BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)

Ići dole 
+40
Non-ProfitOrganization
011
Dragot
Voiceoflaw
Niko21
Teletrader
Nenadnenad67
Limited011
Steve McQueen
Boby
Friz
Roman Abramovich
Smile
belex1970
Maca
Karlo
MarkoJTD
Momir
philips1
Sasuolo
Popaj
Folio
Greta
Fmember
Matthew Greenburgh
Mendo
Joca
Gorca
Joe_Allamo
BoS
Sneki
BojanNS
Ars Vivendi
Dibesto
pepsiman
Light
Nauzika
Boranija
Lilihip
Kobe Bryant
44 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Nenadnenad67
Still learning
Still learning
Nenadnenad67


Broj poruka : 100
Godina : 44
Localisation : beograd
Points : 450
Datum upisa : 27.01.2012

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime9/15/2015, 22:40

Interesuje me pojam osnovnog kapitala u d.o.o.  odnosno da li se posle osnivanja d.o.o. s osnovnim kapitalom mogu vrsiti svakodnevne transakcije ( kupovina ) ili je to neki fiksni unapred definisani iznos kojim se ne moze raspolagati ? 
I na koji nacin se odredjuje nenovcani iznos stvari unete u d.o.o ( a ta stvar u ovom slucaju su kola )
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime9/19/2015, 22:31

Očigledno nisi u toku...

U Srbiji je od pre par godina dovoljan osnivački kapital od 100 din i slovima: sto dinara za osnivanje d.o.o. firme.

Da bi radio daješ svojoj firmi "pozajmicu" koju možeš čak i sa kamatoim da daješ, a ako firma ostvari dobit, tu pozajmicu povlaciš bez plaćanja poreza.
Nazad na vrh Ići dole
Niko21
Just looking
Just looking



Broj poruka : 16
Points : 60
Datum upisa : 01.06.2009

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/17/2016, 14:56

Pozdrav Kolege, 

Mozete li mi pomoci sa necim. Da li akcionari koji na skupstini na kojoj se donosi odluka o sticanju i raspolaganju imovine velike vrednosti automatski postaju nesaglasni ukoliko glasaju protiv te odluke ili svoju nesaglasnot aktiviraju tako sto nakon takvog glasanja salju dopis gde zahtevaju da budu tretirani kao nesaglasni i isplaceni po trzisnoj vrednosti?

Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/19/2016, 23:03

U principu da, ali ako je tvoje ime u zapisniku sa sednice upisano tj. da si se protivio toj odluci.
ALI: ništa te ne košta, a i sigurnije je da PREPORUCENOM poštom sa POVRATNICOM u pismenoj formi obavestiš firmu da si nesaglasan i da tražiš da ti tvoje akcije otkupe.

U praksi se dešavna, bilo je slučajeva, da firma koja je u buli i blokadi ne ispalti nesaglasne akcionare, tada moraš da ih tužiš, i pitanje je i kad dobiješ presudu koja će u svakom slučaju po tebe biti pozitivana da li ćeš uspeti da se naplatiš, jer firme, koje nemaju para, otvaraju i zatvaraju račune u bankama ko što ti menjaš čarape i onda je teško ući novcu u trag...

ALi ko ima vremena i uporan je uspe na kraju da se naplati.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/21/2016, 19:22

Da se nadovezem ako imas pravosnaznu sudsku presudu, a svi racuni su mu u blokadi(duzi vremenski period) Mozes da se naplatis preko duznikovog duznika. Isto tako plenidbom pokretne ili nepokretne imovine sa sudskim izvrsiteljem(samo da to nije pod hipotekom) sesir 

police
Nazad na vrh Ići dole
Niko21
Just looking
Just looking



Broj poruka : 16
Points : 60
Datum upisa : 01.06.2009

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/21/2016, 21:53

Hvala Kolege na pomoci.

@Ars vivendi - Ako sam dobro shvatio svako ko se na skupstini pismeno izjasnio da je protiv odluke o sticanju i raspolaganju imovine velike vrednosti je automatski aktivirao nesaglasnost? Ako je tako zavedeno i u zapisniku, to znaci da akcionar ne moze povuci svoju nesaglasnost?
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/21/2016, 22:15

Posle skupstine se pismeno izjasnjavas(mislim u roku od 15 dana) sa brojem akcija svojim potpisom trazis da te isplate kao nesaglasan akcionar. To sto si glasao protiv te odluke  na taj dan njih ne obavezuje da te i isplate. To su bile dve radnje glasanje i posle toga zahtev za isplatu. sesir


police
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/22/2016, 20:03

U čl.522. ZPD se navodi da je kontrolni akcionar koji poseduje 90% i više akcija AD, obavezan otkupiti akcije svih preostalih akcionara na njihov pisani zahtev...
Da li se kontrolnim akcionarom smatraju lica u zajedničkom delovanju, koja zajedno poseduju više od 90% akcija AD?
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/22/2016, 20:52

Uslovi za prinudni otkup
Član 515
Na predlog akcionara koji ima akcije koje predstavljaju najmanje 90% osnovnog kapitala društva i koji ima najmanje 90% glasova svih akcionara koji poseduju obične akcije (otkupilac) skupština donosi odluku o prinudnom otkupu svih akcija preostalih akcionara društva uz isplatu cene koja se određuje shodnom primenom odredaba ovog zakona o isplati nesaglasnih akcionara.
Akcije koje poseduju lica povezana sa otkupiocem smatraju se akcijama koje ima otkupilac u smislu stava 1. ovog člana, pod uslovom da su ta lica povezana sa otkupiocem u periodu od najmanje godinu dana pre donošenja odluke o prinudnom otkupu.
Statutom se može predvideti da prinudni otkup iz stava 1. ovog člana nije dopušten ili se može propisati veći procenat učešća otkupioca u osnovnom kapitalu društva kao uslov za prinudni otkup.


police
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/23/2016, 13:06

Voiceoflaw, hvala, ali u mome postu sam postavio pitanje koje se odnosi na korišćenje prava na prodaju akcija, što je, po meni, delimično sadržano u čl.522. ZPD. Naime, akcionar je zajedno sa licem u zajedničkom delovanju, nakon realizovane ponude za preuzimanje, dostigao procenat od nekih 97% akcija. Odnos je takav da ni jedan od njih pojedinačno ne poseduje 90%, ali zajedno, kako sam rekao imaju preko 97%. Pošto se u čl.522. ne spominju lica u zajedničkom delovanju, nego samo pojam kontrolnog akcionara, bitno mi je znati da li se pod tim pojmom podrazumevaju i jedan i drugi akcionar. Lica koja su realizovala ponudu za preuzimanje i pored dostignutog nivoa od 97% vlasništva, nisu pokrenula prinudni otkup, kako to rade mnogi drugi.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/23/2016, 15:36

Obično su lica koja zajednički deluju to i obavezna da navedu. Ne znam o kojoj konretnoj firmi govoriš, možda možeš da kažeš njeno ime, ne vidim da bi to trbalo da bude tajna, pa da vidimo o čemu se radi.
Možda ti samo misliš da su to povezana lica?

Ako deluju zajedno i imaju +90% akcija, ti možeš da tražiš da otkupe tvoje akcije, ne moraš da čekaš na njihovu ponudu.

Pored toga, možeš da pišeš KzHOV i tražiš da ustanove da li ta dva lica zajednički deluju.
Ali moraš i neki dokaz da navedeš koji nije izmišljen a koji dokazuje da se radi o povezanim licima.

Ima primera kada su akcionari pisali Komisiji i ona pozitivno odreagovala na takve dopise (UNBN itd...)

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/23/2016, 16:37

Dragot ::
Lica koja su realizovala ponudu za preuzimanje i pored dostignutog nivoa od 97% vlasništva, nisu pokrenula prinudni otkup, kako to rade mnogi drugi.
 
Tek posle tri meseca od dana ponude za preuzimanje ima prava na prinudni otkup. Sto rece Momir ti mozes da zatrazis da ti otkupe tvoje akcije.Pogledaj sta im pise u statut.

Procitaj i ovo http://www.harmonius.org/sr/publikacije/clanci/vuk_radovic/Obavezna_javna_ponuda.pdf


police
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/23/2016, 19:35

Pošto se slučaj, koji sam naveo bez imena firme, može smatrati opštim i primenjivim u više drugih primera, ne bih spominjao ime, ali cenim da sledeća hronologija može dodatno pojasniti situaciju i dovesti do pravilnog stava: septembra prošle godine jedan od akcionara (manjinski) pokrenuo je ponudu za preuzimanje akcija. U ponudi je naveo da zajednički deluje sa drugim akcionarom (većinskim), koji je u stvari konzorcijum koji čine zaposleni. Realizacijom ponude stekli su oko 95% akcija što je potvrđeno i izveštajem o preuzimanju, objavljenom na sajtu berze. Kasnijim uvidom u CRHoV utvrdio sam da ni jedan od njih ne poseduje 90% ili više akcija, ali zajedno poseduju više, tj.95%. Imajući u vidu odredbe čl.522.ZPD dostavio sam društvu zahtev za prodaju mojih akcija, ali ga je društvo odbilo navodeći da akcionar koji je pokrenuo ponudu nije stekao 90% akcija. E, zato ja pitam, pošto se u čl.522. spominje samo pojam kontrolnog akcionara, da li su tim pojmom obuhvaćena i lica koja zajednički deluju, a koja su decidno navedena u ponudi za preuzimanje akcija.
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/23/2016, 20:25

Evo tu imas i tumacenja KzHOV pa ces sam naci odgovore. kafa 

http://www.sii.rs/Sr/sudska-praksa-a-zvanicna-misljenja

police
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/24/2016, 11:38

Izvinjavam se što sam nepotrebno "davio" forum. Pomnijim izučavanjem odredbi ZPD utvrdio sam da je AD kojem sam podneo zahtev za prodaju akcija, na osnovu čl.522. ZPD, u pravu. Bez obzira na to što dva najveća akcionara zajednički deluju i imaju preko 90% akcija (čak 97%) njihovo učešće u kapitalu je ispod 90%, a prema čl.522. potrebno je da akcije predstavljaju najmanje 90% osnovnog kapitala društva.
Ko zna možda ovo još nekome bude od koristi.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/24/2016, 12:13

Dragot ::
Izvinjavam se što sam nepotrebno "davio" forum. Pomnijim izučavanjem odredbi ZPD utvrdio sam da je AD kojem sam podneo zahtev za prodaju akcija, na osnovu čl.522. ZPD, u pravu. Bez obzira na to što dva najveća akcionara zajednički deluju i imaju preko 90% akcija (čak 97%) njihovo učešće u kapitalu je ispod 90%, a prema čl.522. potrebno je da akcije  predstavljaju najmanje 90% osnovnog kapitala društva.
Ko zna možda ovo još nekome bude od koristi.
Dragot, hvala na nesebicnim informacijama. Uvek je lakse uciti se na tudjim greskama. sesir
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime1/24/2016, 21:08

Čitam danas u Blicu:
Đorđije Nicović
500 hektara pod ribnjacima
Vlasnik je 400 hektara zemlje druge klase u Belom Blatu kod Zrenjanina, a ima i 500 hektara pod ribnjacima “Sutjeska Zrenjanin”. U Belom Blatu gaji trsku od koje se proizvode ekološki materijali za krovove i izolacije.
- Svu trsku izvezem u Nemačku, Austriju i Belgiju i godišnje od nje prihodujem pola miliona evra - kaže Nicović za “Blic”.

I sve bi bilo OK, rekoh, hade da vidim koja je to firma.
Matični br: 08000654
Vidim skinuta sa belexa, a na Centralni registar HoV  vidim ima 11 akcionara,
odem na APR, kad tamo piše 100% vlasništvo Ђорђије Ницовић!!!

Kako?
Jedinstvo B.Blato je u restruktuiranju, očigledno je Nicovićeva firma NICCO preuzela istu, ali se sad kao vlasnici te firme pojavljuju:

Име Презиме: Марко Ницовић
Јмбг/Лични број: 1005946710631
Тип: Члан
Удео: 5 %

Име Презиме: Радмила Ницовић
Јмбг/Лични број: 1106951715138
Тип: Члан
Удео: 95 %

E, sad se ja pitam, kako je Nicović postao 100% vlasnik Jedinstva BB, ako ima još (živih) 11 akcionara?
Koja su njihova prava?
Text iz Blica nedvosmisleno govori da firma radi i da "vlasnik" prihoduje, po sopstvenom priznanju 500.000 evra godišnje!
kafa

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime4/1/2016, 18:59

Zakon o privrednim društvima sa dopunama iz 2015. godine

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_privrednim_drustvima.html

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
011
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Points : 80
Datum upisa : 07.02.2012

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime7/12/2016, 14:46

Dragot ::
Izvinjavam se što sam nepotrebno "davio" forum. Pomnijim izučavanjem odredbi ZPD utvrdio sam da je AD kojem sam podneo zahtev za prodaju akcija, na osnovu čl.522. ZPD, u pravu. Bez obzira na to što dva najveća akcionara zajednički deluju i imaju preko 90% akcija (čak 97%) njihovo učešće u kapitalu je ispod 90%, a prema čl.522. potrebno je da akcije  predstavljaju najmanje 90% osnovnog kapitala društva.
Ko zna možda ovo još nekome bude od koristi.

Nisam razumeo, pa molim da kolega Dragot ili neko drugi objasni kako neko može imati više od 90% akcija, a manje od 90% osnovnog kapitala društva.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime4/26/2017, 21:34

NOVE IZMNE ZAKONA

Zakon se jednim delom menja u skladu sa zahtevima Pregovaračkog poglavlja 6, na putu evropskih integracija, ali i kako bi se otklonili problemi koji se sreću u primeni njegove poslednje verzije.

- Predviđa se uvođenje transnacionalnog spajanja. To znači da će srpsko privredno društvo moći da se spoji ili pripoji nekom evropskom i da se formira novo bilo u Srbiji, bilo u nekoj evropskoj zemlji - najavio je Dušan Vučković, v. d. pomoćnika ministra privrede, na skupu Saveta stranih investitora posvećenom Pregovaračkom poglavlju o pravu privrednih društava. - Biće moguće seljenje sedišta kompanije u neku od zemalja članica EU bez velikih administrativnih prepreka.

Kada je reč o rešavanju problema nastalih u godinama primene poslednjeg zakona o privrednim društvima - tražiće se način da mali akcionari dođu do veće zaštite, ali i da se pravno reši pitanje prinudne likvidacije preduzeća.

- Ići će se na zaštitu manjinskih akcionara prilikom prinudnog otkupa akcija - pojasnio je Vučković. - Dešava se da neko pokrene tužbu tokom tog postupka, postupak se zaustavlja i nastavlja se posle nekoliko meseci. Ostaje pitanje važi li cena od pre nekoliko meseci ili ne. To treba da se reguliše.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime9/20/2017, 19:26

http://privreda.gov.rs/javni_pozivi/javna-rasprava-o-nacrtu-zakona-o-izmenama-i-dopunama-zakona-o-privrednim-drustvima/

Ukida se Zaloga (protivno Zakonu o Obligacionim odnosima i Ustavu). Izjednacavaju, Dobrovoljna i Obavezna ponuda (bukvalno svako moze uz lagano fingiranje likcvidnosti da uradi skviz po ceni iz ponude- direktno protivno Zakonu o preuzimanju), katastrofa. 
jos dve nedelje je rok za pisanje sugestija pa se aktivirajte... imate sve na linku
Nazad na vrh Ići dole
zokki
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 8
Datum upisa : 04.03.2017

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime9/28/2017, 16:39

Dizanje praga prinudnog otkupoa sa 90% na 95% je sjajna vest za sve nas i svakako ce doprineti poboljsanju polozaja malih akcionara.
   Ima nesto sto mi se ne svidja. KOd clana broj 474 koji je za nas izuzetno vazan hoce da izbace recenicu da akcionar ima pravo na nesaglasnost i ako nije bio na skupstini. Ako sam ja dobro razumeo to ce znaciti da ko hoce da bude nesaglasan mora da ucestvuje na skupstini ili da ovlasti nekog. Ako je ovo tacno trebalo bi da im pisemo sa zahtevom da se ta recenica ne izbacuje. Sta drugi misle o ovome?
Nazad na vrh Ići dole
goxi
Our family
Our  family



Broj poruka : 216
Points : 816
Datum upisa : 03.03.2011

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime10/2/2017, 08:11

I meni isto izgleda da ako precrtaju tu recenicu to znaci da moramo da ucestvujemo na skupstini ili nekog ovlastimo da bi izrazili nesaglasnost na skupstinsku odluku. To bi nam bilo dodatno cimanje i nepotrebno gubljenje vremena. Ne znam zasto hoce tu recenicu da izbrisu.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime10/2/2017, 11:03

Pisite im!
Diskusija o novom zakonu jos nije zavrsena.
Ne treba nicega da se plasite ili stidite.....
Neka bar cuju misljenje malih akconara.

Eo gde treba da se obratite
http://privreda.gov.rs/javni_pozivi/javna-rasprava-o-nacrtu-zakona-o-izmenama-i-dopunama-zakona-o-privrednim-drustvima/

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime10/2/2017, 11:32

Momir ::
Pisite im!
Diskusija o novom zakonu jos nije zavrsena.
Ne treba nicega da se plasite ili stidite.....
Neka bar cuju misljenje malih akconara.

Eo gde treba da se obratite
http://privreda.gov.rs/javni_pozivi/javna-rasprava-o-nacrtu-zakona-o-izmenama-i-dopunama-zakona-o-privrednim-drustvima/
Hajde ako neko strucan ima volje i vremena da na propisanom (datom) obrascu navede primedbe i predloge, da okaci ovde pa da mi svi (u sto vecem broju) to potpisemo u svoje ime i da saljemo mail-om kao sto su naveli. Hvala na trudu u ime ostalih nestrucnijih i lenjijih.
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime10/2/2017, 23:32

+1
Nazad na vrh Ići dole
Non-ProfitOrganization
VIP
VIP
Non-ProfitOrganization


Broj poruka : 210
Points : 600
Datum upisa : 20.08.2007

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime10/3/2017, 14:47

sutra u 10h u Privrednoj komori Srbije je rasprava vezana za izmene Zakona, kazu da su svi pozvani da ucestvuju
Nazad na vrh Ići dole
goxi
Our family
Our  family



Broj poruka : 216
Points : 816
Datum upisa : 03.03.2011

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime10/15/2017, 21:18

http://ekonomski.net/izmene-zakona-o-privrednim-drustvima-donose-bolje-uslove-za-male-akcionare.html
Nazad na vrh Ići dole
gaggii
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 317
Datum upisa : 30.10.2014

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime11/14/2017, 23:21

Mogli bi da predlozimo u zakonu o privrednim drustvima da se potpuno trgovanje izmedju povezanih lica koje utice na cenu i na likvidnost akcije. Mogu oni i da trguju medju sobom ali da se to trgovanje ne racuna kad se gleda likvidnost akcije kod ponude za preuzimanje. Mnogi su trgovanje medju povezanim licima zloupotrebljavali da bi time od nelikvidne akcije napravili likvidnu. Ako su u pitanju velike transakcije najbolje je da povezana lica trguju u blok trgovanju. Ako bi mnogo nas pisalo privrednoj komori sa ovakvim zahtevom moguce je da bi ga ozbiljno uzeli u obzir.
Nazad na vrh Ići dole
gaggii
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 317
Datum upisa : 30.10.2014

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime11/14/2017, 23:24

Osim toga, nama malim akcionarima je jedina sansa da se udruzimo i da imamo nekog ko ce sve da nas zastupa da bi nesto mogli da promenimo na trzistu. Taj neko mogao bi da bude Gujanicic ili neko drugi mozda cak i od politicara ko bi stalno insistirao na nasim zahtevima i trazio da se izmene neke stavke zakona u nasu korist ili bilo sta drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)   Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.) - Page 3 Icon_minitime4/5/2021, 19:01


Zakon o privrednim drustvima, sa svim dopunama.
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_privrednim_drustvima.html

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
 
Zakon o privrednim društvima (na snazi od 1.2.2012.)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» ZAKON O BANKAMA SRBIJE
» Закон о тржишту капитала (na snazi od 17.11.2011.)
» Novi zakon o stecaju
» NOV Zakon o trzistu kapitala

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: ZAKONSKA REGULATIVA-
Skoči na: