BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Porez na kapitalnu dobit

Ići dole 
+146
Momir
marjanovicgane
gogloee
Danijel.stanisavljevic.11
Dragan555
s.nikolić
Dragivoje
Floxed
Cucla
boban75
FatCat
MMcorp
Vesa
hund
Dejv7
mirjana mirjana
Big Brle
grimbugot
Ars Vivendi
xaraga
bonum.mm
Jaca
Jegulja
Cicija
toma.bader
Alonisos
sasanikolic
Mondo
philips1
cukicezar
pepermint
Zak10
MightyZ
Bobo011
milosmiljkovic
Folio
Roman Abramovich
vladica
goxi
Trade Now
Zile
arsen123
Ceras
MYSTIC021
Tenerife
toci1980
Big Mile
zekapeka
Nenadnenad67
yerba mate
Tomislav
Aria
Al Kapone
C R A Z Y
Luka1
Delboj
MHE kila(H)WATacina
Von Misha
boxxi
xxx27
trind
zveki
spainica
Dragan11
Ultrex
Bond
Matans
Frenky
Nena7
Skorpion
Mivanovic
Mister No
Bjekam23
Drag65
Smile
Voiceoflaw
Fmember
Marioss
Limited011
Pripravnik
011
Boranija
Zmark
Popaj
Steve McQueen
Taliano
Boby
Mistery 011
Ilija
Zalad
LUMTDZOS
Nauzika
Dragot
Nikolaj3
Sahbaz
Aleks
Mary
Fast
Kibicer
Dejansss
Bookmaker
Rogy
Brmbocla
Light
Aritmeticar
Prokuplje
Djuka
JelenaS
Banaćanin
EHHO
Bombica
Poštar
Dr.
Milica1
HUACHUMA
pepsiman
Skrab0fix
MarkoJTD
Ivan2211
sirGagy
Kupi akcije
NEBOJSAe
KRUSKA
prevarant
Kobe Bryant
iki
Friz
Paštrović
Maca
Sofke
GogaAna
Zorg
Greta
Teletrader
Posmatrač
Dusan
Sneki
odisej
Pendula011
Pijacar
Grlja
selena
BojanNS
Milos86
tigrovic
genijeurazvoju
150 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime3/31/2010, 10:54

Nabavna cena iz stava 1. ovog člana uvećava se indeksom rasta cena na malo od dana sticanja do dana prodaje, prema podacima republičkog organa nadležnog za poslove statistike, a u slučaju nepokretnosti i umanjuje po osnovu amortizacije, obračunate primenom proporcionalne metode po stopi iz nomenklature sredstava za amortizaciju.

Ovo je bitno ! Jer za period od preko jednog meseca se uvećava nabavna cena !
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime3/31/2010, 20:15

Cekaj a gde je stavka ovo sto su pricali ako drzis 3 godine ne placas porez?
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/1/2010, 07:42

Nabavna cena iz stava 1. ovog člana uvećava se indeksom rasta cena na malo od dana sticanja do dana prodaje, prema podacima republičkog organa nadležnog za poslove statistike
I sta sad ispada da cene na malo porastu 3% za 6 meseci a ja kupio akciju po ceni od 1000din. znaci ispada da sam je kupio kao za 1030din?
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/1/2010, 08:05

NEBOJSAe ::
Nabavna cena iz stava 1. ovog člana uvećava se indeksom rasta cena na malo od dana sticanja do dana prodaje, prema podacima republičkog organa nadležnog za poslove statistike
I sta sad ispada da cene na malo porastu 3% za 6 meseci a ja kupio akciju po ceni od 1000din. znaci ispada da sam je kupio kao za 1030din?
Baš tako ! Računa se rast cena na malo do dana prodaje i to je nabavna cena koja se računa pri odredjivanju kapitalnog dobitka !
Nazad na vrh Ići dole
NEBOJSAe
Member
Member
NEBOJSAe


Broj poruka : 583
Godina : 43
Localisation : NOVA PAZOVA
Points : 971
Datum upisa : 20.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/1/2010, 08:31

ZNACI NAMA MI ODGOVARALA NARAVNO UZ RAST CENA AKCIJA I JEDNA MANJA INFLACIJA. :D
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/1/2010, 08:38

Ne, jer sa inflacijom dinar potencijalno gubi vrednost, kao i kupovna moć tog novca od prodaje.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Poštar
Partner
Partner



Broj poruka : 29
Points : 21
Datum upisa : 10.10.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/1/2010, 13:28

NEBOJSAe ::
Nabavna cena iz stava 1. ovog člana uvećava se indeksom rasta cena na malo od dana sticanja do dana prodaje, prema podacima republičkog organa nadležnog za poslove statistike
I sta sad ispada da cene na malo porastu 3% za 6 meseci a ja kupio akciju po ceni od 1000din. znaci ispada da sam je kupio kao za 1030din?


A za akcije kupljene u toku 2006, 2007 ....????
Da li se uvećava nabavna cena i kako? :bounce: :bounce: :bounce:
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/1/2010, 15:17

Poštar ::
NEBOJSAe ::
Nabavna cena iz stava 1. ovog člana uvećava se indeksom rasta cena na malo od dana sticanja do dana prodaje, prema podacima republičkog organa nadležnog za poslove statistike
I sta sad ispada da cene na malo porastu 3% za 6 meseci a ja kupio akciju po ceni od 1000din. znaci ispada da sam je kupio kao za 1030din?


A za akcije kupljene u toku 2006, 2007 ....????
Da li se uvećava nabavna cena i kako? :bounce: :bounce: :bounce:

Isto važi za sve akcije od jan. 1994. znači nabavna cena x index rasta cena na malo !
Normalno što je duži vremenski rok od kupovine do prodaje veći je i index rasta cena na malo.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/6/2010, 15:41

Jel ovi strucnjaci uvazavaju provizije brokera i banke pri kupovini i prodaji akcija ili samo gledaju nabavnu i prodajnu cenu?
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/6/2010, 20:16

Ne uvažavaju provizije brokera i banke već samo gledaju nabavnu(uvećanu zarast cena na malo) i prodajnu cenu, tako da ispada da u osnovicu za porez ulazi i ono što zaradi brokerska kuća, CRHOV,banka i berza.

Više puta sam probao da na ovu nelogičnost ukažem u poreskoj upravi ali normalno bezuspešno ( kažu takav je zakon) !
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/6/2010, 20:25

A kada popunim obrazac gde upisujem nabavnu/prodajnu cenu, da li oni na tu upisanu nabavnu izracunavaju i dodaju rast cena na malo, ili se to podrazumeva da ja znam koliki je rast cena na malo i da sam sam to zaracunao u nabavnoj ceni?
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/6/2010, 21:13

1.popunjen obrazac PPDG-3
2.kopija potvrde o kupovini
3.kopija potvrde o prodaji
4.kopija lične karte

http://www.cekos.rs/index.php?page=972
--ovde u PDF-u imaš ovaj obrazac PPDG-3

probao sam više puta da dokumentujem pravu (stvarnu cenu) nabavnu i prodajnu uz pomoć izvoda iz banke, ali uvek je to po njihovom bila čista cena.

Prodajna broj akcija X cena na berzi ona iz potvrde od brokera (piše u potvdi o kupovini i to je ona suma pre odbijanja provizija)

Nabavna broj akcija X cena na berzi ona iz potvrde od brokera (piše u potvdi o kupovini i to je ona suma pre odbijanja provizija) uvećana za rast cena na malo

Možeš ti da pišeš koju hoćeš cenu kao nabavnu i prodajnu u PPDG-3 oni će uvek uzeti ovo gore navedeno.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime4/6/2010, 21:15

@GogaAna, hvala na detaljnom odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime11/5/2010, 10:10

A kakve su kosekvence za onog koji je trgovao cele godine, i ostvario kapitalni gubitak? A ne podnese ni jednu prijavu.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime11/5/2010, 10:38

pa neće biti oslobodjen poreze. Onog trenutka kad budu počeli strogo da kontrolišu
promet na berzi (a to će se desiti onda kada krene belex) gubitke koji nisu prijavljeni, oni neće uzimati u obzir.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime11/16/2010, 14:26

Kolege, treba mi vasa pomoc.

Od januara do danas sam uglavnom zatvarao pozicije sa gubicima, a neke i sa dobicima, ali manjim. Sada bih hteo da sve gubitke/dobitke prijavim PU, pa me zanima:

Da li ce mi priznati gubitke od januara, februara, pa sve do danas?
Da li ce mi praviti probleme sto gubitke nisam prijavljivao u roku od 15 dana od zatvaranja pozicije?


Nazad na vrh Ići dole
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime11/16/2010, 16:09

Meni nisu pravili probleme, po tom pitanju, na Vozdovcu.
Takodje sam pre neki dan gledao neka stara resenja i vidim da su racunali i porast cena na malo.

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
EHHO
Just looking
Just looking
EHHO


Broj poruka : 16
Godina : 40
Points : 52
Datum upisa : 12.10.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Porez na kapitalnu dobit/gubitak   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 09:37


Imam jedno pitanje...

Naime, krajem aprila sam podneo zahtev za utvrdjivanje kapitalnog gubitka, i krajem oktobra sam dobio Zapisnik gde je konstantovan gubitak u odredjenom iznosu

E sad, kako se blizi kraj godine, hteo sam da prodam par akcija, da nacnem ovaj gubitak kako mi naravno ne bih propao, a kako ovo prvi put radim imam i nejasnoce

Da li ja od Poreske uprave treba da dobijem i resenje o KG ili je ovaj zapisnik ustvari to

Ako je potrebno da dobijem resenje, kako onda postupiti, da li ja mogu da prodam tih par akcija da napravim KD pa da sa ovim zapisnikom podnesem ponovo zahtev za utvrdjivanje KD i nacinjanje ovog gubitka, koji ce se ponovo resiti sledece godine, ali sam ipak podneo zahtev o godini kada sam ostvario KG pa samim tim ne bi trebao da prestane da vazi

Za sta jos moze da se iskoristi KG?

Hvala svima unapred na odgovorima

Poz
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 09:44

Dobices resenje od PU sa kapitalnim gubitkom koji mozes iskoistiti u naredne 3 godine ,ti samo prodaj i napravi dobitak(naravno za svaku prodaju podnesi PPDG-3 obrazac) i oni to sami oduzimaju od gubitka.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
EHHO
Just looking
Just looking
EHHO


Broj poruka : 16
Godina : 40
Points : 52
Datum upisa : 12.10.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 10:11

KRUSKA ::
Dobices resenje od PU sa kapitalnim gubitkom koji mozes iskoistiti u naredne 3 godine ,ti samo prodaj i napravi dobitak(naravno za svaku prodaju podnesi PPDG-3 obrazac) i oni to sami oduzimaju od gubitka.

Znaci i ovaj zapisnik mi isto vredi, bez obzira sto nemam resenje

Da potvrdimo samo, znaci napravim dobitak kako bi ovaj gubitak naceo i kako bi mi vazio naredne 3 godine (jel su to skratili rok, znam da je bio 5 god), podnesem dokumentaciju u poresku, jel im i prilozim kopiju zapisnika uz PPGD3 obrazac i uz kopije naloga za kupovinu i prodaju?

Da resim ove nejasnoce pa da preko vikenda vidim sta da pustim na prodaju

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 11:19

Dobices resenje,ja im ne prilazem nista sem PPDG-3 i obavestenja o realizaciji kupovine i prodaje,gubitak je vec na tvojoj kartici i cim napravis dobit ,automatski se smanjuje za taj iznos.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
Banaćanin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 379
Datum upisa : 17.11.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 13:13

mala pomoc imam kapitalnu i dobit i gubitak u 2009 koji nece da mi obracunaju iako preovladjuje gubitak da li su u pravu
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 13:16

Jesu, te godine je bila obustavljena naplata poreza po osnovu kapitalnih dobitaka sve do 31/12/2009. Isto tako ne vazi ni kapitalni gubitak.
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 13:46

Samo da vam naglasim da iako je zakon jedan i jedinstven na teritoriji RS, poreske uprave od grada do grada se različito ponašaju i ne postupaju jedinstveno kad je u pitanju kap. gubitak, a tek o ažurnosti da utvrde kap. dobit ili gubitak ludilo tako je bar u Nišu + zaposleni sve neki polupismeni oni provereni partijski kadrovi blagi užas. udrimile
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 13:49

Stankos ::
mala pomoc imam kapitalnu i dobit i gubitak u 2009 koji nece da mi obracunaju iako preovladjuje gubitak da li su u pravu

Pa o tome je trebalo ranije da razmišljaš jer sam ja sve ono sa kap. dobitkom prodao do kraja 2009., a ono sa kap. gubitkom sam sačuvao baš zbog utvrdjivanja od 2010. :non:
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 14:48

Sto se tice azurnosti svuda je isto ,kasne po nekoliko meseci(PU ceka da statistika objavi rast cena na malo za mesec u kom je izvrsena transakcija),a bitno je samo predati prijavu na vreme najkasnije 15 dana od relizacije i eventualnu dobit uplatiti najkasnije 15 dana od dobijanja resenja(a ne zapisnika).
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 16:15

KRUSKA ::
Sto se tice azurnosti svuda je isto ,kasne po nekoliko meseci(PU ceka da statistika objavi rast cena na malo za mesec u kom je izvrsena transakcija),a bitno je samo predati prijavu na vreme najkasnije 15 dana od relizacije i eventualnu dobit uplatiti najkasnije 15 dana od dobijanja resenja(a ne zapisnika).

U Nišu je ažurnost takva da sam u novembru 2010. dobio rešenje za kap. dobit iz maja 2008. po stopi od 20% koja je važila u 2008., a imam bar još 3-4 transakcije koje su uradjene 2008. koje još nisu stigle na red. Iz 2010.su već ažurniji stigne za 3-4 meseca. A dok mi je mesto prebivališta bio Kruševac mesec za mesec, najviše 30 dana i to je to, stalni kontakt telefonom i izuzetno znanjem potkovani službenici koji na svako pitanje imaju odgovor.Kad sam promenio mesto prebivališta i samim tim i mesto za prijavu poreza pitao sam se da li se nalazim u istoj državi, jer su ovi Niški poreznici polupismeni... svadja
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 21:12

Stankos ::
mala pomoc imam kapitalnu i dobit i gubitak u 2009 koji nece da mi obracunaju iako preovladjuje gubitak da li su u pravu

Naravno da nisu upravu, traži da ti pismeno obrazlože zašto odbijaju da rade svoj posao.
Što se tiče KD i KG, meni je rečeno da će oni napraviti Rešenje o kapitalnom gubitku i posebno Rešenje o kapitalnom dobitku (2 različita Rešenja) Kada dobijem oba Rešenja, ili u slučaju da prvo dobijem Rešenje o kapitalnom dobitku, treba da im se javim i da podnesem Zahtev za poravnanje dobitka i gubitka. Znači ništa se ne dešava "automatski" nego treba podneti taj Zahtev.
I najvažnije: NIŠTA NE PLAĆATI!!! cekic

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 21:19

@GRETA

Ovo što si napisala je tačno, ali obrati pažnju na godinu 2009. koliko mi je poznato tada uopšte nisu obračunavali kap. dobit. Bili smo oslobodjeni ne sećam se od kada ali za sve transakcije do 31.12.2009. Mislim da za taj period nisu obračunavali kap. gubitak, i nismo bili u obavezi da podnosimo prijave za porez.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 21:24

upravu si GogaAna

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 23:48

Kakav bre zahtev za KG , svako resenje automatski povlaci staro pa ti pri sledecoj prodaji akcija obracunaju:

((prodajna cena*kolicina)-kapitalni gubitak)-(nabavna cena*koeficijent rasta cena na malo od momenta kupovine)=kapitalna dobit(if >0) ako je veca od 0*porez 10%
Ovo je jedini ispravan nacin obracuna poreza .
A za 2009 godinu nismo podnosili nikakve prijave


Poslednji izmenio KRUSKA dana 12/11/2010, 00:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
EHHO
Just looking
Just looking
EHHO


Broj poruka : 16
Godina : 40
Points : 52
Datum upisa : 12.10.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/11/2010, 00:02

Ma svuda su spori, ja sam zahtev za utvrdjivanje KG podneo aprila meseca, a dobio da krajem oktobra, i to sam iscupao neku vezicu da mi malo ubrzaju resavanje ovog predmeta rabbit

A resenje od dobijanja tog zapisnika jos nema, a tada su mi rekli da to ide brzo, ali malo sutra

Zato me je ovo malo zbunilo, nemam resenje pa nisam znao kako sada, a i prvi put radim ovo prebijanje

Tako da cu od nedelje da pustim nalog za prodaju, nakon realizacije normalno odmah nalog za kupovinu neke hartije, a podnesem sa tom realizacijom zahtev da mi ne propadne ovaj gubitak inace ima da cekic
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/11/2010, 00:09

kruška@ prenela sam onako kako mi je rečeno.

Ta poravnanja nisam nikada do sada radila, kako to zaista izgleda, videću
kad dobijem Rešenje. Verovatno tek u martu... @

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
KRUSKA
VIP
VIP
KRUSKA


Broj poruka : 789
Localisation : bg
Points : 1903
Datum upisa : 25.08.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/11/2010, 00:14

Prosto ,bas onako kako sam napisao,ja sam ih dobio mnogo puta ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=K1TUlNZd10s&feature=player_de
EHHO
Just looking
Just looking
EHHO


Broj poruka : 16
Godina : 40
Points : 52
Datum upisa : 12.10.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 3 Icon_minitime12/12/2010, 10:13

Stani, stani, ja sam sad tek procitao onaj tvoj post gde si naveo formulu za oporezivanje

Hoces da kazes da to ide ovako:

Npr imam 50.000,00 din gubitka po resenju

Sad prodam 10 akcija po 2000,00 din tj 20.000,din

Akcije sam kupio po npr 1.000,00 din i da kazemo da je stopa 1

Znaci u dobitku sam 10.000,00 din, porez je 10% tj 1.000,00 din bi trebalo da platim porez drzavi ali s obzirom da imam gubitak skinuce sa njega i ostace mi 49.000,00 na poreskoj kartici (ovako sam ja shvatio da bi trebalo, dok tvoja formula bi rekla drugacije tj ne povoljnije po nas, jer sto bi on meni skidao celu prodajnu sumu sa gubitka pa ako je predjem da tek onda platim dobit, pa plati se samo na razliku

Tako da ili nisi dobro postavio formulu, ili je ovo po meni neposten nacin

Nazad na vrh Ići dole
 
Porez na kapitalnu dobit
Nazad na vrh 
Strana 3 od 16Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći
 Similar topics
-
» Porez na kapitalnu dobit - da li redovno izmirujete?
» Porez na prihod od kapitala i porez na dobit pravnih lica
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Da li porez u Srbiji mora da se plat?
» POREZ NA PRENOS APSOLUTNIH PRAVA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: