatri da postoji i vrsta kockara koja uživa kad izgubi sve pare - tvrde da je taj osećaj kod njih jaći od orgazma!?

Svašta ima na ovom svetu....

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/17/2015, 15:13

Kako ubiti tekst u novinama
Kondoliza Rajs je pod direktnim uputstvima Džordža Buša ubedila „Njujork tajms” da odustane od članka o CIA, tražeći još da joj reporter preda svu dokumentaciju i uništi beleške...

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Kako-ubiti-tekst-u-novinama.lt.html

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/19/2015, 21:53

Kažete da ima strašne cenzure?
Hmmm.... neće biti!
Cenzura (u odredjenom stepenu) postoji u svakoj i onoj najdemokratskijoj državi, ako nikako drugo, ono kroz firme koje plaćaju reklame ili kroz vlasnike tih medija iz bilo kojih razloga oni to radili....

Dovoljno je da objavite tekst da Koka-Kola nije zdrav napitak i da za dugo ne dobijte više ni jednu reklamu od te firme. Jel to cenzura? Uticaj na medije?

Jesu li se advokati pobunili i branili svoja prava?
Jesu li isterali to pravo? - Jesu!

A što se novinari ako ih cenzurišu ne pobune? Što ne štrajkuju. zašto ne odbiju da pišu za novine?
Na Blicu ne skidaju Tomu s naslovne strane kao najgoreg neprijatelja demokratije i sloboda...
Nema cenzure, ako novine slobodno izlaze, kao što nema ni diktature.

Ali razumem "opoziviju" koja je u rasulu, da je jedino što im preostaje da Srbiju proglase zemljom diktature i cenzure...
Ali to jednostavno nije tačno!
A oni tim tvrdnjama rade protiv nacionalnih iteresa svoje zemlje!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/20/2015, 11:39

Jedan oblik cenzure svakako jesu intervencije raznih interesnih grupa koje upravljaju većom količinom novca za marketing.
Ono o čemu se ovde govori jeste državni uticaj (direktan ili indirektan) na medije. Da li je Alo svojevremeno spaljen i ponovo štampan zbog intervencije nekog oglašivača, ili zbog top story o enormnim prihodima Gorana Kneževića?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/20/2015, 12:15

A kad to u Srbiji nije bilo uticaja politike na medije?
Jel bilo mnogo bolje pod DS-om ili DOS-om?

Takvih uticaja ima u svim zemljama sveta, samo negde manje a negde više...
Svaka stranka medju novinarima ima svog "čoveka" a može tekst i da se naruči....

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/20/2015, 19:18

Boranija ::
A kad to u Srbiji nije bilo uticaja politike na medije?
Jel bilo mnogo bolje pod DS-om ili DOS-om?

Takvih uticaja ima u svim zemljama sveta, samo negde manje a negde više...
Svaka stranka medju novinarima ima svog "čoveka" a može tekst i da se naruči....


Ima svim zemljama i korupcije, kriminala, trgovine drogom i ljudima, ubistava...  

Bilo je svega toga kod nas i pod DS-o i pod DOS-om. Dal to znači da sad treba da se pomirimo sa tim i da amnestiramo sve koji danas kradu, ubijaju, diluju drogu?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/21/2015, 13:00

Fmember ::
Boranija ::
A kad to u Srbiji nije bilo uticaja politike na medije?
Jel bilo mnogo bolje pod DS-om ili DOS-om?

Takvih uticaja ima u svim zemljama sveta, samo negde manje a negde više...
Svaka stranka medju novinarima ima svog "čoveka" a može tekst i da se naruči....


Ima svim zemljama i korupcije, kriminala, trgovine drogom i ljudima, ubistava...  

Bilo je svega toga kod nas i pod DS-o i pod DOS-om. Dal to znači da sad treba da se pomirimo sa tim i da amnestiramo sve koji danas kradu, ubijaju, diluju drogu?
post2
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/21/2015, 14:39

Tačno tako, ali niko ne pominje ubice i lopove, već pišemo o toj NAVODNO najstrašnijoj cenzuri koja je zadesila Srbiju od kako je SNS na vlasti!  89

I o navodnoj diktaturi...

Treba da bude manje cenzure, ali je pitanje da li je stvarno ima u toj meri u kojoj raspadnuta opozicija tvrdei ili ne.

Po njima i O.B. mi živimo u Severnoj Koreji!  coca

Tu se ne slažemo, ali svako ima pravo da misli kako mu je volja....

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/22/2015, 14:07

Boranija ::
Tačno tako, ali niko ne pominje ubice i lopove, već pišemo o toj NAVODNO najstrašnijoj cenzuri koja je zadesila Srbiju od kako je SNS na vlasti!  89

I o navodnoj diktaturi...

Treba da bude manje cenzure, ali je pitanje da li je stvarno ima u toj meri u kojoj raspadnuta opozicija tvrdei ili ne.

Po njima i O.B. mi živimo u Severnoj Koreji!  coca

Tu se ne slažemo, ali svako ima pravo da misli kako mu je volja....

Na svu sreću, Srbija je još daleko od Severne Koreje, ali ovakav pritisak na medije nije zabeležen još od doba Jule.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/22/2015, 17:00

Igi, to jednostavno nije tacno.
Ne vidim razliku izmedju DS vlasti i ove u tom pogledu, a Informer je zabavnik za dokone....

Ako je sve ovo cenzura, onda meni ne smeta, i sve sto zelim da saznam sazna na ovaj ili onaj nacin, tako da....

Vise me brine stanje u pravosudju ili u privredi, administraciji, a mediji mnogo manje.

Neka prvo poprave pravosudje i pobrinu se da lopovi budu kaznjeni.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Jarbol
Still learning
Still learning



Broj poruka : 44
Points : 113
Datum upisa : 27.12.2013

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/22/2015, 22:54

Снеки,
није баш јак аргумент за непостојање цензуре чињеница да неко као ти може и/или уме да се информише користећи ове или оне (често заобилазне) начине. Јер и у Северној Кореји, Ирану..., а и у САД-у постоје појединци и групе (надпросечно бистри, што би се рекло начитани, и/или храбри) који могу и/или смеју да се информишу користећи разноразне алтернативне медије. Али ти и такви појединци и групе нису довољно бројни да би утицали на власт (мислим чак и на елементарни утицај, а то је гласање на изборима, наравно тамо где их има). Прави критеријум за оцену да ли негде има цензуре је постојање могућности појаве различитих (чак и супротних) мишљења у односу на владајућа у свим сферама живота, и то у тзв. најгледанијим (најчитанијим) или најдоступнијим медијима, као и постојање редовног присуства појединаца који су носиоци тих другачијих, критичких или чак супротних мишљења и идеја (да не кажем идеологија, тј. политика). Наравно нико паметан не очекује да они буду подједнако заступљени (природно је да власт има одређену предност), али управо та "мера заступљености" другачијег мишљења у односу на владајуће је индикатор (не)постојања цензуре, односно аутоцензуре која је директна последица ове прве. 
На пример, у свим најгледанијим медијима гледамо г. Вучића и његову булументу како најављују продају Телекома, ЕПС-а и Аеродрома понављајући мантре о томе како ти системи технолошки заостају, како имају вишак радника и како зато морају бити продати. Чак и да су њихови аргументи најуверљивији (а уствари су танушни и једнострани), неопходно би било да се чују и другачија мишљења нпр. у емисијама као што су Око, Да можда не, Упитник, па чак и Тешка реч, Став Србије и сл. а истина је да их има у апотекарским количинама. Један од ретких изузетака видео сам у Вестима Б92 када су кратко припустили великог стручњака у области телекомуникација, др. Александру Смиљанић професорку на ЕТФ-у и бившу министарку, да изнесе и образложи супротан став, тј. став против продаје Телекома. На страну што она није имала ни 20 секунди да га образложи, али то је ипак била та кап у мору, што је недовољно да би се могла дати оцена да нема цензуре (аутоцензуре). О непостојању подсећања на ставове СНС-а из 2011 који су били дијаметрално супротни у погледу потребе и последица продаје Телекома, да и не говорим.
То што ситуација није ништа гора у односу на време режима ДС-а, и није нека утеха.
Што се тиче приоритета у погледу правосуђа и чињенице да још нико није осуђен за пљачку, потпуно се слажем са тобом. Али зар чињеница да се о неиспуњеним обећањима садашње власти у вези кажњавања лопурди врло мало пише и емитује (понављам, у најгледанијим медијима), није доказ да постоји цензура (аутоцензура)?
Једино је писање Блица релативно јак аргумент да нема цензуре, али Блиц је за време режима Жутих био толико жут да не може сада тако лако да промени боју, чак и кад би хтео, јер има ту и неких других моћних утицаја и интереса.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/22/2015, 23:49

Drago mi je da se slažeš da je pravosudje glavni i najveći problem ove države.

Sva ta započeta sudjenja će potrajati po 3-4 godine (presuda, žalba, viši sud, nova presuda itd.... uz SVESNU opstrukciju advokata - koje definitivno treba kažnjavati za namerno odugovlačenje i opstrukciju procesa)!

A sad o cenzuri: problem je što se ovde kritika shvata kao napad (često kao napad na ličnost ili partiju) ali to je i u privatnom životu na ovim prostorima tako: ako kritikuješ nekog poznanika za bilo šta, neretko se dešava da on posle toga prestane da se druži s tobom ili čak da te izvredja - to je mentalitet na ovim prostorima - mnogo toga još moramo da naučimo!

To je problem mentaliteta!

Ali da ima i zlonamernih napada na vlast i da se od potpuno nevažnih problema prave afere, ima ih...
Ima i tzv. autocenzure u smislu ulagivanja vlastima, što je problem medijske profesije kao i da je medije veoma lako potkupiti (večera ili 100 eur čine čuda)! love3

Ako je tvoj cilj da saopštiš da Vučko nije idealan, slažem se, ali nikada ne bih državu poverila Čedi ili Raduloviću, zna se da mi se Pastor dopada, volela bih još takvih političara da vidim, a ne Čanka ili Draškovića....

A da nema načina da se i kroz veoma tiražne medije dodje do informacija nije tačno. Predlažem ti da pogledaš ove linkove i sam se uveriš:

http://www.politika.rs/pogledi/DJordje-Vukadinovic/Zasto-ne-treba-prodavati-Telekom.lt.html

kao i ovo:

http://vimeo.com/111155609

A ako si mazohista i želiš da saznaš da su svi Srbi kao i nj. vlast ništa, zlikovci, autokrati, manje vredni ili debili idi na sajt poznat u narodu kao Peščanik i zadovolji svoj mazohizam...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 00:11

I da dodam:
Uopšte ne mislim da je internet doneo slobodu u medijskom smislu, toliko je djubreta i toliko neistina na netu da čovek mora vrlo obazriv da bude, često se neistina plasira na interetu ili twitetu, koje gomila komentariše danima, da bi se posle nekoliko dana pokazalo da se radi o laži, ali niko ne demeantuje, već "tema" sama zamre...

Pogledajte samo koliko energije i hejta po twiteru prosipa Radulović, ex-ministar koga se malo ko seća - a da ne govorim o "intervjumima" frustirane tetke Olje Bečković...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 00:26

Sneki ::

Pogledajte samo koliko energije i hejta po twiteru prosipa Radulović, ex-ministar koga se malo ko seća - a da ne govorim o "intervjumima" frustirane tetke Olje Bečković...

Ex-ministar koji je eto slucajno sve tacno upozorio sta ce biti sa Etihadom, Fijatom, Mabudalom, cipovima, Zelezarom i ostalim 'uspesnim' poslovima prethodne i vladajuce strukture...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 00:35

Radulović - ko to beše? od  kafa

Na Twiteru me je blokirao, toliko o nj. demokratičnosti.
A koliko sam pratila on i ne spava, visi 24 h na twiteru i misli da tako dobije izbore?

Zaljubljenost u političare je opasno, pogledaj Hitler, Milošević, Drašković, Šešelj...

Tako kao ga ti voliš voleli su i Slobu.

Budi malo raalan, osvrni se oko sebe!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 00:42

Sneki ::
Radulović - ko to beše? od  kafa

Na Twiteru me je blokirao, toliko o nj. demokratičnosti.
A koliko sam pratila on i ne spava, visi 24 h na twiteru i misli da tako dobije izbore?

Zaljubljenost u političare je opasno, pogledaj Hitler, Milošević, Drašković, Šešelj...

Tako kao ga ti voliš voleli su i Slobu.

Budi malo raalan, osvrni se oko sebe!
Da nastavim niz...Vucic...uzgred ne volim politicare, nego neke smatram manje, neke vise sposobnim da promene stvari na bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 00:46

Ma druže u redu je imaš ti pravo da voliš koga poželiš....
Nema ja tu neke predrasude, čak lično nemam ništa ni protiv gej ljubavi.

Razumem i ljude koji vole Vuka Draškovića  udrimile

Demokratija.... love3

Malo manje agresivnog nastupa glede ljubavi spram Radulovića možda bi bilo korisnije?
Ovo što ti pišeš podseća na one napaljenke koji su uzvikivali: Srbija do Tokija!

Ali te razumem: ljubav ne zna za granice!
titanik

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 00:57

Off topic:

Tvoj genije bi otero JAT u stečaj, Željezaru u stečaj, Fiat u stečaj....
Prodao bi EPS, Telekom itd....

I šta posle toga?

Liberalni kapitalizam, tžište bez regulacije i upliva države?
Jel to negde na svetu postoji?

P.S. I u jednom cugu otpustio 200.000 radika što u administraciji, što u državnim firmama.
Šta misliš kako bi se to završilo?

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 10:08

Dobrodošao u klub
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/528761/Ivan-Ivanovic-skinut-sa-programa
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 10:32

citat ::
I dok TV „Prva” krije razloge zašto večeras neće biti poznate emisije, saznajemo da je vlasnik televizije skinuo “Veče sa Ivanom Ivanovićem” zato što su voditelj i njegovi gosti u prošlonedeljnoj emisiji na prilično neprijatan način ismevali predsednika Srbije Tomislava Nikolića i njegovu suprugu Dragicu.

- Izgleda da su malo preterali sa šalama na račun predsednika Srbije i njegove supruge, jer su neke čak bile i vrlo neukusne. Sasvim je moguće da je to i razlog zbog koga je večerašnja emisija skinuta sa programa - otkriva za “Blic” izvor blizak produkciji.

Neka granica mora da postoji, ta emisija je sva svojim uglavno vulgarnim forama podilazila niskom ukusu publike...

Sloboda govora nije neogranicena. Kako rece neki Amer, prvi amandman garantuje slobodu govora, ali ne znaci da majmun koji u punom pozoristu uzvikuje Pozar!!!, nece biti kaznjen!

Ne bi me cudilo i da se radi o marketinskoj manipulaciji.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 10:36

armo
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 11:23

citat ::
Bičevanje blogera zbog islama
IZVOR: BETA
Rijad -- Saudijskom blogeru osuđenom zbog vređanja islama na 1.000 udaraca bičem i 10 god. zatvora odložen je drugi krug bičevanja, saopštila je organizacija Amnesti internešenel. Lekarska komisija je procenila da je tokom izvršenja prvog dela kazne Raif Badavi zadobio teške povrede zbog kojih ne bi mogao da podnese novih 50 udaraca bičem.

Badavi je od 2008. godine pisao blog "Slobodni saudijski liberali", u kojem je podsticao rasprave o islamu, posebno o verskoj policiji koja narušava privatan život Saudijaca.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=23&nav_category=78&nav_id=950013

udrimile

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 15:46

Ars Vivendi ::
citat ::
Bičevanje blogera zbog islama
IZVOR: BETA
Rijad -- Saudijskom blogeru osuđenom zbog vređanja islama na 1.000 udaraca bičem i 10 god. zatvora odložen je drugi krug bičevanja, saopštila je organizacija Amnesti internešenel. Lekarska komisija je procenila da je tokom izvršenja prvog dela kazne Raif Badavi zadobio teške povrede zbog kojih ne bi mogao da podnese novih 50 udaraca bičem.

Badavi je od 2008. godine pisao blog "Slobodni saudijski liberali", u kojem je podsticao rasprave o islamu, posebno o verskoj policiji koja narušava privatan život Saudijaca.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=01&dd=23&nav_category=78&nav_id=950013

udrimile

E to je vec cenzura.

ovo kod nas se zove slobodna uredjivacka politika udrimile

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 18:06

Da to je cenzura a ta država je prijatelj sa USA i USA nikada,
nije kritikovala Saude po pitanju demokratije ili slobode štampe.

Nešto se ne sečam da je EU zvanično protestvovala zbog gušenja
sloboda i nehumanog kažnjavanja u Sadi Arabiji....

A sad konačno:
"Kao što je već saopšteno, šou „Veče sa Ivanom Ivanovićem“ neće se emitovati večeras na programu Prve. Takođe, nakon današnjih razgovora vrha televizije sa Ivanom Ivanovićem, doneta je odluka da se zbog kršenja internih kompanijskih pravila i poslovne discipline, emisija ne emituje do daljeg. Razgovor sa Ivanovićem će se nastaviti sledeće nedelje, a o konačnom ishodu, obavestićemo javnost blagovremeno", rečeno je iz TV Prve.

Javio se i Toma Diploma na tviteru:
"Kažu da sam ukinuo zato što su pričali loše o meni. Ako bi ukidali svaku emisiju i tabloid u kojima pričaju i pišu loše o meni, ne bi bilo nijedne emisije ni tabloida", napisao je Nikolić.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Partner
Partner
Igi-bg


Broj poruka : 218
Points : 483
Datum upisa : 17.11.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/23/2015, 23:17

Boranija ::
Da to je cenzura a ta država je prijatelj sa USA i USA nikada,
nije kritikovala Saude po pitanju demokratije ili slobode štampe.

Nešto se ne sečam da je EU zvanično protestvovala zbog gušenja
sloboda i nehumanog kažnjavanja u Sadi Arabiji....

post2
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/30/2015, 01:10

Folio@

Jel ovo cenzura?
SBB kupila američki fond za milijardu nečega...
U Srbiji SBB je monopolista od 1,5 miliona kablovske, oni drža 800.000 korisnika,
drugi po jačini kablovski provajder je KCN TV sa 150.000 korisnika.
SBB ima i svoje kanale: Grand TV i N1 kanal.

i sad SBB ucenjuje KCN TV, pažljivo pogledaj ovaj prilog:




Po tvom mišljenju, šta je to?
Cenzura, bezobrazluk, monopol?
Ili samo volja vlasnika, koji može da ukine i Olju Bljacković?
coca

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime2/17/2015, 11:01

BRISEL - Evropski komesar Johanes Han izjavio je danas u Briselu da je rešen da prati sve oko tvrdnji da je došlo do pogoršanja položaja i slobode medija u Srbiji, ali je stavio do znanja da su za to potrebni dokazi i opipljivi nalazi, budući da Evropska komisija radi saglasno normama vladavine zakona.

Na pitanje novinara evropskom komesaru nije li "dokaz" koji je on tražio za tvrdnju o pogoršavanju slobode medija u Srbiji to što je međunarodna novinarska organizacija "Reporteri bez granica" u poslednjem izveštaju ocenila da je došlo do pogoršanja položaja i slobode medija u Srbiji, Han je uzvratio da "treba videti na osnovu čega su oni dali takvu ocenu".

"Mora se videti od čega se sastoji ocena o takvom položaju (slobode medija u Srbiji), a ja imam dosta iskustva s takvim vrednosnim lestvicama, ne zasad u ovom slučaju, pa zato moram videti kojim merilima je utvrđen taj položaj na lestvici", pojasnio je Han.

Na opasku da o slobodi medija ne može biti dokaz ako sredstva informisanja samo hvale ono što radi vlada, evropski komesar je uzvratio da jeste spreman da dalje prati tu situaciju.

"A što se tiče medija koji povoljno pišu o premijeru, ima ih i u drugim zemljama, uključujući Zapad, to je samo izolovana naznaka i nikako nije dokaz. Mi ovde treba da gledamo na standarde vladavine zakona, tako da ako bude dokaza, ja ću na to prvi ukazati", istakao je Han.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Goast
Our family
Our  family



Broj poruka : 151
Points : 221
Datum upisa : 08.09.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime2/20/2015, 09:47

"EP zabrinut zbog medija u Srbiji"

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=02&dd=20&nav_category=11&nav_id=960031

Znaći, cenzura ipak nije u saglasnosti sa EU!

https://www.youtube.com/watch?v=VgTDUJcQjKI
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime2/23/2015, 21:57

http://rs.n1info.com/a37571/Vesti/Predlog-rezolucije-o-Srbiji-ipak-povoljan.html

222 amandmana ! udrimile

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime2/28/2015, 20:26

"U Srbiji je danas mnogo manje medija koji favorizuju premijera Aleksandra Vučića, nego onih koji su favorizovali Borisa Tadića kada je bio predsednik, iako Vučić uživa mnogo veću podršku građana, nego što je Tadić ikada imao", piše na svom blogu američki stručnjak za Balkan Danijel Server.

- Iako je Vučić danas daleko popularniji nego što je Tadić ikada bio dok je bio predsednik Srbije (a svakako drži veću moć nego što je imao Tadić), kad se uporedi broj i procenat mejnstrim medija koji su trenutno provučićevski sa brojem onih koji su bili za Tadića dok je on bio na vlasti, uočićete da je začudo više medija tada favorizovalo Tadića, nego što danas favorizuju Vučića, piše na blogu.

U tekstu pod naslovom "Srbija: Mediji i vlada" Server napominje da je nedavno od dobro upoznatog prijatelja tražio da mu opiše sitauciju sa medijima u Srbiji i navodi njegov odgovor.

Izbegavanje politički osetljivih tema, od strane dela medija, kao i napisi o postojanju državne cenzure, sa potpuno suprotnog kraja medijskog spektra, značajno su obeleženi istim uzrokom: borbom za opstanak, odnosno izvore finansiranja.

Štampani mediji, koji gube deo čitalaca u trci sa onlajn medijima, prinuđeni su da se sve više oslanjaju na oglašavanje kao na izvor prihoda, a da ne bi izgubili velike oglašivače, poput državnih kompanija ili velikih kompanija bliskih vlasti, izbegavaju politički osetljive teme.

S druge strane, aktivisti koji navode da se zalažu za slobodu medija i alternativni mediji, poput blogova ili portala, zavisni su od međunarodnih izvora finansiranja, pa imaju potrebu da potencijalne sponzore uvere da je situacija u Srbiji o pitanju medijskih sloboda katastrofalna, kako bi oni, kao nezavisni mediji, mogli da dobiju kontinuiranu novčanu pomoć, navedeno je u tekstu.

Ocene da je Vučić navodno "užasan diktator" i da je situacija još gora nego u vreme Miloševića predstavljaju flagrantnu laž, navodi Server.

Navodi se i da je glavni problem novinara i nevladinih organizacija - koje tvrde da postoji cenzura u Srbiji, a koju sprovodi srpska vlada ili premijer Aleksandar Vučić - njihova argumentacija, to jest to što im je "krunski dokaz" ovih tvrdnji to što većina vodećih medija Vučića kritikuje retko ili nikada.

Konstatujući da je tačno da većina medija o Vučiću izveštava pozitivno, u tekstu se dalje navodi da to ne mora biti dokaz cenzure, već odraz opšteg stanja društva, navodi beogradski list.

"Ako Vučić uživa veliku podršku građana, nije iznenađujuće da će većina medija nerado pisati ili govoriti protiv njega", navodi se na Serverovom blogu.

Takođe, većina "običnih" ljudi malo je zainteresovana za problematiku cenzure i slobode medija, skeptični su prema medijima i nemaju visoko mišljenje o njima, u uverenju da ima mnogo dezinformacija, namerno plasiranih u političke ili druge, sebične svrhe.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Cenzura u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cenzura u Srbiji   Cenzura u Srbiji - Page 3 Icon_minitime3/5/2015, 09:17

http://dnevne-novine-slobodna-rec.blogspot.com/2015/02/obmana-daniel-server-nije-napisao-blog.html
Nazad na vrh Ići dole
 
Cenzura u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Izbori u Srbiji
» Zdravstvo u Srbiji
» Cunami u Srbiji
» EKOLOGIJA U SRBIJI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: