BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi

Šta kupovati na Svetskim berzama?

Ići dole 
+60
Stane Dolanc
FatCat
Dragivoje
bonum.mm
Perapostar
Floxed
pepermint
starter
djuken
philips1
igor ns
Al Kapone
adamm
maxxxii
boban75
Cucla
Cicija
s.nikolić
Nikolaj3
Big Brle
Debil
Dalaj Lama
Popaj
Plejade
Aca123
Cermet
Delboj
MORNAR
Cope
Jegulja
Tenerife
bwresident
Friz
Bobo011
Dragan555
Red max
Boranija
Kobe Bryant
Momir
Urosk
Greta
Roman Abramovich
Aritmeticar
Vladimirmitr
Djavo
Dusan
Frenky
Boby
BojanNS
Dexiv
Ars Vivendi
Drag65
Fmember
Smile
Fast
Dax
Limited011
Maca
Sneki
Petar Pan
64 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20
AutorPoruka
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

Broj poruka : 593
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/8/2021, 21:42

Hvala adame,

Brine me što su REITI imali u prethodnih 20 godina prosečnu stopu rasta od 11% što je najviša prosečna stopa rasta od svih imovinskih klasa. Reiti su pobedili tehnološki sektor. Plašim se da sada ne usledi nagli pad. 

Čestitam za Majkrosoft i Gugl. Već sam pisao da je po meni Majkrosoft najkvalitetnija kompanija na berzi. Međutim nisam kupio na vreme. Sada mi je krivo mada sam na Lufthansi i Commerzbank zaradio više.

PS: 

Ajde molim te ako hoćeš objasnim mi ovo insider buying
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member

Broj poruka : 436
Datum upisa : 07.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/8/2021, 22:31

insider buying to je kad direktor, clan upravnog odbora i slicno kupuje deonice firme za koju radi. 

Po zakonima, onda mora da prijavi da je kupio, slicno vazi i za prodaju.

Taj $ADC je imao skorije insider buying http://openinsider.com/search?q=adc
mada mislim da je $MPW bolja kupovina, mada su insider-i prodavali

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/9/2021, 11:54

@adamm ::
 mislim da je $MPW bolja kupovina, mada su insider-i prodavali

I meni se čini na prvi pogled da je bolja. Uzeću u razmatranje ......
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555

Broj poruka : 1489
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/23/2021, 11:07

Šta mislite o kupovini akcija Alibaba? Izgledaju jako povoljno. Imali su lošiji rezultat od očekivanog za treći kvartal.
Nazad na vrh Ići dole
petronije
Still learning
Still learning

Broj poruka : 138
Datum upisa : 02.10.2019

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/23/2021, 11:20

@Dragan555 ::
Šta mislite o kupovini akcija Alibaba? Izgledaju jako povoljno. Imali su lošiji rezultat od očekivanog za treći kvartal.
Bice jos losiji rezultati :

Alibaba Grupa je prošle sedmice objavila razočaravajuće kvartalne prihode i oborila prognoze za narednu godinu.

https://www.blic.rs/biznis/dramaticni-gubici-nekada-najbogatijeg-kineza/31j5fjr?utm_source=blic_kat_vesti_republika_srpska_sidebar&utm_medium=sidebar_najnovije_info
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/23/2021, 17:17

Petronije znam za ovo, ali baš zato bi moglo da se desi da nadmaše prognozu a cena pada i zbog lošeg trećeg kvartala i zbog najave lošije 2022.
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y

Broj poruka : 527
Datum upisa : 19.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/25/2021, 01:15

@Dragan555 ::

Ja sam pokupovao dosta u ovom padu i mislim da tržište suviše pesimistično vrednuje Alibabu u ovom trenutku. 

Imali su odličnu prodaju u ovogodišnjem Danu samaca, to će se videti u narednim kvartalnim rezultatima. Biće sve ok sa Alibabom.

https://londonnewstime.com/alibaba-posts-record-sales-for-singles-day-shopping-event-in-china/548689/

VIP
VIP
C R A Z Y

Broj poruka : 527
Datum upisa : 19.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/25/2021, 13:47

Pored BABA, ovo su ti moje preporuke: HOLN, RIO, GOLD, VOD, DISCA, VIAC, FIS, ATVI, TTWO, RBLX, TCEHY, NESN, BN, KR, F, VOW, BYDDY, RDSA, EQNR, CSGN, BAC, USB, SLHN, ZURN, V, PYPL, PGHN, VIRT, SCHN, CAT, ALO, ABBN, BA., LMT, NOC, GD, RTX, RO, NOVN, PFE, LLY, STMN, SOON, MDT, LONN, UNH, HUM, HBMN, AMS, STM, INTC, MU, ASML, AMAT, DPW, RWE.

Eto par hintova pa istrazi.

Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/26/2021, 09:41

Strahovit pad akcija na evropsklm berzama... Zna li neko šta se dešava  scratch
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla

Broj poruka : 425
Datum upisa : 17.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/26/2021, 11:03

Da nije zbog ovoga?

[size=36]Hitan sastanak u SZO: Najgora varijanta do sada?[/size]

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=11&dd=26&nav_category=78&nav_id=2062982
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/27/2021, 19:44

@adamm ::

Ako vec moras zato sto imas USD razmisli da li zelis neki REIT, ja sam danas kupio $ADC REIT zbog jakog insider buying, mada mislim da je $MPW bolji izbog trenutno....

https://tradingeconomics.com/united-states/housing-index

https://tradingeconomics.com/united-states/housing-starts

Čini mi se da su investitori oprezniji i ne zaleću se sa gradnjom bez obzira na cene.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/30/2021, 11:37

Kakve veze $ADC i $MPW imaju sa novom gradnjom? Prvi ima veze sa tim koliko para mogu da isisaju od Wallmart-a i slicnih, a drugi od toga koliko para mogu da isisaju od Steward Healthcare i drugih bolnica.

Imas i $SPG, nema nikakve veze sa cenom nekretnina, nego sa inflacijom i retail-om, odnosno koliko para mogu da isisaju na rentu shopping centara.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime11/30/2021, 16:38

Adame, postavio sam vam pitanje na P.M. ako nije problem da mi odgovorite oko nekih tehničkih stvari kod stranih brokera?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime12/3/2021, 16:04

Au, Kakav slom kineskih akcija. Teško da će amerikanci prekinuti trgovanje..... Može li info šta se dešava.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime12/4/2021, 20:20

Koliko ja znam dve loše vesti. DIDI Global Inc se delistirao kako su kineske vlasti i tražile. Pao je 22.18% juče. Mada često ne razumem paniku i preteranu reakciju tržišta juče su mnogo pale skoro sve kineske akcije, pa je bila odlična prilika za kupovinu. Mada pale su u manjoj meri skoro sve akcije ma čije bile. Druga loša vest je pad broja radnih mesta u novembru u USA. Možda je bilo još loših vesti?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime12/5/2021, 18:27

O.K. Hvala kolega.

Molim te objasni mi kako se je to Didi delistirao a još uvek se trguje sa tom akcijom. Gde se delistirao. Da li može da se kupi na Honkoškoj berzi i sl..... Gledao sam baš Didi i buni me kako to da postoji izveštaj samo za I kvartal 2019 pa zatim za prvi kvartal 2020...... Da li didi jednom godišnje daje izveštaje ili ima nešto drugo što ne razumem.

Ne treba da vasčiude ova moja pitanja jer ne znam engleski pa otežano pratim vesti, događaje, bilanse stranih firmi.

Za NFP sam znao i to redovno pratim. Mislim da se radi o bitnom izveštaju i ne bih ga potcenjivao. 

Nakon svega počinju mi biti zanimljive kineske kompanije tipa DIDI, BABA, NIO itd.... pa bi vas zamolio za mišljenje.

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitime12/5/2021, 19:46

Pogrešio sam. Pogrešno sam razumeo informaciju mada jeste uzrok pada kineskih akcija na berzi. Ali evo ovde je baš dobro objašnjeno.

https://www.reuters.com/technology/how-could-chinas-didi-delist-new-york-stock-exchange-2021-12-03/
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 20 Icon_minitimeDanas u 11:35

Kineske hartije  kupovati samo na HK berzi. A i to je rizicno ako koristis Americkog brokera kao ja.
Nazad na vrh Ići dole

Šta kupovati na Svetskim berzama?
Nazad na vrh 
Strana 20 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: