BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime8/8/2011, 00:58

Po mom skromnom misljenju jedna od najboljih reklama za ucesnike na finansijskom trzistu. (Reklamna kampanja E*Trade iz 2006. godine, za provizije na on-line trading...)

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Bullbearsheep

Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime8/9/2011, 09:26

prejebeno!!!!

ne znam da li sam samo ja emotivan - ili me ljudi jednostavno rasplaču izjavama "samo udri Admine" i "ja ću svoje analize zadržati samo za sebe" a onda već u narednom postu unutar par minuta piše baš te svoje analize...

mada mi isto nikad neće biti jasno kako se u istom threadu nađu tehnička analiza AIKB i S&P ...to je jednostavno neodrživo... plus znam da ima nebrojeno mnogo sajtova gde je automatizovana TA, pa mi isto tako nije jasno zašto neko treba da sačeka da neko drugi ovde napiše "auuuu...1102 ako probije odošmo u PM" (ne private message) ...

FYI - nije teško pogoditi pravac tržišta ako su se na graf zakačili gomila svetskih negativnih pokazatelja plus potencijalni nosilac nanogice koji je pozajmio 32 miliona...a tu jedna banka ima jedan veliki plasman...big faking dil

o čemu su razmišljali Aryabhata, Brahmagupta, Bhaskara II, a kasnije i Leonardo of Pisa može se pronaći na netu, ali nisam siguran da su bili u fazonu da će se njihove kreacije koristiti za pokušaj objašnjenja zašto je nešto sa cenom došlo baš tu...ustvari, nebitno je... bolje da završim ovde pre nego što dobijem po prstima...

US fjučers jutros u 3 sata po njujorku... good luck and good fuck


U.S. Stock Futures
Data as of 3:08am ET
S&P +28.50 / +2.56%
Level 1,139.80
Fair Value 1,116.25
Difference 23.55
Nasdaq +55.50 / +2.72%
Level 2,093.50
Fair Value 2,057.92
Difference 35.58
Dow +233.00 / +2.17%
Level 10,959.00
Nazad na vrh Ići dole
real_finanza
VIP
VIP
real_finanza


Broj poruka : 157
Points : 358
Datum upisa : 12.07.2011

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime8/9/2011, 09:34

ako nekoga zanima moje skromno mišljenje: "market is shaking a tree" koncept u punoj snazi u Srbiji ...jer kad neka cena padne 5+% sa volumenom od EUR 6k onda se zna ko je tu bio prodavac... mislite o tome...

if you can't stand the heat...then leave the kitchen (ove quotes u americi baš zvuče cool...) ...lično obožavam Karen Walker is Will&Grace : "I think I know, but I'm sure I don't care!" :)

pozdrav svima i želim vam brz 'oporavak' od modrica u poslednja dva trgovačka dana...
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime8/13/2011, 18:08

real_finanza ::
Po mom skromnom misljenju jedna od najboljih reklama za ucesnike na finansijskom trzistu. (Reklamna kampanja E*Trade iz 2006. godine, za provizije na on-line trading...)


Hm! Kako li su tebi dozvolili da postaviš reklamu? Meni su momentalno izbrisali link na e*trade.
Da, uvek imaju napaljene reklame, ali su im sve tri platforme najbolje.
Ameritrade je ranije imao jednu fenomenalnu, zvala se QuoteScope, mada i sad ima njenih delova u novoj platformi nakon spajanja sa TD Waterhouse. Zaista fenomenalan i neuobičajen prikaz LEVEL II pomoću krugova.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime9/15/2011, 07:18

Hej ti RealF, sto se ne javljas kao da si propao u zemlju. Evo me u NYC, a pricaju mi ljudi da si i ti ovde ovih dana. Daj pusti neki znak na mail ili slicno. Veliki pozdrav iz velike jabuke!
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: v   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime11/22/2011, 17:12

Sneki ::
Sahbaz je malo nervozan i očigledno nikada nije doživeo preuzimanje pa neka malo prelista podforum Arhiva, tamo ima primere koji će za nj. biti poučni, njegova nervoza i lupetanje samo pokazuje koliko ne zna ništa.
Strasno je koliko neki clanovi sebi daju slobode da lose prepricavaju moje postove i da me vredjaju, a kada im ukazujem da nisu u pravu tvrde kako ima mnogo spama i da sam nervozan. Odatle potice nervoza Sneki, ne od preuzimanja. I ti si medju njima, pogledaj prvo sve moje postove na toj temi pa onda pokazi gde sam tvrdio da ce Rusi da nas prevare? A ti si tvrdila da ce ovo po knjigovodstvenoj, bez argumenata, pa se sad vadis kako mozda i nece (toliko o "lupetanju"). I tada sam te upozoravao da nemas argumenata za to. Ako hoces naci cu ti post, ti moj post sa gornjom tvrdnjom neces moci da nadjes (jer nigde nisam tvrdio da ce Rusi da nas prevare, samo da je to moguce i da mislim da je bolje davati novac u dobrotvorne svrhe nego se kockati, ali da se ne ponavljam, pogledaj na toj temi, usput ces videti i da su oni koji su poslusali moj savet prosli bolje nego da su kupili NIIS). Isto tako nigde neces naci da sam tvrdio da je fraza koju sam upotrebio zvanicna, jer nisam. Izvinjavam se onima koje sam zbunio, nisam imao zelju da odgovorim clanu koji me vredja, pa sam je zato uputio na temu edukacija i na sopstvene umne kapacitete, a ne u zelji da frazu predstavim kao zvanicnu.

Sto se tice preuzimanja, po mojim kriterijumima nisu ga ozvanicili, ali sada verujem da hoce (makar antidatirali) jer od obaranja cene na berzi izgleda nema nista.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime11/26/2011, 14:56

Sahbaz ::

..... nigde nisam tvrdio da ce Rusi da nas prevare, samo da je to moguce i da mislim da je bolje davati novac u dobrotvorne svrhe, (nego kupovati NIIS) ... usput ces videti i da su oni koji su poslusali moj savet prosli bolje nego da su kupili NIIS).

slik

NIIS je tada mogao da se kupi ispod 500 din (444) i da se proda po više od 500 Rusima uz povoljan kurs evra (i bez berzanskih i brokerskih troškova) a kasnije i sada može lepo da se proda i po 600 a mogao je i po 700-800 !!

Nisi bio jedini koji je tvrdio da će Rusi "MOŽDA" da nas prevare, mada mi ni tada a ni danas nije jasno zašto si tako mislio... bio je tu i neki lik sa nikom Enver Hodža a i još po neko.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime11/26/2011, 17:28

Ako procitas sve moje postove na toj temi videces da sam savetovao da se umesto NIIS kupi CRFS, jer je rizik manji (znalo se kako firma posluje, sta poseduje, kako se ponasa prema malim akcionarima...). Nadam se da nisi pomislio da sam tvrdio da ce novac dat u dobrotvorne svrhe doneti veci prinos od akcija NIIS-a, to je naravno prakticno nemoguce (i naravno da to nisam tvrdio)? Vadjenjem mojih postova iz konteksta i njihovim labavim tumacenjem gubi se i njihov smisao.

Pisao sam na toj temi razloge za tvrdnju da bi Rusi mogli da nas "prevare", a i drugi su to radili. Rusi su po medijima u intervjuima tvrdili da ni sami ne znaju sta sve NIS poseduje (sto mi se licno gadilo, jer je to ili idiotska, ili bezobrazna tvrdnja). Takodje je postojala mogucnost da ne otkupe akcije od malih akcionara, jer je nasa drzava prekrsila ugovor koji je potpisala (ne znam za detalje, ali sam u to vreme cuo da su prodavali imovinu NIS-a kada nisu smeli). Zato sam smatrao da treba upozoriti ljude na to, ali su moji postovi prebacivani na posebnu temu (valjda sam ispao paranoican jer sam mislio da bi neko u "drzavi" Srbiji mogao da nas prevari). To je bilo tada, sada je lako biti general. Sa moje strane stvari izgledaju prosto, bio sam u pravu sto sam tada kupovao CRNX i CRFS, jer je rizik bio mnogo manji. Ispostavilo se da je i prinos znacajno veci nego da sam kupovao NIIS. Znam da nekome to sada zvuci arogantno i da ga nervira, ali me za takve zabole. Nisam nikome to nabijao na nos, dok dva clana nisu pocela da me vredjaju i tvrde kako sam tada pogresio, pa iz toga sledi da i sada gresim (sto je cist "ad hominem").

Na kraju, ne razumem zasto je moj gornji post sa teme CRNX prebacen ovde? Nekim clanovima je izgleda dozvoljeno da me otvoreno vredjaju (Maca, Sneki) i napadaju lazima, a meni nije dozvoljeno da se branim i razotkrivam njihove lazi? Nigde komentara ni objasnjenja zasto je to uradjeno, kakvo je to moderisanje? Zasto postovi u kojima me clanovi Maca i Sneki vredjaju nisu obrisani uz opomenu da prostakluk i uvrede nisu dozvoljene?

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime11/26/2011, 19:05

tt
Ma u redu je, samo nemoj da se jediš.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime11/27/2011, 12:25

Sahbaz ::
............nisam tvrdio da ce Rusi da nas prevare, samo da je to moguce i da mislim da je bolje davati novac u dobrotvorne svrhe nego se kockati,

Citat :
Činjenica je da mnogi od nas samo misle, ne misleći pritom o načinima na koje misle i šta sve to njihovo mišljenje može da proizvede. Ako se ne prepustimo analizi i rasčlanjivanju sopstvenog misaonog toka i pogleda na svet, u opasnosti smo da ne uvidimo gde je problem, kojim smo misaonim greškama skloni i do koje mere nas «pogrešne» misli onesposobljavaju da delujemo u skladu s realnošću.

Poželjno je za sve ljude da prepoznaju svoje iracionalne misli da se stalno trude da im se suprotstave. Nije moguće nikada da iskorenimo našu iracionalnost u potpunosti, ali je izvodljivo da je smanjimo na minimum.
Ako je naše mišljenje realistično, poželjno i logično, ono će voditi zdravim emocijama i postupcima. Ukoliko funkcionalnost naših misli zakaže, to će se odraziti i na naša dela i unutrašnje stanje.
http://psihoterapijsketeme.rs/2011/prepoznajte-i-pobedite-sopstvenu-iracionalnost/
sesir

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime11/27/2011, 15:14

Maco, sa tobom ne vredi diskutovati jer nemas argumenata, samo vredjas. Kada budes mogla da se izvinis zbog uvreda, insinuacija i zlonamernih interpretacija mojih postova, ili da mi argumentovano pokazes da gresim, molim te da se javis. Dotle bih te molio da se ne kacis za moje postove, jer cu te samo ignorisati; nemam toliko energije i vremena da ispravljam tvoje krive Drine.
sesir

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Empty
PočaljiNaslov: Re: budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!   budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca! Icon_minitime5/30/2013, 11:33

https://www.youtube.com/watch?v=oZLhMrKNBxo&feature=player_embedded#!

Ubio medveda golim rukama!
Valjda će sada bikovi bez straha da krenu u trk?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
 
budi bik! budi medved! ...samo nemoj biti ovca!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN (2. DEO)
» Afrika se budi!!
» Koliko dana ce biti potrebno da se sastavi vlada

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: