BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Citadel Triumph

Ići dole 
+9
Maca
Kobe Bryant
Aritmeticar
Teletrader
StefanoProdi
Cermet
Sneki
ZL
Dusan
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime6/6/2010, 13:36

Fer cena se definiše kao ponderisana cena u poslednjih 5 trgovačkih dana, ili ako nije bilo trgovine, u poslednjih 6 meseci. Ako nije bilo trgovine u poslednjih 6 meseci, kao fer cena uzima se knjigovodstvena cena. Pošto je na ZTPC bilo trgovine u poslednjih 6 meseci, i to samo na nivou od ovih 7.200 RSD, fer cena je 7.200 i jednaka je onoj iz sudskog spora. Tako da i kad se naplate, cena IJ se neće menjati pod uticajem ZTPC.

Takođe, moje mišljenje je da se cena IJ nije drastično menjala, tj. tih 5% zbog ZTPC, čak ZTPC nije imao nikakvog uticaja na cenu IJ već duže vreme. Tačnije od kraja 2008. kad je i uspostavljena ova cena hartije, koja je od tada ista :bball:

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime6/6/2010, 13:41

Kako onda objašnjavaš tačno tri (precizno sam brojao) rasta od po približno 5%?

Samo jednom od ta tri puta se sutradan cena vratila na prethodni novo, dakle dva skoka pd po 5& ostaju da "vise", a to se vidi i u poređenju sa drugim fondovima. Svi su manje-više slični, osim Citadela koji im beži upravo za tih 10%.

Sve mi miriše da kada tržište krene i hartije postanu likvidne - da će tih 10% pada itekako da se desi.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime6/6/2010, 14:05

Rekao sam da ne znam koja je hartja u pitanju. Ali da je ZTPC, njen efekat pomeranja fer vrednosti na knjigovodstvenu u ovom trenutku bi bio nešto manje od 11%, toliko bi pala vrednosti IJ. Umesto 9,3 miliona RSD, vrednost pozicije ZTPC na book vrednosti bi bila 1,86 miliona RSD, i pad IJ od oko 11%.

Pad bi se u tom slučaju desio jednokratko, a ne onako po 5% u nekoliko navrata.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime6/6/2010, 14:16

Živo me zanima koje su te misteriozne hartije koje su dovele do rasta od 2x5%...

A ovaj pad od 11% kažeš da bi se desio kada bi ZTPC sa fer prešla na KV vrednost....

Od čega zavisi da li će se to desiti i kada?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime6/6/2010, 14:33

Kao što sam već rekao, ukoliko hartijom nije trgovano duže od 6 meseci, fer cena hartije nije više tržišna, nego knjigovodstvena.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime6/6/2010, 16:10

Cermet ::
Kako definišeš (zapravo kako zakon definiše) tu fer cenu?

Ovo što si rekao je u skladu sa mojom pretpostavkom da je jedan od ta dva nekompenzovana rasta već potekao od ZTPC, znači oni računaju kao da su te pare već dobili?

Ako je tako, onda se vraćamo na početak - nije pametno ulaziti, zar ne?

Evo pa malo čitaj ima sve na forumu!!
https://www.aikb.net/investicioni-fondovi-f9/postena-fer-vrednost-akcije-t467.htm

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/12/2011, 12:07

Dušan ::
Ko hoće quick buck na ovoj hartiji podeljeno sa 5, može preko Citadel Triumph fonda, oni imaju PKBT, čiji će udeo znatno da poraste u portfelju, a samim tim i investiciona jedinica. To se već dešava par dana...

Ako ode do 19.000, cena IJ će porasti sigurno nekih 30ak procenata. Pod uslovom da ne bude većih uplata (da se ne bi razvodnio portfelj).

aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/12/2011, 13:30

Bravo Dušane :)

Taman sam hteo ovih dana da ih zovem da ih pitam otkud sad taj rast i da se ne priprema opet neko stropoštavanuje (kao što je bilo u tri navrata za 5, 5 i 7%).

Imaš li još neko objašanjenje? (btw, nisam uspeo da nađem originalni post gde je ovo rečeno)
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/12/2011, 16:34

Nema ništa dodatno, to je to. Oni imaju 10-15% PKBT u portfelju, pa sa rastom cene te hartije i stagnacijom ostalih, taj udeo se povećava, a samim tim i procenat rasta IJ.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2019
Points : 5440
Datum upisa : 07.05.2009

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/12/2011, 23:18

I to sa zakašnjenjem u odnosu na Belex tako da... se u ponedeljak kupuje IJ po ceni koja odgovara onoj od četvrtka ili srede!
Bar sam ja tako shvatio.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/13/2011, 10:35

Da, fer cena kaska, tako da se može uhvatiti i ovaj rast od prethodnih dana, čak i da cena ostane na ovom trenutnom nivou.

Pošto oni imaju oko 2.357 komada, to je na ceni koja je bila oko 3.000 pre ovog rasta oko 7 miliona, što je nešto manje od 10% ukupne imovine fonda. Ako uzmemo da je trenutna vrednost toga oko 20 miliona, to je rast imovine fonda od 13 miliona, dok je trenutno rast samo oko 4 miliona, što implicira rast od još 10-12% ako cena ostane ista, dok bi na ceni od 19.000 RSD vrednost PKBT u porftelju bila oko 45 miliona, što predstavlja dodatni rast cene IJ od 20ak procenata.

Znači ugrubo bi ovaj rast mogao da donese rast IJ od 40-50%, pod uslovom da ne prodaju pre 19.000 i da cena zaista dođe do 19.000.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/13/2011, 13:35

Dušane, na čemu baziraš pretpostavku da će cena PKBT ići do 19.000?



Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/13/2011, 13:57

Pretpostavka, pogledaj temu PKBT na forumu, tamo sam originalno i pisao. Nema nikakvih garancija.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime4/8/2011, 12:08

RS komisija za HOV>
Јавна опомена ДЗУ Citadel Asset Management

http://www.sec.gov.rs/index.php?option=com_remository&Itemid=47&func=startdown&id=1534

Преузимање документа>
Zna li neko sta se ovde desavalo/desava?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime4/8/2011, 12:42

Uložili su skoro svu imovinu zatvorenog fonda u jedno D.O.O. a po zakonu mogu maksimalno 20%. Shodno tome, komisija ih goni da isprave, što nisu učinili.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime4/8/2011, 13:19

Tnx Dule.
99
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime4/13/2011, 14:43

Dušane, a i ostali ako neko zna...

Otkud sad ovaj rast 5% danas??

Da nije to Pekabeta ili šta li je već?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime4/13/2011, 15:24

Nemam pojma... Izgleda tu hartiju ima i Raiffeisen World (pošto su oni pripojili onaj fond Raiffeisen akcije koji je imao samo nelikvidne hartije), koja je još više skočila... Moguće da nije trgovano duže od 6 meseci pa je knjigovodstvena vrednost uzeta kao fer cena (a da je PB za tu hartiju mnogo mali, na primer 0,1). Ali ne znam koja bi to hartija mogla da bude.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime4/13/2011, 17:35

Izgleda je za Raiffeisen World bila greška i ispravljena je (bilo skoro +8% dnevna promena).

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/10/2012, 17:13

Ispada da je sasvim OK staviti pare u ovaj fond.
Lep prinos, na našoj tabli https://www.aikb.net/t1024p322-najbolji-forumski-portfolio#98120
pokayuje rast, koji mnogi od nas u svom virtuelnom portfoliju samo možemo da sanjamo!!!
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/10/2012, 22:58

Nisam detaljno upucen u to kako se formira forumski portfolio i koliko redovno ko azurira svoj, pa mozda i gresim sto mi losi rezultati forumasa izgledaju sumnjivo. Razumem da je vodjenje veliki posao, ali ne razmisljam da ucestvujem jer se clanovima ne uracunavaju dividende, a mozda im se uracunavaju i provizije kada menjaju portfolio (u pocetku je bilo tako, sada nisam proveravao), sto za fondove nije isti slucaj, a oni opet imaju neke druge troskove, pa ulazno/izlazne provizije... tako da poredjenje rezultata clanova i fondova nije bas prosto. Tu je i pitanje ponovljivosti rezultata, pogledaj i druge fondove, pa i druge intervale vremena, npr. uporedi 789 sa pocetnih 1000, pa proceni rizik. Verovatno to nije los fond, samo ja uopste ne umem da procenim kako ce se kretati vrednost njihove I.J. u odnosu na moje berzansko nabadanje (jer ne znam njihove planove), pa cu po onoj narodnoj- u svoje kljuse. A i zabavnije mi tako. bom

Eno Boby upravo stavi virtualnih 10% u CRFS, a na leto ce mu mozda ispumpati 1000+ dinara po akciji na dividendu koja mu se nece racunati. Verujem da je svestan toga, inace (ako sam ga dobro skapirao kroz njegove postove) bi stavio mnogo vise na hartije koje daju dividendu.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/11/2012, 00:33

Izgleda da si malo "fuzionisao" teme? kafa
Na ovoj temi nikog ne zanima što ti ne želiš da učestvuješ u igri "forumski portfolio" niko te i ne tera.
Takodje na ovoj temi je nezanimljivo šta je Bobjev virtuelni portfolio i šta ti o tome misliš. Postoji tema o tome pa izvoli tamo piši svoja zapažanja o tome.

Ovde se piše o fondovima!
Činjenica je da ovaj fond dobro stoji i pokazuje da ume da pravi zaradu, dopadalo se to tebi li ne, namera mi je bila da na to skrenem pažnju, ništa više.

A to da su fondovi nastradali u ne tako davnoj prošlosti je svima nama donbro poznato.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/11/2012, 08:36

Teletrader,fondovi su ok,ako neko veruje nekom fondu..treba deo kapitala da da njima na upravljanje,licno ja, svakog meseca stavim stotinak evra u penzioni,nije direktna tema ,ali je delimicno povezano...IZNOSIM SADA LICNO MISLJENJE,dve me stvari za sada odbijaju,prvo sto mislim da mogu bolje od njin i druga da ako od tih decaka djaka,neko nesto golemo pogresi ,ne snosi posledice,to je to,mislim da Teletrader,MOZE BOLJE OD FONDA SAM , mada podrzavam ideju preusmeravanja dela kapitala u neki investicioni fond radi rasplinjavanja kapitala.Ozbiljnije bih razmislio o vecem ulasku kada bih licno znao portfolio menadzera nekog fonda:sesir:
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/11/2012, 09:18

Teletrader ::
Ispada da je sasvim OK staviti pare u ovaj fond.
Lep prinos, na našoj tabli https://www.aikb.net/t1024p322-najbolji-forumski-portfolio#98120
pokayuje rast, koji mnogi od nas u svom virtuelnom portfoliju samo možemo da sanjamo!!!
kafa
Ocigledna zamena teza, teme si fuzionisao ti.

Ja ti samo ukazujem da nije pametno da poredis uspehe po toj tabli (to ti izgleda uopste nije jasno, ili ne zelis da ti bude jasno). Moj prinos u poslednjih godinu dana je veci od njihovog, a od njihovog osnivanja sam u plusu, a oni u minusu. Verujem da ima dosta clanova koji su u slicnoj situaciji, bez obzira na njihov forumski portfolio. Pogledaj jos jednom primer CRFS, pitanje je kako se vodila dividenda u akcijama SJPT...

Teletrader ::
Na ovoj temi nikog ne zanima što ti ne želiš da učestvuješ u igri "forumski portfolio" niko te i ne tera.
Takodje na ovoj temi je nezanimljivo šta je Bobjev virtuelni portfolio i šta ti o tome misliš.
Ni mene ne interesuje sta tebe interesuje, samo se borim protiv sirenja zabluda.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Citadel Triumph - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citadel Triumph   Citadel Triumph - Page 2 Icon_minitime3/11/2012, 16:02

Citadel Triumph je koliko se vidi iz tabele za oko godinu dana done dobit od oko 27% i meni to ne deluje loše. Za one koji se dvoume gde da ulože pare, po mom mišljenju ovo deluje pristojno.

Oni koje ne zadovoljava tolika dobit neka ulažu u nešto drugo.
kafa
Nazad na vrh Ići dole
 
Citadel Triumph
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Citadel Triumph Elite - zatvoreni investicioni fond
» CITADEL (portfolio & ostalo) !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INVESTICIONI FONDOVI-
Skoči na: