BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 DEXIV: Analize & Predvidjanja

Ići dole 
+29
Maca
G.Soros
Grom
ivan45
ILoveRoses
Matthew Greenburgh
Dejansss
geogsi
Magi2
Smile
Zopr
Limited011
Slovenac1
Kobe Bryant
C R A Z Y
Vladulns
Fmember
Boby
Aleks
Zeljko
Fast
Ars Vivendi
Dibesto
Momir
Dexiv
Racunarko
l.morlang
Sneki
Admin
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/13/2011, 18:18

l.morlang ::

Konstruktivno (!!!) se ne bih složio za banke. Mada kod svake komparacije ispada da su Srpske banke izuzetno podcenjene prema CEE peer-ovima, i naravno prema developed markets peer-ovima. Nemam sada ovde Bloomberg, ali cu gledati da ti posaljem neke moje tabele. Pozdrav!

Pazi, radio sam ja poređenja i za banke, i za građevinski sektor, ali mi ne deluje previše uverljivo. Npr, ENHL posle prvog polugodišta ima trailing P/E preko 30, jer su rezultati očajni. Pored toga, ne znamo ni kakvu imovinu poseduje, gde je sve ta imovina, šta je u knjigama, kakav je konsolidovani bilans... Mnogo nepoznanica. Pogledaj AGBN, ona je na P/B 0,22 svakako potcenjena, ali je investitori uglavnom zaobilaze, jer večni menadžment ne uliva poverenje. Kako da se odlučiš da kupuješ na osnovu uporedne analize?
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/13/2011, 18:24

Dexiv ::
l.morlang ::

Konstruktivno (!!!) se ne bih složio za banke. Mada kod svake komparacije ispada da su Srpske banke izuzetno podcenjene prema CEE peer-ovima, i naravno prema developed markets peer-ovima. Nemam sada ovde Bloomberg, ali cu gledati da ti posaljem neke moje tabele. Pozdrav!

Pazi, radio sam ja poređenja i za banke, i za građevinski sektor, ali mi ne deluje previše uverljivo. Npr, ENHL posle prvog polugodišta ima trailing P/E preko 30, jer su rezultati očajni. Pored toga, ne znamo ni kakvu imovinu poseduje, gde je sve ta imovina, šta je u knjigama, kakav je konsolidovani bilans... Mnogo nepoznanica. Pogledaj AGBN, ona je na P/B 0,22 svakako potcenjena, ali je investitori uglavnom zaobilaze, jer večni menadžment ne uliva poverenje. Kako da se odlučiš da kupuješ na osnovu uporedne analize?

Dobro, da, u pravu si ti. Ali je valuable tool. Zamisli neki novi igrač, nekakav frontier markets fond, dolazi ovde. Mislim da bi do 0.5 ignorisao "menadžment" ;)

Za construction nemam komentar. U gotovo svim zemljama su u bad shape.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/13/2011, 18:31

l.morlang ::

Dobro, da, u pravu si ti. Ali je valuable tool. Zamisli neki novi igrač, nekakav frontier markets fond, dolazi ovde. Mislim da bi do 0.5 ignorisao "menadžment" ;)

Za construction nemam komentar. U gotovo svim zemljama su u bad shape.

Znam da fondovi koji dolaze ovde dosta gledaju EBITDA i EV/EBITDA. Blo je nekih priča da su kupci spremni da daju oko 10X EBITDA za Imlek, naravno nepotvrđeno. U građevinskoj industriji je EV/EBITDA prosečno oko 7,5, najveći EV/EBITDA (oko 13) ima kanadska kompanija Lavalin, koja je iskazivala (bezuspešno) interesovanje za preuzimanje ENHL-a.

Sve zavisi od industrije, kod AERO svakako nećeš mnogo zagledati P/S, više ćeš gledati ROE i EBITDA.
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/13/2011, 18:33

Dexiv ::
l.morlang ::

Dobro, da, u pravu si ti. Ali je valuable tool. Zamisli neki novi igrač, nekakav frontier markets fond, dolazi ovde. Mislim da bi do 0.5 ignorisao "menadžment" ;)

Za construction nemam komentar. U gotovo svim zemljama su u bad shape.

Znam da fondovi koji dolaze ovde dosta gledaju EBITDA i EV/EBITDA. Blo je nekih priča da su kupci spremni da daju oko 10X EBITDA za Imlek, naravno nepotvrđeno. U građevinskoj industriji je EV/EBITDA prosečno oko 7,5, najveći EV/EBITDA (oko 13) ima kanadska kompanija Lavalin, koja je iskazivala (bezuspešno) interesovanje za preuzimanje ENHL-a.

Sve zavisi od industrije, kod AERO svakako nećeš mnogo zagledati P/S, više ćeš gledati ROE i EBITDA.

Ok, ali pazi na frontier markets se P/S ne gleda toliko. Koliko si jos ovde, da ti pokazem nesto?
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/13/2011, 18:35

Information

Sorry, but the administrator has prevented you from sending private messages.


hahahah...sje8ao si me - dođeš mi jedan username!!! :) :) :)
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/14/2011, 17:05

Ma, pusti to, za mene je neuporedivo interesantnije što se ekonomija Hong Konga (berzanski indeks Hang Seng) u 2Q kontrahovala 0,5%, a konsenzus je bio ekspanzija 0,7%.

http://online.wsj.com/article/SB10001424053111904823804576507333832675022.html?mod=asia_home
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/14/2011, 19:31

Dexiv ::
Ma, pusti to, za mene je neuporedivo interesantnije što se ekonomija Hong Konga (berzanski indeks Hang Seng) u 2Q kontrahovala 0,5%, a konsenzus je bio ekspanzija 0,7%.

Davno sam prestao gledati te indikatore, svuda se "prognoziraju" i "računaju" pomoću štapa, kanapa i lakta. Poslednji primer su naši pokazatelji koji su oscilirali između minus tri i minus šest, odnosno 1.8 i 1.1, ko li će to znati. Svaki put kad pročitam izjave i prognoze domaćih stručnjaka, moj lični GDP nema napretka 5 dana.

Voleo bih da mogu da komentarišem taj reading koji navodiš, ali nisam gotovo nikako upoznat sa strukturom ekonomije u HK...
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/15/2011, 10:56

The Hang Seng Index closed up 3.26 percent at 20,260.1, lifted by the China Enterprise Index , which closed up 4.7 percent at 10,944.17 points.

Hong Kong shares traded higher for a second-straight session on Monday as investors picked up beleaguered cyclicals, but low turnover suggested caution remained after the Hang Seng Index's worst fortnightly loss since January 2009.

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/15/2011, 11:07

Analize govore da su strani investitori činili trećinu prometa. Ovi ulagači su u periodu najvećih turbulencija vrednosno prodali i kupili svaku treću akciju. Na srpskom tržištu su inače najaktivniji ulagači iz Hrvatske, švedski investicioni fondovi i banke, ali i američka City grupa i škotska Kraljevska banka. Ozbiljni akcionari u najboljim akcijama na Beogradskoj berzi su i evropski investitori koji u Srbiji trguju preko kastodi računa banaka, što im stvara anonimnost.


Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/15/2011, 16:26

DJI se dobro drzi danas.
Presao je prvu granicu 11.434 - najvisi nivo od prosle nedelje, blizu koga je i sledeca 11.444 - zatvaranje od 5.avgusta.
Videcemo da li ce to biti krajnji domet ovog oporavka ili ima snage za dalje.
Po meni, tek probijanje i odrzavanja iznad nivoa 11.600 bi znacilo ozbiljniji pomak, a potom dolazi pojas 11.900-12.000 kao psiholoski, nakon ovog velikog pada.
Nafta je takodje u dobrom plusu +2$.
Zlato nastavlja pad.

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/15/2011, 22:29

Izgleda da su prešli tvoju zamišljenu liniju od 5.08. ?

DOW JONES 11.482,90 +213,88 +1,90%

Dexiv, sorry!
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/15/2011, 22:36

Momir ::
Izgleda da su prešli tvoju zamišljenu liniju od 5.08. ?

DOW JONES 11.482,90 +213,88 +1,90%

Dexiv, sorry!

Polako, Momire. Videćemo uskoro.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/15/2011, 22:41

Pa, kada je bio problem da sačekamo?
Vrlo rado, u 2 piva, točena!
piju
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/15/2011, 23:47

Bojim se da više nema šta da čekamo DJ će završiti u + !!
Tako da ako si prihvatio opkladu, ja ću biti sutra 16.8. u kafeu "Korzo" tu, izmedju K.Mihajlove i Čika Ljubine, pa ako se setiš, ti svrati da platiš, cene su humane: pivo = 120 dinara!
A i sve druge dokone članove očekujem da se pojave i upoznaju Dexiva legendu, koji se kladi protiv Soroša!
Edit: oko 19 - 20 časova!

Moram da dodam: postoje i neke male šanse da DJ završi u blagom minusu ako meteor udari u New York ! Al u tom slučaju će biti sve jedno s kolikim je to minusom, mada ja u tom slučaju rado plaćam pivo...
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 00:43

Momir ::
Bojim se da više nema šta da čekamo DJ će završiti u + !!
Tako da ako si prihvatio opkladu, ja ću biti sutra 16.8. u kafeu "Korzo" tu, izmedju K.Mihajlove i Čika Ljubine, pa ako se setiš, ti svrati da platiš, cene su humane: pivo = 120 dinara!
A i sve druge dokone članove očekujem da se pojave i upoznaju Dexiva legendu, koji se kladi protiv Soroša!
Edit: oko 19 - 20 časova!

Moram da dodam: postoje i neke male šanse da DJ završi u blagom minusu ako meteor udari u New York ! Al u tom slučaju će biti sve jedno s kolikim je to minusom, mada ja u tom slučaju rado plaćam pivo...

Čemu tolika žurba? Uopšte nije sigurno gde će Dow sutra završiti. Što se opklade tiče, da, opkladio sam se danas, sopstvenim novcem. Žao mi je što neću moći da budem tamo u zakazano vreme, ali je Wall Street otvoren do 22h, i bilo bi potpuno neprikladno da napustim trgovanje. Subota i nedelja su OK.

PS Još je rano, mada su fjučersi u padu. Nekoliko velikih dogadjaja će obeležiti sutrašnje trgovanje, pre svega GDP evrozone, housing starts i susret Merkel-Sarkozi. Ako ja nisam euforičan, zašto si ti?
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 00:49

Ako zanemarimo pobrojane dogadjaje i potencijalne pretnje po indexe, (kao i s moje strane pomenuti meteor) nadam se da sam za danas dobar 1 pivo, ili osporavaš?

A sutra, da ... prvo da vidimo tvoj ominjeni Hog Kong index (biće u +) pa onda da se opet kladimo!
Jel može?
Mada moram da ti kažem da više od 3 piva ne podnosim, tako da jedino ako si raspoložen da svaki dan naidješ u pomenuti bife/kafe i platiš turu!
Mislim da bi bio red da i modove pozovemo, pa da i oni vide neku vajdu?
99
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 12:31

Momire, Hang Seng je pao 0,33%, ali ću se ja uzdržati da bilo šta kažem, jer je još rano, bez obzira na pad američkih fjučersa i evropskih berzi , kao i (blago rečeno) očajnih rezultata Nemačke i evrozone. Pazar se skuplja na kraju dana.

Ne znam samo zašto si ti euforičan?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 15:32

momire,kako vidim hajneken ide dezurnom pesimisti,citaj realisti na forumu
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 16:30

Boby ::
momire,kako vidim hajneken ide dezurnom pesimisti,citaj realisti na forumu
Boby mora i on jednom da pogodi lale
Nismo se kladili jer sam ja zakasnio a danas bih se složio da DJ može na dole,
mada su podaci o započetim izgradnjama dosta bolji od očekivanih. A pad je za sada skroman.
Hong Kong je imao pad od 0,33% i to može da se zanemari.

Ako već predvidja armagedon, voleo bih da čujem KADA će se on desiti okvirno (kog meseca i godine), kao i na koliko se očekuje DJ, (na recimo 7900) ili DAX na recimo 3600.
E to bi bila prava predvidjanja, kako stoji u naslovu teme, ovako... to je šibicarenje, jer berze nikad ne miruju i retko idu samo dole ili samo gore.

Tako da ako je Dexiv ozbiljan u predvidjanju očekujem da nam da odgovore na gornja pitanja.
Ovako je sve idi mi dodjimi...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 16:38

Momir ::

Ovako je sve idi mi dodjimi...
Kao i uvek gad god se neko lati gledanja u kristalnu kuglu i dugorocnog predvidjana.

moze da padne al ne mora da znaci, moze da raste al ce sigurno i da pada...

Covek danas nije sposoban da napravi ni 100% tacnu kratkorocnu vremensku prognozu, a kamo li kretanje na berzama.


Poslednji put izmenio Fmember dana 8/16/2011, 16:42, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 16:39

Današnji trgovački dan na WS još nije završen, u uslovima velike volatilnosti može da bude svašta. To sve vreme pokušavam da ti kažem, Momire, da dnevne fluktuacije nisu bitne. Sad trgujem, na pitanja ću odgovarati posle 22h.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 16:45

Dexiv ::
Današnji trgovački dan na WS još nije završen, u uslovima velike volatilnosti može da bude svašta. To sve vreme pokušavam da ti kažem, Momire, da dnevne fluktuacije nisu bitne. Sad trgujem, na pitanja ću odgovarati posle 22h.

coca
I ako vidiš Bafeta, Soroša i Bila (Gejts) pozdravi ih u moje ime sesir

DJ -0,57% kafa

Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 17:14

Za sada je sve ovo ,da kazes normalno,Evropa se primirila...umeren minus je ok,brine me ono sto pocne s brojem 4,pa nadalje...NE VOLLLEM ni kad je veliki plus...
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 17:49

Dexiv ::
Uzgred, u prilog mi ide i panično ponašanje evropskih vlada, koje su večeras u polovini evropskih tržišta zabranili short selling, misle da tako mogu da ugase požar. To samo pokazuje koliko su uspaničeni.

Seeking Alpha: Zabrana short sellinga je kontraproduktivna

ZAGREB - Nakon što su u četvrtak navečer Francuska, Italija, Španjolska i Belgija privremeno zabranile kratku prodaju nekih bankovnih dionica, analitičari i svjetska tržišta reagirali su na tu vijest s nevjericom i porugom.
Četiri europske zemlje uvele su zabranu nakon što su cijene europskih banaka dva dana strmoglavo padale, iz straha da je kratka pozicija tipično „proročanstvo koje samo sebe ispunjava“ i da se profit u slučaju „šortanja“ zapravo stječe širenjem lažnih glasina. uropski regulator za obveznice i tržišta (ESMA) kao službeni razlog za zabranu naveo je da „praksa short-sellinga u kombinaciji s paničnim špekulacijama stvara tržišnu strategiju koja je posve jasno zlonamjerna“.

Prema reakcijama s portala Seeking Alpha, investitori, strukovne udruge i znanstvenici ocijenili su tu najnoviju europsku mjeru kao kontraproduktivnu, pozivajući se na iskustva sa sličnom američkom zabranom uvedenom na vrhuncu panike 2008., ‹kao da europski regulator iz nedavne američke prakse nije baš ništa naučio›. Razlog zašto padaju cijene europskih banaka, tvrde stručnjaci, jest što se one ne mogu uspješno refinancirati, a kratka
prodaja s tim nema apsolutno nikakve veze.

Predstavnici hedge fondova upozorili su da zabrane zauzimanja kratkih pozicija nikada ne sprečavaju pad tržišta, a mogu jako povećati kolebljivost cijena. Short-selling je legitimna tržišna praksa koja tržištima kapitala pomaže da funkcioniraju pravilno i ima važnu ulogu u održavanju likvidnosti vrijednosnih papira. Osim toga, pridonosi učinkovitom formiranju cijena i nudi mogućnost osiguravanja od rizika (hedžiranja), čime se ublažavaju posljedice nastanka cjenovnih balona.

Zabranu kratkog trgovanja europske vlasti koriste kao dimnu zavjesu da bi pozornost investitora skrenule s vlastite nesposobnosti da riješe temeljne neusklađenosti i slabosti svog financijskog sustava, kažu u EDHEC Risk Institutu.

http://www.seebiz.eu/seeking-alpha-zabrana-short-sellinga-je-kontraproduktivna/ar-11346/
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 19:13

Momir ::
Dexiv ::
Današnji trgovački dan na WS još nije završen, u uslovima velike volatilnosti može da bude svašta. To sve vreme pokušavam da ti kažem, Momire, da dnevne fluktuacije nisu bitne. Sad trgujem, na pitanja ću odgovarati posle 22h.

coca
I ako vidiš Bafeta, Soroša i Bila (Gejts) pozdravi ih u moje ime sesir

DJ -0,57% kafa


Pozdravio sam ih, pozdravili i oni tebe, uz podsećanje da je Dow trenutno u padu 1,46%.

Ne znam kad će biti Armagedon, ali sam siguran da ćemo ponovo testirati nivo 1100 na SP. A to će akcije na BG berzi poslati u dugotrajan bear market. Današnji podaci su bili jako loši (ta industrijska proizvodnja u SAD koju pominješ, to je bilo samo zbog automobilske industrije), nemački GDP je praktično na nuli, nema evroobveznica, zaključke donesite sami.

Pivo ne pijem, ali hvala na ponudi.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 19:39

Za fasta:

Ovo je bio moj pick za danas. Kupio juče u padu, prodao malopre.

http://www.google.com/finance?client=ob&q=NYSE:FAZ
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/16/2011, 23:04

Dexiv ::
Za fasta:

Ovo je bio moj pick za danas. Kupio juče u padu, prodao malopre.

http://www.google.com/finance?client=ob&q=NYSE:FAZ

Dve stvari vrlo kratko: 1) Ne interesuje me šta radiš. 2) Zbog tvoje kredibilnosti sam ti rekao da se "sakriješ" iza kastodija i da kroz promene u crhov-u pokažeš koliko para praviš. Ovo što ne može da se proveri je na dugom štapu.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/17/2011, 05:33

Fast ::
Dexiv ::
Za fasta:

Ovo je bio moj pick za danas. Kupio juče u padu, prodao malopre.

http://www.google.com/finance?client=ob&q=NYSE:FAZ

Dve stvari vrlo kratko: 1) Ne interesuje me šta radiš. 2) Zbog tvoje kredibilnosti sam ti rekao da se "sakriješ" iza kastodija i da kroz promene u crhov-u pokažeš koliko para praviš. Ovo što ne može da se proveri je na dugom štapu.

Kako to misliš, da se sakrijem iza kastodija, pa da ti dajem dokaze kroz promene u CRHoV-u? Kakve promene za inostrana tržišta? Hoćeš skenirane potvrde o kupovini/prodaji? Moj broker je ugledan član ovog foruma, i on može da potvrdi ovo što pišem.

Ja zapravo gubim vreme ovde.
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/18/2011, 12:18

Momir ::

Ako već predvidja armagedon, voleo bih da čujem KADA će se on desiti okvirno (kog meseca i godine), kao i na koliko se očekuje DJ, (na recimo 7900) ili DAX na recimo 3600.
E to bi bila prava predvidjanja, kako stoji u naslovu teme, ovako... to je šibicarenje, jer berze nikad ne miruju i retko idu samo dole ili samo gore.

Tako da ako je Dexiv ozbiljan u predvidjanju očekujem da nam da odgovore na gornja pitanja.
Ovako je sve idi mi dodjimi...

@ Momir
Prvo Momire moraš naučiti da priznaš kad neko bolje zna znanje od tebe (makar to bilo i na jedan dan i povodom jedne sitne opklade), a drugo ti mora da se šališ sa ovim što si napisao kao pitanja za dexiva. Ne postoji NIJEDNA osoba na celoj ovoj našoj "maloj" planeti koja bi znala da ti odgovori na ovo pitanje. Kad bi samo jedna znala, tržište ne bi postojalo (ali bukvalno!). Moj ti je savet da ne pišeš ovakve poruke, jer će ti kod nepristrasne publike kredibilitet padati (Ali opet ko sam ja da ti dajem savete, osim verovatno što sam nepristrasna publika). Priznaj čoveku da je bio u pravu ovog puta na kulturan i fin način (a ne po prinicipu i ćorava koka jedno zrno ubode) i guraj dalje.

@Dexiv
Odakle tebi osećaj da treba nekom da se pravdaš scratch Da pokazuješ svoje priznanice i potvrde. Trguj, piši i uživaj. Publika će oceniti vrednost reči svakog od učesnika diskusije. Nema potrebe bilo šta da bilo kome da dokazuješ. Naravno, ni izjave tipa e evo ovo je moj pick za danas, koji sam još juče kupio, a danas prodao nisu od neke koristi čitaocima. Samo troše prostor i vreme jer nisu informacije koje se mogu iskoristiti. Ako hoćeš da daš savet ili da pokažeš svoje umeće širokim narodnim masama, a ti onda juče stavi svoj pick i reci evo momci danas sam kupio, a sutra ću da ga prodam uz dobar profit. Nadam se da me nećeš pogrešno razumeti sesir
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/18/2011, 17:03

dexiv,izgleda opet corava koka ubola zrno...ta koka nesto cesto ubada to zrno,situacija me ne veseli ali,bio si opet u pravu...
Nazad na vrh Ići dole
l.morlang
Just looking
Just looking
l.morlang


Broj poruka : 24
Points : 63
Datum upisa : 10.08.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime8/18/2011, 22:25

Evo ja nesto gledam GSS da uhvatim oko 2 pa na poolback. I SYMX i INAP mi deluju interesantno.

Međutim, sutra će verovatno biti još loših vesti iz Evrope, pa se ne bih baš igrao.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime12/31/2011, 16:08

Koje su razlike u ekonomskim predviđanjima po četvoro bivših ministara finansija, predsednika uprava multinacionalnih kompanija, studenata Oksforda i đubretara?
Ugledni engleski časopis Ekonomist je 1984. godine za svoje božićno izdanje sproveo upravo takvu neobičnu anketu među tim ispitanicima.

Zamolili su ih da iznesu svoja predviđanja o ekonomiji za sledećih deset godina, a decaniju kasnije proverili su tačnost njihovih prognoza i neobično se iznenadili rezultatima.

Đubretari su prvo mesto podelili sa čelnicima kompanija, a kad je reč o ceni nafte, ljudi iz gradske čistoće pokazali su bolje razumevanje dugoročnih trendova nego sve druge skupine ispitanika.

Ekipa izdanja Ekonomista "Svet u 2012. godini" postavila je u oktobru tri pitanja petorici londonskih đubretara. Ista su pitanja postavili i poslovnim ljudima širom sveta.

Direktori i đubretari dele slične poglede na svetski ekonomski rast. Čak 80 posto đubretara i 58 posto poslovnih ljudi očekuje rast od 2,5 do pet posto.


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime2/26/2012, 18:57

Momir ::
Dexiv ::
Današnji trgovački dan na WS još nije završen, u uslovima velike volatilnosti može da bude svašta. To sve vreme pokušavam da ti kažem, Momire, da dnevne fluktuacije nisu bitne. Sad trgujem, na pitanja ću odgovarati posle 22h.

coca
I ako vidiš Bafeta, Soroša i Bila (Gejts) pozdravi ih u moje ime sesir

DJ -0,57% kafa


Eh, da sam samo nastavio da se kladim s ovim katastrofičarem, ko zna gde bi mi bio kraj, odnosno, ne bih znao šta bih s tolikim pivom?
sesir
E, moj Dexiv, ako si išao na pad indexa slabo si se proveo...
ENHL, AIKB, AGBN... ima li uopšte neke akcije gde si u plusu?
Ovo dokazuje da nestrpljnje, panika, paranoja i nervoza ničemu ne vode!

armo

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime2/26/2012, 20:03

Momire,mislim da nije vise s nama... od
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 2 Icon_minitime4/9/2012, 11:00

Tu sam, tu sam. Samo mi je gadno da odgovaram. Ne znam ni šta da mu kažem. Osim toga da ne zna moje pozicije, verovatno ništa, jer ništa drugo takva "logika" i ne zaslužuje.

Nazad na vrh Ići dole
 
DEXIV: Analize & Predvidjanja
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: