BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP

Ići dole 
+91
Zexx
Zcurcic
Amater u pokušaju
Roman Abramovich
Veljko77
Milicas
trind
Delboj
Dkolak
Dragann_bgd
Stane Dolanc
Mikkii
Colin Farrell
kapmark
Zen grej
BojanNS
Matans
Lilibet
Bojjan
Beli
Aria
Greta
Dragan
muitobom
C R A Z Y
Ars Vivendi
kolins
Bond
Zile
Danx
Maca
Facts&Figures
vladimirdns
Peka
Sasuolo
Sahbaz
Smile
Boza Belex
Dmitar
Boby
đubretarac
Teletrader
Dalaj Lama
SabanNonda
Djepeto83
MYSTIC021
Big Mile
Djavo
DelBoy
Fmember
Nemesis
Limited011
Aca123
MORNAR
Momir
Folio
bez motike
Guinness
kudrinjo bg
Dragot
Non-ProfitOrganization
Mitar
Vladulns
Prokuplje
vajabaja
Sofke
raspolozen
Enron
Pera Božić
Steve McQueen
MarkoJTD
Rogy
Boranija
Lolita
bonum.mm
Dnenad85
Friz
GogaAna
Zane
Ris
Gargamel011
Mima
Raiden
Kobe Bryant
Dusan
StefanMR
gogloee
Sneki
Milos86
cromodora
Shkafishkafnjak
95 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSub 19 Feb 2011, 09:51

MarkoJTD ::
VOSP su danas prodali po 0,14 pb

Cena je skočila 20% ali su sve prodali.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimePon 21 Feb 2011, 11:21

Cudno kako nema prodavaca danas :)
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Still learning
Still learning



Broj poruka : 128
Localisation : Na putu za jug
Points : 489
Datum upisa : 08.02.2011

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimePon 21 Feb 2011, 11:35

Ponedeljak - kolegijumi, vikend tračevi uz kaficu...
Imaju kade, radili ne radili plata stiže, staž ide...

_________________
Sve će ovo krenuti na bolje, čim izgubimo i poslednju nadu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimePon 21 Feb 2011, 11:41

Evo neki car stavio nalog na 240 din, iako u potraznji stoji market nalog za 170k komada :D

E ima nas svakavih...
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 12:04

Izgleda da ovi iz AF-a nisu bas najpametniji.

Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 12:20

MarkoJTD ::
Izgleda da ovi iz AF-a nisu bas najpametniji.

Sta bi sa ovih 10k na bid strani. Jel to neko zakasnio? kafa
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 12:29

MarkoJTD ::
Izgleda da ovi iz AF-a nisu bas najpametniji.


U tome i jeste fora, sigurno se sa svojim parama ne bi tako ponašali, ali obzirom da je državno - čitaj ničije, i da verovatno imaju proviziju na ovako blesavo ponašanje (neće imati drugu priliku - idu izbori) sasvim ih razumem. Još kada se uporede s ostalim muvatorima koji nisu odgovarali za silne mahinacije, dal zbog aljkavosti policije, tužilaštva ili sudstva - još se više osokole.

E Srbijo čime si zaslužila ovakvu propast odn. vlast!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 14:46

Rogy ::
MarkoJTD ::
Izgleda da ovi iz AF-a nisu bas najpametniji.


U tome i jeste fora, sigurno se sa svojim parama ne bi tako ponašali, ali obzirom da je državno - čitaj ničije, i da verovatno imaju proviziju na ovako blesavo ponašanje (neće imati drugu priliku - idu izbori) sasvim ih razumem. Još kada se uporede s ostalim muvatorima koji nisu odgovarali za silne mahinacije, dal zbog aljkavosti policije, tužilaštva ili sudstva - još se više osokole.

E Srbijo čime si zaslužila ovakvu propast odn. vlast!

Što kukate?
Zašto niste dokupili ako mislite da država prodaje za dž??
Imate 9000 komada pa udri Mile...
piju
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 15:53

@ Boranija, Očigledno niste probali pa ne znate da to neide. Ja sam juče probao, ali ne mogu se takmičiti sa nalogom od 200.000
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 15:56


Kobe Bryant ::
Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 F413081037
Rogy ::
@ Boranija, Očigledno niste probali pa ne znate da to neide. Ja sam juče probao, ali ne mogu se takmičiti sa nalogom od 200.000
[You must be registered and logged in to see this link.]


Ovo je tabla u 12:04 !
Ne razumem kako nije moglo???
Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 16:31

JUČE, je 21.02.2011, a čini mi se da je ovo tabla od danas. Mogu postaviti i mejl sa izveštajem brokera da mi nije realizovan tržišni nalog.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 16:40

Rogy ::
MarkoJTD ::
Izgleda da ovi iz AF-a nisu bas najpametniji.


U tome i jeste fora, sigurno se sa svojim parama ne bi tako ponašali, ali obzirom da je državno - čitaj ničije, i da verovatno imaju proviziju na ovako blesavo ponašanje (neće imati drugu priliku - idu izbori) sasvim ih razumem. Još kada se uporede s ostalim muvatorima koji nisu odgovarali za silne mahinacije, dal zbog aljkavosti policije, tužilaštva ili sudstva - još se više osokole.

E Srbijo čime si zaslužila ovakvu propast odn. vlast!

Pa i ovaj gore post je od danas.
Što nisi danas kupovao ako je toliko jeftino??
I ako država poklanja?
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 17:06

UF, neko je baš naporan, ko da je iz AF.

Dajući tržišni juče sam blokirao velika sredstva, bolje da sam ušao u AERO, jer nisam uspeo da kupim NEOP.
Iako se danas moglo kupiti, ništa ne govori za sutra i dalje, jer veliki često imaju svoje brokere i prednost u unosu. A sutra je već 60% gore!

Smatram da ništa ne opravdava suludu odluku AF da se ogromna količina hartija prodaje po 0,2 buka, s tim da je prvo trgovanje (petak) obavljeno pre objavljivanje vesti iz AF.

Ukoliko je neko uspeo da kupi NEOP od petka čestitam mu, i voleo bih da nam se javi.

Neću više odgovarati na poruke Boranije, jer ko je želeo da shvati shvatio je. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 17:19

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 756332c670

Rekao bih da danas NELT nije ni kupovao!
Gomila naloga... verovatno će i sutra biti po današnjoj ceni.
Eto i tebi šanse.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 17:26

Problem je u ljudima koji daju naloge u ime AF-a. Da su ranije postavili nalog sve bi otislo, vec su se kao i juce igrali sa zivcima kupca i stavili nalog tek u poslednjim minutima, nakon sto je ovaj poprilicno smanjio iznos koji zeli da kupi. A oni, veoma pametni, su stavili vise na prodaju nego sto je bilo kupovnih trzisnih, i tako ce im sad ovaj paket ostati i sutra. Umesto da sutra idemo na + 20%, sad cemo kasniti najmanje jedan dan.

Ovih 10000 je uslo za vreme blackout-a, i oni nisu bili trzisni vec su imali neku cenu koju platforme ne vide (otud blackout).

Inace, ovo je bas cudno sto su nalozi ovako "iseckani" bice zanimljivo videti ko je tu stvarno kupovao.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeUto 22 Feb 2011, 18:38

Da na prvi pogled zbunjujuće. Danas sam pratio tablu,čudne su se stvari dešavale - ali samo na prvi pogled kafa

Prvo je bila ogromna količina tržišnih na strani kupovien, stim što je i relativno rano postavljeno i 100 komada tražnje na 288 - delovalo je smešno ali kako će se kasnije pokazati to je bio zaštitni zid za onih 10000 koje se i sada vide na tražnji i pored preostalih oko 9000 u ponudi.
Pred BO se smanje broj tržišnih i postavlja se na početku BO onih 10000 komada tražnje- ali ispod cene od 288 - sada postaje jasno čemu služi ona tražnja od 100 komada na 288!
Pošto se u BO pokazuje samo najbolja cena na strani tražnje onih 10000 k0mada ide na gomilu u kojoj se inače nalaze tržišni nalozi...
Za nekoga sa strane u tom trenutku se činilo glupim da se dodaje još tražnje jer se na tabli čini da imamo preko 20k tržišnih naloga i samo jedan limit nalog od 288.

Veoma lukavo postavljanje naloga! Svaka im čast, ko god da je u pitanju.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 12:09

Kobe Bryant ::


Veoma lukavo postavljanje naloga! Svaka im čast, ko god da je u pitanju.

Ja se sad pozdravi sa NEOP izašao sam sa prodajnim limit nalogom na 397 ubačenim u BO, tj. 11 i 56.
Da li je pametno što sam prodao ne znam, možda ima smisla čekati cenu oko 500, ali sam išo onom logikom udješ izadješ i gotovo, šteta što je bilo sa malo para ali 15.03% za jedan dan je OK, a inače sam kupio juče tržišnim.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 12:10

Danas opet velike igre i naravno cena je opet otišla gore.....
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 12:13

Sutra AF na 478, bas me zanima da li ce ga kupiti neko.

Danasnje promene posle 15h ce biti zanimljive.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 15:09

Kupio NELT i presao 25%
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 16:18

Nelt jeste prvi dan, ali drugi...iznenadicete se..
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 16:23

Podelite promene sa ostalima :)
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 16:26

Promene: 11.02. - 23.02.2011. (T-3) ili 08.02. - 18.02.2011.

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 10promene110223022011
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 16:31

Hvala Bond-e.

Jos kad bi NPO napisao sta je cuo, ko je kupio akcije u ponedeljak :)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 16:55

Non-ProfitOrganization ::
Nelt jeste prvi dan, ali drugi...iznenadicete se..

Ne bi me čudilo da se pojavi Delta! kafa
Nelt je svojevremeno nenadano ušao u JGHM i Miško je bio baš ljut... love3

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 18:23

Da li neko zna po kojoj ceni je Nelt stekao akcije, pre ovog paketa, tj. koja je bila najveca cena koju je platio za akciju?
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 19:21

GogaAna ::
Kobe Bryant ::


Veoma lukavo postavljanje naloga! Svaka im čast, ko god da je u pitanju.

Ja se sad pozdravi sa NEOP izašao sam sa prodajnim limit nalogom na 397 ubačenim u BO, tj. 11 i 56.
Da li je pametno što sam prodao ne znam, možda ima smisla čekati cenu oko 500, ali sam išo onom logikom udješ izadješ i gotovo, šteta što je bilo sa malo para ali 15.03% za jedan dan je OK, a inače sam kupio juče tržišnim.
Meni je moj broker saopštio da ne mogu trgovati kupljenim akcijama, pre saldiranja. A koliko vidim, Goga Ana je trgovao već sutradan.
Nazad na vrh Ići dole
kudrinjo bg
Just looking
Just looking
kudrinjo bg


Broj poruka : 15
Points : 71
Datum upisa : 23.02.2011

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 19:25

Od ove poslednje tabele, istrgovano je jos oko 39.000 akcija, sto znaci da ako je sve akcijski fond prodavao ostalo je jos najmanje 191.000 akcija....
p/b 0,29 sto je zaista minimum minimuma....
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 19:33

Dragot ::
GogaAna ::
Kobe Bryant ::


Veoma lukavo postavljanje naloga! Svaka im čast, ko god da je u pitanju.

Ja se sad pozdravi sa NEOP izašao sam sa prodajnim limit nalogom na 397 ubačenim u BO, tj. 11 i 56.
Da li je pametno što sam prodao ne znam, možda ima smisla čekati cenu oko 500, ali sam išo onom logikom udješ izadješ i gotovo, šteta što je bilo sa malo para ali 15.03% za jedan dan je OK, a inače sam kupio juče tržišnim.
Meni je moj broker saopštio da ne mogu trgovati kupljenim akcijama, pre saldiranja. A koliko vidim, Goga Ana je trgovao već sutradan.
Menjaj brokersku kuću, ja sam trgujem i ispostavljam naloge preko Komercijalne banke aplikacija KOMBANK,a kod njih je moguć neting novca i hartija tj. jedan dan i hartije su ti na računu u netingu, a isto važi i za novac možeš ga koristiti sutra dan.
Nazad na vrh Ići dole
kudrinjo bg
Just looking
Just looking
kudrinjo bg


Broj poruka : 15
Points : 71
Datum upisa : 23.02.2011

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 19:35

MarkoJTD ::
Da li neko zna po kojoj ceni je Nelt stekao akcije, pre ovog paketa, tj. koja je bila najveca cena koju je platio za akciju?
730,00 dinara po jednoj akciji ako nisam pogresio....
Moguce da za ovo pitas
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Guinness
Just looking
Just looking



Broj poruka : 33
Localisation : Beograd
Points : 125
Datum upisa : 18.10.2010

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 20:20

GogaAna ::
Dragot ::
GogaAna ::


Ja se sad pozdravi sa NEOP izašao sam sa prodajnim limit nalogom na 397 ubačenim u BO, tj. 11 i 56.
Da li je pametno što sam prodao ne znam, možda ima smisla čekati cenu oko 500, ali sam išo onom logikom udješ izadješ i gotovo, šteta što je bilo sa malo para ali 15.03% za jedan dan je OK, a inače sam kupio juče tržišnim.
Meni je moj broker saopštio da ne mogu trgovati kupljenim akcijama, pre saldiranja. A koliko vidim, Goga Ana je trgovao već sutradan.
Menjaj brokersku kuću, ja sam trgujem i ispostavljam naloge preko Komercijalne banke aplikacija KOMBANK,a kod njih je moguć neting novca i hartija tj. jedan dan i hartije su ti na računu u netingu, a isto važi i za novac možeš ga koristiti sutra dan.

GogaAna meni je to jako cudno... Kada sam pre par godina razmisljao za koju brokersku kucu da se odlucim, raspitivao sam se i svaki broker sa kojim sam pricao mi je rekao da mozes trgovati sa akcijama tek nakon saldiranja. Dakle moze ti se saldirati novac na T+1 i ima banaka koje dozvoljavaju da kad prodas akcije iste odmah kupujes tim novcem dobijenim od prodaje jer je taj novac u nettingu pa ti banka izlazi u susret i prakticno kupujes njihovim novcem sto se pokriva tvojim kada se saldira. Banka te time u sustini stimulise da vise trosis :D
Uglavnom prvi put cujem da mozes prodati akcije koje si kupio/la prethodni dan, dakle pre nego sto su ti akcije saldirane jer prakticno prodajes nesto sto jos uvek nemas na vkasnickom.
Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme ali me jako zbunila ova informacija.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 20:40

kudrinjo bg ::
MarkoJTD ::
Da li neko zna po kojoj ceni je Nelt stekao akcije, pre ovog paketa, tj. koja je bila najveca cena koju je platio za akciju?
730,00 dinara po jednoj akciji ako nisam pogresio....
Moguce da za ovo pitas
[You must be registered and logged in to see this link.]

Lice koje stekne preko 25% akcija neke firme obavezno je da iznese ponudu za preuzimanje ostalih akcija i to po ceni ne nizoj od najvise cene koju je to lice platilo za akciju. Sto bi znacilo da Nelt sad mora da da ponudu na 730 din :)

@Guinness

odmah promeni brokera, ja mogu da kupim akcije i da ih prodam iste sekunde. U ova turbulentna vremena period koji treba da prodje za saldiranje moze da te puno kosta u nekim situacijama. Kolko bi meni tanak bio bankovni racun da nisam presao kod Intercapitala...
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 20:43

Guinness ::


GogaAna meni je to jako cudno... Kada sam pre par godina razmisljao za koju brokersku kucu da se odlucim, raspitivao sam se i svaki broker sa kojim sam pricao mi je rekao da mozes trgovati sa akcijama tek nakon saldiranja. Dakle moze ti se saldirati novac na T+1 i ima banaka koje dozvoljavaju da kad prodas akcije iste odmah kupujes tim novcem dobijenim od prodaje jer je taj novac u nettingu pa ti banka izlazi u susret i prakticno kupujes njihovim novcem sto se pokriva tvojim kada se saldira. Banka te time u sustini stimulise da vise trosis :D
Uglavnom prvi put cujem da mozes prodati akcije koje si kupio/la prethodni dan, dakle pre nego sto su ti akcije saldirane jer prakticno prodajes nesto sto jos uvek nemas na vkasnickom.
Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme ali me jako zbunila ova informacija.

O ovoj temi je diskutovano na ovom forumu na više tema.
Opšti konsenzus je da je IC Broker najpovoljniji po provizijama (Komerc je preskup, ali baš deru!!)
Zato se javi IC Brokeru, koji je ujedno i partner Belex Cluba i odobrava dodatni popust članovima Belex Club Foruma!
I ako nisi iz BG šalju sve potrebnu dokumentaciju kurirskom poštom.
Dobijaš i CD koji ti omogućava da sam daješ naloge (kvazi) i praćenje trgovanja preko QuoteStation... kao i da istu akciju kupiš i prodaš ISTOG DANA !!!
Prelistaj malo ovu temu:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Slobodno tu postavi i pitanja, odgovoriće ti direktno neko iz IC Brokera...

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
bez motike
Still learning
Still learning



Broj poruka : 60
Points : 217
Datum upisa : 26.06.2009

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 20:55

ne prodajes ono sto nemas na vlasnickom, vec prodajes za tri dana, danas i ne moras da imas na racunu vec za tri dana kad je saldiranje, isto kao i kad prodas sa tim novcem ne mozes nisata da kupis u prodavnici taj dan jer ga nemas nego za tri dana.
to su ranije radili brokeri u pojedinim slucajevima ali su morali da prave veliku gimnastiku i oni su preuzimali odgovornost licnu za to, danas su se neke banke opametile pa to rade po proceduri...
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP   Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP - Page 3 Icon_minitimeSre 23 Feb 2011, 21:02

bez motike ::
ne prodajes ono sto nemas na vlasnickom, vec prodajes za tri dana, danas i ne moras da imas na racunu vec za tri dana kad je saldiranje, isto kao i kad prodas sa tim novcem ne mozes nisata da kupis u prodavnici taj dan jer ga nemas nego za tri dana.
to su ranije radili brokeri u pojedinim slucajevima ali su morali da prave veliku gimnastiku i oni su preuzimali odgovornost licnu za to, danas su se neke banke opametile pa to rade po proceduri...


Nije tako!
Ako trguješ on-line preko IC Brokera (i sličnih) ako danas u 10:00 kupiš akciju AIKB možeš da je prodaš (po većoj ili manjoj ceni) u 10:20 !!
Na MPC (Neoplanta) ako danas kupiš, možeš već sutra da je prodaš!
Jedino (a to je kod svih brokera isto) ako želiš keš, moraš da sačekaš 3 dana.
S tim što su provizije kod IC Brokera apsolutno najpovoljnije...
Vidi ovde: [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
 
Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP
Nazad na vrh 
Strana 3 od 21Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Sledeći
 Similar topics
-
» VEZR AD NOVI SAD
» BB Minaqua a.d. Novi Sad - BBMN
» Danubius a.d. , Novi Sad
» SOGAZ ADO NOVI SAD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: