BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 NEDELJA ŠTEDNJE !!!

Ići dole 
+62
Popaj
zekapeka
Smile
Limited011
Kupi akcije
Big Mile
JMBR
geogsi
Matans
mr Bean
Bond
ivan45
Ars Vivendi
shunjalo
philips1
Sahbaz
Zrimi
Cucla
nepet
Moma
Sneki
Momir
powerirish
Mistery 011
Lilihip
Boby
Maca
ILoveRoses
Fast
Ceras
Kurajber
KRUSKA
Boranija
holocen
RobinHood
Steve McQueen
Dax
Drasko
Nemesis
Drag_Mlad
Nik
sonne
vajabaja
Racunarko
BoS
oec.Lukic
Sutra
Taliano
Joe
gogloee
Aleks
MORNAR
Milos86
Friz
Dusan
Vladulns
Cicija
Teletrader
Malo_pomalo
MarkoJTD
Greta
Kobe Bryant
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
sonne
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 46
Datum upisa : 07.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/4/2011, 16:31

Momir ::
sonne ::
powerirish@

Momir je u pravu,drzava garantuje po zakonu isplatu u Valuti u kojoj si stedeo u roku od 30dana ,ako se dobro secam tih garancija..eh sad..u kakvom stanju nam je ekonomija i finansije,i na tarabi pise p.. jer ako pukne makar jedna, nastaje stampedo na banke, to je nevolja i onda garancije prestaju silom prilika [You must be registered and logged in to see this image.]

Ne, garancija ne može da "prestane" jer bi prestala i za staru deviznu štednju... da ne pominjem Dafinu i onog pajaca, za njih niko nije garantovao, pa opet!

Ni jedna drzava ne bi prezivela takav monetarni sok da joj gradjani u panici podignu makar 50 % orocene stednje u par dana,nemoguce je sve njih isplatiti ,sve garancije tada padaju u vodu,da se ne lazemo,garancija do 50000 eu depozita je onda cista fraza,naravno ne bi prestala i nestala,ali bi bila suspendovana do daljeg,a videli smo 90/ih sta to znaci/dodjem ti majke mi..obveznice [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/4/2011, 16:33

Momir ::
Pati si rekao da znaš !!
powerirish ::
.
A nisam dosao da pitam, dosao sam ja da objasnim :)
Dakle, koja banka je "dobra banka" a koje osim "stranih" (koje to nisu) ne valja?
AIK? AGRO? Komercijalna....

Inače: država je dala reč i za domaće i za, kako ih ti zoveš, "strane" banke, podjednako !!!

To je bila aluzija na tvoje prethodno "ako ti nesto nije jasno, pitaj".

Meni Komercijalna sa konzervativnim stavom, NPL-ovima od ispod 12% i EBRD koji drzi 25% kapitala uliva dosta vise poverenja od AIKa sa Nibensom ili Privredne koja se ne seca kad je bila u plusu i rezultati joj ne lice ni na sta.
Vise mi poverenja uliva Raiffeisen kao austrijska banka nego SoGe koji (majka banka, naravno) u aktivi ima grckih obveznica u vrednosti 6% kapitala, Findomestic koji je u vlasnistvu BNP Paribas koji takodje ima dosta grckih obveznica i sl...

Tebi je, s druge strane, dovoljno sto je nasa drzava dala rec, pa su ti sve banke iste. Dozvoli mi da se uopste ne slozim s tim.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/4/2011, 16:35

Varaš se.
I danas ako želiš da podigneš 50k, nećeš to moći bez najave - 3-4 dana čekanja!
To je tako i u USA!
Nige banke ne mogu da iplate sve štediše u istom danu.

A slažem se da ako jedna banka ne bude mogla da isplati štediše da će biti hoaosa - zato se to neće ni dogoditi.
Jdnostavno država i NBS to ne smeju sebi da dozvole... osim ako izbije rat ili kometa zvekne o Srbiju !!
Katastrofičari se raduju takvim scenarijama, ali ja ne shvatam odakle vam takve ideje??
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/4/2011, 16:39

powerirish@
Ma sve je OK, ti ne razumeš da "strne" banke u Srbiji posluju po zakonima Srbije i to ti je.
Tvoja je stvar koju ćeš banku da odabereš... srećno!
Ne možeš da pogrešiš, uslovi poslovanja i svega su isti za sve !
Ako jedna zapdne u problem, isto će se desiti sa drugima ma koliko bile "domaće"!!
Pa ti biraj!


Poslednji izmenio Momir dana 11/4/2011, 16:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sonne
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 46
Datum upisa : 07.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/4/2011, 16:39

A za izbegavanje ove god meni su zgodne sve grcke ako nista drugo moze biti preuzimanja ukrupnjavanja pa nije prijatno,drugih vecih opasnosti ne vidim,naravno o stampedu i propasti i jedne od njih i ne razmisljam ozbiljno,pre ce biti "preuzimanja" [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/4/2011, 16:47

Momir ::
powerirish@
Ma sve je OK, ti ne razumeš da "strne" banke u Srbiji posluju po zakonima Srbije i to ti je.
Tvoja je stvar koju ćeš banku da odabereš... srećno!
Ne možeš da pogrešiš, uslovi poslovanja i svega su isti za sve !
Ako jedna zapdne u problem, isto će se desiti sa drugima ma koliko bile "domaće"!!
Pa ti biraj!

A mislio sam da nikoga ko prati finansijski sektor nisu uspeli da ubede u ovo. Jel tebi stvarno zvuci realno da je npr. Societe Generale Srbija firma apsolutno i potpuno odvojena od majke banke u Francuskoj?! Ne pitam te formalno, jasno je da je ona odvojeno pravno lice koje mora da zadovolji zahteve Narodne Banke Srbije a ne Centralne Banke Francuske. Sta se desava sa SoGe Srbija ako majka banka pukne? Nastavlja da posluje kao da se nista nije desilo? Ne ocekujes nikakve turbulencije? Ko je njen novi vlasnik? (napominjem da sam SoGe slucajno uzeo kao primer, uopste ne mislim da su oni "najrizicniji")
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/4/2011, 16:57

sonne ::
A za izbegavanje ove god meni su zgodne sve grcke ako nista drugo moze biti preuzimanja ukrupnjavanja pa nije prijatno,drugih vecih opasnosti ne vidim,naravno o stampedu i propasti i jedne od njih i ne razmisljam ozbiljno,pre ce biti "preuzimanja" [You must be registered and logged in to see this image.]

Ni ja ne mislim da je velika sansa da bilo koja od njih pukne. A slazem se da bilo kakvo spajanje i preuzimanje povecava operativni (samim tim i ukupni) rizik. Volks sam bas iz tog razloga odstranio iz razmatranja ove godine, posto ih preuzimaju Rusi, Sberbank ako se ne varam. S druge strane, Momiru je sve to isto posto je drzava dala rec. Da je tako, svake godine bi banka koja u Nedelji stednje ponudi najvisu kamatu prikupila veliku vecinu depozita. Nesto mi se cini da to nije slucaj.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/5/2011, 00:19

Malo jesi kataklizmičan, podesčaš na moju tetku kojoj ništa nije sigurno i pouzdano,sve samo što ne ode dodjavole. Tako gledano ne isplati se ni živeti. Najbolje da se svi samoubijemo jer jedino je smrt izvesna!
love3
Hajde da vidimo taj scenario: pukne Rajfajzen u centrali ili Sosijete u Parizu, mada ne verujem da će dotične države to da dozvole (vidi USA) i šta se dešava sa tzv. filijalama, ćerkama bankama?

Prvo se sva njihova imovina pleni i keš , kao i depozit kod NBS, zatim sve ostale banke solidarno gledaju da isplate štedne uloge do 50.000 evra.
Ako treba tu zalegne i NBS i država i osiguravajuča društva.
Ako se isplate svi porevioci i ostane nešto, to se uplati na račun centrale, ako ona postoji (ako su puki, puki su) i to bi bilo to.
Ništa veće garancije ne postoje ni u zemljama EU. Ma ko bio večinski vlasnik: Rusi ili Kinezi ili već... sve banke se imaju ponašati i poslovati po pozitivnim zakonima dotične države, bila ona Nemačka, Austrija ili Srbija.
A i što bi Austrijanci bili bolji domaćini od Rusa ili Kineza? Ili Italijana (Inteza)?
Što su ti Austrijanci tako prirasli k srcu?
Lično više verujem Kinezima i Rusima glede Austrijancima.

Dakle nema šanse da štediše ostanu bez uloga!
osim ako izbije rat, svetska katakliza, atomski udar iz Irana, cunami ili nedaj bože erupcija vulkana.
Mada, sve je moguće pa i da Čeda Jovanović postane premijer.
od
Dakle, sve je moguće samo je pitanje koliko je verovatno?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/5/2011, 01:23

Halo?
O čemu vi to ovde diskutujete?
Dal da se stave pare u banku?
Idiotska diskusija, kako bi tek kupili akcije AGBN ili AIKB, PKBT, HMBG ili RDJZ??
Smešno...


Uozbiljite se!
cekic

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/5/2011, 15:33

Eto to cega smo dosli, ljudi misle da pricamo o tome da li staviti pare u banku ili ne. Pa naravno da je to najsigurnija investicija, i ja sam ulozio u Nedelji stednje pre par dana. Btw, imao sam i imam i dalje akcije na Belexu, nisam uopste potpuno risk averse. Ja sam samo izneo tezu da po mom misljenju nisu sve banke jednako rizicne, sto zbog situacije u pojedinim zemljama, sto zbog potencijalnih preuzimanja i sl. Pre cu da ulozim u banku koja je (po mojim merilima) sigurnija, nego u neku za koju mislim da je rizicna. Cak i da drzava na kraju isplati depozite, svaki dan cekanja i nadanja da ce odrzati rec bio bi prilicno naporan. Npr. AIK Banka (ne mislim da su prvi na listi, nego znam okvirnu cifru za njih) imaju stednih depozita oko 400 miliona EUR. Pukne AIK i sta bude? Ova drzava (koja izdaje obveznice uz kamatu od 7.5% da bi pokrila tekucu potrosnju) u roku od par nedelja iskopa pare da isplati stedise koje se nadju u problemu? Mozda, nije nemoguce. Ali nije ni potpuno izvesno. Zato po meni treba obratiti paznju gde se stedi. Nije moja teza ni da su Austrijanci najbolji, ni Kinezi ili Rusi, ni Komercijalna. Svako ce imati svoj kriterijum i merila zasto u nekoga ima vise ili manje poverenja. Ja samo kazem da (suprotno stavu koji je izneo Momir) ne mislim da je svaka odluka ista i jednako rizicna. Opet ponavljam, da je tako svi bi ove godine stavili pare u Marfin posto nude 6% (pricam o EUR stednji na 12 meseci), a prilicno je ocigledno da nije tako. I jos jednom, pitajte ljude oko sebe koje smatrate za uspesne investitore gde su (bi) stavili pare. Ako je odgovor uglavnom Marfin, ja sam potpuno u krivu. Ali mislim da je situacija "malko" drugacija. Nije mi cilj "ja u klin, ti u plocu" konverzacija. Posto sam obrazlozio svoje misljenje vise puta, ne bih se vise oglasavao po ovoj temi (osim ako bude neko konkretno pitanje) da ne bi diskusija licila na prepucavanje. Inicijalno sam se javio posto mislim da bi ljudi koji citaju ovaj sajt u potrazi za savetima trebalo da cuju i drugacije misljenje od onog koje je (na moje iznenadjenje) provejavalo na ovoj temi. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/5/2011, 21:40

Nema ovde puno smisla pričati o podeli ne sigurne-nesigurne banke.
Ako jedna pukne (bilo koja), odoše sve dođavola, a s njima i država.
Država to ne sme da dozvoli, pa i po cenu da uđe u dužničko ropstvo da bi se privremeno izvukla. (Uostalom, ionako smo mu na pragu.) Iza nas nema ko da stane - nismo u EU, Rusija i Kina su daleko, Ameri nas bombarduju, a ne da nam pomažu, s vanzemaljcima još nismo u kontaktu... Dakle, ako puknemo - pukli smo, niko neće ni suzu pustiti za nama. Znači da ne smemo da puknemo, pa ni naše banke, kakve god bile. A to znači slobodno štedimo ili još bolje, kupujmo akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/6/2011, 20:54

BoS ::
Nema ovde puno smisla pričati o podeli ne sigurne-nesigurne banke.
Ako jedna pukne (bilo koja), odoše sve dođavola, a s njima i država.
Država to ne sme da dozvoli, pa i po cenu da uđe u dužničko ropstvo da bi se privremeno izvukla. (Uostalom, ionako smo mu na pragu.) Iza nas nema ko da stane - nismo u EU, Rusija i Kina su daleko, Ameri nas bombarduju, a ne da nam pomažu, s vanzemaljcima još nismo u kontaktu... Dakle, ako puknemo - pukli smo, niko neće ni suzu pustiti za nama. Znači da ne smemo da puknemo, pa ni naše banke, kakve god bile. A to znači slobodno štedimo ili još bolje, kupujmo akcije.
Daleko smo mi od pucanja, prvo treba grcka , pa italija pa tek onda stambedo pucanja ostalih pa da se prenese na nas. Inace da mi sami puknemo od sebe to nema sanse, nismo stigli da se zaduzimo toliko da bi pukli, a i javna potrosnja nam je smasna u odnosu na zapad.
Ako neko smatra da mu novac nije siguran u banci i da se plasi d mu ne devalvira neka kupi nekretninu. Nekretnina je najsigurnija da se sacuva novac od devalvacije, ako izuzmemo zlato.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 54
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/7/2011, 16:57

Ako nešto budu prodavale tzv. strane banke to će pre svega biti akcije ako ih imaju u nekim domaćim firmama i nekretnine koje su uzete u zalogu.
Kao što se očekuje da grčka banka proda svoj udeo u AIKB...
Štedni ulozi su van tih kombinacija.
Ukrupnjavanje i spajanje banaka ne vidim da je nešto negativno, nasuprot!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Moma
Still learning
Still learning
Moma


Broj poruka : 52
Points : 60
Datum upisa : 06.11.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/7/2011, 19:45

Red je da se zavrti jedan krug na berzi pa zatim nekretnine, dosta smo stedeli
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/15/2011, 23:20

Jedna od bankarskih usluga o kojima se retko govori, ali koja je, kako se pokazuje, veoma popularna među građanima jesu sefovi. U većini banaka od 80 do čak 95 odsto raspoloživih sefova je već zakupljeno, a prema određenim izveštajima, čak ima i banaka u kojima mora da se čeka na red za dobijanje sefa. Iako ovakvi podaci bude sumnje da građani i dalje nemaju poverenja u bankovne račune te da, kao što je bio običaj devedesetih, novac i dalje drže u sefovima, i stručnjaci i bankari demantuju ovakve spekulacije i to ne samo zato što je zakonom zabranjeno da se gotovina drži u sefovima. affraid

Goran Milićević, izvršni direktor za marketing Komercijalne banke kaže:
Slobodnih sefova još ima u Kruševcu, Vršcu, Novom Pazaru, Vrbasu i Pančevu. S obzirom da je najveće interesovanje u Beogradu, banka upravo proširuje kapacitete i u svojoj ekspozituri u Birčaninovoj do kraja novembra, građanima će staviti na raspolaganje novih 612 sefova. Ali, na sreću, daleko je veći porast interesovanja za štednju nego za sefove - ističe Milićević, dodajući da je trenutno zakupljeno 72 odsto sefova, što je na nivou višegodišnjeg proseka.

Svi bankari naglašavaju da im sadržina sefova nije poznata, a Milićević dodaje i da s obzirom da „nije ekonomski racionalno držanje novca u njima, pretpostavljamo da oni služe onome čemu su prevashodno namenjeni: čuvanju bitne i poverljive dokumentacije, dragocenosti, nakita, eventualno slika i drugih vrednih predmeta“.

Marija Đinđić, zamenik direktora novobeogradske ekspoziture Folks banke takođe kaže da je veće interesovanje za oročene depozite. U ovoj banci je zakupljeno čak 95 odsto sefova, koji se izdaju na najmanje godinu dana i čiji su zakupci u najvećem broju stari klijenti.

- Ono što bi ukazivalo na držanje novca mimo legalnih novčanih tokova je učestalija poseta određenog klijenta svom sefu, svakodnevno ili u redovnim intervalima. Takvih poseta u Folksbank nema - kaže Đinđić.

U Unikredit banci naglašavaju da je popunjenost kapaciteta sefova kod njih između 80 i 90 odsto i da se interesovanje za njima ne menja, a slično je i iskustvo u Rajfajzen banci i Intesi.


_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/16/2011, 12:03

Evo da pohvalim Aik. Iznad 10.000 dobijas 5,7% orocenjem na 25 meseci ali vec posle 12 mozes da razrocis bez penala uz ugovorenih 5,7%
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/16/2011, 12:34

molim za pomoc
po kom zakonu je zabranjeno drzati novac u sefovima?
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/20/2011, 10:08

Građani oprezni prema ulaganju u banke

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/290263/Gradjani-oprezni-prema-ulaganju-u-banke
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2181
Points : 6044
Datum upisa : 25.07.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/23/2011, 20:19

Bankrotirala hrvatska Kredo banka

Split - €“ Splitska Kredo (Credo) banka prva je banka u Hrvatskoj koja je od početka krize završila u bankrotu pošto joj je Hrvatska narodna banka (HNB) oduzela dozvolu za rad.

Istovremeno je pokrenuta i njena likvidacija, objavili su danas hrvatski mediji.

Ne očekuje se, međutim, da će bankrot Kredo banke, osnovane 1993. imati važnije posledice na sistem budući da čini samo 0,44 odsto hrvatskog bankarstva. Reč je o banci koja već nekoliko godina posluje s gubitkom.

HNB je u utorak saopštila da depoziti štediša u Kredo banci iznose 465 miliona kuna (preko 62 miliona evra) koji su osigurani kod Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka. Isplata štednje počeće već za nekoliko dana, naglasila je HNB.

Hrvatska radiotelevizija (HRT) ističe, međutim, da će na gubitku biti oni koji imaju štednju veću od 400.000 kuna (oko 53.000 evra) pošto je oktobra 2008, kada je kriza počela, država podigla prag osigurane štednje sa 100.000 na 400.000 kuna.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/291295/Bankrotirala-hrvatska-Kredo-banka

Dakle, samo treba pare rasporediti na više banaka.
love3
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 423
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1388
Datum upisa : 22.06.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Sta mislite o povecanju poreza na stednju sa 10% na 15%?   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime9/12/2012, 12:36

Juce je objavljeno u vishe medija da ce porez na stednju biti povecan sa 10% na 15%, sta mislite kako ce se to odraziti u mesecu stednje koji stize za manje od 2meseca?
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime9/12/2012, 19:13

Nikako se nece odraziti. Srbi su plasljiv narod kojem ne pada napamet da investira u bilo sta drugo sem stednje.

Mozda ce par desetina ljudi kupiti stan.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime9/12/2012, 20:56

Pa mislim da samo na devize ide taj porez,na dinare ostaje 0?Mozda ce se mnogi odluciti na stednju u dinarima... od
Nazad na vrh Ići dole
Zrimi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Godina : 39
Localisation : Niš
Points : 95
Datum upisa : 26.01.2012

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/11/2012, 00:25

Jeste kamata na dinarsku stednju ce biti 13% a inflacija je 13% mozda bude i veca.Gde je tu zarada?
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/11/2012, 01:28

Zrimi ::
Jeste kamata na dinarsku stednju ce biti 13% a inflacija je 13% mozda bude i veca.Gde je tu zarada?



Nigde ali nije ništa bolja situacija ni sa deviznom štednjom, pogotovo ako se oduzme porez. Taman kamata pokrije inflaciju u euro zoni ili, ko štedi u $, kamata mu je taman koliko i inflacija u USA.

Uostalom, kamate na štednju nigde na svetu ne donose zaradu već obezbedjuju imaocu viška novčanih sredstava izbegavanje gubitka vrednonosti novca usled inflatornih kretanja, tako da su svuda kamate na jednogodišnju oročenu štednju za 0,2-0,5% veće od predvidjenje stope inflacije u narednoj godini.

Štednja nigde ne spada u oblast investiranja već u segment očuvanja vrednosti kapitala.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/11/2012, 21:20

Imam ja neki stan u NS-u,potpisem ugovor s bankom u nedelji stednje,tako da svakog meseca dodajem stanarinu,posle kada prodje godina dana izvadim pare,kupim france telekom i opet potpisem ugovor o stednji s bankom.Razlog...zbog visokog troska trgovine na zapadu,male cifre ,ne vrede.
STEVE,apsolutno se slazem s tobom,ovo ti izadje na isto.Inace fte daje dividendu sa odbitkom preko 10 posto i to u dva puta.
Nazad na vrh Ići dole
Zrimi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Godina : 39
Localisation : Niš
Points : 95
Datum upisa : 26.01.2012

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/18/2012, 14:18

Prelistao sam banke na brzinu pa ako nekog uopste interesuje kamate na godinu dana se krecu u EVRO od 4% do najvise 4,5% stim sto su povecali porez na 15% a u RSD od 10% do najvise 12% gde nema poreza.Ovo sto kazem najvise to je samo u jednu do dve banke koje uopste ne stoje dobro.Pa vi vidite sta da radite sa novcem!
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 423
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1388
Datum upisa : 22.06.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/18/2012, 14:29

Ne verujem da su to ponude koje ce biti u nedelji stednje , sigurno ce svi imati akcije za bar +1% a neke i do 2% u odnosu na redovne ponude, barem ja tako mislim.
Nazad na vrh Ići dole
Zrimi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Godina : 39
Localisation : Niš
Points : 95
Datum upisa : 26.01.2012

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/18/2012, 14:43

Nema sanse veruj mi i to posle poziva guvernera da smanje kamate na stednju.To su ponude banaka koje vaze od pre neki dan.Daj boze ali mislim da ostaju iste pogotvo zato sto je nedelja stednje za 15 dana i menje.To je to na evrima kamata pale za 1 do 1,5 % a na dinarima za 2 do 4% u odnosu na proslu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/18/2012, 16:29

Zrimi ::
Ovo sto kazem najvise to je samo u jednu do dve banke koje uopste ne stoje dobro.
Imas 5% na godinu dana u Procredit banci, osim ako za nju smatras da spada u one "koje uopste ne stoje dobro"? Ili si vec uracunao porez?

Nadam se da ce u nedelji stednje negde biti bar 6%. Taj broj ispred procenta mi je neobicno drag, prateci elementi za koje im se savetuje da ih poboljsavaju (kamata unapred, mogucnost razorocenja, besplatno odrzavanje racuna...) me skoro uopste ne zanimaju.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/18/2012, 19:24

Mislim da ce AIK i ove godine davati finu kamatu...Ja prosle godine dobio kamatu 6.3% efektivnu...
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 336
Points : 952
Datum upisa : 12.04.2012

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/31/2012, 20:53

Ponuda kamatnih stopa banaka
Presek kamatnih stopa za oročenje u evrima na oročenje od 12 meseci početkom oktobra izgledala je ovako:

Pet najvećih ponuda banaka:

-Univerzal banka sa kamatom od 5.50 odsto
- Marfin banka takodje daje 5.50%
- Nova Agrobanka sa kamatom od 5.40 odsto
- Dunav banka 5.25 odsto
-ProCredit banka 5.00 odsto
-Eurobank EFG, AIK banka 4.95 odsto

Pet najmanjih ponuda:

-Raiffeisen banka 2.75 odsto
-OTP banka 3.00 odsto
-Societe Generale 3.15 odsto
-UniCredit banka 3.20 odsto
-Credit Agricole 3.60 odsto

Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime10/31/2012, 21:02

A jos pre tri godine su nudili 9%... ovo je bedno
Nazad na vrh Ići dole
shunjalo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 71
Points : 71
Datum upisa : 29.12.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/16/2012, 00:16

mdanas sam polozio stednju u AIK banci...
Iznenadili su me:
5% kamate na deviznu stednju orocenu na DO 11 meseci, uz mogucnost podizanja glavnice I KAMATE kad god zazelim...
Drugim recima: neorocena stednja sa kamatom od 5% ... dodje mu na isto. To i ne moze da se nazove orocenom stednjom. Sest puta sam proverio, procitao ugovor i zaista je tako
U cemu je fora nemam pojma, to je izuzetno dobra kamata s obzirom na ostale ponude i uslove "orocenja".
Jel ta banka u problemima kad nude takve kamate?
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/16/2012, 06:06

shunjalo ::
mdanas sam polozio stednju u AIK banci...
Iznenadili su me:
5% kamate na deviznu stednju orocenu na DO 11 meseci, uz mogucnost podizanja glavnice I KAMATE kad god zazelim...
Drugim recima: neorocena stednja sa kamatom od 5% ... dodje mu na isto. To i ne moze da se nazove orocenom stednjom. Sest puta sam proverio, procitao ugovor i zaista je tako
U cemu je fora nemam pojma, to je izuzetno dobra kamata s obzirom na ostale ponude i uslove "orocenja".
Jel ta banka u problemima kad nude takve kamate?

Pa ili tvoje pare valjaju po mnogo većoj kamati, ili su u problemu ili oba zajedno. Pogledaj bilanse banaka i uspostavi vezu između profitabilnosti i visine kamata na oročene depozite. I obavezno pogledaj šta je bilo godinu dana unazad. High risk high return uvek bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 5 Icon_minitime11/16/2012, 10:46

shunjalo ::
mdanas sam polozio stednju u AIK banci...
Iznenadili su me:
5% kamate na deviznu stednju orocenu na DO 11 meseci, uz mogucnost podizanja glavnice I KAMATE kad god zazelim...
Drugim recima: neorocena stednja sa kamatom od 5% ... dodje mu na isto. To i ne moze da se nazove orocenom stednjom. Sest puta sam proverio, procitao ugovor i zaista je tako
U cemu je fora nemam pojma, to je izuzetno dobra kamata s obzirom na ostale ponude i uslove "orocenja".
Jel ta banka u problemima kad nude takve kamate?
kamata na ono sto ne dignes,po kamatnoj stopi od 5 posto i kamatu mozes dici isto unapred...ako uzmes glavnicu,nemas kamatu.
JES IM KOLE SEF....AL NISU NI ONI PERPETUMOBILE.
Nazad na vrh Ići dole
 
NEDELJA ŠTEDNJE !!!
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: