BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Narodna Banka Srbije

Ići dole 
+56
DejanJ
Von Misha
Teletrader
boban75
Cicija
marjanovicgane
Ars Vivendi
Maca
Boranija
MORNAR
Delboj
FatCat
Jegulja
philips1
Big Mile
Alonisos
C R A Z Y
Tenerife
Roman Abramovich
Gocili
Stane Dolanc
Dalaj Lama
Matthew Greenburgh
Bookmaker
Vladulns
Ilija
Bond
Kobe Bryant
ivan45
Zrimi
Taliban
E.T.
MHE kila(H)WATacina
Momir
Sikikiki
Light
ILoveRoses
Dragan11
Boza Belex
Aritmeticar
Zopr
geogsi
Milosss
Goast
Drag65
Fmember
Smile
Sneki
Aleks
Limited011
Friz
MYSTIC021
Atomski mrav
Bombica
MarkoJTD
gogloee
60 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorPoruka
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime10/9/2023, 19:06

Otplata celokupnog stambenog kredita pre vremena zapisanog u ugovoru sa bankom, san je većine zaduženih.
Malobrojni građani koji su se našli u takvoj situaciji da mogu potpuno da podmire svoje dugogodišnje obaveze prema bankama, morali su da plate i naknade za prevremenu otplatu. Ti penali su poslednjom odlukom Narodne banke Srbije ovog meseca ukinuti.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2038
Points : 5464
Datum upisa : 07.05.2009

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime11/9/2023, 15:16

Izvršni odbor Narodne banke Srbije (NBS) odlučio je da zadrži referentnu kamatnu stopu na nivou od 6,5 odsto. Ovo je četvrti mesec zaredom da centralna banka ne povećava kamatnu stopu koja se tiče visine rate korisnika kredita sa promenljivom kamatnom stopom.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2067
Points : 5731
Datum upisa : 06.12.2008

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime12/28/2023, 15:34

KAKO JE 2023. IZGLEDALA IZ UGLA NARODNE BANKE?

U 2023. godini uspostavljena je održiva opadajuća putanja inflacije i ona će se krajem godine naći na dvostruko nižem nivou nego krajem 2022. godine, održana je relativna stabilnost dinara prema evru, a bruto devizne rezerve iznose 24,5 milijardi evra i najveće su do sada, objavila je danas Narodna banka Srbije (NBS) sumirajući rezultate postignute ove godine

Iz NBS navode da je za više od tone uvećano i zlato u deviznim rezervama koje sada iznosi skoro 40 tona, da je dinarska štednja premašila protivvrednost od milijardu evra a da će priliv od stranih direktnih investicija premašiti projektovani nivo i biti oko rekordnog nivoa koji je zabeležen lane.

Dodaju da je radi očuvanja stabilnosti finansijskog sistema i zaštite korisnika finansijskih usluga usvojena mera kojom su privremeno ograničene kamatne stope na stambene kredite, da je za korisnike finansijskih usluga na osnovu supervizorskih aktivnosti NBS ostvaren materijalni efekat od 3,1 milijardu dinara, i da su uprkos nepovoljnom delovanju faktora iz međunarodnog okruženja rejting agencije zadržale kreditni rejting Srbije, uz stabilne izglede, pri čemu se rejting prema ocenama agencija Standard & Poors i Fitč nalazi na korak od investicionog.

https://www.kamatica.com/analiza/kako-je-2023-izgledala-iz-ugla-narodne-banke/71215

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2995
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5563
Datum upisa : 22.05.2007

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime3/18/2024, 16:12

Tokom prošle godine u Srbiju je, prema podacima Narodne banke Srbije (NBS) po osnovu doznaka iz inostranstva pristiglo 4,99 milijardi evra, što je približno sumi iz prethodne godine kada je priliv od doznaka iznosio 5,02 milijarde evra.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1861
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5149
Datum upisa : 28.05.2007

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime4/3/2024, 01:01

Narodni poslanik i potpredsednik Stranke slobode i pravde Dušan Nikezić prozvao je danas Narodnu banku Srbije da pozajmicama od banaka po visokim kamatnim stopama doprinosi rastu profita bankarskog sektora i destimuliše finansiranje privrede. NBS je potom saopštila da profitabilnost bankarskog sektora i u Srbiji, i u svetu, potiče od opšteg rasta kamatnih stopa u borbi protiv inflacije, kao i da to nije karakteristika samo domaćeg bankarskog sistema.

Repo operacije uobičajeni su instrument monetarne politike za povlačenje viška novca koji daje rezultat u borbi sa inflacijom, a ne izvor zarade banaka, saopštila je Narodna banka Srbije, prenosi N1.

Ovo saopštenje usledilo je posle saopštenja narodnog poslanika i potpredsednika Stranke slobode i pravde Dušana Nikezića, koji je postavio pitanje guverneru NBS Jorgovanki Tabaković zašto je NBS 27. marta pozajmila od banaka 445 milijardi dinara, sa rokom od sedam dana i kamatom od 5,57 odsto, čime je, kako je konstatovao „bankama obezbeđena čista zaradu od preko četiri miliona evra za samo sedam dana“.

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !

Vladulns likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime4/4/2024, 13:37

Počeše da pričaju od "investicioni rejting"
https://www.youtube.com/watch?v=3YYCMxpGru0

Ovo nikako ne može da bude slučajno  samuraj

Nisam lep al sam glup and ppetrovic like this post

Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 797
Localisation : Vojvodina
Points : 2684
Datum upisa : 03.01.2014

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime6/13/2024, 14:36

Извршни одбор НБС одлучио је да смањи референтну каматну стопу за 25 базних поена, на ниво од 6,25 одсто, као и стопу на депозитне олакшице на 5,00 одсто и стопу на кредитне олакшице на 7,50 одсто. Међугодишња инфлација у мају успорила на 4,5 одсто,

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.

Vladulns likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1631
Points : 4774
Datum upisa : 04.06.2008

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime6/19/2024, 02:55

Predsednik Fiskalnog saveta Pavle Petrović rekao je danas da je u Srbiji obezbeđena fiskalna stabilnost jer su javni dug i deficit budžeta pod kontrolom, a da je u nadležnosti Narodne banke Srbije da utvrdi da li je održiv fiksni devizni kurs domaće valute.

On je, na sednici Odbora Skupštine Srbije za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava, na kojoj je razmatran izveštaj o radu Fiskalnog saveta, istakao da je „jasno da je fiksni kurs omogućio da odnos javnog duga i bruto domaćeg proizvoda (BDP) izgleda mogo bolje nego što jeste“, ali posebna analiza centralne banke trebalo bi da utvrdi da li je to održivo.

NB i SNS bi stvarno mogli da dignu EUR minimlno na nekih 125 din za 1 eur.
Za pocetak, pa da se vidi kako to deluje na sve u zemlji...

Jasno je da bi time penzije i plate pale racunajuci ih u EUR, ali ako se inflacije umanji to ne bi bioneki problem osim onog ludila merenje sa okruzenjem, ko ima veci .... viljuska
kafa
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime6/19/2024, 07:01

Smile ::
Predsednik Fiskalnog saveta Pavle Petrović rekao je danas da je u Srbiji obezbeđena fiskalna stabilnost jer su javni dug i deficit budžeta pod kontrolom, a da je u nadležnosti Narodne banke Srbije da utvrdi da li je održiv fiksni devizni kurs domaće valute.

On je, na sednici Odbora Skupštine Srbije za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava, na kojoj je razmatran izveštaj o radu Fiskalnog saveta, istakao da je „jasno da je fiksni kurs omogućio da odnos javnog duga i bruto domaćeg proizvoda (BDP) izgleda mogo bolje nego što jeste“, ali posebna analiza centralne banke trebalo bi da utvrdi da li je to održivo.

NB i SNS bi stvarno mogli da dignu EUR minimlno na nekih 125 din za 1 eur.
Za pocetak, pa da se vidi kako to deluje na sve u zemlji...

Jasno je da bi time penzije i plate pale racunajuci ih u EUR, ali ako se inflacije umanji to ne bi bioneki problem osim onog ludila merenje sa okruzenjem, ko ima veci ....  viljuska
kafa

Nema ništa od slabljenja RSD. Svako slabljenje RSD bi inflaciju diglo u nebo. Uostalom pritisci na RSD su aprecijacijski, po mom mišljenju kurs RSD je održiv.

Minic likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime6/19/2024, 07:09

Pravo vreme za deprecijaciju je bilo 2015 do 2020 kada je mogla da se uradi bez posledica jer nije bilo inflacije a i ECB je sprovodio mere kvantitativnog popuštanja. Tada je to moglo da se uradi bez rizika, sada ne može a mislim da nema ni potrebe.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 680
Localisation : Zemun
Points : 1792
Datum upisa : 25.05.2007

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/8/2024, 21:54

AV danas izjavio da je NBS u petak kupila 5 tona zlata iz Bora za 350 miliona dolara.
Sada kaze da imamo 46,5 tona zlatnih rezervi.

Hajde malo pogledajte sta se nudi s dene strane ekrana, bice od pomoci nasem Forumu.
Mod. D.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/8/2024, 22:13

Roman Abramovich ::
AV danas izjavio da je NBS u petak kupila 5 tona zlata iz Bora za 350 miliona dolara.
Sada kaze da imamo 46,5 tona zlatnih rezervi.

Hajde malo pogledajte sta se nudi s dene strane ekrana, bice od pomoci nasem Forumu.
Mod. D.

Sa sigurnošću znam da Srbija ima ugovor sa Kinezima o prioritetnom otkupu zlata, to znači da sve što proizvoedu moraju ponuditi na otkup prvo Srbiji pa tek ako Srbija neće da otkupi mogu tražiti druge kupce. Međutim, ono što ne znam a izneo sam intuitivni osećaj je da Srbija možda plaća zlato u RSD. Postavio sam i pitanje na forumu ali izgleda da niko nije ozbiljno čitao moje komentare. 

Ako se moje sumnje isopstave tačnim to bi značilo da RSD ima delimičnu konvertibilnost. Druga roba koja  se možda plaća u RSD je ruski gas.  

Evo ponovo bih zamolio da ako neko pouzzdano zna u kojoj valute se plaća kinesko zlato i ruski gas da napoiše jer mi informacija treba radi daljih analiza.

Ako se ispostavi da u RSD mogu ove dve robe da se plate to bi bila bukvalno hidrogenska bomba. To bi lansiralo RSD u sam vrh najkvalitetnijih svetskih valuta  i otvorilo ogroman prostor za inovacije, improvizacije, eksperimente, kraciju u našoj ekonomskoj politici.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 108
Points : 168
Datum upisa : 31.08.2010

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/8/2024, 23:44

Moguce je i da mi dinarima platimo zlato pa nam kinezi tim dinarima plate svinjske papke

https://www.bilten.org/?p=24974
https://direktno.rs/politika/295349/vucic-2018-proizvodicemo-letece-automobile-a-izvoz-papaka-i-svinjskih-nogu.html
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/8/2024, 23:48

Ako zanemarimo pakosnu sirotinju koja sve hejtuje, paobo sto nema razloga da se hejtuje, razmotrimo da li Kinezima trebaju dinari.
Sve ako Srbija plati u eur, Kinezi bi morali neki deo da pretvore u rsd jer im treba za razna placanja plate struja, voda, nafta itd...

P.S. Srbija je inace zadrzala nesto vise od 30% u rudniku bakra i zlata koju vecinski drze Kinezi, tako da deo ukupne dobiti ide i drzavi Srbiji...
Isto kao sto je u NISu, stim sto rudnik nije listiran na Belexu, a to bi bila dobra akciji i oziveli bi nasu berzu.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 847
Points : 1926
Datum upisa : 14.12.2008

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/8/2024, 23:56

Ivan00@
Prvi link koji si naveo ima za vlasnikeovo
Impressum
Bilten – regionalni portal
Nakladnik: Udruženje za medijsku demokraciju,
Ljudevita Posavskog 36, 10 000 Zagreb

https://www.bilten.org/?page_id=2
ajkula

A ni drugi ti nije neki, jer se radi o ekstremno protiv svega u ovoj drzavi,
nesto kao Informer, samo na suprotnoj strani
IMPRESUM
Glavni i odgovorni urednik

Milan Zarić

Redakcija
Dejan Ljutić
Jovan Kolar
https://direktno.rs/impresum.html

Ovog glavnog urednika nisam nasao nigde na Google,!?

Molim sve da paze koga citirate, jer je internet prepun gluposti i manipulanata...

Zivi bili! sesir

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 112
Points : 350
Datum upisa : 22.11.2019

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/9/2024, 00:00

marjanovicgane ::
Roman Abramovich ::
AV danas izjavio da je NBS u petak kupila 5 tona zlata iz Bora za 350 miliona dolara.
Sada kaze da imamo 46,5 tona zlatnih rezervi.

Hajde malo pogledajte sta se nudi s dene strane ekrana, bice od pomoci nasem Forumu.
Mod. D.

Sa sigurnošću znam da Srbija ima ugovor sa Kinezima o prioritetnom otkupu zlata, to znači da sve što proizvoedu moraju ponuditi na otkup prvo Srbiji pa tek ako Srbija neće da otkupi mogu tražiti druge kupce. Međutim, ono što ne znam a izneo sam intuitivni osećaj je da Srbija možda plaća zlato u RSD. Postavio sam i pitanje na forumu ali izgleda da niko nije ozbiljno čitao moje komentare. 

Ako se moje sumnje isopstave tačnim to bi značilo da RSD ima delimičnu konvertibilnost. Druga roba koja  se možda plaća u RSD je ruski gas.  

Evo ponovo bih zamolio da ako neko pouzzdano zna u kojoj valute se plaća kinesko zlato i ruski gas da napoiše jer mi informacija treba radi daljih analiza.

Ako se ispostavi da u RSD mogu ove dve robe da se plate to bi bila bukvalno hidrogenska bomba. To bi lansiralo RSD u sam vrh najkvalitetnijih svetskih valuta  i otvorilo ogroman prostor za inovacije, improvizacije, eksperimente, kraciju u našoj ekonomskoj politici.
Ako je tako, to je na zahtev Kineza.
sesir  

NBS sprečava rast dinara otkupom deviza. Te devize treba i potrošiti.
kafa

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2650
Points : 6002
Datum upisa : 05.02.2014

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/9/2024, 09:33

marjanovicgane ::
Roman Abramovich ::
AV danas izjavio da je NBS u petak kupila 5 tona zlata iz Bora za 350 miliona dolara.
Sada kaze da imamo 46,5 tona zlatnih rezervi.

Hajde malo pogledajte sta se nudi s dene strane ekrana, bice od pomoci nasem Forumu.
Mod. D.

Sa sigurnošću znam da Srbija ima ugovor sa Kinezima o prioritetnom otkupu zlata, to znači da sve što proizvoedu moraju ponuditi na otkup prvo Srbiji pa tek ako Srbija neće da otkupi mogu tražiti druge kupce. Međutim, ono što ne znam a izneo sam intuitivni osećaj je da Srbija možda plaća zlato u RSD. Postavio sam i pitanje na forumu ali izgleda da niko nije ozbiljno čitao moje komentare. 

Ako se moje sumnje isopstave tačnim to bi značilo da RSD ima delimičnu konvertibilnost. Druga roba koja  se možda plaća u RSD je ruski gas.  

Evo ponovo bih zamolio da ako neko pouzzdano zna u kojoj valute se plaća kinesko zlato i ruski gas da napoiše jer mi informacija treba radi daljih analiza.

Ako se ispostavi da u RSD mogu ove dve robe da se plate to bi bila bukvalno hidrogenska bomba. To bi lansiralo RSD u sam vrh najkvalitetnijih svetskih valuta  i otvorilo ogroman prostor za inovacije, improvizacije, eksperimente, kraciju u našoj ekonomskoj politici.
Sto ne bi placali u dinarima. Oni i ovako isplacuju rudare ursd.
A sto se tice gasa mislim da ga placamo u rubljama.

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 979
Points : 2114
Datum upisa : 10.09.2018

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/9/2024, 12:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kupovina zlata za RSD nam omogućava da štampamo novac a da to nije inflatorno. Znam da će sada mnogi da vrište ali inflacija u Srbiji je daleko manja od količine naštampanog novca pogotovu ako se posmatra u kontekstu povlačenja novca u evropskoj uniji, povećanja plata u Srbiji, šta je sve izgrađeno itd....

Na slici sam izvukao M0 za Srbiju to je plava linija i M0 za Evropsku uniju siva linija. Vidi se da štampamo novac bez posledica po kurs i inflaciju. To ne bi bilo moguće da RSD nema pokrića.  Takođe, da se primetiti da poslednjih meseci nema povećanja M0 kod nas i inflacija je odmah pala. 

Inače, podaci su za godinu dana od juna 2023 do juna 2024.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 680
Localisation : Zemun
Points : 1792
Datum upisa : 25.05.2007

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/24/2024, 20:58

Devizna stednja u Srbiji 15 milijardi evra
Dinarska stednja u Srbiji 163 milijardi dinara
Devizne rezerve Srbije 27 milijrdi evra
Zlatne rezerve Srbije 46,5 tona

marjanovicgane and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
Minic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 16
Points : 52
Datum upisa : 20.06.2022

Narodna Banka Srbije - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Narodna Banka Srbije   Narodna Banka Srbije - Page 7 Icon_minitime7/24/2024, 22:41

Ako dobro računam dinarska štednja u Srbiji je 1,392,450,414 evra, znači 10 puta manje od devizne štednje.

Aca kurbla and marjanovicgane like this post

Nazad na vrh Ići dole
 
Narodna Banka Srbije
Nazad na vrh 
Strana 7 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Razvojna banka Vojvodine (Metals banka)
» RESTITUCIJA - nov dug Srbije???
» EPS Elektroprivreda Srbije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: