BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 5. DEO

Ići dole 
+92
Nenadnenad67
EVE
Sasa965
Marioss
Maca
Racunarko
kaktusic
Jumbo
Baki. V
Fast
Boza Belex
Boki72
geogsi
Bojjan
Aleks
Von Misha
Red max
Safari
Al Kapone
J_stojan
Milica1
MYSTIC021
Voiceoflaw
Friz
C R A Z Y
flash
Bochek
muitobom
Aritmeticar
sexy jea
Popaj
Greta
Amater u pokušaju
Nikolaj3
philips1
Kobe Bryant
Bond
Dejansss
BojanNS
Sahbaz
Zmajica
mr Bean
Centrum
Mitar
JMBR
Ilija
Mistery 011
Gavrec
Limited011
FatCat
Facts&Figures
Non-ProfitOrganization
Fmember
BuffetSon
MarkoJTD
Djavo
Big Mile
Boraa
Cermet
MORNAR
Zmark
Jerry Springer
Delboj
DelBoy
Ivan2211
Nemesis
Sneki
Steve McQueen
Beli
Vladulns
Dragot
Momir
Ars Vivendi
Dalaj Lama
Teletrader
Gocili
Sutra
Slovenac1
Boby
Cucla
Smile
Dragan
Boranija
Drasko
Bane.v
Dragan11
Taliano
gogloee
Firke77
Berzanski_Duduk
Nikola
Danx
96 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
AutorPoruka
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/7/2013, 18:13

Samo ako je tako određeno sporazumom dviju država,sa Srbijom to izgleda nije slučaj,znači da ja plaćam koliko i vi?
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/7/2013, 18:57

onda ti je 20% od dobiti
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/7/2013, 19:16

Hvala,ali pošto mi ni moj broker nije djelovao previše sigurno u to,za taj porez,molio bih Jumba da potvrdi,on je tu jedina iskusnjara iz Hrvatske.
Izvinjavam se što okupiram temu bezveze.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/7/2013, 19:21

Ne znam koliko su azurni tamo u CRO ali ja na tvom mestu ne bih platio porez ni ovde ni tamo ne verujem da iko ima evidenciju o tome...

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/7/2013, 20:16

Na dividendu moras,a na ovo drugo....ne moras...inace za strance na dividendu je 20 posto.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/7/2013, 20:39

Ilija ::
@ Baki V.

Pravilan je isključivo izraz otprilike. Ova reč se sastoji od dve reči: od i prilike, pa se u toj reči izvršilo jednačenje suglasnika po zvučnosti...

@red max

Zar ulagač iz hrvatske ne plaća porez u hrvatskoj?
Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 422553Bravo Ilija! Nasmeja me do suza. Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 270317 Svaka ti je u postu k'o Njegoseva
Nazad na vrh Ići dole
Racunarko
VIP
VIP
Racunarko


Broj poruka : 612
Godina : 45
Localisation : Beograd
Points : 2814
Datum upisa : 22.06.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/7/2013, 21:27

http://www.kamatica.com/vesti/radujko-generalni-direktor-nis-a-za-bih/8187


Ne znam da li je ovo bitno. Da li je taj Radujko bitan neki lik ili ne? comp
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/8/2013, 00:50

red max
Porez na prihode od kapitala (dividende) za fizička lica u Srbiji je 15% po najnovijim izmenama zakona ( ranije je bio 10%).
Porez na kapitalne dobitke za fizička lica u Srbiji je 15% po najnovijim izmenama (ranije je bio 10%).
Ovo je regulisano Zakonom o porezu na dohodak građana.
Obveznici su rezidenti Republike Srbije ali su takođe obveznici i fizička lica koja nisu rezidenti ako dohodak ostvare na teritoriji Srbije.
Postoji Ugovor o izbegavanju dvostrukog oporezivanja sa Hrvatskom ( na sajtu Ministarstva Finansija).

Nazad na vrh Ići dole
Bjekam23
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 95
Datum upisa : 16.08.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/10/2013, 14:31

Zar mi ne bi trebali da dobijemo dividendu u neto iznosu,ako je budemo dobijali ?
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/10/2013, 17:45

Sofke ::
onda ti je 20% od dobiti
Ti ga, vidim, redovno plaćaš.
Nazad na vrh Ići dole
Aria
VIP
VIP



Broj poruka : 109
Points : 399
Datum upisa : 07.09.2010

Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 5. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 5. DEO - Page 29 Icon_minitime3/10/2013, 19:43

Bjekam23 ::
Zar mi ne bi trebali da dobijemo dividendu u neto iznosu,ako je budemo dobijali ?


Tako je, akcionar prima dividendu u neto iznosu.
Porez na prihode od kapitala (porez na dividendu) se plaća "po odbitku" odnosno isplatilac dividende je tzv. "poreski platac". To znači da je po zakonu isplatilac dividende (AD) u obavezi da od bruto dividende odbije 15% poreza i da taj porez uplati umesto onog kome isplaćuje dividendu. Akcionar prima neto iznos dividende a porez od 15% za njega uplaćuje akcionarsko društvo i akcionar nema nikakvu obavezu prema poreskim organima.
Dakle, poreski obveznik je onaj koji je ostvario prihod (akcionar) a za njega porez obračunava i uplaćuje isplatilac prihoda-dividende (akcionarsko društvo).
Slična je situacija kada npr. pravno lice ili preduzetnik isplaćuje zarade za svoje radnike. Radnici primaju neto zaradu a firma za njih uplaćuje poreze i doprinose (firma je poreski platac).
Isplatilac dostavlja obvezniku obračun sa svim podacima.

Za razliku od ovog poreza, porez na kapitalne dobitke se plaća po rešenju Poreske uprave. Akcionar koji je ostvario kapitalni dobitak ili gubitak je dužan , da u roku od 15 dana od dana ostvarivanja prihoda, sam podnese poresku prijavu Poreskoj upravi a Poreska uprava donosi rešenje kojim razrezuje porez odnosno utvrđuje kapitalni dobitak ili gubitak.

Ne bih više da vas zamaram i zauzimam prostor, smatrao sam da je ovo korisno za sve akcionare a vi koji ste rezidenti Hrvatske i drugih država, obratite pažnju na Ugovore o izbegavanju dvostrukog oporezivanja koji se pojedinačno zaključuju između država, zato što se njima sprečava da porez platite u obe države.


-------

https://www.aikb.net/viewtopic.forum?t=1551
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
Nazad na vrh 
Strana 29 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 16 ... 27, 28, 29
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: