BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Porez na kapitalnu dobit

Ići dole 
+144
gogloee
Danijel.stanisavljevic.11
Dragan555
s.nikolić
Dragivoje
Floxed
Cucla
boban75
FatCat
MMcorp
Vesa
hund
Dejv7
mirjana mirjana
Big Brle
grimbugot
Ars Vivendi
xaraga
bonum.mm
Jaca
Jegulja
Cicija
toma.bader
Alonisos
sasanikolic
Mondo
philips1
cukicezar
pepermint
Zak10
MightyZ
Bobo011
milosmiljkovic
Folio
Roman Abramovich
vladica
goxi
Trade Now
Zile
arsen123
Ceras
MYSTIC021
Tenerife
toci1980
Big Mile
zekapeka
Nenadnenad67
yerba mate
Tomislav
Aria
Al Kapone
C R A Z Y
Luka1
Delboj
MHE kila(H)WATacina
Von Misha
boxxi
xxx27
trind
zveki
spainica
Dragan11
Ultrex
Bond
Matans
Frenky
Nena7
Skorpion
Mivanovic
Mister No
Bjekam23
Drag65
Smile
Voiceoflaw
Fmember
Marioss
Limited011
Pripravnik
011
Boranija
Zmark
Popaj
Steve McQueen
Taliano
Boby
Mistery 011
Ilija
Zalad
LUMTDZOS
Nauzika
Dragot
Nikolaj3
Sahbaz
Aleks
Mary
Fast
Kibicer
Dejansss
Bookmaker
Rogy
Brmbocla
Light
Aritmeticar
Prokuplje
Djuka
JelenaS
Banaćanin
EHHO
Bombica
Poštar
Dr.
Milica1
HUACHUMA
pepsiman
Skrab0fix
MarkoJTD
Ivan2211
sirGagy
Kupi akcije
NEBOJSAe
KRUSKA
prevarant
Kobe Bryant
iki
Friz
Paštrović
Maca
Sofke
GogaAna
Zorg
Greta
Teletrader
Posmatrač
Dusan
Sneki
odisej
Pendula011
Pijacar
Grlja
selena
BojanNS
Milos86
tigrovic
genijeurazvoju
148 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorPoruka
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/3/2021, 09:02

marjanovicgane ::
Koliki je porez na kapitalnu dobit u Belgiji scratch

Da li Vama nešto znači prosta logika da je indeks Beogradske berze Belex 15 danas oko 730 a pre 15 godina je bio 1.000 što znači da su akcionari u proseku u gubitku za oko trećinu kapitala. 
U isto vreme u SAD je Dau Džons u krizi 2008. pao na oko 8.000 a sada je 30.700, ,dakle tu je bilo nekakve dobiti a tako je verovatno i u Belgiji. 
Otuda Vam je logika pogrešna jer razmišljate linearno i uopšteno. Kako će ljudi koji su doživeli ogromne gubitke na akcijama Agrobanke, Privredne banke, Metals banke, Univerzal banke da nadoknade te ogromne kapitalne gubitke? Kojim i kakvim kapitalnim dobicima kada ih nema? Otuda konkretne probleme u nas po ovom pitanju treba tretirati primereno našoj situaciji a ne pozivajući se na npr. Belgiju.  Oni imaju berzu 500 godina.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/3/2021, 09:49

Dragivoje ::



Da li Vama nešto znači prosta logika da je indeks Beogradske berze Belex 15 danas oko 730 a pre 15 godina je bio 1.000 što znači da su akcionari u proseku u gubitku za oko trećinu kapitala. 
U isto vreme u SAD je Dau Džons u krizi 2008. pao na oko 8.000 a sada je 30.700, ,dakle tu je bilo nekakve dobiti a tako je verovatno i u Belgiji. 
Otuda Vam je logika pogrešna jer razmišljate linearno i uopšteno. Kako će ljudi koji su doživeli ogromne gubitke na akcijama Agrobanke, Privredne banke, Metals banke, Univerzal banke da nadoknade te ogromne kapitalne gubitke? Kojim i kakvim kapitalnim dobicima kada ih nema? Otuda konkretne probleme u nas po ovom pitanju treba tretirati primereno našoj situaciji a ne pozivajući se na npr. Belgiju.  Oni imaju berzu 500 godina.

Zanima me ova akcija 
https://www.investing.com/equities/telenet-group-hldg 
pa sam hteo da proračunam dividendni prinos.... Naknadno sam saznao da je porez na dividendu u Belgiji 30%. 

Što se tiče gubitaka na belexu šta da vam kažem .... žao mi je.... Srećom po mene nismo tada u selu imali internet pa nisam trgovao na berzi pre 2008 godine.   Da sam trgovao.... onako mlad i neiskusan (na osnovu trejderskih analiza bez zalaženja dublje u makroekonomiju) ko zna kolike bi gubitke popušio..... 

Naknadnim analizama sam utvrdio da je BELEX u periodu od 2000 do 2008 bio jedan o tri berze sa najvećim rastom a onda je 2008 godine pao preko 90% i nikada se nije oporavio. Drugi veći i jači su se oporavili vrlo brzo a mi smo tu gde smo.

Moje lično mišljenje je da nema oporavka dok ne uđe strani kapital i fondovi. Da bi se to desilo potrebno je trgovinu podići na najmanje 10 miliona $ dnevno. Dok se to ne desi, mislim da oporavka neće biti.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/13/2021, 02:04

Danas sam dobio priznanje za kapitalni gubitak 740000 i na druge dve akcije dobitak 340000. U rešenju mi priznaju da ne moram da platim porez na tih 340000 i oduzimaju taj iznos od sume kapitalnog gubitka. Pa sad ostaje da mogu da iskoristim još 400000 gubitka za prebijanje sa nekim narednim dobitkom. Nije mi jasno zašto oduzimaju celokupni iznos kapitalnog dobitka od gubitka? Zar ne bi trebalo samo 15% od 340000 koliko bi pripalo državi, da mi oduzmu od 740000 odnosno 51000 dinara? I da mi ostane 689000 za eventualno dalje prebijanje poreza na kapitalnu dobit?
Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/13/2021, 05:03

Tako je i kod mene. Gleda se ukupan prihod za jedno polugodište. Kod tebe je gubitak veći od dobitka. Nemaš dobit za oporezivanje. Preostali iznos ostaje ti za prebijanja u narednim godinama. 

Meni je rešenjem određen porez koji moram da platim, a iznos kapitalnog gubitka ostaje za prebijanja u narednom periodu. Prvo sam napravio napravio gubitak, a kasnije imao dobit. Gubitak je ostao za kasnija prebijanja, a dobit je oporezovana.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/13/2021, 10:57

Jasno mi je da su oduzeli gubitak od dobitka. Ali zar nisu trebali da od dobitka oduzmu samo 15% iznosa gubitka? Zvaću poresku prvog radnog dana. Još sam jutros detaljno pogledao. Uspeli su da mi knjiže dobitak od 340000 umesto 240000. Sad moram da platim i taksu na žalbu skoro 2000. Nju verovatno nigde neće nadoknaditi?
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/13/2021, 11:41

Gubitak se prebija dobitkom i razlika (ako je pozitivna) se oporezuje 15%.Moguce je da su ti obracunali veci dobitak nego sto si ocekivao zato sto oni ne obracunavacu i prozije koje si platio kad si trgovao.
Male su ti sanse  sa zalbom

Bobo011 and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/13/2021, 11:56

Dragane, ne verujem da će ti naplatiti 2000 dinara. Meni su uvek pre rešenja davali na uvid zapisnik sa podacima ( utvrđenim iznosima ) na osnovu kojih izdaju rešenje. I uvek su mi davali rok da proverim podatke sa zapisnika. Bilo je situacija da se zapisnik ispravlja, i da mi ga ponovo pošalju na odobrenje. Rešenje se donosi posle moje saglasnosti na zapisnik. Juče sam mejlom potvrdio da je zapisnik u redu u toku sledeće nedelje očekujem rešenje. 

Gubitak ti je veći od dobitka. Tako si poslovao u drugoj polovini prošle godine. Nemaš prihod koji može da se oporezuje. Gubitak je veći. Kada sam imao gubitak na akcijama IKRB mislio sam da je tako kako ti kažeš. Bilu su jako korektni i proveravali su više puta. Pokušaću da pronađem mejl gde su mi objasnili postupak prebijanja. I kod tebe je tako urađeno. 

Na kraju, oni su meni nudili da platim porez na dobitak, a da ceo iznos kapitalnog gubitka ostavim za kasnija prebijanja. I opet bi bilo isto. 

Imaš pravo da se žališ zbog pogrešno obračunatog dobitka. Meni su objasnili da obračun  radi kopjuterska aplikacija. Moguće je da su pogrešno uneli podatke sa prijave.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/13/2021, 12:56

Nikolaj znam da ne obračunavaju provizije, nisam ih ni ja računao. S obzirom da se radi o trgovanju sa samo 2 akcije a ukupno 3 transakcije toliko je očigledna njihova greška u obračunu da ni digitron ne treba. A jasno piše rok za žalbu je 15 dana, taksa na žalbu je 1970 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/13/2021, 14:28

Dragan555 ::
Nikolaj znam da ne obračunavaju provizije, nisam ih ni ja računao. S obzirom da se radi o trgovanju sa samo 2 akcije a ukupno 3 transakcije toliko je očigledna njihova greška u obračunu da ni digitron ne treba. A jasno piše rok za žalbu je 15 dana, taksa na žalbu je 1970 dinara.
Ako je tako, najbolje je da odes licno i razgovaras pre nego sto podneses pismenu zalbu

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/13/2021, 15:55

Ja sa mojim poreznicima imam drugih problema.Vise od tri godine nisam dobio ni jedno resenje,a podneo sam 5-6 prijava.Navodno nemaju "radnu snagu",nekoliko sluzbenika se promenilo na tom mestu,a jedan od njih mi je rekao da moze da se desi da to zastari.A je se bas toga i bojim-ne bi voleo da mi gubici zastare posle 5 god.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime1/19/2022, 22:05

Kveščn?
Greškom sam zaboravio da predam poreskoj neke prodaje HOV na BB iz 2016 kao fizičko lice.
U tom momentu porez na KD bi bio oko 60.000RSD.

Da li da prijavljujem? U tom slučaju da li će mi naplatiti zateznu kamatu?
Da li to zastareva i koji su rokovi zastarevanja?
Nisam dobio nikakvu opomenu ili sl.

Hvala!

_________________
"Ko izgubi dobitak dobije gubitak."
Nazad na vrh Ići dole
Danijel.stanisavljevic.11
Just looking
Just looking
Danijel.stanisavljevic.11


Broj poruka : 13
Points : 99
Datum upisa : 28.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime1/19/2022, 22:35

Pravo Poreske uprave na utvrđivanje poreza zastareva u roku od pet godina od prvog dana naredne godine od godine u kojoj je trebalo utvrditi porez, odnosno sporedno poresko davanje. To znači da ako je porez trebalo, na primer, utvrditi u 2015. godini, rok zastarelosti počinje da teče od 1. januara 2016. godine, a zastarelost nastupa istekom 31. decembra 2020. godine.


Izvor: https://www.paragraf.rs/edokumenti/poreski/prestanak-poreske-obaveze-zastarelost-otpis-poreza.html

_________________
There are known knowns; there are things we know that we know.
There are known unknowns; that is to say, there are things that we now know we don't know.
But there are also unknown unknowns – there are things we do not know we don't know



United States Secretary of Defense, Donald Rumsfeld, February 2002
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime1/20/2022, 15:49

Danijel.stanisavljevic.11 ::
Pravo Poreske uprave na utvrđivanje poreza zastareva u roku od pet godina od prvog dana naredne godine od godine u kojoj je trebalo utvrditi porez, odnosno sporedno poresko davanje. To znači da ako je porez trebalo, na primer, utvrditi u 2015. godini, rok zastarelosti počinje da teče od 1. januara 2016. godine, a zastarelost nastupa istekom 31. decembra 2020. godine.


Izvor: https://www.paragraf.rs/edokumenti/poreski/prestanak-poreske-obaveze-zastarelost-otpis-poreza.html

Pošto ja nisam predao poresku prijavu, nisu mogli ni da mi razrežu porez?
Da li i tu zastareva moja odgovornost - prekršajna, krivična?

Da ne bude zabune, porez treba da se plati, kamo sreće da ga što više plaćamo ovim povodom.

Hvala!

_________________
"Ko izgubi dobitak dobije gubitak."
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/16/2022, 07:37

gogloee ::



Pošto ja nisam predao poresku prijavu, nisu mogli ni da mi razrežu porez?
Da li i tu zastareva moja odgovornost - prekršajna, krivična?
Predlažem da pitate Trbojevića i obavestite nas.
https://www.youtube.com/watch?v=RFqb8f5tis4&t=23s
Nešto je malo pričao u ovom videu.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime2/16/2022, 09:33

Ako nisi prijavo, mozes samo da cekas, pa ako te se sete, sete, ako prodje 5 god. nema vise poreza.
To se desava jer nemaju bas potpunu evidenciju.
Vec se desavalo da prodje 5 god. i da se poreska ne javi i cela stvar zastari...

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Miros Lav
Just looking
Just looking



Broj poruka : 33
Points : 157
Datum upisa : 30.01.2013

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime12/16/2022, 08:29

Kao radnik Nis-a dobio sam besplatne akcije.Kasnije sam dokupljivao akcije i na njima imam gubitak.Kada bih prodao sve akcije koliko bih trebao da platim porez na besplatne akcije ?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime12/23/2022, 23:55

Koliko sam razume, ne treba nista da platis...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime3/21/2023, 16:04

Da li kod poreza na KD i KG moraju da se izdaju rešenja po starosti prijava ili može da se desi slučaj da se najpre izda rešenje za prijavu koja je 6 meseci ili godinu dana kasnije podneta?

Da li je to regulisano u nekom i kojem zakonu?
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime3/21/2023, 23:59

Druže, ništa tu nije striktno. Njihova evidencija je nepotpuna i šta stignu to pišu.

Meni je pre nekoliko godina stigao poziv od poreske i pokazalo se da nisam platio porez za nekih 5-6 akcija neke firme. Ja sam im rekao da je to minorni prekršaj malog akcionara (kao bajagi radnika te firme) i da treba da jure velike igrače poput Danka Djunića a da se manu sirotinje.... od
I dodao sam da bi bilo korektno da puste da to poresko potraživanje zastari... i gle čuda (!!!!) više nikad me nisu zvali....

Dakle oni ne idu po datumu prispeća već šta im padne u ruke i šta imaju, jer nemaju sve!

Ne daj se Ines- Dragivoje !!! ajkula

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”

Dragivoje likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragivoje
Our family
Our  family



Broj poruka : 248
Points : 696
Datum upisa : 03.06.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime3/22/2023, 08:33

Hvala Momire na informaciji.

Meni su izdali rešenje u februaru 23 gde sam imao i porez da platim i veliki kapitalni gubitak. Porez sam platio i sada su trebali da mi izdaju nova rešenja za dve ranije prijave od ove za koju sam već dobio rešenje, uradili mi zapisnik, sve kako treba i sada mi kažu da ne može da se izda rešenje jer moraju prvo da obrade starije prijave i kažu da je to po zakonu. 

Zanima me da li je i gde to u zakonu precizirano da se prijave moraju obrađivati po starosti, desi se da neki referent izda prvo rešenje za noviju prijavu, neke prijave se zature i kasnije obrade i slično.
Nazad na vrh Ići dole
Alinakazan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 30
Datum upisa : 24.07.2023

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime7/24/2023, 22:17

Имао сам губитак на акцијама у првој половини 2021.  Нисам на време поднео декларацију ППДГ-3Р.  Могу ли сада да поднесем ову ППДГ-3Р декларацију да бих добио одлуку о губитку?  могу ли ме казнити?  Имам само губитак, немам профит!
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime7/25/2023, 19:04

Nemas nikakve obaveze....
Ako ti bas treba potvrda o gubitku, trazi je.
Ali ne razumem cemu bi ti ona sluzila ako imas samo gubitke.
Nazad na vrh Ići dole
Alinakazan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 30
Datum upisa : 24.07.2023

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime7/25/2023, 19:11

Ово ми је потребно да бих искористио губитак за смањење пореске основице текуће године.  сада имам профит, а може се смањити старим губицима.  Па размишљам да ли је сада могуће поднети 2 декларације: за 2021. и 2023. годину.  и да ли ће бити казне за то што је стара декларација поднета касније ...
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 834
Points : 1945
Datum upisa : 10.01.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime7/25/2023, 23:50

prvo si rekao da imaš samo minus, a sad da imaš i dobitak? love3

Pa teraj to, nisi ni u kakvom prekršaju... ako ne reaguješ nećeš ni imati nikakvu korist.

EDIT: Hajde malo kliknite na reklamice s desne strane ekrana!!!
Dobro je to za Forum.
Mod. D.
Nazad na vrh Ići dole
Alinakazan
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 30
Datum upisa : 24.07.2023

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime7/26/2023, 06:15

Вероватно нисам јасно објаснио.  2021. године дошло је до губитка.  а у 2023. добит.  Није поднета пореска пријава за 2021.  а сада хоћу да смањим пореску основицу 2023. да бих плаћао мање пореза.  али можете ли и даље да поднесете своју пореску пријаву за 2021.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 941
Points : 2022
Datum upisa : 10.09.2018

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime7/26/2023, 09:16

Alinakazan ::
Вероватно нисам јасно објаснио.  2021. године дошло је до губитка.  а у 2023. добит.  Није поднета пореска пријава за 2021.  а сада хоћу да смањим пореску основицу 2023. да бих плаћао мање пореза.  али можете ли и даље да поднесете своју пореску пријаву за 2021.

Sigurno može. Ja imam aplikaciju e-porezi i postoji opcija za zakasnele poreske prijave.

Što se tiče kazni najbolje je da odete u poresku upravu i raspitate se informativno kod poreskog inspektora. Po mojoj nekoj percepciji vrlo je verovatno da u vašem slučaju neće biti nikakvih kazni. kafa
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime7/26/2023, 10:52

Alinakazan ::
Вероватно нисам јасно објаснио.  2021. године дошло је до губитка.  а у 2023. добит.  Није поднета пореска пријава за 2021.  а сада хоћу да смањим пореску основицу 2023. да бих плаћао мање пореза.  али можете ли и даље да поднесете своју пореску пријаву за 2021.
При пријави пореза имаш поље у којем се пријављују претходни губици. Пошто ти немаш решење о претходном губитку не можеш сада ни да га пријавиш да би ти се узео у обзир за пребијање са добитком за 2023.
Друга ствар, ако сада пријавиш и 2021 и 2023, ко зна када ће они то обрадити, и постоји вероватноћа да прво обраде 2023, па тек после 2021.
У сваком сличају тај губитак, када добијеш решење, можеш да искористиш у наредних 5 година.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 538
Points : 1137
Datum upisa : 18.12.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime8/22/2023, 18:26

Da li neko zna koliki je porez za prodavca kada proda zemljište koje je posedovao duže od 30 godina?
Plaća li prodavac neki porez?
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime8/23/2023, 16:31

Prodavac ako je bio u posedu, tj. bio vlasnik duze od 10 god. placa samo 2,5% od prodajne cene kao porez na prenos apsolutnih prava.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime10/26/2023, 18:51

У решењу за порез стоји да се жалба таксира са 2340 динара. Ако се испостави да је жалба оправдана и усвоји се, да ли враћају тај износ?
Мислим, ако не враћају, они могу увек да греше (а код мене често греше, чак и после приговора на записник) и стално да наплаћују таксу.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 268
Points : 996
Datum upisa : 24.11.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 15 Icon_minitime10/27/2023, 10:39

Drzava ne vraca pare...nije predvidjeno zakonom...zvuci kao sala,ali je istina...to je objasnjenje koje sam jednom prilikom dobio od jednog sluzbenika u opstini  udrimile
Istina je da cesto grese,ali posle prigovora uglavnom se sve resi...nikad nisam placao taksu...mislim da sve zavisi od toga kakva je osoba poreznik...u mojoj opstini je prosle godine dosla zena koja je toliko ljubazna ,da sam je birao ne bi bolju nasao Porez na kapitalnu dobit - Page 15 1f600

hund and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
 
Porez na kapitalnu dobit
Nazad na vrh 
Strana 15 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Similar topics
-
» Porez na kapitalnu dobit - da li redovno izmirujete?
» Porez na prihod od kapitala i porez na dobit pravnih lica
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Da li porez u Srbiji mora da se plat?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: