BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Ići dole 
+90
Limited011
FatCat
beljic100
Zmark
Dragan11
Karlo
Nikollla
Kobe Bryant
adamm
Bond
draggon
Bojjan
Ivan2211
Aleks
Tom80
trind
Zeljko
Zrimi
Drasko
Bochek
Joca
Fmember
JMBR
BojanNS
zekapeka
Folio
MIlanNoviSad
Zexx
Aritmeticar
Voiceoflaw
flyer
Zeljko321
Motika
Sutra
philips1
Dragivoje
Dalaj Lama
Boza Belex
mr Bean
Dr.
Gocili
malecki
Fast
boban75
gaggii
Jovan I
Friz
Sahbaz
vladimir85
Al Kapone
Zwiebel
Ceras
LUMTDZOS
Popaj
Momir
Boranija
Roman Abramovich
tandaric
Teletrader
Jaca
Trade Now
Maca
Ars Vivendi
pepermint
gogloee
Sasuolo
Racunarko
vladimir1976
ivvan
Sneki
Fokus
MilanR
MORNAR
Dragot
Dragan555
Taliban
Jerry Springer
capriolo
Smile
MYSTIC021
Aca kurbla
Big Mile
Strbac
Tenerife
Frenky
Red max
govedinho
Taliano
Vladulns
Urosk
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
flyer
Still learning
Still learning
flyer


Broj poruka : 122
Points : 374
Datum upisa : 07.07.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 11:13

ovo je jak otpor ...ne samo za danas...
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 11:16

Vredi Taliano nekad poslusat i nas laike. Ovo slobodno cekaj da padne na 500 ili manje. Ovo je najrizicnija akcija a ima visoku cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 11:28

flyer ::
Rezultati prva tri kvartala su se znali prije još 2-3 mjeseca. I to je utjecalo na cijenu. Zato je i cijena padala. 4q je bolji od trećag i njegovi rezultati se nisu znali. Na burzi se ne gleda unazad već unaprijed.

No, sveukupno EBITDA je pala samo 8%...najbolje od svih naftaša u regionu. Prihodi su ostali na istom nivou. S druge strane firma je povećala amortizaciju, država joj uzelea više para kroz poreze, te najgore su na dobit utjecale kursne razlike.

Glede kretanja cijene. Možda će biti paničara koji će je trenutno spustiti, no slijedeći tjedan to ide sigurno iznad 700.
Toliko o sigurnosti. veshtica


police
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 11:35

Jer neko prati ko izlazi od vecih i da li izlazi?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 11:52

BojanNS ::
Jer neko prati ko izlazi od vecih i da li izlazi?
Iskusni kolega nadam se da necu ispasti smesan ako primetim. Da bi neko od vecih mogao da izadje mora da nadje nekog velikog spremnog da udje u NIIS. A potraznja je nekoliko puta manja od ponude.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 12:51

Taliano ::
Uzeh malo.
Dobro da nisi puno, bice toga po nižim cenama bez brige!!
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 12:55

Ode sav otpor  titanik
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 13:38

Jedina dobra stvar danasnjeg trgovanja je obim od 12000 kom koji je bio .
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 13:57

Analiza finansijskog poslovanja većine naftnih kompanija u svetu pokazuju da NIS s ovim padom profita nije usamljen slučaj. Naprotiv. Nema kompanije koja je u prošloj godini zabležila pozitivno poslovanje, čemu je najviše kumovao drastičan pad cene sirove nafte.

Mimo očekivanja svih analitičara koji su cenili da će barel biti oko 100 dolara, cena se tokom godine prepolovila i sirova nafta se na kraju 2014. godine prodavala za 45 dolara za barel.

Znatno manji profit zabležila je zbog toga i Hrvatska INA, čiji je registrovani neto gubitak 298 miliona dolara, što je 10 odsto više nego u 2013. Ukupni prihodi INA Grupe od prodaje pali su u prošloj godini za 13 proceanta.

Ništa bolje nisu prošli ni Italijani, čiji je ENI zabeležio godišnji pad profita sa 4,4 na 3,7 milijardi evra, što je umanjenje od 16,3 procenta. Samo u četvrtom kvartalu, Eni je zabeležio pad neto dobiti za 64 odsto u odnosu na prošlu godinu i to zbog pada cene nafte, a što će dovesti do manjih ulaganja u ovoj godini za oko 15 odsto.

Posmatrajući finansijsko poslovanje mađarskog Mola, očekivanja su, da se u 2015. nastavi trend iz druge polovine 2014. uz rast proizvodnje nafte od 10 odsto. U poslednjem kvartalu 2014. Mol je zabeležio neto gubitak od 254 miliona dolara, dok je u istom periodu 2013. godine imao neto profit od 5,2 milijarde forinti.

Iz finansijskog izveštaja austrijskog OMV-a za 2014. godinu jasno se vidi da je neto profit pao za 65 odsto, sa 1,16 milijardi evra u 2013. na 357 miliona evra u 2014, za šta kao glavni razlog navode pad cena nafte, a što će usloviti da ova komapnija koja posluje i u Srbiji u ovoj godini smanj investicije.

Pad cene nafte skupo je koštao i British Petroleum, Statoil, Chevron, Banker Petroleum...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 14:24

Apsolutni rekorder u padu vrednosti akcija kod naftasa je ukrajinska UKRNAFTA UKAA ciji je pad u odnosu na najvecu vrednost pala tacno 7 puta. Dzabe i sto su Nemci vlasnici. Kad postoji kriza koja nije samo proistekla iz pada profita to se odrazi na cenu. Zato i mislim da je u ovom trenutku NIIS vise nego precenjen sto se svakodnevnim padom i potvrdjuje.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 15:01

Postoji jos jedan razlog zasto BB nije dobra. Ako zelis brzo da se izvuces iz pozicije to moze da se izvede na mozda dve tri akcije. Uzalud ti je sto kupis akcije u pravom trenutku kad nemas kome da je prodas kad pozelis. Na primer u petak je u Hrvatskoj berzanski promet od oko 500000 eura okarakterisan kao katastrofalan a kod nas je to oko proseka i u stalnom padu. Jesam laik ali sve vise razumem opasnosti koje ne zavise od same procene koju akciju kupiti.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 16:08

Ali je sve na hr berzi mnoogo skuplje!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 16:49

Red max ::
Mislim,zaista rasprava tipa čiji je veći...jedan prodao na 940,ostao bez dividende od 68 dinara,kasnije nakon FIQ3 moglo se bez problema prodati po 860,znači razlika je 940-68=872 prema 860 cijelih 12 dinara a današnja je cijena koliko ono? udrimile od
To što je netko prebacio u drugu akciju koja je rasla,tim bolje za njega ali to nema veze sa ničim.
Btw. da se pohvalim,današnja cijena CBI 46.65,tad mi je bio ulaz na 39 i nešto,prije mjesec dana+rast dolara.
Ja i Buffet druga dva.  piju


Red max ::
Berkshire also upped its stake in Suncor (NYSE:SU) by nearly 4M shares to 22.4M as oil prices plunged. However, the firm dumped the 41M-share stake in Exxon Mobil (NYSE:XOM) it held at the end of Q3, and its 5M-share stake in ConocoPhillips (NYSE:COP). Its 449K-share stake in Express Scripts (NASDAQ:ESRX) was also liquidated.

Ima udio u još tri manje naftne kompanije,računajući SU.

Za CBI je kupovao na svoje ime,ne za Berkshire,ukupno ima oko 30% kompanije,i moja malenkost je dioničar od prije dva dana...
http://www.snl.com/irweblinkx/doc.aspx?iid=4234612&did=31199504

Ne mogu ja pobjeći od Nisa izgleda:

THE WOODLANDS, Texas, March 16, 2015 /PRNewswire/ -- CB&I (NYSE: CBI) today announced it has been awarded contracts by Naftna Industrija Srbije for the technology license and front end engineering design of a delayed coker unit in Pancevo, Serbia.
http://www.prnewswire.com/news-releases/cbi-awarded-technology-and-feed-contracts-for-delayed-coker-unit-300050645.html
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 20:30

Danas sam previse aktivan na NIIS ali jako me zanima na koji nacin faktori uticu na pad ili rast neke akcije. A NIIS nudi sve. Pad cene nafte, politicki uticaj. E sad posebno me zanima, posto danas najavljuju premijerov intervju za sutra a usput provlace pitanje hoce li Srbija morati da uvede sankcije Rusiji? Po meni to je priprema rusofila na ovaj cin koji ce se izgleda ipak desiti. I ako je Vucic mnogo puta ponovio da se to nece desiti. Ako bude bilo kakve najave premijera u sutrasnjem intervjuu najpametnije je ko ima NIIS da se odmah oslobodi akcije. Rusija ni maloj CG nije oprostila takav potez pa nece ni nama. Posebno nakon onog Vucicevog "pritiskanja uza zid" Putina za vreme vojne parade. Ja nisam zaboravio Putinov izraz lica kad ga je Vucic ponovo pozvao da omoguci izvoznu kvotu za odredjeni broj FIAT vozila iz Kragujevca bez carine. Ako bi im uveli sankcije logicno bi bilo da se potrude da i nas zaboli a to najbolje mogu preko NIIS koji je po izvozu odmah iza FIAT. I naravno ukidanjem uredbe o oslobadjanju carina za proizvode iz Srbije. Naravno ako Vucic opet ponovi da vlada nece uvoditi sankcije Rusiji onda sve sto sam napisao...posmrkacu coca
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 22:00

@Dragan555:
Ako bude bilo kakve najave premijera u sutrasnjem intervjuu najpametnije je ko ima NIIS da se odmah oslobodi akcije

??????
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 713
Points : 1913
Datum upisa : 30.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 22:45

1. Nema sankcija Rusiji, bar ne još nekoliko godina, jer bi to bilo neozbiljno posle 10 x ponovljene izjave da toga neće biti.

2. NIS ne izvozi u Rusiju.

3. Intervju se time neće baviti, osim usput, ima mnogo važnijih tema i problema za ovu zemlju.

4. Cena akcije je takva kakva je zbog jakog dolara i pada cene sirove nafte.

5. Sve ostalo su neozbiljna naglabanja i teorije zavera.

Edit: lepo piše u najavi da će govoriti o aktuelnoj političkoj situaciji da će "odgovoriti" Tadiću (Miša Banana) i ovo je tema
https://www.aikb.net/t447p264-delta-holding-miskovia#140454

Treba nekako skrenuti pažnju sa helikoptera i afere, koja to nije...


_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 29.06.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/16/2015, 23:10

Dragan555 ::
... Ako bude bilo kakve najave premijera u sutrasnjem intervjuu najpametnije je ko ima NIIS da se odmah oslobodi akcije. ... onda sve sto sam napisao...posmrkacu coca

Sine, batali ti berzu. Nije ovo za tebe. udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 12:08

Kako neko ima para na bacanje.....
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 12:41

Nafta je u nok-daunu    titanik
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 17:21

OK izvinjavam se svima. A to sto je Vucic 10 puta ponovio...Mrzi me i da nabrajam sva njegova obecanja i uspehe. Hocete samo jedan uspeh vezan za berzu? Pa doveo je Mercedes u Srbiju. Mercedes-Ikarbus. Mada je cena Ikarbusu od tog dana do sad pala oko 4X. Sta da se radi kad su se udruzili sa Mercedesom pa im opao ugled.
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 17:29

Bicu slobodan da iznesem deo licnih razmisljanja. Napominjem ovo su licno moja razmisljanja i svako je slobodan da se sa njima ne slozi i ne uzme ih za ozbiljno. Prvo, NIS akciju volim. Svojevremeno sam imao dobar ulaz i dobar izlaz (dobru zaradu) a trenutno imam nesto malo ove akcije i nisam bas pratio stvari neko vreme tako da nisam ni pokusao da iz ove pozicije izadjem. Medjutim, dogadjaji poslednjih dana su interesantni i nisam jos nacisto ali najverovatnije cu dodatno i to snazno da udjem  ovu akciju. Moj problem nije svetska cena naffte i trendovi, ne ni poslovanje kompanije koje je uzgred budi granski gledano odlicno. Moj jedini problem je misljenje da ce zaradu akcija doneti tek za godinu, dve ili mozda i vise a za taj vremenski rok sama Srbija mi je najveca nepoznanica. Da malo obrazlozim svoja razmisljanja. Pre nepunih godinu dana kada se Ukrajinska kriza zahuktavala Soros je predlozio da se Rusija "pobedi" tako sto ce Amerika prodati svoje strateske rezerve nafte i tako upola oboriti cenu nafte. Svi su se tada smejali, danas vidimo da je to stvarnost. Podatak sa rastom zaliha nafte u SAD skladistima ja uzimam sa rezervom. Nadalje, SAD su otprilike godinu pre izbijanja Ukrainske krize talambasali svuda po svetu kako njihova nafta iz skriljaca sa novom tehnologijom moze da se isplativo eksploatise po ceni od 50-60 dolara. To medjutim nije slucaj sa Kanadskim kompanijama koje profitabilnu eksploataciju imaju na oko 70-80 dolara. Rusija raspolaze ogromnim kolicinama "lako dostupne nafte" koja moze da se eksploatise po ceni ispod 20 dolara. Problem je naravno sto pri niskoj ceni nafte Rusija nema budzetska sredstva za izvrsenje programa modernizacije vojske do 2020 nakon cega zapad sledecih 100 godina moze samo kraickom oka da ih "gleducka". Da skratim. Cinjenica je da sa stanovista kompanije najveci deo konkurencije nije u stanju da naftu proizvodi po nizoj ceni od Rusa. Cinjenica je takodje da su trenutno SAD i Rusija u ratu, koji se vodi ekonomskim sredstvima veoma angazovano, medijskim sredstvima srednjeg intenziteta i vojnim sredstvima veoma ogranicenog intenziteta. E sad. Ako dodje do treceg svetskog rata (sto je veoma malo verovatno) bice potpuno nebitno kojim akcijama i na kojoj berzi raspolazemo. Sa druge strane, nafta ce u narednih 30-50 godina biti glavni svetski energent i nju trenutno nije moguce zameniti nicim (koncentracije energije po jedinici tezine, lako transportovanje, ogromna i dobro razvijena infrastruktura, bezbedna za transpotr i upotrebu,....). Dakle NIS ima lepu perspektivu (posebno uzev u obzir trenutnu cenu akcije kao pri emitovanju  i koliko je u kompaniju umedjuvremenu ulozeno), i moja jedina dilema je Srbija, jer "Americko-Ruski rat" moze da potraje jos godinu dve maksimum tri nakon cega sledi eksplozivan oporavak (inace ce pred bankrotom biti najveci deo naftasa), pod uslovom da Srbija do tada opstane kao koliko toliko uredjeno drustvo i da njena valuta pa i berza i kompanije ista vrede. Mnogo je veci rizik da neki politicar iz obesti (citaj po nalogu zapada) donese dekret kojim zabranjuje rad NIS na teritoriji Srbije , nego da ta kpompanija propadne iz cisto ekonomskih razloga. 
Moje licno misljenje je dakle da dno na NIS-u nije daleko (ne vidim je nikako ispod 550-570), ali znacajan oporavak bi mogao da potraje prilicno dugo (godinu, dve, pa mozda i nesto vise, a  pricam o nivou 9-10 eur po akciji) a to je sa stanovista rizika Srbije kao zemlje jako upitno.
Zelim vam svima puno srece u ovim danima kada za nas obicne smrtnike bez informacija iz "kuhinja mocnika" sreca vredi vise nego pamet.
Nazad na vrh Ići dole
zekapeka
Still learning
Still learning
zekapeka


Broj poruka : 93
Points : 340
Datum upisa : 10.10.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 18:51



post2
Ovakve postove volim, izneli ste svoje misljenje i vidjenje i to stvarno cenim. Bilo je ovde postova koji su izuzetno sturi i forsiraju svoje vidjenje bez ikakvog objasnjenja, sto po meni nije dobro ni citaoce posta ni po autora.

_________________
Born stupid? Try Again od
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 19:11

Slazem se, sasvim rezonski i logicno razmisljanje i pokusaj da se dugorocno sagleda perspektiva ove akcije, bez obzira da li se neko slagao sa tim ili ne. Zaista je mucno citati razna spamovanja koja nicemu vise ne sluze, Svi jako dobro znamo da akcija tone i znamo razloge zasto je to tako, a svako ce za sebe, pretpostavljam, napraviti neku strategiju kada ce i sa koliko sredstava uci, ako uopste zeli da udje.U svakom slucaju nije kraj sveta i mislim da ce Nis svojim akcionarima doneti jos mnogo toga dobrog u buducnosti, naravno ako budu strpljivi.
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 538
Points : 1457
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 20:07

Bid i ask na tabli govore same za sebe,otpor se pojacava polako,5 eu za ovu akciju je maltene isto sto su i Rusi kupovali pre ulaganja,tako da mislim da je dno oko 600-do kraja aprila...

Sa druge strane,tek kad stigne izvestaj za 1Q,onda cemo videti da li je Bochek u pravu,

Moze li zaista Rusija da eksploatise svoju (i nasu)lako dostupnu naftu, po ceni od 20 dolara i nize kad je direktor Rosnjefta cini mi se, rekao da ispod 30 usd nema profita za njegovu...
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 20:09

Bochek ::
... Mnogo je veci rizik da neki politicar iz obesti (citaj po nalogu zapada) donese dekret kojim zabranjuje rad NIS na teritoriji Srbije ....
od

Svakako - i veeeoooomaaaa veliki i realan rizik  sesir ali samo u teorijama zavere.

Ali rekao je čovek da se ne nerviramo, jer "on ima svoje mišljenje" - tako da sam morao samo ovaj biser da izdvojim, kao bujnu maštu, pohvale vrednu.....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 994
Points : 2799
Datum upisa : 05.09.2008

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/17/2015, 22:14

Dragan555 ::
A to sto je Vucic 10 puta ponovio...

Bio mnogo neozbiljan i glup da sad to porekne.
I danas je na TV to ponovio.
Ja se stvarno čudim da se to pitanje uvek iznova postavlja....
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 07:27

@Momir
Iskreno ne razumem vas cinizam. Problem je sto vi izgleda ne shvatate u kom svetu zivite. Podseticu vas na sudbinu Juznog Toka. Projekat ukinut dekretom. Podseticu vas na razne vidove sankcija sto je politicki dekret a ne ekonomska kategorija. Dakle sasvim je verovatno da u nekom trenutku i NIIS kao i Ruske banke i EU poljoprivreda i ko zna sta jos dodje pod nekakve sankcije, dakle dekretom mu se onemoguci (iskomplikuje rad pri cemu konkurencija ucini ostalo). Nemojte biti bukvalista. Sta mislite kakva je sudbina EU izvoznika sankcionisanih proizvoda na Ruskom trziszu kada se sankcije uklone? Konkurencija sve vreme radi, jaca i zauzima trziste, pa sta god vi i ja pricali o tome. Ako se ovaj Rusko - Americki sukob dodatno zaostri svasta mozemo ocekicati. Na kraju poznato je da su Amerikanci spremni da ratuju protiv Rusa do poslednjeg Evropljanina.
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 09:33

Pad dobiti NIS-a neće uticati na modernizaciju Rafinerije Pančevo

Pad dobiti NIS-a neće uticati na modernizaciju Rafinerije Pančevo
Iako su određeni faktori uticali na smanjenje dobiti Naftne industrije Srbije u 2014. godini, to se neće odraziti na planove te kompanije vezane za modernizaciju Rafinerije nafte Pančevo.

Kako Danas saznaje, NIS će u ovoj godini nastaviti modernizaciju te rafinerije. Preliminarni sporazum sa potencijalnim partnerom za izgradnju nedavno je potpisan sa istom kompanijom koja je gradila postrojenje MHC/DHT u rafineriji. U planu je da realizacija počne ove godine. Projekat će trajati tri i po godine, a koštaće više od 300 miliona dolara.

Inače, "Gasprom njeft" je do sada u modernizaciju Rafinerije nafte u Pančevu uložio 547 miliona evra, a Rafinerija je u potpunosti prešla na proizvodnju benzina i dizela koji odgovaraju zahtevima Evro 5 standarda.

Generalni direktor Naftne industrije Srbije Kiril Kravčenko nedavno je izjavio da je značajan pad cena ugljovodoničkih sirovina, kao i jačanje kursa svetskih valuta prema dinaru u 2014. godini, uzrokovalo pad profita NIS-a.

- U suštini, danas smo se suočili sa krizom koju smo već preživljavali 2008. godine. Ipak, tekuća situacija je složenija, pre svega zbog rekordno niskih cena nafte, konkurencije i rastućih tehnoloških potreba. NIS stabilno prolazi ovaj turbulentni period. Mi smo okrenuti stalnom povećanju efikasnosti biznisa, povećavamo rezerve ugljovodonika, imamo resurse neophodne za realizaciju važnih investicionih projekata. Sve je to izgledalo nemoguće u 2008. godini. Važno je da na tom putu nailazimo na razumevanje Vlade Srbije. U 2014. godini je potpisan Memorandum koji reguliše mehanizam vraćanja dugova najvećih dužnika kompanije. Nadam se da ćemo u tekućoj godini pristupiti njegovoj realizaciji - ističe Kravčenko. Uprkos daljem padu tržišta derivata balkanskog regiona, koji je u 2014. godini pojačan i zbog posledica poplava u Srbiji, Bugarskoj, Bosni i Hercegovini, NIS je očuvao obim prodaje naftnih derivata na nivou od tri miliona tona, što odgovara obimu od prošle godine. Pri tome je udeo motornih goriva u paleti prodaje povećan na 58 odsto. Obim dnevnog prometa goriva na jednoj benzinskoj pumpi premijum mreže Gasproma u Srbiji dostigao je 7,1 tonu, što je svrstalo mrežu na prvo mesto po tom pokazatelju na domaćem tržištu.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 10:20

Evo ispao sam najivan. Kako je jutro pametnije od veceri a nakon intervjua sa premijerom, shvatih da je najava emisije i pitanje da li cemo ipak uvesti sankcije Rusiji bio samo marketing da bi emisija bila sto gledanija. coca
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 11:01

Zanimljivo kako je jučer nafta dobro rokala,a pada i danas dok je većina naftaša čak lagano rasla,jutros slično stanje,nema panike a još manje žestokog shortanja kao prije par mjeseci.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 11:11

Dragane, neka si poDvuko tu crtu, kriv si sta da ti kazem:-)

Da ne ispadne opet da otvaram konflikt (jednom si napisao ,,cime sam te izazvao"), odmah kazem, prethodno napisano je pokusaj da se nasalim.

Jednom za uvek, trebalo bi da postanemo svesni da AV laje a vetar nosi...

Ono sto je prepoznatljivo kao model ponasanja u poslednje vreme, vezano za ovu hartiju, je da smo konacno skapirali pravila igre:-)

Ne moze da se gvori o pravom trzistu u situaciji kada sa jedne strane imas oko 2 miliona ljudi koji poseduju po 5 besplatnih akcija a sa druge strane trenutno nema krupnog igraca koji bi to amortizovao.

Posle duzeg vremena, na ovoj hartiji nema panike na gore, i kao da smo se svi osvestili i shvatili da je besmisleno da se preskacemo i medjusobno dizemo cenu, kad ima jos tako mnogo mleka koje ce samo kapati... ali KAPATI!

Cela prica se prekida u trenutku kad naidje krupna zverka i resi da cisti sve pred sobom u kolicinama reda velicine par 10k akcija dnevno (ali ovih dana takvog nema, zar ne?), ili se opet, trend privremeno smiri na izvesno vreme, kad neki od nas popuste sa zivcima i rese da odrade kupovinu na krupno...

Ponavljam konstataciju, izgleda da smo shvatili igru (bar vecina)... Na SITNO, i bez panike, ovo u predstojecem periodu zaista moze da se kupuje drasticno jeftinije i od sadasnje cene

Kladim se da bismo mogli da da spustimo i na 500 bez problema, i to vec u nekoliko narednih dana... i ostalo bi tu duze vreme, ako bismo postovali pravilo ,,only one glass per day" pec
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 11:26

MilanR ::

Kladim se da bismo mogli da da spustimo i na 500 bez problema, i to vec u nekoliko narednih dana... i ostalo bi tu duze vreme, ako bismo postovali pravilo ,,only one glass per day" pec

Mislim da cenu i dalje odredjuju veliki igraci.
Oni su ti koji su oborili cenu jer su zakljucili da im se ne isplati kupovati po trenutnim cenama i prestali su da kupuju, ili su kupovali znatno manje.
Rezultat je da je ponuda znatno veca od potraznje.
Kad cena dodje do nivoa kad veliki zakljuce da im se isplati kupovati onda ce se cena stabilizovati.

verujem da oni koji upravljaju velikim fondovima imaju preciznu racunicu po kojoj ceni bi bili spremni da pocnu znacajnije da kupuju.., ja ne znam da li je to 630 ili 330.

i tako do nekog novog izvestaja ili neke nove vesti.

a mi mali smo samo statiskicka greska.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 11:36

Slazem se, u potpunosti.

U sustini sam to i rekao, kad neko veliki odluci da je to prava cena, trend ce se obrnuti, ili bar stabilizovati.

Mi ,,mali" cemo uvek pratiti, ali trenutno nema velikih na igralistu, i zato, daj da se ne svadjamo oko lopte nego da igramo fudbal... dok nas mama ne pozove na rucak
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 18:11

Ma ne ljutim se bas sam ispao od No idemo dalje. Vidim da je ponuda duplo veca od potraznje. Ali da li neko vidi po kojoj ceni je ta potraznja spremna da kupuje?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 9. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 9. DEO - Page 15 Icon_minitime3/18/2015, 20:47

Na 625 je bilo nešto tražnje.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
Nazad na vrh 
Strana 15 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: