BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/7/2013, 11:16

Boki72 ::
Na sajtu raiffeisen banke trgovina akcijama NIIS-a po transakcijama, i dalje ubedljivo najvise prodaju gradjani po 5 kom. Odokativno gledano oko 70% istrgovanih akcija su od gradjana.
Kad ce da presusi i taj iyvor akcija pa da cena krene malo ozbiljnije gore? http://ib.raiffeisenbank.rs/code/navigate.aspx?Id=37&stockName=NIIS&tradeDate=2013-04-05

Mislim da najveci problem koji opterecuje rast cene nije u tome koliko jos ima akcija kod gradjana, vec to sto se gotovo svi ti nalozi nude ispod cene.
Navescu samo jedan primer moje taste. Zena nema pojma o berzi. Cula je od komsinice da mogu da se prodaju neke akcije i dobijes od "drzave" 4000 dinara.
I naravno posto su za nju to velike pare, otisla je u postu i rekla sluzbenici da zeli da proda akcije i sluzbenica je SAMA stavila cenu od 850 dinara (tog dana je cena bila 900). Dakle 5.5% niza cena od one koju je mogla da dobije da je znala.
Verujem da se slicno desava i drugima. Naravno ne svima.

Drugi problem je to sto se u svi ovim tekstovima koji se pisu po novinama ni ne spominje cinjenica da je te akcije moguce i kupiti.

Bilo kako bilo, akcije od gradjana ce kad tad prestati da budu bitan faktor. Za nekoliko meseci ili ranije. Nikada ih nece prodati svi gradjani (bar milion ce trajno sacuvari te akcije (moja licna procena)). comp
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/7/2013, 11:24

Koliko ja znam u svakoj posti stoji okacena cena akcija od prethodnog dana. Mozda i gresim, ali kod mene stoji. A za neznanje su krivi sami gradjani, a takve uvek treba z....i
Nazad na vrh Ići dole
Dmitar
Our family
Our  family
Dmitar


Broj poruka : 188
Points : 567
Datum upisa : 19.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/7/2013, 11:37

Sve si lepo rekao.Nekome kome za juce treba 4.000 dinara, nece da rizikuje sa 5-10%, nego hoce pare odmah.
A dal ce bude 200 dinara vise u celoj transakciji za 10 dana ljude ne interesuje.Dugo im i ta tri dana da cekaju.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/7/2013, 16:18

BojanNS ::
Koliko ja znam u svakoj posti stoji okacena cena akcija od prethodnog dana. Mozda i gresim, ali kod mene stoji. A za neznanje su krivi sami gradjani, a takve uvek treba z....i

Stoji u BG i NS. Verovatno i ostalim vecim gradovima. Ali u provinciji ne stoji (pricam o manjim postama, licno sam video da nema nikakvih obavestenja u tri poste po selima).
Naravno da su krivi sami gradjani. Ali mislim da je totalno kriva logika da su oni tu izvuki deblji kraj. Svaki gradjanin tu gubi 200-250 dinara, a konstantno se vrsi pritisak na cenu na dole bez nekog realnog razloga. comp
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/7/2013, 16:44

NIS će se širiti iznenađujućom brzinom
Beta, Blic,Tanjug 05/04/2013 14:37:00
http://www.sinteza.net/vesti/belex/nis_ne_menja_strategiju_u_regionu.html
Nazad na vrh Ići dole
Mendo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 49
Points : 109
Datum upisa : 27.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/8/2013, 14:05

Boki72 ::
Na sajtu raiffeisen banke trgovina akcijama NIIS-a po transakcijama, i dalje ubedljivo najvise prodaju gradjani po 5 kom. Odokativno gledano oko 70% istrgovanih akcija su od gradjana.
Kad ce da presusi i taj iyvor akcija pa da cena krene malo ozbiljnije gore? [url=http://ib.raiffeisenbank.rs/code/navigate.aspx?Id=37&stockName=NIIS&tradeDate=2013-04-05
http://ib.raiffeisenbank.rs/code/navigate.aspx?Id=37&stockName=NIIS&tradeDate=2013-04-05[/quote[/url]]
u koliko sati raiffeisenbank objavljuje ovaj izvještaj o pojedinačnim dnevnim transakcijama?
Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 78
Points : 134
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/8/2013, 20:13

Ja sam uzeo BELEX.info na godinu dana (7000 dinara), mislim da se isplati u jednoj dobroj transakciji.
Imam uvid u tablu, dubine pet nivoa cene, sto je kod NIIS pri otvaranju nedovoljno, ali u ostalo vreme trgovanja je sasvim dovoljno. Medjutim, ne vidi se svaka transakcija po pet akcija, ako neko npr. kupi 500, vidi se promet 500, ili se vidi poslednjih 5 transakcija, pa ove od 5 proleću kao mutave.
A može se proceniti, grubo, dnevno 500 građana proda akcije (npr. danas je bilo 363 transakcije, a to je pribl. 300 građana, u petak 1277 transakcija, tj. oko 1100 građana, mogao bi se naći prosek).
Ako se očekuje da će tako biti u nastavku, ima oko 240 trgovačkih dana godišnje, to je 120.000 građana godišnje.
Dakle još bar deset godina će prodavati na sitno, oko 2500 akcija dnevno. Sa druge strane, to je često manje od 20% dnevne trgovine i ne bih rekao da svaki dan presudno utiče na cenu.
Proseci su uvek pomalo neprecizni...

Na NIIS je danas 80% prometa bilo u poslednjih 20 minuta, nisam gledao tablu jer sam bio u avionu, ali očito je neko pustio ispod cene i sve je prodao (ostalo je od 959 naviše na strani prodaje).
Možda je morao da dođe do dinara. I ja sam neki dan kupovao stan i morao sam da prodam....
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/9/2013, 03:02

@Karlo

Stan po danasnjim cenama prilicno manjim cak i nominalno u EUR u odnosu na pre 5 godina, a narocito realno kada uracunamo inflaciju, je solidna investicija. Necu reci odlicna samo zato jer ne ocekujem uskoro veci rast.

U svakom slucaju mnogo bolja investicija nego NIIS na istorijskom maksimumu.

Ali evo cake. Iako je NIIS na istorijskom maksimumu meni se javlja da moze jos vise u narednih par desetina dana, ne bi se gadjao ciframa, ali mislim da je po obicaju Boza najpriblizniji. Tada dobro razmislite na kojoj biste strani transakcije voleli da budete. Glavni problem NIISa je sektor u kome posluje, vec mesecima po celom svetu sem Srbije padaju cene akcija naftnih kompanija.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/9/2013, 03:09

Auh, kad uleti Sutra, to je kao grom iz vedra neba :)

btw, dugo sam mislio da je tvoj nick zapravo PESIMISTA, jer su ti to PESIMISTA napisali toliko krupno, da se Sutra i ne vidi...

Nikako se ne bih složio da je stan bolja investicija od NIS-a čak i po ovim cenama, no to je lična procena.

Što se tiče ponude od strane gređana, taj stabilišući element sam uvek smatrao za pozitivan za slučaj dokupljivanja, nikako ga ne vidim kao negativan za rast iako zapravo pomalo jeste...

To je ona priča da li je čaša poluprazna ili polupuna...)
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/9/2013, 12:45

Sutra ::
@Karlo

Stan po danasnjim cenama prilicno manjim cak i nominalno u EUR u odnosu na pre 5 godina, a narocito realno kada uracunamo inflaciju, je solidna investicija. Necu reci odlicna samo zato jer ne ocekujem uskoro veci rast.

U svakom slucaju mnogo bolja investicija nego NIIS na istorijskom maksimumu.

Ali evo cake. Iako je NIIS na istorijskom maksimumu meni se javlja da moze jos vise u narednih par desetina dana, ne bi se gadjao ciframa, ali mislim da je po obicaju Boza najpriblizniji. Tada dobro razmislite na kojoj biste strani transakcije voleli da budete. Glavni problem NIISa je sektor u kome posluje, vec mesecima po celom svetu sem Srbije padaju cene akcija naftnih kompanija.

Padale ili ne padale već smo ustanovili da je NIIS puno jeftiniji od ostalih kompanija koji se trže na P/E 7-15 a neke kao INA i više,a sa manjom dividendom.
To što je na ATH je pozitivno,dionica se nalazi u UP trendu,nije bitno odakle je krenula nego zašto je tu gdje je sad,a kod NIIS imamo dobre,fundamentalne razloge a ne neke špekulativne,što nam naravno govori da je rast održiv.
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/11/2013, 10:17

Da li neko ima informaciju kada je tacan datum za presek za dividendu
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/11/2013, 10:26

Baki. V ::
Da li neko ima informaciju kada je tacan datum za presek za dividendu

Desetak dana pre Skupstine koja se ne zna kad ce biti Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 270317

Problizavamo se objavi rezultata za Q1, kontam da je to pojacalo aktivnost na akciji.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/11/2013, 10:44

S obzirom da nakon objave odbijanja riješenja za Kosovo, sumnjam da strani kupuju; izgleda se domaći uhvatili u kolo. Ovo mi izgleda kao dobra prilika za kratki izlazak.....da me nije strah da se ipak EU i Srbija na brzinu ne dogovore.....ono kao u teksatu će se maknuti dva zareza i jedan uskličnik i tada će tekst Srbiji odgovarati Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 75937
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/11/2013, 10:57

Citat :
S obzirom da nakon objave odbijanja riješenja za Kosovo, sumnjam da strani kupuju; izgleda se domaći uhvatili u kolo. Ovo mi izgleda kao dobra prilika za kratki izlazak.....da me nije strah da se ipak EU i Srbija na brzinu ne dogovore.....ono kao u teksatu će se maknuti dva zareza i jedan uskličnik i tada će tekst Srbiji odgovarati
Mislim da ne cenu i na aktivnost stranih investitora nece uticati to što nismo potpisali rešenje za Kosovo, i da se strani investitiri najviše fokusiraju na poslovanje Nis-a na njegov razvoj, Širenje Nisa u regionu, raspodela 25% od ukupnog prihoda za dividendu pokazuje da je Nis na dobrom putu- tako da ovde ima još dosta prostora za rast.
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/11/2013, 11:26

Baki. V ::
Citat :
S obzirom da nakon objave odbijanja riješenja za Kosovo, sumnjam da strani kupuju; izgleda se domaći uhvatili u kolo. Ovo mi izgleda kao dobra prilika za kratki izlazak.....da me nije strah da se ipak EU i Srbija na brzinu ne dogovore.....ono kao u teksatu će se maknuti dva zareza i jedan uskličnik i tada će tekst Srbiji odgovarati
Mislim da ne cenu i na aktivnost stranih investitora nece uticati to što nismo potpisali rešenje za Kosovo, i da se strani investitiri najviše fokusiraju na poslovanje Nis-a na njegov razvoj, Širenje Nisa u regionu, raspodela 25% od ukupnog prihoda za dividendu pokazuje da je Nis na dobrom putu- tako da ovde ima još dosta prostora za rast.

Potpuno se slazem, ne potpisivanjem mi samo nastavljamo gde smo stali. Eventualnim dogovorom oko Kosova, aktivnost na Belexu ce postati sve izrazenija zahvaljujuci do tad neodlucnim stranim investitiorima.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/11/2013, 11:45

Jumbo ::
S obzirom da nakon objave odbijanja riješenja za Kosovo, sumnjam da strani kupuju; izgleda se domaći uhvatili u kolo. Ovo mi izgleda kao dobra prilika za kratki izlazak.....da me nije strah da se ipak EU i Srbija na brzinu ne dogovore.....ono kao u teksatu će se maknuti dva zareza i jedan uskličnik i tada će tekst Srbiji odgovarati Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 75937

Mislim da nitko nije očekivao da će se političari dogovoriti,reakcija na marketu je potpuno izostala.Čak da se i dogovore očekujem euforiju od dan-dva i povratak na staro(tako je bilo i u HR),jer daleko je Srbija još od članstva u EU...
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/15/2013, 12:33

NIS:Ugovor sa opštinama i gradovima
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=04&dd=15&nav_id=705173
Nazad na vrh Ići dole
StariHrast
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 375
Datum upisa : 21.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/15/2013, 17:05

Jumbo ::
S obzirom da nakon objave odbijanja riješenja za Kosovo, sumnjam da strani kupuju; izgleda se domaći uhvatili u kolo. Ovo mi izgleda kao dobra prilika za kratki izlazak.....da me nije strah da se ipak EU i Srbija na brzinu ne dogovore.....ono kao u teksatu će se maknuti dva zareza i jedan uskličnik i tada će tekst Srbiji odgovarati Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 75937

У том случају тржиште би се сјурило на доле. Ако одбију план НИС ће добити на цени.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/15/2013, 19:36

StariHrast ::
Jumbo ::
S obzirom da nakon objave odbijanja riješenja za Kosovo, sumnjam da strani kupuju; izgleda se domaći uhvatili u kolo. Ovo mi izgleda kao dobra prilika za kratki izlazak.....da me nije strah da se ipak EU i Srbija na brzinu ne dogovore.....ono kao u teksatu će se maknuti dva zareza i jedan uskličnik i tada će tekst Srbiji odgovarati Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 75937

У том случају тржиште би се сјурило на доле. Ако одбију план НИС ће добити на цени.

Nisam primetio da je nis nesto specijalno dobio na ceni kada su se vratili nepotpisanog plana, pa ne znam zasto bi se trziste sjurilo ako potpisu bilo sta. comp
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/15/2013, 22:26

koje kosovo koja evropa ovo se blizi kvartalni izvestaj. bolji je od prosle godine bar +10% [minimum].
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/15/2013, 22:59

Citat :
koje kosovo koja evropa ovo se blizi kvartalni izvestaj. bolji je od prosle godine bar +10% [minimum].
Slazem se rezultati za prvi kvartal ce dodatno pogurati cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/15/2013, 23:07

Baki. V ::
Citat :
koje kosovo koja evropa ovo se blizi kvartalni izvestaj. bolji je od prosle godine bar +10% [minimum].
Slazem se rezultati za prvi kvartal ce dodatno pogurati cenu.
Pod uslovom da rezultat bude osetno bolji nego prosle godine i da belex ostane imun na tekuce korekcije u svetu.
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/16/2013, 00:25

Fast ::
Baki. V ::
Citat :
koje kosovo koja evropa ovo se blizi kvartalni izvestaj. bolji je od prosle godine bar +10% [minimum].
Slazem se rezultati za prvi kvartal ce dodatno pogurati cenu.
Pod uslovom da rezultat bude osetno bolji nego prosle godine i da belex ostane imun na tekuce korekcije u svetu.

belex nije imun na korekcije u svetu vec nekoliko dana index belex 15 je u padu
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/16/2013, 08:42

bojjan ::
Fast ::
Baki. V ::

Slazem se rezultati za prvi kvartal ce dodatno pogurati cenu.
Pod uslovom da rezultat bude osetno bolji nego prosle godine i da belex ostane imun na tekuce korekcije u svetu.

belex nije imun na korekcije u svetu vec nekoliko dana index belex 15 je u padu
Nisam rekao da je imun, nego ako ostane imun.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/16/2013, 08:44

bojjan ::
Fast ::
Baki. V ::

Slazem se rezultati za prvi kvartal ce dodatno pogurati cenu.
Pod uslovom da rezultat bude osetno bolji nego prosle godine i da belex ostane imun na tekuce korekcije u svetu.

belex nije imun na korekcije u svetu vec nekoliko dana index belex 15 je u padu

Videcete kako ce belax odreagovati na teroristicki napad,pad nafte pad zlata 10 posto a srebra 13....ODPRILIKE CE BITI CRVENO MANJE OD 1 POSTO

Mi jos nismo culi ni da je Tito umro.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/16/2013, 09:52

Kako ja vidim stvari ... Vec nekoliko meseci ne postoji inercija u kretanjanju indeksa, ali treba imati u vidu i da su berze u svetu i belex bili u rastucem trendu, a sitnije korekcije se nisu poklapale. Misljenja sam i da je to iskljucivo zbog rasta cena akcije NISa. Pre toga, od 2008 belex je pratio korekcije, ali nije uvek ispratio rast. Pogledajte cene ostalih hartija pa cete videti sta se desavalo.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/16/2013, 09:56

Fast ::
Kako ja vidim stvari ... Vec nekoliko meseci ne postoji inercija u kretanjanju indeksa, ali treba imati u vidu i da su berze u svetu i belex bili u rastucem trendu, a sitnije korekcije se nisu poklapale. Misljenja sam i da je to iskljucivo zbog rasta cena akcije NISa. Pre toga, od 2008 belex je pratio korekcije, ali nije uvek ispratio rast. Pogledajte cene ostalih hartija pa cete videti sta se desavalo.

sad važi drugo pravilo, belex prati rast berzi u svetu ali ne i sve korekcije lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/16/2013, 16:24

Apsolutno je tako bilo i pre leta 2007. Skoro nikakva korelacija nije postojala sa pravim indeksima. A u periodima kratkotrajnih korekcija na svetskim trzistima do 5% korelacija je cak bila cvrsto u minusu.

Za one koji imaju dovoljno malo para da mogu lako da ih pokrecu po potrebi pravi SELL signal za ceo beleks je kada EUR probije 112 i ostane iznad tako član Sutra misli

edit Mod D. .
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/16/2013, 23:59

Slučajno naletih i vidim da NIIS zauzima dobar dio u portfelju HPB fondova(Global,Titan,Dionički)
Kao i kod ZB fondova,Prospectus JIE...
http://www.hrportfolio.hr/hr/fondovi/fondovi_1_3_0_1/%7COtvoreni_fondovi%7CUsporedba_fondova/




Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/17/2013, 09:41

Red max ::
Slučajno naletih i vidim da NIIS zauzima dobar dio u portfelju HPB fondova(Global,Titan,Dionički)
Kao i kod ZB fondova,Prospectus JIE...
http://www.hrportfolio.hr/hr/fondovi/fondovi_1_3_0_1/%7COtvoreni_fondovi%7CUsporedba_fondova/





Ajoj......dobro si mi rekao da budem na oprezu. Oni su katastrofa. Kupovali su Fitofarmaciju prije 2 godine po 7200-8000.....nekih 3000 komada i kad su im trebale pare, prodali po 1650 (4950).

Imali su i jos uvijek imaju takvih bisera po Hrvatskoj, tako da gdje oni udju, bolje je izaci ili bar biti na oprezu. Stvarno ne znam koji moras biti luzer i uloziti pare u njihove fondove.
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/17/2013, 10:27

Ključno je to što su im trebale pare da isplate ulagače pa su bili prisiljeni prodavati,inače ne mislim da su ni bolji ni gori nego ostali fondovi.Kažu da im je sad cash pozicija 16-17%.
Zapravo su 2007/2008 bili jedni od uspješnijih.
Doduše trebamo im biti i zahvalni jer da nije bilo njihovih rasprodaja ne bi ni kupovali jeftino.. love3
Razgovor sa fond menadžerom,spominjei NIIS:
http://www.poslovni.hr/trzista/ne-hvatamo-pokretace-trzista-vec-cekamo-svoju-priliku-237594


_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/17/2013, 18:00

E ako su oni najbolji......

Inace stalno prica o Koncar Distu a svako malo ga prodaju. Redovnu su prodavali prosle godine kad je bila ispod 1000. Sada pokusavaju prodati povlastenu i to na nacin da stave 1500 komada na prodaju 5 % ispod zadnje trgovane. Naravno da su tako zatvorili trgovanje s tom dionicom i nisu prodali ni komada......toliko o tome da imaju kupca za nelikvidnije pozicije. Toliko kupnje nema ni do pola trazene cijene.

Inace imam lose misljenje o fond menadzerima, koji se s tudjim parama igraju ko da su ih dobili na tomboli, ali HPB je najgori.
Istina da je dobro biti na kupnji kad oni nesto imaju u porfelju, jer je pitanje dana kad ce sve prosuti po bidu.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/20/2013, 15:31

Inace, u NIS-u su uprave isplacene premije (kvartalne) svim radnicima, oko 90.000 din u proseku...... Vi procenite dal imaju para? Ne verujem da Rus tek tako "baca" pare....
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/21/2013, 02:46

@Vladulns

Ne verujem u istinitost tvog posta. A ne bih preperucio ni ostalima da poveruju. Troskovi zarada ostalih isplata radnicima su vec 3 godine isti i iznose 21 milijardu i kusur. Nije ovo Metalac, pa da gazda mora da kupuje svoju fotelju isplatama radnicima.

Znam vise ljudi koji su dobili otkaz u NIISu samo zato sto su imali 40.000 dinara, da bi zauzeli mesto novi radnici spremni da rade za 20.000. I ti meni Vladule mislis da prodas pricu da neko koga su primili da radi za 20.000 treba da dobije mesecno jos 30.000 dinara, tojest vise nego ovi koji su otpusteni, a koji nisu otisli bez otpremnine, nego sa njom koja je inace vise hiljada evra, tojest prosecno jedno-dvogodisnja razlika u bruto plati izmedju starih i novih radnika.

Za 2013 je ista masa plata i licnih rashoda, mozda uvecana za inflaciju. U brojevima 21-23 milijarde.

Mozda je neki tvoj drug menadzer na visem polozaju dobio toliko novca, pa si se pogresno izrazio, a taj drug se verovatno druzi samo sa menadzerima pa je pretpostavio da su i ostali radnici dobili 90.000 dinara KVARTALNO.

Covece pa to je vise od dividende :) Izgleda da sam previse prodao NIISa :)

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 2213525181
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 5 Icon_minitime4/21/2013, 12:05

Ja, koliko sam shvatio, mislim da se ovaj pomenuti bonus odnosi na rezultate Q1, pa posto su dobri, onda se deli bonus.
Tako sam razumeo.
comp


Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 5 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: