BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Ići dole 
+100
piol
muitobom
MilanR
Anam
Cucla
mili61
LUMTDZOS
Zwiebel
Kobe Bryant
Vladulns
Dragan
Jumbo
Urosk
Voiceoflaw
Pripravnik
Dejansss
pakodazna
hey-ho
Mc.Intosh
Roman Abramovich
Zile
Drag65
Centrum
zveki
Bookmaker
C R A Z Y
Miros Lav
Nenadnenad67
Kupi akcije
Friz
Tenergy
Lolita
J_stojan
BoS
Matans
insajderxxx
Zeljko321
Dusan
gogloee
Smile
Maca
MORNAR
Teletrader
Gocili
Boranija
Bochek
mr Bean
Al Kapone
Maxx
Sneki
Dragan11
DelBoy
StariHrast
Folio
Karlo
Mendo
Nikola
Enron
Boza Belex
Sasuolo
Zmark
Slovenac1
Ilija
BuffetSon
Steve McQueen
Delboj
Retenzija
Ars Vivendi
Bond
philips1
Boby
Aleks
Cermet
Racunarko
Marioss
ILoveRoses
Jerry Springer
JelenaS
BojanNS
FatCat
Dmitar
Boki72
Baki. V
geogsi
Ivan2211
Firke77
Djavo
Taliano
Non-ProfitOrganization
Dragot
Sutra
Momir
Fast
Bojjan
Fmember
Drasko
Big Mile
Aritmeticar
Red max
Limited011
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/20/2013, 16:13

Marioss ::
Eh, najavljuju oni i dolazak PayPala u Srbiju vec 10-tak godina ... ali i za to cemo se nacekati jos dosta.

A u međuvremenu će pokupovati pola Balkana i dobro utvrditi pozicije.
U članku nije ništa konkretno izneseno,samo priče.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/20/2013, 17:12

Kako komentarišete današnje mrtvilo na NIS-?

Jel' pametno sada pomalo ući ili sačekati?
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/20/2013, 18:22

Cermet ::
Kako komentarišete današnje mrtvilo na NIS-?

Jel' pametno sada pomalo ući ili sačekati?

najpametnije je bilo da si ušao letos lol!

e sad, čeka nas izveštaj za prvi kvartal, pa presek za dividendu, dinar je bio prilično stabilan u prva tri meseca, moguće je da će još da raste u očekivanju izveštaja za prvi kvartal, a ne verujem da može značajno da padne pre dividende osim ako se ne desi nešto što nema veze sa samom kompanijom ( propast amerike, evrozone, pregovora o kosovu...)

ili još bolje mogu da ti odgovorim pitanjem:

jel' pametno sada malo prodati ili sačekati ? ajkula

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/20/2013, 20:02

Cermet, ako misliš kupovati kupi sad, na 900 i par din. teško ce to ispod 900. Ima tu još prostora za rast, mislim da do preseka može prebaciti 1000.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/20/2013, 21:47



[/quote]btw, i ja mislim da će ispod 900 teško, ali pogledajte današnji dan, maltene niko nije hteo da kupuje..

To me buni, ali je i ponuda bila tanka, možda se pojača..? Nekako kao da se prodavci i kupci gledaju preko nišana...
[/quote]

Kupci i prodavci se uvek gledaju preko nisana.
Ne treba gubiti iz vida da se svakoga dana pojavljuje odredjen broj akcija iz kontigenta besplatnih i da oni neminovno guraju cenu na dole. Vec je postalo poslovicno ovo sto se desava da kupci posle dizanja cene od par desetina dinara prave pauzu. A zasto i ne bi? U toj pauzi se pojavljuje malo akcija po nizoj ceni, koje onda pokupe kao da su im pale u krilo. Zar ne? comp comp
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/20/2013, 22:23

jasno, to je očigledno, samo nisam siguran da li se usresređivati samo na te akcije koja "padaju u krilo" ili uzimati nešto i od većih prodavaca...

Tih koje "padaju u krilo" je definitivno sve manje, čime bi kupovina potrajala, što povećava rizik da i ne uspe.

A u svemu tome me najviše buni ovo današnje mrtvilo, zar to ne bi trebalo da obori cenu? Definitivno bi trebalo, ali slabo se to dešava.
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/21/2013, 09:46

Cermet ::


heh, što se tiče leta, kada vidim šta se desilo, ne mogu sebi da oprostim što nisam ušao ne samo na leto, nego makar čak i kasnije...

Tvoj odgovor jeste šaljivo-logičan, ali moje pitanje i nije baš bez veze, jer pretpostavljam da čak i vi a i mnogi drugi već sada (pre)napunjeni ovom hartijom razmišljate o daljem pojačanju na njoj, stoga razmišljanje o kupovini nije na odmet...

btw, i ja mislim da će ispod 900 teško, ali pogledajte današnji dan, maltene niko nije hteo da kupuje..

Možda grešim ali nisam siguran da kupci, koji su kupovali letos, kupuju i po sadašnjoj ceni.

Nadam se da će ti to malo pomoći u donošenju odluke.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1621
Points : 5147
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/21/2013, 11:29

ILoveRoses ::

Možda grešim ali nisam siguran da kupci, koji su kupovali letos, kupuju i po sadašnjoj ceni.

Nadam se da će ti to malo pomoći u donošenju odluke.

hm, neki kupuju a neki prodaju...

da nije tako ne bi bila najlikvidnija akcija na belexu
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/21/2013, 12:30

ILoveRoses ::
...Možda grešim ali nisam siguran da kupci, koji su kupovali letos, kupuju i po sadašnjoj ceni...

Dokupljivanje u uptrendu je normalna stvar, naravno ako se ima cime.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/21/2013, 16:38

Kako komentarišete današnju gužvu na NIS-u?

I kupci i prodavci su se dobrano ispucali, što je sasvim neočekivano. A i pored toga, nema promene cene.

Koliko vidim, najveći komad danas je otišao za 910.

Šta predviđate za sutra?
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/21/2013, 18:14

Možda padne,možda skoči....a možda i ostane na istom nivouNaftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 270317

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/22/2013, 05:06

MOL :Estimated P/E(12/2013)
8.5703
INA : Estimated P/E(12/2013)
10.0429
OMV: Estimated P/E(12/2013)
7.5790

Zasto NIIS ne bi bio PE bar 4-5, a sada je 3.

Po meni ko je dugorocni investitor nek kupuje sto vise moze.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/22/2013, 09:39

http://www.belex.rs/data/2013/03/00081490.pdf
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/22/2013, 09:44

Cermet ::
Niko ništa pametnije da kaže?

Evo da kazem moje predvidjanje.
Dugorocno rast, po mom misljenju, siguran. Bazirano na ulaganjima, razvoju rafinerija, fundamentima, sirenju mreze, ....
Kratkorocno, takodje rast. Koliko sam primetio, jaki kupci su tu. Povlace se na po 2-3 dana kada cena akcije probije gornju liniju Bollingerovog pojasa. Cim se linija odalji od gornje ivice evo opet njih da nastave sa kupovinom.
Ovo je moje misljenje koje ne garantujem da je tacno, ali zaista sam duboko ubedjen da sam u pravu. comp
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/22/2013, 11:35

Support je na 910-915,tu se može kupiti ali za ovu dionicu nije ni važno 5% gore-dole,kad se pogleda graf vidi se rastući trend,na djelu je i dalje akumulacija,moglo se vidjeti kad se pojavi količina,recimo 10 000 kom odmah bude pokupljeno.
Sad bi bilo dobro da se javi i valoviti Nikola sa svojom novom prognozom,jedan update s obzirom na nove okolnosti.

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/22/2013, 12:04

Red max ::
... valoviti Nikola sa svojom novom prognozom...
od
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/25/2013, 21:49

Nakon kratkog zastoja, danas je već treći dan da su enormni prometi na NIS-u, ali uz vrlo oprezno podizanje cene.

Niko ne komentariše?
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/25/2013, 23:11

Ministarstvo poljoprivrede objavilo je prošle nedelje javni poziv za najpovoljnijeg ponuđača radi isporuke goriva za prolećne radove u poljoprivredi u 2013. godini, a UNKS je nakon toga saopštio da propisane uslove može da zadovolji samo Naftna industrija Srbije.
"Ova mera će sve ostale učesnike na tržištu motornog goriva dovesti u izrazito neravnopravan položaj. Bez ikakvog rizika i mogućeg konkurentskog uticaja, preko benzinskih stanica jedne kompanije će se samo tokom prolećnih radova biti administrativnom merom će biti preusmereno vise od 105 miliona litara dizela ukupne vrednosti oko 120 miliona evra", navodi se u saopštnju.
http://www.seebiz.eu/unks-pokrenuo-postupak-zbog-povrede-konkurencije/ar-60263/

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/26/2013, 08:29

Oni su i prosle godine bili najbolji ponudjaci,verovatno da ce ove biti isto,poljoprivrednici ce platiti d2 oko 100 dinara a ostalo drzava,prosle godine je kvalitet bio bas znatno losiji nego sto bi trebalo,mnogi su imali problema,ja sam posle prvog problema,moj deo prodao i kupio eurodizel,strah me je i da isto ne bude i ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/26/2013, 10:28

Cermet ::
Nakon kratkog zastoja, danas je već treći dan da su enormni prometi na NIS-u, ali uz vrlo oprezno podizanje cene.

Niko ne komentariše?

Kao što je rast cijene na malom prometu značilo da nema puno prodavača spremnih prodati akciju, tako i ovo sada znači da koliko god kupci željeli mogu kupiti po ovoj cijeni.
Prvo je bio strong buy, a drugo je sell ili bar hold, dok se ne vidi da li će pobjediti kupci ili prodavači.
Sada da ponovo padnu prometi na istoj cijeni, značilo bi da možemo očekivati pad cijene.
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/26/2013, 10:41

Jumbo ::
Cermet ::
Nakon kratkog zastoja, danas je već treći dan da su enormni prometi na NIS-u, ali uz vrlo oprezno podizanje cene.

Niko ne komentariše?

Kao što je rast cijene na malom prometu značilo da nema puno prodavača spremnih prodati akciju, tako i ovo sada znači da koliko god kupci željeli mogu kupiti po ovoj cijeni.
Prvo je bio strong buy, a drugo je sell ili bar hold, dok se ne vidi da li će pobjediti kupci ili prodavači.
Sada da ponovo padnu prometi na istoj cijeni, značilo bi da možemo očekivati pad cijene.

Slazem se sa svime sto si napisao, ali bih dodao da je to, po mom misljenju, kratkorocan signal (reda velicina nedelju dve dana), a da ne znaci mnogo na dugi rok. Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 68882
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/26/2013, 10:58

Boby ::
Oni su i prosle godine bili najbolji ponudjaci,verovatno da ce ove biti isto,poljoprivrednici ce platiti d2 oko 100 dinara a ostalo drzava,prosle godine je kvalitet bio bas znatno losiji nego sto bi trebalo,mnogi su imali problema,ja sam posle prvog problema,moj deo prodao i kupio eurodizel,strah me je i da isto ne bude i ove godine.

Koliko čitam NIIS je jedini koji će prodavati gorivo,nije ni čudo da im tako dobro ide,postojeća konkurencija nema šanse opstati kraj njih.
Valjda će i kvalitetu goriva popraviti,kad su već modernizirali sve te rafinerije.
Što se trgovanja tiče ja tu vidim pametne kupce koje ne žele dizati cijenu kad ne moraju,sakuplja se malo po malo po 910-920,naravno tu je vječita igra tko će prije popustiti,kupci ili prodavači,ali zato su tu fundamenti koji na kraju ipak presude.Šta bi trebao jedan blue chip uz ovakvo poslovanje i bull sentiment u svijetu završiti na P/E 2?
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/26/2013, 11:29

Red max ::
Šta bi trebao jedan blue chip uz ovakvo poslovanje i bull sentiment u svijetu završiti na P/E 2?

I div. prinosom od 30 %.....zašto ne? Bar bi znao u šta da stavim svu svoju lovu. Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 145841
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 336
Points : 952
Datum upisa : 12.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/26/2013, 12:39

Nemoj da se nadas. Nije Rus tako siroke ruke. O tome se nasiroko vec diskutovalo...
Slovenac1 je danima prizivao ili mu se privodjala div. od 200 din od ali se kasnije osvestio ili otrznio sve jedno.
Ali neka mu bude oprosteno i ako je pumpao, jer ce uskoro stajati pred bankomatom u redu da sto pre digne svoju lovu, da se nebi zeznuo kao ovi s Cipra! titanik

A tebe je Jumbo izgleda opila pobeda nogometasa nad Srbijom pa si udario u cyclops

Da je u pitanju jos neka tura votke u kafani, tu bi Rus bio siroke ruke, ali kad je posao u pitanju nema milosti.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13869
Localisation : Novi Sad
Points : 52035
Datum upisa : 03.06.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/26/2013, 15:51

Ažuriran informator:

http://www.belex.rs/trgovanje/informator/NIIS
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/27/2013, 09:38

Evo danas ponovo zelenila u svetu.Čini mi se da ide novi bull talas,koji će isterati naš dragi NIIS Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 318260na 1.000rsd.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2798
Points : 7974
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/27/2013, 18:47

Predsednik Upravnog odbora ruskog Gasrpoma Aleksej Miler je nakon potpisivanja dugoročnog ugovora o isporukama ruskog gasa za srpsko tržište kazao da su rezultati rada NIS-a, od kada posluje u zajedničkom vlasništvu Gasproma i Srbije, "prosto zadivljujući" i da je profit do 2012. povećan sedam puta, a dug smanjen za 60 odsto.

Miler je kazao da je od 2009. godine, kada je Gaspromova ćerka-firma Gasrpomnjeft postala većinski vlasnik NIS-a, u tu srpsku kompaniju investirano dve milijarde evra.

Precizirao je da je samo u modernizaciju Rafinerije nafte u Pančevu, koja sada proizvodi gorivo najvišeg evropskog kvaliteta, uloženo 550 miliona evra.

"NIS planira niz novih, krupnih projekata, medju kojima su ulaganju u dubinsku preradu nafte u (pančevačkoj rafineriji), proizvodnja baznih ulja, proširenje mreže benzinskih pumpi i povećanje obima proizvodnje nafte", kazao je Miler.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime3/28/2013, 19:19

Sta se ovo desilo? Nestalo je par stranica sa teme nisa. Nekoliko meseci.
Nema ni u arhivi ni u 5. delu teme.
Ili se nesto varam? Gde su stranice od septembra 2012 do marta 2013? comp

Edit:
Ništa se nije "desilo" sve je tu.
Odeš na vrh sajta, klikneš na "search"
ukucaš reč NIIS i pojave se svi topici, od
1 - 6 tema NIIS pa onda čitaš šta ti je volja.
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime4/2/2013, 02:18

"... trenutno se razgovara i o otpisu duga "Srbijagasu"
od oko 190mil. evra koje duguje Naftnoj industriji Srbije ... "

http://www.novimagazin.rs/ekonomija/juzni-tok-ne-kasni-zbog-srbije
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime4/2/2013, 15:00

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Radnici-NIS-a-strahuju-od-otkaza.html
Nazad na vrh Ići dole
Retenzija
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 6
Datum upisa : 30.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime4/2/2013, 17:45

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/375339/NIS-usvojio-predlog-odluke-o-raspodeli-dobiti-za-2012
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime4/2/2013, 17:47

Retenzija ::
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/375339/NIS-usvojio-predlog-odluke-o-raspodeli-dobiti-za-2012

Pretekao si me za minut.......

Predlog odluke predviđa isplatu dividende u visini od 25 odsto dobiti ostvarene u 2012. godini, što je za 10 procenata više od minimuma koji je predviđen Ugovorom o kupoprodaji akcija NIS-a i politikom dividendi kompanije.
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime4/2/2013, 17:53

Od avgusta bez goriva BMB 95 i D2

Izvor: B92


Beograd -- Benzin premijum BMB od 95 oktana i dizel D2 od avgusta neće moći se više prodavati na pumpama u Srbiji.


(...)

"Biće uspostavljena jedna ozbiljna i prava konkurencija u gorivu
Evropremijum BMB95 koji na tržište u Srbiji dolazi iz rafinerija u
okruženju, ali i iz NIS ove rafinerije. Time će se stvoriti uslovi da se
i u tom tržišnom nadmetanju stvori nešto niže cene, da dođe do
pojeftinjenja benzina"
, kaže Tomislav Mićović iz Udruženje naftnih kompanija Srbije.

(...)

"Sada će biti situacija drugačija i tržišna utakmica će biti
uspostavljena nadamo se ravnopravno i nadamo se da država neće nekim
novim minimalno tehničkim uslovima i sličnim aktima narušiti tu
konkurentnost i na neki način podići cenu tog uvoznog goriva. To će pre
svega biti u interesu potrošača da se uspostavi ta zdrava konkurencija",
kaže Mićović.


(...)
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime4/2/2013, 18:44

Nisam ocekivao 25% dividendu, ali sam ocekivao da bar nekad nesto lepo cak i meni mora da se desi :)

Zavisi koju dobit racunaju izmedju 69 i 76 dindzi bruto :))))))))))

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 869922

Ova vest se potire sa dve lose (evro benzin i brisanje srbijagasa)

Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 330
Godina : 39
Points : 1189
Datum upisa : 03.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 6. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 6. DEO - Page 3 Icon_minitime4/2/2013, 18:57

Ako sam dobro izracunao, neto dividenda je 60,66 RSD po akciji
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: