BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 NEDELJA ŠTEDNJE !!!

Ići dole 
+62
Popaj
zekapeka
Smile
Limited011
Kupi akcije
Big Mile
JMBR
geogsi
Matans
mr Bean
Bond
ivan45
Ars Vivendi
shunjalo
philips1
Sahbaz
Zrimi
Cucla
nepet
Moma
Sneki
Momir
powerirish
Mistery 011
Lilihip
Boby
Maca
ILoveRoses
Fast
Ceras
Kurajber
KRUSKA
Boranija
holocen
RobinHood
Steve McQueen
Dax
Drasko
Nemesis
Drag_Mlad
Nik
sonne
vajabaja
Racunarko
BoS
oec.Lukic
Sutra
Taliano
Joe
gogloee
Aleks
MORNAR
Milos86
Friz
Dusan
Vladulns
Cicija
Teletrader
Malo_pomalo
MarkoJTD
Greta
Kobe Bryant
66 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/2/2011, 10:54

Dugo, bolje oni da mi cuvaju nego ja :) zasto sto bi zavrsile negde po bliskom istoku
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/2/2011, 20:30

Vojvodjanska daje 5.75% uz mogucnost da neograniceno doplacujes kasnije i dobijes istu kamatu. Meni je i to malo, ali ipak da ih pohvalim zbog originalnosti. Ranije je u mnogim bankama moglo da se dopunjuje, sada skoro nigde ne moze.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 07:57

Razmisljam o dinarskoj stednji.
Konkretno bi stavio deo para Banku postansku sdedionicun na18% na tri godine.
Ako uzmemo godisnju inflaciu od 10% bio bih dobar 8% godisnje.
Analizirao sam dva primera.
Dinarska stednja 10000 dinara na 18% nakon tri godine je 16430
Devizna stednja 100 e na 5,5 sa porezom nakon tri godine je 117,4 e
ako podelimo 16430/117.4 =139.92.
Sto znaci ako bi evro bio za tri godine 139.92 bilo bi isto ako da sam stedeo u devizamaa, ako bi bio manji bio bi u plusu sa dinarskom stednjom.
Postavlja se pitanje da li je realno da dinar devalvira za tri godine do 140 za jedan evro.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 08:01

I ja ali na 6m, ciljano, idu izbori pa mi se nesto javlja da ce kurs biti zauzdan, a 15% tj. lapo od toga nije malo za pola godine sesir
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 08:58

Može i na 3m-Sosijete...15,31%-možda i najjača priča!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 09:01

taliano ::
Može i na 3m-Sosijete...15,31%-možda i najjača priča!

Ma nece izbori valjda za 3 meseca od
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 09:36

Lilihip ::
taliano ::
Može i na 3m-Sosijete...15,31%-možda i najjača priča!

Ma nece izbori valjda za 3 meseca od

Ma nebi oni raspisali izbore ni za 6 m, nego moraju,... mislim da ce nbiti oscilacija pre izbora kao pre 4 godine ali da ce se to normalizovati, bez obzira da liopstali ovi isti ili dosli novi,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 10:27

Drag_Mlad ::
Razmisljam o dinarskoj stednji.
Konkretno bi stavio deo para Banku postansku sdedionicun na18% na tri godine.
Ako uzmemo godisnju inflaciu od 10% bio bih dobar 8% godisnje.
Analizirao sam dva primera.
Dinarska stednja 10000 dinara na 18% nakon tri godine je 16430
Devizna stednja 100 e na 5,5 sa porezom nakon tri godine je 117,4 e
ako podelimo 16430/117.4 =139.92.
Sto znaci ako bi evro bio za tri godine 139.92 bilo bi isto ako da sam stedeo u devizamaa, ako bi bio manji bio bi u plusu sa dinarskom stednjom.
Postavlja se pitanje da li je realno da dinar devalvira za tri godine do 140 za jedan evro.

Matori, već smo govorili o tome na forumu. OPREZNO SA POŠTANSKOM ŠTEDIONICOM, naročito za tako dug vremenski period oročenja. U ugovorima koje poturaju štedišama postojala je i i klauzula po kojoj mogu da menjaju visinu kamate prema svom nahođenju. Prema tome, otvori četvoro očiju, odloži tu pucu sa prigušivačem kraj sebe i maksimalno pažljivo iščitaj ugovor o oročenju, pre nego što bilo šta potpišeš.
Nazad na vrh Ići dole
Nik
Just looking
Just looking
Nik


Broj poruka : 23
Points : 60
Datum upisa : 16.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 14:21

Bankarski kartel
Kartelsko sporazumevanje zakonom je zabranjeno u civilizovanom svetu, jer donosi ekonomsku štetu. Ono je, pod pretnjama kazni, zabranjeno i u Srbiji

Ekonomska nauka je odavno zaključila da je konkurencija bolja od monopola, kao i da je slobodno formiranje cena bolje od dogovaranja grupe proizvođača o njima. O tome nema spora ni među različitim školama ekonomske misli. Ograničavanje konkurencije među bankama dovodi do povećanja njihovih profita, ali i do opštih gubitaka na planu efikasnosti i obima pruženih usluga u zemlji.

Elem, polovinom prošlog meseca Narodna banka ponosno je saopštila da je na sastanku guvernera sa bankarima postignut sporazum da se tokom Nedelje štednje ne povećavaju kamatne stope koje banke nude stanovništvu za oročene štedne uloge, a sve u navodnu opštu korist.

Kako okarakterisati ovaj džentlmenski sporazum? Obrni-okreni, nikako drugačije nego kao kartelski sporazum u organizaciji Narodne banke. Da se o tome radi jasno je iz same definicije kartela: to je sporazum firmi (u ovom slučaju banaka) o fiksiranju cena (u ovom slučaju kamata) na štetu klijenata (ovde štediša). To što je inicijator sklapanja kartelskog sporazuma NBS, odnosno njen guverner, ništa ne menja na suštini stvari. Čak štaviše, pogoršava je, pošto je jedna važna državna institucija inicirala stvaranje kartela.
Kartelsko sporazumevanje zakonom je zabranjeno u civilizovanom svetu, jer donosi ekonomsku štetu. Ono je, pod pretnjama kazni, zabranjeno i u Srbiji. Naš zakon o zaštiti konkurencije smatra nedozvoljenim „izričite ili prećutne dogovore... kojima se... neposredno ili posredno utvrđuju... kupovne ili prodajne cene” itd. Nema sumnje da ovde imamo izričit dogovor o utvrđivanju cena jednog finansijskog proizvoda.
Pitanje je šta će učiniti Komisija za zaštitu konkurencije, čiji je zakonski zadatak da štiti konkurenciju od prekršitelja. Ona bi morala u ovom slučaju da pokrene postupak po službenoj dužnosti...
Vise na http://www.politika.rs/pogledi/Bosko-Mijatovic/Bankarski-kartel.lt.html
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 14:23

za 3 god na 140 veruj mi skroz realno
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 14:55

Milos86 ::
za 3 god na 140 veruj mi skroz realno
Da dinar-samo kratke pozicije!
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 16:29

meni se dopada dinar u Hypo - 3M - 10.75%

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Nik
Just looking
Just looking
Nik


Broj poruka : 23
Points : 60
Datum upisa : 16.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 16:44

Ko ima dinare pa i da razmislja o stednji u dinarima...
Ko nema, da menja da bi stedeo u dinarima, to je suludo...jos spred...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 16:50

Mistery 011 ::
meni se dopada dinar u Hypo - 3M - 10.75%
od
mislis da je bolje nego u SG na 3m_15,31% od
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 16:54

Mistery 011 ::
meni se dopada dinar u Hypo - 3M - 10.75%

Ako se ne varam, u Pro kredit banci je 11% bez obzira na period orocenja redovna ponuda. comp
Nazad na vrh Ići dole
sonne
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 46
Datum upisa : 07.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 19:40

Milos86 ::
za 3 god na 140 veruj mi skroz realno

Sa indikativnim kursom za sutra, dinar je u 3 dana oslabio 1,5% prema EU [You must be registered and logged in to see this image.]

Naravno da ovo nista ne znaci, ali za vremenski horizont...Milosu medalja za hrabrost [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/3/2011, 21:08

dugo me nije bilo al evo i ja da se javim

nedelja stednje definitivno nije ono sto je bila al i dalje nije za bacanje

ide to dole svake godine: pretprosle su snjur odnele PBB 9.29% i UniCredit 9.1% i to bez placanja poreza, prosle NLB, Opp, AiK (izmedju 7 i 8%)

ja sam licno kroz NS uspeo da ublazim jeziv gubitak od trgovanja na berzi posle 2008

ove godine najbolji ukupni aranžman nudi kiparsko-ruski Marfin 6% uz mogućnost prekida oročenja u bilo kom trenutku bez gubitka kamate, za oročenje na 12 meseci.

nije losa ni srpska b. 6% (12), 6,50% (24), 7,00% (36) al u slucaju razorocenja isplacuju samo kamatu po vidjenju

Opportunity 5.30-50% (12), 5.90% (13m)
za ovaj paket na 13 meseci u slučaju prekida oročenja pre isteka ugovorenog roka, na položena sredstva se primenjuje kamatna stopa za izdržanu ročnost.

ja licno mislim da naposteniju ponudu za ljude koji hoce da stede na duze staze daje Komercijalna. Uvek je imala konzervativne kamate ali ove godine su vrlo konkurentni. Ono sto je bitno je da u slučaju da su vam sredstva potrebna pre isteka roka, Kom Banka će vam obračunati i isplatiti kamatu uz primenu kamatne stope koja se odnosi za najduži ispunjeni rok. Kod njih je moguce orociti i na 12 i na 24 i na 36 m (5.05%, 5.35%, 5.65%)

Ko ima dete Cvrcak stednja u Kom banci je veoma zanimljiva i konkurentna (do 6%)

Hypo isto daje orocenje na duze uz mogucnost razorocenja uz pripis kamate ali su nesto nepovoljniji od Kom

za RSD naravno SG 15.31 na 3 m

ja sam se licno opredelio za KomBanku na duze uz mogucnost razorocenja uz pripis kamate, Marfin na 12m po 6% uz pripis pune kamate u slucaju razorocenja (Marfin stednja) i SG na kratke pozicije za RSD
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 10:46

@ Taliano

Ako se ne varam Soge daje tu stopu (bar tako vidim na kamatici) SAMO ako orocis na 12M.

Za taj period mi je preveliki rizik.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 10:52

Mistery 011 ::
@ Taliano

Ako se ne varam Soge daje tu stopu (bar tako vidim na kamatici) SAMO ako orocis na 12M.

Varaš se, matorko. Societe General daje kamatu 15.31 % (na godišnjem nivou, naravno) za oročenje NA TRI MESECA.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 12:08

@Guta

Marfin je skoro kao da drzis po vidjenju, ne znam zasto to kriju na sajtu. Preko telefona su mi potvrdili da si u pravu.

Posto sam jako kritikovao kamate evo da na kraju kazem sta cu da uradim u stvarnosti. Polovinu cu opet da orocim, ne znam jos gde ionako je svuda bezveze. Druga polovina ide u investicije razne. Mislim da je to dobar kompromis.
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 14:59

Pitanje za sve: jel se pri izboru banke u Nedelji stednje rukovodite samo kamatom?
Ulaganje u neku od grckih banaka (ukljucujuci u Marfin), PBB, pa cak i Societe na duzi vremenski period s obzirom na to koliko imaju grckih obveznica (majka banka, ne srpska "filijala", naravno) su za mene prilicno smeli potezi. Al dobro, da svi imamo iste kriterijume, svi bismo isto investirali.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 15:34

powerirish ::
Pitanje za sve: jel se pri izboru banke u Nedelji stednje rukovodite samo kamatom?
Ulaganje u neku od grckih banaka (ukljucujuci u Marfin), PBB, pa cak i Societe na duzi vremenski period s obzirom na to koliko imaju grckih obveznica (majka banka, ne srpska "filijala", naravno) su za mene prilicno smeli potezi. Al dobro, da svi imamo iste kriterijume, svi bismo isto investirali.

Do 50000E SAkamatom. Naravno nemam toliko, ali skupicu nekad. comp
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 15:35

powerirish ::
Pitanje za sve: jel se pri izboru banke u Nedelji stednje rukovodite samo kamatom? Ulaganje u neku od grckih banaka (ukljucujuci u Marfin), PBB, pa cak i Societe na duzi vremenski period s obzirom na to koliko imaju grckih obveznica (majka banka, ne srpska "filijala", naravno) su za mene prilicno smeli potezi. Al dobro, da svi imamo iste kriterijume, svi bismo isto investirali.

powerirish@
Ti izgleda nikad nisi čuo da država garantuje za svaki štedni ulog u bilo kojoj banci koja posluje u Srbiji do 50k evra? Znači i za 5 x po 50k u 5 različitih banaka.
Osim toga, ni jedna banka (sve su srpske jer moraju da rade po našim zakonima) ne može ni u snu da pokupi štednji i prebaci je u centralu.
Samo čistu dobit posle plaćenog poreza banke mogu da uplate centrali, kao i ratu na prispeo kredit koji su uzeli od centrale.
Nadam se da sam ti pomogao da te prodju bolovi u stomaku?
I samo pitaj, ako nešto nije jasno.
sesir
Nazad na vrh Ići dole
sonne
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 46
Datum upisa : 07.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 15:51

powerirish@

Slazem se sa tobom ove god.mi je sigurnost uloga preca za razliku od prosle kad mi je kamata bila jedino vazna.Situacija se jednostavno promenila,i bilo bi po meni neodgovorno zanemarivati tu cinjenicu,koliko god NBS stajala iza depozita i kakve god da su garancije u pitanju...
Ja sam isao korak dalje i razmisljao da konvertujem EU u CAD ili dr..i da mirno spavam,tj kako se politika eu zone sve vise komplikuje,ne bihvoleo da se jedno jutro probudim sa dvovalutnim racunanjem evra
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 15:56

Pa i stara devizna štednja je bila "propala" ali su je ipak isplatili čak i Dafinu.
Šta je svama ljudi? O kakvim problemima se radi? Ne razumem samuraj

A o izboru valute EU ili CAD može da se diskutuje.
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 15:57

Momir ::
powerirish ::
Pitanje za sve: jel se pri izboru banke u Nedelji stednje rukovodite samo kamatom? Ulaganje u neku od grckih banaka (ukljucujuci u Marfin), PBB, pa cak i Societe na duzi vremenski period s obzirom na to koliko imaju grckih obveznica (majka banka, ne srpska "filijala", naravno) su za mene prilicno smeli potezi. Al dobro, da svi imamo iste kriterijume, svi bismo isto investirali.

powerirish@
Ti izgleda nikad nisi čuo da država garantuje za svaki štedni ulog u bilo kojoj banci koja posluje u Srbiji do 50k evra? Znači i za 5 x po 50k u 5 različitih banaka.
Osim toga, ni jedna banka (sve su srpske jer moraju da rade po našim zakonima) ne može ni u snu da pokupi štednji i prebaci je u centralu.
Samo čistu dobit posle plaćenog poreza banke mogu da uplate centrali, kao i ratu na prispeo kredit koji su uzeli od centrale.
Nadam se da sam ti pomogao da te prodju bolovi u stomaku?
I samo pitaj, ako nešto nije jasno.
sesir

A ti izgleda nisi cuo da ista ta drzava staru stednju od pre 15 godina i dalje isplacuje u obveznicama do 2016. godine. U slucaju da pukne banka u koju si stavio depozit, da li dobijas pare u EUR ili RSD i u kom roku se isplacuju? Ako se to ne zna precizno, onda ta garancija znaci mnogo manje nego sto na prvu loptu izgleda. A nisam dosao da pitam, dosao sam ja da objasnim :)
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:02

Da, isplačuje se i to sa pripisanom kamatom.
Ostatak je hipotetičano pitanje...
Da, isplatiće se u evrima, verovatno od jednom do 50k ! Ili u ratama sa pripisanom kamatom.
Zašto garancije nisu dobre?

OK, ako si došao da objasniš, objasni KAKO dolazimo do scenarija da država ne ispoštuje svoju garanciju?

Molba: ne zanima me katastrofičan odgovor tipa: padne kometa na Srbiju ili počne III Svetski rat i slično...


Poslednji izmenio Momir dana 11/4/2011, 16:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:05

Momir ::
Da, isplačuje se i to sa pripisanom kamatom.
Ostatak je hipotetičano pitanje...
Da, isplatiće se u evrima, verovatno od jednom do 50k !
Zašto garancije nisu dobre?

OK, ako si došao da objasniš, objasni KAKO dolazimo do scenarija da država ne ispoštuje svoju garanciju?

Molba: ne zanima me katastrofičan odgovor tipa: padne kometa na Srbiju ili počne III Svetski rat i slično...

Pa to i kazem, nije isplacena nego se i dalje isplacuje. Ako je tebi dovoljno da depozit koji je puko u nekoj banci dobijes nazad od drzave u vidu obveznica sa dospecem od 5 godina, ok. Meni nije.
Nazad na vrh Ići dole
sonne
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 46
Datum upisa : 07.10.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:07

powerirish@

Momir je u pravu,drzava garantuje po zakonu isplatu u Valuti u kojoj si stedeo u roku od 30dana ,ako se dobro secam tih garancija..eh sad..u kakvom stanju nam je ekonomija i finansije,i na tarabi pise p.. jer ako pukne makar jedna, nastaje stampedo na banke, to je nevolja i onda garancije prestaju silom prilika [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:12

Koliko ja znam svi štedni izvosi do 50k su već isplaćeni, ostalo je nešto malo onih koji su imali velike iznose, ali i oni dobijaju rate sa pripisanom kamataom...
Ta situacija je bila posledica kataklizme zvane Sloba Milošević itd...
Ne vidim da nam se sada tako nešto sprema, ili se varam?

Nisi mi odgovori zašto sadašnje garancije nisu dovoljne i zašto bi došlo do kataklizme?
Nadam se da ćeš me udostojiti odgovora, ako već kažeš da si na forumu da drugima objasniš stvari (argumentovano)!!
A širenje defetizma (bez osnova) baš i nije neko umeće... mada...
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:14

sonne ::
powerirish@

Momir je u pravu,drzava garantuje po zakonu isplatu u Valuti u kojoj si stedeo u roku od 30dana ,ako se dobro secam tih garancija..eh sad..u kakvom stanju nam je ekonomija i finansije,i na tarabi pise p.. jer ako pukne makar jedna, nastaje stampedo, to je nevolja

Ako pise da je u obavezi da isplati u roku od 30 dana, to malo menja stvari, slazem se. Doduse, ne bi im bio ni priblizno prvi put da se ogluse o zakon/pravila, ali to je d(r)uga prica.
Nemam pojma, pitajte uspesne ljude koje poznajete i za koje mislite da imaju dobar rezon u koju banku su stavili pare u Nedelji stednje (na 12m npr). Ako nisu svi odabrali Marfin i njihovih 6%, onda ili ne vole da zarade ili im visina kamate nije jedini kriterijum. Ako jesu, dugujem izvinjenje sto sam se uopste uplitao u diskusiju.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:15

sonne ::
powerirish@

Momir je u pravu,drzava garantuje po zakonu isplatu u Valuti u kojoj si stedeo u roku od 30dana ,ako se dobro secam tih garancija..eh sad..u kakvom stanju nam je ekonomija i finansije,i na tarabi pise p.. jer ako pukne makar jedna, nastaje stampedo na banke, to je nevolja i onda garancije prestaju silom prilika [You must be registered and logged in to see this image.]

Ne, garancija ne može da "prestane" jer bi prestala i za staru deviznu štednju... da ne pominjem Dafinu i onog pajaca, za njih niko nije garantovao, pa opet!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:19

powerirish@
Ako Marfin "ne valja" mada 0,5% i nije nema razlika, koja bi po tebi banka bila dovoljno pouzdana ili ne postoji takva?
Opaska: nisi još odgovorio na pitanje od pre 3 posta o kataklizmi, kada sve odlazi u majčinu.... ajkula
Nazad na vrh Ići dole
powerirish
VIP
VIP



Broj poruka : 18
Points : 50
Datum upisa : 01.07.2011

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:19

Momir ::
Koliko ja znam svi štedni izvosi do 50k su već isplaćeni, ostalo je nešto malo onih koji su imali velike iznose, ali i oni dobijaju rate sa pripisanom kamataom...
Ta situacija je bila posledica kataklizme zvane Sloba Milošević itd...
Ne vidim da nam se sada tako nešto sprema, ili se varam?

Nisi mi odgovori zašto sadašnje garancije nisu dovoljne i zašto bi došlo do kataklizme?
Nadam se da ćeš me udostojiti odgovora, ako već kažeš da si na forumu da drugima objasniš stvari (argumentovano)!!
A širenje defetizma (bez osnova) baš i nije neko umeće... mada...

Ma kakav defetizam, lose smo se razumeli. Ne mislim ja da ce bilo sta tragicno da se desi, da mislim ne bih stavio pare ni u jednu banku. Samo kazem da je veca sansa za pojedine banke (ili bar njihove majke firme) da se nadju u ozbiljnim problemima u ovim turbulentnim vremenima, a ja stvarno ne bih voleo da su mi u toj situaciji pare kod njih, bez obzira na formalne garancije. Jednostavno, izbegao bih situaciju gde treba da se nadam da ce ova drzava odrzati rec, ne moram valjda da objasnjavam zasto. A nisam ja poceo sa "objasnjavnjem ako nesto nije jasno", momce :)
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: NEDELJA ŠTEDNJE !!!   NEDELJA ŠTEDNJE !!! - Page 4 Icon_minitime11/4/2011, 16:21

Pati si rekao da znaš !!
powerirish ::
.
A nisam dosao da pitam, dosao sam ja da objasnim :)
Dakle, koja banka je "dobra banka" a koje osim "stranih" (koje to nisu) ne valja?
AIK? AGRO? Komercijalna....

Inače: država je dala reč i za domaće i za, kako ih ti zoveš, "strane" banke, podjednako !!!
Nazad na vrh Ići dole
 
NEDELJA ŠTEDNJE !!!
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: