BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)

Ići dole 
+64
Mitar
bsbane19
goldy4
Raiden
Jegulja
Slovenac1
pepsiman
Evronije
Nole
Drasko
geogsi
bozo68
zivorad zivoradovic
Guverner
zg28
odisej
Mc.Intosh
City
Sare
ratko3
Atomski mrav
coach80
Moschino
vranje
fantom
buki1234
kvantas
Kobe Bryant
Emerald
MVP
pogled
Pijacar
Pendula011
Taliban
uckiman
AlNik
komsinica
Posmatrač
Actarus
Alec
Matthew Greenburgh
sinla
Air
zappa
Tihi
Dragan
Grlja
neznalica
mirami
IN&ON
Rade
Broker-YU
cromodora
Milicko
genijeurazvoju
selena
Sneki
BojanNS
sexy jea
erichser
slalic
Milos86
wanessa
Admin
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 07:14

milos86 ::
Svaka cast, pozivam sve iz Aika da odgovore na ovo i objasne ovo... ali i dalje je Agro smece a Aik najprofitabilniji

Secam se i kada su Deltu trebali da prodaju da je Mishko sigurno lepo reklamu finansirao. Evo:

http://www.invest-in-serbia.com/modules.php?name=News&file=article&sid=21307

Ali "prestigious recognitions"... Ha Ha Ha... Badzana shto im daje, ili kako se vec zove...

A tek ovo: Draginja Djuric bankar godine?! Draginja bre ne zna da kaze OK na engleskom, ona ce da bude bankar godine. What a joke!

A ti sa smetjem morash da shvatish jednostavnu stvar -- sve su srpske banke smece bez izuzetka. AGBN je jeftinije smece od AIKB, zato je i dobra.

A i chekaj malo da vidish razvoj situacije pa cesh da vidish Ljubisha shto je menadzer... ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 08:43

Matthew Greenburgh ::
milos86 ::
Svaka cast, pozivam sve iz Aika da odgovore na ovo i objasne ovo... ali i dalje je Agro smece a Aik najprofitabilniji

Secam se i kada su Deltu trebali da prodaju da je Mishko sigurno lepo reklamu finansirao. Evo:

http://www.invest-in-serbia.com/modules.php?name=News&file=article&sid=21307

Ali "prestigious recognitions"... Ha Ha Ha... Badzana shto im daje, ili kako se vec zove...

A tek ovo: Draginja Djuric bankar godine?! Draginja bre ne zna da kaze OK na engleskom, ona ce da bude bankar godine. What a joke!

A ti sa smetjem morash da shvatish jednostavnu stvar -- sve su srpske banke smece bez izuzetka. AGBN je jeftinije smece od AIKB, zato je i dobra.

A i chekaj malo da vidish razvoj situacije pa cesh da vidish Ljubisha shto je menadzer... ;) ;) ;)
Metju pošto si se zacario ovde na fan klubu imam jedno praktično pitanje. Naime, koliko sam razumeo Tvoje pisanje do sada naš bankarski sektor izuzev kredija i agbna je pregrejan (kako sam oštroumno zaključio). Usput bliska mi je analiza koju daješ pa Te pitam: Kako će na berzi biti neutralisana ova precenjenost. Da li dugoročnom stagnacijom ili hladjenjem kao na agbn ili nešto treće. Čekam odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 12:26

milos86 ::
Svaka cast, pozivam sve iz Aika da odgovore na ovo i objasne ovo... ali i dalje je Agro smece a Aik najprofitabilniji

Bile smeće ili ne na prethodnoj strani sam izrazio sumnju u izveštaj "Finance Central Europe" zbog onolikih "naj", a koliko vidim sada ih od istog magazina dobila i AGBN dan posle - današnji tekst na AGBN temi od Jelene.

Da sam na mestu dotičnih banaka razmislio bih koliku dobit, odnosno, štetu mogu imati od priznanja ovog magazina.

Danas dao nalog za izlaz, da se malo obrne, kasnije ako bude dobro, uskočićemo opet!
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 13:02

AIK...

11.093...

muk...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 13:05

Za sve je kriv Matt :D :D :D


Eno na fiasconomy Bela potpunu izgubila zivce 8) 8) 8)
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 15:20

Ode AIK :wave1:
Izašao na 11500, za malo,

za trgovce ispod 11000

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Dzabavamnovcimojisinovcsv0

ostalima puno sreće sutra.
Nazad na vrh Ići dole
selena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 52
Points : -4
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 15:48

Na koliko si usao, ako nije tajna?
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 15:53

selena ::
Na koliko si usao, ako nije tajna?

Prvi ulaz na ispod 5000 a zatim izlaz-ulaz,izlaz-ulaz ...
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 15:58

Actarus ::
selena ::
Na koliko si usao, ako nije tajna?

Prvi ulaz na ispod 5000 a zatim izlaz-ulaz,izlaz-ulaz ...

Na toliko je otprilike i ATE ushao... Posle DUE DILIGENCE koji su radili sa Deloitte-om.

Prava je cena za AIK oko RSD 6k do 7k -- plafonjera.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 15:59

Sneki ::
Za sve je kriv Matt :D :D :D

Eno na fiasconomy Bela potpunu izgubila zivce 8) 8) 8)

Dal' si snimila koliko lupeta? Da se prekrstish i rukom i nogom. ;) ;)

Neznalice na Fiasconomy forumu. :clown: scratch

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/4/2007, 16:19

Posmatrač ::
Metju pošto si se zacario ovde na fan klubu imam jedno praktično pitanje. Naime, koliko sam razumeo Tvoje pisanje do sada naš bankarski sektor izuzev kredija i agbna je pregrejan (kako sam oštroumno zaključio). Usput bliska mi je analiza koju daješ pa Te pitam: Kako će na berzi biti neutralisana ova precenjenost. Da li dugoročnom stagnacijom ili hladjenjem kao na agbn ili nešto treće. Čekam odgovor.

Kako mislish zachario?! Ne razumem! Shta znachi bliska ti je analiza koju dajem?! Ne razumem!

Ne znam kako ce se stvari razvijati u buducnosti -- trzishte je ochigledno iracionalno. Sve je moguce. Pogledaj samo JUBMES i sve ce ti biti jasno. Drugo ove "DOKAPITALIZACIJE" postaju piramidalne strukture gde neko na kraju moze zestoko da nagrabusi (da ne kazem neshto konvencionalnije shto bi se reklo u Srbiji). ;)

Ljudi koji sugerishu da ce fondovi dovesti do porasta cena samo pokazuje koliko je generalno znanje medju publikom na niskom nivou... Neka izadju fondovi i neka pokazu kolikom aktivom upravljaju pa cesh da vidish da ti mucheni fondovi ne da ne mogu da dovedu do nekih ozbiljnih promena, nego je to tuga -- sa sve onim njihovim "portfolio menadzerima". Imao sam priliku da ih dvoje upoznam skoro -- HELP!!

Mislim da bi trebalo da dodje do promene zakona o preuzimanjima -- narochito provizija o minimalnoj ceni.

Sve banke u principu katastrofalno komuniciraju sa trzishtem, pa nije ni chudo shto su stvari tu gde su.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: AIK VALUACIJA == REALNO!!   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/6/2007, 10:43

Evo jedna brza fundamentalna analiza da pokazem gde je AIK danas -- REALNO. ;)

Prvo -- bilo bi dobro da razbijemo mit o "uspeshnoj" 2006. godini. Ovo su reported brojevi koje je Deloitte audit-ovao:

EUR u milionima
Poslovni prihodi 49.8
Poslovni rashodi (12.5)
Rezultat pre losih dugova 37.3
Losa dugovanja 4.7
Prihodi od promene vrednosti imovine i obaveza 8.6
Dobit pre poreza 50.6
Porez (4.6)
Neto profit 45.9

Prva stavka koja vuche profit dole je EUR 3.9 miliona profit od prodaje osnovnih sredstava. Profit na linijama losa dugovanja i prihodi od promene vrednosti imovine i obaveza je rezultat igre NBS pravilima. Ovo treba zameniti sa reprezentativnim troshkom kreditnog rizika -- Raiffeisen je u 2006. godini imao neto troshak oko 1.5% od prosechne ukupne aktive. Dakle, ovako nekako izgleda realan BU za AIK u 2006. godini:

EUR u milionima
Poslovni prihodi 45.9
Poslovni rashodi (12.5)
Rezultat pre losih dugova 33.4
Losa dugovanja (5.6)
Prihodi od promene vrednosti imovine i obaveza —
Dobit pre poreza 27.8
Porez (2.8 )
Neto profit 25.1

Drugo -- da pogledamo gde su statistike PRAVIH banaka u Srbiji za 2006. godinu i da ih uporedimo sa AIK-om.

Na prvom mestu je profitabilnost aktive -- odnos operativnih prihoda i prosecne aktive u prvom polugodishtu izgleda ovako:

Raiffeisen 7.6%
Banca Intesa 8.0%
UniCredit 7.2%
SocGén 7.7%
AIK banka 13.6%

Na drugom mestu je cost/income ratio -- odnos poslovnih rashoda i poslovnih prihoda. Ovako to izgleda:

FY 2006
Raiffeisen 58%
Banca Intesa 51%
UniCredit 37%
SocGén 47%
AIK banka 27%

1H 2007
Raiffeisen 53%
Banca Intesa 51%
UniCredit 44%
SocGén 57%
AIK banka 17%

Zbog chega su AIK pokazatelji toliko "bolji" od pokazatelja "pravih" banaka?

Na strani prihoda, poshto AIK ima vrlo male depozite i oslanja se na kapital za finansiranje plasmana (apsurd za svaku ozbiljniju banku!), a pri tom su na snazi iracionalna NBS pravila o obaveznim rezervama, AIK ima relativno vishe "earning" aktive, shto se moze videti iz udela kredita u ukupnoj aktivi na kraju 1H 2007:

Raiffeisen 49%
Banca Intesa 49%
UniCredit 43%
SocGén 54%
AIK banka 63%

Ovaj disparitet objashnjava (delimichno) i zbog chega AIK "zaradjuje" dva puta vishe od ostalih banaka (pogledati opet odnos operativnih prihoda i prosecne aktive u prvom polugodishtu), a delimichno i kreditni poslovi banke sa povezanim pravnim licima.

Dalje, poshto AIK nema veliku mrezu i vrlo slabo radi sa stanovnishtvom, tako je i nivo zaposlenih u AIK-u relativno mali, shto se vidi iz broja zaposlenih po prodajnom mestu na kraju 1H 2007:

Raiffeisen 24.7
Banca Intesa 15.2
UniCredit 14.6
SocGén 13.7
AIK banka 5.8

Poshto su svi pokazatelji AIK-a toliko nerealni i neodrzivi, oni ce vremenom naravno konvergirati pokazateljima stranih banaka, koje su u poredjenju sa AIK-om jedno milijardu puta ozbiljnije. Ovakav bilans uspeha je mnogo realniji pokazatelj za AIK za 2007. godinu:

EUR u milionima
Poslovni prihodi 78.0
Poslovni rashodi (27.3)
Rezultat pre losih dugova 50.7
Losa dugovanja (11.0)
Dobit pre poreza 39.7
Porez (4.0)
Neto profit 35.7

Objashnjenja:

Poslovni prihodi su 10.6% od EUR 733 milion -- ko ne razume run-rate koncept i zbog chega ce se AIK naci negde na pola izmedju svojih 13.6% i 7.6% za ostale reprezentativne banke (odnos operativnih prihoda i prosecne aktive u prvom polugodishtu) == NEKA MI KAZE, PA CU DA OBJASNIM, ALI MISLIM DA JE VRLO JEDNOSTAVNO RAZUMETI. ;)

Poslovni rashodi su uzeti kao 35% od poslovnih prihoda, iako mislim da je i to veoma agresivno jer je nivo od oko 40% mnogo odrziviji. Ali OK -- hajde da im damo kredit poshto su corporate banka primarno i da pretpostavimo da ce uspeti da odrze superiorni nivo efikasnosti mreze i operacije u odnosu na ostale banke na trzishtu.

Troshak loshiha dugovanja je 1.5% od EUR 733 miliona.

Porez je 10%.

Profit od EUR 35.7 miliona ako se kapitalizuje sa 20.0x (poljski PKO BP trguje na 19x 2007 profit), market cap banke je (u najboljem sluchaju) EUR 714.9 miliona.

Na zalost nemam pri ruci tachne podatke o tome koliko profita dobijaju prioritetne akcije, ali ako pretpostavimo da dobiju oko 10%, onda je profit koji ostaje obicnim akcionarima negde oko EUR 32.2 miliona == market cap od EUR 643.4 miliona ili RSD 7,296 po akciji.

Ova cena je diskont od oko 40% u odnosu na cenu koja se u skorijoj proshlosti mogla videti na berzi i definitivno je pravi odraz fer vrednosti ove banke.

Eto...

Recommendation: HOLD [bio bi SELL naravno da nema glupog zakona o preuzimanju!; medjutim bice definitivno SELL kad ljudi ukapiraju da niko nije zainteresovan da kupi AIK, a da banka jednostavno ne moze da generishe te nebeske profite kojim se svi (uglavnom neznalice dodushe) nadaju!]

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/6/2007, 11:21

Tacno je da banka nece da se proda, to ne bi bilo nikome u interesu, najjaca pravna lica u Srbiji uzimaju krede kod Aika, niko nece dozvoliti prodaju banke, a novom finansijskom inekciom od dokapa, plasiranjem sredstava u investicije koje su visoko profitabilne aik ce i ove godine premasiti svoje planove, aik je da podsetim i u najtezim godinama poslovao pozitivno, analize koje si radio za 2007 obuhvataju samo prvih 6 meseci, sacekaj bilanse za 3/4.

Ovi sa fiasconomy bi da rade split aika na 1/10
Ko ti danas sve ne koristi kompjuter....
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/6/2007, 14:40

milos86 ::
Ovi sa fiasconomy bi da rade split aika na 1/10
Ko ti danas sve ne koristi kompjuter....

Bog sveti zna shta se sve njima roji u glavi... ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/6/2007, 17:39

Matthew Greenburgh ::
milos86 ::
Ovi sa fiasconomy bi da rade split aika na 1/10
Ko ti danas sve ne koristi kompjuter....

Bog sveti zna shta se sve njima roji u glavi... ;) ;) ;)

Dragi Mett,

tvoje analize su veoma poucne i krajnje korektne. Ali ne zaboravi jedno. Mi zivimo u ludoj zemlji, u kojoj je matematika apstraktna nauka. Svi znaju da se u AIK-u toliko mulja, ali eto opstaju. A opstaju zato sto se stekaju u sve i svasta i izvlace profit iz toga, Tvoje analize su date na osnovu zavrsnih racuna ili ti prikazanih parametara, koji su diskutabilni. Zar zaista da mislimo da su ljudi toliko glupi da ulazu u hartiju koja ce da pukne. Ja shvatam samo jedno. Ljudi jesu ovce, ali to sto neko kupuje ne kupuje zato sto je lud. I tu ljudi ulozise pare. Pa zar mislis da oni, dragi Mett. , analiziraju tako dobro kao ti, ili bar malo pre nego sto udju kao Sneki, Ja , Milos i dr.? Neko im dojavi i kaze kupi. Tako to funkcionise. Ja kazem, Turci znaju nesto, sto ja ne znam.
Pa ceo Belex tavori. Ali znajuci da je to balon koji se duva, svi idemo na dojavu i na prostu matematiku. Da budem iskren, prve akcije sam kupio na dojavu. Najgori insajd. Bila je to fidelinka i Univerzal holding. Kupujete unvr dok ne stigne na 20k. Sve je namesteno, zavrsni2k6, polugodisnji, ma sve. Kriju se dobri rezultati. Mislim da je Milos u pravu. Na ovom podruciju matematika je nauka apstraktnog katraktera. Jos jednosm svaka cast na objasnjenjima, doci ce vreme kad cemo mi da racunamo kao ti, mislim tako dobro. Pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/6/2007, 19:23

grlja ::
Svi znaju da se u AIK-u toliko mulja, ali eto opstaju.

AIK je totalno smeshno preduzeche... Ne znam zashto sebe nazivaju bankom, nikada skoro to nisu ni bili. Nego back-to-back aranzmani sa povezanim licima i shto te nema da mi dodjesh u vecheri ranoj... ;) ;) ;)

Najmeshniji su mi ovi shto sanjaju cene od RSD 15k i 20k.

AIK je neodrziva formula, a i ovi profiti koje pokazuju jednostavno nisu trzishni vec kuvanje. Gledale su ih nebrojene ozbiljne ino banke, Vlahovica su imali za savetnika... Niko ih nije hteo. Samo ATE -- i to po kojoj ceni, sve ti je jasno.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 05:39

grlja ::
Matthew Greenburgh ::
milos86 ::
Ovi sa fiasconomy bi da rade split aika na 1/10
Ko ti danas sve ne koristi kompjuter....

Bog sveti zna shta se sve njima roji u glavi... ;) ;) ;)

Dragi Mett,

tvoje analize su veoma poucne i krajnje korektne.

Moram reci da pratim i economy.co.yu i ovaj forum ovde i jako mi je interesantna pojava gospodina Matta. Zaista necu poricati njegovo znanje, jer je ocigledno da ga poseduje. Medjutim, indikativno je da je njegov fokus vec mesec dana "pljuni AIK, hvali AGBN". Sta vise, to ide do tih razmera da u nekim momentima ide u krajnju agresivnost, nepristrojnost i gubljenje svih granica normalnog ponasanja (zbog cega je banovan sa economy, ne zbog toga sto people can't handle the truth).

Treba se i zapitati - cemu tolika hvala za banku ciji menadzment je pokazao prilicnu nesposobnost i cak i pokusaje obmane akcionara (AGBN), a tolika pljuvacina na banku koja ipak pravi profit, pa makar i malo manji nego sto se pokazuje. Cak i da je realna vrednost AIKB u ovom trenutku 7 i kusur hiljada (a realna vrednost svega na trzistu je, i to se uci na prvom danu svakog MBA kursa - onoliko koliko je neko spreman da plati!!), cemu toliki trosak energije i toliko poruka za pljuvanje jedne jedine akcije?

Dakle, pre nego sto procitate njegove izjave i prodate AIKB da bi kupili "potcenjeni" brod koji tone AGBN -> zapitajte se o njegovim motivima.

Dodacu i ovo - na economy-u je veliki broj ljudi koji ulazu u akcije jer im je neko rekao da je super stvar, a ne znaju ni finansijski izvestaj da procitaju. To je tuzno, ali takav nam je nivo opsteg obrazovanja. Belex je plitko trziste, narocito u ovim periodima mrtvila, pa uvek mozemo ocekivati pumpanje i slabljenje akcija kako to nekome od velikih odgovara.

Zasto ne treba uraditi ono sto Matt savetuje? Zato sto je AGBN i dalje rupa bez dna koja stvara manje prihoda iz aktive nego sto bi dobila da te pare oroci kod Barclays-a. Zato ne kupovati AGBN. Zasto ne prodati AIKB - zato sto veliki u Srbiji (i u ovom trenutku ne pricam o investicionim fondovima nego o nasim tajkunima) kupise taj AIKB nedavno po 11300 sa ogromnim parama - znaci da znaju nesto i da ce prilicno da se opare do kraja ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 06:56

@Matt

Matematicki si potpuno u pravu. Ali zasto veliki kupuju AIKB, nesto sto ne valja? Samo pratis promenu CRHoV, i to je to. Ako beze i ti sa njima. Na zalost, koliko rizikujemo kupovinom na Belexu zarade bi trebalo da nam budu bar duplo?

@AlNik

Logicno, sve sto si napisao. Slazem se, sem u tome da mozda mett. u krajnjem slucaju dobronamerno pokusava da nam objasni sta matamatika kaze o Aiku i o Agbn. Metova pojava je po meni pozitivna, i ako zeli neka slobodno pise sta hoce, to je njegovo demokratsko pravo. Na kraju sumrak economy foruma je u tome sto ne dozvoljava iznosenje sopstvenog misljenja slobodno. Ovaj forum je evoluirao u nesto pozitivno. Da budem iskren, i razumem Matt. Ima hartije koje ne bih kupio ni za zivu glavu, po sadasnjoj ceni. A njegova hartija je AIKB.

Pozz.

Pozzz.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 07:05

Matthew Greenburgh ::
grlja ::
Svi znaju da se u AIK-u toliko mulja, ali eto opstaju.

Nego back-to-back aranzmani sa povezanim licima i shto te nema da mi dodjesh u vecheri ranoj... ;) ;) ;)

AIK je neodrziva formula, a i ovi profiti koje pokazuju jednostavno nisu trzishni vec kuvanje. Gledale su ih nebrojene ozbiljne ino banke, Vlahovica su imali za savetnika... Niko ih nije hteo. Samo ATE -- i to po kojoj ceni, sve ti je jasno.

Back to back sa povezanim licima, jel to ono ja tebi ti meni, a znamo se?

Po kojoj ceni ih je kupio ate?


Pozzzz.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 07:17

AlNik ::
Moram reci da pratim i economy.co.yu i ovaj forum ovde i jako mi je interesantna pojava gospodina Matta.

Moj fokus "pljuni na AIK, hvali AGBN" je izazvan upravo hronichnom gluposhcu koju ljudi pokazuju na ovim forumima, na kojima bez ikakvih racionalnih argumenata:

1) hvale neshto shto sebe naziva bankom -- a to zapravo nije;
2) hvale neshto shto ima toliko sumnjivih operacija sa povezanim licima, a shto mogu da vide ljudi koji su "to" pogledali malo izblize, shto ti sumnjam da si uradio ili imao priliku da uradish;
3) pljuju neshto shto je prava banka i poslednja raspoloziva platforma za brz rast u Srbiji -- shto stranci vrlo dobro znaju, a isto tako i znaju da je AIK jedan veliki liability shto se i vidi i iz toga koga su odabrali za partnera (bio on i chisto finansijski investitor). Neka AIK izadje i javno kaze zbog chega UniCredit nije hteo da razmatra investiciju u AIK posle obavljenog due diligence-a na banci? Da nije mozda zbog toga shto su Italijani smatrali da "to" ne vredi ni onoliko koliko su Grci platili (+/- RSD 5,500 po akciji)?

Ja sam banovan sa Fiasconomy-ja zato shto je moderator neznalica i infantilni despot i zato shto je gomila ogranichenih "experata" u impotenciji pribegla korishcenju primitivnih argumenata.

Ti idi na MBA kurs pa uchi o valuacijama, a ja cu da koristim znanje stecheno na zivim transakcijama i kontinualnom dijalogu sa profesionalnim investitorima koji troshe stotine miliona/milijardi na kupovinu finansijskih institucija u regionu, Evropi a i shire.

Ako mislish da je BELEX reprezentativno trzishte sa svojim bednim obimima, emitentima chija je transparentnost krajnje smeshna (da se pristojno izrazim), trzishnim operatorima (brokerima/dilerima) koji provode svoje "radne" dane shpekulishuchi, nesofisticiranim investitorima -- onda to samo pokazuje tvoju ozbiljnost i relevantnost tvojih komentara.

Ochigledno je da prichu o kupovini AIKB nashih tajkuna ne znash -- neshto si malo nachuo, pogledao CRHOV i onda si, kao i ostali, krenuo u neku sitnu shpekulaciju i sad ovde prosipash mudrost koja ljudima koji znaju izgleda smeshno. Prijateljski savet -- pre neko shto i u buducnosti bubnesh neku glupost, pogledaj malo jednostavne brojeve koje mozesh sam da analizirash -- u poslednjih godinu dana 70% akcija je promenilo ruke ispod RSD 8,000, a sam pogledaj koliki je ATE blok i po kojoj je ceni kupljen (nakon obavljenog due diligence-a nad bankom).

Drzi se ti prijatelju Fiasconomy foruma -- sa takvim pogledima i "struchnim" komentarima pravi si za onu publiku tamo.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.


Poslednji izmenio dana 9/7/2007, 07:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 07:19

Matthew Greenburgh ::
Evo apsurdne situacije da ukapiraju malo ovi geniji koliko je AIKB naduvan:

"Dear Mr Greenburgh,

ATEbank holds 1,428,775 ordinary voting shares (Equity Capital participation 20.32%) and 255,108 preference cumulative shares (Equity Capital participation 24.99%) of AIK BANKA at a total cost of Euros 116.6 million.

Best Regards,

Panos Skoularikis
Head of Investor Relations
ATEbank"

Po danashnjim cenama:

20.32% ords = EUR 203,121,457
24.99% prefs = EUR 19,757,287
TOTAL = EUR 222,878,744

PA KO SU TI GENIJI KOJI SU PRODALI AKCIJE TAKO DA OVI OTPADAK GRCI NAPRAVE ZA 9 MESECI 91%?! ;) ;) ;)

Ljubisha je bre opasan deal mejker!!

Ili je ipak AIKB naduvan bar jedno 50% do 60%? A? Shta ce biti od ova dva? ;) ;) ;)

Evo za koliko ih je ATE kupio. ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 07:33

grlja ::
Back to back sa povezanim licima, jel to ono ja tebi ti meni, a znamo se?

Po kojoj ceni ih je kupio ate?

Jeste, to je to. ;) ;) Pa to se najbolje vidi iz prvog polugodja ako pogledash odnos poslovnih prihoda i prosechne ukupne aktive:

Raiffeisen 7.6%
Banca Intesa 8.0%
UniCredit 7.2%
SocGén 7.7%
AIK banka 13.6%

Kao AIK dva puta profitabilnije plasmane pravi od ovih ostalih ozbiljnih banaka?!?! Kako da ne! APSURD!!! Sve netrzishno naravno... AIK pokaze profit, neki tamo kolega pokaze gubitak, neki kolega ne sme vishe da kreditira svoja povezava lica jer ce NBS da ga linchuje, onda AIK odradi back-to-back finansiranje...

To su te ozbiljne "bankarske" operacije... :sleep:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 07:36

Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Moram reci da pratim i economy.co.yu i ovaj forum ovde i jako mi je interesantna pojava gospodina Matta.

Moj fokus "pljuni na AIK, hvali AGBN" je izazvan upravo hronichnom gluposhcu koju ljudi pokazuju na ovim forumima, na kojima bez ikakvih racionalnih argumenata:

1) hvale neshto shto sebe naziva bankom -- a to zapravo nije;
2) hvale neshto shto ima toliko sumnjivih operacija sa povezanim licima, a shto mogu da vide ljudi koji su "to" pogledali malo izblize, shto ti sumnjam da si uradio ili imao priliku da uradish;
3) pljuju neshto shto je prava banka i poslednja raspoloziva platforma za brz rast u Srbiji -- shto stranci vrlo dobro znaju, a isto tako i znaju da je AIK jedan veliki liability shto se i vidi i iz toga koga su odabrali za partnera (bio on i chisto finansijski investitor). Neka AIK izadje i javno kaze zbog chega UniCredit nije hteo da razmatra investiciju u AIK posle obavljenog due diligence-a na banci? Da nije mozda zbog toga shto su Italijani smatrali da "to" ne vredi ni onoliko koliko su Grci platili (+/- RSD 5,500 po akciji)?

Ja sam banovan sa Fiasconomy-ja zato shto je moderator neznalica i infantilni despot i zato shto je gomila ogranichenih "experata" u impotenciji pribegla korishcenju primitivnih argumenata.

Ti idi na MBA kurs pa uchi o valuacijama, a ja cu da koristim znanje stecheno na zivim transakcijama i kontinualnom dijalogu sa profesionalnim investitorima koji troshe stotine miliona/milijardi na kupovinu finansijskih institucija u regionu, Evropi a i shire.

Ako mislish da je BELEX reprezentativno trzishte sa svojim bednim obimima, emitentima chija je transparentnost krajnje smeshna (da se pristojno izrazim), trzishnim operatorima (brokerima/dilerima) koji provode svoje "radne" radne shpekulishuchi, nesofisticiranim investitorima -- onda to samo pokazuje tvoju ozbiljnost i relevantnost tvojih komentara.

Ochigledno je da prichu o kupovini AIKB nashih tajkuna ne znash -- neshto si malo nachuo, pogledao CRHOV i onda si, kao i ostali, krenuo u neku sitnu shpekulaciju i sad ovde prosipash mudrost koja ljudima koji znaju izgleda smeshno. Prijateljski savet -- pre neko shto i u buducnosti bubnesh neku glupost, pogledaj malo jednostavne brojeve koje mozesh sam da analizirash -- u poslednjih godinu dana 70% akcija je promenilo ruke ispod RSD 8,000, a sam pogledaj koliki je ATE blok i po kojoj je ceni kupljen (nakon obavljenog due diligence-a nad bankom).

Drzi se ti prijatelju Fiasconomy foruma -- sa takvim pogledima i "struchnim" komentarima pravi si za onu publiku tamo.

Prvo - jako si bezobrazan i ovde, i posto tebe nisam vredjao - pokusaj da ne vredjas ti mene.

Dalje - tajkuni - od dokapa pa do danas, jedan od njih se pojacao za 7 milki EUR, sto ga dovodi na sadasnjih oko 30 milki EUR - jel to malo na ovu skupocu?

Kada sam ja rekao da je belex reprezentativno trziste? Nikada. Rekao sam da je plitko trziste i da veliki njime mogu da manipulisu sa relativno malim parama. Nije se jednom desilo da par dana obaraju akciju dok ne krene panika medju malima, pa onda ulete sa velikom lovom i pokupuju jeftino. Ako pogledas fluktuacije posle dokapa videces ko je tako usao.

Da se ne lazemo - Srbija je gubernija jedno 15-20 ljudi sa ogromnom lovom koji raspolazu svim inside informacijama i mogucnostima manipulacije - ja sam do sada pratio njihove tokove kapitala i nisam pogresio. Sada su sa velikim parama u AIKu i dok god su tu - bicu i ja. Ponavljam - akcija vredi onoliko koliko je neko spreman da za nju plati.

Konacno - zasto je AGBN jedina prava banka? O cemu ti pricas covece.. Aj uradi uporednu analizu AIK vs AGBN cisto da zabavis ljude ovde. Jel ti mislis da si jedini koji ume da procita finansijski izvestaj, a da su ostali kompletne budale? Aman..

Konacno - iz kolicine tvoje frustracije i tvog srpskog IPa prilicno jasno vidim da si verovatno bankarski obrazovan, ali i prilicno ozlojedjen necim. I ako si zaista tako krupna zverka u investicionom bankarstvu (mozda te muvao pavle kavran 2 meseca u citadelu - pa si se istripovao), a ti slobodno reci ime (ne krij se iza pseudonima), objavi CV, da se divimo. Ovako bih rekao da si procitao koju knjigu i da ovde palis ljude koji nemaju mnogo znanja pokusavajuci da pomognes svojoj akciji i da spustis drugu u koju bih rekao da zelis da udjes.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 07:51

AlNik ::
Prvo -

Samo ti prati tajkune, ali se prvo malo bolje informishi pre nego shto nastavish slepo da ih pratish.

Uporedne smo analize radili X puta, verujem da si ih sve prochitao. Poshto ochigledno nemash pojma shta utvrdjuje vrednost banke na trzishtu koje raste brzinom kojim raste srpsko (gde je retail penetracija trenutno 12.5%) -- ponovicu josh jednom: AGBN je banka sa 120 prodajnih mesta shirom Srbije i njen je potencijal ogroman; AIK pod broj jedan nije banka, broj dva formula za profit koju trenutno izvodi nije odrziva ni u srednjem roku.

Ovaj tvoj poslednji pasus ne vredi komentarisati -- klasichni retardirani argumenti nekoga ko nema nishta pametnije da kaze. Pozdravi svoje drugare bankare, nisam ja lokalac -- ja igram u malo jachoj ligi. ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 08:06

Matthew Greenburgh ::
AlNik ::
Prvo -

Samo ti prati tajkune, ali se prvo malo bolje informishi pre nego shto nastavish slepo da ih pratish.

Uporedne smo analize radili X puta, verujem da si ih sve prochitao. Poshto ochigledno nemash pojma shta utvrdjuje vrednost banke na trzishtu koje raste brzinom kojim raste srpsko (gde je retail penetracija trenutno 12.5%) -- ponovicu josh jednom: AGBN je banka sa 120 prodajnih mesta shirom Srbije i njen je potencijal ogroman; AIK pod broj jedan nije banka, broj dva formula za profit koju trenutno izvodi nije odrziva ni u srednjem roku.

Ovaj tvoj poslednji pasus ne vredi komentarisati -- klasichni retardirani argumenti nekoga ko nema nishta pametnije da kaze. Pozdravi svoje drugare bankare, nisam ja lokalac -- ja igram u malo jachoj ligi. ;) ;) ;)

AGBN je banka koja posluje sa stanovnistvom, dok je AIK dominantno privredna banka. Stoga, potezanje 120 prodajnih mesta je najretardiraniji argument koji si do sada vukao. I slobodno mi linkuj neku uporednu analizu, pa cemo zajedno da je prokomentarisemo. Mada nema sta da se uporedjuje, ne mora covek ni da izvlaci ratios kad je sve prilicno jasno i pogledom na brojeve.

Tvoji argumenti - plasmani AIKa su smejurija (neproverljivo od strane prosecnog posetioca foruma, pa samim tim nikakav argument - jer ocigledno da ni ti nisi seo i radio due diligence inace bismo videli malo konkretniji izvestaj o tim plasmanima koje pljujes), a AGBN je prava banka.. Jedino te kolje odnos njihove aktive i prihoda, ali nemoj da ti cinjenice smetaju.

I slobodno napisi CV, ja bih se na tvom mestu ponosio i napisao ko sam. Sto se tice lige u kojoj ti igras - divno je sto si ti jedini iz te lige dosao na sve zive forume da pises o AGBNu.. Upravo logican potez high-fliera sa uspesima iza sebe. Tvoj psiholoski profil ukazuje na suprotno.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 08:24

Gospoda Grci iz "kvalitetne" ATEbank su ti dali najbolji feedback koliko AIK vredi.

Shta rade Nicovic, Kostic i ekipa ochigledno ne znash.

O retardiranim argumentima nisi bash kompetentan da sudish, jer kvalitet svega shto si do sada rekao jednako je jednom velikom RETARDIRANOM NISHTA. Da znash kako da uradish jednostavnu productivity analizu video bi gde AGBN moze da zavrshi, a gde muljachi iz AIK.

No, da skratimo, poshto si ti jedan irelevantan lik sa Fiasconomy-ja, ne troshi mi se vreme na tebe i na diskusije niskog kvaliteta u kojima jedino ja pricham brojevima, dok cesh ti iz svoje autistichne i impotentne tmine lokalnog shpekulanta po pravilu uvek posegnuti za primitivnim i nebitnim argumentima.

Stoga -- u skladu sa mojom prethodnom preporukom -- lepo se ti drzi Fiasconomy-ja, a ozbiljne ljude ostavi da se bave ozbiljnim poslovima.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
AlNik
Don
Don



Broj poruka : 93
Points : 0
Datum upisa : 07.09.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 08:33

Matthew Greenburgh ::
Gospoda Grci iz "kvalitetne" ATEbank su ti dali najbolji feedback koliko AIK vredi.

Shta rade Nicovic, Kostic i ekipa ochigledno ne znash.

O retardiranim argumentima nisi bash kompetentan da sudish, jer kvalitet svega shto si do sada rekao jednako je jednom velikom RETARDIRANOM NISHTA. Da znash kako da uradish jednostavnu productivity analizu video bi gde AGBN moze da zavrshi, a gde muljachi iz AIK.

No, da skratimo, poshto si ti jedan irelevantan lik sa Fiasconomy-ja, ne troshi mi se vreme na tebe i na diskusije niskog kvaliteta u kojima jedino ja pricham brojevima, dok cesh ti iz svoje autistichne i impotentne tmine lokalnog shpekulanta po pravilu uvek posegnuti za primitivnim i nebitnim argumentima.

Stoga -- u skladu sa mojom prethodnom preporukom -- lepo se ti drzi Fiasconomy-ja, a ozbiljne ljude ostavi da se bave ozbiljnim poslovima.

Ok, moram da cestitam na zrelosti. Zadrzacu svoje neznanje za sebe, a ti se drzi svog AGBNa, mozda ti se pridruzim kad dodje na 25 k.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 10:30

AlNik ::
grlja ::
Matthew Greenburgh ::
milos86 ::
Ovi sa fiasconomy bi da rade split aika na 1/10
Ko ti danas sve ne koristi kompjuter....

Bog sveti zna shta se sve njima roji u glavi... ;) ;) ;)

Dragi Mett,

tvoje analize su veoma poucne i krajnje korektne.

Moram reci da pratim i economy.co.yu i ovaj forum ovde i jako mi je interesantna pojava gospodina Matta. Zaista necu poricati njegovo znanje, jer je ocigledno da ga poseduje. Medjutim, indikativno je da je njegov fokus vec mesec dana "pljuni AIK, hvali AGBN". Sta vise, to ide do tih razmera da u nekim momentima ide u krajnju agresivnost, nepristrojnost i gubljenje svih granica normalnog ponasanja (zbog cega je banovan sa economy, ne zbog toga sto people can't handle the truth).

Treba se i zapitati - cemu tolika hvala za banku ciji menadzment je pokazao prilicnu nesposobnost i cak i pokusaje obmane akcionara (AGBN), a tolika pljuvacina na banku koja ipak pravi profit, pa makar i malo manji nego sto se pokazuje. Cak i da je realna vrednost AIKB u ovom trenutku 7 i kusur hiljada (a realna vrednost svega na trzistu je, i to se uci na prvom danu svakog MBA kursa - onoliko koliko je neko spreman da plati!!), cemu toliki trosak energije i toliko poruka za pljuvanje jedne jedine akcije?

Dakle, pre nego sto procitate njegove izjave i prodate AIKB da bi kupili "potcenjeni" brod koji tone AGBN -> zapitajte se o njegovim motivima.

Dodacu i ovo - na economy-u je veliki broj ljudi koji ulazu u akcije jer im je neko rekao da je super stvar, a ne znaju ni finansijski izvestaj da procitaju. To je tuzno, ali takav nam je nivo opsteg obrazovanja. Belex je plitko trziste, narocito u ovim periodima mrtvila, pa uvek mozemo ocekivati pumpanje i slabljenje akcija kako to nekome od velikih odgovara.

Zasto ne treba uraditi ono sto Matt savetuje? Zato sto je AGBN i dalje rupa bez dna koja stvara manje prihoda iz aktive nego sto bi dobila da te pare oroci kod Barclays-a. Zato ne kupovati AGBN. Zasto ne prodati AIKB - zato sto veliki u Srbiji (i u ovom trenutku ne pricam o investicionim fondovima nego o nasim tajkunima) kupise taj AIKB nedavno po 11300 sa ogromnim parama - znaci da znaju nesto i da ce prilicno da se opare do kraja ove godine.


Svaka cast na tekstu podrzavam 100% sve sto si napisao
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 10:33

grlja ::
Matthew Greenburgh ::
grlja ::
Svi znaju da se u AIK-u toliko mulja, ali eto opstaju.

Nego back-to-back aranzmani sa povezanim licima i shto te nema da mi dodjesh u vecheri ranoj... ;) ;) ;)

AIK je neodrziva formula, a i ovi profiti koje pokazuju jednostavno nisu trzishni vec kuvanje. Gledale su ih nebrojene ozbiljne ino banke, Vlahovica su imali za savetnika... Niko ih nije hteo. Samo ATE -- i to po kojoj ceni, sve ti je jasno.

Back to back sa povezanim licima, jel to ono ja tebi ti meni, a znamo se?

Po kojoj ceni ih je kupio ate?


Pozzzz.

ate oko 6000 ali je zato Lale placao po 13500, u najmanju ruku to je bila realna cena pre dokapa, sada po meni oko 15000
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 10:33

milos86 ::
Svaka cast na tekstu podrzavam 100% sve sto si napisao

Pazi ga ovaj... C,c,c!! Mishko bre idi :sleep: malo, dok vijetnamski dong ne ojacha malo... ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 10:38

milos86 ::
ate oko 6000 ali je zato Lale placao po 13500, u najmanju ruku to je bila realna cena pre dokapa, sada po meni oko 15000

ATE je ponderisana cena oko RSD 5,500 -- znachi oko RSD 6,000 obichne i RSD 2,500 za preferencijalne...

To je bre prava cena za to... Aj', mozda oko RSD 7k -- da zazmurish pa da platish.

Koje bre 15?? Shta se to dogodilo posle dokapitalizacije da kanta vredi 2x vishe?! NISHTA!

Idi bre molim te... Aj da se svi uozbilje, pa onda da se pricha.

To shto je Lale kupio, shta cesh... Ima kintu da bachi. ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 10:41

Hajde da stavimo brojke na sto da cujem Mattew tvoju prognozu Aik-a i Agra na dan 31.12.2007
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 10:42

Matthew Greenburgh ::
milos86 ::
ate oko 6000 ali je zato Lale placao po 13500, u najmanju ruku to je bila realna cena pre dokapa, sada po meni oko 15000

ATE je ponderisana cena oko RSD 5,500 -- znachi oko RSD 6,000 obichne i RSD 2,500 za preferencijalne...

To je bre prava cena za to... Aj', mozda oko RSD 7k -- da zazmurish pa da platish.

Koje bre 15?? Shta se to dogodilo posle dokapitalizacije da kanta vredi 2x vishe?! NISHTA!

Idi bre molim te... Aj da se svi uozbilje, pa onda da se pricha.

To shto je Lale kupio, shta cesh... Ima kintu da bachi. ;) ;)

Pa kad ne valja sto ne izadju Hypo i Raiffaisen?
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 10:45

milos86 ::
Pa kad ne valja sto ne izadju Hypo i Raiffaisen?

pa misle da ce neki offer da uleti za banku pa ce morati da uzmu AIK po ceni u skladu sa zakonom... ;) kad krene cena da tankuje u trenutku kad svi ukapiraju da od ponude za banku nema nishta, izletece i oni...

Nemoj da me pogreshno razumesh -- nemam ja nishta protiv AIK-a. Samo mislim da je po sadashnjim cenama AGBN relativno bolja investicija od AIK-a. :) Nishta drugo.

U AIK je prajsovano sve zivo na planeti -- (buduci rast, solidan menadzment, efikasna operacija, mogucnost M&A transakcije) x 2... SVE! U AGBN = nishta od toga, OK mozda ne bash tako dobar menadzment. ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.


Poslednji izmenio dana 9/7/2007, 10:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 9 Icon_minitime9/7/2007, 10:47

milos86 ::
Hajde da stavimo brojke na sto da cujem Mattew tvoju prognozu Aik-a i Agra na dan 31.12.2007

Ne bavim se ja prognozom -- to rade ovi piljari shto trguju. Ja vishe to gledam iz "franchise value" perspektive i benefita za finansijske i strateshke investitore... ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: