BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Telekom Srbija akcije

Ići dole 
+162
Boranija
Jegulja
JU500
Smile
Draganvi
Polos
Big Brle
jcapelja@gmail.com
marjanovicgane
Huls
BorisB
Dejan2106
Dr.
GorZora
BBrroo
draguljcebg
jovan.89
Zexx
MHE kila(H)WATacina
Toplica
bonum.mm
Gashi
losmi
Dragan555
Matthew Greenburgh
Trade Now
Montegorac
Zwiebel
mushoke
Gocili
philips1
gorda
pepermint
Tenerife
Jerry Springer
boban75
Stane Dolanc
Ilija
Dejansss
Aca kurbla
Poštar
boxxi
Zeljko321
Sasuolo
Ceras
JMBR
MMcorp
Roman Abramovich
Dalaj Lama
Pera Zdera
Zmark
Delboj
Nenadnenad67
Vuksat
Dragan
GlasRazuma
Al Kapone
TomaS41
Voiceoflaw
hey-ho
geogsi
Drag65
Zak10
Djavo
sirGagy
Lolita
Sahbaz
Rasa
kolins
Light
Jumbo
Bjekam23
ivan45
BojanNS
Zrimi
Fmember
Fast
Grom
Dmitar
ILoveRoses
Cucla
Taliban
Boraa
Boza Belex
Toplica 1
Momir
Nauzika
Nikola
Zoranecc
Maca
Steve McQueen
KRUSKA
C R A Z Y
Dragan11
Vladimirmitr
Nestrpljivi
J_stojan
Racunarko
StariHrast
Bookmaker
Boby
Taliano
Sasa965
JA
Pekoilic
Popaj
Big Mile
AlexBGD
Rogy
RobinHood
Serbon
Dragot
nemanjaRU
BoS
Nemesis
Borodino
Slovenac1
pakodazna
MYSTIC021
Novosadjanin007
Lord Stem
Mali akcionar
Sutra
Djuka
MarkoJTD
Bond
Sofke
Dnenad85
Drag_Mlad
Kurajber
Ars Vivendi
Kenzo
pepsiman
FatCat
Berza011
Greta
Limited011
prevarant
MORNAR
Vladulns
HUACHUMA
Lilihip
Milica1
gogloee
Teletrader
Kupi akcije
StefanMR
Bmarko
Ris
Aleks
Dexiv
akcionar
Dusan
StefanoProdi
Goca
Friz
Sneki
Mc.Intosh
NIKOLAG
Kobe Bryant
Milos86
Admin
166 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeći
AutorPoruka
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 17 Feb 2016 - 1:01

Telekom Srbija akcije - Page 24 29xchhj

Ovde nema nikoga sa okruglo 10k akcija, možda si ti ovaj Jovan Kuzmanović sa 9660 akcija?

Jeste to je novi lik na spisku akcionara, nije ga do sada bilo na spisku akcionara....

I koliko love tražiš?

Ovaj Brankov Miodrag, Boga mi razbija....

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!


Poslednji izmenio FatCat dana Sre 17 Feb 2016 - 1:06, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 17 Feb 2016 - 1:05

Maca ::
Telekom Srbija akcije - Page 24 Teleko10

Telekom Srbija akcije - Page 24 Teleko11


Ima i promena.
Jel neko zna ko su novi likovi na spisku...


Stanje iz oktobra 2014.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 17 Feb 2016 - 1:11

Ako se izgoogla Djurica Vladan, dobija se nekoliko likova:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Djurica iz Melenaca (?) koji gaji ovce [You must be registered and logged in to see this link.]

i Djurica [You must be registered and logged in to see this link.]  koji piše o štitnoj žljezci? ajkula

A kuzmanović Vladana ima više KOMADA sesir
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovaj bi nekako "pasovao" u profil:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 17 Feb 2016 - 1:19

A Brankov Miodrag bi mogao da bude ovaj lik:

citat ::
ZLATKO Teofilović (43) iz Bačkog Gradišta, trenutno na izdržavanju trogodišnje zatvorske kazne zbog pokušaja ubistva, optužuje svog advokata Miodraga Brankova da ga već dve godine obmanjuje da će izdejstvovati ponovno suđenje.

Sa 22k akcija od

Дефинитивно то јесте он, магла:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 17 Feb 2016 - 3:31

Ali nema Koleta, to me čudi! A ni njegovog MV...

A ni fondova koji su se na NIIS pre nego što su Rusi dali ponudu pojavili u strukturi vlasnika.

Prisetimo se: tu su se Kole i AIKB značajno pojavljivali u vlasničkoj striktuti, na osnovu "poklona" i sl. -  ali si bili nestrpljivi i odmah prodali sve akcije Rusima...

A ovi pomenuti u gornjim postovima valjda imaju višak novca, šta li?
Ili su na prevaru i na osnovu bede i neznanja vlasnika došli do akcija.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
jovan.89
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 16
Datum upisa : 16.02.2016

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 17 Feb 2016 - 22:36

Trenutno imam 9.660,ali sam prosle nedelje primio na poklon jos 2.000 koji bi uskoro trebalo da legnu na moj racun,tako da imam skoro 12.000. Ali bi prodao 10.000. Ne bih ih prodao ispod 2 evra po akciji.
Nazad na vrh Ići dole
mushoke
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 40
Datum upisa : 26.06.2014

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeČet 25 Feb 2016 - 10:19

Hoce li biti dividende sad ? Prosle godine je bilo u februaru ,ove godine nema naznake .....
Nazad na vrh Ići dole
draguljcebg
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 06.04.2012

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimePet 26 Feb 2016 - 11:22

jovan.89 ::
Trenutno imam 9.660,ali sam prosle nedelje primio na poklon jos 2.000 koji bi uskoro trebalo da legnu na moj racun,tako da imam skoro 12.000. Ali bi prodao 10.000. Ne bih ih prodao ispod 2 evra po akciji.

Jeste li prodali akcije?
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeUto 8 Mar 2016 - 12:11

"Možda smo pogrešili što nismo prodali Telekom"

Kopaonik -- Premijer Aleksandar Vučić izjavio je danas da nije siguran da je vlada donela najbolju odluku da ne privatizuje Telekom.

"Da li smo doneli pravu odluku, uopšte nisam siguran. Biće da ni ja nisam imao dovoljno hrabrosti i odvažnosti da utičem na sve druge činioce u procesu odlučivanja da naše rešenje bude drugačije”, rekao je Vučić na Kopaonik biznis forumu.

“Možda je u toj odluci 50-50, možda je politički pritisak i pritisak celokupne javnosti doprineo da bude 51-49 da ne prodamo Telekom", naveo je on. 

Vučić je rekao da bilo potrebno da se ujedinjeno istupi po tom pitanju, a ne da i oni koji se "tobož zalažu" za prodaju Telekoma "sete" da cena nije bila dovoljno visoka. 

"A inače su govorili da je strašna cena bila 2011. godine, kad smo dobijali 1,1 milijardu evra, a onda su se setili da ni dve milijarde nije dobvoljno za sedam posto više, ali to je Srbija", rekao je Vučić. 

On je naveo da nije siguran da li treba da se kaje zbog te odluke ili ne, ali da svakako nema povratka nazad. 

"Sad moramo da se borimo da privučemo manjinske partnere, ponovo da menjamo pristup poslu i radimo na tome kako Telekom da prati svetske trendove", zaključio je Vučić. 

Vlada Srbije odlučila je u decembru da ne pristupi prodaji Telekoma Srbije, a premijer je odluku obrazložio kao jedinu moguću, s obzirom na to da ponuđena cena nije bila zadovoljavajuća. 

"To je bila jedina moguća odluka s obzirom na cenu kakvu smo imali", rekao je premijer na konferenciji za novinare posle sednice vlade 11. decembra. 

Vučić je govoreći o aranžmanu sa MMF-om kazao da će peta revizija aranžmana biti najteža, jer je potrebno da se izvedu još neke teške mere. 

Vučić je ukazao da je MMF, za razliku od 2011, kada je Srbiju napustio posle svega mesec dana, obavio već treću, odnosno i četvrtu reviziju. 

"Ako prođemo petu reviziju, ne vidim da ćemo dalje imati velike probleme. Želim da prođemo kompletan aranžman sa MMF-om, jer je to garancija da smo na dobrom putu", naglasio je premijer. 

Vučić je kazao da će za prolazak pete revizije biti potrebna ogromna podrška Vladi Srbije.


Izvor:
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeUto 8 Mar 2016 - 12:28

Da li je vec negde objavljeno ko je koliko ponudio za Telekom, tj. ko je ponudio najvise i koliko ?
Da li je to i dalje tajna ? Zasto se uvek igramo zmurke ?
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeUto 8 Mar 2016 - 13:35

Zato sto ne znamo svoje ciljeve, ne znamo kuda idemo kao drzava. Postali smo jedno veliko tajno drustvo kao drzava, u kome bi cak okupacija bila bolje podnesena nego likovi koji rade za "dobro" svih nas.
Nazad na vrh Ići dole
jovan.89
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 16
Datum upisa : 16.02.2016

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Draguljcebg   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeUto 8 Mar 2016 - 17:40

Nisam.
Pozovite me na ovaj broj ukoliko se zainteresovani. 064 00 22 435
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeUto 8 Mar 2016 - 20:19

To mu dodje tvoja procena je na 2 milijarde evra.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeUto 8 Mar 2016 - 21:55

Toplica ::
Zato sto ne znamo svoje ciljeve, ne znamo kuda idemo kao drzava. Postali smo jedno veliko tajno drustvo kao drzava, u kome bi cak okupacija bila bolje podnesena nego likovi koji rade za "dobro" svih nas.

Mislim, i nije fer da se javno objavi koliko je ko nudio. To bi bilo objavljeno da je došlo do "posla" a pošto od posla nema ništa nije fer da otkrivaš namere potecijalnih kupaca, tako je to...

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeUto 8 Mar 2016 - 22:34

Koleginice Maco, prošli put se znalo da je najviša ponuda bila 900 mil. za 51%, ako se dobro sećam. Uostalom nije ovo pokeraški sto pa da se ne pokazuju karte. Iz trećeg puta, ako neko bude planirao prodaju, ispašćemo veće budale a i sve kraćih rukava. Bolje neka bude strateškog partnerstva na duge staze.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Poštar
Partner
Partner



Broj poruka : 29
Points : 21
Datum upisa : 10.10.2007

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 6 Apr 2016 - 8:15

Da nije neko slučajno načuo nešto oko sazivanja skupštine i isplate dividende?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSub 21 Maj 2016 - 11:34

Republička agencija za elektronske komunikacije je objavila da će od septembra u Srbiji početi da radi četvrti virtuelni mobilni operator britanske kompanije Mundio mobajl. Pojedini stručnjaci upozoravaju da nije reč o novom mobilnom operatoru, već jednom od servisa unutar mobilne telefonije, koji može biti opasan po konkurenciju.

Mundio mobajl će pretplatnicima mobilne telefonije u Srbiji, kojih ima više od devet miliona, ponuditi prvenstveno usluge pripejd međunarodnih poziva.

"Uvođenjem jeftinijih međunarodnih poziva i jeftinijih opcija u romingu, poput onog tzv. rominga kao kod kuće i pametnog rominga, pomoći ćemo srpskim poslovnim korisnicima da smanje troškove", objašnjava direktor Mundio mobajla u Srbiji Čan Kurer.

Za pružanje tih usluga, Mundio će zakupljivati pristup mrežnoj infrastrukturi VIP-a, pa zato ima status virtuelnog operatora. Dok se Telekom, Telenor i VIP takmiče za osvajanje tržišta, virtuelni operatori nemaju takve ambicije, tvrde u RATEL-u.

"Oni se ipak zadržavaju na manjem broju korisnika, s obzirom da ne ulažu toliko u infrastrukturu koliko prethodni, prosto imaju računicu kako da budu održivi na ovom tržištu", kaže direktor RATEL-a Vladica Tintor.

Iako održive, njihove usluge mogu biti opasne po konkurenciju, smatra savetnik za razvoj i investicije Mahmud Bušatlija.

"Ja ne znam da li je naša Komisija za zaštitu konkurencije to uopšte razmatrala. Njihove usluge će biti besplatne za međunarodne razgovore, to je takozvani VOIP sistem. Ova firma je specijalizovana u tome i dosta je poznata u Evropi, bar na onim mestima gde navodi da radi. Dosta je poznata po tome da radi sa cenom 20% manjom od najniže cene na tržištu, što se smatra dampingom", kaže Bušatlija.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 1 Jun 2016 - 13:10

Građanima od Telekoma po 400 RSD
Beograd -- Uprava Telekoma predložila je da se građanim isplati dividenda koja bi iznosila 403,7 dinara neto.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSub 18 Jun 2016 - 23:19

Huawei i Telekom: Modernija fiksna telefonija

Tokom državne posete Srbiji, predsednik Narodne Republike Kine Si Đinping i predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić prisustvovali su svečanoj ceremoniji potpisivanja niza sporazuma o saradnji. Šefovi dveju država svedočili su potpisivanju ugovora o modernizaciji fiksnih mreža koji su potpisali potpredsednik kompanije Huawei Lu Jong i generalni direktor srpske telekomunikacione kompanije Predrag Ćulibrk.

U novembru 2015.godine premijer Srbije Aleksandar Vučić je tokom svoje zvanične posete razgovarao sa predstavnicima kompanije Huawei o pružanju podrške ovom delu regiona kako bi kroz stratešku saradnju u oblasti električnih priključaka postali najkonkurentniji operator u regionu. U decembru, dve strane su potpisale Experiment Bureau sporazum i otpočeli isporuke malog obima. U martu 2016, potpisano je pismo o namerama što je dovelo do značajne ekonomske i trgovinske saradnje i istorijske posete Srbiji predsednika Kine.

Uspešna realizacija projekta dovešće do unapređenja fiksnih mreža u Srbiji, nakon čega će svaka porodica imati mogućnost da uživa u 4K video uslugama. Osim toga dovešće do promena u oblasti transporta, električne energije, obrazovanja, finansija i drugih industrija čiji će razvoj podstaći ekonomski razvoj Srbije i pomoći da Srbija postane IKT centar regiona.

Kancelarija kompanije Huawei u Srbiji, osnovana 2005. godine, nakon godina razvoja postala je glavni lokalni operator i zadobila poverenje Vlade, biznis korisnika i korisnika usluga IKT kompanija. Huawei danas zapošljava više od 200 ljudi od čega je 80 odsto lokalno stanovništvo.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeČet 30 Jun 2016 - 17:09

Kompanija Telekom Srbija u 2015. godini ostvarila je profit od 16,3 milijarde dinara, a ukupni poslovni prihod ostvaren u istom periodu iznosio 93,3 milijarde dinara, što je povećanje od 4,2 odsto u odnosu na prethodnu godinu.

Kompanija je u protekloj godini ostvarila i značajan rast investicija od čak 64 odsto u odnosu na 2014. godinu i one iznose 20,1 milijardu dinara, što predstavlja najveće izdvajanje za tu namenu još od 2010. godine.

Na osnovu pozitivnih finansijskih pokazatelja, Skupština Telekoma Srbija odlučila je da na ime dividendi akcionarima bude isplaćen ukupan bruto iznos od oko 12,3 milijarde dinara, od čega će u budžet Srbije, kao većinskog akcionara, biti uplaćeno oko 8,9 milijardi dinara.

Kada se od isplaćenog iznosa odbiju poreske obaveze, manjinski akcionari, srazmerno svom vlasničkom udelu, dobiće na osnovu ove odluke 13,02 dinara po akciji, odnosno po 403,6 dinara, saopštio je Telekom.
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeČet 30 Jun 2016 - 19:29

Kog datuma je dividenda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2045
Points : 5685
Datum upisa : 06.12.2008

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeČet 7 Jul 2016 - 10:15

Model inicijalne javne ponude, koji podrazumeva emitovanje akcija kompanije i njihovu prodaju na berzi čime to preduzeće prelazi u javno otvoreno akcionarsko društvo, dobar je za uspešna privatna, ali i za profitabilna preduzeća u državnom vlasništvu, poput "Telekoma Srbija", smatra Krneta:

- Na ovaj način "Telekom" bi mogao da na tržištu prikuplja sredstva kojima bi mogao da finansira ulaganje u rast i razvoj. Naš "Telekom" u Srbiji već ima veoma jaku konkurenciju i potreban mu je veliki novac da bi mogao da igra tržišnu utakmicu i prati trendove tehnološkog razvoja.

Država ne mora da se potpuno odrekne vlasništva u "Telekomu". Naprotiv, kako kaže, na Beogradskoj berzi smatraju da je delimično odricanje od vlasništva, dakle prodaja manjinskih učešća i fazni pristup "privatizaciji" najbolje rešenje. Ovo je sredinom sedamdesetih godina prepoznala i nemačka vlada u čijem stoprocentnom vlasništvu je bio "Dojče telekom".

- Na tržište su fazno iznošeni vlasnički paketi akcija, i izdavane nove akcije kojima su u "Dojče" ulazili novi investitori, koji su i dalje ostajali manjinski u odnosu na državu.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimePet 15 Jul 2016 - 20:15

Dividende Telekoma Srbija za 2015. godinu biće isplaćene 20. jula, objavio je Centralni registar hartija od vrednosti.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeČet 21 Jul 2016 - 12:15

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimePon 26 Sep 2016 - 21:12

BEOGRAD - Ambasador Kine u Beogradu Li Mančang izjavio je večeras da očekuje da će u oktobru biti realizovana još jedna kineska investicija u Srbiji.
"Početkom oktobra očekujemo da ćemo realizovati sporazum. Železara Smederevo već je realizovana, a drugi će biti između 'Huaweija' i 'Telekoma Srbija', mislim da će on sledećeg meseca biti realizovan", rekao je Tanjugu ambasador Li.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 14 Dec 2016 - 1:49

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1607
Points : 4721
Datum upisa : 04.06.2008

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSre 14 Dec 2016 - 15:58

Telekom Srbija akcije - Page 24 4a584d70dd5552b95b0c5cf76575c2a6
Nazad na vrh Ići dole
GorZora
Just looking
Just looking



Broj poruka : 28
Points : 82
Datum upisa : 30.12.2016

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimePet 30 Dec 2016 - 18:58

Zna li neko kada ce medjudividenda za 2016? Ovo sto je isplaceno 20 jula je DEBELO kasnilo jer za 2014 i 2013 su isplacivane u februaru koliko se secam. Znaci po toj logici za par meseci bi mogle opet da budu isplate ako se ovi Vlasi iz sindikata dosete da ih traze kafa  20 jul je kompromisno zakasnjenje jer Telekom nije prodat i kao zahvalnost sindikat nije pritiskao kao prethodne dve godine kada su trazili 13/tu platu a kompezirali je medjudividendama pocetkom godine
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeUto 10 Jan 2017 - 12:35

Hrvatski Telekom kupio je od Mađar Telekoma 76,53 odsto akcija Crnogorskog Telekoma u vrednosti od 123,5 miliona evra.


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimePon 16 Jan 2017 - 11:53

Hrvati besni - kako Nemci izvlače pare iz Telekoma
Zagreb -- Hrvatski Telekom u poslednjih nekoliko nedelja, kroz dve transakcije, poslao je u inostranstvo 1,86 milijardi kuna (250 miliona evra).

Prvo su kupili obveznice Dojče Telekoma, u čijem su većinskom vlasništvu, u iznosu od 125 miliona evra, da bi nakon toga kupili Crnogorski Telekom za 123,5 miliona evra.

Iako ovih dana uglavnom možemo čitati hvalospeve o novoj akviziciji i širenju u regionu, deo malih akcionara vrlo je nezadovoljan ovim potezima jer smatraju da Dojče Telekom izvlači novac iz kompanije, umesto da višak gotovine isplati kroz dividendu. Kažu da su time oštećeni mali deoničari, ali i penzijski fondovi.

Hrvatski telekom poslednjih dana prošle godine objavio je da je kupio obveznice Dojče Telekoma u iznosu od 125 miliona evra, koje dospevaju 2020. godine. Istovremeno je najavljeno da će HT kupovati i komercijalne zapise DT-a u zavisnosti od raspoloživih sredstava, u iznosu do 150 miliona evra.

"Oba ulaganja preduzimaju se u cilju efikasnijeg upravljanja novčanim sredstvima unutar nepromenjene politike ulaganja Društva, a s obzirom na trenutno stanje kamatnih stopa na tržištu", naveli su iz HT-a u saopštenju na Zagrebačkoj berzi.

A to HT-ovo "upravljanje novčanim sredstvima" s obzirom na stanje kamata na tržištu, rezultiralo je time da će DT novac dobiti praktički besplatno.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 476
Points : 1222
Datum upisa : 28.11.2007

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeSub 18 Mar 2017 - 9:14

„Телеком” продају испод руке за 1–1,5 евра по акцији

Грађани и запослени добили бесплатне деонице којима не могу да тргују на берзи, али могу „испод жита”

Код нас постоји својеврстан апсурд да грађани имају имовину, а да њоме не могу да располажу, што је, на пример, случај с акцијама „Телекома Србија”, које су бесплатно добили још 2012. године. Пошто је берза једино место где може легално да се тргује, а власнички папири овог националног телекомуникационог оператера још нису, како се то стручно каже, изнети на тржиште капитала, берзанске трговине овим папирима званично нема. Али зато има ван берзе.

Куповину и продају заменио је уговор о поклону, што је заправо фиктивни правни посао, јер није реч о даривању које не подразумева накнаду, већ о класичној купопродаји с новчаном накнадом.

ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
GorZora
Just looking
Just looking



Broj poruka : 28
Points : 82
Datum upisa : 30.12.2016

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeČet 6 Apr 2017 - 12:47

Ovo za 'crno' trziste akcijama Telekoma mogu i sam da potvrdim jer je moj stari kum pojeo ono sto se ne jede i pred Novu godinu prodao 2680 akcija za samo 1.43e po komadu. lale
Nazad na vrh Ići dole
Dr.
Just looking
Just looking
Dr.


Broj poruka : 25
Points : 80
Datum upisa : 22.03.2010

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeČet 6 Apr 2017 - 13:17

GorZora ::
Ovo za 'crno' trziste akcijama Telekoma mogu i sam da potvrdim jer je moj stari kum pojeo ono sto se ne jede i pred Novu godinu prodao 2680 akcija za samo 1.43e po komadu. lale
Mislim da ih je dobro prodao.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimeČet 6 Apr 2017 - 14:15

Dr. ::
GorZora ::
Ovo za 'crno' trziste akcijama Telekoma mogu i sam da potvrdim jer je moj stari kum pojeo ono sto se ne jede i pred Novu godinu prodao 2680 akcija za samo 1.43e po komadu. lale
Mislim da ih je dobro prodao.
Ne dobro, vec super, videcemo kakvi su im rezultati za 2016.Ja licno mislim da su  kao 2015 ili cak lošiji i još ako preskoce  dividendu  smoke . Zna AV zašto ovo nepušta na berzu, bilo bi toga ispod 100 din. kolko hoceš!!! kafa
Nazad na vrh Ići dole
GorZora
Just looking
Just looking



Broj poruka : 28
Points : 82
Datum upisa : 30.12.2016

Telekom Srbija akcije - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Telekom Srbija akcije   Telekom Srbija akcije - Page 24 Icon_minitimePon 10 Apr 2017 - 12:33

Big Mile ::
Dr. ::

Mislim da ih je dobro prodao.
Ne dobro, vec super, videcemo kakvi su im rezultati za 2016.Ja licno mislim da su  kao 2015 ili cak lošiji i još ako preskoce  dividendu  smoke . Zna AV zašto ovo nepušta na berzu, bilo bi toga ispod 100 din. kolko hoceš!!! kafa
Rezultati' su im iz godine u godinu sve veci, to znaju i vrapci na grani pa verovatno zbog tih vrabaca iznos dividende raste iz godine u godinu. I takvih cinika poput tebe ima koliko hočes ali na istom ovom forumu ljudi plaćaju bez mnogo nagadjanja po principu uzmi ili ostavi od 1.20 -1.30e po akciji u zavisnosti koja je količina 500, 1500, 2500.. A kad ih vlada pusti jednog dana ja sam spreman u opkladu sa tobom da nece biti manje od 200 din po akciji Telekom Srbija akcije - Page 24 589925
Nazad na vrh Ići dole
 
Telekom Srbija akcije
Nazad na vrh 
Strana 24 od 28Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeći
 Similar topics
-
» Prodajem paket akcija Telekom Srbija
» Telekom box 3 box4
» Kada ce se telekom ukljuciti na berzu? Imam 1580 akcija koje zelim da
» Srbija i MMF
» Srbija, razno...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: