BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Besplatne akcije!

Ići dole 
+47
Smile
GogaAna
Teletrader
HUACHUMA
Dnenad85
Maca
NEBOJSAe
Mima
Popaj
Dragan
StefanMR
vatreni
Vladulns
MarkoJTD
Friz
Ivan2211
Lolita
pepsiman
Lilihip
Milica1
Momir
iki
prevarant
Gargamel011
Dusan
pepeljuga21veka
Vidovnjak
Kobe Bryant
bluoki
g.gekko
AliAli
Azrael
gogloee
Dejansss
komsinica
Sare
svrco
buki1234
Mc.Intosh
Therkon
Pendula011
Greta
Sneki
Rade
mirami
Milos86
BojanNS
51 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Podela besplatnih akcija!   Besplatne akcije! Icon_minitime6/6/2007, 17:12

Pozdrav svima,

Naime danas nam je mladjani Dinkic izjavio da ce biti besplatne podele akcija javnih preduzeca svim punoletnim gradjanima koji nisu vec dobili akcije. Zanima me malo da prokomentarisete ovo i da li to znaci da ako je neko dobio akcije za recimo 2 god staza a ima jos 22 za koje nije dobio, on nema pravo da ih dobije na ovaj nacin? :study:
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime6/6/2007, 18:14

Nema.... ta podela je mnogo pismena stvar to su davno uradili u Crnoj gori
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime6/7/2007, 08:34

Ja sam razumela da oni gradjani koji nisu ni u jednoj varijanti dobili besplatne akcije imaju pravo na ovu podelu.Znaci ako nikada nisi upisivao besplatne akcije nigde nikada,onda da :lol:
Nazad na vrh Ići dole
Rade
Our family
Our  family



Broj poruka : 269
Points : -271
Datum upisa : 23.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime6/7/2007, 08:42

Svi punoletni gradjani,po završetku privatizacije.Očekuje se da se završi 2007.

_________________
Pametnom je i komarac muzika.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime6/19/2007, 09:02

Postoji više modela podele besplatnih akcija, a sve će biti jasnije posle strategije okončanja procesa privatizacije.Ministarstvo ekonomije i privrednog razvoja trebalo bi za oko mesec dana da izađe sa novom strategijom okončanja procesa privatizacije, a taj program, kako je najavljeno, trebalo bi da ponudi i model besplatne podele akcija građanima. Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić rekao je da bi podela akcija moglo da se realizuje već naredne godine. Među akcijama koje će biti podeljene je i 15 odsto akcija firmi koje su prodate na tenderima (cementare, duvanska industrija, pivare…), kao i nekih javnih preduzeća, NIS, Jat i drugih.

Ideja je, bar kako je najavljivalo prethodno resorno ministarstvo, da se i kapital firmi koje se ne budu privatizovale do 31. decembra ove godine, priključi registru, pretvori u državni i tako “konvertovan” podeli svim građanima Srbije starijim od 18 godina.

Privatizacioni registar trebalo bi da preraste u Nacionalni privatizacioni fond koji bi imao svoj kapital. On bi bio izdeljen na privatizacione jedinice koje bi moglo da budu ravnomerno raspoređene svim građanima.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime6/26/2007, 10:47

Beograd, 25. jun 2007 - Najave Mlađana Dinkića, ministra za ekonomiju i privredni razvoj, da bi podela besplatnih akcija građanima trebalo da se realizuje već naredne godine, izazvale su veliku pažnju javnosti. Međutim, tačan model podele akcija još nije poznat. Među akcijama koje će biti podeljene je i 15 odsto akcija firmi prodatih na tenderima, kao i nekih javnih preduzeća koja tek treba da budu privatizovana (NIS, JAT). Građane naravno najviše interesuje kada će i kome akcije biti podeljene. Prema nekim najavama, Ministarstvo ekonomije i privrednog razvoja trebalo bi za nešto manje od mesec dana da izađe s novom strategijom okončanja procesa privatizacije, u sklopu čega bi se saznao i model po kom će akcije biti podeljene. Prethodno resorno ministarstvo je najavljivalo da će se i kapital firmi koje se ne budu privatizovale do kraja godine priključiti registru, pretvoriti u državni kapital i podeliti svim građanima Srbije starijim od 18 godina. Kapital bi bio izdeljen na privatizacione jedinice, koje bi mogle da budu ravnomerno raspoređene svim građanima. Akcije bi bile jednake vrednosti, a na taj način bi se uspostavio „princip jednakosti za sve građane” i izbegla potražnja samo za akcijama likvidnijih preduzeća. Ipak, još postoji dilema da li će se akcije deliti svim punoletnim građanima ili samo zaposlenima koji ih do sada nisu dobili.

Pre više od godinu,„Narodna inicijativa” Branka Pavlovića je Skupštini Srbije dostavila predlog prema kome bi akcije bile odmah podeljene po sistemu - 70 odsto državi, 15 zaposlenima i 15 odsto ostalim građanima.

Po svemu sudeći, nova vlada opredelila se za podelu besplatnih akcija po otpočinjanju privatizacije u svakom pojedinačnom preduzeću, a ne u svim javnim preduzećima i istovremeno, i to pre otpočinjanja procesa privatizacije.

Stranke koje čine Vladu odustale od predizbornih obećanja jer su sve do jedne obećavale podelu besplatnih akcija već tokom ove godine, a sada to pomeraju za narednu godinu - kaže Branko Pavlović.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/4/2007, 02:58

Izvor:B92

Beograd -- Građanima koji nisu do sada dobili akcije javnih preduzeća sledeće godine trebalo bi da budu besplatno dodeljene akcije Telekoma.

To je najavio potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić, ističući da se za sada neće deliti akcije EPS-a. Takođe, predviđeno je i da se građanima omogući da deo akcija velikih javnih preduzeća kupi, čime bi preduzeća dobila novac za investicije.

S obzirom da postoji velika razlika u razvoju tri najveća javna preduzeća predviđeno je da se na berzu sa akcijama NIS-a izađe za dve godine, nakon što to preduzeće dobije strateškog partnera. EPS nije spreman za podelu akcija, ali se proces u tom preduzeću može očekivati za četiri godine.

Prema nezvaničnim procenama ima oko četiri miliona građana koji treba da dobiju besplatne akcije. Mnogo manji broj biće onih koji će moći po povlašćenim uslovima da ih kupe.

Kako je do sada najavljivano, predviđeno je da građani Srbije mogu da kupe akcije velikih javnih preduzeća do maksimalnih 5.000 evra, po modelu kako je napravljena inicijalna javna ponuda za Telekom Hrvatske, gde su 360.000 građana Hrvatske postali akcionari tog javnog preduzeća.

Ipak, akcije hrvatskog Telekoma nisu dale očekivane rezultate. Jagma za akcijama u Hrvatskoj samo je na početku podigla cenu akcija, dok su posle prvog dana trgovanja cene počele da padaju.
Nesmotrena besplatna podela akcija je u zemljama istočne Evrope dovela do tajkunizacije. Velika preduzeća u prvom talasu besplatne podele akcija kupili su bogataši za simbolične sume.
Nazad na vrh Ići dole
Pendula011
Our family
Our  family



Broj poruka : 208
Points : -42
Datum upisa : 19.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/4/2007, 15:59

Da s tim sto je neko od ovih nasih najavio da sa tim besplatnim akcijama ne bi moglo da se trguje godinu dana
Nazad na vrh Ići dole
http://www.rentapartmani.com
Therkon
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Godina : 34
Localisation : BGD
Points : 4
Datum upisa : 10.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/6/2007, 23:13

Izvor Blic:

Iduće godine svi punoletni građani Srbije u trenutku usvajanja Zakona o besplatnoj podeli akcija, koji u dosadašnjem procesu privatizacije nisu ostvarili to pravo, moći će da steknu akcije javnih preduzeća. Procenjuje se da oko četiri miliona građana akcijama može da se nada, mada za sada nije poznato koliko će one vredeti.

Mlađan Dinkić, ministar ekonomije i regionalnog razvoja, rekao je juče da će besplatne akcije dobiti svi punoletni građani Srbije koji nisu dobili akcije u procesu privatizacije.
Ministar je juče najavio da će do kraja nedelje Vlada Srbije usvojiti koncept privatizacije javnih preduzeća od 2008. do 2010. godine, kao i da će do kraja ovog meseca vlada usvojiti i Zakon o besplatnoj podeli akcija.
- Ukoliko se usvoje svi izborni zakoni do 10. decembra, postoji velika mogućnost da u Skupštini budu usvojen i Zakon o besplatnoj podeli akcija, i to do kraja godine - rekao je ministar Dinkić.
Kako je previđeno nacrtom zakona, građani bi trebalo da prvo dobiju novac od prodaje državnog vlasništva u 68 preduzeća koja su već privatizovana. Taj novac će se, objasnio je Dinkić, u gotovini isplaćivati ravnomerno svim građanima, ali u ovom trenutku nije moguće da se precizira o kojoj cifri je reč.
- Što se tiče ovih 68 preduzeća, ne bi imalo smisla da se te akcije podele na četiri miliona građana. To ni tehnički ne bi bilo izvodljivo. Akcijski fond će te akcije, koje su ostale u njegovom vlasništvu, prodati ili na Beogradskoj berzi ili strateškim vlasnicima tih preduzeća. Konkretno, „Filipu Morisu“ za Duvansku industriju Niš ili „Lukoilu“ za „Beopetrol“. Cena akcija neće moći da bude niža od one koja je ostvarena u procesu privatizacije. Ukoliko se na berzi ostvari veća cena, utoliko bolje - rekao je Dinkić.
U drugom navratu građanima će biti podeljeno 15 odsto vlasništva šest javnih preduzeća - NIS-a, EPS-a, „Telekoma“, Aerodroma „Nikola Tesla“ i „Galenike“. Donošenjem zakona o besplatnoj podeli akcija, građani će steći pravo da raspolažu akcijama tih preduzeća, ali pre toga ona moraju da se privatizuju. Očekuje se da će za NIS i „Jat“ javni poziv za tendersku privatizaciju biti objaljen u prvom kvartalu iduće godine, dok se za EPS, „Telekom“, Aerodrom „Nikola Tesla“ i „Galeniku“ to očekuje krajem ove godine. Posle privatizacije, kada se utvrdi njihova tržišna cena, građani će imati mogućnost da besplatnim akcijama trguju na Beogradskoj berzi. Za sada se ne može licitirati koliki će iznos svaki punoletni građanin dobiti u akcijama.
- Već polovinom sledeće godine „Telekom“ će biti prvo preduzeće gde bi građani imali mogućnost i da na Beogradskoj berzi unovče akcije koje su dobili. Očekuje se da će 2009. godine to biti NIS, pa potom i EPS - najavio je ministar Dinkić.

Radnici kupuju uz popust
Mlađan Dinkić kaže da će zaposleni, ali i bivši radnici šest javnih preduzeća dobiti isti iznos besplatnih akcija kao i svi drugi punoletni građani.
- Međutim, ono što će biti stimulativno za sadašnje radnike javnih preduzeća i njihove penzionere je da će dobiti povlašćen status prilikom sticanja akcija van ovih besplatnih. To znači da će im biti omogućena kupovina akcija javnih preduzeća uz popust - kaže Dinkić.

Javna preduzeće Besplatne akcije:
NIS 15%
JAT 15%
EPS 15%
Telekom 15%
Aerodrom „Nikola Tesla“ 15%
Galenika 15%

Šta mislite o ovome?
Moje iskreno mišljenje je da su oštećeni radnici preduzeća...
:D
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/6/2007, 23:34

Ja mislim da sam ja oštećen pošto ja nisam mogao da dobijem akcije moje firme ni besplatno ni sa popustom.
Sad će mo da napravimo dan žalosti za radnike u javnim preduzećima. Pa oni su uvek imali najveće plate, imali najsigurnija radna mesta i imaju najbolju penziju.

(da, video sam smajlija)
Nazad na vrh Ići dole
Therkon
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Godina : 34
Localisation : BGD
Points : 4
Datum upisa : 10.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: ...   Besplatne akcije! Icon_minitime11/7/2007, 18:17

Tacno je sto se tice drzavnih firmi...
Malo je prestrogo ali je istina! Arrow
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/7/2007, 19:07

Kolika plata je za vas velika plata ?

T.J. Za koliko para biste obavljali koji posao i u kom javnom preduzecu ?

Cisto da vidim razmisljanja . :o
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/7/2007, 20:38

Veliku platu sam mislio u odnosu na ostale "obicne smrtnike". Znam da ni radnici u JP ne dobijaju (osim menedzmenta) cetvorocifren broj(u EUR), ali ipak imaju platu dosta iznad proseka.

Kakav posao i za koliku platu prihvatiti to zavisi od pojedinca. Puno zavisi od toga koliko je potrebno da se zaposli sto pre. Zavisi od trenutnog radnog mesta i zarade. Zavisi od znanja, skole cak i od radnog vremena.

A sta je velika plata to opet zavisi od trenutne zarade i od egzistencije.
Prihvatam bilo kakav posao u bilo kom JP-u za 4000EUR/mesec :)

Oglas:
Direktori JP-a ako neko od Vas prati ovaj forum onda moze slobodno da mi se obrati. :D
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/8/2007, 18:30

Mislim da gresis sto se tice velikih plata.

Prijatelj mi radi u Telekomu 20 god. sa SSS i ima 30k platu. Nije sef ali radi prilicno odgovoran posao.Koliko znam Telekom je jedina firma koja ne uzima pare iz budzeta vec ga samo puni.

primer 1. Kada je Sloba prodao Telekom 20%Grcima i 29% Italijanima pare su otisle jednim delom u budzet za penzije i finansiranje izbora a jednim delom na Kipar. Kad je Djiki ubedio Italijane da im Telekom vise netreba sami su se otkupili od Italijana.

primer 2. Za kupovinu Telekoma R.Srpske i ulazak mobilne u C. Goru podiknut je kredit u iznosu od 560m e. (ispravite me ako gresim) , a vratice ga Telekom.

Ko finansira Telekom ako ne njegovi radnici koji umesto da dele plate, pa kad ih ljudi pljuju da bude sa razlogom, isplacuju ono sto vlade zase*u.

Izvor: moj prijatelj.

Za ostala javna preduzeca ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Mc.Intosh
VIP
VIP



Broj poruka : 54
Points : -20
Datum upisa : 29.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/8/2007, 19:05

Verujem da Telekom zaradi pare i ne finansira se iz budzeta. Kao svaki monopol isto tako i Telekom se finansira iz nasih dzepova.
Nazad na vrh Ići dole
Therkon
Just looking
Just looking



Broj poruka : 7
Godina : 34
Localisation : BGD
Points : 4
Datum upisa : 10.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: ...   Besplatne akcije! Icon_minitime11/10/2007, 17:15

Ako je prosecja plata 24000...
Sve preko je odlicno...

Racunamo da covek ima fakultet...
U drzavnom preduzecu ima 30.000+...
To je dobra plata po mojoj nekoj proceni...Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/10/2007, 17:30

Ma gde??? Sa toliko ne moze ni u Nishu da se zivi... A ne u Bg...
Nazad na vrh Ići dole
svrco
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : -5
Datum upisa : 31.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/11/2007, 23:30

U Telekomu sa fakultetom imaju 50000+ a trideset + imaju sa srednjom skolom...
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/12/2007, 01:13

To je vec o.k
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/12/2007, 10:05

svrco ::
U Telekomu sa fakultetom imaju 50000+ a trideset + imaju sa srednjom skolom...

To sam i ja napisao, samo sam ostao "kratak" info za VSS.

Hvala za dopunu !
Nazad na vrh Ići dole
Sare
King
King



Broj poruka : 165
Points : -154
Datum upisa : 24.09.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/13/2007, 18:55

Svaki punoletni građanin Srbije, koji do sada nije ostvario pravo na akcije, dobiće određeni broj besplatnih akcija u svakom od šest velikih javnih preduzeća (NIS, EPS, Jat, Aerodrom, Telekom i Galenika), ali još nije poznato da li će dobiti po jednu, dve, pet ili više akcija tih preduzeća i da li će u svakom preduzeću dobiti isti broj akcija, saopštio je juče pomoćnik ministra ekonomije Nebojša Simić, na brifingu za novinare.
Ukoliko građani budu želeli da prodaju besplatne akcije, moraće da sačekaju da od prodaje većinskog paketa (u slučaju NIS i Jat ervejza) ili inicijalne javne ponude akcija preostala četiri preduzeća na berzi, prođe maksimalno šest meseci, ali koliki će taj rok biti odlučiće država za svako preduzeće pojedinačno. Prema Simićevim rečima, Nacrt zakona o besplatnoj podeli akcija naći će se ove nedelje pred Vladom, ali je već poznato da broj akcija koji će neko dobiti neće zavisiti od godina radnog staža. Pravo na akcije imaće punoletni građani i oni koji će postati punoletni do 31. decembra ove godine. Uslov je i da su do 30. juna ove godine stekli državljanstvo Srbije, kao i da u dosadašnjem procesu privatizacije nisu dobili akcije. Simić je naveo da još nije poznato kako će biti obavljena registracija građana koji imaju pravo na besplatne akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/13/2007, 18:59

Trebalo je ko ima minimum 5 god drzavljanstvo sto se mene tiche, ali pouzdano znam da bez intervencije niko nije dobio drzavljanstvo ko je predao u zadnjih godinu dana... Jos je moglo da ispadne da crnogorcima ponovo damo akcije a oni ih vec dobili u crnoj gori...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/15/2007, 01:10

Његова првобитна замисао, да запослени у јавним предузећима буду изједначени са 4,5 милиона грађана који у досадашњој приватизацији нису остварили право на бесплатне акције, као да је последњих дана мало „омекшала”. Јер, Динкић најављује да би запослени могли да по нижој цени купе и додатне акције, уз оне које ће им бесплатно припасти. Тај проценат укупног капитала могао би да буде, према садашњем предлогу, између два и четири одсто.

Овакав Динкићев предлог синдикати и запослени у јавним предузећима Електропривреде Србије, ПТТ-а, Железница, Телекома, НИС-а, дочекали су „на нож”, јер их актуелни министар, како тврде, на овај начин изједначује с обичним грађанима.

– Како могу бити исти они који су радили 30 и 40 година у неком јавном предузећу с онима који немају ни дана радног стажа – питао је на јучерашњој конференцији за новинаре Мирослав Јоксимовић, председник Синдиката Телекома Србије.


Dinkićev predlog obradovao tajkune
SINDIKATI VELIKIH JAVNIH PREDUZEĆA PRETE ŠTRAJKOM ZBOG BESPLATNIH AKCIJA I TVRDE:
Dnevnik - Četvrtak, 15. Novembar 2007.
Lideri Konfederacije slobodnih sindikata i sindikalnih organizacija više velikih javnih preduzeća odbacili su juče predlog Ministarstva ekonomije o podeli besplatnih akcija, nazvavši ga “populističkom predizbornom kampanjom”...
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/15/2007, 01:23

Ovo sto se tiche izbora vrlo je moguce... A sto se tiche radnika mnogo bi im bilo jos 15% na sta bi to licilo...

15% besplatno
15% (ono do 5000eur svi)
15% Njima
Ne ide, otislo bi u bescenje
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/16/2007, 14:09

Evo ih ovi bozjaci


http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-16-11-2007/soma-evra-i-za-lencuge



:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:


Ma nikom na kaju ne treba da daju, mi smo narod brdski, sjebace berzu posle prodavace po smesnim cenama P/B sigurno ide na 0,1
Nazad na vrh Ići dole
Sare
King
King



Broj poruka : 165
Points : -154
Datum upisa : 24.09.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/16/2007, 23:55

BEOGRAD, 16. novembra 2007. (Beta) - Predlogom srpskog Ministarstva ekonomije o podeli besplatnih akcija javnih preduzeća (JP), građani ne bi mogli da dobiju više od 300 evra, ocenio je danas član predsedništva Konfederacije slobodnih sindikata JP Miroslav Joksimović.

On je na konferenciji za novinare kazao da bi samo prodajom Elektroprivrede Srbije (EPS), Naftne industrije Srbije (NIS), Telekoma i Jat ervejza oko četiri milion građana, koliko se procenjuje da bi imali pravo na besplatne akcije, dobili maksimalno po 300 evra, a ne po 1.000 evra kako se pominje u javnosti.

"Građani koji će imati pravo na besplatne akcije, dobili bi po 1.000 evra samo ako bi se prodala javna preduzeća i još ostalih 460 velikih javnih sistema", objasnio je Joksimović i dodao da je to dugotrajan proces.

On je kazao da je prema predlogu zakona o besplatnoj podeli akcija JP, koji su sindikati uputili Skupštini Srbije još pre 10 meseci, predviđeno da zaposleni u JP, ali i građani koji bi imali pravo na akcije, dobiju po 200 evra po godini radnog staža.

"Prema predlogu koji se nalazi u Skupštini, manji broj građana bi dobio akcije, ali bi oni dobili mnogo više nego što bi dobili po modelu koji predlaže ministar ekonomije Mlađan Dinkić", kazao je Joksimović.

Dinkićevim predlogom, kakao je naglasio, jedno tročlano domaćinstvo sa punoletnim detetom bi ukupno dobilo oko 1.000 evra, dok bi, prema predlogu sindikata da samo roditelji imaju pravo na besplatne akcije, takvo domaćinstvo dobilo mnogo više, zavisno od njihovih godina radnog staža.

Joksimović je dodao i da će zatražiti od predsednika Skupštine Srbije Olivera Dulića odgovor zašto se predlog sindikata po kojem zaposlenima i penzionerima u JP pripada 15 odsto akcija i isto toliko ostalim građanima sa pravom na akcije, još nije našao u skupštinskoj proceduri, iako je prikupljeno oko 450.000 potpisa građana.

Predstavnici Konfederacije slobodnih sindikata najavili su danas da ako do utorka, 20. novembra, Dinkić ne razgovara sa njima, u četvrtak, 22. novembra, održati jednočasovni štrajk upozorenja u svim gradovima Srbije, koji će trajati od 12.00 do 13.00 uz poštovanje minimuma procesa rada.

Oni su najavili da će u štrajku učestvovati oko 150.000 zaposlenih u javnim preduzećima.

Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja priprema nacrt zakona o besplatnoj podeli akcija javnih preduzeća kojim bi građani besplatno dobili 15 odsto akcija u Naftnoj industriji Srbije, Jat ervejzu, Elektroprivredi Srbije, Telekomu, Aerodromu Nikola Tesla i fabrici lekova Galenika.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/17/2007, 02:45

Bez soma necu ni da cekam red za to
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/17/2007, 08:42

U pitanju je opklada a mozda neko od vas zna nesto vise o tome. Navodno je besplatne podele akcija vec bilo i o tome postoji i neki oglas u Politici od pre neku godinu gde je nudjeno da se svi koji imaju radni staz (valjda) prijave i dobiju akcije neke od kompanija koje su "nudjene" tim oglasom (pominju se hemofarm, progres...). Koliko znam prva podela besplatinih akcija ce biti tek po usvajanju zakona pa ne znam o cemu se ovde radi. Mozda neko od vas zna detalje ili barem da me uputi na neku arhivu ili link.

Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/17/2007, 09:19

@komsinica

Za vreme vladavive S.M.bilo je besplatne podele akcija.

Medjutim tih 90-ih,malo je ljudi znalo,sta su berza i akcije,tako da je i mali br.ljudi i iskoristio to pravo.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/17/2007, 10:30

@dejansss

Hvala na ljubaznom odgovoru.

Ako je u pitanju isti nick kao na susednom forumu onda samo mogu da kazem - gde bi nasoj, lepoj srbiji bio kraj da je vise ljudi kao sto je @dejansss...
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/17/2007, 11:11

Ako je to taj deki i ja se pridruzujem hvalama :sampion:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/17/2007, 11:25

dejansss ::
@komsinica

Za vreme vladavive S.M.bilo je besplatne podele akcija.

Medjutim tih 90-ih,malo je ljudi znalo,sta su berza i akcije,tako da je i mali br.ljudi i iskoristio to pravo.

Tačno... znam par faca koje su to i upisale.
Nazad na vrh Ići dole
Dejansss
Moderator
Dejansss


Broj poruka : 632
Points : 835
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/17/2007, 11:34

Hvala momci,pozdav.
Nazad na vrh Ići dole
buki1234
Just looking
Just looking
buki1234


Broj poruka : 33
Localisation : tu negde
Points : -20
Datum upisa : 10.10.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/17/2007, 22:22

milos86 ::
Ovo sto se tiche izbora vrlo je moguce... A sto se tiche radnika mnogo bi im bilo jos 15% na sta bi to licilo...

15% besplatno
15% (ono do 5000eur svi)
15% Njima
Ne ide, otislo bi u bescenje

Do 15 % radnicima
i 15% gradjanima
Bez onih 15% za kupovinu do 5000e
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Besplatne akcije! Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatne akcije!   Besplatne akcije! Icon_minitime11/18/2007, 01:12

E ma nemoj najbolje po meni 30% neka kupuju gradjani po diskontu
Nazad na vrh Ići dole
 
Besplatne akcije!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» EPS - besplatne akcije
» sopstvene akcije
» Chista egzotika
» Prodajem paket akcija Telekom Srbija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: