BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin

Ići dole 
+80
contrast
poli
sale2011
Bond
Nelica
visibaba
nikokaoJA
Novosadjanin007
Dmitar
vajabaja
Dadax71
Dejansss
Zeljko
Trojan
Admin
Dnenad85
Sofronije
Rogy
Bane.bg
nomak
Popaj
Joksim
Šerif
Florida
Dona
Sreta
Jovan04
Zex983
truba
MilaNost
milasin
Sahbaz
Igi-bg
baltijon
begej
B80G
Dalaj Lama
AAA
Bans
sljaker
rhcp
TITO
Ronin
HUACHUMA
Milojka
Boranija
Magdalena
Kupi akcije
BBrroo
Limited011
Bombica
MASTER
Hese
dragans
Ars Vivendi
Aleks
FatCat
Greta
Teletrader
Lilihip
Kmez
Momir
profesionallac
Čovek od reči
Smile
Goce
Petarnov
kaktusic
Mitar
Friz
Gargamel011
Kobe Bryant
Maca
akcionar
Dusan
pepsiman
Skynet
Sneki
Milos86
BojanNS
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/14/2011, 13:47

nomak ::

Sto se proizvodnje tice, ne sumljam da Jugoremedija pravi kvalitetne lekove, ali to nije poenta, vec uslovi koje proizvodnja i sve ostale pratece sluzbe moraju da ispune da bi se uopste dobila dozvola za proizvodnju. Kvalitet leka je poslednja karika u nizu, pre njega moraju mnoge druge stvari da se usklade za zahtevima, da bi se do kvaliteta uopste doslo.

Vi kazete “sjajna proizvodnja”, a ja Vas pitam koliko su stare masine u proizvodnji, da li sve zadovoljavaju GMP zahteve? Da li ste apsolutno pokazali sve inspektorkama, ili ste neke stvari zamaskirali, precutali, mozda i slagali? Da li su vas detaljno iskontrolisale, ili imate osecaj da je sve moglo biti znatno rigoroznije? Ako je sve tako sjajno, sto se ne pozove evropska inspekcija?

Akcionari treba da izvrse pritisak, jer za tih 50000 evra koje ce da da plate inspekciji, ako je sve kako Vi kazete, dobice GMP sertifikat koji ce da podigne vrednost fabrike za vise (desetina) miliona evra. Ako nije, onda ce akcionari znati na cemu su. A 50000 evra za bilo koju fabriku koja vredi milione ne bi trebalo da predstavlja ozbiljnu sumu, narocito za ovako opravdanu investiciju.

Upravo tako nomak.Ako rukovodstvo Jugoremedije smatra da je u potpunosti harmonizovalo tj. uskladilo proizvodnju i proizvodne linije sa smernicama i regulativima EU dobre proizvodjacke prakse zasto onda jednostavno ne pozovu EU inspekciju i potvrde nama da su zaista bili u pravu.Ne bih ja ovde rekao da je problem finansijske prirode odnosno da firma ne moze da izdvoji 50 000 EUR-a za EU inspekciju pre bih rekao da je problem tehnicke prirode.Ocigledno je da firma u potpunosti ne ispunjava sve uslove propisane EU smernicama dobre proizvodjacke prakse jer da ih ispunjava danas bi akcionari Jugoremedije bili bogatiji za nekoliko EVR-a po akciji a firma za jedan GMP sertifikat vise a ovako danas molite boga da se prodate ne manje od 15 EVR-a po akciji i ne izgubite i ovo malo sto vam se fiktivno nudi.Mene zanima kakvu korist mali akcionari Jugoremedije imaju od izmestanja proizvodnje penicilinskih i cefalosporinskih preparata?Ako je istina da se polako ali sigurno otudjuju Jugoremedini licencirani preparati u korist razno-raznih novo nastalih firmi od kojih veliki procenat akcionara pa i buduci vlasnik Jugoremedije nema nikakvu korist onda se nemojte ni cuditi ako prvi krug tendera za Jugoremediju ne uspe.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/14/2011, 19:03

Jedno je sigurno! Jugoremediju ce samo prodati njene licence, GMP i goodwill koji iako poljuljan jos uvek postoji! Gledajuci stanje u zemlji kao i u svetu ,bice dobro dobiti bilo kakve pare na kratak rok. Na duzi rok i Nostradamus bi omanuo ovde. scratch
Nazad na vrh Ići dole
sljaker
Our family
Our  family
sljaker


Broj poruka : 185
Points : 227
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/15/2011, 13:33

Ne znam cemu tolika frka oko gmp ?! Pa mi smo taj gmp dobili odavno. Ovo sad je bio samo obican periodican "pregled", na osnovu kojeg smo samo zadrzali postojeci gmp ! Samo nam je jos falilo da bravar procerda i to !
Znaci gmp nije dovoljno "dobiti",nego ga treba i zadrzati,a za to se brine komisija koja periodicno posecuje nasu fabriku . Ovo sad je bio samo jedan od tih "periodicnih" pregleda.
Sto se tice evropskog gmp-a,o tome mozemo samo da sanjamo. U stvari treba da se "zahvalimo" bravaru sto je "ulozio" 14 miliona eura u rekonstrukciju koja ne ispunjava evropske standarde !!!
Umesto da je odmah prodao fabriku Laletu po 20 eura(sa placenim pdv,znaci vrednost akcije bi bila oko 25 eura). To je bilo pre rekonstrukcije !? Fabrika nam je vredela vise pre rekonstrukcije ?!?! E bravaru, bravaru,j....e onaj ko te postavio u fotelju !!!
Nazad na vrh Ići dole
Sofronije
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 9
Datum upisa : 11.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/16/2011, 07:42

Da li ima nešto novo u vezi prodaje Jugoremedije?

Ako se dobro sećam rok za prijavu je 22. april ?
Nazad na vrh Ići dole
Bane.bg
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Godina : 48
Points : 4
Datum upisa : 06.03.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/16/2011, 20:39

Kako svi lepo hvalite fabriku biće pravo čudo ako iko i pomisli da je kupi...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/19/2011, 11:38

@ BojanNS @Bane.bg post2
@sofronije Rok za otkup dokumentacije ističe 01. aprila, tada će se znati. Ako je neko otkupio istu, onda ima pravo da da ponudu...U svakom slučaju, neizvesno do aprila , sa puno (dez)informacija i tenzije svadja
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/19/2011, 21:02

Iz svih ranijih postova, mogli ste izvuci realnu poziciju oko prodaje Jugoremedije. Neki to jesu a neki to nisu. Nazalost sve ide u prilog aktuelnom rukovodstvu. kafa
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/19/2011, 23:10

@pepsiman Što reče Sokrat, "Znam da ništa ne znam ", i kako neko reče ranije, tu ni Nostradamus ne može da predvidi šta će biti. Ja zaista očekujem povoljne vesti, iznenadila bih se ako niko ne bi otkupio dokumentaciju. Ali sve i da prvi tender propadne, drugi neće, tako da pare dobijamo do kraja godine. Kada smo čekali toliko godina, sačekaćemo i ovo malo. Bar je konačno raspisan tender, i to smo jedva izdejstvovali. halil
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2786
Points : 7944
Datum upisa : 21.01.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/20/2011, 12:59

Ponovljeni tender??
Da, ali po nižoj ceni od one u 1. pokušaju!
Mislite o tome.
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/20/2011, 16:05

A u medjuvremenu se bira nova uprava Jugoremedije (jedno isto rukovodstvo) i tako u nedogled.
U korist edukacije prosledjujem akcionarima Jugoremedije uredbu o prodaji kapitala i imovine javnim tenderom.
UREDBA O PRODAJI KAPITALA I IMOVINE JAVNIM TENDEROM
("Sl. glasnik RS", br. 45/2001, 59/2003, 110/2003, 52/2005, 126/2007, 96/2008, 107/2008 i 98/2009)

http://www.priv.rs/Podzakonska+akta/346/Uredba+o+prodaji+kapitala+i+imovine+javnim+tendero.shtml

Izdvajam po meni nekoliko bitnih clanova koje bi akcionari Jugoremedije trebali da znaju:

Član 6
Tenderska dokumentacija sadrži:
1) ugovor o čuvanju poverljivih podataka;
2) informacioni memorandum o subjektu privatizacije koji sadrži: naziv i adresu subjekta privatizacije, opis pretežnih delatnosti, organizacionu i vlasničku strukturu, ukupnu knjigovodstvenu vrednost kapitala, odnosno imovine izraženu u dinarima i protivvrednosti u EVRO, informacije o poslovanju i bonitetu subjekta privatizacije;
3) uputstvo za ponuđače koje sadrži: uslove i rokove za učestvovanje na tenderu; opis procedure i rokove za sprovođenje tendera, uslove za izradu sveobuhvatne analize poslovanja preduzeća (due dilligence) vreme i način obilaska subjekta privatizacije, kriterijume za rangiranje ponuda, kopiju ove uredbe i druge podatke u skladu sa ovom uredbom (u daljem tekstu: uputstvo za ponuđače);
4) nacrt ugovora o prodaji;
5) druge informacije i dokumentaciju neophodnu za prodaju tenderom.
Uslove za učestvovanje na tenderu i kriterijume za rangiranje ponuda, koji moraju biti vremenski određeni, kao i vrednosno, kvalitativno i tehnički specificirani, određuje Agencija.

Član 16
Posle završetka javnog otvaranja ponuda Agencija ocenjuje ponude u roku od 30 dana od dana otvaranja ponuda.
Komisija odobrava odluku Agencije iz stava 1. ovog člana.
Ocena ponuda i objavljivanje rezultata tendera sprovodi se i kad je podnesena samo jedna ponuda.

Mozda se desi i ovakav scenario...

Član 16a
Ponude za koje Agencija utvrdi da ne ispunjavaju uslove tendera, smatraju se nevažećim o čemu se pismeno obaveštavaju učesnici na tenderu u roku od pet dana od isteka roka iz člana 16. stav 1. ove uredbe.
Kad Agencija ustanovi da nijedna ponuda ne ispunjava kriterijume i uslove tendera, tender se proglašava neuspelim, što se javno oglašava.

Član 17
Ako je ponuda neblagovremena, nepotpuna, nevažeća ili nije prihvaćena, depozit se vraća učesniku na tenderu u roku od sedam dana od dana potpisivanja ugovora o prodaji ili najviše 45 dana od isteka roka iz člana 16a stav 1. ove uredbe.
Troškove vraćanja depozita snosi podnosilac ponude.
Na depozit vraćen u roku ne obračunava se kamata.
Za depozit vraćen po isteku roka obračunava se zatezna kamata za dane prekoračenja roka u skladu sa zakonom kojim se određuje visina zatezne kamate.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/20/2011, 16:50

@profesionalac
Pa da vidim baš ko će Zdravku potpisati punomoć ? Ja neću, kao što neće ni moji prijatelji. Nadam se , niko sa ovog foruma. Mnogo ljudi očajnički čeka prodaju, i u Zdravku će videti jedinog krivca ako tender ne uspe. Ne bih mu bila u koži, linčovaće ga.
A može da se desi i da Agencija produži rok za otkup dokumentacije, kao i za davanje ponuda. Svojevremeno je Ćirić insistirao na ceni ne većoj od 12 evra, ali je Zdravko zacrtao 15, i eto nas sada u ovoj situaciji. Još se Zdravko hvalio kako je uspeo da digne cenu ( upropasti tender)...
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/20/2011, 18:54

MASTER ::
@profesionalac
Pa da vidim baš ko će Zdravku potpisati punomoć ? Ja neću, kao što neće ni moji prijatelji. Nadam se , niko sa ovog foruma. Mnogo ljudi očajnički čeka prodaju, i u Zdravku će videti jedinog krivca ako tender ne uspe. Ne bih mu bila u koži, linčovaće ga.
A može da se desi i da Agencija produži rok za otkup dokumentacije, kao i za davanje ponuda. Svojevremeno je Ćirić insistirao na ceni ne većoj od 12 evra, ali je Zdravko zacrtao 15, i eto nas sada u ovoj situaciji. Još se Zdravko hvalio kako je uspeo da digne cenu ( upropasti tender)...

Ne dali punomocje Zdravku a dali Kurucevu ili Pecikozi ili ne dali punomocje ni jednom ni drugom ni trecem vec ga zadrzali samo za sebe na isto vam dodje.Vi ste i dalje uskraceni da trgujete akcijama po realnoj trzisnoj vrednosti jer ona za Jugoremediju i ne postoji.Lepo je jednom prilikom dr.Zoran Djindjic rekao:"Ako je vozac los ni vozilo ne ide u dobrom pravcu".Mislim da je bio sasvim jasan i egzaktan kada je to rekao.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/20/2011, 21:58

Citat :
Sneki, ali zakasnila si par godina.Već sam udata za prilično BOGATOG muža, tako da smo, Bogu hvala, i deca i ja situirani do kraja života...
Nekako ne bih rekla toliko si zinula za pare da baš i ne verujem u gorenavedeno...
možda si mislila na prilično obdarenog muža? E, to je već nešto drugo...
Mada ti ni to ne verujem, jer ne bi sreću tražila SAMO u parama....sesir

MASTER ::

Pa da vidim baš ko će Zdravku potpisati punomoć ? Ja neću, kao što neće ni moji prijatelji. Nadam se , niko sa ovog foruma. Mnogo ljudi očajnički čeka prodaju, i u Zdravku će videti jedinog krivca ako tender ne uspe. Ne bih mu bila u koži, linčovaće ga.
Nemoj molim te više... pa vi svi zajedno se plašite da prijavite nepravilnosti koje (navodno) postoje i za koje (navodno) imate dokaze!
Ni skupštinu ne smete da sazovete, a kamoli da tražite smenu direktora ili da podnesete zahtev za izlazak na berzu..

Neverovatno koliko si alava na pare!
Postoji li nešto što ti ne bi uradila za stanovitu sumu???
Recimo: da li bi prevarila prijateljicu zbog para?
veshtica

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dnenad85
VIP
VIP
Dnenad85


Broj poruka : 410
Godina : 38
Localisation : pickovac
Points : 1545
Datum upisa : 28.01.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/21/2011, 22:18

Sneki,kao i uvek post2
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/25/2011, 21:24

Danas je bio opet onaj Rus sa početka tendera...Kaže hoće da kupi po 15 evra , ali samo paket malih akcionara. Jako je zainteresovan i oduševljen fabrikom, kao i prošli put. Ovo je drugi put da razgovaram s njim, deluje jako ozbiljno, došao je u Bg sa Putinom u delegaciji, videćemo šta će biti.
Mislim da nam nije najsrećnije rešenje da se razilazimo s državom, jer isto tako, država može da da na prodaju samo svoj paket, i tako u krug.
Videćemo, ako se niko ne javi, bar imamo Rusa. :)
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/26/2011, 12:33

MASTER ::
Danas je bio opet onaj Rus sa početka tendera...Kaže hoće da kupi po 15 evra , ali samo paket malih akcionara. Jako je zainteresovan i oduševljen fabrikom, kao i prošli put. Ovo je drugi put da razgovaram s njim, deluje jako ozbiljno, došao je u Bg sa Putinom u delegaciji, videćemo šta će biti.
Mislim da nam nije najsrećnije rešenje da se razilazimo s državom, jer isto tako, država može da da na prodaju samo svoj paket, i tako u krug.
Videćemo, ako se niko ne javi, bar imamo Rusa. :)

Da li mozete nesto vise da nam kazete o tom Rusu?Recimo,kako se zove i koju firmu zastupa?Da li on i njegova firma ispunjavaju uslove tendera?Da li postoje indicije da ce Rus ili neki drugi zaintresovani investitori otkupiti tendersku dokumentaciju za Jugoremediju?Da li vec postoje indicije da je neko do sada i otkupio tendersku dokumentaciju za Jugoremediju?Podnosenje zahteva za kupovinu tenderske dokumentacije istice 01.04 2011 godine a rok za dostavljanje konacnih obavezujucih ponuda se zakljucuje 22.04 2011 godine.U medjuvremenu agencija za privatizaciju zadrzava pravo izmene uslova i rokova iz javnog poziva.

Mene licno zanima kakvu sudbinu ceka radnike i akcionare Luxol-a iz Zrenjanina i kakvu ce obavezu novi vlasnik Jugoremedije imati prema ovoj firmi ako se zna da je njen vecinski vlasnik(poslodavac) A.D.Jugoremedija?

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 12726528

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 21587429
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/26/2011, 16:40

@profesionalac
Ja sam sa njim razgovarala o proizvodnji, nisam ga pitala kako mu se zove firma. Direktor je sa njim pregovarao i razgovarao, ne ja. Ne znam šta da vam kažem, moguća su dva scenarija sa Rusom ako se niko ne javi na tender :
1. Ako Rus nije toliko moćan koliko se priča ( Putinova delegacija i sl...), država će odlepiti što ih ispaljujemo i pokušavamo sami da oformimo paket i da prodamo Rusu, onda smo ga ugasili jer isto tako i država može samo svoj paket da proda, kao što je uradila s Ninijem, a svi znamo kako se to završilo...
2.Ako Rus jeste toliko uticajan koliko priča, država će mu uz osmeh dozvoliti da otkupi samo naše akcije
Jasno je da ne želi da kupi sve odjednom, ali videćemo. Još malo pa će se znati da li se neko javio ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/29/2011, 21:13

Prošle godine se pričalo o rusu koji će otkupiti fabriku, i u tom slučaju bi Deurić & Co. ostali u firmi, sa Deurićem kao generalnim direktorom. Priča se da je neki rus otkupio dokumentaciju, i ako je to rus iz malopre pomenute priče, mi pošteni radnici smo nadrljali je će nam nestručni kadar ostati na čelu fabrike, i pride će isterati svoju priču i ukrasti jugoremediji licence za antibiotike... Tu priču potkrepljuju još 2 priče: Pecikoza je pre 2 nedelje silazio u pogone i objašnjavao ljudima da nema novca za špovećanje plata, a prošle nedelje je uradio isto to, ali mu je odgovor bio da Draxl-Meier otvara nova radna mesta, ma oni kojima se ne sviđa mogu predati CV tamo - što - kažu neki koji ga znaju - baš i ne liči na njega... Ili zna nešto što ne znaju svi...?
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/29/2011, 23:18

Zavere se kuju znaci.... eeee, neki su to davno preziveli. Privatizacija u Srbiji je uradjena na malo je reci hostaplerski nacin. Ima malih, vecih i ekstremno velikih hostaplera. Razvrstani su po stepenu nezasitosti i stihijske ljubavi prema tudjem vlsnistvu,novcu i kradji.
Kako god, od prodaje akcija ove firme neki ce moci da se lepo spakuju i odu. Mislim da je to najbolja investicija. Samo stisnite m..a!
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/30/2011, 00:51

Neki, da... U problemu će najverovatnije biti oni koji nemaju akcije...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/30/2011, 11:27

Ako dobro razumem lažni Rus je zainteresovan SAMO za akcije radnika?
A što bi on kupovao samo akcije radnika? Da bi ih preneo na Deurica?

P.S. Koliko shvatam Master bi "svoje" akcije prodala i crnom djavolu!
Iako je pljuvala Deurica sutra bi mu prodala akcije ako bi joj ponudio 15 EUR!
Eto, dokle ste došli...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Ronin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 138
Points : 154
Datum upisa : 08.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/30/2011, 15:55

Sneki, okani se Master, i ona kao i svi mi pliva u ovim mutnim vodama kako zna i ume i ne mora svakom da se dopadne njen stil plivanja. Metode sklanjanja upravnog opdbora koje si pominjala bi uspele da Deurić nije činio usluge za 90% radnika, pa i dobar procenat malih akcionara, ZBOG TOGA NEMA DOVOLJNO LJUDI KOJI BI NEŠTO PREDUZELI. Sa druge strane, nakon što ih je država prevarila sa Ninijem, a sad ispade da ih vara "njihov" čovek, RADNICI VIŠE NE ZNAJU KOME DA VERUJU. To ptkrepljuje i stvarnost da je ova država svakakva samo ne pravna iako je definisana kao takva, jer za primer: mobing na poslu se ne može rešiti ni pravnim putem, a u pravnoj državi to bi trebalo daje moguće. Dakle, i nama su pale na pamet sve tvoje ideje, samo nema ko da ih sprovede. police
Stvarnost je i da je malim akcionarima sada već presela cela ova priča i da bi dali akcije za bilo koji iznos.
Inače, do juče je firma bila 20 i nešto miliona u blokadi, danas 4.3 miliona... Možda i bude plata sledećeg meseca...
Nazad na vrh Ići dole
Zex983
VIP
VIP



Broj poruka : 79
Points : 103
Datum upisa : 30.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/30/2011, 20:14

@Sneki U pocetku si mi jos bila i zanimljiva,a sad postajes naporna,da ne upotrebim neki grublji izraz,ako vec nemas akcije u JGR sto blejis ovde?Obecao sam ti veceru posle prodaje al ako nastavis ovako .....
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/30/2011, 22:52

@ronin U pravu si, sećam se te priče o Rusu i Zdravku. Bilo bi super kada bi bilo više ponuda, pa onda da biramo, ali daj Bože da je iko, pa makar i taj Rus otkupio dokumentaciju, jer ko god poznaje situaciju u Jugoremediji, zna da je ovakvo stanje neizdrživo, i da se moramo prodati po svaku cenu.
Molim sve koji prvi saznaju da li je i ko otkupio dokumentaciju, da nam javi :)
Nazad na vrh Ići dole
nomak
Still learning
Still learning
nomak


Broj poruka : 39
Points : 40
Datum upisa : 15.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/31/2011, 20:50

Pomenuti Rus je apsolutna misterija, razne price kruze, navodno niko osim najuzeg rukovodstva ne zna ko je ni koga zastupa. "Putinova delegacija" je veoma sirok pojam, moze biti neki politicar ili uticajan privrednik, ali isto tako moze biti i Putinov pilot, sofer, telohranitelj, kuvar, licni lekar, ... (ako uopste ima bilo kakve veze sa navedenim pojmom).

Ako je istina da je zainteresovan samo za deo akcija koji poseduju mali akcionari, a nedavno je bio u obilasku, onda to najverovatnije znaci da ovaj raspisani tender propada, i da to on zna, jer drugacije ne moze da otkupi te akcije jer su one do kraja tendera pridruzene drzavnom paketu. To opet navodi da niko do skoro nije otkupio dokumentaciju, ili ako je kupio, nije spreman da plati trazenu sumu, ili da ne postoji neko zainteresovan ko ispunjava uslove tendera - a ove dve poslednje stavke se lako mogu odnositi na pomenutog Rusa, pojedinacno ili zajedno.

Onda se namece pitanje ko je on i koliko je spreman da plati po akciji. Tesko da je to 15 evra, jer tesko da je to danas realna vrednost akcije, a i njemu je u interesu kao kupcu da plati sto manje. Verovatno ce ponuditi mnogo manju cenu pa ce se cenkati, pitanje je samo na koju cenu su mali akcionari spremni da pristanu, naravno pod uslovom da budu ujedinjeni i zajedno nastupaju, jer samo tako poseduju vecinski, tj. upravljacki deo, ali mi se cini da je to nemoguce ako ovaj tender propadne, jer je medju akcionarima mnogo podela, zbog razlicitih licnih interesa.

Bas zbog tih silnih podela, nepoverenja, i nemogucnosti dogovora oko zajednickog interesa, najverovatniji scenario je da ce sve to dovesti do daljeg pada vrednosti akcija.
Nazalost.


_________________
Zlo će pobediti kada dobri ljudi zaćute.
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime3/31/2011, 21:01

@nomak Od 93 % akcija, 42 % je državino, a 51 % vlasništvo malih akcionara. Ne verujem da će ih se toliko udržiti i za prodaju paketa Rusu, ili bilo kome, pa i po 15 evra. Sigurnije je da pridružimo državi, pa makar i za manje pare . Videćemo sutra...Diskutabilno je šta vredi a šta ne. 15 evra po akciji je realna cena, a ići će se na 10 ako prvi tender propadne.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 06:49

Ne vidim šta sam loše rekla?
Baš zato što nema akcije JGRM možda i bolje sagledavam stvari, a i vaši postovi mi neizmerno pomažu...

I pored sve mržnje spram Deurića, sigurna sam da bi mnogi (Master prva) bili spremni da mu prodaju svoje akcije ... po 15, 10 EUR!
Ako je to uvreda, slobodno se vredjajte - koliko vidim to je činjenica od koje ne možete da pobegnete!

O Rusu ne znam šta da vam kažem, možda je izmišljen da bi vas još više zbunuo i izludeo.
A možda je Deurićev čovek? U prilog tome govori nj. navodna želja da kupi "samo" akcije radnika?
Dovoljno je i 30-tak%!

Ne verejum da će se naći kupac po ceni koja je zacrtana - možda se i varam, ali intuicija mi govori tako.

Dal vam se to dopada ili ne, prosudite sami!

P.S. Vidim da bi Master bila zadovoljna i sa 10, a možda i 7 EUR i to me baca u očaj!!
Koliko je takvih koji bi Crnom Djavolu dali svoje akcije?? Pa čak i novom NINIJU !!??

Živi bili pa videli...

P.S. Tako je to kada niste hteli (i niste imali hrabrosti) da samostalno izadjete na berzu!

P.P.S Želim vam da prodate akcije po 50 EUR, ali je to nerealno! Ta cena je, eventualno mogla (špekulativno) da se postigne da ste samostalno izašli na Berzu... ovako berite kožu na šiljak ako Nelt i Djunić budu jedini kupci..
Ko je dotični gospodin, možete ovde pročitati:
https://www.aikb.net/t855-danko-djunia-veliki-brat-privatizacije-u-srbiji

MOJ SAVET: Ako propadne tender, skupite 10% akcija i ZAHTEVAJZE od Komisije za HOV da izadjete na berzu bez prospekta!
.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 15:01

Najnoviji info je da se ništa ne zna, ne do isteka roka za otkup dokumentacije, nego do isteka roka za davanje ponuda ?! Ne bih zaista komentarisala izjave naše pravne službe da niko nije otkupio dokumentaciju, jer i da jeste, oni ne bi rekli. Današnji status JGRM na sajtu Agencije za privatizaciju je :
Prodaja metodom tendera
Šifra JGR 01/11
Datum javnog poziva 14.februar 2011.
Depozit 1.000.000 EURO
Status Tender je u toku
To znači da moramo čekati 22. april. Ja bih volela da prodam, ali mi ne gori, ali ne znam šta će raditi akcionari kojima gori. Čula sam priče da duguju za spomenike, građevinski materijal, čak su neki i kaparisali stanove...Ne bih bila Zdravku u koži, jer ako tender propadne, linčovaće ga, a i treba.

Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 15:57

Danas sam od nekoliko brokerskih kuca dobio informaciju da za sada niko nije otkupio tendersku dokumentaciju za Jugoremediju.Nikada necu zaboraviti kada je jednom prilikom pravni zastupnik i strucni konsultant malih akcionara Jugoremedije Branko Pavlovic rekao da u koliko bi doslo do drugog kruga tendera ono bi predstavljalo katastrofu za jednu farmaceutsku firmu kao sto je Jugoremedija donoseci joj znatno nizu cenu od ocekivane.Evo ja ovom prilikom kazem da nije cena ta koja odbija kupce vec ostali uslovi koji u potpunosti ne opravdavaju cenu koja firma trazi.

Sneki ::
MOJ SAVET: Ako propadne tender, skupite 10% akcija i ZAHTEVAJZE od Komisije za HOV da izadjete na berzu bez prospekta!.
Hvala vam Sneki na pruzenim informacijama.Ako vas nekim slucajem Zex983 ispali za veceru imate je od mene,pod uslovom da niste udati kao MASTER.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 16:10

MASTER ::
Najnoviji info je da se ništa ne zna, ne do isteka roka za otkup dokumentacije, nego do isteka roka za davanje ponuda ?! Ne bih zaista komentarisala izjave naše pravne službe da niko nije otkupio dokumentaciju, jer i da jeste, oni ne bi rekli.

A što ne bi rekli kao to može da se sakrije? udrimile
Mogu samo neko vreme da kriju ali od toga nema vajde jer će se sve znati i pre kraja tendera...
Šta postižeš takvim tvrdnjama?

MASTER ::

Međutim, novi vlasnik može da raskine ugovor sa njima u svakom momentu, naročito jer još nije počela proizvodnja u njihovoj fabrici, zato su i odlagali prodaju.

1. Jesi li ti čitala taj ugovor?
2. Svaki ugovor može da se raskine ali je pitanje po koju cenu?
Uvek (sitnim slovima kafa ) piše i kakve su posledice za onoga ko želi da "raskine" ugovor!

Zašto pišeš o stvarima koje ne poznaješ??
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 16:32

profesionallac
Da li možda znate uslove iz socijalnog programa?
Kolika je otpremnina po godini ako neko želi dobrovoljno da napusti firmu u slučaju da tender uspe?
Koliko godina kupac ne bi smeo da otpušta radnike?
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 16:40

@profesionalac
Da li možda znate otkud brokerskoj kući ta informacija ? Koliko ja znam, zakonom je zabranjeno davati bilo kakve informacije u vezi sa otkupom, ponudama i sl. do isteka roka za davanje ponuda- barem je meni referntkinja koja je zadužena za prodaju Jugoremedije tako danas rekla. Do sada nisam imala razloga da sumnjam u njene informacije, rekla je i da će biti objavljen tender u trenutku kada je Deurić tvrdio suprotno, i bila je u pravu. Ako brokeri imaju validnu i proverenu informaciju, dobijenu od Ministarstva Finansija ili od Agencije za privatizaciju, onda u redu.
Ne radi se ovde samo o prodaji, nego o opstanku firme. U slučaju da propadne tender, moguće je više scenarija, ali sigurna sam da ćemo smisliti nešto pametno. Pričaćemo o tome ako dođe do toga, sačekaću i taj 22. april, tj. moguće 25., ili čak 26. jer je 22. neradan dan, Veliki petak.
Nas ovde ima puno, plus imamo veliki broj poznanika akcionara, mislim da možemo skupiti priličan procenat, ako bude potrebe za tim.
Nazad na vrh Ići dole
sljaker
Our family
Our  family
sljaker


Broj poruka : 185
Points : 227
Datum upisa : 10.12.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 17:03

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/%D0%A5%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/866950/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%92%D0%B5%D0%BD%D0%BE+%D0%B4%D0%B2%D0%B5+%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B5+%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B0.html

Citam ovo i pitam se : Pa dokle bre vise ???
Nazad na vrh Ići dole
Joksim
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 67
Datum upisa : 09.02.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 21:10

Nini je za ove sada sto vladaju jugoremedijom amaer.
Nazad na vrh Ići dole
Joksim
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 67
Datum upisa : 09.02.2011

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 20 Icon_minitime4/1/2011, 21:12

pardon AMATER!
Nazad na vrh Ići dole
 
JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
Nazad na vrh 
Strana 20 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Jugoremedija AD Zrenjanin
» JUGOREMEDIJA AD Zrenjanin - JGRM (II DEO)
» LUXOL AD ZRENJANIN - LUXL
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: