BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!

Ići dole 
+91
Zak10
Alonisos
Pedja0r
Smile
pepermint
Mister No
Dixi
MMcorp
ILoveRoses
Matans
Beko
Frenky
Tihi
Maxx
Lutvi
Tomislav
Dexiv
Dragot
Nauzika
Tom80
FatCat
Boby
Nemanja1985
Aleks
Jovana2009
Light
Berza011
Folio
Dax
Popaj
Berzanski_Duduk
BojanNS
Mistery 011
JMBR
Firke77
Pera Zdera
Astana
MYSTIC021
Prokuplje
Joe_Allamo
Dragan11
Big Mile
Steve McQueen
Nemesis
Lolita
Fast
Ilija
Sofke
Momir
Tamanend
Zeljko
gogloee
Dejansss
MASTER
C R A Z Y
Drag65
Bopel
geogsi
Rogy
Racunarko
Boranija
GogaAna
Vmackm
Putnik
Polos
iki
MarkoJTD
sam svoj majstor
Teletrader
Greta
pepsiman
Yudejavu
Admin
Milos86
Kupi akcije
bez motike
Gargamel011
Maynard
eQS
Saleub
MilanLaki
Milica1
akcionar
Ars Vivendi
StefanMR
IC.Broker
Kobe Bryant
Dusan
Maca
Friz
CinParadiso
95 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
CinParadiso
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 0
Datum upisa : 17.10.2008

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime1/15/2009, 19:43

QuoteStation eTrading je u fazi implementacije kod vise BDD u Srbiji i regionu. Izgled i funkcionalnosti mozete videti u besplatnoj demo verziji sa end-of-day podacima na sajtu www.QuoteStation.com (klik na DemoQS) ili preko direktnog linka ovde http://www.quotestation.com/v3.1/demo.html
QuoteStation eTrading omogucava elektronsko davanje naloga brokerima i dalje pracenje naloga u realnom vremenu (da li je nalog prihvacen, prosledjen na berzu). Cela procedura trgovanja na berzi je bitno pojednostvljena i ubrzana. Vise informacija mozete dobiti preko telefona + 381 11 33 40 377
U dogovoru sa brokerima, necemo spominjati imena BDD, vec ce oni obaviti ovu komunikaciju sa javnoscu.

Zelimo jos da napomenemo da smo u vreme praznika presli na FIX protokol za Beogradsku Berzu, kao i da koristimo nove servere, sto prenos podataka cini jos brzim. Tu su, kao sto mozete primetiti u demo verziji, i novi grafikoni koji omogucavaju tehnicku analizu.

Ovaj post je napisan u dogvoru sa Administratorom foruma, kome se zahvaljujemo
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime5/13/2009, 12:38

http://www.quotestation.com/QS-eTrading-NOVO/


Isprobajte elektronsko trgovanje na Beogradskoj berzi


Od utorka, 12. Maja 2009.godine možete isprobati QS eTrading aplikaciju. Probajte i procenite sami koliko je zapravo online trgovina na berzi brža i jednostavnija..

Putem QS eTrading aplikacije sada ste u mogucnosti da sve poslove u vezi sa trgovinom hartijama od vrednosti obavite sa svog racunara, u bilo koje vreme, gde god se nalazili.
Kupovina i prodaja akcija nikada nije bila brza i jednostavnija.
QuoteStation je web aplikacija koja omogucava pristup regionalnim berzama i poslovnim vestima u realnom vremenu.
Od sada, svojim korisnicima omogucava ne samo da prate, već i da reaguju u realnom vremenu. Naime, možete kupovati i prodavati harije od vrednosti elektronskim putem, bilo da ste u svom stanu ili kancelariji, u zemlji ili na suprotnom kraju planete...
Dovoljno je da imate internet konekciju, i vise necete morati da pozivate brokera, da odlazite lično u brokersku kuću, ili šaljete potvrde. Putem QuoteStationa imate uvid u dešavanja na berzi i mogućnost da u svakom trenutku iz aplikacije pošaljete svom brokeru nalog za kupovinu ili prodaju akcija.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime5/14/2009, 11:11

Pitam se da li bi to smanjilo posredničke troškove brokera, ili bi bilo još skuplje?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime5/25/2009, 15:40

InterCapital i Europoint nude trgovinu preko interneta

Autor/izvor: SEEbiz

BEOGRAD - Brokerska kuća InterCapital Securities u saradnji sa firmom Europoint Systems omogućila je klijentima da od kuće trguju na Beogradskoj berzi, saopštio je beogradski broker.

Naime, od danas investitor ne mora da ide u brokersku kuću da bi dao nalog za kupovinu ili prodaju već to može da odradi i preko Interneta. Tako trgovina na Beogradskoj berzi postaje "bliža" i udaljenim investitorima, za koje je komplikovana procedura davanja naloga bila prepreka za ulaganje u hartije od vrednosti srpskih kompanija.

InterCapital je saopštio da nova aplikacija, pored mogućnosti davanja elektronskih naloga, može da prikazuje podatke o ponudi i tražnji, istorijske podatke u tabelarnom i grafičkom prikazu, kao i najnovije ekonomske i poslovne vesti u realnom vremenu.

Takva kombinacija informacija sa Berze u realnom vremenu i davanja elektronskih naloga predstavlja neophodan "alat" za svakog ko želi da ozbiljnije trguje na Berzi, ističe se u saopštenju.

U brokerskoj kući InterCapital Securities, koja je inače i prvi market maker na Beogradskoj berzi, očekuju da novina koju uvode doprinese i rastu prometa na srpskom tržištu kapitala.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/1/2009, 11:08

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! 1ebeacb685

Evo kako izgleda "tabla"
za e-trading !!
:shock:

http://www.quotestation.com/QS-eTrading-NOVO/

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/2/2009, 16:47

Verovatno nije jeftina ta njihova igracka a plus sto nije reseno sa T+3
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/9/2009, 10:33

http://www.quotestation.com/QS-eTrading-NOVO/Simulation/

Može i da se proba!
:respect:

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/20/2009, 16:22

Ima li neko informaciju koliko ljudi za sada koriste ovaj program.
Hteo sam reci koliko njih trguje preko interneta.
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: IC.Broker   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 13:08

U ime InterCapital-a želim prvo da se zahvalim administratorima što su omogućili ovu temu i dozvolili nam da odgovorimo na pitanja koja Vi postavljate, jer ono što i jeste najbitnije je pouzdrana i tačna informacija...
IC.Broker prvi i za sada jedini eTrading sistem Vam pruža da budete, kako mi volimo reći, "sam svoj broker"... Ono što Vam može obezbediti jeste daleko brže, jednostavnije i jeftinije trgovanje na Beogradskoj berzi, a uskoro i na berzama u regionu. Intraday trgovanje Vam je dostupno, a jedini trošak koji Vi imate jeste brokerska provizija od 0,5%, koja se u dogovoru sa klijentima može korigovati, a sve u zavisnosti od Vaše aktivnosti. IC.Broker je za sve besplatan sa EoD podacima, dok verzija sa real-time i dubinom tržišta iznosi 30EUR+PDV, a taj trošak InterCapital preuzima na sebe kod klijenata koji premašuju iznos od 10.000EUR otrgovan u trajanju od mesec dana... Sistem za sada funkcioniše odlično i trenutno ima u proseku preko 20 dnevno aktivnih klijenata na IC.Broker-u... Za sva dodatna pitanja možete se obratiti na intercapital@intercapital.rs, ili putem BELEX Club teme!

Srdačan pozdrav,

InterCapital Team
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 13:25

Pre svega, hvala na informacijama.

Ako sam dobro razumeo, imamo aplikaciju za davanje naloga besplatno (bez QuoteStation-a)?

Drugo, pogledao sam vaš tarifnik (datum izdavanja tarifnika je 04.05.2007. a samo taj je i dostupan kod vas na web adresi) i on kaže ovako:

"Za trgovinu akcijama, Društvo naplacuje proviziju u procentualnom iznosu u odnosu na realizovanu
tržišnu vrednost transakcije, zakljucenu za svakog pojedinacnog klijenta i to: maximalno do
2,00%, a minimalno 500,00 dinara po transakciji."

Dakle, da li su zaista troškovi trgovine 0,5% i koje troškove bi ja imao kao mali investitor?

Hvala unapred.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 13:56

Stvarno je super što neko iz IC-a odgovara na pitanja...

Evo, mene interesuje da li ta provizija od 0,5% važi za sve (nove i stare klijente, nezavisno od prometa)?
Koliko prođe vremena od izdavanja naloga on-line do izvršenja (da li je brže ili sporije od onog davanja naloga telefonom)?
Koliko naplaćujete ostale stvari, npr. pristupanje brokerskoj kući, raskid ugovora, davanje naloga, opoziv naloga, izmena naloga?
Da li je uzimanje full pristupa Quote Station-u preko vas (kao vaš klijent) jeftinije nego plaćanje samo usluge Quote Station (nezavisno od brokerske kuće)?
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 13:59

I još nešto:
Da li imate sa nekim bankama online sistem za proveru stanja na računu (kao ona Broker Assist banke Intese) i sa kojim bankama to imate?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 14:31

Stvarno su jedini u Srbiji


Poslednji izmenio gogi dana 6/21/2009, 16:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 14:52

Rado ću da navalim, samo da čovek odgovori na pitanja koja smo mu postavili... :)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 15:09

InterCapital Securities a.d. Beograd
Makenzijeva 23
Sutra lepo zoves i pitas ljude

edit: Obrisano nepotrebno ponavljanje!!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 15:22

Ali tako ću znati samo ja!
A ako čovek lepo sve napiše ovde, onda znaju svi!

(sad ti razmišljaš da napišeš: "Pa ti se raspitaj i onda javi ovde", a ja bih ti na to odgovorio "Ali onda je to opet iz druge ruke, i zašto bih ja reklamirao njihovu firmu kada im je pružena prilika da se sami reklamiraju", a onda će Admin da izbriše sve ovo jer je spam)
:)
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 19:22

Aplikacija IC.Broker je potpuno besplatna sa EoD podacima. Naravno, ona ne isključuje i dalje mogućnost telefonskog ili ličnog davanja naloga. Tarifnik na našem sajtu je standardizovan, a anex Ugovora potpisujemo sa svakim klijentom gde se obavezujemo na 0,5% provizije, ili usmeno, jer ono što je najbitnije u relaciji jeste poverenje. Povlačenje, davanje naloga, Ugovori i slične stvari su free, tako da klijenti pri svakoj transakciji imaju samo četiri vrste troškova - CRHoV 0,1%, Berza 0,1%, IC.Broker 0,5% i provizija banke pretežno 0,2%. Vreme potrebno za realizaciju naloga je vreme koje je potrebno klijentu da okrene telefonski broj brokera... On-line sistem za praćenje stanja imamo u saradnji sa Komercijalnom i Vojvođanskom bankom, ali on nije od presudnog značaja zbog činjenice da IC.Broker sam vodi stanje računa novca i HoV... 30EUR+PDV je mesečni trošak pristupa real-time podacima i dubini tržišta i on ne zavisi toliko od nas, ali taj trošak preuzimamo na sebe kod aktivnijih klijenata.

Srdačno,

InterCapital Team
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/21/2009, 21:22

Da li je jedina provera identiteta klijenta preko username-a i sifre?
Ako nije, kako se još proverava identitet?
Da li je moguće davati naloge iz inostranstva?
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/22/2009, 09:58

Naloge je moguće davati sa bilo kog kompjutera u svetu koji ima internet konekciju. Provera identiteta se ostvaruje preko digitalnog sertifikata (CD).

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/23/2009, 09:34

Da li je moguće imati račun kod više brokerskih kuća?
Tj. kad bih ja hteo da pređem u IC Broker, da li moram da zatvorim svoj račun kod brokerske kuće, i onda nešto da uradim sa računom u banci, pa tek onda da odem kod IC Broker-a i sa njima potpišem ugovor?
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime6/23/2009, 09:48

Kao i bankarskih računa, tako i računa za HoV možete imati kod koliko hoćete brokerskih kuća. Ne morate zatvarati račun koji trenutno imate. Račun u banci možete isti koristiti ili otvoriti posebnu partiju za drugu brokersku kuću.

Srdačan pozdrav,

InterCapital Team

Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime7/16/2009, 16:27

akcionar ::
P.S. Zna li neko da li je protivzakonito to što akcijama Jugoremedije još uvek ne može da se slobodno trguje na berzi. Meni je ovo jako čudno :evil:

Ovo i mene zanima, IC.Broker, izvini, da li bi mogao da objasniš kako mali akcionari mogu da izadju na berzu sa svojim akcijama iako firma nije na belexu?
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime7/16/2009, 16:43

Slučaj sa Jugoremedijom je dosta komplikovan sa više privremenih mera zabrane donesenih od strane Trgovinskog suda u Beogradu i Zrenjaninu. Kao otvoreno akcionarsko društvo, ima Zakonsku obavezu uključivanja na Beogradsku berzu, ali Upravni odbor donosi odluku o listingu i kotaciji i predaje Komisiji za HoV koja prosleđuje Beogradskoj berzi. U tom slučaju, ako je sve po propisima, kompanija se uključuje na organizovano tržište.

Pozdrav,

InterCapital Team
Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime7/16/2009, 18:33

Ako sam dobro razumeo, UO kompanije je u gorepomenutom slučaju taj koji nije izvršio zakonsku obavezu kako bi akcije bile dostupne za trgovanje?

Program za online trgovanje akcijama mi se jako dopada. Takođe mi je poznato da se u svetu takvi programi odveć koriste među širokim masama ali kod nas sve dolazi sa zakašnjenjem nažalost.
Nazad na vrh Ići dole
IC.Broker
Partner
Partner
IC.Broker


Broj poruka : 43
Points : 107
Datum upisa : 18.06.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime7/16/2009, 18:37

Odluku potvrđuje Skupština, a slučaj Jugoremedije je takav da je Skupština i UO više vremena provodio po Trgovinskim sudovima nego u proizvodnim halama...

Zahvaljujemo se na pohvalama, trudimo se da u segmentu koji radimo budemo "svet u Srbiji"!

Pozdrav,

InterCapital Team

Nazad na vrh Ići dole
http://www.intercapital.rs
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 11:03

Utisci posle nedelju dana korišćenja elektronskog trgovanja preko IC Brokera! :)

Podeliću utiske u nekoliko celina, da ne pravim jedan ogroman post.

Prvo tehničke stvari:

Najavio sam se da ću doći da potpišem ugovor, naglasio sam da sam sa foruma. Bili su jako ljubazni preko telefona.
Prostorije se nalaze u Mekenzijevoj 23, imaju lepo dvorište, poslužili su me kiselom vodom! :) Nije mnogo bitno, ali pokazuje da cene klijente (čak i sitne).

Otvaranje računa kod njih se ne naplaćuje (kao što je i najavljeno).
Odmah sam dobio DVD sertifikat koji je potreban da bi se davali nalozi preko neta.
Odmah mi je otvoren (dok sam bio u kancelariji) račun u Vojvođanskoj banci, dinarski za kupovinu akcija, dinarski za prodaju akcija i devizni za kupovinu akcija.
Dobio sam sve papire i ugovore i otišao u svoju staru brokersku kuću da preknjižim hartije.
Sve ovo se dešavalo u petak ujutru. U ponedeljak su moje hartije bile kod IC Brokera i mogao sam da radim sa njima ! :)

Ako vas još nešto zanima što se tiče ovih tehničkih stvari, pitajte! :)


Poslednji izmenio StefanMR dana 8/8/2009, 12:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 11:31

Drugi deo - korišćenje aplikacije:

Aplikaciji se pristupa preko sajta intercapital.rs
Naravno, niko vas ne sprečava da napravite link direktno do aplkacije (valjda www.quotestation.com/v3.1/ic-broker.html).
To je standardna QuoteStation aplikacija, logujete se sa korisničkim imenom i šifrom koje ste dobili uz DVD sertifikat.
Pošto sam izabrao besplatnu varijantu, dobio sam eTrading i EOD podatke, a nisam dobio table. Pun pristup košta 35e+PDV i još po 7e za svaku dodatnu berzu u regionu.

Od sada, imajte na umu da ja volim svaku opciju na nekom programu da isprobam, pa tako često uradim nepotrebne stvari (čitaj: napravim problem) koje normalan korisnik nikada ne bi uradio! :)

Prvo što sam pokušao da uradim jeste da promenim šifru.
To NE MOŽETE uraditi samostalno, nego je potrebno pozvati nekoga iz IC-a da to uradi u "centrali".
Naravno, moj pokušaj da to uradim iz programa:
IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! 594f1f4ef1

završio se tako što sam blokirao aplikaciju, tj. nisam mogao da pristupim trejding sistemu. :)
Vladimir iz IC-a se iscimao da mi to popravi, uz angažovanje tehničke službe.

Kada je sve ponovo proradilo, isprobao sam davanje naloga:
IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! 1c8521b86c

Vrlo je jednostavno. Kao što se vidi na slici, ne može da se pogreši.
1. Buy ili Sell nalog
2. Oznaka hartije
3. Količina hartije
4. Tip naloga: Limit ili Market
5. Cena (ako je Limit nalog)
6. Koliko važi nalog (Dnevni, Do određenog datuma, ili GTC - što ne znam šta znači)
Ostalo nije potrebno dirati.
I naravno komanda na kraju - BUY ili SELL!

Eksperiment: isprobavao sam davanje naloga, i pratio obaveštenja aplikacije, a u isto vreme sam bio ulogovan na QuoteStation koji ima pristup tablama, pa sam čekao da se nalog pojavi. Naravno, sve ovo sam radio da vidim koliko vremena je potrebno da se nalog pojavi u sistemu.

Nalog dat u 9:31 pojavio se u sistemu u 9:33. Može da bude i brže. To je period kada nije "gužva".
Otkazivanje naloga u 12:24 bilo je uspešno u roku od 1 minuta.
Najduže sam čekao za nalog prodaje u 12:07 (do 12:12), dakle 5 minuta.
Ukupno sam dao 5-10 naloga, i nekoliko puta sam otkazivao nalog, i vreme dok se pojavi u sistemu ili dok se izbaci iz sistema bilo je od 30 sekundi do 5 minuta!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 11:43

Treći deo - kritike rada aplikacije:

Evo šta je meni smetalo...

1. Trejding sistem nije stalno aktivan.
Dakle, ako hoćete da date neki nalog pre posla (ili fakulteta) u 7 ujutru, to nije moguće. Aplikacija ima radno vreme kao i vaš broker, što je OK, ali mi se čini da je šteta da se ne iskoristi to INTERNET trgovanje, pa da radno vreme bude 24h.
Možda bi neko iz IC-a mogao da napiše ovde koje je tačno radno vreme eTrading-a. Meni se čini da je od 9:30 do 16:30.

2. Uspeo sam da dam dva prodajna naloga za iste hartije.
Objašnjenje: dao sam nalog koji traje mesec dana da prodam 20 hartija. Posle par dana sam zaboravio da sam dao taj nalog, i dao sam novi nalog za prodaju tih istih 20 hartija (neko je dao nižu cenu, pa sam hteo da se podvučem ispod njega).
I oba naloga su bila u jednom trenutku na tabli!
Ne znam da li je to greška aplikacije, ili možda uopšte nije greška, nego bi izvršenje prvog naloga automatski otkazalo drugi nalog, ali sam ja uspeo sa svojih 20 hartija da u ponudu stavim 40 hartija...
Treba to pogledati!

3. Portfolio se ne osvežava automatski
Morate sami upisati koje ste hartije imali pre, kada kupite nešto morate sami dodati to u portfolio. Kada prodate nešto, morate sami "zatvoriti tu poziciju" u portfoliju.
IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! 2250da86cd

4. Dao sam jedan nalog sa cenom ispod donje zone fluktuacije, a aplikacija je prihvatila kao da je sve OK (iako se nalog nikada nije pojavio - što je normalno).
Očekivao bih da me upozori kada napravim takvu grešku... :)

5. Nisam još u potpunosti shvatio kako se i kada osvežava iznos koji imam na raspolaganju za kupovinu akcija. Da li je potrebno da pozovem brokera, pa da on to osveži, ili je stvarno dovoljno to što sam nešto prodao da te pare mogu odmah da koristim...


Poslednji izmenio StefanMR dana 8/8/2009, 11:59, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 11:55

Četvrti deo - Vojvođanska banka

Ovo nema mnogo veze sa IC Brokerom, ali pošto je po defaultu račun u Vojvođanskoj banci, morao sam da imam posla i sa njima.

Banka je najblaže rečeno srednjevekovna.
Na internet prezentaciji imaju spisak filijala i poslovnica koji nije tačan. Prvo sam tražio poslovnicu u Knez Mihailovoj (piše na sajtu da postoji), ali ona je prodata.
Onda sam tražio poslovnicu u Francuskoj ulici (isto piše na sajtu), ali i ona je prodata.
IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! 8776793d49
Ne znam za ostale, ali definitivno treba pozvati telefonom i proveriti. Takođe pitati koja je banka u pitanju, jer su neke prodali NBG banci. I radno vreme! :)

Sledeće, znate kako u normalnim bankama dobijete plastificiranu identifikacionu karticu sa brojem vašeg računa, itd...
E pa u Vojvođanskoj to ne dobijate. Ljubazna šalterska službenica mi je preporučila da na nekom kartončiću koji je otprilike veličine te kartice rukom napišem svoje brojeve računa, pa da donesem i ona će mi to plastificirati.
To sam i uradio! :) Ali malo je neozbiljno!

Onda, posle 3h u ekspozituri koju sam našao da postoji (Trg Nikole Pašića) nalazi se samo šalterska službenica i radnik obezbeđenja.
Imao sam par pitanja u vezi sa tim računima koji su otvoreni za mene, pa kako je najjednostavnije da prebacim novac, itd... I ona me je posavetovala da dođem pre podne, pošto tada radi taj jedan čovek koji zna sve o svemu, a ostali samo njega pitaju!

Pitao sam ih da li je moguće koristiti elektronsko bankarstvo, tj. pregledanje stanja i prebacivanje novca sa jednog računa na drugi (sa računa za prodaju na račun za kupovinu) i dobio sam savet da pozovem filijalu u Novom Sadu, jer oni NE ZNAJU DA LI IMAJU ELEKTRONSKO BANKARSTVO.

Ipak, jako su ljubazni i izlaze u susret što se tiče stvari koje znaju i umeju da urade. Da ne grešim dušu, stvarno su mi se dobrovoljno ponudili da plastificiraju moj kartončić, i to su uradili potpuno besplatno! :)
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 12:01

Peti deo - šta nisam isprobao (a planiram):


1. Da kupim određenu akciju ujutru, a da je prodam pred kraj radnog vremena ili sutradan (tj. pre onog perioda od T+3)

2. Da prodam nešto, pa onda odmah od tog novca da kupim neku drugu akciju
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 12:21

Lepi, nisi nam rekao kolika je provizija! :D
Posto trgujes preko Vojvodjanske imas neting i hartije mozes da prodas sledeceg dana ako si do tada imao bar jednu transakciju s istom.Pare od transakcije takodje imas na racunu sledeceg dana.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 12:26

Provizija je kao u Newsletter-u koji su dobili članovi foruma.
Za sve dodatne informacije obratite se Admin-u! :)

Što se tiče netinga, trebalo bi da mogu da prodam već istog dana (čak istog sata). Isto važi i za pare, trebalo bi da mogu da ih koristim odmah...

Ne razumem šta znači to "ako si do tada imao bar jednu transakciju s istom"...
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 12:34

Ajde da vidimo i to cudo!Ja sam mogla da koristim novac od sledeceg dana!
U brokerskoj kuci kod koje sam ,nisam mogla da koristim neting za hartije koje nisam trgovala kod njih , a trgovala sam sa njima u nekoj drugoj brokerskoj kuci,dok se ne odradi bar jedna transakcija za iste.
Planiram i ja da predjem kod IC.Broker sredinom avgusta. :D
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 12:37

Ostavimo to IC.Brokeru da objasni... :)
Nazad na vrh Ići dole
MilanLaki
never learning



Broj poruka : 1047
Godina : 39
Localisation : Haifa Street, Baghdad, Iraq
Points : 2437
Datum upisa : 23.06.2009

IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Empty
PočaljiNaslov: Re: IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!   IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER! Icon_minitime8/8/2009, 12:39

milica1 ::
Lepi, nisi nam rekao kolika je provizija! :D
Posto trgujes preko Vojvodjanske imas neting i hartije mozes da prodas sledeceg dana ako si do tada imao bar jednu transakciju s istom.Pare od transakcije takodje imas na racunu sledeceg dana.

Jel samo preko Vojvodjanske banke postoji ova mogucnost? Da li moze preko Intesa Banke?

Stvarno, kakva je provizija? Jel veca od 2% na transakciju (kupovinu ili prodaju), nebito?

Jel moze da se sklopi ugovor sa ovom kucom da se aplikacija koristi samo za trgovinu u inostranstvu? Koliko bi to kostalo?
Nazad na vrh Ići dole
 
IC.Broker - BUDI SAM SVOJ BROKER!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 9Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Telefon koji bi svaki broker pozeleo
» Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd
» budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!
» Afrika se budi!!
» Da li je vreme da promenim svoj avatar?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: