BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)

Ići dole 
+64
Mitar
bsbane19
goldy4
Raiden
Jegulja
Slovenac1
pepsiman
Evronije
Nole
Drasko
geogsi
bozo68
zivorad zivoradovic
Guverner
zg28
odisej
Mc.Intosh
City
Sare
ratko3
Atomski mrav
coach80
Moschino
vranje
fantom
buki1234
kvantas
Kobe Bryant
Emerald
MVP
pogled
Pijacar
Pendula011
Taliban
uckiman
AlNik
komsinica
Posmatrač
Actarus
Alec
Matthew Greenburgh
sinla
Air
zappa
Tihi
Dragan
Grlja
neznalica
mirami
IN&ON
Rade
Broker-YU
cromodora
Milicko
genijeurazvoju
selena
Sneki
BojanNS
sexy jea
erichser
slalic
Milos86
wanessa
Admin
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/18/2007, 13:02

Matt sta kazes za ovo:

[quote=molly]Kako će se mere NBS odraziti na poslovanje ove, a i ostalih banaka sa Belex-a?
Do kraja godine visina odobrenih kredita će biti limitirana iznosom od 150% osnovnog kapitala banke (trenutno 200%).
Ko ima više kapitala - moćiće da odobrava više kredita (gde je zarada i najveća).
Da li to znači da će pojedine banke u dokapitalizaciju?[/quote]
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/18/2007, 13:24

Sneki ::
Matt sta kazes za ovo:

[quote=molly]Kako će se mere NBS odraziti na poslovanje ove, a i ostalih banaka sa Belex-a?
Do kraja godine visina odobrenih kredita će biti limitirana iznosom od 150% osnovnog kapitala banke (trenutno 200%).
Ko ima više kapitala - moćiće da odobrava više kredita (gde je zarada i najveća).
Da li to znači da će pojedine banke u dokapitalizaciju?
[/quote]

Ovo je kratkovidi zakljuchak. Ovako restriktivne mere ne mogu da traju dugo. Kada dodje do relaxiranja ovih mera, profiti banaka koje imaju veliki kapital a malu depozitnu bazu ce nestati vrlo brzo...

Neke od stranih banaka ce sigurno morati da povecaju kapital... Mislim da je Hypo Alpe siguran kandidat.

Od domacih banaka za KMBN vec znamo da ide sa EUR 100 miliona. Poshtanska shtedionica i Credy, mozda?

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/20/2007, 04:32

@Matt, @Sneki

Molim Vas za komentar. Sta kazete na to sto aikb ima 4 milijardi rsd u nerasporedjenoj dobiti? Nije li to dobar znak za potencijalne investitore? Uostalom korekcije cena hartije u cinu dokapa, su bile minorne, taman oko 10%, sto je ekvivalent povecanja broja akcija i placene cene po pravu prece kupovine. Molim za komentar.

Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/20/2007, 10:08

grlja ::
@Matt, @Sneki

Molim Vas za komentar. Sta kazete na to sto aikb ima 4 milijardi rsd u nerasporedjenoj dobiti? Nije li to dobar znak za potencijalne investitore? Uostalom korekcije cena hartije u cinu dokapa, su bile minorne, taman oko 10%, sto je ekvivalent povecanja broja akcija i placene cene po pravu prece kupovine. Molim za komentar.

Hvala.

Pa da, dobar je znak.

Naravno, uvek je bolje je da je ova cifra shto veca, ali je najvaznije da nije negativna i da profiti iz novih godina ne finansiraju deficit iz ranijih godina pa da zbog toga bude ugrozena politika dividendi.

Od ostalih prednosti za ovako visok broj je mozda taj shto kada bude doshlo normalnije vreme za bankarski sektor i kada isti bude pocheo da lichi vishe na zapadne banke, AIK ce biti u stanju da distribuira veliku dividendu i tako se oslobodi suvishnog kapitala.

Mada ne vidim kako bi ostale banke koje ce mozda morati da rade umanjenje kapitala, a nemaju veliku nerasporedjenu dobit, bile u loshijem polozaju...

Ne znam tachno shta kaze zakon, ali pretpostavljam da banka koja zeli da smanji kapital moze da napravi placanje direktno iz kapitala, bez oslanjanja na nerasporedjenu dobit i specijalne dividende.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/20/2007, 22:49

Hvala @matt.

samo mi jedno nije jasno, zasto bi banke smanjivale kapital?
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/20/2007, 23:20

grlja ::
Hvala @matt.

samo mi jedno nije jasno, zasto bi banke smanjivale kapital?

Aktivne kamatne stope ce u Srbiji u narednih nekoliko godini nastaviti da padaju. Najveci uticaj na opadanje kamatnih stopa ce imati oslobadjanje ogromne likvidnosti koje imaju banke sa velikim depozitima, a koja trenutno sedi u NBS-u kao obavezna rezerva (NBS ce vremenom pocheti sa relaksacijom restriktivnih mera koje trenutno ogranichavaju kreditnu expanziju).

Smanjenje kamatnih stopa i i velika ponuda kredita ce znatno umanjiti profitne stope banaka koje nemaju depozite, vec su se u "mrachnim vremenima" uglavnom finansirale iz akcijskog kapitala.

U cilju ochuvanja zadovoljavajucih profitnih stopa (oko 20%), banke ce morati da supstituishu akcijski kapital sa jeftinijim izvorima finansiranja -- depozitima, subordiniranim zajmovima, senior obveznicama, itd. Tako da ce u tom trenutku krenuti aktivniji menadzment kapitala od strane domacih banaka, koji je inache rutina u razvijenijim bankarskim sistemima. Npr, na zapadu ce se uspeshna banka truditi da je racio adekvatnosti kapitala priblizno 8% (shto je propisani minimum po Bazel standardima za kapital banaka), dok je racio adekvatnosti kapitala AIK banke trenutno sigurno blizu 60% do 70%. Agrobanka, Metals, Univerzal, Srpska, Privredna banka Pančevo i JUBMES banka = slichne priche.

U odsustvu drakonskih monetarnih mera koje su sada na snazi, ja lichno ne verujem da ce bankarski sektor rasti bash toliko brzo da "izgori"/iskoristi masivnu kapitalizaciju nekih srpskih banaka koja je trenutno evidentna. Primera radi, 30. juna ukupna aktiva srpskog bankarskog sektora bila je EUR 16.532 milijardi, a ukupni kapital banaka je bio oko EUR 3.427 milijardi (racio kapital/ukupna aktiva = 20.7%). Bugarski bankarski sistem koji je na vishem stepenu razvoja od Srbije je 30. juna imao ukupnu aktivu od EUR 24.141 milijardi i ukupni kapital od EUR 2.539 milijardi (racio kapital/ukupna aktiva = 10.5%). Nove mere koje je Jelasic doneo juche ce verovatno dovesti do dodatnog povecanja kapitalizacije banaka u zemlji.

Zbog toga mislim da u trenutku kada pochnu da se relaxiraju restriktivne monetarne mere, kada aktivne stope drastichno padnu i kada profitne stope nekih banaka pochnu znatno da trpe = neke ce od banaka sasvim sigurno izabrati vracanje nepotrebnog kapitala akcionarima.

Nadam se da je ovo logichno... ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/21/2007, 13:57

@ Matt
Svaka cast na odgovoru. Sve je zaista logicno. Obzirom da sam ja elektroinzenjer a ti expert pretpostavljam bankarstva, nadam se da ti moja i i pitnja drugih nisu bila preteska za odgovaranje, i zaista ti hvala na tako strpljivim i opsirnima odgovorima. Cinjenica je da ovde ljudi ne znaju ( think, ordinary people ) ne znaju nista u vezi ulaganja u hartije od vrednosti ( cist primer je moja malenkost ), koja u medjuvremenu evoluirala i ipak napravila neku pricu u pogledu "pravljenja para". Ali ipak, moram da priznam, da sam gubio vreme po drustvenim firmama, kao visko pozicionirani kadar, da sad, kad treba da zaplivas u necemu kao sto je berza moras brzo da ucis inace ode novac. Priznajem da sam prve akcije kupio na "klasican tip". Znas ono, zazmuris i sta ti Bog da. I tako to. Izvini zbog, malo opsirnije pohvale onoga sto radis, ali mislim da ce Forum i ljudi koji ga cine naci nacin i to da cene.
U svakom slucaju smatram da aikB je dobra akcija sa perspektivom da poraste, cuo sam da drze celu istocnu i juznu Srbiju, a ljudi tj. firme koje unutar nje sede jos uvek nisu izasle i ulivaju bar neko poverenje. To je po meni jos uvek banka koja ima prostora za rast. Nisam verovao kada sam gledao sestomesecni, ili bice pre godisnji izvestaj o poslovanju 2006., pa na bankarskim uslugama tj provizijama. znas ono platis oa ti skinu pare uzeli oko 40 % profita. Da li je to moguce? Ne govori li to da su bankarske usluge skupe? Da li je to samo vesto skovan medjubankarski dogovor po principu, ko vas sisa, ako hocete da placate onda cemo da Vas osisamo?

P.S. Lale Sekulic citaj Habit farm, kupio danas 9000 kom akcija aikb. Komentar?
Pozz.
Nazad na vrh Ići dole
Broker-YU
Forum DJ
Forum DJ



Broj poruka : 97
Points : -6
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/22/2007, 12:50

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Aikty1
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/26/2007, 13:39

genijeurazvoju ::
Ljudi gde nam je Milos..............nema ga


Evo ga tu je, da pokupuje par sitnica i krece ponovo u aik
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/27/2007, 22:54

AIK BANKA PROGLAŠENA NAJPROFITABILNIJOM U REGIONU
26.8.2007 16:13 NIŠ (Tanjug) - Finansijski centar Evrope sa sedištem u Londonu stavio je Agroindustrijsku banku u Nišu (AIK) na prvo mesto u ovogodišnjem rangiranju po visini profita u jugoistočnoj Evropi.
Generalni direktor banke Ljubiša Jovanović proglašen je za najuspešnijeg ovogodišnjeg bankara u regionu, saopštio je Finasijski centar.
Nazad na vrh Ići dole
Alec
Just looking
Just looking



Broj poruka : 23
Points : -8
Datum upisa : 10.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/27/2007, 23:09

A cena sitnica! :D
Samo da me Matt ne cuje. :|
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/28/2007, 10:48

Alec ::
A cena sitnica! :D
Samo da me Matt ne cuje. :|

Kako da ne... Prava sitnica.

Aj' brzo da preporuchish moj komentar (PRVI PO REDU DA NE BUDE ZABUNE!):

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=260853

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/28/2007, 13:51

Matthew Greenburgh ::
Alec ::
A cena sitnica! :D
Samo da me Matt ne cuje. :|

Kako da ne... Prava sitnica.

Aj' brzo da preporuchish moj komentar (PRVI PO REDU DA NE BUDE ZABUNE!):

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=260853

@Matt.

Nisi ljubitelj ove banke. To se moze videti iz postova. Doduse, potpuno te razumem. U Srbiji se toliko mulja, da je ovde svaki ulozeni dinar u HoV stvarno rizik. Ali sta drugo da radimo? Jedino jos na berzi mozemo da guramo lovu i pristojno zaradimo. Prema tome, ako su drugari iz Evrope rekli da je dobra - valjda je dobra. ili mozda nije? Mozda imas jos nesto da nam kazes?

Pozzzzzz.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/28/2007, 14:00

grlja ::
@Matt.

Nisi ljubitelj ove banke. To se moze videti iz postova. Doduse, potpuno te razumem. U Srbiji se toliko mulja, da je ovde svaki ulozeni dinar u HoV stvarno rizik. Ali sta drugo da radimo? Jedino jos na berzi mozemo da guramo lovu i pristojno zaradimo. Prema tome, ako su drugari iz Evrope rekli da je dobra - valjda je dobra. ili mozda nije? Mozda imas jos nesto da nam kazes?

Pozzzzzz.

Evo vec godinama kupujem i prodajem banke i osiguranja, i do sada nikada nisam chuo za nagrade koje dodeljuje European Financial Centre niti znam ko su ti likovi.

Mora da je placena reklama ili neshto slichno...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/28/2007, 17:21

Matthew Greenburgh ::
grlja ::
@Matt.

Nisi ljubitelj ove banke. To se moze videti iz postova. Doduse, potpuno te razumem. U Srbiji se toliko mulja, da je ovde svaki ulozeni dinar u HoV stvarno rizik. Ali sta drugo da radimo? Jedino jos na berzi mozemo da guramo lovu i pristojno zaradimo. Prema tome, ako su drugari iz Evrope rekli da je dobra - valjda je dobra. ili mozda nije? Mozda imas jos nesto da nam kazes?

Pozzzzzz.

Evo vec godinama kupujem i prodajem banke i osiguranja, i do sada nikada nisam chuo za nagrade koje dodeljuje European Financial Centre niti znam ko su ti likovi.

Mora da je placena reklama ili neshto slichno...


Dragi Mett.

Cini mi se da si u pravu. Nema nikakvog rezulata pretrage na Google-u, tog europian financial center nigde nema. A kad to ne nadje google onda ga stvarno nema. Postavljam prosto pitanje?
Od koga je AIKB dobila nagradu, kad za instituciju tu niko nije cuo, a google nije nasao?

@Aikb Forumasi
Otvaram diskusiju po ovom pitanju, jer imam akcije ove banke, i pitanje glasi sta sad? Necu da unosim negativnu energiju, ali ajde malo da analiziramo sta se to desava.

Iskreni pozz. jednog akcionra aikb.
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 08:11

Ako su podaci tačni nagrada potiče od "Finance Central Europe" iz Londona, koji je magazin a ne institucija, nažalost izgleda da imaju problema sa sajtom tako da nisam bio u prilici da se sa njima malo bolje upoznam.

AIK je dobio nagradu od istog magazina i 2003. i 2004. godine

http://www.aikbanka.co.yu/strs/poslovanje-u-nagrade.htm

A o samom magazinu:
Arrow Finance Central Europe is the premier magazine solely devoted to Central and Eastern European markets. Its informative, political, business and financial coverage across the region, from Slovenia to Russia give valuable insights into this dynamic region.

Finance Central Europe is read by the most influential decision makers not just only in CEE but the world over.

Finance Central Europe is committed to high editorial standards of impartial objectivity, sharp analysis and criticism to the emerging economies of Central and Eastern Europe.

http://www.financecentraleurope.co.uk/
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 08:42

Actarus ::
Ako su podaci tačni nagrada potiče od "Finance Central Europe" iz Londona, koji je magazin a ne institucija, nažalost izgleda da imaju problema sa sajtom tako da nisam bio u prilici da se sa njima malo bolje upoznam.

Da, za njih sam chuo otprilike u vreme kada je Delta trebala da se prodaje... Isto su i Delti dali neko Bog zna kakvo "priznanje"...

Ja nisam siguran koji je kredibilitet organizacije koja za najbolju proglasi banku koja ima racio adekvatnost kapitala od oko 50% do 60%.

Testament neznanju i idiotskoj situaciji u bankarskom sektoru u kojima se podstiche korishcenje najskuplje klase kapitala, i indirektno aktivno obeshrabruje shtednja u bankama...

AIK nije banka... to je investicioni fond koji ce kada budu doshli normalni uslovi za poslovanje banaka pokazati da ne moze da generishe adekvatne profite.

Nishta novo... Vec sam slichne situacije vidjao po tranzicionim zemljama X puta...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 09:13

Izvinjavam se što, radi ostalih članova foruma, u prethodnom postu nisam napisao, jer smatram da se podrazumeva, da banka koja kao "Najbolja banka po snazi kapitala" i "Najbolja banka po ostvarenoj dobiti" i koja godinama dobija istu nagradu od istog lista dovodi u pitanje kredibilitet same banke jer ispada da je ona "jedina banka" u IE koja funkcioniše i da je londonski list jedini merodavni list koji vodi brigu o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 09:24

MOze ko sta hoce da prica, Ljubisa je od apoteke napravio giganta, aik je u svim uslovima ostvarivao profit, cak i devedesetim, i nekoliko god je 1 po profitu, prosle godine prihod svih banaka zajedno + 10% = AIK,
Pozitivan trend ce se sigurno nastaviti, a sto se se priznanja tice nije im potrebno jer znaju da su najbolji
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 09:46

@milos86

Slažem se da su priznanja više psihološka podrška i da onome ko radi dobro, nisu ni potrebna i, moram napomenuti da mi nije bila namera za pokretanje animoziteta ali prefix naj- me je uvek dovodio na pozicijama opreza pa ponekad i sumnje prilikom donošenja odluke jer ne verujem da je nešto naj-dobro ili naj-loše, da li su vukovci baš odlični u svim predmetima?

U svakom slučaju hartija zavređuje pažnju i praćenje.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 10:19

milos86 ::
MOze ko sta hoce da prica, Ljubisa je od apoteke napravio giganta, aik je u svim uslovima ostvarivao profit, cak i devedesetim, i nekoliko god je 1 po profitu, prosle godine prihod svih banaka zajedno + 10% = AIK,
Pozitivan trend ce se sigurno nastaviti, a sto se se priznanja tice nije im potrebno jer znaju da su najbolji

"prosle godine prihod svih banaka zajedno + 10% = AIK"

Kada je ovo bilo -- nocas dok si sanjao??

Kakav bre crni pozitivan trend... Najbolji su al' kad bi se shalili

Taman su da ih ATE kupi -- za boljeg nisu.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 11:14

ATE nece da ih kupi to i ptice znaju, iza Ate je kipar a iza kipra....
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 14:01

milos86 ::
ATE nece da ih kupi to i ptice znaju, iza Ate je kipar a iza kipra....

A iza Kipra je Dubai... :bounce:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 14:03

Ma sta je Dubaji, City Bank :D :D :D alien alien :lud:
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/29/2007, 23:49

Sneki ::
Ma sta je Dubaji, City Bank :D :D :D alien alien :lud:

Mislim sam na ovaj Dubai ;) => www.dubaigroup.com

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/30/2007, 02:24

A ja na "Do Buy :D (Dubai) City Bank" !!

Pa kako bude.... :joker:


.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/30/2007, 21:30

Evo apsurdne situacije da ukapiraju malo ovi geniji koliko je AIKB naduvan:

"Dear Mr Greenburgh,

ATEbank holds 1,428,775 ordinary voting shares (Equity Capital participation 20.32%) and 255,108 preference cumulative shares (Equity Capital participation 24.99%) of AIK BANKA at a total cost of Euros 116.6 million.

Best Regards,

Panos Skoularikis
Head of Investor Relations
ATEbank"

Po danashnjim cenama:

20.32% ords = EUR 203,121,457
24.99% prefs = EUR 19,757,287
TOTAL = EUR 222,878,744

PA KO SU TI GENIJI KOJI SU PRODALI AKCIJE TAKO DA OVI OTPADAK GRCI NAPRAVE ZA 9 MESECI 91%?! ;) ;) ;)

Ljubisha je bre opasan deal mejker!!

Ili je ipak AIKB naduvan bar jedno 50% do 60%? A? Shta ce biti od ova dva? ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/31/2007, 01:06

Sposoban covek, zna svoj posao, neznam sto racunate uopste vrednost aika kada banka nije na prodaju, domaca a jaka, znas ti da je tako, a sto se mene tice i po 10% godisnje pa sam prezadovoljan, samo nek menadzment radi svoj posao kao do sada, oni ce plan da ispune vec do kraja trece cetvrtine, jos kad urade lepu reviziju vrednosti imovine a ne kvadrat zgrada u Novom Sadu i Nisu racunaju po bagatela ceni, ode on u nebo...
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/31/2007, 10:40

Pitanje za učesnike foruma koje se ne tiče samo AIK-a već i ostalog bankarskog sektora:

Koliko i, da li mogu, mere koje je donela NBS (http://www.nbs.yu/export/internet/cirilica/15/konferencije_guvernera/20070817.html), da utiču na "teranje" bankarskog sektora da izvrši dokap radi usklađivanja osnovnog kapitala i kreditnog plasmana stanovništvu?
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/31/2007, 11:31

Po meni vrlo verovatno
Nazad na vrh Ići dole
Actarus
Still learning
Still learning
Actarus


Broj poruka : 45
Points : -10
Datum upisa : 22.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime8/31/2007, 13:55

I ja sam sličnog mišljenja, mislim da nas čeka vruća jesen.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime9/3/2007, 19:59

Matt,
jel mozes da proveris


"Sjedište "Finance Central Europe" već više od jedne godine nalazi se na adresi 14 Rusells's Wharf 423 Harrow Road W10 4RE London, kao što i piše u afiši samog magazina.

Glavni lik "Finance Central Europe" žena koja se predstavlja kao Maya Brown, a čije pravo ime je Jasna (Šemsudina) Badžak iz Mostara, je i direktor i suvlasnik same tvrtke, a u njenom stanu nalazi se i sjedište "Finance Central Europe"."
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime9/3/2007, 21:32

Sneki ::
Matt,
jel mozes da proveris


"Sjedište "Finance Central Europe" već više od jedne godine nalazi se na adresi 14 Rusells's Wharf 423 Harrow Road W10 4RE London, kao što i piše u afiši samog magazina.

Glavni lik "Finance Central Europe" žena koja se predstavlja kao Maya Brown, a čije pravo ime je Jasna (Šemsudina) Badžak iz Mostara, je i direktor i suvlasnik same tvrtke, a u njenom stanu nalazi se i sjedište "Finance Central Europe"."

Pa da... Znao sam da je prevara... Lepo sam rekao

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=6b913072-bb1e-4ee2-91ab-0bc6fd869a55

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime9/3/2007, 21:40

Matthew Greenburgh ::
Sneki ::
Matt,
jel mozes da proveris


"Sjedište "Finance Central Europe" već više od jedne godine nalazi se na adresi 14 Rusells's Wharf 423 Harrow Road W10 4RE London, kao što i piše u afiši samog magazina.

Glavni lik "Finance Central Europe" žena koja se predstavlja kao Maya Brown, a čije pravo ime je Jasna (Šemsudina) Badžak iz Mostara, je i direktor i suvlasnik same tvrtke, a u njenom stanu nalazi se i sjedište "Finance Central Europe"."

Pa da... Znao sam da je prevara... Lepo sam rekao

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=6b913072-bb1e-4ee2-91ab-0bc6fd869a55

http://arhiva.bljesak.info/modules.php?name=News&file=print&sid=4394

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 8 Icon_minitime9/4/2007, 01:49

Svaka cast, pozivam sve iz Aika da odgovore na ovo i objasne ovo... ali i dalje je Agro smece a Aik najprofitabilniji
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: