BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi

Šta kupovati na Svetskim berzama?

Ići dole 
+60
FatCat
Limited011
adamm
Dragivoje
boban75
Popaj
Stane Dolanc
Aca kurbla
C R A Z Y
petronije
bonum.mm
Perapostar
Floxed
pepermint
starter
djuken
philips1
igor ns
maxxxii
Cucla
Cicija
s.nikolić
Nikolaj3
Big Brle
Debil
Dalaj Lama
Plejade
Aca123
Cermet
Delboj
MORNAR
Cope
Jegulja
Tenerife
bwresident
Friz
Bobo011
Dragan555
Red max
Boranija
Kobe Bryant
Momir
Urosk
Greta
Roman Abramovich
Aritmeticar
Vladimirmitr
Djavo
Dusan
Frenky
Boby
BojanNS
Dexiv
Drag65
Fmember
Smile
Fast
Dax
Maca
Petar Pan
64 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 19, 20, 21
AutorPoruka
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

Broj poruka : 623
Datum upisa : 10.09.2018

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime2/11/2022, 18:25

Nisam kupovao na Volstritu. Sada razmišljam da kupim ovo.

https://www.investing.com/equities/intel-corp

Molim za mišljenje. 

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime2/11/2022, 20:01

Deluje mi zdravo. Gledao sam bilanse.  Dobiće ogromne podsticaje za proizvodnju čipova od vlade SAD. Da li je moguće da nema elektgronaca na ovom forumu koji se razumeju u problematiku.

Padne li na 45-43 USD.... kupujem. Mislim da tržište pogrešno vrednuje ovu akciju.
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime2/11/2022, 20:17

Da li su činjenice iznete u ovom komentaru tačne scratch

„Today the House passed a bill to boost US chip production. The #1 beneficiary of this bill is Intel, the largest American chip manufacturer is going to get massive incentives for the next few years to build their state of the art factories. AMD and Nvidia don’t create their own chips, they’re only chip designers. So this bill won’t benefit them at all. Intel long-term plan is slowly coming together and Pat has been doing a wonderful job so far.“
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Member
Member
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime2/18/2022, 19:23

Bogami, pade Intel.  Ovde su svi hladni kao špricer a napolju je mislim već počela da radi panika  scratch

Čudno da niko ništa ne komentariše osim mene a ja sam čovek seljak.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki

Broj poruka : 5376
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime3/7/2022, 17:52

Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 A1010

VIP
VIP
Al Kapone

Broj poruka : 910
Datum upisa : 06.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime3/14/2022, 07:56

https://twitter.com/elonmusk/status/1503222294277197829

VIP
VIP
Ars Vivendi

Broj poruka : 2627
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime4/14/2022, 23:00

Njujork -- Američki milijarder Ilon Mask je dostavio ponudu za stoprocentno preuzimanje Tvitera po ceni od 54,20 dolara po akciji.

Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

Broj poruka : 2627
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime5/8/2022, 22:08

Berzanski indeksi Nasdaq i S&P 500, koji su u padu petu nedelju zaredom, izgubili su od ponedjeljka do petka 1,4, odnsono 0,6 odsto vrijednosti. Industrijski Dow Jones indeks oslabio je za 0,3 odsto.

Investitori su i dalje izuzetno nervozni zbog usporavanja ekonomskog rasta. Podsjetimo, američka privreda oslabila je za 1,4 odsto u prvom kvartalu 2022. godine. Uznemirenost investitora pojačana je nakon odluke američke centralne banke FED da u sredu povisi ključne kamatne stope za dodatnih 0,5 odsto.

Akcije su nakratko smanjile gubitke nakon što je u petak američko Ministarstvo rada objavilo da je u aprilu u SAD popunjeno 428.000 radnih mjesta, čime su prevaziđena očekivanja ekonomista od 400.000 zaposlenih. Međutim, nastavljena je rasprodaja akcija koja je prethodnog dana bila posebno dramatična.

Dow Jones je izgubio u četvrtak više od 1.000 poena, dan nakon odluke FED, dok je S&P 500 izgubio 3,6 procenata vrijednosti. Nasdaq je istoga dana oslabio za pet odsto. Četvrtak je bio najgori dan na berzi Wall Street od 2020. godine. Akcije tehnoloških kompanija, koje se rasprodaju posljednjih nedjelja, opet su oslabile u petak.

Na tržištima preplavljenim strahom od usporavanja ekonomskog rasta, kako ocjenjuje magazin Forbes, investitori su prodavali najrizičniju imovinu, uključujući kriptovalute, zbog čega je vrijednost bitcoina pala za oko devet odsto za 24 sata, na ispod 36.000 dolara, prenosi Coin Metrics.

Analitičari ocjenjuju da će rasprodaja i padova biti još, a da je investitorima potrebno uvjerenje da FED neće podizati kamatne stope suviše agresivno i gurnuti privredu u recesiju u svojoj borbi protiv rasta inflacije, koja je u martu dostigla 8,5 odsto, najviše u protekle četiri decenije.

adamm
Member
Member

Broj poruka : 455
Datum upisa : 07.08.2012

PočaljiNaslov: Re: Šta kupovati na Svetskim berzama?   Šta kupovati na Svetskim berzama? - Page 21 Icon_minitime5/12/2022, 08:42

marjanovicgane ::
Bogami, pade Intel.  Ovde su svi hladni kao špricer a napolju je mislim već počela da radi panika  scratch

Čudno da niko ništa ne komentariše osim mene a ja sam čovek seljak.

Ja se slabo logujem na forum odlucio da smanjim prisustvo. Evo sad da vidim sta da se desava.

Sta da ti kazem, ako nastavi ovako za par dana bicu negativan sa ulaganjima u strane berze (i to u EUR iznosu).
Nazad na vrh Ići dole

Šta kupovati na Svetskim berzama?
Nazad na vrh 
Strana 21 od 21Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 19, 20, 21
 Similar topics
-
» Kako kupiti akcije NISA pre izlaska na berzu?
» Kretanja na berzama u Srbiji i svetu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: