BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka - AGBN (5. DEO)

Ići dole 
+108
C R A Z Y
Nikola
Zwiebel
Cucla
Stockbroken
Savatije
Nik
Bulat
MORNAR
Jelena123
gogloee
Sax
MYSTIC021
Tjuric
Rogy
Eliot Ness
Fmember
Djuro
GogaAna
Paja011
Zopr
Kupac
grubi
Stefanakuv
Dnenad85
Smile
Greta
vajabaja
Nemesis
Mica
Folio
Friz
Guverner
BojanNS
DJ03811
Teletrader
Zvezdica9
Josh
Maca
Sasuolo
Momir
Limited011
NEBOJSAe
Taliano
Spejs
JMBR
Frenky
Milica1
Radoznalac
Mendo
Bookmaker
pepsiman
E.T.
Matthew Greenburgh
Mistery 011
sexy jea
Sneki
shunjalo
Aleks
Milos86
Vlada BG
Berza011
Toplica 1
Vladulns
Dax
Kobe Bryant
geogsi
Miladin
Dusan
LUMTDZOS
Zane
BoS
Sofke
Ris
nepet
Big Mile
Jumbo
Goast
Prokuplje
iki
ILoveRoses
Ilija
Popaj
MilanLaki
Fast
Pekoilic
Mitar
Ceras
Sheriff
flash
Lolita
Moma
Drag_Mlad
Magi2
Dalaj Lama
Aritmeticar
Zoranecc
Sutra
moj matori
Bond
Banaćanin
Slovenac1
đubretarac
Lilihip
Boranija
Steve McQueen
Ars Vivendi
Kurajber
112 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 12:10

Zanimljivo kakva tražnja, a neki na forumu pišu o stečajuAgrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 337177
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 13:18

Slovenac1 ::
Zanimljivo kakva tražnja, a neki na forumu pišu o stečajuAgrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 337177

Ti to sada udaraš p zameni tema?
Ne znam ko je pomenuo stečaj, jasno se vidi od početka da nema stečaja jer bi se raspao ceo bankarski sistem u Srbiji.
Ti si govorio o "nameštanj" za nekoga, a sad pričaš kako neće biti stečaja?
Koncentriši se malo...
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 14:16

Paja011 ::
Oglas Agencije za osiguranje depozita ( http://www.aod.rs/levimeni/oglasi/150.html) - pripremaju se za stecaj banke!!!
.......
Predmet javne nabavke je izbor pravnog
savetnika za pružanje usluga
Agencijiza osiguranje depozitaprilikom pripreme i tokom postupka prodaje i preuzimanja celokupne ili dela imovine
i obaveza banke pod administrativnim upravljanjemna drugu banku, odnosno prenosa celokupne
ili dela imovine i obaveza navedene banke na banku za
posebne namene, u skladu sa
zakonom..........................

Nije @Slovenac spominjao stečaj, već suprotno, tj. da se od uvođenja prinudne uprave tendeciozno i neargumentovano širio negativan ambijent oko ove hartije (što je, između ostalog, i dovelo do panike i drastičnog obaranja cene). Da budem iskren, i pored činjenice da sam još uvek u debelom minusu na AGBN, malo sam se čak i pojačavao u januaru (na istorijskim minimumima) verujući da nije baš sve tako crno kao što je izgledalo. Čini mi se da idu bolji dani za ovu hartiju. Miriše mi da se banka trenutno u potpunosti čisti i dekontaminira, a da će u nastavku dobro da je našminkaju za udaju, tj prodaju. Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 589925
Nazad na vrh Ići dole
Tjuric
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 24
Datum upisa : 27.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 15:01

Sad da imam 15 miliona evra sad bi je kupio Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 869922
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 16:07

Magi2 ::


Nije @Slovenac spominjao stečaj, već suprotno, tj. da se od uvođenja prinudne uprave tendeciozno i neargumentovano širio negativan ambijent oko ove hartije (što je, između ostalog, i dovelo do panike i drastičnog obaranja cene). Da budem iskren, i pored činjenice da sam još uvek u debelom minusu na AGBN, malo sam se čak i pojačavao u januaru (na istorijskim minimumima) verujući da nije baš sve tako crno kao što je izgledalo. Čini mi se da idu bolji dani za ovu hartiju. Miriše mi da se banka trenutno u potpunosti čisti i dekontaminira, a da će u nastavku dobro da je našminkaju za udaju, tj prodaju. Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 589925

Dosta zavisi kako ce da je ociste.
Pogledaj Metals koliko je Miladin hvalio kako su je ocistili ali vidis kako je stanje...

Daj boze da je stvarno srede ja mislim da ce biti spajanja, videcemo treba malo i strpljenja.


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 16:13

Kobe Bryant ::
Magi2 ::


Nije @Slovenac spominjao stečaj, već suprotno, tj. da se od uvođenja prinudne uprave tendeciozno i neargumentovano širio negativan ambijent oko ove hartije (što je, između ostalog, i dovelo do panike i drastičnog obaranja cene). Da budem iskren, i pored činjenice da sam još uvek u debelom minusu na AGBN, malo sam se čak i pojačavao u januaru (na istorijskim minimumima) verujući da nije baš sve tako crno kao što je izgledalo. Čini mi se da idu bolji dani za ovu hartiju. Miriše mi da se banka trenutno u potpunosti čisti i dekontaminira, a da će u nastavku dobro da je našminkaju za udaju, tj prodaju. Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 589925

Dosta zavisi kako ce da je ociste.
Pogledaj Metals koliko je Miladin hvalio kako su je ocistili ali vidis kako je stanje...

Daj boze da je stvarno srede ja mislim da ce biti spajanja, videcemo treba malo i strpljenja.


Slažem se sa tobom. I ja mislim da će nakon čišćenja biti spajanja sa nekom drugom bankom (Komercijalna !!!???, Privredna !!!??? ...), upumpavanje novca kroz značajniju dokapitalizaciju a nakon toga prodaja ... Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 977504
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 16:25

Magi ne nadaj se skoroj prodaji. Mozda ako Nova KBM bude kupac?

Komercijalna po mom misljenju vrlo tesko, jer moraju veliki akcionari s tim da se sloze, a tu ima stranih ulagaca, pre neka druga ima previse krs banaka Srpska, Cacanska, Privredna ... Vreme je da se tu uvede red.

AIKB bi mogla da bude zainteresovana jer ona nema mrezu filijala a AGBN je ima..
Ni AIKB ne moze jos dugo sama.

Mozda je opcija i PSBN???


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 16:33

Promene: 02.02. - 03.02.2012. (T-3) ili 30.01. - 31.01.2012.

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 16promene020203022012
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 17:19

Magi2 ::
Paja011 ::
Oglas Agencije za osiguranje depozita ( http://www.aod.rs/levimeni/oglasi/150.html) - pripremaju se za stecaj banke!!!
.......
Predmet javne nabavke je izbor pravnog
savetnika za pružanje usluga
Agencijiza osiguranje depozitaprilikom pripreme i tokom postupka prodaje i preuzimanja celokupne ili dela imovine
i obaveza banke pod administrativnim upravljanjemna drugu banku, odnosno prenosa celokupne
ili dela imovine i obaveza navedene banke na banku za
posebne namene, u skladu sa
zakonom..........................

Nije @Slovenac spominjao stečaj, već suprotno, tj. da se od uvođenja prinudne uprave tendeciozno i neargumentovano širio negativan ambijent oko ove hartije (što je, između ostalog, i dovelo do panike i drastičnog obaranja cene). Da budem iskren, i pored činjenice da sam još uvek u debelom minusu na AGBN, malo sam se čak i pojačavao u januaru (na istorijskim minimumima) verujući da nije baš sve tako crno kao što je izgledalo. Čini mi se da idu bolji dani za ovu hartiju. Miriše mi da se banka trenutno u potpunosti čisti i dekontaminira, a da će u nastavku dobro da je našminkaju za udaju, tj prodaju. Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 589925



Tačno tako
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 17:20

Svaki dan se lagano jača ovaj Promont group...
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 17:26

Slovenac jeste širio teorije zavere o nekakvom "nameštanju" a sve drugo je OK!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 18:47

Limited011 ::
Slovenac jeste širio teorije zavere o nekakvom "nameštanju" a sve drugo je OK!



Još uvek mislim da je sve ovo igra zato da bi se ova banka uvalila nekome jeftino. Po najgorem scenariju koji je pravljen pola banaka u Evropi bi crklo odmah. A državni sekretar u istom mahu več kaže, da možda i neče biti tako loše i pominje strateškog partnera. Meni to smrdi i takvo je moje osobno mišljenje. Videčemo sigurno ove godine rasplet...
Nazad na vrh Ići dole
Tjuric
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 24
Datum upisa : 27.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 19:31

Slovenac nagadjas ,jos od pocetka te pratim ti si bio uvek drugaciji,stalno ti nesto fali,raspalio si po ovoj hartiji kao da nema nikakvu vrednost ,ZAPAMTI DRZAVA IMA 20 % zar ti mislis da ce se lako odreci svog dela ,,Panika vise ne pali Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 949669 Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 949669 Slovenac ne plasimo se tvojih crnih slutnja jer kad tebe slusam to je isto kao da citam TRECE OKO lol!
Nazad na vrh Ići dole
Mendo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 49
Points : 109
Datum upisa : 27.02.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 19:35

Tjuric ::
Slovenac nagadjas ,jos od pocetka te pratim ti si bio uvek drugaciji,stalno ti nesto fali,raspalio si po ovoj hartiji kao da nema nikakvu vrednost ,ZAPAMTI DRZAVA IMA 20 % zar ti mislis da ce se lako odreci svog dela ,,Panika vise ne pali Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 949669 Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 949669 Slovenac ne plasimo se tvojih crnih slutnja jer kad tebe slusam to je isto kao da citam TRECE OKO lol!

šta je sa realizacijom onog dogovora po kojem bi država svoj odeo povečala za 5%? Kad i po kojoj ceni će emitovati akcije?
Nazad na vrh Ići dole
Tjuric
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 24
Datum upisa : 27.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 19:44

Prijatelju to nezna niko al da ce povecati vlasnicki udeo sigurno hoce ,dug ce namiriti,zamisli kad bi prokockali Agrobanku ,mnogo je tu malih kredita baziranih u poljoprivredu,Stednja u ovoj banci s obzirom na svetsku krizu je relativno visoka,banka nema vece duznike,a u par gradova ima preuredjene lokale koje govore da ovi plasljivci bo ovom forumu koji je veoma poucan nemaju osnova u njihovim pricama vec plase sitne koji imaju po 20 etak akcija da bi lepo pazarili,NE RADIM U BANCI Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 355363

Edit:
Gde god da radiš vredjanje članova i foruma će te odvesti na odmor od istih.
Neumerene ocene bez ikakvih argumenata i suprotno svemu što je poznato
sigurno neće doprineti tvom ugledu na ovom forumu.
Umaš oponemu!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 19:56

Slovenac1 ::
Limited011 ::
Slovenac jeste širio teorije zavere o nekakvom "nameštanju" a sve drugo je OK!
Još uvek mislim da je sve ovo igra zato da bi se ova banka uvalila nekome jeftino. Po najgorem scenariju koji je pravljen pola banaka u Evropi bi crklo odmah. A državni sekretar u istom mahu več kaže, da možda i neče biti tako loše i pominje strateškog partnera. Meni to smrdi i takvo je moje osobno mišljenje. Videčemo sigurno ove godine rasplet...

Citat :
Kada je u pitanju rešenje za ovu
bankarsku ustanovu, on napominje da je Vlada spremna da razmotri plan za
dokapitalizaciju sa ostalim najvećim akcionarima. „Sredstva u budžetu
su ograničena, ali će mere oporavka svakako biti sprovedene u narednih
šest do devet meseci koje uključuju i pomoć centralne banke u vidu
kredita za likvidnost”, rekao je Radosavljević.

Nakon toga možemo govoriti o
pronalaženju strateškog partnera koji bi mogao biti neko od postojećih
akcionara ili neki novi investitor, zaključio je Radosavljević.

Kako? Lepo čovek kaže da će se ići na dokapitalizaciju u saradnji sa velikim akcionarima itd...
A u drugom pasusu opet lepo kaže: TEK NAKON toga, MOŽEMO (možemo!!) da tražimo nekog strateškog partnera!

Ja iz tih izjava NIKAKO ne vidim da već postoji taj partner, ali videćemo vrlo brzo o čemu se radi. Akcionarima je važno da budu konsulovani i pitani oko poteza koji se pripremaju.

Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 19:57

Tjuric ::
banka nema vece duznike

Ajd pojasni ovo 'leba ti.
Nazad na vrh Ići dole
Tjuric
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 24
Datum upisa : 27.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 20:09

Nema visoko rizicne plasmane koji bi ugrozili stabilnost banke
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 20:26

Šališ se? Stabilnost joj je toliko poljuljana da je morala da se postavi prinudna uprava, da joj je neophodna dokapitalizacija 8x veća od trenutne tržišne kapitalizacije jer je banka ekstra potkapitolizovana, da mnogi dužnici ne mogu ili jednostavno neće da vrate dugove jer su im obezbedjenja višestruko niža od dugovanja itd.
Neće ovde niko ozbiljan rizikovati dok se neke stvari ne razjasne, a najmanje kolika je knjigovodstvena cena i koliki je stvarni kapital.
Nazad na vrh Ići dole
Tjuric
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 24
Datum upisa : 27.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 20:38

Ti mislis da je realna trzisna kapitalizacija banke u ovom trenutku,i mislis da banka prilikom davanja kredita sebe ne obezbedi 2 puta vise od kredita koji ti dobijes...navsedi mi banku kod nas koja je propala zarad kredita koje su dali,prinudna uprava se postavlja da bi drzava vukla konce Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 270317
Nazad na vrh Ići dole
Spejs
Still learning
Still learning
Spejs


Broj poruka : 131
Points : 390
Datum upisa : 02.06.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:04

Tjuric ::
Ti mislis da je realna trzisna kapitalizacija banke u ovom trenutku,i mislis da banka prilikom davanja kredita sebe ne obezbedi 2 puta vise od kredita koji ti dobijes...navsedi mi banku kod nas koja je propala zarad kredita koje su dali,prinudna uprava se postavlja da bi drzava vukla konce Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 270317

Nijedna banka u Srbiji ne trazi hipoteku 2 puta vredniju od kredita. Naprotiv, izvrsni direktori savetuju klijentima na koliko da napumpaju hipoteke, tako da su procene u najmanju ruku naduvane plus 100% kod ozbiljnijih aranzmana, ne racunajuci stambene kredite stanovnistvu, mada ni tu ruze ne cvetaju. ... I to sve pod uslovom apsolutne likvidnosti ... sreca nasa pa nema mnogo stambenih kredita u Srbiji, tako da se banke ne odlucuju da prodaju masovno jos uvek, da ih ne bi bio los glas
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:06

@Tjuric
Situacija je dosta ozbiljna i ne bi trebalo da se izlecemo sa izjavama...
Nazad na vrh Ići dole
Tjuric
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 24
Datum upisa : 27.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:21

Situacija je ozbiljna svuda u svetu,ni mi nismo imuni na nju al mislim da banka ima potencijala i da je dobro sto je uvedena prinudna uprava
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:24

Tjuric ::
Situacija je ozbiljna svuda u svetu,ni mi nismo imuni na nju al mislim da banka ima potencijala i da je dobro sto je uvedena prinudna uprava

Kako je sad to dobro ako kažeš da banki cvetaju ruže?
kafa

Citat :
Državni sekretar u Ministarstvu
finansija, Goran Radosavljević, izjavio je za agenciju Bloomberg da
procena revizorske kuće KPMG pokazuje „da je Agrobanka podkapitalizovana
i više nego što je očekivano, te da je oko 50 procenata plasiranih
kredita svrstano u kategoriju problematičnih”.

Jel tebi ovo ne deluje dovoljno ozbiljno?

Davani su krediti na prijateljskoj osnovi....
Imamo i slučaj kada je banka dala kredit tako što je firma "založila" ugovor o održavanju puteva. Šta misliš šta banka može s tim ugovorom da uradi ako klijent ne vrati dug?
titanik

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Tjuric
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 24
Datum upisa : 27.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:31

Sve banke imaju taj problem,ali agrobanka je duzna drzavi i zato je kontrola i revizija neophodna ,ovo je ulaz na mala vrata ....Maco ne znam za slucaj koji navodis
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:33

Tjuric ::
Sve banke imaju taj problem,ali agrobanka je duzna drzavi i zato je kontrola i revizija neophodna ,ovo je ulaz na mala vrata ....Maco ne znam za slucaj koji navodis

Malo verovatno je to što si napisao, al nek ti bude.

Država je to mogla da uradi istog trena kada Antonić nije mogao da otkupi akcije koje je po ugovoru bio dužan da otkupi... tako da je to ideja malog Mikice!

Shvati: menadžment je sjbao banku!! Vrlo prosto i sad se vadi kestenje iz vatre, pa kkako ispadne...

Ne znam samo odkale čupaš takve ideje? Iz malog mozga, šta li?

A slučaj koji ne poznaješ se desio AIK banci!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Tjuric
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 24
Datum upisa : 27.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:42

ako se desio aik baci to je za post na aik banci a ne ovde, i ne vadim ja nikakve ideje to je moje mislljenje forum postoji da bi ljudi razmenjivali iskustva....
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:43

Tjuric ::
Slovenac nagadjas ,jos od pocetka te pratim ti si bio uvek drugaciji,stalno ti nesto fali,raspalio si po ovoj hartiji kao da nema nikakvu vrednost ,ZAPAMTI DRZAVA IMA 20 % zar ti mislis da ce se lako odreci svog dela ,,Panika vise ne pali Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 949669 Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 949669 Slovenac ne plasimo se tvojih crnih slutnja jer kad tebe slusam to je isto kao da citam TRECE OKO lol!



Izgleda da me ne pratiš dobro, ja govorim da su sve ove pričice kako je AGBN na rubu stečaja pričice za naivnu decu. Sve se ovo radi sa namjerom da se ova banka uda. E sad ako tako mislim onda mislim da cene neče biti visoka ali neče biti ni tako nizka kakva je trenutačna cena na berzi
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:46

Tjuric ::
ako se desio aik baci to je za post na aik banci a ne ovde, i ne vadim ja nikakve ideje to je moje mislljenje forum postoji da bi ljudi razmenjivali iskustva....

Da, ali ne da iznose najludje ideje koje im padnu na pamet ili da sve izvrgnu ruglu zarad "slobode govora" - to se onda zove zloupotreba slobode.

Ti imaš uvek mogućnost da otvoriš blog ili temu na kojoj ćeš da pišeš šta si sanjao ili šta ti već tog trena padne na pamet, ali ovaj forum nije namenjen za iživljavanje i gimnasticiranje uma.

Toliko!!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 21:50

Inače siguran sam da po najgorem mogučem scenariju u EU mogu se otpisati ne samo grčke, ali i portugalske, španske i još koje obveznice. Koliko banaka je onda još iznad vode??? Plašiti u izjavama sa najgorim mogučim scenarijem obično biva nerealno.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 22:11

Slovenac1 ::
Inače siguran sam da po najgorem mogučem scenariju u EU mogu se otpisati ne samo grčke, ali i portugalske, španske i još koje obveznice. Koliko banaka je onda još iznad vode??? Plašiti u izjavama sa najgorim mogučim scenarijem obično biva nerealno.

Dobro, ocigledno se ovde mesaju babe i zabe (to mix grandmothers and frogs - prim. V.D.).
Evropske banke su u problemu jer su kupovale suvereni dug, koji je ne tako davno bio klasifikovan kao jednak ili priblizno jednak cashu. Agrobanka je u problemu jer je sluzila kao kasica-prasica odabranom krugu.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 22:25

Pinto ::
Slovenac1 ::
Inače siguran sam da po najgorem mogučem scenariju u EU mogu se otpisati ne samo grčke, ali i portugalske, španske i još koje obveznice. Koliko banaka je onda još iznad vode??? Plašiti u izjavama sa najgorim mogučim scenarijem obično biva nerealno.

Dobro, ocigledno se ovde mesaju babe i zabe (to mix grandmothers and frogs - prim. V.D.).
Evropske banke su u problemu jer su kupovale suvereni dug, koji je ne tako davno bio klasifikovan kao jednak ili priblizno jednak cashu. Agrobanka je u problemu jer je sluzila kao kasica-prasica odabranom krugu.

U oba slučaja je bez veze govoriti o najgorem mogučem scanariju jer taj scenarijo je obično nerealan. i državni sekretar je odmah posle pominjanja cifre 50% rizičnih kredita po najgorem mogučem scenariju rekao, da možda ipak nije toliko crno. Inače bez veze da se pričkamo oko AGBN jer je očigledno da imamo različita stajališta. Neka svako misli svoje...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/3/2012, 22:30

Aloooo... Slovenac1 šta je s tobom?
Najcrnji scenario je stečaj! Svima nam je jasno da se to neće desiti.

Čemu sve ovo? Banka je u problemu i to niko ne može da ospori - cena na berzi je reakcija na to - na svakoj berzi bi reakcija bila slična.

Ti smatraš da država sprema prodaju njoj poznatom kupcu - OK.

Neki se s tim ne slažu i sada samo možemo da čekamo i vidimo šta će biti.
I meni je blisko razmišljanje da će biti pripajanja, ali to samo ja glasno razmišljam, kao i ti o "nameštenom" kupcu...
I dosta više, nema tu mnogo šta još da se kaže jer nam nema onog Eliot Nesa da nas "prosvetli" cekic
Jedino je jasno da je menadžment delio kredite koji nisu bili dovoljno osigurani - to je očigledno!!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/4/2012, 00:05

Maca ::
Aloooo... Slovenac1 šta je s tobom?
Najcrnji scenario je stečaj! Svima nam je jasno da se to neće desiti.

Čemu sve ovo? Banka je u problemu i to niko ne može da ospori - cena na berzi je reakcija na to - na svakoj berzi bi reakcija bila slična.

Ti smatraš da država sprema prodaju njoj poznatom kupcu - OK.

Neki se s tim ne slažu i sada samo možemo da čekamo i vidimo šta će biti.
I meni je blisko razmišljanje da će biti pripajanja, ali to samo ja glasno razmišljam, kao i ti o "nameštenom" kupcu...
I dosta više, nema tu mnogo šta još da se kaže jer nam nema onog Eliot Nesa da nas "prosvetli" Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 516777
Jedino je jasno da je menadžment delio kredite koji nisu bili dovoljno osigurani - to je očigledno!!

Pitanje je samo koliko se je to davanje kredita u AGBN razlikuje od drugih srbskih banaka ili čak slovenskih...
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 23 Icon_minitime2/4/2012, 01:14

Slovenac1 ::

Pitanje je samo koliko se je to davanje kredita u AGBN razlikuje od drugih srbskih banaka ili čak slovenskih...
Kakve veze ova izjava ima sa diskusijom?

I da je tako jel to opravdava taj menadžment?
Znači li ako su i drugi krali da ovima treba oprostiti?
Zar ne misliš da to treba rasčistiti? Očistiti?

Nemoj da preteruješ. Deluje kao da pumpaš ovu akciju...
Probaj bez emocija da sagledaš stvari.

Teško da će ova akcija ikada doći na 10000 dinara.


Poslednji izmenio Teletrader dana 2/4/2012, 01:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka - AGBN (5. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 23 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: