BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)

Ići dole 
+101
real_finanza
Teletrader
BBrroo
nervozaniglup
sale003
Sofke
Dosije
Fast
BigMile
Ilija
Igita
Lolita
inzinjerac
Nemesis
Atomski mrav
Milica1
Djavo
Amater u pokušaju
Sasa_sbbg
Vladulns
Polos
Dejansss
Zmark
EVE
Dr.Hik!
Miladin
Folio
Drag_Mlad
ILoveRoses
Momir
Strbac
Nestrpljivi
Dalaj Lama
Boza Belex
Ars Vivendi
raspolozen
C R A Z Y
Fmember
Spejs
iki
Big Mile
Aleks
Taliban
KRUSKA
Boki72
Drag65
Sasa965
Ris
Centrum
Dnenad85
Djepeto83
Kobe Bryant
Mirkodz
Zeljko
Sutra
Aca123
V029
Ivan2211
Limited011
Prokuplje
Djuka
JelenaS
Dibesto
Banaćanin
RobinHood
Dax
nepet
Mitar
Drasko
srbijanac
Cincinnatus
pakodazna
Serbon
Jumbo
gogloee
Mistery 011
Aritmeticar
Boby
Friz
Mira
Infinity
Lilihip
Greta
Dusan
Racunarko
Boranija
Light
Slovenac1
Brmbocla
BoS
Rogy
Maca
Sneki
Novosadjanin007
Taliano
MYSTIC021
Guinness
Dragot
Bond
HUACHUMA
DelBoy
105 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/18/2011, 22:33

Slovenac1 ::
Kad če se videti ko je deponovao akcija NISa? U ponedeljak? Tada če biti i pare na računu zar ne?
LOVA 21.3. PONEDELJAK
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/18/2011, 22:33

Aritmeticar ::
Juče je tokom dana dodato 155.983 akcija na ponudi, a danas 175.832. Juče sam bio u pošti nekim drugim poslom i naoštrio sam se da malo slušam razgovore u redu za prodaju besplatnih akcija. Ali ništa, nije bilo nikoga na tom šalteru. Na osnovu mog statistički beznačajnog iskustva narod je posle isteka Gazpromove ponude smanjio prodaju. Kad ono iz Pošte i dalje kuljaju nalozi.



Ne zadugo-videces.Po mom skromnom misljenju do srede-cetvrtka.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/18/2011, 22:36

Sa paramo od deponovanih akcija mogao sam i juče da trgujem.Znaci nemora se čekati 21.03.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/18/2011, 23:29


Volstrit žurnal: Nemački Vinteršal možda uđe u Južni tok

Tanjug | 18. 03. 2011. - 22:44h

MOSKVA - Nemačka kompanija "Vinteršal" mogla bi već u sledećih nekoliko dana ući u projekat izgradnje gasovoda "Južni tok" , objavio je "Volstrit žurnal", pozivajući se na dobro obaveštene izvore.

Sada su u tom projektu, koji predviđa izgradnju gasovoda od Rusije u Evropu po dnu Crnog mora, ruski "Gasprom" i italijanska kompanija "Eni". Očekivalo se da se francuska kompanije EdF priključi "Južnom toku" još 2010. godina i da u njemu dobije 10 odsto udela na račun učešća "Eni", ali se sada predviđa da se to desi tokom 2011. Izvršni direktor "Gasproma" Aleksej Miler je krajem februara izjavio da bi sporazumi o ulasku novih kompanija u "Južni tok" mogli biti postignuti u najskorije vreme i da se za 2011. planira potpisivanje novog akcionarskog sporazuma.

Vrednost Južnog toka je procenjena na 15,5 milijardi evra.

Radi realizacije kopnene deonice tog projekta Rusija je već potpisala međuvladine sporazume sa Bugarskom, Srbijom, Mađarskom, Grčkom, Slovenijom, Hrvatskom i Austrijom.

Vlasti Turske, međutim, još nisu dale odobrenje za polaganje cevovoda u teritorijalnim vodama te zemlje, zbog čega Rusija, kako je izjavio vicepremijer Igor Sečin, razmatra alternativnu mogućnost transporta gasa u Evropu u vidu tečnog prirodnog gasa.


_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/19/2011, 08:17

Taliano,mi imamo neting,mozemo ih koristiti,odmah posle prodaje,da ne kazem i pre,a na podizanje kesa sam mislio.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/19/2011, 08:22

Znam,poznato mi je.Samo što meni nisu dali da od deponovanih akcija kupujem jos u sredu-navodno zbog guzvi.Naravno, ispalo je bolje ovako.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/19/2011, 14:30

Путин о изградњи "Јужног тока"

Амбасадор Русије у Београду Александар Конузин изјавио је да ће посета руског премијера Владимира Путина Србији бити од великог значаја за побољшање односа две земље. Једна од најважнијих тема реализација "Јужног тока".

Реализација "Јужног тока" приоритет

Истичући да ће једна од најважнијих тема бити реализација крупног енергетског пројекта - гасовода "Јужни ток" - у којем учествује и Србија, амбасадор се осврнуо и на недавно писање "Комерсанта" да у Москви разматрају могућност да одустану од овог пројекта.

Указавши да ово није први пут да су се појавиле гласине око "Јужног тока" , Конузин је подсетио да је реч о пројекту у који је укључен велики број држава, да је велики новац у игри и да је потребно усагласити интересе свих.

"Ипак, нисам чуо да су Медведев и Путин ставили под знак питања овај пројекат. Верујем да ће председник владе током посете Београду потврдити свој став по том питању и рећи како Русија види реализацију пројекта", нагласио је Конузин.

Конузин је навео и да је Русија посебно заинтересована за учешће у инфраструктурним пројектима, што се пре свега односи на железницу, али и за грађевинске пројекте и сарадњу у области пољопривреде.

Када је реч о НИС-у, амбасадор је навео да ће се разговарати о додатним напорима за јачање овог предузећа и то не само у Србији, већ на целом Балкану.

"Успешна сарадња на реализацији подземног складишта гаса Банатски двор донеће Србији веће гаранције када је реч о снабдевању енергентима", додао је амбасадор.

Путин и његови саговорници разговараће и о руским инвестицијама, а у оквиру тога могуће је да ће бити размотрени проблеми са којима се сусрећу компаније са руским капиталом у напорима да обезбеде успешно пословање предузећа, посебно оних која трпе последице светске економске кризе.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/861198/%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD+%D0%BE+%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%9A%D0%B8+%22%D0%88%D1%83%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D0%B3+%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0%22.html

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
srbijanac
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 66
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/20/2011, 19:52

Naftasi i dalje pricaju za sporazumni prekid da ce poslodavac da ponudi mesto dosadasnji 750 ,1000eu stim da deponujes i akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Banaćanin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 379
Datum upisa : 17.11.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/20/2011, 21:28

a koliko su dobijali akcija po godini staza
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/20/2011, 22:07

Banaćanin ::
a koliko su dobijali akcija po godini staza

15 akcija po godini staza
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 11:31

Pozdrav svima! Prvi put postujem na ovom forumu, iako ga pratim već neko vreme. Imam nekog iskustva u trgovanju akcijama, mada vidim da ovde ima i mnogo iskusnijih od mene :)

Nisam siguran kad treba da legne novac onima koji su deponovali akcije NIIS-a. Dobio sam informaciju od sutra?
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 11:45

dibesto ::
Pozdrav svima! Prvi put postujem na ovom forumu, iako ga pratim već neko vreme. Imam nekog iskustva u trgovanju akcijama, mada vidim da ovde ima i mnogo iskusnijih od mene :)

Nisam siguran kad treba da legne novac onima koji su deponovali akcije NIIS-a. Dobio sam informaciju od sutra?

Ne sarađujemo sa onima koji su deponovali explod Šalim se naravno. Novac bi trebalo da bude uplaćen danas popodne.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Dibesto
Still learning
Still learning



Broj poruka : 68
Points : 284
Datum upisa : 13.01.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 12:20

Hvala druže! sesir
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 12:21

MYSTIC021 ::
Banaćanin ::
a koliko su dobijali akcija po godini staza

15 akcija po godini staza
14
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 14:30

Bivši direktor NIS-a Kravčenko izneverio i svoje i naše?

Dosadašnji direktor NIS-a Kiril Kravčenko nije dobio produžetak mandata jer njegovim radom nisu zadovoljni vlasnici - ni Gasprom ni država Srbija, piše Akter.

Kako navodi list, poslovanje NIS-a biće jedna od glavnih tema razgovora premijera Rusije Vladimira Putina sa najvišim zvaničnicima Srbije.

Radom NIS-a u poslednje dve godine nisu zadovoljni ni Gasprom kao većinski vlasnik, ni Srbija koja ima 30 odsto akcija te kompanije, zbog čega Kravčenku nije produžen mandat koji je istekao 28. februara ove godine.

U vrhu Gasproma Kravčenku stavljaju na dušu ekstreman pad prihoda NIS od kada ga on vodi.

Što se tiče Srbije, osnovna zamerka Kravčenku su loši poslovni rezultati, koji se ogledaju u činjenici da su prihodi NIS dramatično pali u odnosu na period kada je ta kompanija bila u potpunom vlasništvu Srbije. Pored toga, Vladu Srbije zabrinjava i plan racionalizacije poslovanja NIS, koji podrazumava otpuštanje više hiljada zaposlenih, piše list.

Ruska kompanija je NIS preuzela krajem 2008. godine, u kojoj je ostvaren prihod od 1,9 milijardi evra, a gubici su iznosili 89 miliona evra.

Kravčenko je 2009. godinu završio sa prihodom od 1,23 milijarde evra i gubitkom od čak 412 miliona evra. Kada je reč o poslovanju u 2010. godini, NIS je u prvih devet meseci imao ukupne prihode od 1,12 milijardi evra i dobit od 126 miliona.

U vrhu Gasproma i Vladi Srbije taj dobitak, međutim, ne doživljavaju kao uspeh NIS, već smatraju da je reč o ekstremno uvećanoj eksploataciji domaćeg gasa i nafte sa izuzetno niskom cenom proizvodnje. NIS taj gas i naftu prodaje po tržišnim cenama, zbog čega ostvaruje značajan profit koji stvara privid poslovne efikasnosti kompanije, navodi Akter.

Kako saznaju u tom časopisu, u Moskvi Kravčenku zameraju na neefikasnoj i neuspešnoj politici oko uknjižavanja imovine NIS, zbog čega ta kompanija nema kreditni potencijal koji bi joj omogućio znatno veću investicionu i razvojnu aktivnost. Menadžmentu NIS se zamera i distanciranje od ambasade Rusije u Srbiji.

Izvor

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
JelenaS
Our family
Our  family
JelenaS


Broj poruka : 159
Points : 701
Datum upisa : 05.06.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 14:48

Drasko ::
MYSTIC021 ::
Banaćanin ::
a koliko su dobijali akcija po godini staza

15 akcija po godini staza
14
Radim u NIISu i dobio sam 15 za svaku godinu staža.
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 15:31

JelenaS ::
Drasko ::
MYSTIC021 ::
Banaćanin ::
a koliko su dobijali akcija po godini staza

15 akcija po godini staza
14
Radim u NIISu i dobio sam 15 za svaku godinu staža.

A nick ti je female od
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 15:48

Da li je nekome jasna ovolika ponuda akcija NIISa?Kad ce se videti na Crhov vlasnicka struktura posle deponovanja?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 16:51

@taliano
mozes da pogledas na http://www.crhov.rs/?Opcija=22&odabraniemitentjmb=0929D6C68B0AF6D7&isin=694AA8B7EC748AD3AA7B4BEE

kao sto je i bilo za ocekivati, aik i kole deponovali...
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Still learning
Still learning
Djuka


Broj poruka : 106
Points : 317
Datum upisa : 01.06.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 17:13

Kakav je Kole namazani a pre neki dan na sva zvona objavio kako akcije NIS-a treba kupovati....e ko je sve u ovoj drzavi "ugledan" biznismen nije ni cudo sto nam ide ovako.
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 17:20

Za AIK i nije čudo, ima odgovornost kao banka, a i za koleta (namerno malo, ih da može manje tt ) se očekivao takav šibicarski mentalitet.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 18:41

Ima tu finih igrača u vlasničkoj strukturi.Mišljenje srpskog Trampa i onako netreba uzimati za ozbiljno.Moze li neko da objasni onoliku ponudu?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2164
Points : 6022
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 19:06

Taliaono, a da malo sam razmisliš i da sam dodješ do zaključka?
Čije su to akcije? Pale s neba? Mislim...

To su akcije gradjana, šta drugo?
Ako nisi znao kada daš trajni nalog on traje 3 meseca... itd!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 19:17

taliano ::
Ima tu finih igrača u vlasničkoj strukturi.Mišljenje srpskog Trampa i onako netreba uzimati za ozbiljno.Moze li neko da objasni onoliku ponudu?

Večina velikih je prodala svoje akcije, jedino Erste nije.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 19:32

Boranija ::
Taliaono, a da malo sam razmisliš i da sam dodješ do zaključka?
Čije su to akcije? Pale s neba? Mislim...

To su akcije gradjana, šta drugo?
Ako nisi znao kada daš trajni nalog on traje 3 meseca... itd!
?
sasvim jasno.Ipak,opste je poznato da se sva prica u posti zavrsavala za nekoliko dana.građani deponuju i za 3 dana pokupe parice.Ocekivao sam da ce ponuda od dana deponovanja da jenjava.Da li je moguce da neko pravi igranku pa sad pazari jeftino i natenane?

Edit: Očigledno ti ne možeš bez teorija zavera!
Već ti je više puta skrenuta pažnja da za to postoje adekvatne teme
u podforumu SvaštaNešto.
Stvarno ne razumem tu tvoju potrebu.
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 19:50

Rogy ::
Bivši direktor NIS-a Kravčenko izneverio i svoje i naše?

Dosadašnji direktor NIS-a Kiril Kravčenko nije dobio produžetak mandata jer njegovim radom nisu zadovoljni vlasnici - ni Gasprom ni država Srbija, piše Akter.

Kako navodi list, poslovanje NIS-a biće jedna od glavnih tema razgovora premijera Rusije Vladimira Putina sa najvišim zvaničnicima Srbije.

Radom NIS-a u poslednje dve godine nisu zadovoljni ni Gasprom kao većinski vlasnik, ni Srbija koja ima 30 odsto akcija te kompanije, zbog čega Kravčenku nije produžen mandat koji je istekao 28. februara ove godine.

U vrhu Gasproma Kravčenku stavljaju na dušu ekstreman pad prihoda NIS od kada ga on vodi.

Što se tiče Srbije, osnovna zamerka Kravčenku su loši poslovni rezultati, koji se ogledaju u činjenici da su prihodi NIS dramatično pali u odnosu na period kada je ta kompanija bila u potpunom vlasništvu Srbije. Pored toga, Vladu Srbije zabrinjava i plan racionalizacije poslovanja NIS, koji podrazumava otpuštanje više hiljada zaposlenih, piše list.

Ruska kompanija je NIS preuzela krajem 2008. godine, u kojoj je ostvaren prihod od 1,9 milijardi evra, a gubici su iznosili 89 miliona evra.

Kravčenko je 2009. godinu završio sa prihodom od 1,23 milijarde evra i gubitkom od čak 412 miliona evra. Kada je reč o poslovanju u 2010. godini, NIS je u prvih devet meseci imao ukupne prihode od 1,12 milijardi evra i dobit od 126 miliona.

U vrhu Gasproma i Vladi Srbije taj dobitak, međutim, ne doživljavaju kao uspeh NIS, već smatraju da je reč o ekstremno uvećanoj eksploataciji domaćeg gasa i nafte sa izuzetno niskom cenom proizvodnje. NIS taj gas i naftu prodaje po tržišnim cenama, zbog čega ostvaruje značajan profit koji stvara privid poslovne efikasnosti kompanije, navodi Akter.

Kako saznaju u tom časopisu, u Moskvi Kravčenku zameraju na neefikasnoj i neuspešnoj politici oko uknjižavanja imovine NIS, zbog čega ta kompanija nema kreditni potencijal koji bi joj omogućio znatno veću investicionu i razvojnu aktivnost. Menadžmentu NIS se zamera i distanciranje od ambasade Rusije u Srbiji.

Izvor


nesto ti izvor ne valja, prebacuje na neku temu o Telekomu!!!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 19:54

Danas je dodato nešto manje od 100.000 akcija na ponudi. Obim je 13.022, broj transakcija 1.810 što znači da i dalje preovlađuju trgovanja od po 5 komada. Pretpostavljam da je to sve stvar medijske priče. Ljude ne interesuje berza. Čuli su da ima neki otkup akcija. 6 meseci nakon pojave NIS-a na berzi ne prodaju više oni kojima su potrebne pare, ni oni koji žele da pokupe profit, već oni kojima je drago što su nešto dobili džabe, ali ne žele mnogo da razmišljaju o tamo nekim akcijama. Propustili su priliku da prodaju na početku, ali sada žele da se toga ratosiljaju i da brinu neke druge brige. Nije mnogo bitno da li će da prodaju Rusima ili na berzi. Kada ih na šalteru teraju da stave na berzu nemaju ništa protiv, sve im je jedno. I ne sekiraju se ako su propustili tamo neki rok. Zaokupljeni drugim poslovima ljudi će prodavati akcije kada se na njih sete, a setiće se kada ih mediji na to podsete. Kada prestane o tome da se priča pašće i ponuda. Potrebno je samo neko vreme da se zaokupimo drugim senzacijama.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2164
Points : 6022
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 19:57

taliano ::
Boranija ::
Taliaono, a da malo sam razmisliš i da sam dodješ do zaključka?
Čije su to akcije? Pale s neba? Mislim...

To su akcije gradjana, šta drugo?
Ako nisi znao kada daš trajni nalog on traje 3 meseca... itd!
?
sasvim jasno.Ipak,opste je poznato da se sva prica u posti zavrsavala za nekoliko dana.građani deponuju i za 3 dana pokupe parice.Ocekivao sam da ce ponuda od dana deponovanja da jenjava.Da li je moguce da neko pravi igranku pa sad pazari jeftino i natenane?

Edit: Očigledno ti ne možeš bez teorija zavera!
Već ti je više puta skrenuta pažnja da za to postoje adekvatne teme
u podforumu SvaštaNešto.
Stvarno ne razumem tu tvoju potrebu.
Admin

Opet krivo!! Vidim da tebi NIŠTA nije jaso!
Ne valja način na koji razmišljaš. Jer očigledno sve vidiš naopako.

Ako je neko dao nalog na 320 din pre dva meseca, i on će se jednom pojaviti ako cena bude išla toliko dole. Jer ko će da ide u poštu da ga povuće? Pola naroda i ne zna da postoji i takva mogućnost!

Ako ne bude tako, za 3 meseca će se, i TEK TADA, skoloniti sa strane ponude.
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 20:09

Po nekoj gruboj racunici akcije je do sada prodalo oko 1.7 mln akcionara...8.5 mln deljeno sa 5 ...

ostalo je jos oko 3.1 mln ljudi sa po 5 komada akcija....


sva je logika da ce najmanje jos oko 700k ljudi da da naloge za prodaju akcija..to bi ona bila polovina od 4,8 mln gradjana koji su dobili akcije...

znaci za ocekivati je jos oko 3.5 mln akcija u ponudi u nekom skorijem periodu...po ovoj sada ceni to je preko 15 mln eur vrednosti....


necu nista dalje da pisem
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 20:21

Razumna procena. Ostaje misterija u kom vremenskom roku će se to rasporediti i kojim tempom.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 20:38

Pa ne treba pljuvati Koleta, lepo čovek uzeo kredit, vratio i zaradio, vrlo prosto, a što je palio ljude, to je druga stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 20:56

Dax ::
Pa ne treba pljuvati Koleta, lepo čovek uzeo kredit, vratio i zaradio, vrlo prosto, a što je palio ljude, to je druga stvar.
Ne, nego mu treba ispevati odu o njegovom uspehu. od
Pravi makijavelisticki pogled na svet biznisa...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 21:16

Njegovi kazu da za to nije uzeo kredu,ja sam takodje mislio da jeste.Ovo nije moje misljenje,vec vam prenosim ono stu mi je receno.
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 21:26

@ Novosadjanin

Sad bi mogli da skrolujemo unazad kad si me omalovazavao jer sam rekao da ce MK i AIK sigurno prodati. Nisam zlurad, niti se radujem preterano sto sam bio u pravu, samo me nervira kad neko poput tebe daje izjave bez pokrica.Sve je govorilo da ce prodati, naprosto takav je igrac Miki. Na Pobedi Holding je kupovao i kad je raja videla da Miki kupuje svi su krenuli za njim. Onda je u jednom trenutku sve prodao uz zaradu od 50%. Nije se pojavljivao par meseci a onda opet kad je cena dovoljno pala kupio je preuzece koje je zeleo. Njegova logika je bila vrlo racionalna, i ja bih isto postupio. Video je da je deponovano samo 5% akcija od ukupno 15% gradjanstva - znaci sve su manje vise deponovali oni koji su vec kupili. U rukama onih koji imaju po 5 akcija ostali su jos milioni i milioni akcija. Sta mislite, da je neka baba s planine znala da je u toku obavezujuca ponuda? Pa ni moja baba nije znala, da joj nisam rekao da deponuje ni sama to ne bi uradila. Poenta je...previse ima ponude, i bice je jos neko vreme. Siguran sam da ce se i Miki i ostali vratiti, samo je pitanje da li na ceni od 420, 400 ili 380. Tek ce se videti za 2-3 meseca. A obican narod kad se seti il mu zatrebaju pare, ili ga glad natera dace akcije i za 50 dinara komad ako niko nece da plati vise.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO) - Page 4 Icon_minitime3/21/2011, 21:31

Mistery 011 ::
@ Novosadjanin

Sad bi mogli da skrolujemo unazad kad si me omalovazavao jer sam rekao da ce MK i AIK sigurno prodati. Nisam zlurad, niti se radujem preterano sto sam bio u pravu, samo me nervira kad neko poput tebe daje izjave bez pokrica.Sve je govorilo da ce prodati, naprosto takav je igrac Miki. Na Pobedi Holding je kupovao i kad je raja videla da Miki kupuje svi su krenuli za njim. Onda je u jednom trenutku sve prodao uz zaradu od 50%. Nije se pojavljivao par meseci a onda opet kad je cena dovoljno pala kupio je preuzece koje je zeleo. Njegova logika je bila vrlo racionalna, i ja bih isto postupio. Video je da je deponovano samo 5% akcija od ukupno 15% gradjanstva - znaci sve su manje vise deponovali oni koji su vec kupili. U rukama onih koji imaju po 5 akcija ostali su jos milioni i milioni akcija. Sta mislite, da je neka baba s planine znala da je u toku obavezujuca ponuda? Pa ni moja baba nije znala, da joj nisam rekao da deponuje ni sama to ne bi uradila. Poenta je...previse ima ponude, i bice je jos neko vreme. Siguran sam da ce se i Miki i ostali vratiti, samo je pitanje da li na ceni od 420, 400 ili 380. Tek ce se videti za 2-3 meseca. A obican narod kad se seti il mu zatrebaju pare, ili ga glad natera dace akcije i za 50 dinara komad ako niko nece da plati vise.
post2
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (II DEO)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: