BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Ići dole 
+90
Limited011
FatCat
beljic100
Zmark
Dragan11
Karlo
Nikollla
Kobe Bryant
adamm
Bond
draggon
Bojjan
Ivan2211
Aleks
Tom80
trind
Zeljko
Zrimi
Drasko
Bochek
Joca
Fmember
JMBR
BojanNS
zekapeka
Folio
MIlanNoviSad
Zexx
Aritmeticar
Voiceoflaw
flyer
Zeljko321
Motika
Sutra
philips1
Dragivoje
Dalaj Lama
Boza Belex
mr Bean
Dr.
Gocili
malecki
Fast
boban75
gaggii
Jovan I
Friz
Sahbaz
vladimir85
Al Kapone
Zwiebel
Ceras
LUMTDZOS
Popaj
Momir
Boranija
Roman Abramovich
tandaric
Teletrader
Jaca
Trade Now
Maca
Ars Vivendi
pepermint
gogloee
Sasuolo
Racunarko
vladimir1976
ivvan
Sneki
Fokus
MilanR
MORNAR
Dragot
Dragan555
Taliban
Jerry Springer
capriolo
Smile
MYSTIC021
Aca kurbla
Big Mile
Strbac
Tenerife
Frenky
Red max
govedinho
Taliano
Vladulns
Urosk
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/2/2015, 09:10

Sutra
Sto se tice dividende za ovu godinu jos uvem moze da se ode u CG na more tu se slazem .Sledece godine od dividende ce se ici u pozoriste tako mi deluje maksimalna dividenda ce biti 20 din strani fondovi vec sada slabo kupuju niis a sledece ce jos manje tako da ce biti tesko sedeti u niis-u .Kamatne stope na dolar ce ici gore sigurno ove godine a koliko ce ojacati dolar videcemo a da cemo se nacekati da vidimo niis na 1000 din ili na crvenu to hocemo . kafa Ako dolar ojaca puno prema euru onda se treba pozdraviti sa ovom akcijom .Moje misljenje nikakav savet drugima .
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/2/2015, 10:11

Momir ::
Otkud tave crne vesti?
Kristalna kugla ili priželjkuješ takav scenario?

Kristalna kugla ili sagledavanje realne situacije. Koliko ljudi koji mozda i nisu radili ali su primali platu u svojim preduzecima ce ostati bez primanja? I za ovo cemo do jeseni da sacekamo da vidimo ko je bio u pravu. Pesimisto ako mislis da ce Euro da ojaca na 1-.25-1.3 a ceo svet ocekuje cak i Dojc Banka da ce se izjednaciti onda si veliki Optimista. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/2/2015, 17:18

Odmah gubiš opkladu, danas, sad, ovde...
Ko da pokrene te "mase"? DS - dobra šala!
Ili Radulović titanik
Saberi se malo, možda i bude nekih izlaska na pruge kao sad radnici IMR-a, ali to ništa neće značiti.
I u Nemačkoj štrajkuju, vozovodje, obdaništa, piloti... i šta se desilo?

Zapamti: U Srbiji NIKADA ni pre ni posle rata, NIKADA nije uspeo ni jedan generalni štrajk, čak ni u jednoj jedinoj grani privrede...
Čak ni taj toliko izvikan štrajk advokata u suštini ništa nije done advokatima, samo je izazvao medijsku pažnju i odlaganja sudjenja...

Dakle: imam pivo od tebe - javi kad da se sretnemo da ga popijemo? piju
Forumaši su se do sada uvek sastajali u kafani "Poslednja šansa" (figurativno) ali valjda znaš gde je to....

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/3/2015, 03:05

Kolega Dragan555, cenim tvoju iskrenost glede neiskustvu na berzi, vidim da čak ni sve cake sa sajta Beleksa nisi ukapirao a da ne pominjem ostale linkove CRHOV itd....

Evo ti nešto iz čega ćeš mnogo toga naučiti: FITO!!
Pogledaj malo na toj temi šta se piše i pogledaj cenu od pre 3 meseca (pominjala sam da neko pumpa akciju, a nisam znala neke stvari) i kako se posle cena razvijala, a onda dobro pazi šta će se desiti posle preseka i mnogo ćeš toga naučiti...
Važi i za ostale "novajlije".

A NIIS? Da mi ne bi brisali post zbog spama, NIIS će da tavori....

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/3/2015, 11:55

Danas ipak ima kupaca koji hoce da dobiju dividendu kapa Samo je pitanje dokle moze gore?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/3/2015, 13:17

Sneki ::
Kolega Dragan555, cenim tvoju iskrenost glede neiskustvu na berzi, vidim da čak ni sve cake sa sajta Beleksa nisi ukapirao a da ne pominjem ostale linkove CRHOV itd....

Evo ti nešto iz čega ćeš mnogo toga naučiti: FITO!!
Pogledaj malo na toj temi šta se piše i pogledaj cenu od pre 3 meseca (pominjala sam da neko pumpa akciju, a nisam znala neke stvari) i kako se posle cena razvijala, a onda dobro pazi šta će se desiti posle preseka i mnogo ćeš toga naučiti...
Važi i za ostale "novajlije".

A NIIS? Da mi ne bi brisali post zbog spama, NIIS će da tavori....
Uvek zahvalan na savetima, misljenju i usmerenjima na forumu koje dobijem od iskusnih clanova a posebno onih ciji su se saveti i procene kretanja berze ili neke akcije pokazale kao tacne. Maca u pravu si mislim da sam prenaglio bez novih ljudi od te price nema nista. Pivo moze i kad sam na dijeti-trazim dijatalan jelen pa sta donesu od Mada...Strajk advokata kao i taksista svojevremeno je pokazao jednu stvar. Kad se gradjani udruze uvek su jaci od vlasti. Jer ako se secas hteli su da im uvedu fiskalne kase i nisu uspeli. Problem kod obicnih radnika je sto im lako ubace nekog trojanskog konja u vidu vodje sindikata. A NIIS pa eto citacu FITO i praticu sta ce se posle preseka desavati. Moja procena pad ispod 650 dinara. Ali cekam da vidim da li i koliko gresim. Sneki hvala na savetima sesir
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/4/2015, 06:27

Svasta se procita na ovom forumu. Pad ispod 650 din. Po tome, izgleda da ce u stecaj udrimile
Pa radije bih uzeo Fito na ovim cenama nego Nis na 600. Jeste ovo spam, ali I drugima se svasta tolerise.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/4/2015, 13:00

Nemoj odmah da se ljutiš ajkula čovek ima kristalnu kuglu....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/4/2015, 16:24

ima tu raznih lupanja na ovoj temi[rusi prodaju svoj deo u nisu  naftna industrija srbije prodaje svoj deo u vetroparku ],  kolega kaze pad ispod 650 pa normalno cim bude presek za dividendu. pitanje je koliko ce brzo  na nivo 700. mislite o tome
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/5/2015, 08:47

Kuglu nemam ali pravo na svoje misljenje imam. Dosta faktora ide u prilog tome. Dolar jaca u odnosu na Euro i predvidjaju mu dalji rast u odnosu na Euro a za to nedostaje samo da Jellen objavi da FED dize kamatne stope. Cena nafte pada a kako Dolar bude jacao a proizvodnja nadmasuje potraznju padace jos. Situacija u Ukrajini naravno nema veze sa NIIS i ni na koji nacin ne moze da utice na cenu ove vecinski ruske firme i Rusi ni na koji nacin ne mogu da nastete NIIS bez obzira na sada vec otvoreno okretanje ledja Rusima (sto me raduje). A jel mgu knjigovodje da umanje dobit  pa da nema dividende? Pa meni je osrednji knjigovodja uvek stelovao nulu dobitaka a kakve majstore oni imaju u NIIS? I opet kazem sve to je samo moje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/5/2015, 09:02

Uvek me povuce polemika. Izvinjavam se bice kako vi kazete jer je vase misljenje jedino ispravno a ostali imaju kuglu.
Nazad na vrh Ići dole
MIlanNoviSad
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 60
Datum upisa : 09.08.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/5/2015, 09:53

Dragan555 ::
Kuglu nemam ali pravo na svoje misljenje imam. Dosta faktora ide u prilog tome. Dolar jaca u odnosu na Euro i predvidjaju mu dalji rast u odnosu na Euro a za to nedostaje samo da Jellen objavi da FED dize kamatne stope. Cena nafte pada a kako Dolar bude jacao a proizvodnja nadmasuje potraznju padace jos. Situacija u Ukrajini naravno nema veze sa NIIS i ni na koji nacin ne moze da utice na cenu ove vecinski ruske firme i Rusi ni na koji nacin ne mogu da nastete NIIS bez obzira na sada vec otvoreno okretanje ledja Rusima (sto me raduje). A jel mgu knjigovodje da umanje dobit  pa da nema dividende? Pa meni je osrednji knjigovodja uvek stelovao nulu dobitaka a kakve majstore oni imaju u NIIS? I opet kazem sve to je samo moje misljenje.

Moraš se malo apdejtovati u vezi dolara. Izmenila se situacija.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/5/2015, 10:31

Stvarno se izmenila? Ako gledas period koji tebi odgovara onda jeste. U ovom trenutku 1.125 Ne znam koji period pamtis? Mozes da se setis 1.05 a mozes i 1.39
Nazad na vrh Ići dole
MIlanNoviSad
Just looking
Just looking



Broj poruka : 22
Points : 60
Datum upisa : 09.08.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/5/2015, 14:56

Dragan555 ::
Stvarno se izmenila? Ako gledas period koji tebi odgovara onda jeste. U ovom trenutku 1.125 Ne znam koji period pamtis? Mozes da se setis 1.05 a mozes i 1.39
Globalno se sentiment izmenio. Vodi se takozvani valutni rat već duže vreme. ECB se poslednja uključila u njega. Onaj ko sada podigne kamatne stope gubi, tj njegova ekonomija, jer će valuta ojačati tamo gde su kamatne stope visoke. Zato FED neće reagovati, pogotovo jer se vodi fundamentalnim makroekonomskim veličinama, koje nisu sjajne. Mislim ( nisam siguran ) da su smanjili i prognozu rasta GDP - ja u SAD-u. 

U principu USD je završio svoj " rally" koji je trajao oko 1G. Što je pozitivan pokazatelj za NIIS. Danas/sutra će se znati šta će trend oko nafte, OPEC se sastaje danas u Beču. S obzirom da se zaoštrava u UK cena će se vratiti na niže nivou od ovih sadašnjih ( čitaj Saudijci i SAD će nastaviti da "dave" Rusiju ). Interesantan je grafik USDRUB, čim zapuca u UK RUB krene da pada. Prvo gledam taj par pa vesti za UK.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/5/2015, 23:46

@MilanNoviSad
U principu se slazem sa svim sto je napisano, s tim da sam misljenja da ce USD tesko na dole, dok se ne resi situacija oko Grcke.

Malo je spam...
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 994
Points : 2799
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/6/2015, 16:07

https://www.aikb.net/t311p748-kurs-eur-rsd#141782

BTW mislim da Saudijci dave USA a ne Ruse...
Kod nafte se cini mi se radi o borbi da za trziste, zato i Rusi i OPEC povecavaju proizvodnju.
Ameri su dozvolili izvoz svoje nafte i sad svi gledaju da im onemoguce da osvoje ni % trzista...

Neki nisu dobro pratili: princ iz Dubaija (u ime Sudijaca) je pre ovog pada nafte posetio Moskvu. Slucajno?
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/8/2015, 10:34

Ako moze neko da napise na kojim cenama su otpori unapred Hvala !
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/8/2015, 16:55

Frenky ::
Ako moze neko da napise na kojim cenama su otpori unapred Hvala !

od ili 89

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/9/2015, 11:17

Dali neko prati ovu akciju ima li neki komentar na cenu trenutnu ?
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/9/2015, 11:39

Koliko racunam, sutra je poslednji dan za trgovinu ako neko zeli dividendu, a s obzirom na to i ne vidim neku guzvu na ulazu, pre ce biti da je na izlazu
Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/9/2015, 13:52

Zeljko321 ::
Koliko racunam, sutra je poslednji dan za trgovinu ako neko zeli dividendu, a s obzirom na to i ne vidim neku guzvu na ulazu, pre ce biti da je na izlazu

Danas. Sutrašnje trgovanje se saldira u ponedeljak, a presek je u subotu!
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/9/2015, 22:09

Ivan2211 ::
Zeljko321 ::
Koliko racunam, sutra je poslednji dan za trgovinu ako neko zeli dividendu, a s obzirom na to i ne vidim neku guzvu na ulazu, pre ce biti da je na izlazu

Danas. Sutrašnje trgovanje se saldira u ponedeljak, a presek je u subotu!
cini mi se da je presek 15 -og
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/9/2015, 22:15

Zeljko321 ::
Ivan2211 ::


Danas. Sutrašnje trgovanje se saldira u ponedeljak, a presek je u subotu!
cini mi se da je presek 15 -og
Izvinjavam se, ipak je 13-og, danas je ipak bio poslednji dan za ulazak ili obrnuto
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/9/2015, 23:34


Frenky ::
Ako moze neko da napise na kojim cenama su otpori unapred Hvala !
Pokusacu ukratko da ti objasnim tako da mozes i sam da odredis za ubuduce.
1. Vrhovi su otpori, dna su podrske.
2. Prvi otpor u uzlaznom trendu je uvek prethodno postignut vrh (u slucaju NIS--a to je 717)
3. Sto je veci obim, to je otpor ili podrska relevantniji.
4. Sto su udaljeniji u vremenu, otpori i podrske to su znacajniji.
5. U silaznom trendu otpori postaju podrske.
 
Tehnicki NIS ne izgleda lose, tromesecni grafik pokazuje da bi moglo doci do preokreta glavnog trenda. Prvi vazniji otpor na gore je 732-733, zatim 751, 805.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/10/2015, 10:07

Po trenutnoj ceni situacija govori da je juce prosao voz za dividendu tako da tu nema nedoumice .
Sada cekamo i gledamo kome drhte ruke pec
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/10/2015, 10:57

Kako je juce bio presek za dividendu, danasnji pad je i bio ocekivan. Sta ce se dalje desavati zavisi ce od kretanja USD, nafte i od toga da li ce se korekcija nastaviti na svetskim berzama, npr. Dax se vec korigovao preko 10%.
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/10/2015, 17:31

Cena NIS-a zavisice i od mnogih drugih parametara. Na primer od ocekivanog dugorocnog kretanja dinara, zatim od rekao bih ponude drugih hartija (BB je prilicno plitka),... Fundamentalno, NIS bi trebalo da tavori jer vec ima losu cenu a boljitak se ne nazire.
Ipak, ko nema ideju u sta bi drugo investirao cini se da NIS ostaje kao nekakva opcija. Naravno, potrebno je po mom misljenju sacekati da se cene "slegnu" od ovog "dividenda potresa" pa da se pokaze pravi trend i eventualno malo sigurnije investira makar i po nesto losijoj ceni, ali to je vec strategija svakog pojedinacnog ulagaca. Da se ne desi kao na GFSO koju su ovde hvalili kao cudotvornu a na kojoj traznje nema ni u naznakama ni po kojoj ceni. Dakle ako akcija nije likvidna, svaka je cena visoka. Srecom NIS ne spada u ovu kategoriju barem za neke kolicine dostupne obicnim smrtnicima.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/10/2015, 22:26

Porediti GFSO i NIIS je krajne neprikladno. GFSO se kupovao iskljucivo i samo zbog nesaglasnosti i cini mi se da ce vlasnici istih masno zaraditi, mnogo više nego vlasnici NIIS-a cak i za nekoliko godina. NIIS je likvidna, špekulativna hartija na kojoj se trguje iz sasvim drugih razloga. Kako sada stvari stoje nebih se iznenadio da u petak NIIS završi na 650. Tražnja slaba, ponuda pritisla, rezultati za q2 ne obecavaju previše... šta reci? Rasti nece, a koliko ce još dole, to cemo znati za par dana.  kafa
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/10/2015, 23:14

@Bockek
Naravno da cena Nis-a, ne zavisi samo od cene nafte i dolara, vec od mnostva drugih faktora, kao u ostalom i cena svih HOV . Medjutim,  navela isam ih iz razloga jer su upravo oni navedeni kao opravdanje za katastrofalni rezultat.
Uzgred ni tehnicka analiza sama po sebi ne znaci nista, kojim god tehnickim alatom da se neko sluzi, ali u kombinaciji sa fundamentalnom analizom koja ukljucuje makro analizu, analizu finansijskih izvestaja kao i svih faktora relevantnih za poslovanje ima smisla.
Osim toga stvar je i investicione strategije, kojoj vrsti analize ce se dati prednost, odnosno koji faktori ce se uzeti u razmatranje.
Tako da za neko kratkorocno spekulativno trgovanje, kretanje cena nafte, USD, kao i kretanje cena akcija na svetskim berzama jeste kljucna stvar.
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/10/2015, 23:43

Ako pogledamo poslednja dva preseka za dividendu ( 2013-2014 ), cena je padala za nekih 100-150 rsd,,, 600 rsd je neko dno po meni,,, e sada tu je i verovatno negativni Q2 pa teba biti na oprezu  halil
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/11/2015, 10:59

Uz ove cijene EUR/USD i nafte Q2 će biti sigurno pozitivan.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/11/2015, 11:14

Flyer
Ako mozes da na kazes cene otpora gore i dole ?Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 29.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/11/2015, 12:08

Frenky ::
Flyer
Ako mozes da na kazes cene otpora gore i dole ?Unapred hvala

@Frenky,

bez ljutnje ali čini mi se da bi bilo mnogo lakše da tvoje pare daš pare @Flyer-u da trguje akcijama NIIS-a, pa "će ti vrne kad gi ih obrne" uz neku proviziju normalno  od
Nazad na vrh Ići dole
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/11/2015, 13:00

...sve je ostalo isto...650, pa 630 prema dole....a prema gore 700....
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 27 Icon_minitime6/11/2015, 13:40

Joco
Upravu si sto se tice novca ali gospodin Flyer daje nedeljnu prognozu na NIIS-u besplatno cisto kada pratim vremensku onda pogledam i NIIS-ovu prognozu . kafa
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
Nazad na vrh 
Strana 27 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: