BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka - AGBN (5. DEO)

Ići dole 
+108
C R A Z Y
Nikola
Zwiebel
Cucla
Stockbroken
Savatije
Nik
Bulat
MORNAR
Jelena123
gogloee
Sax
MYSTIC021
Tjuric
Rogy
Eliot Ness
Fmember
Djuro
GogaAna
Paja011
Zopr
Kupac
grubi
Stefanakuv
Dnenad85
Smile
Greta
vajabaja
Nemesis
Mica
Folio
Friz
Guverner
BojanNS
DJ03811
Teletrader
Zvezdica9
Josh
Maca
Sasuolo
Momir
Limited011
NEBOJSAe
Taliano
Spejs
JMBR
Frenky
Milica1
Radoznalac
Mendo
Bookmaker
pepsiman
E.T.
Matthew Greenburgh
Mistery 011
sexy jea
Sneki
shunjalo
Aleks
Milos86
Vlada BG
Berza011
Toplica 1
Vladulns
Dax
Kobe Bryant
geogsi
Miladin
Dusan
LUMTDZOS
Zane
BoS
Sofke
Ris
nepet
Big Mile
Jumbo
Goast
Prokuplje
iki
ILoveRoses
Ilija
Popaj
MilanLaki
Fast
Pekoilic
Mitar
Ceras
Sheriff
flash
Lolita
Moma
Drag_Mlad
Magi2
Dalaj Lama
Aritmeticar
Zoranecc
Sutra
moj matori
Bond
Banaćanin
Slovenac1
đubretarac
Lilihip
Boranija
Steve McQueen
Ars Vivendi
Kurajber
112 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Spejs
Still learning
Still learning
Spejs


Broj poruka : 131
Points : 390
Datum upisa : 02.06.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/4/2012, 01:24

Ovde neko pumpa!? ... mora da se salis! ;)
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/4/2012, 01:26

Spejs ::
Ovde neko pumpa!? ... mora da se salis! ;)

Pa baš od Slovenca1 to nisam očekivao...
Al, eto...
titanik

10000 dinara kao fatamorgana!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/4/2012, 02:09

Ja stvarno ne znam o čemu se ovde priča?
Jel bila skupština? Jeste.
Jel se pričalo o brojkama? Jeste.
Jel se mogu te brojke upotrebiti nekako? Mogu
Jel su ostavili mogućnost da cifra nije 100% tačna? Jesu, ali ne za mnogo.
Jel mora dokapitalizacija? Mora.
Znači šta? Ko licitira novom nominalom?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/4/2012, 11:37

Teletrader ::
Slovenac1 ::

Pitanje je samo koliko se je to davanje kredita u AGBN razlikuje od drugih srbskih banaka ili čak slovenskih...
Kakve veze ova izjava ima sa diskusijom?

I da je tako jel to opravdava taj menadžment?
Znači li ako su i drugi krali da ovima treba oprostiti?
Zar ne misliš da to treba rasčistiti? Očistiti?

Nemoj da preteruješ. Deluje kao da pumpaš ovu akciju...
Probaj bez emocija da sagledaš stvari.

Teško da će ova akcija ikada doći na 10000 dinara.

Ne opravdava to nikako menadžment, naravno da treba to razčistiti, ali ne samo u ovoj banci. Moja poanta je da ako gledamo najgori moguči scenario otpisa svega i svačega onda je najmanje pola banaka i u Srbiji i u Sloveniji i u celoj EU ispod vode. Ali bez veze, da pišem dalje, ja sam svoje mišljenje napisao i neču više.
Nazad na vrh Ići dole
Stefanakuv
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/4/2012, 12:10

U "sretna vremena samoupravnog socijalizma" 80-tih godina 20-veka jedna "poslovna družina" imala je svoje punktove na više mesta u gradu, izmedju ostalog i u donjem delu Sremske ulice(valjda zbog prometnosti).Na kratko su se pojavili i pred ovu Novu Godinu.U medjuvremenu su bili više ili manje prisutni. To su oni što im je pomoćno osnovno sredstvo za rad jedna kuglica i tri šibice a glavno poslovno sredstvo - brzi prsti i kleptomanski karakter.
Izgleda da im je "ilegalni ulični posao ušao u recesiju" od kada je BELEX počeo da privlači mnoge zaljubljenike u legalno finansijsko tržište.
Ekipa iz "donjeg dela Sremske" danas predstavlja milion puta bezazleniju u odnosu na onu iz "gornjeg dela Sremske".Ne spadam u one koji su učestvovali u dokapitalizacijama ali sam kupovao AGBN na prosečnom nivou 7-8 puta većem od današnje cene.Moja najveća greška je što sam verovao da država Srbija kao najveći akcionar (20%) - zna šta radi tj. štiti svoj kapital - jer je to najnormalnija stvar.
Jasno je da je menadžment godinama svesno obmanjivao akcionare. Kupovanje akcija od strane menadžmenta izbor bankara godine i podela dividende 2011.g jeste dokaz da to nisu amateri.
Takvi finansijsko tržište u Beogradu svode na drumsku otimačinu.Ako u Srbiji brzo ne rasčistimo sa zabludom da je socijal-demokratija bez vladavine prava i tržišne ekonomije - najblaže rečeno - štetočinski poredak, stanje će biti još gore.Priče o razvoju realne ekonomije su potpuno prazne priče. Nema realne ekonomije sa kamatama preko 10%.Nema nikakve ekonomije ako je moguće "određena interesna grupa" za nekoliko godina upropaštavajući i državni i privatni kapital profitira više nego što je to u normalnom uspešnom biznisu moguće za 100 god.
Uvodjenje prinudne uprave je svakako dobar potez jer bi šteta po čitav finansijski sistem i sam BELEX bila neprocenjiva. Koliko god stanje bilo loše,stvar je jasna - sami smo dozvolimo da nam finansijski sistem i sve ostalo funkcioniše kao "šabački vašar" .
Što se mene tiče, posle ovog sa AGBN, odlučan sam da - svakog člana UO ili IO tamo gde imam akcije a konstatujem da mi je svojim činjenjem ili nečinjenjem naneo štetu veću od 100 EUR suočim sa pravdom. Pozdrav g.Stivu Mc Queenu i ostalim ozbiljnim komentatorima.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/4/2012, 12:25

Stefanakuv ::
...Što se mene tiče, posle ovog sa AGBN, odlučan sam da - svakog člana UO ili IO tamo gde imam akcije a konstatujem da mi je svojim činjenjem ili nečinjenjem naneo štetu veću od 100 EUR suočim sa pravdom. Pozdrav g.Stivu Mc Queenu i ostalim ozbiljnim komentatorima.

Ponovo pozivam sve akcionare AGBN da se organizujemo i podnesemo kolektivnu tužbu. I protiv menadzmenta, ali i NBS, ministra ...

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Stefanakuv
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/4/2012, 13:09

ЛИЦА КОЈА ИМАЈУ ДУЖНОСТ ПРЕМА ДРУШТВУ

Основна начела

Члан 31
(1) Дужности према привредном друштву у складу са овим законом имају:
1) ортаци ортачког друштва и комплементари командитног друштва;
2) лица која се у складу са овим законом сматрају контролним члановима друштва с ограниченом одговорношћу или контролним акционарима акционарског друштва;
3) заступници друштва;
4) чланови управног одбора, чланови извршног одбора, чланови надзорног одбора, чланови одбора ревизора и интерни ревизор друштва с ограниченом одговорношћу и акционарског друштва;
5) лица која имају уговорна овлашћења да управљају пословима привредног друштва;
6) ликвидациони управник привредног друштва.
(2) Лица из става 1. овог члана дужна су да раде у интересу привредног друштва.

Дужност пажње и правило пословне процене (просуђивање)

Члан 32
(1) Лица из члана 31. став 1. овог закона, дужна су да у том својству извршавају своје послове савесно, са пажњом доброг привредника, у разумном уверењу да делују у најбољем интересу привредног друштва.
(2) Лица из става 1. овог члана, дужна су да своју процену заснивају на информацијама и мишљењима лица стручних за одговарајућу област за које верују да су у том погледу савесна и компетентна.
(3) Лице које поступа у складу са ст. 1. и 2. овог члана није одговорно за штету која из такве процене настане за привредно друштво.



Дужност лојалности

Члан 33
(1) Лица из члана 31. став 1. овог закона, дужна су да поступају савесно и лојално према привредном друштву.
(2) Лица из става 1. овог члана која имају лични интерес, дужна су нарочито да: не користе имовину привредног друштва у личном интересу; не користе повлашћене информације у привредном друштву за лично богаћење; не злоупотребљавају позиције у привредном друштву за лично богаћење; не користе пословне могућности привредног друштва за своје личне потребе и сл. (у даљем тексту: дужност лојалности).



ИНДИВИДУАЛНА И ДЕРИВАТИВНА ТУЖБА

Индивидуална тужба ортака, члана и акционара

Члан 40
(1) Ортак, члан или акционар привредног друштва има право да поднесе индивидуалну тужбу у своје име против било ког лица из члана 31. став 1. овог закона за накнаду штете коју му то лице проузрокује повредом дужности утврђених у складу са овим законом.
(2) У случају ортачког друштва, дужности према друштву су истовремено и дужности према ортацима друштва, ако оснивачким актом или уговором ортака друштва није друкчије одређено.
(3) Тужбу из става 1. овог члана подноси једно лице у своје име или више лица која делују заједно у њихово име.



Право информисања и увида

Члан 43
(1) Привредно друштво дужно је да своје ортаке, чланове или акционаре информише о свом пословању и финансијском стању и да им учини доступним информације и документа која се у складу са овим законом, оснивачким актом или статутом морају учинити доступним.
(2) Надлежни орган или овлашћено лице привредног друштва које не поступи на начин из става 1. овог члана одговара за штету која је тиме проузрокована ортацима, члановима или акционарима друштва.
(3) Ако надлежни орган пропусти да изврши дужност из става 1. овог члана, ортаци, чланови и акционари могу поднети писани захтев суду да у ванпарничном поступку изда налог за поступање на начин из става 1. овог члана.

1.Razumem Vaše nezadovoljstvo ali ovu stvar ne treba politizovati - tj. rasplinjavati 2.Smatram da se treba pozabaviti licima koji su direktno odgovorni po članu 31.(1)Tu je još direktna odgovornost revizora.

Naziv ovlašćenog revizoraMišljenje revizora
K.P.M.G. d.o.o.
Po našem mišljenju, finansijski izveštaji istinito i objektivno,po svim materijalno značajnim pitanjima, prikazuju finansijsko stanje Banke na dan 31. decembra 2010. godine, poslovni rezultat i tokove gotovine za godinu koja se završava na taj dan, i sastavljeni su u skladu sa Zakonom o računovodstvu i reviziji važećim u Republici Srbiji, važećim Zakonom o bankama i ostalim relevantnim podzakonskim aktima Narodne banke Srbije.

Beograd, 6 april 2011. godine.

KPMG d.o.o. Beograd
Stana Jovanović
Ovlašćeni revizor.

Odgovornost lica u NBS , Komisiji za HOV , ili MF postoji pre svega prema državi Srbiji samo ukoliko nisu preduzeli (ili u budućnosti) mere da zaštite onih 20% državnog kapitala u AGBN.

Za one koji se nadaju da će se na Sudu zaštititi pozivanjem na član 32. (1) i (2) i procene tzv "stručnih procenitelja"

postoje posebne - specijalno iznenadjenje.

ZAKON i PRAVDA
Nazad na vrh Ići dole
Stefanakuv
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Points : 32
Datum upisa : 14.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/4/2012, 14:13

Jesam za zajedničku, ali ne vidim smisao uopštenih tužbi protiv NBS, MF, ili K-HOV.Ima tu nečinjenja ali osnovni smisao ovog spora zbog naknade štete, jeste da se svakom delikventu koji se razbaškario u privredno-ekonomskom sistemu postane jasno da se povećavaju šanse da se njegovo štetočinsko delovanje adekvatno pravno sankcioniše. Primer AGBN i MTBN su za mene dokaz NBS ipak vrši svoju funkciju vezano za stabilnost finansijskog sistema. Dokaz je prost. Danas akcija vredi 1500 din. Pitanje je sledeće - koliko bi vredela danas( a i ostale akcije na BELEX-u) na nije uvedena prinudna uprava. Ne želim da se upuštam u dalje procene jer sve ovo ima veze sa cenom akcije, a tu su mišljenja već dali mnogo iskusniji od mene.
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/5/2012, 20:10

imate u vestima treba im (jos) 100 miliona evra
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 07:50

Rogy ::
Stefanakuv ::
...Što se mene tiče, posle ovog sa AGBN, odlučan sam da - svakog člana UO ili IO tamo gde imam akcije a konstatujem da mi je svojim činjenjem ili nečinjenjem naneo štetu veću od 100 EUR suočim sa pravdom. Pozdrav g.Stivu Mc Queenu i ostalim ozbiljnim komentatorima.

Ponovo pozivam sve akcionare AGBN da se organizujemo i podnesemo kolektivnu tužbu. I protiv menadzmenta, ali i NBS, ministra ...
Dzabe tuzba, kada nam je sudstvo korumpirano, sredice oni to sa sudijama,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 10:19

Ko li ovo kupuje i pored toliko loših vesti? Možda neki od doo "miljenika" doskorašnjeg direktora. Hteo bi i on da se pita. Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 75937
Deluje kao fix ideja, ali na Belexu je sve moguće, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 10:29

geogsi ::
Ko li ovo kupuje i pored toliko loših vesti? Možda neki od doo "miljenika" doskorašnjeg direktora. Hteo bi i on da se pita. Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 75937
Deluje kao fix ideja, ali na Belexu je sve moguće, zar ne?



Kupuju oni koji možda znaju nešto više od zvaničnih loših vesti...
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 10:33

A možda sitni akcionari ponderišu?
89

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 10:40

Kobe Bryant ::
A možda sitni akcionari ponderišu?
Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 471837



Da da i to rade samo na AGBN na belexu? Nema više tih sitnih investitora koji bi hteli nešto da ponderišu, ali ima takvih kakav je Promont Group
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 10:48

Ne ponderiše se sa po 500 akcija na tražnji.
A da ima nešto iza ovolikog prometa, sigurno da ima. Možda su ovi iz odbora za sanaciju, našli nekog investitora za "sitnih" 100 mil.EUR. Problem je što ima još banaka koje su na prodaju u Srbiji. A da Agrobanka ima potencijal na osnovu trž.učešća i postojeće mreže, to je očigledno. Uzimaš štednju po 5% a kupuješ drž.obveznice po 13%. i nije neka matematika, pogotovo sa 500 mil.EUR depozita!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 11:01

geogsi ::
Ne ponderiše se sa po 500 akcija na tražnji.
A da ima nešto iza ovolikog prometa, sigurno da ima. Možda su ovi iz odbora za sanaciju, našli nekog investitora za "sitnih" 100 mil.EUR. Problem je što ima još banaka koje su na prodaju u Srbiji. A da Agrobanka ima potencijal na osnovu trž.učešća i postojeće mreže, to je očigledno. Uzimaš štednju po 5% a kupuješ drž.obveznice po 13%. i nije neka matematika, pogotovo sa 500 mil.EUR depozita!

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Danas2



kafa

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 11:59

Ne znam da li je bilo:

Da bi mogla normalno da funkcioniiše, Agrobanci će biti potrebno najmanje sto miliona evra dodatnog kapitala, kaže Goran Radosavljević."Procena revizorske kuće KPMG pokazuje da je Agrobanka podkapitalizovana i više nego što je očekivano, te da je oko 50 procenata plasiranih kredita svrstano u kategoriju problematičnih", kaže Radosavljević.

Otkako je u Agrobanku uvedena prinudna uprava, akcije ove banke na Beogradskoj berzi zabeležile su drastičan pad, veći od 50 odsto.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13771
Localisation : Novi Sad
Points : 51569
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 16:23

Promene: 03.02. - 06.02.2012. (T-3) ili 31.01. - 01.02.2012.

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Okzgqb
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 16:45

Ferbild opet kupuje?! Šta se ovde događa, da li iko zna...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 17:56

geogsi ::
Ferbild opet kupuje?! Šta se ovde događa, da li iko zna...



Na forumu niko ništa ne zna, to možeš vidjeti iz postova, svi samo nagadjamo....
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 18:10

@Slovenac1
Nisam ni očekivao da bude otkriveno nešto novo. Više me čudi otkuda sad oni. Oni su bili ti koji su čistili table u toku 2011. i jedini veći kupci u drugom delu godine. U prvom je to bio i Farmakom Koncern. Onda su prestali da kupuju od skupštine 13. od kada je usledio onaj ogroman pad. I sada, kad se stabilizovala cena, opet sličan sistem kupovanja, gde se na čeka na bidu, već se kupuje po 500, 1000 ili sl.. To su samo moja zapažanja...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 18:53

geogsi ::
@Slovenac1
Nisam ni očekivao da bude otkriveno nešto novo. Više me čudi otkuda sad oni. Oni su bili ti koji su čistili table u toku 2011. i jedini veći kupci u drugom delu godine. U prvom je to bio i Farmakom Koncern. Onda su prestali da kupuju od skupštine 13. od kada je usledio onaj ogroman pad. I sada, kad se stabilizovala cena, opet sličan sistem kupovanja, gde se na čeka na bidu, već se kupuje po 500, 1000 ili sl.. To su samo moja zapažanja...

Moja razmišlanja o AGBN sam več napisao, ko bi znao šta če se dogoditi...
Nazad na vrh Ići dole
Jelena123
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 27
Datum upisa : 05.02.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 20:33

Dobro je to videti....
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 20:49

Spejs ::
Ovde neko pumpa!? ... mora da se salis! ;)

Malo. Šta da rade?
Treba ih razumeti nije im lako.
Malo pumpanja dodje im kao hrabrenje da izdrže...

Čudi me da ako je ovo tako dobra akcija, ne kupite za sve pare, ne počistite tablu?
Cena odavno nije bila ovako povoljna!
ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Sasuolo
VIP
VIP
Sasuolo


Broj poruka : 206
Points : 877
Datum upisa : 07.11.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/6/2012, 20:53

U pocetku ce im biti tesko a posle im nece biti lako Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 270317 Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 270317 Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 270317
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 07:48

MORNAR ::
Spejs ::
Ovde neko pumpa!? ... mora da se salis! ;)

Malo. Šta da rade?
Treba ih razumeti nije im lako.
Malo pumpanja dodje im kao hrabrenje da izdrže...

Čudi me da ako je ovo tako dobra akcija, ne kupite za sve pare, ne počistite tablu?
Cena odavno nije bila ovako povoljna!
Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 3164953683

Pa nikad se ne kupuje za sve pare,... bez obzira koliko si siguran u hartiju,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Jelena123
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 27
Datum upisa : 05.02.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 09:30

JUce 220-1620 din
5 -1698 din
4 _1699 din
3 - 1699 din
20 - 1699 din
200- 1650 din
20 -1651 din
150 -1650 din
250- 1650 din
18 -1694 din
62 -1694 din
44 -1695 din 12.23 min
123 -1699 din 12.23 min
10- 1750 din 12.45 min Bice zanimljivo danas Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 38690
Nazad na vrh Ići dole
Jelena123
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 27
Datum upisa : 05.02.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 09:56

Samo 129 akcija u ponudi
25 kom -1750 din
104 kom - 1990 din Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 318260
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 10:21

ja dao kupovni nalog na 1625, izgleda da sam zakasnio, ako ovo krene kao mtbn, bice extra
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Eliot Ness
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 12
Datum upisa : 14.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 11:32

Radna grupa za sanaciju AGBN je zavrsila izvestaj i podnela NBS zahtev da Drzava preuzme 100 Mil eura nenaplativih potrazivanja u formi Obveznica sa rokom dospeca do 2020.

Sada je na NBS da odluci da li ce to odobriti.

Eliot Ness
Udruzenje malih akcionara AGBN
AGBN2012@yahoo.com
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 11:46

Ovo je odlična vestAgrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 145841 !

Za očekivati je da će NBS navedeni predlog i prihvatiti (jer itekako ima i njene krivice za sva prethodna dešavanja).Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 589925

Nakon toga će se i cena na berzi polako vraćati na neke normalnije nivoe.Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 470941
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 12:31

Ja sam ovu vest shvatio ovako:
Država daje banci 100 mil.EUR keša, a na ime obveznica. Agrobanka će tih 100 mil.EUR otplaćivati do 2020. A šta će biti ako se nešto od toga naplati? I da li idu kamate na ovih 100 mil.EUR? Onda neće trebati dokap jer je ovo neka vrsta dopunskog kapitala. Ispravite me ako grešim...
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 12:35

Eliot Ness ::
Radna grupa za sanaciju AGBN je zavrsila izvestaj i podnela NBS zahtev da Drzava preuzme 100 Mil eura nenaplativih potrazivanja u formi Obveznica sa rokom dospeca do 2020.

Sada je na NBS da odluci da li ce to odobriti.

Eliot Ness
Udruzenje malih akcionara AGBN
AGBN2012@yahoo.com
Sjajna vest !!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 12:43

To nije dokap, jer kapital ostaje isti.
Banka plasira obveznice poznatom kupcu (državi) uz, naravno neku kamatu, tj. obavezu. Kamatu plaćaju godišnje, a glavnicu, tj. isplatu obveznica 2020.
Naravno da ovog časa nitko drugi ne bi primio ove obveznice, osim države i ovo je treći put da država podmeće leđa za Agrobanku.
Mislim da je to dobar predznak dalnjih događanja u i oko Agrobanke
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 Icon_minitime2/7/2012, 13:51

geogsi ::
Ja sam ovu vest shvatio ovako:
Država daje banci 100 mil.EUR keša, a na ime obveznica. Agrobanka će tih 100 mil.EUR otplaćivati do 2020. A šta će biti ako se nešto od toga naplati? I da li idu kamate na ovih 100 mil.EUR? Onda neće trebati dokap jer je ovo neka vrsta dopunskog kapitala. Ispravite me ako grešim...

A ja potpuno drugacije, da ce drzava kao filantropska ustanova (pogotovo pred izbore), preuzeti nenaplativa potrazivanja (koja su kriminalac Antonic i kamarila gomilali) AGBN-a, ali i ostali poput PRBN..., a da ce im zauzvrat podeliti papirice tj. obveznice koje dospevaju od 2016-2020.g. sto je za banku super (mada nedostaju parametri kao kam.stopa da bi se izracunalo koliko ce u totalu dobiti manje od tih 100k, jer evro danas nije isto sto i evro 2020:)), ako su ta potrazivanja zaista nenaplativa u sta ne sumnjam.

Drzava na taj nacin "spasava" banku na teret neke nove vlade, koja ce tih 100k morati da vraca imaocima tih obveznica, a mozda nesto i naplati od preuzetih potrazivanja. Zauzvrat sto nije talasao, eto niko ne moze da pokrene krivicnu odgovornost menadzmenta za otimanje para akcionarima AGBN, a cak i da pokrene naci ce se tu jedna veeeelika fioka u kojoj ce se zagubiti Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 24 145841
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka - AGBN (5. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 24 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: