BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Ići dole 
+92
Nenadnenad67
EVE
Sasa965
Marioss
Maca
Racunarko
kaktusic
Jumbo
Baki. V
Fast
Boza Belex
Boki72
geogsi
Bojjan
Aleks
Von Misha
Red max
Safari
Al Kapone
J_stojan
Milica1
MYSTIC021
Voiceoflaw
Friz
C R A Z Y
flash
Bochek
muitobom
Aritmeticar
sexy jea
Popaj
Greta
Amater u pokušaju
Nikolaj3
philips1
Kobe Bryant
Bond
Dejansss
BojanNS
Sahbaz
Zmajica
mr Bean
Centrum
Mitar
JMBR
Ilija
Mistery 011
Gavrec
Limited011
FatCat
Facts&Figures
Non-ProfitOrganization
Fmember
BuffetSon
MarkoJTD
Djavo
Big Mile
Boraa
Cermet
MORNAR
Zmark
Jerry Springer
Delboj
DelBoy
Ivan2211
Nemesis
Sneki
Steve McQueen
Beli
Vladulns
Dragot
Momir
Ars Vivendi
Dalaj Lama
Teletrader
Gocili
Sutra
Slovenac1
Boby
Cucla
Smile
Dragan
Boranija
Drasko
Bane.v
Dragan11
Taliano
gogloee
Firke77
Berzanski_Duduk
Nikola
Danx
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/10/2012, 11:57

Cermet ::
Dobro to je očigledno, ali hajde neko da objasni otkud tolika navala na ovu hartiju u situaciji kada druge tavore, a recimo ENHL čak i pada?

U čemu je stvar?

Kad pogledaš rezulate NISa onda je sve jasno.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/10/2012, 12:01

Iako dugo vec pricam da ce akcije NIISa vredeti dosta vise za nekoliko godina,
vise dogadjaja me je navelo da preispitujem svoju HOLD poziciju.
Prvo odmah da naglasim da je pozicija bila veca od 20% koliko NIIS zauzima u beleks indeksu.

Prvi i najvazniji razlog je taj da je NIIS skocio preko 30% u evrima od godisnjeg minimuma. A rezultati s tim nemaju nikakve veze. NIIS je imao odlicne rezultate i u q1, posle cijeg objavljivanja je pao na godisnji minimum koji je cak bio i manji od cene po kojoj je otisao vecinski paket.

Strane berze padaju, a narocito naftne kompanije. Uveren sam da ce srednjerocno padati i cena nafte, mislim tu na sledece 2 godine otprilike. Tako da razlika izmedju NIISa i slicnih kompanija sve vise opada.

Najvazniji razlog je taj sto je dinar precenjen vec frapantnih 8% te ce neko kada se stvari vrate u ravnotezu moci jeftinije da udje u NIIS u cvrstoj valuti, cak i ako cena vise nikada ne ode ispod ove u dinarima.

Generalno nemam puno vremena ovih dana, pa sam napisao ovu poruku danas, a misleci na prodaju DELA akcija (nikako ne svih) ako cena jos malo skoci u narednih nedelju dve. Koliko je to u dinarima za mene necu reci da mi se ne bi punio inboks, a koliko je za Vas procenite sami. U svakom slucaju mislim na trocifrenu sumu.

I Cermet je postavio dobro pitanje, samo nije dao dobar primer nesrecnog ENHL. Ako uporedimo NIIS sa nekoliko preostalih dobrih akcija na beleksu primeticemo da u evrima vecina ima iste rezultate kao prosle godine, a da je ipak NIIS jedini koji je krenuo u izlet na planine.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/10/2012, 16:57

sutra ::
Uveren sam da ce srednjerocno padati i cena nafte, mislim tu na sledece 2 godine otprilike.

Preispitaj malo bolje ovaj scenario. Makroekonomski pokazatelji nisu jedini faktor koji utice na cenu nafte.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/10/2012, 18:28

Bravo Pesimista za analizu!

Ovih dana/nedelja razmišljam da se posle višegodišnje pauze ponovo aktiviram na Belexu i logično je da je NIS jedna od prvih hartija o kojima razmišljam.

Ali
u svetlu ovog bezumnog obaranja evra od strane Dinkića pomoću
subvencionsisanoh kredita, ovaj uzlet cene NIS-a me je potpuno odvratio
od kupovine njega, a Boga mi i od celog Belexa u ovom trenutku.

Naprosto,
cena hartija u EVRIMA (a verujem da ćemo se složiti da je to
jedina referentna cena) je ovih dana prevelika. Da sam slučajno u nekim
pozicijama u ovom trenutku, razmišljao bih o izlasku i prelasku u evro,
makar dok ti Dinkićevi krediti ne dospeju na naplatu, a to će se desiti
za najviše 5 meseci.

Zato sam odustao od svake kupovine u ovom trenutku, naročito NISa, a ako neko misli drugačije molio bih da objasni, hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 10:03

pa dok ne stignu za naplatu kroz 5meseci ti kupi nis po 690 a prodaj ga u martu za 750. nadamo se da ce finansiski izvestaj u martu biti pozitivan. a nadamo se da ce i dinar do marta da miruje {potraznj za niis dobra a mozda bude i dividende}
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 10:50

Poslednjih par postova govore da ljudi razmisljaju previse subjektivno, cini mi se.
Oni koji se sada nalaze u evrima i ne odgovara im jacanje dinara, bodre sebe i govore da je sada lose izlaziti iz evra i prelaziti u belex jer je to nepovoljno. Pa jeste, ako ste u evrima.
Oni koji imaju akcije i odgovara im rast cene nisa, kazu da treba dokupljivati. Pa jeste, ako ste u akcijama.
Oni koji su u akcijama, ali ne u nisu, kazu da je rast cene bezrazlozan i da ostatak belexa stagnira. Bodre sebe jer nisu u nisu. Opet, tako je.

Buducnost ce pokazati ko je, stvarno, u pravu. comp
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 14:20

Racunarko ::
Poslednjih par postova govore da ljudi razmisljaju previse subjektivno, cini mi se.
Oni koji se sada nalaze u evrima i ne odgovara im jacanje dinara, bodre sebe i govore da je sada lose izlaziti iz evra i prelaziti u belex jer je to nepovoljno. Pa jeste, ako ste u evrima.
Oni koji imaju akcije i odgovara im rast cene nisa, kazu da treba dokupljivati. Pa jeste, ako ste u akcijama.
Oni koji su u akcijama, ali ne u nisu, kazu da je rast cene bezrazlozan i da ostatak belexa stagnira. Bodre sebe jer nisu u nisu. Opet, tako je.

Buducnost ce pokazati ko je, stvarno, u pravu. comp

post2
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 17:24

To je sasvim jasno, ali hajde da razmenimo argumente za i protiv svakog postupka:

1. Da li je vrednost NIS-a u poslednje vreme porasla realno za više od 20%, koliko je porasla njihova cena u evrima?

2. Ako se već ulazi na Belex, zašto ne ući u neke druge pozicije koje su poslednjih dana čak i nešto pale, u skladu sa padom evra?

3. Zar nas NIS do sada nije naučio da je on itekako sposoban za nagli rast ali isto tako i za nagli pad, pa možda je i ovo samo jedna od tih situacija?
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 17:43

Iako je njen vlasnik Gasprom u Naftnu industriju Srbije uložio više od pola milijarde evra – što je više nego što je platio da postane većinski akcionar – tržišna cena NIS-a gotovo da je ista kao i pre četiri godine.



Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 NIS_nafta_z_nw_2
Kad je prodat, NIS je vredeo 800 miliona evra, a sada mu je cena oko 940 miliona. Poznavaoci prilika razlog za tako skroman rast cene vide u nerazvijenosti domaćeg tržišta kapitala, globalnoj krizi i nepoverenju investitora.

– Cena NIS-a jeste porasla, ali i suviše malo s obzirom na ulaganja – ukazuje broker Sinteza invest grupe Nenad Gujaničić. On objašnjava da je više razloga uticalo na takav razvoj događaja, a osnovni je činjenica da je naše tržište kapitala i dalje prilično nerazvijeno pa je i vrednost većine kompanija na njemu – potcenjena.
NIS je 2008. godine prodat ruskoj državnoj energetskoj kompaniji Gasprom u sklopu međudržavnog sporazuma dve zemlje, a 51 osto akcijskog kapitala domaće naftne industrije Rusima je pripalo za 400 miliona evra.

Kada se 15 odsto akcija koje su besplatno pripale građanima pojavilo na Beogradskoj berzi, cena jedne akcije bila je 500 dinara, dok je danas 658, a u međuvremenu je varirala između 443 i 865 dinara.

Ipak, s obzirom na to da je NIS nedavno otvorio obnovljenu rafineriju nafte u Pančevu, u koju je uloženo oko 550 milioa evra, očekivalo bi se da vrednost kompanije na tržištu osetnije poraste.

Obnovljena rafinerija, u kojoj će se proizvoditi gorivo visokog kvaliteta nije i jedini napredak koji je NIS imao prethodnih godina – reč je o kompaniji koju su novi vlasnici za nekoliko godina preveli od državnog gubitaša u najprofitabilnije preduzeće u Srbiji
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 18:02

Aleks ::

Kad je prodat, NIS je vredeo 800 miliona evra

Kako kada je prodat za 400 miliona evra? Zar to nije opšte poznato?

Novinarske patke...Mogli su da kažu da je vredeo i 5 milijardi...

Vredeo je onoliko koliko je za njega plaćeno, a to je 400 miliona, nikako 800.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 18:10

Kad je prodat, NIS je vredeo 800 miliona evra.????



Razmisli o recenici.

Kad je prodat.?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 18:20

Cermet ::
Aleks ::

Kad je prodat, NIS je vredeo 800 miliona evra

Kako kada je prodat za 400 miliona evra? Zar to nije opšte poznato?

Novinarske patke...Mogli su da kažu da je vredeo i 5 milijardi...

Vredeo je onoliko koliko je za njega plaćeno, a to je 400 miliona, nikako 800.
Treba se opremiti najpre osnovnim informacijama pre nego se krene u raspravu. Prodato je 51% akcija po ceni od 400 miliona evra. Paket po kojem je sklopljen ovaj dogovor je dosta kompleksniji i ja ne znam detalje. Deo dogovora je, cini mi se, bio da Gazprom investira jos 300 miliona evra, da drzava da NISu povlascenu rudnu rentu sve dok se ne pokriju nasledjeni dugovi i ko zna sta jos. Verovatno je i Juzni tok bio deo sire price povezane sa NISom.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 19:16

Ok Nikola, reagovao sam malo ishitreno zato što sam u principu alergičan na novinarske patke.

Ali nije suština u tome, suština je da li su oti rezultati toliko bolji da opravdavaju ovaj rast cene?

I još nešto, pošto tada nisam pratio:

Šta je dovelo do onog prethodnog skoka NISa i isto tolikog pada koji se desio počekom ove godine?

Da nije i to bio HYPE zbog nekakvih rezultata, koji se u potpunosti istopio posle nekoliko nedelja?
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 19:51

Da budem potpuno otvoren, nemam nikakvih informacija koje nisu vec prezivane po stampi, na osnovu kojih sam kupovao akcije NISa, Ulazio sam na osnovu vrlo subjektivnog osecaja (mozda ce neko reci naivnosti) da ce Gazprom ozbiljno raditi na razvoju NISa, da je sa vlasnikom kao sto je Gazprom i realno moguc taj razvoj, da je to i politicki projekat rusa da zaustave slabljenje politickog uticaja u regionu.

Po meni, ceste fluktuacije cene NISa su mnogo manje uzrokovane njegovim rezultatima, planovima ili okruzenjem, a vise likvidnoscu vlanika hartija. Mnogi su se zaleteli da zauzmu pozicije, i kad su shvatili da nema brze love presli su u hold ili sell i vrebaju bolju priliku. A cenu je dalje oborila ponuda gradjana koju ti isti investitori nisu pratili jer ne zele da zarobe jos svog novca. Sada su spekulacije o dividendi opet zakuvale stvar, i neki investitori se vracaju. Ne znam da li je nekom uopste jasno kada ce i da li ce biti dividendi, pa mi se cini da je samo pustena buva da bi malo zivnula trgovina, ili ce NIS odluciti o podeli dividende da bi pomogao drzavi, a u sklopu nekog politickog dogovora.

Ja kao neznalica u trgovini, mislim da mi je najpametnije da svoj novac drzim u akcijama NISa jer nisam sposoban da se borim sa ajkulama. Posmatram ovo iskljucivo kao dugorocnu investiciju, i osim ako me ne impresionira cena (>10e) ovo necu prodavati u narednim godinama.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/11/2012, 23:37

Ja uopšte ne razumem forumaše koji govore o tome, da je sad akcija NISa porastla za 20% i kao zbog toge sad nije jeftina. Pa ljudi akcija NISa je več bila 850 RSD, pa je pala, a sad se polako diže. A najbitniji su rezultati, malo usporedjujte rezultate NISa sa sličnim kompanijama u okruženju i onda je jasno da je akcija NISa debelo potcenjena. A investicije Rusa u NIS samo rastu i rastu, pa valjda toliko ulažu u NIS zato da bi na kraju pravili još više profita nego ga prave sad.
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/12/2012, 00:24

Citat :
Sada su spekulacije o dividendi opet zakuvale stvar, i neki investitori se vracaju. Ne znam da li je nekom uopste jasno kada ce i da li ce biti dividendi, pa mi se cini da je samo pustena buva da bi malo zivnula trgovina, ili ce NIS odluciti o podeli dividende da bi pomogao drzavi, a u sklopu nekog politickog dogovora.

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/NIS-postaje-regionalni-izvoznik.sr.html

Економија
ИНТЕРВЈУ: Александар Дјуков, генерални директор Гаспромњефта
НИС постаје регионални извозник

....Постоје два озбиљна питања везана за односе акционара компаније – реч је о исплати дивиденди на основу годишњих резултата и проблему рудне ренте, коју Влада Србије намерава да повећа од 2013. Шта мислите о томе?

Питање дивиденди се стално појављује међу акционарима. До сада се, у складу са законима Србије, приход компаније усмеравао на покривање губитака из ранијих година, а фактички, по заједничком договору сасрпским партнерима – у развој компаније и стратешке инвестиционе пројекте.

Развој НИС-а је предмет заједничког интереса акционара компаније. Уверавам вас да ће на основу резултата 2012. године исплате бити обављене, јер то предвиђа политика у области дивиденди, коју је усвојио Управни одбор НИС-а.

Питање рудне ренте регулисано је међудржавним споразумом који су потписале владе Русије и Србије. Према њему порески систем за НИС не може да се мења све док средства која су инвестирана у модернизацију Рафинерије Панчево не буду враћена. Ипак, ми смо спремни да саслушамо наше српске партнере и да се потрудимо да нађемо варијанту која би одговарала свима и не би успорила развој компаније.
.......

Nazad na vrh Ići dole
Ivan2211
VIP
VIP
Ivan2211


Broj poruka : 419
Points : 885
Datum upisa : 31.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/13/2012, 16:16

Cermet ::
Aleks ::

Kad je prodat, NIS je vredeo 800 miliona evra

Kako kada je prodat za 400 miliona evra? Zar to nije opšte poznato?

Novinarske patke...Mogli su da kažu da je vredeo i 5 milijardi...

Vredeo je onoliko koliko je za njega plaćeno, a to je 400 miliona, nikako 800.

Ako prodaš 51% kompanije za 400 miliona, onda
100% kompanije vredi oko 800 miliona. Logično, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/13/2012, 16:47

Kada su rusi kupili 51% akcija za 400mil., 'kupili' su

i dugove NISa i obaveze prema NISu... što nije malo.
Nazad na vrh Ići dole
Boraa
Still learning
Still learning



Broj poruka : 56
Points : 244
Datum upisa : 28.02.2012

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/14/2012, 19:23

Nikola ::
da ce Gazprom ozbiljno raditi na razvoju NISa, da je sa vlasnikom kao sto je Gazprom i realno moguc taj razvoj

Na osnovu ovog podatka rekla bih da ste u pravu i da ipak dobrano ulazu u razvoj

Najveći investitori u poslednjoj deceniji bili su Telenor sa 1,6m
milijardi evra, Gazprom Neft -NIS sa 947 miliona evra i Fijat Automobili
Srbija (Fiat) 947 miliona evra.

http://www.euractiv.rs/srbija-i-eu/4999-oekuje-se-oko-milijardu-evra-investicija-u-2012-godini.html
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/14/2012, 21:04

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Niis

Keltnerov kanal nije probijen i dalje rastuci trend i posle ove korekcije od juce i prekjuce.
Trguje se u gornjim zonama bolingera, RSI varira od 65-87 ako ode ispod 50 eto nama down trenda!
Stohastic nam pokazuje da je i dalje bulish trend , kao i williams procent koji i varira od -30 do -6...
OD 1.11 prometi su u porastu!
na jednocasovnom grafikonu cena se odbila od 680 i krenula u novi rastuci trend! Obrati paznju koliko se samo neko ukrcao na 685din! oko 8000kom
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 11:37

Ajde molim te Bozo,daj to danas posle trgovanja,kako stoji.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:02

Rekoh ja da TA i grafike ne važe na belexu, kakva država takva joj i berza! Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 589925
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:05

Nažalost, moram da se složim - kakva država, takav joj i grafik.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:06

Izgleda da dogovoreni deo duga Srbijagas nije uplatio, a rok je bio 15.11...
Nazad na vrh Ići dole
Bane.v
Still learning
Still learning



Broj poruka : 57
Points : 285
Datum upisa : 19.09.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:14

Pre bi rekao da su najveci panicari gradjani koji imaju po 5 akcija, koji kad vide da cena pada u panici zure da prodaju, ova akcija nece jos dugo biti na na nivou izmedju 600 - 700 din, jer rezultati poslovanja su sve bolji,
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:18

Zna li neko da li gradjani uopste prodaju i dalje?

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:19

bane.v ::
jer rezultati poslovanja su sve bolji

Možda se to može reći na neki dug period, ali da li su rezultati poslovanja u ovom trenutku toliko naglo bolji koliko je cena otišla?

Ne zaboravite da na Belexu ima i drugih hartija koje su znatno podcenjenije od ove.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:28

@Cermet, cena nije uslovljena samo poboljsavanjem poslovanja. NIS je trenutno potcenjen, i cena ne reflektuje poslovanje vec verovatno rizike okruzenja. Mislis li da NIS treba da poraste duplo da bi cena stigla do 1000 dinara? Za toliki rast bi morao da zauzme znacajan udeo trzista u bar 3 zemlje u regionu. Na kraju, uporedi sa slicnim kompanijama.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:33

Nikola, po par stotina gradjana svakodnevno prodaje bez ozira na cenu, dakle 2-3 hiljade hartija. Otvoriš hartiju, pogledaš istorijat i broj obavljenih transakcija i lepo se vidi kad prodaju gradjani a kad investitori. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 360772
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:35

Nikola ::
cena ne reflektuje poslovanje vec verovatno rizike okruzenja. Mislis li da NIS treba da poraste duplo da bi cena stigla do 1000 dinara? Za toliki rast bi morao da zauzme znacajan udeo trzista u bar 3 zemlje u regionu. Na kraju, uporedi sa slicnim kompanijama.

Pojasni šta si ovim hteo da kažeš.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:36

Hvala za informaciju. Nisam davno gledao trader nalog, al mislim da ne mogu da vidim tu dubinu.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 555
Points : 1950
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:39

Cermet ::
Možda se to može reći na neki dug period, ali da li su rezultati poslovanja u ovom trenutku toliko naglo bolji koliko je cena otišla?

Ne zaboravite da na Belexu ima i drugih hartija koje su znatno podcenjenije od ove.

Hocu da kazem da treba da otvoris NIISov grafikon za zadnju godinu na
beleksu i probas da objasnis kakve su to promene u poslovanju uticale na
taj rolerkoster. Ne postoji 1-1 korelacija izmedju poslovanja i cene, ko zna sta cenu drzi ovako nisko.

Zanima me, koja je hartija podcenjenija od NIISa? Ne pratim mnogo, ali me cudi da postoji tako nesto a da nema vrlo ozbilje rizike.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:52

Ova akcija ce biti na ovim nivoima sve dok se ne podeli prva dividenda ili akcija ne izadje na npr.Londonsku berzu....do tada ce biti tavorenje na ovim ili malo visim nivoima bez obzira na dobre rezultate...
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 12:54

Podcenjenost je i relativna stvar i zavisi kako je ko doživljava.

Pogledajte recimo AIK i ENHL, zatim FITO, pa i AERO (mnogi vole i MTLC), pa i neke druge. Iako su to manje firme od NIS-a, mnogi ih i cene i doživljavaju kao jeftinije od NIS-a.

U NIS se zatrčava bukvalno svako ko dođe na Belex i teško da takva hartija može da bude najbolja kupovina.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 6 Icon_minitime11/15/2012, 13:06

Nis je dugo rastao,mora doci do korekcije,ja sam imao srece te sam izasao ali pitanje je na koliko cu moci uci ponovo...
Nis kao prica je ok,ali pogledajte OJROPU,AMERKU...KINU...nije on mimo sveta,korekcija,pa blagi rast,opet
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
Nazad na vrh 
Strana 6 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: