BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka - AGBN (5. DEO)

Ići dole 
+108
C R A Z Y
Nikola
Zwiebel
Cucla
Stockbroken
Savatije
Nik
Bulat
MORNAR
Jelena123
gogloee
Sax
MYSTIC021
Tjuric
Rogy
Eliot Ness
Fmember
Djuro
GogaAna
Paja011
Zopr
Kupac
grubi
Stefanakuv
Dnenad85
Smile
Greta
vajabaja
Nemesis
Mica
Folio
Friz
Guverner
BojanNS
DJ03811
Teletrader
Zvezdica9
Josh
Maca
Sasuolo
Momir
Limited011
NEBOJSAe
Taliano
Spejs
JMBR
Frenky
Milica1
Radoznalac
Mendo
Bookmaker
pepsiman
E.T.
Matthew Greenburgh
Mistery 011
sexy jea
Sneki
shunjalo
Aleks
Milos86
Vlada BG
Berza011
Toplica 1
Vladulns
Dax
Kobe Bryant
geogsi
Miladin
Dusan
LUMTDZOS
Zane
BoS
Sofke
Ris
nepet
Big Mile
Jumbo
Goast
Prokuplje
iki
ILoveRoses
Ilija
Popaj
MilanLaki
Fast
Pekoilic
Mitar
Ceras
Sheriff
flash
Lolita
Moma
Drag_Mlad
Magi2
Dalaj Lama
Aritmeticar
Zoranecc
Sutra
moj matori
Bond
Banaćanin
Slovenac1
đubretarac
Lilihip
Boranija
Steve McQueen
Ars Vivendi
Kurajber
112 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Toplica 1
Still learning
Still learning



Broj poruka : 46
Points : 138
Datum upisa : 01.12.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/12/2012, 22:55

Nije lose dok se bilo sta desava, samo mirno bice sve uredu kafa
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 08:15

Imamo li nekog izveštača sa skupštine?
poželjno live streaming sesir
Nazad na vrh Ići dole
Lolita
VIP
VIP
Lolita


Broj poruka : 509
Localisation : Novi Sad
Points : 1385
Datum upisa : 10.07.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 11:30

Auuuu sta ovo bi 2.500,00 cccccc affraid
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 11:33

Cini mi se da nam se lose pise. Voleo bih da nisam u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Banaćanin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 379
Datum upisa : 17.11.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 11:53

velika kolicina na2600 dva komada na2505 to je to za sada
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 12:15

geogsi ::
Imamo li nekog izveštača sa skupštine?
poželjno live streaming sesir

@Sheriff bi bio idealan izveštač, ali ne znam da li su novi Upravnici stigli da ga (re) inaugurišu ... od

Moj kandidat je i Jelena Milović, koja je očigledno najviše (dez) informisana (permanentno kupuje akcije AGBN u prethodna 2 - 3 meseca, i to na dnevnoj bazi) kafa

Šalu na stranu, ukoliko je neko u mogućnosti da nam što pre pošalje "taze" vesti sa Skupštine (ma kakve bile), bićemo mu veoma zahvalni sesir
Nazad na vrh Ići dole
Josh
VIP
VIP



Broj poruka : 23
Points : 75
Datum upisa : 17.12.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 14:41

Održana XXXVI vanredna sednica Skupštine akcionara Agrobanke a.d. Beograd
Danas je u Beogradu održana XXXVI vanredna sednica Skupštine akcionara Agrobanke a.d. Beograd. Na sednici Skupštine Agrobanke upravnici Milorad Džambić i Julije Miladinović, upoznali su akcionare sa merama koje je banci uvela Narodna banka Srbije. Doneta je odluka da nova uprava u saradnji sa većinskim akcionarima Banke do kraja januara 2012. godine predloži Plan aktivnosti banke za naredni period, koji će dostaviti Narodnoj banci Srbije. Skupština akcionara je dala punu podršku radu nove uprave Agrobanke a.d. Beograd. Nova uprava Agrobanke će redovno izveštavati Skupštinu akcionara Agrobanke a.d. Beograd kao i Narodnu banku i Ministarstvo finansija Republike Srbije о pоslоvаnju bаnkе.

--------------------------------------------------------------------------------
Nazad na vrh Ići dole
Zvezdica9
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 1
Datum upisa : 13.01.2012

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 15:53

Da li je bilo reci o dokapitalizaciji ili stecaju? Sta ce biti za 6 + 3 meseca kad ode privremena uprava?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 16:33

Ne sekiraj se stecaj se nece desiti, a sve drugo je jos neizvesno!
Nazad na vrh Ići dole
Moma
Still learning
Still learning
Moma


Broj poruka : 52
Points : 60
Datum upisa : 06.11.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 17:34

Kakva je bila atmosfera bez druga glavnog ? Jel kod ovih novih ima nekih dogadjanja roshtilj cyclops u AGBN restoranu ?
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 21:47

Znači opet se ništa ne zna scratch
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 21:57

Sve je uvijeno i nedoreceno.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 22:03

Slovenac1 ::
Znači opet se ništa ne zna scratch

Zoranecc ::
Sve je uvijeno i nedoreceno.

Ne znam šta bi voleli da čujete?
Valjda je jasno da "akcioni plan" piše država.
Verovatno kombinacija nekoliko mera i verovatno dokap. Možda i pripajanje...
Čak je i ne bitno šta od mera će biti primenjeno, biće odradjeno
sve ono što mora u takvim situacijama da se odradi.
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 23:03

@Teletrader
"Akcioni plan" piše država preko svojih revizora, bili to NBS ili neki "nezavisni". Veliko je pitanje koliki je realan sopstveni kapital AGBN posle nekog fer otpisa, a koliki će kapital biti kad preseče država. Mogu da narede da se 50% plasmana otpiše u knjigama i onda je kapital nula. Sve u svemu mnogo neizvesnosti u vremenu koje dolazi...
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 23:35

Ne razumem šta pokušavaš da kažeš?
Stečaja neće biti, ako na to misliš...
Otpuštanja, najverovatnije da.
Nazad na vrh Ići dole
LUMTDZOS
VIP
VIP



Broj poruka : 327
Localisation : NBgd
Points : 1027
Datum upisa : 28.07.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/13/2012, 23:42

Meni nista nije jasno. Ovamo prinudna uparava a na svim tv idu samo reklame AGBN. Cak i na Avali koja je u strajku vec mesec dana.
Izgleda da se AGBN treba zameniti u JLZ od
Nazad na vrh Ići dole
DJ03811
Just looking
Just looking



Broj poruka : 16
Points : 21
Datum upisa : 06.10.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/14/2012, 02:33

Dragi mali akcionari AGBN.
bio sam danas na skupstini.

prvo nisu hteli da me puste jer eto nemam 1000+ akcija vec nesto ispod 500.
kad sam zapretio, uz veliko natezanje na kraju su popustili.

Od starog Duletovog nepotisticki postavljenog menadzmenta su ostali svi, samo njega nema ali on i dalje igra igru iz senke.

Predstavili su se novi Upravnici koji su Jasno rekli 2 kljucne stvari:

1- mi smo ovde da stitimo DEPONENTE a ne Akcionare.

2- Po prikazu Banke Kapital je 12 milijardi dinara.
Po NBS kapital banke je 600 miliona dinara.
Znaci radi se o rupi od 11 milijardi i 400 miliona dinara. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Znaci -99.25%

Gde je nestao kapital, kome su plasirana sredstva, ko je kriv ? nista od toga nisu hteli da kazu.

Situacija je krajnje ozbiljna i moze pokrenuti niz Bankrotstava u Srbiji.

Od Prisutnih su bili 51% akcionara od toga drzava 25%, Ferbild i druge Firme koje su istovremeno i najveci Duznici i krupniji Akcionari (sto je samo po sebi sukob interesa).

Sta sada??? tu postoji dobra vest i losa vest.

Dobra vest je sto ce do kraja januara da se zna plan reorganizacije banke.

Losa vest je sto ce o tome odlucivati isti ljudi koji su banku i doveli do ovog stanja.

Resenje? potrebno mi je 10,000 Glasova da budem Predstavnik Malih Akcionara i da udjem u taj zatvoreni krug Radnog Tela koji ce odlucivati o sudbini banke.

do sada sam skupio 3000.

Ako ste bili spremni da svoj tesko zaradjen novac poverite bandi lopova i verujete u njihove lazi krajnje je vreme da uzmete stvari u svoje ruke i iskoristite svoje PRAVO glasa.

Svi koji zele da zastite svoj kapital i da budu realno informisani o svemu sta se desava i ko je odgovoran, i kako iz ovog ludila izaci, pridruzite mi se u Eliot Ness Udurzenju za zastitu malih akcionara.

Jednostavno posaljite mi email na AGBN2012@yahoo.com

Treba da prikupimo sto vise Glasova da mozemo konkretno nesto da uradimo.

Ja sam inace Ekonomista sa iskustvom u Internoj reviziji.

Moj Interes je da iskljucivo vezan za Vrednost Akcije.

Smatram da jedino ako imamo nekog naseg coveka unutar zatvorenog kruga, koji je ocigledno pun ljudi koji gledaju svoje interese a ne interese malih Akcionara, imamo sansu bar da budemo pravovremeno obavesteni i time ako nista drugo mozemo napraviti inteligentnu Odluku.

Vi odlucite ja sam prvi korak napravio i spremam se da se borim za svoja prava.

Cekam Vas mail
Eliot Ness

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/14/2012, 09:15

Citat :
NBS: Agrobanci privremene mere propisane još u oktobru!

Beograd - Tokom kontrole boniteta i zakonitosti poslovanja, u avgustu prošle godine, a sa stanjem na dan 30. juni 2011. godine, Narodna banka Srbije je utvrdila da kapital kojim raspolaže Poljoprivredna banka Agrobanka AD Beograd ne odgovara nivou rizika koji je ta banka preduzela u dosadašnjem poslovanju, rečeno je Danasu u Narodnoj banci Srbije.

„U cilju sprečavanja daljeg narušavanja poslovanja banke, odnosno obezbeđenja pune zaštite interesa deponenata , NBS je u toku postupka kontrole , a u skladu sa svojim nadležnostima tokom oktobra 2011. rešenjem o privremenoj meri naložila banci da preduzme odgovarajuće aktivnosti radi sprečavanja daljeg izlaganja rizicima“, navodi se u pisanom odgovoru NBS i dodaje da je ta privremena mera trajala do uvođenja prinudne uprave u banci 29. decembra 2011.

„Funkcija supervizije nije da zaštiti vlasnike banke niti njeno rukovodstvo, nego deponente“, podvlači NBS.

Na izričito pitanje Danasa, NBS tvrdi da iste ili slične probleme sa upravljanjem rizicima nemaju druge banke u Srbiji. „Naš bankarski sektor je adekvatno solventan i likvidan , sposoban da sa adekvatnošću kapitala od blizu 20 odsto u celini amortizuje preuzete rizike i da odgovori na sve preuzete obaveze blagovremeno“, podvlači NBS i dodaje da je Zakonom o bankama propisan minimalni pokazatelj adekvatnosti kapitala koga su dužne da se pridržavaju sve banke na nivou od 12 odsto.

Na pitanje koliki je kapital ove godine potreban za dokapitalizaciju poslovnih banaka u Srbiji, NBS tvrdi da je ovdašnji bankarski sektor adekvatno kapitalizovan i da za sada nema potrebe za dokapitalizacijom. „Međutim, neke banke su u proteklom periodu obezbedile dodatni kapital, kako bi spremno dočekale nov regulatorni okvir -Bazel 2- i istovremeno bile sposobne za dalje kreditne i druge bankarske aktivnosti“.

Znači da je NBS znala šta se deševa još u AVGUSTU 2011??
A menadžment nije nalazio za shodno da obavesti akcionare nego je plasirao lažne vesti??
titanik
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/14/2012, 14:41

koliko sam ja cuo NBS je poslala upozorenje jos u junu da je banka pod-kapitalizovana i ostavila rok da uprava te stvari sredi, posto nije usledila je prinudna uprava.
Zena koja radi u banci mi je rekal da se sve to znalo u zatvorenom krugu jos od juna...
Nazad na vrh Ići dole
Vlada BG
Still learning
Still learning



Broj poruka : 41
Points : 102
Datum upisa : 18.11.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/14/2012, 19:48

"Prema najavama nadležnih, nema govora da se, kako se to povremeno pominje u medijima, neka od postojećih banaka pretvori u Razvojnu banku."

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:361803-Razvojna-banka---servis-privrede
Nazad na vrh Ići dole
DJ03811
Just looking
Just looking



Broj poruka : 16
Points : 21
Datum upisa : 06.10.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/14/2012, 20:30

Postovani prijatelji

Hvala svima koji su se vec od sinoc javili na mail.

nas nekoliko malih akcionara smo se juce na skupstini udruzili i formirali Eliot Ness udruzenje.

Nije meni cilj da se ovde na ovom forumu bavim prepucavanjem, cuvam svoju energiju za one u AGBN koji su nam naneli stetu.

Moja ideja je da udjemo u poslovanje banke i da dobijemo prave informacije.

Na primer jasno je da je razlicitom klasifikacijom plasmana i rezervacija doslo do ogromne diskrepance izmedju nacina na koji Banka vodi svoje plasmane i NBS.

Sta se tu desilo i koliko ce to biti moguce ispraviti videcemo.

Dali ima prostora za krivicne prijave, Dali ce banka otici u stecaj, ili ce se uspesno restruktuirati videcemo.

U svakom slucaju ono sto bivsi menadzment nije hteo da uradi jeste da izvrsi pritisak na svoje duznike da vrate dugove i stalno ih je reprogramirao.

Dali je to krivicno delo? nije
Dali je dovodjenje Akcionara u zabludu krivicno delo? Jeste
Dali su prekoracena ovlascennja odredjenih ljudi u banci ? neznam

Moja ideja je da mi mali akcionari nekako nadjemo i Pravnu pomoc koja ce nam pomoci da desifrujemo i identifikujemo elemente po kojima bi eventualno mogli banku i njeno rukovodstvo da tuzimo.

Kad je rec o Kapitalu i losim plasmanima, Instrumenti obezbedjenja postoje ali setite se sta se desilo sa Aikb kada je menadzment krenuo u naplatu.

Znaci svaki korak u restruktuiranju je bolan, od otpustanja radnika i zatvaranje neefikasnih i nepotrebnih delova banke Kao sto je luksuzni restoran na 9tom spratu, pa do prodaje sopstvene imovine i kolaterala koji za sobom vuku zatvaranje drugih privrednih subjekata koji su u ulozi duznika.

Po meni treba pojacati deo Pravne sluzbe koji se bavi naplatom potrazivanja jer su tu ljudi koji imaju strah od kljenata zbog toga sto su dosli preko nepotistickih linija.

Jedno od postavljenih pitanja su bila validnost Bankarskih garancija koje su stotinama firmi sluzile u poslovanju i koje su sada pod velikim znakom pitanja.

Uloga Prinudnih Upravnika je da sav ovaj haos drze pod kontrolom dok se nestabilizuje situacija.

Tu su sada pritisci sa svih strana i od Deponenata koji povlace sredstva, i od Privrede koje se poziva na drzavu da ih zastiti, pa sve do raznih lobi grupa kojima se vise isplati da banku oteraju u stecaj nego da vrate dugove.

U svakom slucaju situacija je krajnje ozbiljna.

meni sve ide ka tome da ce biti devalvacija nominalne vrednosti sto ce uticati na cenu akcije.

Sa druge strane ako se sve uzme u obzir, dobro je sto ce se vrlo brzo usvojiti plan akcije i bitan element je da drzava stiti deponente. tako da ako se pogleda malo u buducnost, kada se identifikuju i ociste Toksicni plasmani i optimizuje poslovanje banke postoji potencijal za dobru udaju.

U svakom slucaju predstoji veliki posao ciscenja, i smatram da je dobro imati coveka unutra nego gledati sa strane.

Javite mi se na mail AGBN2012@yahoo.com

treba sto vise Akcionara da se pridruzi ovom pokretu

od juce do sada imamo 3518 udruzenih akcija.

Eliot Ness

Edit:
Nastavak dogovora oko akcionog plana i udruživanja akcija na:
https://www.aikb.net/t1379-svim-akcionarima-agbn#93894
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/14/2012, 20:56

Videčemo da li je opet kupovao Ferbild u petak, nije mi jasna njihova uloga čak posle pada Antonića
Nazad na vrh Ići dole
Moma
Still learning
Still learning
Moma


Broj poruka : 52
Points : 60
Datum upisa : 06.11.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/14/2012, 22:03

Slovenac1 ::
Videčemo da li je opet kupovao Ferbild u petak, nije mi jasna njihova uloga čak posle pada Antonića

Jeste, Ferbild je kupio taj paketic.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13771
Localisation : Novi Sad
Points : 51569
Datum upisa : 03.06.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/15/2012, 16:41

Promene: 11.01. - 13.01.2012. (T-3) ili 06.01. - 10.01.2012.

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 03promene110113012012
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 14:45

Ovi kupci ima da prodju kao Besim i ja na Fidelinci, ali smo se bar do zadnjeg dana borili i kupovali, moja akcija je zadnja :)
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 15:49

Beogradska Agobanka saopštila je da je danas održana XXXVI vanredna sednica na kojoj su prinudni upravnici upoznali akcionare sa merama koje je banci uvela Narodna banka Srbije (NBS).

„Doneta je odluka da nova uprava u saradnji sa većinskim akcionarima Banke do kraja januara 2012. godine predloži Plan aktivnosti banke za naredni period, koji će dostaviti NBS-u. Skupština akcionara je dala punu podršku radu nove uprave Agrobanke”, navodi se u pisanom saopštenju Agrobanke.

Međutim, za sada još uvek nema rešenja za najveći problem ove bankarske ustanove, a to je velika količina teško naplativih kredita. Eventualnih kandidata za dokapitalizaciju koja je neophodni uslov rešenja za trenutnu situaciju za sada nema, iako je prethodna uprava u nekoliko navrata spominjala mogućnost prikupljanja dodatnog kapitala.

Za sada nema izgleda da bi država mogla dokapitalizovati ovu bankarsku ustanovu, s obzirom da su budžetom predviđena sredstva samo za dokapitalizaciju Komercijalne banke u visini od oko 100 miliona evra.

Akcije Agrobanke ove nedelje izgubile su na vrednosti više od 10 procenata, a po poslednjoj ceni od 2.599 dinara tržišna kapitalizacija iznosi 2,05 milijardi dinara (19,6 miliona evra).

Izvor: Sinteza
Nazad na vrh Ići dole
Moma
Still learning
Still learning
Moma


Broj poruka : 52
Points : 60
Datum upisa : 06.11.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 22:10

Cuo sam da je Farmakom vratio svoj kompletan dug prema Agrobanci.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 22:17

Moma ::
Cuo sam da je Farmakom vratio svoj kompletan dug prema Agrobanci.

Ako je to tačno, to bi bila lepa vest, još ako su sva povezana lica, sumnjam da bi im sad neka banka dala toliki kredit. Nadajmo se da je tačno.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 23:04

Fast ::
Ovde ništa nije čudno. Ekipa pokušava da drži cenu ili da je digne na neki nivo jer bi to bio dobar signal investitorima da se nešto pozitivno dešava. Verovatno bi im to sačuvalo i fotelje.

Cena ide gore kad se ekipa raspuca po tabli. Cena ide dole kad ih nema. Njihov problem je u tome što nemaju osećaj za trenutak. Drugo, ne kapiraju da bi morali da potroše mnogo više novca nego što sada troše da bi držali ili vratili cenu. Takođe, kad investitori vide ko kupuje shvate da je stvar trulija nego što na prvi pogled izgleda i kreću sa prodajom jer ne vide perspektivu. Na ovoj hartiji već duže vremena nema ozbiljnog institucionalnog investitora. Naprotiv, oni uglavnom izlaze. Ekipa je prokockala poverenje investitora.

Insajderima nije problem da kupuju. Kako došlo tako i otišlo. Bez mnogo sikiracije, a verovatno i tvrdo veruju u svoju igru.

Po mom mišljenju na ovoj hartiji još uvek nije uspostavljen ravnotežni nivo tako da očekujem da cena uz manje oscilacije ima negativan trend u narednom periodu. Ako ekipa ne bude reagovala, korekcija će biti veća nego korekcija indeksa.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 23:05

Moma ::
Fast ::
vidimo se uskoro na stanici 2,5k.

Fast ::
Informacije koje prenosim na forumu su 100 % proverene i uglavnom iz prve ruke

od

Ti si sampion ! 99

Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 23:06

Moma ::
@ Fast,

To o monitoringu sada vec bivseg menadzmenta Agrobanke kruzi vec dosta dugo. Hteo sam da naglasim da su smesne price u poslednje vreme o davanu kredita Farmakomu i sl. (ispalo bi da im direktno to odobrava NBS, itd...).

Zatim licitiranje cenom... koliko sam upucen u celu pricu jedino je Antonic ostao kao koska u grlu velikih stranih akcionara. Mozda je ovo za njih odlicna vest pa prica krene nekim pozitivnim tokom, ko to zna...
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 23:08

Moma ::
Kad bolje razmilsim, ovo je mozda najbolja udavaca iz bankarskog sektora na belexu. Poslednjih godina dosta je ljudi culo za Agrobanku (tv i radio reklame, sponzorstva fudbal: reprezentacija,partizan,zvezda,tenis, odbojka,vaterpolo,brendirani autobusi i tramvaji, bilbordi po gradu) dosta ljudi je poverilo svoju stednju, a i klijenta je sve vise...
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 23:09

Moma ::
Prodje metla, nema vise od
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 23:10

Moma ::
Pad se vec uveliko dogodio sa prvim informacijama o mogucoj privremenoj upravi u AGBN, ovo je sad reakcija extremnih panicara santa
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka - AGBN (5. DEO)   Agrobanka - AGBN (5. DEO) - Page 13 Icon_minitime1/16/2012, 23:11

Moma ::
Pocisceno,do zadnje mrvice, danas na delu neki higijenicari od
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka - AGBN (5. DEO)
Nazad na vrh 
Strana 13 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: